Dromende dieren in Zooparc! Praktijk fysiotherapie verhuisd Vincent van Gogh Instituut vult geen vacatures meer in Regiokalender African Night de Evenaar Kerstconcert St. Annakapel Kerstconcert Mariakapel Holthees Kerstdagen in het Odapark Kenteken graveren en/of gratis autoruit- reparatie Kerst met Mallemoer Kerstconcert in kunsten centrum 80's Swing Party in café 't Podium Omroep Venray Kerstexpositie in Oirlo Kersttrends bij Intratuin gin IEL EN MAAS donderdag 7 december 2000 - Pagina 13 jOp 9, 13, 16 en 20 december om [30 uur gaat de activiteit ■omende Dieren' van start. Onder jgeleiding van de dierverzorgers Jan de kinderen het park in om van |es te weten te komen over hoe leren de winter doorkomen. Welke [eren houden een winterslaap of Juden ze soms een winterrust en |t is dan het verschil. Terug in het Tviljoen kunnen kinderen tijdens t maken van kerstkaarten weer een beetje opwarmen. Er zijn alle maal leuke materialen aanwezig voor het maken van creatieve kaar ten. De activiteit duurt tot 16.30 uur en kost ƒ1,- per kind, exc. Entreeprijs. Winterslaap en winterrust Veel dieren bereiden zich nu voor op een lange en koude winter. Dieren die in winterslaap gaan eten zich in de herfst helemaal vol. Ze rollen zich op in hun hol en terwijl zij liggen te slapen teren zij op hun opgebouwde vetlaat. Tijdens zo'n winterslaap wordt er door de dieren ook heel wat afgedroomd. Gedurende een droom trekken de dieren met hun pootjes of trillen de snorharen. Zodra de dieren in het voorjaar wakker worden hebben zij enorme honger, maar er is dan ook weer genoeg voedsel te vinden. In Zoo Pare Overloon leven geen dieren die een winterslaap houden. Wel zijn er een aantal dieren die in winterrust gaan. Tijdens de winter rust worden de dieren wakker als het iets warmer wordt. Ze komen dan tijdelijk uit hun holletje en zoeken het voedsel op wat zij boven de grond verstopt hebben. Zodra hen het weer te koud onder de pootjes wordt vertrekken zij weer snel naar hun hol. Vanaf 27 november is de praktijk voor (sport)fysiotherapie, manuele therapie en accupunctuur verhuisd naar de Helfrichstraat 14a in Venray. In de voormalige vestiging van de scholenadministratie en administra tiekantoor Koenen Co zal vanaf dan de praktijk 'de Gouden Leeuw' haar activiteiten gaan ontplooien. Na tien jaar de Gouden Leeuw en daarvoor een grote periode in het Elisabethziekenhuis gaan Rob Pleijsier, Jan van de Berg en Cees van Leeuwen met hun medewerk sters een eigen pand betrekken. Een pand waarin zichonder andere een grote fitnessruimte met moderne apparatuur bevindt. Het verschil met de praktijkruimte aan de Gouden Leeuw is dat fitness en de andere therapieën gescheiden van elkaar plaats vinden. Tevens heeft de praktijk zes eigen parkeer plaatsen en vrije parkeergelegenhe- den in de straat. De andere thera pieën bestaan, naast de fysiotherapie, uit verschillende spe cialisaties, te weten: manuele thera pie, specifieke therapie in verband met kaakklachten, accupunctuur, bekkenbodemtherapie en uiteraard sportfysiotherapie. Om iedere belangstellende in de gelegenheid te stellen de nieuwe praktijk te bezich tigen zal er op zondag 10 december van 13.00-17.00 uur Open Huis zijn op de Helfrichstraat 14a. Onder het genot van een drankje bent u wel kom. Begin november maakte de laad van Bestuur van het Vincent an Gogh Instituut in Venray ckend dat in er in de komende itee jaar 24 miljoen gulden extra ezuinigd moet worden. Omdat e ontmanteling van het instituut teller verloopt dan de afbouw an de kosten. Woensdag (giste- en) werd aan het personeel de ezuinigingsplannen op hoofdlij- en bekend gemaakt. Vrijwel iedere afdeling of divisie oet inleveren. De Raad van estuur en het managementteam wamen op donderdag 30 november dens een bedrijfsconferentie lot de mclusie dat de extra bezuiniging an 24 miljoen gulden over de jaren OOI en 2002 haalbaar is. Direct na e jaarwisseling wordt met de uit- oering van de bezuinigingsplannen estart. Afdelingen worden versneld fgebouwd of helemaal gesloten, de Zaterdag 9 december is er een ïrican Night in de Evenaar. Deze )nd wordt georganiseerd door :mbé school Doun Doun. Op het gramma staat een spectaculair reden van Idon. Idon is een ener- :ke dans- en percussiegroep, die :h laat inspireren door de traditio- ile ritmes en dansen uit het West- ffrikaanse land Guinee. Idon bele ent dans en dit optreden staat dan iok garant voor een swingend optre- len waarbij het moeilijk stil zitten s. In het voorprogramma speelt de oun Doun Troupe. Deze avond egint om 20.00 uur en de entree is ratis. De Evenaar ligt aan de lerseloseweg 96 in Venray. Het blokfluitensemble En Bloc J.v, Ans Tijssen en het kamerkoor Contrast o.l.v. Ad Voesten, verzor- en op zondag 10 december om 6.00 uur een kerstconcert in de St. nnakapel aan de Noordsingel. De oegang is gratis. Het uit 17 dames bestaande amerkoor heeft een veelzijdig epertoire, dat zowel oude als nieu- 'e muziek bestaat. Hoogtepunt van et koor was het behalen van een ïrsle prijs in 1999 op het lederlands Koorfestival in de 'oelen in Rotterdam. Het kerstpro- :amma van 10 december staat iheel in het. teken van de traditio- :1e Engelse Christmas Carol. Het blokfluitensemble vormt een iderdeel van de Orkestvereniging fenray. Ondersteund door de basve- el van de dirigente bespelen de 'den de hele 'blokfluitenfamilie', istaande uit sporanino, sopraan, It, tenor en basblokfluit. En Bloc •eelt in dit concert onder ander 'erken van Bach, Handel, lanfredini en Carl Orff. In de stuk en van de laatstgenoemde Duitse ïusicus (1895-1982) komen invloe- en van volkslied, volksdans en ïregoriaans tot uitdrukking. Van (em wordt gespeeld, Einleitung, 'astorale en Marsch der Hirten. >rtom, een concert dat u zeker in kerststemming zal brengen. M t k len kV" personeelsformatie wordt overal drastisch ingekrompen, receptie- en hoofdwachtfuncties worden opgehe ven en nachtdienstbezettingen wor den 'teruggedraaid. Tijdelijke con tracten worden niet meer verlengd en vacatures niet meer ingevuld. Tevens wil het Vincent van Gogh Instituut leegstaande panden zo snel mogelijk verkopen. In de komende twee weken zullen alle afdelingen in een informatiebijeenkomst bijge praat worden over de grootscheepse reorganisatie. Het Boxmeers Strijk Ensemble verzorgt op 10 december a.s. het tweede concert uit de concertserie "Kerstmis nadert" in de Mariakapel van Holthees. Het ensemble staat onder leiding van dirigent Angelo Tonoli. Aan het concert wordt medewerking verleend door Andreina Piovanelli, piano, en Luca Lucini, chitarra. Het concert begint om 15.30 uur. Voor de pauze bestaat het program ma uit het Concerto in La minure van Benedetto Marcello, gevolgd door het Concerto in Re Maggiore voor gitaar en strijkers van Antonio Vivaldi, en tot slot volgt voor de pauze het Rondó voor piano en strij kers van Sugar Razso. Na de pauze volgen een aantal kortere werken, waarfvan er een aantal zeer bekend zijn zoals de compositie Aranjuez van J. Rodrigo, de Sabeldans van Katchaturian, La Danza van G. Rossini en twee Czardas-composi- ties. Gelet op de bijzonder fraaie akoustiek van de Mariakapel zal het programma van het ensemble zeker volledig tot zijn recht komen. Het Boxmeers Strijkensemble is in 1984 opgericht door de dirigent Angelo Tonoli. Het ensemble telt op dit moment 15 strijkers en een pianiste. Als groot voorbeeld heeft Angelo Tonoli het befaamde Italiaanse kamerorkest "I Musici" voor ogen gehad. Hij leidt het ensemble vanaf de eerste lessenaar, dat wil zeggen dat hij zelf meespeelt. Angelo Tonoli is geboren in Italië, en heeft aan de conservatoria van Milaan en Brescia viool gestudeerd. In Amerika, in Boston aan de Berkeley Scool of Music, studeerde hij com positie en arrangement. In het begin van de jaren '70 vestigde hij zich in Nederland, waar hij was benoemd tot leraar viool aan de muziekscho len van Venray en Boxmeer. Veel van zijn leerlingen hebben in de afgelopen jaren deel uitgemaakt van het Boxmeers Strijk Ensemble, en zo heeft dit ensenmble in belangrij ke mate bijgedragen aan de verdere ontwikkeling van deze leerlingen met name op het gebied van het ensemble-spel. Het ensemble heeft in de afgelopen jaren tal van concer ten gegeven, en bij diverse gelegen heden acte de pre' sence gegeven. Kaarten voor dit concert kosten 15,= per stuk, kinderen tot 14 jaar half geld. De kaarten zijn verkrijg baar en te reserveren bij de bekende voorverkoopadressen in Holthees, de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel 0478 - 636480. en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478 - 636390. Kaarten worden ook ver kocht bij aanvang van het. concert in de kapel, die u vindt aan de Kapelstraat 1 in Holthees. In verband met de kerst is het Theehuis op zondag 24 december en maandag 25 december (eerste kerst dag) gesloten. Op dinsdag 26 december (tweede kerstdag) bent u echter van harte welkom in het Theehuis tussen 12.00 en 17.00 uur. Vanwege de kerstdagen is het Odapark natuurlijk feestelijk aange kleed, dit is naast de expositie van Sylvia Dekker zeker een bezoek waard. Tweede kerstdag hebben wij voor u een speciale ambiance gecreëerd vol sfeermuziek. Vanaf T4.00 uur die dag zal Blanco Besselink, 26 jaar oud en woonach tig in Maastricht, de vleugel in het Theehuis bespelen. Blanco speelt af vanaf zijn prille jeugd piano en moest na zijn middelbare school de keuze maken: conservatorium of kunstacademie. Hij heeft uiteinde lijk gekozen voor de kunstacademie maar is nog zeer actief in de muziek. Zo heeft hij jarenlang het Nijmeegse koor begeleid en speelt hij nu in een Maastrichtse band waarmee hij regelmatig optreedt. Wij hopen u op tweede kerstdag te mogen begroeten in de feestelijk ambiance van het Odapark. Jaarlijks worden duizenden auto's gestolen en niet alleen nieuwe, maar ook oudere modellen zijn door de verbeterde techniek zeer interessant voor autodieven. Een groot gedeelte wordt van valse kentekens voorzien en verder verhandeld. Met een ken tekennummer in alle ruiten is een auto een stuk minder interessant voor een autodief. Voor slechts 25,- per auto wor den alle ruiten voorzien van een onuitwisbaar kentekennummer. Deze methode wordt aanbevolen door o.a. Verzekerings maatschappijen, politie en ANWB. Sterretje in uw autoruit Tevens kunt u kleine beschadigin gen in uw voorruit laten repareren zodat plotseling doorscheuren van uw voorruit voorkomen kan worden. Vervangen van een ruit is een kost bare aangelegenheid, vandaar dat alle verzekeringsmaatschappijen een voorruitreparatie volledig ver goden vanaf wa+, in dat geval betaalt u geen eigen risico en uw no claim wordt niet aangetast. Deze regeling geldt niet voor Centraal Beheer verzekerden informeer dan naar onze voordelige tarieven. Brengt u wel de groene kaart of uw polis mee voor de gegevens. U kunt zonder afspraak terecht bij de blau we ree lame stand. Zaterdag 9 december in Venray op de parkeerplaats nabij conferentie oord De Witte Hoeve van 10.00 tot 16.00 uur. Het Literair Café Venray-regio houdt samen met de Geijsterse volksmuziekgroep Mallemoer weer een bijzonder muzikaal en literair kerstprogramma. Deze kerstviering vindt plaats op zondag 10 december om 11.30 uur in conferentiecentrum De Witte Hoeve te Venray. Het thema van de liedjes en gedichten is vrede. Verleden jaar vond met suc ces de première plaats van de samenwerking tussen de bekende Geijsterse volksmuziek en het lite rair café. Naar aanleiding van de vele positieve reacties van de dona teurs én het plezier dat de muzikan ten van Mallemoer en de mensen van het literair café beleefden is besloten om het kerstprogramma in deze vorm te prolongeren. André Leijssen van het literair café zocht toepasselijke gedichten bijeen en de muzikanten van Mallemoer kozen de liederen uit. De muzikanten van mallemoer komen allemaal uit de regio Geijsteren-Venray. Ze zingen allemaal hun partij en spelen daarbij accordeon, trekharmonica, viool, gitaar, basgitaar, mondharmonica en diverse fluiten. Uiteraard zonder elektronische versterking, want dat past niet bij de traditionele liederen. Het kerstprogramma vindt plaats in conferentiecentrum De Witte Hoeve aan de Gaststraat 5 in Venray. Het programma begint om 11.30 uur en duurt ongeveer twee uur. De entree bedraagt slechts 5 gulden. Vrijdagavond 15 december a.s. presenteren gitaristen, pianisten, violisten, blokfluiters, het saxofoon kwartet, het resonantieorkest, leer lingen afdeling zang, dwarsfluit, enz, enz. het kerstconcert. Er zal een afwisselend programma worden gepresenteerd van modern tot klas siek. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Het concert begint om 19.00 uur in de aula van het Kunstencentrum Venray, Heuvelstraat 4 te Venray. Heel graag tot ziens in de Muziekschool Venray. Het nieuwe cursusjaar start weer in januari 2001. Er zijn volop cursusmogelijkheden voor zowel kinderen als ook voor Volwassenen. Basiscursus I.V.M., I.V.M.-vervolg, kleutermuziek, muziekbeluisteren, kinderkoor, koristenopleiding, zang, instrumentale cursussen (gitaar, drums, slagwerk, saxofoon, viool, accordeon, el.orgel, keyboard, hoorn, kl.koper, piano, synthesizer, klarinet, trombone, gr.koper, hobo, cello, blokfluit, dwarsfluit, clave- cimbel, contrabas, enz.),verschillen de ensembles, het strijkorkest, het resonantieorkest, kamermuziek, popmuziek, latin percussie, djembé, enz., enz. U kunt zowel voor wekelijkse als ook voor deeltijd of korte cursussen inschrijven. U heeft de prospectus 2001 nog niet gelezen, belt u dan met de administratie van de Muziekschool Venray, telefoon 585320. Vrijdag 8. zaterdag 9 en zondag 10 december: Gusto verzorj en antiek iti.'W 18.00 uur. 't Huys Molenpoort is gelegen Zaterdag 9 en zondag 10 december: In cultureel centrum De Weijer in Boxmeer vindt de tweedaagse mani festatie Kerst Exclusief plaats. Op beide dagen worden tussen 10.30 en 17.00 uur bijzondere producten en sfeerartikelen getoond die men elders niet of hoogst zelden tegenkomt Zondag 10 december: In cultureel centrum De Haandeel in Tegelen vindt van I I.00 tot 17.00 uur een kerst-inn plaats. De huidige 30-plussers weten het zich nog goed te herinneren: namen als Michael Jackson, Madonne, Prince, de Dolly Dots, Doe Maar, Wham, Whitney Houston en U2 stonden hoog genoteerd in de Nederlandse top 40. In plaats van Nintendo en Playstation waren er Donkey Kong en Pac Man. Op straat werd er gerolschaatst, gehoelahoept, gehinkeld en het ultieme speelgoed was de kubus. Thuis zat iedereen aan de buis gekluisterd voor Dallas, Dynasty, het A-team en Miami Vice en in de bioscoopzalen waren ET en Beverly Hills Cop de kassuccessen net als de dansfilms Flashdance, Fame en Footloose. Zaterdag 9 december kun je je herinneringen weer ophalen bij en vooral swingen op muziek uit de jaren 80 in café 't Podium te Venray. De avond begint om 22.00 uur en de entree is gratis. Omroep Venray op internet Vanaf nu heeft Omroep Venray een ander internetadres. WWW.omroepvenray.nl Op deze site vind u informatie over program ma's, nieuws, de gemeente venray en nog veel meer. Ons e-mail adres is lovenray@home.nl 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag gaan we weer terug naar de Romeinenweerd in Blerick, je raakt er niet uitgekeken en Keesjan van den Herik raakt niet uitverteld, vooral als hij het over gallowayrunderen heeft die in het gebied rondlopen. We komen door een stuk ooibos, een plek waar deze runderen zich graag verschuilen, lopen langs een grote waterplas die als vijver dienst doet en zien nog veel meer kruiden, struiken, vogels en bloemen, kortom we zien het gebied zich ontwikkelen. Na de wandeling langs de Maas is er ook nog tijd voor 'n Venrods Ketierke. Donderdag 18.00 - 19.00 uur, herha ling maandag 18.00 - 19.00 uur. Waar zijn de Troubadours gebleven? De Sjawi's uit Valkenswaard zijn in Venray en omgeving geen onbe kenden. Van hun verscheen onlangs een CD "Op 't Geluk van Alledag". Zij zijn te gast van 21.00 tot 22.00 uur. Programma's weekend Zaterdag: 10.00 - 12.00 uur Weekendkalender 12.00 - 15.00 uur Venray Actueel 15.00 - 17.00 uur Prime Time 17.00 - 18.00 uur Klojo Radio 18.00 - 20.00 uur Alternative Pop Zondag 10.00 - 11.00 uur Peelgrass 11.00 - 12.00 uur Praatcafe (om de 14 dagen)/ Rond de tafel (laatste zondag v/d maand) 12.00 - 13.00 uur nonstop muziek 13.00 - 14.00 uur Herhaling Waar zijn de troubadours gebleven? 14.00 - 17.00 uur Stopwatch Gure winteravonden, samen om de haard, gezelligheid in en om huis, samen gemaakt. Het thema van een bijzondere expositie in Oirlo. Gerrie Philipsen-van Rijn, eigena resse van schuur 'de Lampion' nam ook dit jaar weer het initiatief om een expositie in kerstsfeer te organi seren. Samen met Anita Emons van Hobby-atelier Kre-Anita zette ze een plan op. Voorop staat de gezel ligheid in en om huis. Laat u verras sen en neem een kijkje. Gerrie en Anita zijn in de weer geweest met het vervaardigen van allerlei noviteiten op het creatieve gebied met het gebruik van natuur lijke en dode materialen. Er zal een scala van bloemwerk, guirlandes, kransen, kerstballen, keramiek en nog veel meer te bewonderen zijn. Wat is kerst zonder een kerst boom? Meyers kerstbomen is aan wezig met kerstbomen in diverse maten, zodat u thuis vol inspiratie meteen aan de slag kunt. Voor de aankleding om het huis is Theo Zeger van Gunhoek voorziening van de partij. Deze erkend hovenier richt zich op het ontwerp, de aanleg en onderhoud van tuinen en (bedrijfs- )terreinen. Proef de sfeer in de 'showtuin', bewonder de diversiteit aan materialen en vraag vrijblijvend advies. Voor de jonge hobbyisten onder ons is er en gezellige knutsel- hoek waar zij iets in de kerstsfeer kunnen maken. Onder het genot van warme chocomel en kerstbrood geniet u van het samenspel van cre ativiteit en diversiteit. U kunt de kerstexpositie bezoeken op zaterdag 9 december van 16.00- 22.00 uur en zondag 10 december van 11.00-17.00 uur in schuur 'de Lampion', Hoofdstraat 11 in Oirlo. Tijdens de expositie is hobbyatelier Kre-Anita. Gertrudisstraat 16 geo pend. Van 10-23 december kunt u bij schuur 'de Lampion' en hobbya telier Kre-Anita van maandag t/m zaterdag tussen 3.30 en 17.00 uur binnenlopen voor ideeën en materia len om zelf creatief bezig te zijn of voor een kerstgeschenk. Overigens bent u bij hobbyatelier Kre-Anita altijd welkom na afspraak (tel. 0478-579062). Bij Gunhoek Groenvoorziening bent u elke voor middag welkom of na telefonische afspraak (tel 0478-571800). Meyers kerstbomen, Gertrudisstraat 22, staat van 6-23 december dagelijks voor u klaar met de mooiste kerstbo men in alle maten. Het oude Raadhuis Hoera, we hebben een nieuwe ini tiatiefgroep, die een stichting wil oprichten, brainstormen en waken voer het monumentale gebouw. Het mag niet voor de Venray se gemeen schap verloren gaan. Wat bedoelen ze daar precies mee, het is toch een gebouw dat op de monumentenlijst staat. Er mag toch niets aan de bui tenkant verandert worden, maar waarschijnlijk zien zij wat andere niet willen of kunnen zien, en zetten ze een andere bril op om over het gebouw te waken en de toekomst ervan te waarborgen. Het is interes sant te lezen, dat ze een gesprek op de gemeente hebben gehad en een stichting willen oprichten. Met wie is het gesprek op de gemeente eigenlijk geweest, toch niet met de ambtenaren, die nog steeds vasthou den aan horeca in het gebouw? Wat een angstbeeld trouwens, de komst van winkels in het pand met al die reclame-uitingen. Ziet u dat al voor u? Voelt u die angst ook al? Natuurlijk, bij horeca is het heel wat anders, geen naamsaanduiding van het bedrijf, geen grote lichtreclame met de naam van de brouwer, geen aangeschoten en zingende mensen op de trappen van het monumentale stadhuis, geen geluidsoverlast; wat een rust en vrede zal het daar zijn en wat kan Venray trots zijn. Het is trouwens vermakelijk, dat ambtena ren en nu ook mensen van initiatief groepen niet geplaagd door enige kennis van zaken nog steeds gelo ven in een horecabestemming. Vermakelijk, omdat tot op heden alle echte gegadigden die kunnen oordelen over de haalbaarheid zoals brouwerijen en horecaondernemers de mogelijkheid t tot exploitatie hebben onderzocht en hebben geconstateerd dat het gezien de kos ten en de indeling van het pand een nagenoeg onmogelijke zaak is. Welke ondernemer zou de ongetwij feld torenhoge huur en kosten na de verbouwing en koop kunnen betalen en het risico durven te nemen tot exploitatie, het staat bijna gelijk aan zakelijke zelfmoord om daar horeca te beginnen. Toch maar een voorzet naar de initiatiefgroep, laat de gemeente, zoals indertijd met de Sprank is gebeurd, de aanpassing en verbou wing, geschat op meer dan 2,5 mil joen, betalen en vervolgens het pand voor ƒ1,00 te koop aan te bieden. Het is toch maar gemeenschapsgeld en makkelijk uit te geven en de dro men van de initiatiefgroep ambtena ren, horeca op de markt, komt uit. Oh ja, vergeet vooral niet het tota le plaatje van de horeca op de markt in jullie groep mee te nemen. Een horecaplein naar het voorbeeld van het Vrijthof in Maastricht, wat een grandioos idee. Maar kijk eerst wat er nu aan horeca is op de Grote Markt en huiver mee met de potsier lijke wijze van samenwerken. Ga eens op je gemak luisteren naar de zaterdagse live-muziek bij Piërre Pijpers en geniet van zijn prachtig overdekte terras en erfafscheiding, vooral op speciale dagen als koop zondag of kermis. Ga van de zomer eens zitten op het terras bij Rien van het Upke en geniet van het schitte rende uitzicht over de markt. Praat eens met de gemeente over het ter ras van de Griek, wat een schande dat er geen terras gemaakt is. Zorg snel voor een serre bij Bart van de Zwaan en ook een ingang naar de prachtige eeuwenoude gewelvenkel- der. Laat Ellie van Zowijzo snel weten dat zij het terras voor het oude raadhuis niet meer kan huren. Vergeet vooral ook de oude Latijnse school niet: wat een gemis, geen horeca en geen terras, doe daar ook wat aan. voordat een winkelier er een puinhoop van maakt. Voor winkelvestiging in het oude raadhuis hoeft de groep niet bang te zijn; dat schrikbeeld is na tijdelijke winkels van de voormalig voorzitter van het winkelcentrum Venray Piet van Dijk, juwelier Verlinden; het Kabinetje en nu Goed Idee, niet meer aan de orde. Het pand is name lijk ook als winkel in de huidige staat een farce, niet alleen omdat slechts voor korte periode gehuurd kan worden, maar ook gezien de onmogelijke indeling en entree. En winkels waarvoor je de trap opmoet: vergeet het maar. Je kunt je afvragen waarom er geen initiatiefgroep is geweest die heeft geijverd voor een van de wei nige echte mogelijkheden: het vesti gen van het museum het Freulekeshuus. Wij wensen de initiatiefgroep veel succes en vooral veel vergaderple- zier en heren: pas op met het brain stormen en vergeet vooral niet de vergaderingen in een van de bestaande horecagelegenheden op de Grote Markt te houden of, na ruggespraak met de huidige bewo ners, van het oude raadhuis in de voormalige raadszaal. Frans van de Kamp, Venray. Sint Nu wij ons in Venray in een ver gaande staat van 'verkerstening' bevinden, is het niet zo verwonder lijk, dat men het een en ander niet meer zo nauw neemt. Dit geldt in het bijzonder op het gebied van de schrijfwijze van eigennamen uit ons 'voorvaderlijk' erfgoed. Komt al jaren Henseniusplein naast Henscheniusplein voor, de laatste tijd zie ik regelmatig Antoniusveld naast St. Antoniusveldweg staan. Straks wordt het nog Annapark naast St. Annakepelleke, Servatiusmuseum naast St. Servatiusweg. Dat een par ticulier op zijn huis zet: 'Antoniusveld' het zij hem tot op zekere hoogte vergeven, maar dat een medisch centrum aldaar zich 'Antoniusveld' noemt, gaat mij toch een St. Antoniusveldweg te ver. Dit heeft overigens niets met mijn geloofsovertuiging te maken; maar met een zeker respect voor wat onze voorourdes ons overgeleverd heb ben. Ik vraag me echt af of histo risch Venray zit te slapen of dat men, klaarwakker, het maar over zijn kant laat gaan. Ik vrees: beide. En terwijl de grafkruizen aan de noordzijde van de Grote Kerk al grotendeels 'ten dode zijn opge schreven' en terwijl Pastoor Verschuuren nog steeds in de kerk, als zijnde in 1570 overleden, ver meld staat, sukkelen wij gezapig het nieuwe jaar in, trots als wij zijn op het behoud van de Engelse tuin (meer dan een bezoek waard) en de verdwijntruc met de naam van pas toor Rullen (geen familie, want anders zou u gaan denken) op het straatnaambord. Louis Rutten Edelachtbare Heer Burgemeester U gaat naar huis met Gods Zegen over Venray's mooiste wegen. U bent dan nog nooit over de Broekweg gegaan, Dan had in uw gedicht heel wat anders gestaan. Gaat men 's avonds een keer van huis Komt men met kletsnatte voeten thuis. Al vinden wij dit niet tof In de winter modder, en in de zomer stof. Er zijn burgemeesters gekomen en ook weer gegaan Aan dit probleem heeft niemand iets gedaan. Er was een plan Brabander, zo veel jaren Met een verharde weg hadden ze ons veel ongemak kunnen bespaen. Maar hier om niet getreurd, Als de huidige bewoners weg zijn krijgt de straat wel een beurt. W.L Denissen-Janssen Venray. Wijkcentrum 't Schöpke Nu men het wijkcentrum aan het verbouwen is, wil het bestuur ook een nieuwe naam. Waarom moet het een nieuwe naam krijgen? Is de naam die het centrum gekregen heeft niet meer goed of modern genoeg? In de achterliggende jaren is die naam in de hele omgeving' ingeburgerd. Moet die dan, omdat een of andere persoon het niet met de huidige naam eens is, dan maar een nieuwe onbekend opgedrukt krijgen, en dat dan als dank aan al die mensen van het eerste uur. De winnaarsprijs: een slijterijpakket!!! Kent u de slogan ook: 'Drank maakt meer kapot dan je lief is'? Dit is dan letterlijk en figuurlijk bedoeld. Leuk toch, dat er veel winkels in de buurt zijn die het wijkcentrum jaren gesponsord hebben en nu naast de boot vallen! Hans Munten, Venray. Dikke truien worden weer uit de kast gehaald, 's avonds staat er stamppot op het menu en de verwar ming wordt een paar graadjes hoger gezet. De koude winteravonden staan weer voor de deur en dat bete kent dat het tijd wordt om het bin nen extra gezellig te maken. Bij Intratuin hebben ze op de interieur- en kerstafdeling volop ideeën en trends om het huis sfeervol in te richten. Er zijn drie verschillende kerst- trends te ontdekken bij Intratuin. Een echte blikvanger is de trend Kille Klanken. Deze trend staat in het teken van wit- en zilvertinten waarmee een moderne sfeer met een koel karkater wordt gecreëerd. Voor een meer kleurrijke kerst zijn er de Warme Accenten met gewaagde kleurschakeringen met felle maar warme tinten. En tenslotte zijn er de Dansende Vlammen. Een over het algemeen traditionele kersttrend, aangevuld met de kleuren brons, vanille, koper en parel. Voor iedere smaak en interieur is wel een kerst trend te vinden. Kerstballen en -slingers zorgen voor een sfeerrijk interieur maar kerstmis is pas echt compleet met de geur van dennennaalden. De 'echte' kerstboom is weer populair. Ook al wordt de kunstboom van zolder gehaald, er wordt toch een echte dennenboom gekocht voor in de gang. slaapkamer of als tweede boom in de huiskamer. Neemt een boom teveel ruimte in dan zijn kersttakken op de schouw, deur of muur een goed alternatief. Intratuin organiseert zaterdag 9 december een gratis kerstdemon stratie waar zelfmaakideeën opge daan kunnen worden. Een kerststuk je voor op tafel of een kerstkrans voor op de deur komen natuurlijk aan bod maar ook wordt er gede monstreerd wat de mogelijkheden zijn met bijvoorbeeld kerstlichtjes, hoe een kerstkroonluchter of een alternatieve kerstboom wordt gemaakt en hoe een kersttafel kan worden aangekleed. De uit Amerika overgewaaide trend om buitenshuis aandacht te besteden aan kerstdecoraties zal ook dit jaar een belangrijke rol gaan spe len. kerstsfeer in de tuin creëren is heel eenvoudig. Boompjes in de tuin, zoals enkele kerstboompjes in een pot, laurierboompjes bij de voordeur of een klimop, kunnen aangekleed worden met kerstlamp jes en met speciale kerstballen voor buiten. Maar de verlichte arrenslee met rendieren in de voortuin is de absolute blikvanger voor een vrolij ke buitenkerst.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13