Samenwerking spreekt afkeuring uit over wethouder Peter Winnen en bijzondere sportopera P¥ PvdA ergert zich groen en geel aan CDA-fractie Subsidie voor Kunstkring Verdere samenwerking Raayland en het bedrijfsleven Ook uw maat in badkameruitvoering Laatste kavels Keizersveld DE GROOT B.V. ft Mishandeling Wat haalt uit uw hypotheek? Van BruGGen agii EEL EN MAAS donderdag 30 november 2000 - Pagina 7 CDA rept met geen woord meer over ziekenhuis Boxmeer In het raadsdebat over het enrayse ziekenhuis sprak Ike usser, fractievoorzitter van imenvverking, dinsdag zijn uit over het beleid van ïthouder Heidens. Het stak d,i]usser dat Heidens verklaarde edelijk tevreden' te zijn toen eek dat het rapport Oversteek idanks alle protesten bijna ieg heel werd uitgevoerd. "Met we omheid geslagen", oordeelde usser. "Het was een onhandige anier om zaken naar buiten te engen. De wethouder had zijn ivattingen bijgesteld zonder rst met de raad te overleggen." Opvallend was dat het CDA met en woord meer sprak over 'ieh oxmeer'. Terwijl drie weken gele- o wethouder Heidens in de com- ssievergadering nog in fikse bot- sls ig kwam met zijn eigen fractie die in eltte voor het Boxmeerse zieken- dlie js. "Het is een absoluut verkeerd gnaal om actief op Boxmeer te iren", zei Heidens toen. Blijkbaar ;ft het CDA in de voorbije weken rijen weer gesloten. Van de bitse - kfon en felheid van woordvoerster iske Koster was dinsdagavond ;ts meer over. Koster sprak obli- :v'n at haar 'teleurstelling en bezorgd- le»( id' uit over de geringe invloed die overheid kan uitoefenen op de ziekenhuisplannen. "Alhoewel het resultaat diep triest is heeft de wet houder de motie uitgevoerd met alles wat mogelijk was", zo oordeel de Koster ditmaal uiterst mild. In de motie van april droeg de gemeente raad het college op om alles in het werk te stellen om de reorganisatie plannen uit het rapport Oversteek te voorkomen. Ruim een half jaar later moet de raad welhaast berustend constateren dat daarvan weinig of niets terecht gekomen is. Moeder en-kind-zorg zijn al overgeplaatst naar Venlo terwijl cardiologie spoe dig zal volgen. Een stuurgroep buigt zich momenteel over de toekomst van de Eerste Hulp-post WRANG Mia van het Reve (D66) sprak van een 'treurig moment'. "Het college is met een motie op pad gestuurd. Het is een 'mission impossible' gebleken. Oversteek is gewoon ten uitvoer gebracht terwijl gemeente en provincie aan de zijlijn hebben staan. Het is triest dat de Raad van Bestuur niet bereid is zijn beleid te wijzigen. Dat de gemeente denkt een volwaardige gesprekspartner te zijn snap ik dan ook niet. We kun nen nu alleen nog streven naar een volwaardige EHBO." Ike Busser (Samenwerking) trok het felst van leer. "We zijn furieus. Kille cijferaars hebben in hel zie kenhuis blijkbaar de overhand want de uitkomst stond van tevoren vast. De gemeente heeft alleen voor de schone schijn meegepraat." De frac tievoorzitter van Samenwerking vond de paginagrote reclamecam pagne van de laatste weken in enke le kranten 'ronduit beschamend'. "Deze kostenverslindende reclame is te gek voor woorden. Dat het per soneel zich hiervoor laat lenen." Truus Kemmelings (PvdA) meende dat de afbouw van het Venrayse zie kenhuis is begonnen. Victorine Derks (Van de Vorle) vond het 'vol strekt onaanvaardbaar'dal de Raad van Bestuur alle protesten naast zich neerlegt. Haar fractegenoot Gerrit Lemmens ging nog een stapje ver der. Hij had uit de jaarrekening opgemaakt dat de salariskosten vorig jaar met vijf miljoen gulden waren gestegen. "Terwijl het perso neelsbestand gelijk gebleven is. Dan moeten er wel gouden handdrukken uitgereikt zijn. De Rekenkamer zou dit moeten onderzoeken", meende Lemmens. Wiske Koster en Truus Kemmelings vonden dat alleen een volwaardige Eerste Hulp, zeven dagen per week en 24 uur per dag, bespreekbaar moet zijn. "Het colle ge mag niet meer met zich laten sol len", zei Koster (CDA). Victorine Derks was eveneens van mening dat 'het Venray niet zonder een vol waardige Eerste Hulp kan'. Ike Busser had hier een zwaar hoofd in. "Het college mag zich niet als een stroman van de Raad van Bestuur laten gebruiken. Het is pure tijdverspilling om over de EHBO in gesprek te blijven. Smijt de deur dicht en zeg het vertrouwen op", opperde de fractievoorzitter van Samenwerking. John Oosterbeek (VVD) vond dat Guy Peeters, voor zitter van de Raad van Bestuur van Ziekenhuizen Noord-Limburg, met de commissieleden van SVW in debat moet gaan. Lei Heidens zegde toe Peeters daarvoor uit te nodigen. De wethouder verklaarde 'ook zeer teleurgesteld te zijn in wat het alle maal heeft opgeleverd'. "Alhoewel er alles aan is gedaan om de motie uit te voeren. De afkeuring van Busser doet mij dan ook geen recht. Het is wrang te constateren dat de overheid aan de zijlijn staat. Want sluiting van cardiologie en moeder en-kind-zorg is onaanvaardbaar." Desondanks wil Heidens toch met de Raad van Bestuur in gesprek blij ven over de Eerste Hulp-post. "Want we bereiken meer door aan tafel te zitten dan door de deur dicht te gooien." Maar overtuigend klonken de woorden van de wethouder aller minst. ^"De Hoveniers"^ hovQnier onderhouden erfbeplantingen en bedrijfsterreinen. -Venray rati. De gemeente Venray geeft de mende maanden de laatste veis op het bedrijventerrein izersveld aan de A73 uit. Het at om negen kavels met een pervlakte van 1868 tot 3890 ni2. de kavels mogen uitsluitend Irijven in een kantoorachtige vriigeving zich vestigen. n ee vlede door te verwachten grote langstelling voor deze laatste veis zal Venray moeten voldoen l^,n strenge milieucategorieën 1 drijven in de zogenaamde cate- rie 1 of 2. Dit betekent in de prak te dat met name kantoren met 'kei perkte opslag zich mogen vesti- pkln Detailhandel is niet toegestaan, mi nray geeft voorrang aan bedrijven e Venray en kijkt naar de uitstra- Iuj g van het bedrijf. De gemeente eft voorkeur voor hoogwaardige r(jj, rkgelegenheid en kwaliteit. lij verkoop dit jaar zullen de Jndprijzen van 2000 (van 110,- 9' ƒ125,- per m2) gelden. In 2001 kal Hen de grondprijzen met circa ac 5b stijgen. Met het uitgeven van deze kavels het bedrijventerrein Keizersveld aks compleet. De gemeente wil If december 2000 deze laatste veis toewijzen. Hoewel enkele Irijven nog niet klaar zijn met de - uw van hun pand, is de gewenste j straling van een modern en pret ij bedrijventerrein Keizersveld una zo goed als gerealiseerd. Unieke theateravond in Venray Oud-wielrenner Peter Winnen en het Amsterdamse volksopera gezelschap ELS Inc. met de reli- sportopera De Zesdaagse van St. Jezus in 't Kruis zijn maandag 11 december het middelpunt van een unieke theateravond in Schouwburg Venray. De organisatie van deze avond is in handen van Literair Café Venray- regio in samenwerking met VAKANTIE SPANJE TE HUUR APARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 www.casas.nl/huur B&W van Venray hebben deze J( lek besloten de Venrayse unstkring een subsidie van 2.500,- te verlenen voor een rluik video-installatie op de ien van theatercafé de Artiest het Schouwburgplein. Het idee een levensgrote video-projec- ,s afkomstig van de Kunstkring j samenwerking met de Stichting ontevideo en met technische dersteuning van de stichting izy 'Marie en bureau Inter- 6' ling, ve B 1 Het is voor het eerst dat in Venray "artistieke video-projectie is te n- De kunstzinnigheid en de the- keuze passen bovendien in het leid van de gemeente. Het college sloot een bijdrage van ƒ12.500,- schikbaar té stellen, omdat het !r gaat om een kleinschalige nstmanifestatie die uniek is voor "ray, Het project past in het sli 'sterplan Beeldende Kunst: het is 01 uitdrukking van de veelvormig- 'd en verscheidenheid in de kunst. project is eigentijds vanwege de v0l loed van de nieuwe media in !e kunstwerken en vervaardigd 01 ionêe' getalenteerde kunste- >rs. De Stichting Venrayse Kunstkring gaat ook een nieuwe uit daging aan. Nadat de Kunstkring actief de succesvolle tweejaarlijkse manifestaties in het Odapark heeft gerealiseerd, kiest de Stichting nu voor kleinschalige kunstprojecten waarbij de relatie beeldende kunst, omgeving en publiek centraal staat. Een geschikte plek werd gevon den aan de gevel van de schouw burg. De locatie ligt midden in het centrum van Venray. Vanaf 8 december tot het eind van dit jaar zal het vierluik te zien zijn op de puien van theatercafé de Artiest. De video 'Face Shopping' toont vier jonge vrouwengezichten die onbe wust dwangmatig gedrag vertonen, zogenoemde tics. Deze video is ver vaardigd door de jonge kunstenaar A. P. Koomen. Daarnaast is er een projectie op de toneeltoren van de kunstenares Runa Islam. Dit werk 'Gaze of Orpheus' laat een vrou wengezicht zien dat zich langzaam omdraait, beginnend bij de achter kant van haar hoofd. Zodra zij het publiek kan aanstaren, verdwijnt het beeld in het zwart. De vraag doet zich voor wie eigenlijk naar wie kijkt. Beide projecten hebben repeteren de beelden. Schouwburg Venray naar aanleiding van de verschijning van het veel besproken boek van Peter Winnen 'Van Santander naar Santander'. Winnen, een van Nederlands groot ste en bekendste wielrenners van ons land, geeft die avond antwoord op de vraag waarom hij dit boek heeft geschreven, hoe het tot stand is gekomen en waarom hij koos voor de briefvorm. Hij wordt inge leid door de journalist René Poels die met de eerste supportersbus en moeder Winnen afreisde naar de finale van de Tour de France in Parijs om de succesvolle renner uit Ysselsteyn te huldigen. De Venrayse musicus Ad Haans luistert de anek dotes op met Franse accordeonklan ken. Hoofdmoot van de theater avond is een leuke en heel bijzondere zogeheten relisportopera, geheten 'De Zesdaagse van St. Jezus in 't Kruis'. Deze voorstelling is geschreven door Jef Hofmeister en gaat over een zesdaagse zoals die in de jaren zestig werden verreden. BRIEVEN UIT HET PELOTON Peter Winnen is geen onbekende bij het literair café. Tien jaar gele den behoorde hij bij het groepje ini tiatiefnemers van het Literair Café Venray-regio. Zijn eerste gedicht publiceerde hij in het door het Literair Café Venray-regio uitgege ven boekje Panorama Limburg. In zijn boek dat als ondertitel mee kreeg 'Brieven uit het peloton' schrijft Winnen brieven aan een vriend en verhaalt hij over zijn opkomst en zijn carrière, van de wielerdromen van een puber en eer ste jaren als amateur tot zijn over winning op de belangrijkste berg etappe, de koninginnenrit Alpe d'Huez. Het is ook het verhaal van een man wiens talent als wielrenner slechts wordt geëvenaard door zijn talent als schrijver. Zijn boek werd in de pers algemeen gewaardeerd. niet alleen vanwege de vlotte pen - het boek leest als een roman- maar ook vanwege het literaire gehalte. Van Winnens succesvol boek is inmiddels de derde druk in de maak. LACHEN EN HUILEN De nieuwe relisportopera van Jef Hofmeister is de afgelopen maan den met veel succes op verschillen de festivals in het land te zien geweest. De nationale pers schreef unaniem lovend over de volksopera. De Zesdaagse van St. Jezus in 't Kruis wordt verreden in het sportpa- leiske in een Belgisch stadje met dezelfde naam. De vijf theatermen sen die de sportopera uitvoeren nemen hel publiek mee naar de zes daagse baan van de jaren zestig waarbij de renners zes maal 24 uur in de baan waren, elkaar aflossend en slapend in hokjes op het midden terrein. Tijdens deze 144 uur waren de sportpaleizen het toneel van ron- denmissen. muzikanten, acrobaten, wonderdokters, priesters, gokbazen, doping, maffiosi, toeschouwers, bier- en frietverkopers en natuurlijk wielrenners. Bij uitstek een gegeven voor een gezongen levensverhaal over "knechten die wel willen maar nooit meester zullen zijn". Wie in het theater wil lachen en huilen, wie medelijden met de mensheid wil voelen en tevens bewondering voor wat zij allemaal kan is maandag 11 december van harte welkom in de Venrayse schouwburg. Na afloop van de theatervoorstel ling is Peter Winnen in de foyer van Schouwburg Venray present om met de bezoekers verder te praten over zijn boek en zal hij zijn boeken sig neren. De theatermensen van Els Ine zwerven ook door het publiek. Ter verhoging van het feestelijk tintje biedt de directie van Schouwburg Venray alle bezoekers na afloop gra tis een consumptie aan. Aanvang 20.00 uur. Deskundig van stoop tot finishing touch U laat zich in onze show room uitgebreid adviseren bij het samenstellen van de bad kamer van uw dromen. Maar hoe krijgt u die droom vervolgens thuis? Wees gerust. Ook voor^^ complete uitvoering: De Groot i IJ bouw - tegels - sanitair &yvots IM. Vïb. IMVOB BOUW GARANT Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 Omwonenden meldden de poli tie een zwaar gewonde man op straat in de Veltumse Kleffen te hebben aangetroffen, die waar schijnlijk ernstig mishandeld zou zijn. De man is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. In de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks 01.10 uur werd op straat de 41-jarige zwaar gewonde Venrayse man aangetroffen. Hij bleek ernstig trauma aan zijn gezicht en hoofd te hebben, miste enkele tanden en was niet aan spreekbaar'.'Hij is overgebracht naar het ziekenhuis waar diverse breuken in het gezicht werden vastgesteld. Getuigen hebben een man (medi terraan type) van ongeveer 27 jaar, met kort donker haar en een stevig postuur, gezien die het slachtoffer "mishandelde en schopte. Deze ver dween via de Veltumse Kleffen in de richting van de Keg. Het Raayland College gaat per 1 januari 2001 intensiever samen werken met het Venrayse bedrijfsleven, verenigd in de Industriële Club Venray e.o. (ICV). De vergaande samenwer king heeft betrekking op het opti maliseren van de technische ople- dingen binnen het VMBO- onderwijs van het Raayland College, zodat deze opleidingen beter aansluiten bij vervolgoplei dingen en meer voldoen aan de wensen vanuit het bedrijfsleven. Op vrijdag 15 december a.s. wordt hiertoe, tijdens de kick-off bijeenkomst voor de Manifestatie Kies Techniek in het Theehuis van het Odapark in Venray, een con venant ondertekend door L. de Veen (lid Centrale Directie Raayland College) en F. Welschen (voorzitter Industriële Club Venray e.o.). BETER PERSPECTIEF De samenwerking tussen het Raayland College en het Venrayse bedrijfsleven zal zich richten op het technisch onderwijs in het VMBO. In het convenant is een aantal zaken vastgelegd, waardoor de samenwer king ook daadwerkelijk kan leiden tot verbetering van de huidige posi tie van het technisch voortgezet onderwijs. Vanuit het Raayland College zal onder meer gezorgd worden voor een dusdanige aanpas sing van leerplannen en examens van de technische afdelingen, zodat de nieuwe landelijke programma's techniek ingevoerd kunnen worden. Daarnaast zal de school zorgdragen voor een modernisering van het aan wezige machinepark en voor een voldoende aantal beroepsgerichte lessen, terwijl docenten van de tech nische vakken zullen deelnemen aan bij- en herscholingscursussen. Het bedrijfsleven levert haar bij drage door de inbreng van specifie ke technologieën en zal als klank bord fungeren bij het tot satnd komen van het leerplan alsmede bij de inrichting van de vaklokalen. Zo kan het bedrijfsleven werkplekken binnen het Raayland College "adop teren" door deze te voorzien van specifieke materialen en de noodza kelijke know-how. Daarnaast zal het bedrijfsleven de leerlingen van de technische vakken de mogelijkheid geven tot bedrijfsbezoeken of het volgen van een stage en zal zij des gevraagd gastlessen verzorgen. Leerlingen die de opleidingen tech niek met gunstig gevolg hebben afgesloten zijn bovendien in princi pe verzekerd van een leerwerkplaats binnen de bedrijven. Met dit convenant willen beide partijen zorgen voor een betere kwa liteit van het technisch onderwijs in deze regio. Onderwijs dat aansluit op de vervolgopleidingen, waartoe met de Gilde Opleidingen een bila teraal convenant wordt gesloten, en dat voldoet aan de vraag van het regionale bedrijfsleven. Een andere doelstelling is het verbeteren van het imago van de technische vakken en beroepen, waardoor mogelijk een verhoogde instroom van het aantal leerlingen bereikt kan worden. Ondertekening van het convenant zal geschieden op vrijdag 15 decem ber 2000 in het Theehuis van het Odapark in Venray. De heer L. de Veen zal ondertekenen namens het Raayland College, de heer F. Welschen namens de Industriële Club Venray e.o. De kick-off bijeen komst voor de Manifestatie Kies Techniek 2001 zal aanvangen om 16.00 uur met een welkomstwoord en een presentatie van de werkgroe pen van de stichting Kies Techniek aangaande de nieuwe Manifestatie Kies Techniek 2001 (12 en 13 janu ari 2001). Vervolgens zal het conve nant ondertekend worden. Motie van afkeuring 'kwestie Merselo' haalt het niet De politieke spanning liep dins dagavond in de raadszaal even hoog op. De oppositiepartijen D66 en Van de Vorle hadden een geza menlijke motie van afkeuring ingediend over het gevoerde beleid van het college in de bouw- kwestie in Merselo. Terwijl daar naast PvdA ongemeen fel uithaal de naar de CDA-fractie. Het rommelt behoorlijk in coalitie. Maar omdat VVD zich ditmaal afzijdig hield van het geruzie kwam de bom niet tot ontploffing. De motie van afkeuring liep uit op een sisser omdat zij niet kon reke nen op steun van de vier andere fracties. Naar buiten toe hield de coalitie CDA-PvdA-VVD de rijen gesloten door niet met de motie van de oppo sitie mee te stemmen. Alhoewel de motie niet eens zo ver ging. Het bevatte slechts twee stellingen die niet eens onredelijk waren. Het col lege heeft onaanvaardbaar grote (financiële) risico's genomen en het college had in een veel eerder stadi um de gemeenteraad om advies moeten vragen. Vrijwel alle fracties zouden zich, gezien hun eerdere uit latingen, moeten kunnen vinden in de strekking van de motie. Samenwerking, de derde oppositie partij, wilde echter al niet meestem men. "Omdat het geen motie van afkeuring is maar een motie van wantrouwen", vond Ike Busser en dat ging de fractievoorzitter van Samenwerking net iets te ver. Dat CDA, PvdA en VVD de motie niet steunden wekte minder verbazing. "Het is nog te vroeg voor een motie. Eerst moeten alle financiële risico's en de kwestie in volle omvang bekend zijn. We moeten de zaak nu niet ophouden met politieke proble men", stelde Frans van Hooft (VVD). Maar dat wil allerminst zeg gen het weer koek en ei is binnen de coalitie. Twee weken geleden kwam VVD, gesteund door PvdA, tijdens de commissievergadering in een felle aanvaring met CDA. Omdat fractievoorzitter Wiel Michiels uit een vertrouwelijk overleg geklapt had. VVD vond dat CDA daarmee de coalitie flink onder druk had gezet. Wiel Michiels, die dinsdag avond als eerste aan het woord kwam, trok meteen het boetekleed aan. "Het debat in de commissie is helaas ondergesneeuwd door poli tieke verwijten. Het spijt ons zeer als we ongewild de coalitie onder druk gezet hebben. Maar we blijven erbij dat de raad niet volledig geïn formeerd is", stelde Michiels die zich verder wilde beperken tot 'de zaak zelf' ZWAAR ONDER VUUR Maar daarmee Avas de affaire nog niet afgedaan. Was het de vorige keer VVD nu was het PvdA die fors op coalitiegenoot CDA inhakte. Fractievoorzitter Bert Linskens had goed gezien dat de aanval van VVD op CDA zijn geplaagde partijgenoot en wethouder Kersten uit de vuurli nie hield. Dus opende Linskens nu het vuur op Michiels en zijn fractie onder het mom van de aanval is de beste verdediging. "Wiel Michiels heeft geheel op eigen houtje gehan deld. Zijn fractiegenoten wisten namelijk van niets. En het valt me daarom tegen dat het CDA zich hiervan niet distantieert." Linskens kwam met enkele forse verwijten richting Wiel Michiels die zich daar zichtbaar over opwond. Tevergeefs probeerde hij het relaas van de PvdA'er te onderbreken. Alleen de woorden 'wat een lui verhaal' dron gen door. Bert Linskens vervolgde zijn betoog ongekend fel: "Door zijn brief aan de pers heeft Michiels wethouder Kersten beschadigd. Dat is een aantasting van het fundament onder de coalitie. Ook is de integri teit van de gemeente zwaar onder vuur komen te liggen. Hij schept een beeld dat de lokale overheid zich bezighoudt met achterkamer tjes politiek. Dat heeft ons enorm gestoord en geirriteerd. Het is aan het CDA om dat beeld te corrige ren." De spanning was toen even om te snijden vooral omdat Frans van Hooft, fractievoorzitter van VVD, nog aan het woord moest komen. Zou hij het CDA een nieuwe oorvijg uitdelen, was de vraag. Maar dat viel ditmaal reuze mee tot grote opluchting van vooral de CDA-frac tie die flink in het nauw zat. Van Hooft toonde zich tevreden met de spijtbetuiging die Michiels eerder uitsprak. "Het CDA heeft nu blijk baar het belang van vertrouwelijk heid ingezien en heeft afstand geno men van de perspublicaties", oordeelde Frans van Hooft en daar mee was voor VVD de kous af. AFKEURING Ook Linskens bond, na de schor sing van het debat, wat in. "Tweeënhalf jaar coalitiesamenwer- king is te waardevol om nu over boord te gooien..." Wiel Michiels was, na ruggespraak met zijn fractie tijdens de schorsing, weer afgekoeld en repte daarna met geen woord meer over de aanval van PvdA. De oppositiepartijen moesten zich op twee fronten richten. Enerzijds lag er de motie tegen het college en anderzijds kon het gesteggel binnen de coalitie ook niet onbesproken blijven. "We spreken onze afkeuring uit over het gekat tussen de coalitie" partijen. Dat leidt alleen maar af van de zaak", zei Gerrit Lemmens, frac tievoorzitter van Van de Vorle. Ike Busser (Samenwerking) sprak op zijn beurt zijn afkeuring uit over 'de smoesjes en het onbezonnen reage ren van Michiels.' Hans Teunissen (D66): "Door de ruzie wordt de aan dacht afgeleid. Niet de wethouder maar collega's komen onder vuur te liggen." De fractievoorzitter van D66 sprak van 'missers' en 'onver antwoorde inschattingsfouten' door het college. "Het advies van de raad is genegeerd, risico's zijn onjuist ingeschat, de gemeente is ernstige financiële schade berokkend en de burgers in Merselo zijn in ernstige problemen gekomen. We keuren het beleid van het college dan ook af." Gerrit Lemmens verdedigde de motie door te stellen dat het college onaanvaardbaar grote risico's had genomen met diepgaande gevolgen. De motie van afkeuring kon echter slechts rekenen op van zes van de 25 raadszetels. PEEL EN MAAS on line www.vandennmnckhof.nl/ ©0800-1800 (gratis) Van Bruggen Adviesgroep Paterstraat 19-c 5801 AT Venray Of u nu een huis gaat kopen of blijft wonen: een goed hypotheekadvies kan ook veel geld ople veren. De Van Bruggen-adviseurs nemen echt de tijd voor u. En leggen u alles glashelder en dui delijk uit. U krijgt de beste hypotheek met de laagste maandlasten. Bel daarom vandaag nog 0800-1800 voor een afspraak met één van de Van Bruggen-adviseurs te Venray. Ofvraaghet gratis informatiepakket aan met het boekje de 10 Gouden Hypotheek Tips. ADVIESGROEP www.vanbruggen.nl

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7