FRANSOL tVonen Venray pakt hennepkwekers aan Eeuwige belofte 'Sister John' Winkel in Venray blijft open" Houba presenteert jeugdsportproject Oppositie verwerpt deelname aan Regiodialoog Nieuwe expositie in 't Freulekeshuus Manege Ysselsteyn onder vuur Gemeente neemt Maasheseweg en Albionstraat over DE ZON IS ONZE BESTE REFERENTIE, NIET ZIEN IS KOPEN! Wanneer kwaliteit en garantie telt JACOBS Automobilist gewond Voet- en fietsverkeer zoekt bemanning Thema-avond PvdA Oud Papier ZONWERINGEN Snelheids controles Medailles voor militairen Bibliotheek- nieuws eel en maas donderdag 30 november 2000 - Pagina 11 let komt steeds vaker voor dat rders een woning of een leelte daarvan gebruiken voor kweken van hennep. Soms dt er zelfs vanuit de woning in igs gehandeld. fonen Venray keurt het kweken hennep in woningen en de han- in verdovende middelen af. Als kt dat in een woning hennep dt gekweekt of handel in verdo- de middelen plaatsvindt, zal Wonen Venray direct een procedure starten om de huurovereenkomst te kunnen beëindigen. PROCEDURES Op dit moment zijn er procedures gestart tegen twee huurders van Wonen Venray. Eén huurder kweek te bedrijfsmatig hennep in z'n woning en een andere huurder han delde vanuit z'n huurwoning in drugs. "De stap naar de rechter is de enige manier om de huurovereen komst te kunnen stoppen. Wonen Venray wil in nieuwe huurovereen komsten een artikel over drugs opnemen zodat de huur op te zeggen is. Als er sprake is van het kweken ■van hennep en er een proces-verbaal door de politie is opgemaakt, kun nen we direct tegen de huurder optreden en wordt de huurovereen komst beëindigd. Nu is het zo dat de verhuurder alleen kan ingrijpen als er sprake is van overlast. Daarvoor moeten de buren klagen, aangifte doen en als getuige voor de recht bank verschijnen. Een lange weg, waardoor velen afhaken. Door in het huurcontract een drugsbepaling op te nemen, is die hele procedure niet meer nodig", vertelt Ger Verstegen, hoofd woondiensten van Wonen Venray, die verwacht dat ook de huurdersvereniging positief zal reageren op de maatregel. dakbedekkingen Stayerhofweg 7 Wanssum Tel.: 0478-53 17 95 ien 41-jarige man uit St. Joost kte donderdagmiddag gewond bij aarijding op de A73 ter hoogte Venray. De man reed met zijn i over de A73. Een vrachtauto- minatie die langs hem reed kwam igerend naar links. De automobi- uit St. Joost kon hierdoor de ichtautocombinatie niet ontwij- i en raakte de achterkant van de jibinatie. De automobilist verloor rop de macht over het stuur en am tegen de vangrail tot stil- nd. De chauffeur van de vrachl- jencombinatie is doorgereden na tanrijding (die hij misschien niet merkt heeft.) De auto van de St. Btenaar raakte zwaar beschadigd de man is per ambulance met ekend nekletsel naar het lboudziekenhuis in Nijmegen tracht. Ie nieuw opgerichte "Stichting - en fietsveer Wellerlooi- yerswijck", die een toeristisch it- en fietsveer in de vaart wil igen is op zoek naar vrijwilligers willen meewerken om de veer- it te bemannen en/of de stichting idere vormen wil ondersteunen, feraard zijn ook vrouwen van rte welkom. De veerdienst zal in voorjaar en de zomermaanden ren tussen Veerhuys Tante Jet in itterswijck en Wellerlooi. Het even is om in mei 2001 het veer- operationeel te hebben. Daarvoor :nt een team te worden gevormd n schippers en enkele personen or de technische en administratie ondersteuning. De stichting zal er k voor zorgen dat de schippers irden opgeleid. Tevens krijgen zij dersteuning van een professionele acht. Ervaring met varen is niet reist, wel een inzetbaarheid van n tot enkele dagdelen per week. lor geïnteresseerden wordt een formatiebijeenkomst georgani- erd op een nader te bepalen tijd- Voor telefonische inlichtingen nt u terecht bij: Jan Bartels 0478- 12942 of Marcel Brand 0478- Gerdi Muysers uit Venray legt op vrijdag 8 december in Rome de eeuwige gelofte af van de Missionary of Charity. Daarmee treedt zij naar een jaar van bezin ning en spirituele verdieping in het klooster in Rome officieel toe tot de orde van ongeveer 4000 zus ters die door wijlen moeder Theresa in het leven werd geroe pen. Gerdi Muysers, voor de kinderen in Sri Lanka 'sister John', is acht jaar geleden ingetreden in de orde. Tijdens een verblijf en werk in Pakistan kwam ze in contact met de orde en het werk van de Missionary of Charity. Ze voelde zich steeds sterker aangetrokken en besloot acht jaar geleden tot de overstap naar de orde. Bij de orde van moeder Theresa en haar zusters vond ze de sociale bevrediging en de diepgang die ze zocht. De dag begint met een gebed, meditatie en een mis. Daarna werken de zusters de hele dag, en besluiten de dag weer met gebed, bezinning en een mis. Gerdi Muysers: "Die momenten heb je hard nodig. Je moet Jezus in je werk kunnen vinden, anders is het gewoon sociaal werk. Dat is ook goed. maar er moet meer zijn", zo zei 'sister John' vorig jaar tijdens haar verblijf in Venray in een inter view met Peel en Maas. Door het intreden in de orde ontstond voor haar een nieuwe, geestelijke wereld, waarin ze een andere naam kon kie zen. Gerdi Muysers koos voor Johannes, de beste vriend van Jezus. 'Sister John' werkte de laatste jaren op Sri Lanka. De orde heeft daar een aantal huizen en elk huis dekt een verschillende behoefte, al naar gelang wat de situatie ter plaatse vereist. Zo is er een huis voor gees telijk gehandicapten, een voor straatkinderen, voor moeder en kind. ongehuwde moeders of oude ren. Zuster Johannes werkte tot voor kort in het tehuis voor kinderen van 'gebroken families', de kinderen waar niemand voor zorgt. Regionale VVV/ANWB: motor voor toerisme Een puur formele zaak, omdat de VVV per 1 januari 2001 opgaat in een regio-VVV. Zo noemt direc teur Betty Bradley de officiële opheffingsvergadering (donder dag, red.) van de Venrayse VVV. "De VVV/ANWB-winkel op het Henseniusplein in Venray blijft natuurlijk geopend voor klanten", zegt Bradley. "De regio- VVV moet de motor voor het toerisme in onze regio gaan fungeren. In het verleden was het zo dat we elkaar als concur rent zagen, maar door samen te wer ken kunnen we onze regio natuurlijk veel beter promoten. Een fiets- of wandelroute houdt vaak immers niet bij de gemeentegrenzen op. De VVV/ANWB moet een duidelijk regionaal gezicht krijgen." Jos Caubo, directeur van de VVV/ANWB in Venlo, komt aan het hoofd te staan van de regio- VVV. MEERWAARDE Sinds 1998 wordt op initiatief van de provincie Limburg gewerkt aan de regionalisering van de VVV- organisatie In eerste opzet was het de bedoe ling om voor Noord- en Midden- Limburg de bestaande lokale VVV- organisaties te clusteren in een drietal regio-VVV's (land van Peel en Maas. Noordelijke Maasvallei en Maasplassen). In de loop van het traject is gebleken dat samenvoe ging van het Land van Peel en Maas en de Noordelijke Maasvallei leidt tot betere mogelijkheden voor de toeristisch-recreatieve ontwikkeling in de regio en daarnaast ook ten aan- De PvdA Venray verzorgt op donderdag 7 december een thema-avond in aal In den Engel in Venray. Het onderwerp van de bijeenkomst is ulticulturele Samenleving in Venray. Aan de orde komen het onderwijs, onen en werken in een multiculturele samenleving. De bijeenkomst ürdt geopend en samengevat door Ed van Thijn. De drie onderwerpen orden ingeleid door deskundigen op hun vakgebied. Aanvang 19.30 uur. Wethouder Houba van Venray efl zondag in het Turks ontmoe- igscentrum een presentatie ver- >rgd over het project jeugdsport- nnismaking 2001. Houba deed dit i uitnodiging van de werkgroep ugdsportkennismakingsdagen 2001De werkgroep koos bewust voor het Turkse centrum om daar mee te bevorderen dat zoveel moge lijk allochtone kinderen bereikt worden en dat hun ouders toestem ming geven om hieraan mee te doen. zien van de financiële draagkracht een duidelijke meerwaarde heeft. Dit heeft geleid tot een gezamenlijk optrekken van beide regio's in de richting van één krachtige VVV- organisatie voor een groot deel van Noord- en Midden-Limburg. "We willen ons vooral gaan profileren als culinaire regio met uitstekende fiets en wandelroutes. Door samen de kar te trekken kunnen we onze regio nog beter op de kaart zetten", vertelt Bradley. ONDERNEMERSPLAN Om het integratieproces in goede banen te leiden is een bestuurlijk platform opgericht waarin vertegen woordigers van VVV's, overheden en bedrijfsleven zitting hebben. De afgelopen maanden is gewerkt aan de opstelling van een ondernemers plan voor de VVV's in de Noordelijke Maasvallei en herland van Peel en Maas. Het plan geeft een beschrijving van de hoofdlijnen voor de toekomstige organisatie. Het waarborgen en versterken van de lokale identiteit is daarbij één van de belangrijkste punten. Uitgangspunt is dat op lokaal niveau in de bestaande VVV-vestigingen het toeristisch product in de markt gezet wordt. Om de kwaliteit en de onderlinge samenhang van de aan geboden diensten te verhogen en deze dienstverlening te professiona liseren, worden op centraal niveau ondersteunende diensten ontwik keld. Daarbij wordt met name gedacht aan marketing, promotie en productontwikkeling. Ten aanzien van de taken van de vestigingen stelt het plan dat deze zich bevinden op het vlak van informatieverstrekking, winkelverkoop, reserveringen, het opstellen van maandelijkse evene mentenoverzichten en het ontwikke len van lokale arrangementen. Voor de ondersteuning bij deze activitei ten kan een beroep worden' gedaan op de centrale vestiging. Over één punt waren de drie oppositiepartijen het tijdens de raadsvergadering wel eens. D66, Samenwerking Venray en fractie Van de Vorle zagen niets in deel name aan Regiodialoog Noord- Lintburg. In dit project werken een aantal gemeenten samen om met elkaar te communiceren over de toekomst van het landelijk gebied. Het doel is te komen tot ruimtelijke en economische kwali teitsversterking. Het project duurt een jaar en kost ruim één miljoen gulden. De helft hiervan moet via subsidies worden binnengehaald. De gemeente Venray moet, evenals de andere deelnemers, 25.000 gulden bijdra gen. "Het is niet raadzaam hierin te stappen", oordeelde Gerrit Verkoeijen (Samenwerking). "We moeten geen werkgelegenheidspro ject van ruim een miljoen gulden financieren.We hebben niet eens een eigen streekplan. De meerwaarde en de samenwerking met Brabantse gemeenten ontbreekt in dit project." Truus Kemmelings (PvdA) vond het goed om 'als belangrijke partner mee te praten over de Toekomst van de regio'. "Het kan geen kwaad om eens over de eigen grenzen heen te kijken. Alleen mag het de lopende projecten niet in gevaar brengen." Hans Teunissen (D66) wees het project resoluut af. "Het voegt te weinig toe om erin te participeren. We moeten eerst de al lopende pro jecten op hetzelfde terrein afwer ken", vond hij. Ook Richard de la Roij (Van de Vorle) twijfelde aan de meerwaarde ervan. "En de vervolg- kosten zijn nog niet bekend." Gerrit Verkoeijen stelde dat het ambtelijk apparaat er geen tijd voor heeft. "Want hier in huis is nog veel te doen. De ambtenaren die bij de Regiodialoog betrokken zijn kunnen wij intern niet missen. Laat ons ook maar eens gratis meeliften want het project gaat zonder Venray toch wel door." Wethouder Heidens vond het 'een gemis als Venray niet zou mee doen'. "Het is een integrale aanpak in Noord-Limburg en het is aanvul lend op bijvoorbeeld de reconstruc tiewet. Het zou een slechte zaak zijn als de regiogemeente Venray hierin zou ontbreken." Volgens Heidens valt de tijdsbesteding van het ambte narenapparaat reuze mee. "Want we zijn geen projecttrekker. We doen alleen maar mee en laten onze stem horen. De inbreng blijft beperkt." Ophalen oud papier in Wijk Zuid tussen Zuidsingei (inclusief flats en laagbouw) en Prins Bernhardstraat Nassauplein Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere le vrijdag van de maand oud papter op tussen 18.00 en 20.00 uur. De eerstvolgende datum is vrijdag 1 december. Wij verzoeken V vriendelijk Uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt li oud papier brengen bij de container van Red Stars. Kiosk la, links van de tafel- tennishal (nabij Foekepotd. alwaar U eveneens oude spulten kwijt, kunt t.b.v. een rommelmarkt. Openingstijd: dinsdags van 18.00 - 20.00 uur. Meer informatie: Jac Lmders (tel.588411) of Peter Bouwmans (tel.589134). Woensdag 6 dec. wordt er papier opgehaald route Vredeskcrk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan dc'Wesisinget. parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heii der Zieken, STATIONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 Tijdens een snelheidscontrole op de Vierlingsbeekseweg in Overloon controleerde de'politie Land van Cuijk maandagmorgen de snelheid van 223 passerende voertuigen. 32 Bestuurders reden te hard. De hoogst gemeten snelheid was 127 km per uur waar 80 is toegestaan. Op de Stevensbeekseweg in Overloon reden maandagmorgen 14 bestuurders te hard. Hier is de snel heid van 80 passanten gemeten. De hoogste snelheid bedroeg 108 km, waar 80 is toegestaan. 's Middags werd nogmaals een controle gehouden op de Vierlingsbeekseweg waarbij 249 passanten werden gemeten; 34 bestuurders reden te hard, waarvan de hoogste snelheid 112 km bedroeg. Dinsdagmorgen is de snelheid van 65 passerende voertuigen op de Grotestraat in Vierlingsbeek gecon troleerd. Hier reden acht bestuurders te hard, waarvan de hoogste snel heid 62 km bedroeg. Ter plaatse is 50 km toegestaan. Ook werden er dinsdagmorgen op de Vierlingsbeekseweg in Overloon 2 bekeurd. Hier is de snelheid van 180 passerende voertuigen gemeten. De hoogste snelheid bedroeg 120 km waar 80 km is toeeestaan. De commandant van de Groep Geleide Wapens De Peel, kolonel Rikken, zal op donderdag 7 december in de grote sporthal van de luchtmachtbasis in Vredepeel 23 militairen van zijn onderdeel een medaille opspelden voor hun deelname aan vredesoperaties op de Balkan. De drumfanfare van de kapel van de Koninklijke Luchtmacht zorgt voor de muzikale omlijsting van de plechtigheid, waarbij natuurlijk tal van gezinsleden, ouders, genodig den en andere belangstellenden van de partij zullen zijn. VREDESOPERATIES De militairen hebben hun medail les verdiend door hun individuele deelname aan onder anderen KFOR, SFOR. Allied Harbour, Allied Force, Joint Force, Deliberate Guard en Helidet. Mogelijk zullen enkele van de 23 te decoreren militairen hun medaille op een ander moment in ontvangst moeten nemen omdat zij betrokken zijn bij de voorberei dingen voor vredesoperaties in Ethiopië en Eritrea. De Koninklijke Luchtmacht is volop actief op het gebied van vre desoperaties. Zo zal de luchtmacht ook een bijdrage leveren aan de VN- troepenmacht (UNMEE) die toe zicht houdt op het bestand tussen Ethiopië en Eritrea. De kern van de Nederlandse bijdrage bestaat uit een bataljon mariniers. Ter ondersteu ning hiervan levert de luchtmacht een detachement met vier Chinook helikopters en ondersteunende ele menten zoals logistiek, staf en der gelijke. TOEZICHT Het personeel voor dit detache ment is afkomstig van vrijwel alle onderdelen van de Koninklijke Luchtmacht en dus ook van de Groep Geleide Wapens. Verder heeft de minister van Defensie, De Grave, toegezegd een detachement met Apache-helikopters in de regio rond Ethiopië en Eritrea te statione ren ten behoeve van een eventuele extractie van de Nederlandse UNMEE-militairen. Vanaf 1 januari 2001 neemt de luchtmacht in het kader van de SFOR-vredesmacht met vier Cougar-helikopters de heli- kopter-transporttaak over van de Engelse luchtmacht. Dit detache ment wordt gestationeerd op de luchthaven Split in Kroatië. Op de Italiaanse vliegbasis Amendola zijn nog steeds Nederlandse F-16's gestationeerd om toezicht te houden op naleving van het bestand in voor malig Joegoslavië. PEEL EN MAAS 'n abonnemait waard Op zondag 3 december, de eer ste zondag van de advent, zal in het Venrayse Museum 't Freulekeshuus de 56e wisselexpo sitie worden geopend onder de titel: Kervenheimer aardewerk - van scherf tot erfstuk. In de eerste periode tot en met 6 januari 2001, zal de expositie geplaatst worden in de kerstsfeer, waarbij de Venrayse keuken deze sfeer ook zal uitademen. Na 6 januari en wel op 20 januari alsmede 4 en 17 februari zal de keramist Koos Swinkels demonstraties verzorgen waarbij u getuige kunt zijn hoe Kervenheimer aardewerk tot stand komt. Tevens zal Koos Swinkels tijdens de opening van deze expositie op zondag 3 decem ber aanstaande een inleiding geven over Kervenheimer aarde werk, waarvan de inhoud hierna beknopt is weergegeven. Voorafgaande aan de opening zal rond 14.00 uur de overdracht plaats vinden van het model van het kloos termonument, gemaakt door de Maastrichtse kunstenaar Sjef Courtens in opdracht van de Stichting Gedenkteken Kloosters en geplaatst aan de noordzijde van de Grote Kerk. De overhandiging zal geschieden door dhr. Ch. De Vilder. Deze aanvulling op de collectie van het Venrayse erfgoed is mogelijk gemaakt door de financiële steun van de Wilhelmina Christina Maria Stichting te Venray. De bouw van een manege aan de Buntweg in Ysselsteyn stuit op bezwaren van omwonenden. Dat bleek donderdag bij de Raad van State in Den Haag. De omwonen den claimen dat de gemeente Venray onvoldoende rekening met hen heeft gehouden. De heer Verkoijen stelde namens de omwonenden dat zijn cliënten vrezen voor stankoverlast van de manege. Verder vrezen zij geluids overlast tijdens paardenevenemen- ten en denken zij dat het met de brandveiligheid van de manege niet in orde is. STANKHINDER Berekeningen uitvoeren met betrekking tot stankhinder is niet mogelijk in het geval van paarden, zegt de gemeente Venray. Verkoijen beaamde dit, maar hij vindt dat de gemeente heeft erkend dat er sprake is van stankemissie. Dit zou de gemeente erkend hebben door het stellen van afstandseisen voor de manege. Verkoijen stelde ook dat elke toename van stank produceren dat niet aan de geldende criteria wordt voldaan. Mevrouw Willemsen refereerde namens de gemeente aan eerdere uitspraken van de Raad van State. Daaruit zou blijken dat in het geval van paarden een afstand van vijftig meter voldoende zou moeten zijn. van stankhinder kan dus ook geen sprake zijn, aldus mevrouw Willemsen: 'aan de afstandseis van vijftig meter wordt immers ruim schoots voldaan' Wat betreft de geluidsoverlast zei Willemsen dat er onderzoek had plaatsgevonden. Het geluidsniveau zou zijn aangescherpt op basis van de resultaten van dat onderzoek. De maatregelen in de vergunning met betrekking tot de brandveiligheid zouden volgens haar ook ruim vol doende zijn. Afsluitend stelde Willemsen dat de gemeente een goed onderbouwde vergunning heeft verleend en dat er dus geen reden is de vergunning te vernieti gen. De Raad van State doet binnen twee maanden uitspraak. Verkoeijen (Samenwerking): "Laat provincie de wegen maar houden" De provincie Limburg wil af van enkele lokale wegen. Door de komst van de A73 hebben sommi ge wegen hun karakter als regio nale verbindsweg verloren. Zoals de N551 (Maasheseweg) en N553 (Albionstraat/Horsterweg) die daardoor geschrapt zijn uit het Provinciaal Verbindend Wegennet. Voor iedere kilometer ontvangt de gemeente een vast bedrag van 305.000 gulden. Daarvan moet in de komende tien jaar het onderhoud uitgevoerd worden. Het stuk Maasheseweg is 2,35 km lang en levert 716.750 gulden op. Het gedeelte van de Albionstraat en Horsterweg in Leunen en Castenray bedraagt 5.41 km waardoor de bij drage op 1.650.050 uitkomt. Omdat de kwaliteit van de Horsterweg slecht is ontvangt hiervoor Venray 300.000 gulden extra. De totale overdracht bedraagt dan 2.666.800 gulden. De gemeente wil dit bedrag in een bestemmingsreserve stoppen waaruit het wegenonderhoud in de komende tien jaar gefinancierd kan worden. Bij de Maasheseweg doet zich echter een probleem voor. Tijdens de aanleg van de A73 zou Rijkswaterstaat bij de afrit op de Maasheseweg een dubbele verkeers regelinstallatie (VRI) plaatsen. De voorbereidingen zijn uitgevoerd: hardware is geinstalleerd, buislei dingen zijn getrokken en de masten zijn geplaatst. Maar de installatie van de VRI (lampen en software) is achterwege gebleven. Medio vorig jaar besloot Rijkswaterstaat de VRI niet meer af te bouwen. Omdat het een 'te zware oplossing' zou zijn. CONSEQUENTIES Provincie, Rijkswaterstaat en de gemeente kwamen daarna tot de conclusie dat de aanleg van twee rotondes de meest optimale oplos sing voor dit kruispunt is. De kosten hiervan worden geraamd op 2 mil joen gulden. Rijkswaterstaat had voor de verkeersregelinstallatie slechts 412.700 gulden uitgetrok ken. De gemeente wil straks toch de twee rotondes aanleggen. Rijkswaterstaat is bereid 412.700 gulden aan Venray te schenken als bijdrage. Maar dan resteert nog een tekort van bijna 1,6 miljoen gulden. "Als we 'ja' zeggen tegen de pro vincie dan kampen we met een structureel tekort. Dit betekent een forse aanslag op onze middelen. Laat de provincie deze wegen maar houden", vond Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) die zelfs van chan tage sprak. "We kunnen geen verlies gebruiken. Laat de provincie de rotondes maar betalen." Ook Bert Linskens (PvdA) vond de bijdrage van de provincie 'te mager'. Joost van de Vorle wees eveneens op de financiële consequenties. "Want we zijn toch al een uitge strekte gemeente met veel wegen en dus veel onderhoud. Er moet meer geld komen van de provincie voor de twee rotondes. Vier ton is te wei nig. We passen ervoor om anderhalf miljoen gulden bij te leggen", stelde Van de Vorle. Wethouder Driessen reageerde teleurgesteld op de kritiek vanuit de oppositie. "Want de provincie doet ons geen gulden tekort. Het is ons gelukt om er vier ton uit te slepen voor de beide rotondes. We worden redelijk bediend. Het is spijtig dat de lokale partijen dit signaal niet oppikken." Volgens de portefeuille houder kan Venray bijna niet onder de overname uit. "Als we dit niet doen dan past de provincie minder onderhoud toe. Ik moet er niet aan denken als wij hier 'nee' tegen gaan zeggen. Ik verzoek de raad uitdruk kelijk om dit plan unaniem te steu nen." Samenwerking Venray en fractie Van de Vorle waren echter niet te vermurwen en stemden tegen de overname van beide wegen. Betaalt u elke keer als u boeken leent het kwartje leengeld? Heeft u al eens overwogen om het leengeld af te kopen voor f 20,- per jaar? In de maand december kunnen we heel gemakkelijk voor u nakijken hoe veel boeken u het afgelopen jaar heeft geleend. Zijn dit er meer dan 80 dan is het voor u aantrekkelijker om het leengeld voor het hele jaar in een keer te betalen. Onze medewer kers aan de balie informeren u graag hierover. In de maand december spelen zich diverse activiteiten in de bibliotheek af. Van I -21 december besteden we speciale aandacht aan Amnesty International. Gedurende die perio de zijn er een vijftiental A-3 formaat foto's te bezichtigen met martelen als. thema. Tevens zijn er boeken en folders van Amnesty beschikbaar. Op de jongerenafdeling is een hoek je ingericht met foto's, boeken en folders over tatoeages, piercings en andere body-styles. De nieuwe win- teruitgave van het Bieb-magazine ligt voor u klaar. En t/m 22 decem ber kunt u in de bibliotheek nog terecht voor de aankoop van kinder postzegels en kinderkaarten. Tenslotte willen we u erop wijzen dat de bibliotheek 5 december om 16.00 uur haar deuren sluit i.v.m. Sinterklaas. 6 December zijn we weer op de normale tijden geopend. Loop eens binnen tijdens onze ope ningsuren dinsdag t/m donderdag van 11-18, vrijdag van 11-21 en zaterdag van 11-14 uur.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11