"NATUURLIJK IS HET PROCES EEN HELE BEVALLING, MAAR MOEDER EN KIND KRIJGEN DE BESTE ZORG. De OversteekSamen werken aan goede zon J st, Elisabeth Ziekenhuis st, Maartens Gasthuis Tonny Vorst teamleider verloskunde, Uschi Lucker (r), verpleegkundige obstetrie en Manaar Aouaj uit Venray. ft Gratis informatienummer: 0800 - 0233435 PEEL EN MAAS EI donderdag 30 november 2000 - Pagini - 'Eigenlijk heeft de verloskunde de spits afgebeten voor de Oversteek. Door een tekort aan gekwalificeerd personeel was het samengaan van de verloskundige afdelingen van bei de ziekenhuizen - met daaraan gekoppeld de kinderafdelin gen - al halverwege dit jaar noodzakelijk. En hoewel het alle maal wel erg snel is gegaan, maken we ons als één team sterk voor de zorg aan moeder en kind,aldus Tonny Vorst. Uschi Lucker bevestigt: 'Het is inderdaad een hele ingreep geweest. Maar we merken nu dat de samenwerking tussen de collega's steeds beter verloopt. En dat komt denk ik mede door het feit dat we een geheel nieuwe start hebben gemaakt. We hebben het beste van beide ziekenhuizen samengebracht in een nieuwe werkwijze. Natuurlijk brengt zo'n reorganisatie problemen met zich mee. Maar we zijn met z'n allen vanuit onze professie zeer gemotiveerd om goede kwaliteit te leveren en waar mogelijk te verbeteren. Tonny vervolgt: 'In de nieuwe opzet zijn gynaecologie, verloskunde, kraamzorg en kindergeneeskunde onder gebracht in Venlo: de afdeling Vrouw Kind. Eén afdeling waarbinnen de specialismen intensief samenwerken. En waar vrouw en kind voor de beste zorg terecht kunnen. De toegankelijkheid via de poli in Venray blijft daarbij bestaan.' Uschi: 'De verschillende afdelingen hebben in de afgelo pen tijd een grondige verbouwing ondergaan. Als laatste in de rij is de hernieuwde afdeling neonatologie deze week in gebruik genomen. De reacties van onze patiënten zijn over het algemeen positief. In eerste instantie zien de Venrayse mensen op tegen de afstand die ze naar Venlo moeten over bruggen. Maar achteraf krijgen we bedankjes omdat het goed bevallen is. Tonny Vorst en Uschi Lucker: twee collega's die onder vonden hebben dat een reorganisatie heel wat teweeg brengt. Maar voor wie het tegelijkertijd duidelijk is dat ze op deze manier kunnen bouwen aan de kwaliteit van zorg in de regio. Samen met collega's in Venray en Venlo, samen met u! Wilt u meer weten? Bel dan op werkdagen tussen 9.00 - 12.00 uur of tussen 13.00 - 17.00 uur ons gratis informatienummer. De Oversteek is een ingrijpend plan voor de toekomstige inrichting van de zorg in onze regio. De veranderingen die daarin staan omschreven zijn noodzakelijk, onvermijdelijk en onomkeerbaar. We leven in een tijd waarin mensen gelukkig steeds ouder worden. Terecht is er steeds meer vraag naar zorg die kwaliteit van leven mogelijk maakt. De overheid stelt hoge eisen aan de organisatie, maar beperkt budgetten. Er is schaarste aan medisch en verzorgend personeel. Al met al vraagt dit noodzakelijkerwijs om herinrichting van zorg. Dat proces speelt zich overal in Nederland af. Die veranderingen zijn ook hier onafwendbaar. Zo'n plan ontwikkelen en uit voeren is moeilijk, want er komen talloze factoren aan de orde die daarbij moeten worden meegewogen. De Oversteek is een zorgvuldig plan. Waarin wel degelijk rekening gehouden wordt met de belangen van patiënten en medewerkers. Waarin echter ook ingrijpende veranderingen staan beschreven, die misschien moeilijk te slikken zullen zijn. Er gaat dus van alles veranderen. Wij doen ons best u daarover fasegewijs tot in de kleinste details te informeren, zodat u weet waar u aan toe bent.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 10