cLiett&Cett Oude foto. Ornare demonstratie bij boekhandel van den Munckhof Herfstaanbieding op carports Concertserie Mariakapel Holthees Gezinsviering Grote Kerk Gezinsviering Paterskerk Oud papier Ben jij into graffiti? Jantje Beton zet leerlingen van basisscholen op internet Kemphaan- nieuws BEZORGEN? Straatnaam- geving Voorverkoo] Green Lizar in Jera'70 PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindslraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via, ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr {niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis Elly Bollen- Willems (koll.); overl. ouders Direks_Smits; ouders v. Soest-Backus en zoon Jan; Wim Zegers (koll.); Martien Arts (koll.): verj. Harrie Rongen-Swinkels; Rob Nijbroek (koll.): lev. En overl. leden kon. Harmonie Euterpe; Peter Haegens; Zondag: 9.30 Latijnse Hoogmis voor Gondje Verstegen; overl. ouders Wim v. Dijck-Duijckers en zoon Joos; jrd. Joep Lenssen; lev. En overl. leden van de fam. v.d. Brand-Vervoort; Jeanne Coppelmans-v.d. Berk; Mies Goossens- Janssen; overl. leden v.h. Legioen van Maria; 11.00 GEZINSMIS; voor Karei v. Veghel; Theodora Zegers-v.d. Schans en Herman Zegers en Wim v. Haren; Jo Verstraelen en overl. fam. Verstraelen-v. Meyel; overl. ouders Jansen-v. Dijck en zonen Ben en Frits; overl. ouders Schillings en Mia Schillings-Geenen; Toon Sanders; Maandag: 9.00 H. Mis voor priesterroe pingen en roepingen tot hel religieuze leven; Dinsdag: 9.00 H. Mis om Gods rijkste zegen en eenheid in onze parochie; Woensdag: 9.00 H. Mis Henk v. Veghel; Donderdag: 9.00 H. Mis Riek Beelen- Beerkens; Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. fam. de Vilder-Rutte; zuster Johannes Muijsers en haar 23 medezusters, die zich voorbe reiden op de eeuwige professie om Gods zegen; Dienbeurten: za 19.00: Cas. Ingo, Tina, Judith, Falco en Niek; zo 09.30 Ties, Koen en Job; zo 11.00 Sjoerd, Jasper, Bram, Marloes, Jesper en Charel; Lectoren: za. 19.00: A. Noijens; zo 09.30 S. Manders; zo 11.00 J.Thiesen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartong. Lect.: P. Poelen. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: K. Hilgers;. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 gezinsviering m.m.v. kinderkoor de Peelpareltjes; Otto Bloemhard (koll.); Piet Jeuken (koll.); Lenie Martens-v.d. Berg (koll.); jgt. Giel Vermeulen en wederz. fam.; Zondag: Feest van Christus Koning; 8.30 voor onze parochie Venray-zuid; 10.30 m.m.v. Zangers v. St. Frans; Anna Bergmans-v.d. Heuvel (koll.); Annie v. Els-Jacobs (koll.); Wim Verleijsdonk; lev. En overl. fam. v.d. Dierendonk; Jan Willem Wijnhoven en overl. fam.; overl. fam. en uit dankbaarheid; Maandag: 18.30 Piet Spee-v. Osch en overl. kinderen; Dinsdag: 18.30 Herman Scholten; Ber en Wim v. Ooi en overl. fam.; Woensdag: 18.30 voor alle zieken in onze parochie; Donderdag: 18.30 voor religieuze roe pingen; Vrijdag: 18.30 voor alle overl. v.d. parochie; Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 aan bidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties; Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Feest van Christus Koning; GEEN Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Theij Vullings. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.Mis (gemengd koor); overl. ouders Sikes-Rutten; mw. Staaks- Hermans; overl. ouders Janssen-Peeters; jgt. P. Derks; Sjeng Potten en overl. fam.; overJ. ouders Houwen-Jacobs; Maurice Poejs; 11.30 doop Miquel Moorrees. Dinsdag: 9.00 voor roepingen tot het priesterschap; overl. fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; Donderdag: 9.00 voor bijzondere inten tie; fam. Venekens-Verschuren en wederz. fam.; past. De Ceuster; Misdienaars: Dung Ly, Sandra Moorrees, Milou Pelzer en Paola v.d. Staak. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Wiel v.d. Pasch; overl. ouders Heldens-Snelen en zoon Jan: Yvonne v. Rhee-Bierlee; Piet Peeters: An Houwen-Derks (verj.) en Chris Houwen; overl. ouders Driessen- Timmermans en zoon J.: Willem Michels, Wilhelmina Michels-v. Osch en zoon Frans. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Miel Janssen; overl. fam. Voermans- Claessens; uit dankbaarheid (V); uit dankbaarheid (M); voor lev. En overl. lden van het kerkelijk zangkoor. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de paroc- jie; Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H.Hart en voor priesterroepingen; uit dankbaar heid en tot bijzondere intentie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Rambags; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; Door Strijbos-Rijs; jgt. Martien Camps; Hay Reijnders: H.Mis uit dankbaarheid voor een 80-jarige; overl. ouders v. Kuyck-Verrijdt en kinderen; Misdienaars: za: Yvonne. Thijs en Bram. Pastoor Hoedemaeckers. Dorpsplein 7, 5807 BC Oostrum. tel. 581254. Parochie Leunen Zaterdag: 19.00 Ism. levende en overl. fam. Gommans (v.w. familiereünie); overl. fam. Heemskerk-v. Meijel; Henriëtte Weijs; Teng Jacobs en Nelly Jacobs-Volleberg (v.w. de buurt); jgt. Ton v. Dijck; gest. Jrd. Drikus Claessens n Marie Claessens-Willems; Zondag: 10.00 hgm. Aloys Lucassen; Eduard en Stanz Diets; Harrij Heesen; overl. fam. Claessens-Gussen; overl. ouders Emonts-Nellen en Piet Emonts; Harrij Reintjes, overl. ouders en overl. fam.; jgt. Door Jenniskens-Reintjes en Gerrit Reintjes; gest. Jrd. Gertruda v. Opbergen; Maandag: 19.00 lsm. Leo Loenen en overl. fam.; Sjeng Heidens en Grada Heldens-Direks; Dinsdag: 19.00 lsm. Piet Janssen en echtgen. En overl. fam. Janssen- Martens; Grad Willems (vw de buurt Vicariepas); gest. Jrd. Peter Loonen en Johanna Willemsen; Woensdag: 19.00 lsm. uit dankbaarheid vw het 50-jarig huwelijk van Gerrit Achten en Leen Fleurkens; Donderdag: GEEN avondmis; Vrijdag: 19.00 Eerste vrijdag van de maand; lsm. voor priesterroepingen; Misdienaars: za 19.00: Diane v. Gorp en Lian Vullings; zo 10.00 Fenne Smits en Geert Manders; ma 19.00 Paulien en Emma Weijs; di 19.00 Auke Loonen en Marjon Weijs: woe 19.00 Lucie Houwen en Diane v. Gorp; vrij 19.00 Bjom Geurts en Kevin Janssen; Lectoren: za 19.00: Jeanny Jenniskens; zo 10.00 Harrie Bovee. Gedoopt: Viavian Bom, Horsterweg 10. Rectoraat Heide Zondag: laatste zondag van het ker kelijk jaar. 9.30 Hoogmis ggjg voor Bert Maas en ffjg voor mevr. Maria Welles-Camps; tot intentie van Johannus v. Kempen en overl. fam.; Harrie Drabbels (koll.); Gerardus Janssen. Misd.: Sandra, Marly en Chantal. Rectoraat Veulen Feest van Christus Koning Zaterdag: 19.00 Hgm. kinderwoord dienst; 5e 6wd. Petronella Hagens- Reintjes; Mientje Jenneskens; Zondag: 10.30 Hgm. Vrijdag: 8.30 le vrijdag van de maand; woorddienst t.e.v. H.Hart t.b.i. Misdienaars: za: Linda. Loes, Stefan en Koen; lect.: za: M. Philipsen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (volkszang); Josefien Sanders-v. Otterdijk; Mien Claessens- Zanders; Roos Slrijbos-v. Lipzig; jrd. Gerrit Peeters; Rien Gommers; Zondag: 09.15 (ouderenkoor); Tonie Claessens-Engels; Dinsdag: 19.30 t.e.v. de H.Oda voor de LVB; Woensdag: 17.00 voor de KBO. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marian en Vera; zo 09.15 Maarlje en Paula; di 19.30 Rian en Ellen; woe 17.00 Niels en Ruud; Parochie Merselo Zondag: 10.45 jgt. Lei v. Dijck en Catharina v. Rijswick en overl. fam.; dankbaarheid bij een 80e veij. Woensdag: 19.00 jgt. Fam. Verstegen- Arts; jrd. Marijke en Johanna v. Rijswijck; jgt. Antonius Poels, echtg. En zoon Henricus. Vrijdag: 8.30 Kerk poetsen: mevr. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Dankbaarheid fam. v.d. Heuvel-Peters; jgt. Mevr. Weerts- Nelissen; Dinsdag: 20.00 Ceclia-avond; voor leden en overl. leden van het koor. Donderdag: 19.00 fam. Pouwels-v.d Steeg; Misdienaars: zo: Luc, Frank, Fieke, Nick de M. Lezers: zo: Jan Classens. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Hoogmis voor Arnold Reijnders; overl. fam. Seijkens- Fleurkens; Antoon Janssen en Theodora Vermeulen; overl. ouders Ermers- Verstegen; Sjeng Jenneskens; lectr.: Truus Goumans; 16.00 doopviering Xander Clephas; Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis tot zekere intentie (B); dhr. Noyen en Jeroen; Mie Bongaerts-Kersten. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 26 nov. zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. L. Boot voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. De basiscatechese zal tijdens de dienst ook gehouden worden. Deze zondag is de laatste zondag van het kerkelijk jaar en staat ook bekend als 'zondag van de voleinding'. Tijdens de dienst zullen wij de overledenen herdenken. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Natuurlijk staan er ook bekertjes limonade klaar voor de kinderen. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Dien Jehovah met een blij hart in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanslaande zondag 26 nov. is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: ouder worden, het voor en tegen. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het verzorgingstehuis Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten D.V.: Zondag 26 nov. om 10 en 14.30 u: Ds.G.Hendrix, Achterberg. 's-Morgens is er kinder crèche. Gemengd zangkoor: Het koor repe teert op donderdag 30 november a.s. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom om mee te zingen. Welkom in onze gezinsviering. Deze vieren wij op zondag 26 novem ber 2000 om 11.00 uur in de Grote Kerk. Ons thema is; Geloof ik? Kom je ook Breng ook je vriendjes mee Tot ziens, werkgroep Gezinsviering. Beste oudets, jongens en meisjes. Wij willen jullie graag uitnodigen voor de gezinsviering van zaterdag 25 november a.s. Deze viering is in de Paterskerk en begint om 18.00 uur. ledereen is van harte welkom. Werkgroep Gezinsviering. BRUKSKE Op zaterdag 25 november wort er weer papier opgehaald in het Brukske. Iedereen die papier mee wil geven wordt vriendelijk verzocht dit goed gebundeld of goed verpakt in dozen voor 13.00 uur aan de straat te zetten. DE WIEËN, MOLENKLEF, VLAKWATER Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurtschappen De Wieën, Molenklef en Vlakwater e.o. De bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniüsstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving- Werckenslaan, Aan den Dril e.o., worden verzocht om op woensdag 29 nov. om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook beslaat iedere zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur de gelegenheid om oud papier gebundeld of in dozen, te depo neren in de papiercontainer van AV Venray-Regio die is geplaats aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie, tel. 583529 of 582842. VELTUM Vrijdag 24 nov., wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg), Verzocht wordt om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. Heb je dat ook wel eens, loop je door de stad, onder een brug door of langs het spoor en dan zie je van die muren vol met gave graffilti. Lijkt het jou leuk om te leren hoe je met een spuitbus zoiets kan maken en zou je er nog veel meer over te weten willen komen? Of kun jij al een aardige piece neerzetten en zou je dal graag eens op een legale manier wil len doen? Dan is dit je kans! Het Jeugd- en Jongerenwerk van Stichting Welzijnswerk Boxmeer is op zoek naar jongeren die goed overweg kunnen met de spuitbus óf die dat heel graag willen leren. Ben jij die goede graffer die door niemand wordt gecrosst? Of die nieuws gierige, wellicht toekomstige graffer? Kom je uit Beugen, Vierlingsbeek. Groeningen, Maashees, Overloon, Rijkevoort, Vortem Mullem. Holthees, Oeffels, Sambeek of Boxmeer? Bel dan snel met Joyce of Saskia, zij zijn te bereiken op nr. 0485-571250. In de gemeenteraadsvergadering van zaterdag 17 januari 1903 werd door dhr. Loenen het voorstel gedaan, om behalve de bestaande jaarmarkten nog twee aparte paardenmarkten te houden. De gewone veemarkten zijn behalve voor hoornvee ook bedoeld voor paarden, maar ze komen niet. Een aparte paar denmarkt heeft meer kans van slagen aldus de raadsleden Fonck en Slits. Pas in 1914 krijgt de paardenmarkt weer de belangstelling en op de gemeenteraadsvergadering van augustus 1914 wordt besloten door burgemeester en wethouders dat in de gemeente Venray jaarlijks twee uitsluitend paar denmarkten mogen worden gehouden en wel op de vierde donderdag in april en de laatste maandag in september. De eerste paardenmarkt zal dus gehouden worden op maandag 28 sep tember 1914. Zowel de aanvoer als de belangstelling overtrof de verwachting ver (aldus het verslag in Peel en Maas van 3 oktober 1914). Ruim 125 paarden en veulens, waaronder prachtexempla ren, stonden op het Henseniusplein aan de lijn. Er werd flink verkocht. Met genoegen kunnen we dus constateren dat de eerste paardenmarkt uitstekend geslaagd is, en naar bekende paarden handelaars verzekerden, in het vervolg wel opgang zal maken. De foto die hier afdrukken is van omstreeks beg»or ren dertig. Op de achtergrond links: Hotel Gouden Leeuw, café en autobusbeo G. Kupers; levensmiddelen G. Sijbf fam. Michiels en brandstoffenhan Frans Sijbers. Jan v.d. Putten Atijo Jacobs zal op koopzondag 26 november een demonstratie geven in het maken van Ornare kaarten bij boek- en kantoorboekhandel van de» Munckhof bv. Haar 'creatieve loopbaan' begon ruim tien jaar geleden toen zij als erkend docen te in de. avonduren cursussen origami (Japanse papiervouwkunstj.giug geven in en rond haar woonplaats Baarlo. Dat heeft zij diverse jaren met veel plezier gedaan (en nog). In de loop van de tijd is zij zich ook steeds meer gaan verdiepen in een aantal andere creatieve bezigheden omdat hier bij de cursisten vraag naar was. Van het een kwam het ander en op dit moment geeft zij wenskuartencuisussen in verschillende technieken, wat erg leuk is om te doen. Sinds ruim eenjaai zit zij bij een groepje demonstratrices voor de firma Avee bv uit Waalwijk (groothandel in hobbv-artike- ien) en uitgeverij Forte (uitgeverij van hobbyhoeken). In die hoedanigheid kunt u haar zondag 26 november aanstaande aan het werk zien bij boek- en kantoorboek handel van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray, Zij geeft daar die dag een demonstratie Ornare. Ornare is een sierprikiechniek waarmee je door eenvoudig prikken van patronen prachtige wenskaarten kunt maken. Naast gedrukte patronen kim je gebruik maken-, van metalen prik mal! en. die .voor meerdere toepassingen geschikt zijn. Kom gerust eens kijken wat de mogelijkheden zijn, Zij iaat u graag zién lioe het werkt en' wat' de. mógelijkheden zijn mol deze' schalenende techniek De demonstratie begint onv 13.15 uur, Kuypers Sierbestrating in Kessel heeft deze herfstmaanden een speciale aanbieding op alle Carports van PLUS, een Deense fabrikant van exclusief tuin hout. De Carport is in allerlei modellen verkrijgbaar en veelal aan te passen aan de vereisten van de omgeving. In of aan de carport kan ook een bergruimte of een overkapping voor openhaardhout worden bevestigd. Zelfs schuine daken met daarop dezelfde dakpannen als op het huis horen tot de mogelijkheden, evenals een ecodakconstructie met een weelderige dakbegroeiing. Maar of u nu kiest voor een plat of schuin dak, een open of een halfopen constructie, uw auto wordt beschermd tegen alle moge lijke weersinvloeden. In tegenstelling tot een gesloten garage kan de lucht in een carport doorlopend circuleren, wordt hitte-, condens- en ijsvorming voorko men en zal ook roestvorming niet zo snel optreden. Tot 31 december krijgt u 10 korting op alle modellen PLUS Carports. In onze grote showtuin slaan enkele modellen opgesteld en onze medewer kers zullen u graag adviseren. Kuypers Sierbestrating Maasstraat 47 In de maand december organiseert hel Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton een internetactie. Tijdens deze actie worden tekeningen, gedichtjes en verhalen van leerlingen van basis scholen op het internet gezet. De actie staat eerst in het teken van Sinterklaas, daarna verandert het thema in kerst. De creaties van kinde ren zijn te bekijken op www.venray- plaza.nl. Met de gezamenlijke actie willen Jantje Beton en Venray-Plaza kinderen stimuleren om te gaan met de computer en internet. Daarnaast biedt dit project basisscho len de mogelijkheid om ouders, familie en vrienden inzicht te geven in de pres taties van hun leerlingen. De basisscholen die aan dit project deelnemen zijn de basisschool de Toverbal en basisschool de Bongerd. 'De Kemphaan' aan het Kennedyplein is een ontmoetingscentrum voor alle ouderen. Elke dag tijdens de opening stijden kun je hier vrij binnen lopen. Een praatje maken, een krantje lezen, een kopje koffie, thee of een glaasje drinken, een kaartje leggen, recreatief biljarten. Je kunt er ook kennis maken met com puter en e-mail, bovendien gratis inter netten. Je hoeft geen lid te zijn van een ouderenvereniging. Vergeet niet ons koffie-uurtje op zondagmorgen van 10.00-12.30 uur. Je komt er gegaran- Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Kerstmis nadert In de maand december kunnen de liefhebbers van gevarieerde advents- en kerstmuziek hun hart ophalen tijdens de concertseie 'Kerstmis nadert'. Ieder zondag in december, resp. 3, 10, 17 en 24 december, steeds om 15.30 uur vindt er een advents/kerstconcert plaats in de Mariakapel van Holthees. De concerten kennen een heel verschillend karakter, omdat de uitvoering in handen ligt bij zeer uiteenlopende muziekgezelschap pen en musici, en omdat vanwege die verscheidenheid in muzikale uitvoering ook een grote verscheidenheid van composities te beluisteren zal zijn. De concertserie wordt op 3 december geo pend door de gemengde zangvereni ging Vondel uit Vierlingsbeek o.l.v. mw. Mia Schoonbrood, met pianobege leiding van dhr Theo Hes. Het gemengd koor telt 36 leden, en brengt kerstliederen ten gehore van o.a. Camille Saint Saëns en Hector Berlioz. Ook brengt het koor een aantal liederen uit het Weinachtsoratorium van F. Müller. Op 10 december treedt het Boxmeers strijkensemble op o.l.v. dhr. Angelo Tonoli, met medewerking van Andreina Piovanelli, piano, en Luca Lucini, gitaar. Het Boxmeers strijkensemble speelt onder meer werken van Vivaldi, Razso, Rodrigo, Katchaturian, Rossini en een eigen compositie van de diri gent. Lezing "Van straatnaamgeving heeft iedereen verstand!" Die opmerking wordt dikwijls gemaakt als nieuwe straten door een gemeentebestuur voorzien moeten wor den van passende namen. Waarom is straatnaamgeving van belang, en voor wie? Hoe zit zoTi procedure in elkaar? Bedenkt een ambtenaar zelf een of meer namen, en wie beslist uiteindelijk? Kunnen bewoners of andere burgers hun stem laten horen voordat een naam definitief vastgesteld is? Deze en tal van andere vragen worden belicht door de dhr. Geurts, die van 1975 tot 1996 nauw betrokken was bij de straatnaamgeving in Venray. Aan de hand van praktijkvoorbeelden vertelt hij over dit vaak boeiend onder werp, met voorbeelden uil die periode van soms emotionele betrokkenheid van burgers en enkele gevallen waarbij straatnaamgeving te maken had met (let terlijk) levensgevaar! Ook komt (kort) huisnummering aan de orde, een onlosmakelijk onderdeel van een adres, met aandacht voor ver nummering en straatnaamwijziging; hoe wordt dat ongemak opgelost i.v.m, even tuele kosten voor de bewoners? Wat kost een straatnaambord eigenlijk, en waar om zijn die meestal blauw met witte let ters en nooit eens oranje of rood of een frisse kleur groen? Deze lezing wordt gehouden op dinsdagavond 28 novem ber bij de Volksuniversiteit, tel. 0478- 580185 Vervolgens treedt op 17 decembs blokfluitensemble En Bloc uit Vei o..v. mw. Ans Thijssen. Dit ensei laat de luisteraar genieten van pracl composities van Jean-Baptise Leoi J.S. Bach, Francesco Manfret George Friedrich Handel, Arcan Corelli en Carl Orff. Tot slot brengt op 24 decemba bekende mezzo-sopraan Anita Bij een bijzondere kerstrecital. Zij woi' de piano begeleid door Diny Wijnl Anita Bijvoet brengt een keurj Duitse kerstliederen uit de 17e Franse kerstliederen op muziek] Willem Pijper, en zij zingt een gedichten van Vondel en Guido GeL, op muziek gezet door resp. Alben» Klerk en Catharina van Rennès. Voor dit zeer gevarieerde prograii kunnen kaarten worden besteld en a| haald bij de bekende voorverkoop» lij sen in Holthees: fam. Era Kapelstraat 3 te Holthees, tel. W 636480 en de fa. Wijenberg, Gildest 6 te Holthees. tel. 0478-636390. Kal worden ook verkocht bij de aanvang ieder concert in de kapel. Als men concerten wil beluisteren, dan bestal mogelijkheid een passe-partout tek( voor deze serie voor de prijs van Ieder concert is een juweeltje op ziel gehele serie is een uitstekende vool reiding op bijzonder feestelijke kers 1 gen. "j PEEL EN MAAS 'n abonnement waard 2 Op zaterdag 2 december speelt del matie Green Lizard in O.J.C. Jera'K Ysselsteyn (Lb). Green Lizard is opgericht in 1994.! vijftal heeft dankzij hun vele live opi dens veel respect afgedwongen in Nederlandse popwereld. In 1996 w nen ze "De Grote Prijs Van Nederlar# Nu zijn ze diverse malen te horen en zien op radio en TV. Voorprograns deze avond is Blind Trash! Kaarteo de voorverkoop zijn verkrijgbaar!/ CD-shop Van Leest in Venray, CD-zJ Mikroshop in Horst en in de Jera'70 Ysselsteyn (tel.0478-541613, e-it via onze webs www.jera70.tmfweb.nl). Kaarten kosi f15,- ZOWEL in de voorverkoop alsi de KASSA! Zaal is open om 20.00u. Jera'70 VERNIEUWDE openings den: Sinds enkele weken zijn we val open voor de jeugd: Donderdag van 18.30u tot 20.0 voor de leerlingen van groep 6, 7 en Vrijdag van 19.30u tot 23.30u voor jeugd vanaf 12 jaar en ouder! Zaten) van 20.00u tot 23.15u voor de jen vanaf 14 jaar en ouder! Uitzonderinj zijn de avond dat er een live optreden Zondag van 17.00u tot 21.00u voor jeugd vanaf 12 jaar en ouder! Mi informatie over deze avonden op os website! Agenda: I januari 2001: Top I Q, Al Ier Tijden.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 30