Inalfa kandidaat Oost-Europa Prijs Jubilarissen fanfare de Peelklank Kerstsfeer bij bloemenhuis Angele Regiokalender Actie leverde 202 wapens op Omroep - Venray Wereldwinkel Venray Limburg ontmoet Brabant in de Evenaar Bodypainten en rastavlechten Feest met Muziekmaker eej Blaos Um Op Silvester party in sporthal Inloopavond borstkanker- patiënten Leuk om jong moeder te worden? Inschrijftijden peuter speelzalen The Beatles herleven in De Bonte Koe EL EN MAAS donderdag 23 november 2000 - Pagina j yjer Nederlandse bedrijven aken dit jaar kans op de Oost- l )ropa Prijs voor ondernemers: alfa Industries uit Venray, f ,jten Raadgevende Ingenieurs lersfoort BF, Campina eikunie uit Zaltbommel en Heritor uit Nieuwkoop. Zij hebben hun nominatie te dan ken aan activiteiten in respectieve lijk de landen Tjechië. Rusland, Hongarije en Slowakije. De prijs zal worden uitgereikt tij dens het symposium 'Oost-Europa en de Europese Unie' dat op woens dag 29 november 2000 in Amsterdam wordt gehouden. De prijs, die dit jaar voor de achtste keer wordt toegekend, is een initia tief van de Stichting Oost-Europa Prijs. De jury bestaat uit deskundigen op het gebied van de economische ontwikkeling in centraal- en Oost- Europa. De juryleden beoordelen vooral of de onderneming in een van de desbetreffende landen een toege voegde waarde creëert en een bij drage levert aan het versterken van de markteconomie. I Afvastoffenheffing :el en Maas vermeld: Afval- fenheffing wordt duurder. Ook een tijd terug vermeld dat de leente de Diftarrekeningen in in beheer gaat nemen. Prachtig jit ik, dan kunnen ze er ook ach- ikomen wie wel, wie niet en wie jen de diftar buiten zet. Dan kuil mensen die zo het vuilnis dum- l, bijv. vanuit een draagtas, rolla- of een rijdende auto ook eens bijdrage leveren om uw tekor- op te vullen. Toch kan ik, wan- jend met mijn hond, voor lemde mentaliteit begrip rngen, vooral als je ziet dat er twee maten gemeten wordt door vuilnisophalers. In wat wordt :md de elitewijk, daar wordt Ier morren ook wat naast de bak of staat meegenomen, in wat dt genoemd mindere of pro- Imwijken, daar wordt alleen de tgeleegd, mits deze aan de veror- ling voldoet. Wij behoeven geen ;is ophalen aan het eind van het maar graag 1 x per jaar ook het jalen van het grofvuil. Dat zou den de hoge lasten voor de diftar nselijk zijn. Wie zelf vervoer :ft dumpt dit of levert het in. jenen die niet over eigen vervoer chikken moeten er voor betalen, nt er is toch geen mens die onder het afval wil leven of wonen. )e groten in ons land hebben jd geld tekort, vandaar dat ze van :s bedenken, beraadslagen, en het 1 tot steeds meer welvaart voor I. Het zijn echter ook deze men- idie op alle terreinen het meeste al produceren. En als de kleine nover tekorten praat wordt deze t gehoord maar wordt evenzo- :d, of men zich nu wel of niet mldig maakt aan het vergroten de afvalberg, toch medeverant- ordelijk geacht. Eendracht maakt cht., maar bij deze worden de [dommen steeds meer verhoogd, ir de moegestreden ruggen van de eiders, en vooral hen die vanuit staatsruif worden onderhouden, gen op hun rug de zwaarste las- en steeds minder wordt ze ver- id. I.R. Wind, Venray. Imroep Venray op internet 'anaf nu heeft Omroep Venray I ander internetadres. lVW.omroepvenray.nl Op deze vind u informatie over program 's. nieuws, de gemeente venray nog veel meer. Ons e-mail adres ovenray@home.nl Wandeling dur 't Rooise I mderdag gaan we naar de we gaan nog een keer naar de leinenweerd in Blerick. Dit iied vormt een onderdeel van de lurlijke corridor die de iswerken langs de Maas wil !n ontstaan. Kort geleden is deze idor weer uitgebreid met een 30 groot gebied in Lottum dat door Limburgs Landschap beheerd jt worden. De Romeinenweerd, achter de Zuiderbrug, is een lied dat al tot ontwikkeling is icht, er grazen Galloway runde- en je kunt er heerlijk door het lied struinen. Een soortgelijk iied is Elsteren. net buiten de iskern van Well waar langs de is kleiputten lagen die nu ont- keld zijn tot een natuurgebied heerlijk wandelen en rondstrui- is. In de Romeinenweerd wor- we rondgeleid door Keesjan van Herik.Na de wandeling is er ook tende week weer tijd voor 'n rods Ketierke. Donderdag 18.00 19.00 uur. herhaling maandag 00- 19.00 uur. 'celgrass laandagavond 27 november in I countryprogramma Peelgrass, special over het 75jarig jubi- Ini van de Grand Ole Opry in shville, Tennessee. De special zal rden uitgezonden tussen 20.00 en An uur. iamenstelling en presentatie Rein irtelboer, die technisch zal wor- i bijgestaan door Paul Verhoeven. Vaar zijn de Troubadours |leven? ioal...Zeut....Zoor uit Swartbroek •eert) komen op 23 november irde studio van 20.00 tot 22.00 Hans Smeets, Jo Stals en Eric rckx zullen live spelen en daarbij I te denken aan eigen werk, werk 'i de Mooshoofpaadzengers en de 'tel boys. Programma's weekend erdag: 00-12.00 uur Weekendkalender 15.00 uur Venray Actueel 00 - 17.00 uur Prime Time 00 - 18.00 uur Klojo Radio - 20.00 uur Alternative Pop idag 00 - 11.00 uur Peelgrass 00 - 12.00 uur Praatcafe (om de dagen)/ Rond de tafel (laatste idag v/d maand) 90 - 13.00 uur nonstop muziek )0 - 14.00 uur Herhaling Waar de troubadours gebleven? [00 - 17.00 uur Stopwatch a bij vrijdag heeft fanfare de Peelklank uit Ysselsteyn een zestal jubilarissen binnen haar vereniging gehuldigd vanwege hun 50 of 25-jarig lidmaatschap. Zij kregen het daarbij horende speldje van de Limburgse Bond van Muziekverenigingen uitge reikt. Voor hei 50-jarig lidmaatschap werd gehuldigd Toon Tielen. welke vanaf 1958 zijn muzikale gaven bij de Peelklank tot ontplooi ing brengt. Voorheen was Toon een achttal jaren actief in zijn geboorte dorp Meterik. Behalve van zijn muzikale gaven heeft de vereniging ook kunnen profiteren van Toon zijn kwaliteiten op het organisatorisch vlak middels het organiseren van fanfarefeesten en andere activitei ten. Ook het archief was bij Toon reeds vele jaren in goede handen. Met de bas, het instrument wat Toon inmiddels al vele jaren bespeelt, is Toon letterlijk en figuurlijk een toonaangevende figuur binnen fan fare de Peelklank. Voor de huldiging i.v.m. het 25- jarig lidmaatschap kwamen in aan merking Jacqueline van Asten- Spreeuwenberg, Henk Deters, Eric Michels en René en Wim Lemmens. Terugrekenend blijkt 1975 een vruchtbaar jaar te zijn geweest voor fanfare de Peelklank. Immers vijf jubilarissen welke toen begonnen zijn en die nu nog altijd met veel plezier muziek maken binnen en buiten de vereniging. Daarnaast zijn zij ook nog eens organisatorisch bij zonder actief binnen de vereniging. Drie ervan zijn zelfs vele jaren actief geweest als bestuurslid of zijn dat nog. Zo is Jacqueline van Asten behalve een actieve muzikante reeds zes jaar een stipte secretaresse. Henk Deters zorgde voor tal van schitterende teksten en liedjes voor de Night of The Proms in 1997 bij het 50-jarig bestaan van de fanfare en is hij actief binnen de muziek commissie. De gebroeders Lemmens zijn, hoewel geen twee ling, toch al 25 jaar samen bijzonder actief binnen de drumband van de Peelklank. Van de 25 jaar van Wim heeft hij 11 jaar in het bestuur van de vereniging gezeten. Op het gebied van promotie en jeugdoplei ding heeft Wim zijn sporen dubbel en dwars verdiend. Zo is Wim ook mede-oprichter van het jeugdslag- werkensemble JES. Bijzonder goed scoorde hij ook met zijn ideeën en uitwerking voor optredens op de jaarlijkse bonte avonden van de Piëlreuzen. Samen met de leden van de drumband wist hij prachtige optredens te realiseren die nu nog bij menigeen goed in het geheugen liggen. Alle met zilver onderscheidenen onderscheiden zich dan ook middels hun enorme inzet en enthousiasme voor de vereniging. Vandaar deze terechte letterlijke onderscheiding welke zij hopelijk nog lang in goede gezondheid mogen dragen en daar naast mogen genieten van het musi ceren bij de Peelklank. Een toekomst voor straatkinderen, In de Ghanese hoofdstad Accra leven veel kinderen op straat, een bekend verschijnsel van veel wereldsteden, vooral in de ontwik kelingslanden. De kinderen in Accra zijn de oorlogssituaties in omrin gende landen als Sierra Leone, Ivoorkust en Togo ontvlucht, of komen van het Ghanese platteland. Deze jonge kinderen, jongens en meisjes, bevinden zich in een uit zichtloze situatie. De Stichting Straatkinderen Accra wil zoveel mogelijk van deze kinderen een kans geven op een betere toekomst, door de komende jaren in verschil lende Ghanese dorpen opvanghui zen te bouwen. Daar kunnen kinde ren dn in een nieuwe omgeving het fundament leggen voor een beter bestaan. De kinderen krijgen onder dak en eten en gaan naar school en leren een vak. Een van de importeurs, die pro ducten voor de Wereldwinkels inko pen: Tilingo Nepra, koopt producten van ambachtslieden die het werk van de stichting ondersteunen. Bijvoorbeeld van Francis en Steven, die een werkplaats hebben voor pot tenbakken, hout bewerken en het Op 30 november zullen de pro gramma's Gèr Gedoan en Waar zijn de troubadours gebleven? weer te gast zijn in de Evenaar aan de Merseloseweg 96 t Venray. Vanaf 20.00 uur zullen er optredens plaats vinden van Marie-Christien Verstraten uit Volkel, Sjef Diederen uit Hoensbroek en Ger Coppens uit Boerdonk. Alledrie de Troubadours schrijven hun eigen teksten en muziek en tre den doorgaans op met alleen met gitaarbegeleiding, maar Ger Coppens zal waarschijnlijk extra begeleid worden door Ad van Overdijk op conga's. Sjef Diederen en Marie-Christien Verstraten pre senteerden op 22 oktober hun nieuwste cd. terwijl Ger Coppens op 12 en 19 november haar nieuwste album presenteerde en dat nog een keer doet op 10 december. De avond zal een mix worden zoals de titel al doet vermoeden van Limburg en Brabants dialect. De toegang is geheel gratis (Gèr Gedoan). maken van oliedrums. Zij gaan de jongens lesgeven en een vak leren, omdat zij ook vinden dat je in de kinderen moet investeren. Het eerste opvanghuis is inmid dels in bedrijf genoen. Er wonen sinds het voorjaar 8 kinderen en enkele 'moeders'. Vier kamers, een keuken een binnenplaats. Naar onze begrippen misschien wel een heel eenvoudige manier van wonen, maar zo'n project met wel passen in de plaatselijke cultuur. Er zijn nauwe contacten met de dorpsbewo ners. Daarmee respecteert men de plaatselijke normen en waarden. Dat is altijd beter dan er dure gebouwen neer te zetten die leeg blijven staan omdat men er zich niet thuisvoell. En zo worden de kunstnijverheids- producten gemaakt door voormalige straatkinderen. Dat is de meerwaar de van de producten, die u in de Wereldwinkel koopt. U geniet van de mooie producten en u weet dat de kinderen hierdoor gaan genieten van een beter bestaan. Kom eens wereldwinkelen op het adres Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Vlag uit, winkel open. Jongereninfotheek In de maanden November en December kun je bij de Jongeren Infotheek in Venray terecht voor allerlei informatie over tatoeages, piercings en andere bodystyles. Ook hebben we 2 verrassingen. Zo kun nen je op: 26 november je gratis laten bodypainten tussen 12.00- 17.00 en kun je op 15 december gra tis rastavlechten laten zetten tussen 18.00-20.00. Is er iets dat je altijd al wilde weten over deze onderwer pen? Kom dan langs en vraag het aan één van onze medewerkers. Je kunt ook allerlei foto's bekijken om een idee te krijgen over welke tat toos er zijn. Weetje nog niet zeker of je een tatoeage of piercing wil, kom dan eerst eens langs bij ons. Lees onze informatie en leg je twij- fèls aan ons voor. Ben je bijvoor beeld gefrustreerd over de reactie van je ouders? Kom dan langs en gooi het er bij ons uit. Verder ben je natuurlijk ook met je al je andere vragen van harte welkom bij ons. Voor advies en informatie over allerlei onderwerpen kun je altijd bij ons terecht: Schoolstraat 16 5801 BP Venray Tel/Fax 0478-588147. Openingstijden: ma.-do. 14.00- 17.00 en vrij. 14.00-20.00. Op 15 september jl. bestond Muziekmakereej Blaos Um Op 22 jaar. In het kader van dit 22-jarig bestaan vonden er gedurende het gehele kalenderjaar 2000 een aantal activiteiten plaats. De festiviteiten begonnen op 31 december 1999 met een groot Millenniumfeest waar zo'n 100 personen aan deelnamen. Een van de hoogtepunten van de festiviteiten was naast de viering van het 22- jarig bestaan natuurlijk het op 12 november jl. planten van een millenniumboom en het presen teren van de onlangs opgenomen videoclip. De activiteiten rond het 22-jarig bestaan worden afgesloten met een groot feest, en wel een oudejaars feest. Op 31 december 2000 begint om 21.00 uur een groots besloten feest in de Witte Hoeve te Venray. Wanneer u met de Muziekmakereej mee wilt feesten dan kan dat. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. Geboden wordt ueen welkomstdrankje, een gezellige avond met muziek en dans, vrij drinken van normale con sumpties (wijn. bier en fris) van 21.00-02.00 uur, van 22.00-24.00 uur een warm en koud buffet, om 00.00 uur een glas champagne, een bende plezier. De kosten hiervan bedragen slechts ƒ85,- per persoon. Mee doen? Reageer dan voor 15 dec. a.s. bij Hub Kroon, Gemmadal 14, 5801 HJ Venray. tel. 584078 of Jody Curfs, Wilhelmina Druckerstraat 16. 5803 AS Venray. tel. 582991. Op 31 december zal in Sporthal de Wetteling een grootse silvester- party worden georganiseerd. De gemeente Venray heeft woensdag morgen groen licht gegeven aan de organisatoren, PauST Hulsman en Twan van Bussel. Het wordt volgens van Bussel een knallend feest met perfecte verlich ting en geluid. Er zullen in ieder geval enkele dj-s optreden. Of er nog artiesten komen, is nog niet dui delijk. De party zal 's avonds om 22.00 uur beginnen en duurt tot in de zeer vroege uurtjes. De begeleidingsgroep Borslkankerpatienicn afd. Venray e.o. organiseert iedere eerste woensdag van de maand eén "inloopavond' voor dames die met borstkanker zijn geconi'rtmlcerd, .■(Jgcnde' bueóbkiórnsr v.J plaatsvinden opwoensdag 6 december a.s. tussen 20,00-22.00 uur in de 'Huiskamer' van het St. Elisabechziekenhuïs in Venray. Er is ook gelegenheid voor een gesprek met iémand van de bege leidingsgroep. maar ook met andere lotgenoten. Verder is er veel informatie beschikbaar over borstkanker en alles wat daarmee te maken heeft. U bent van harte welkom, Voor informatie: 0478- 581562. 1 vy J ongereninfotheek Venray Jong moeder zijn heeft leuke kan ten. Je hebt een kind van wie je mag houden en van wie je onvoorwaar delijke liefde terug krijgt. Je bent nog jong en vol energie. In een klap ben je een stuk volwassener gewor den en je hebt een doel in je leven want vervelen is er niet meer bij! Maar misschien had je het je toch anders voorgesteld. Want een kind hebben is ook een grote zorg. Als moeder moet je dag en nacht klaar staan. Je kindje kan je bijna gek maken door uren achtereen te huilen en als jij dan niet weet hoe je het stil kunt krijgen voel je je behoorlijk wanhopig. Meisjes die moeder wor den hebben vaak te maken met allerlei vooroordelen vanuit hun omgeving. Er zijn mensen die maar blijven doorzeuren over je jeugd die je hebt weggegooid of over het feit dat je het toch zelf gewild hebt Een baby geeft je heel veeltoch kunnen er momenten zijn datje de vrijheid en onbezorgdheid van voor heen mist. Bijvoorbeeld als je vrien dinnen in het weekend uitgan en jij moet thuis blijven omdat je geen babysit hebt. Of wanneer je moeder jou nog te onvolwassen vindt en zij ongevraagd alle verantwoordelijk heid voor je kind op zich neemt. Misschien heb je nog verdriet, omdat je vriend je in de steek heeft gelaten en hij geen verantwoorde lijkheid neemt voor jullie kind. In een eventuele nieuwe relatie kunnen zich spanningen voordoen, omdat je vriend rekening moet houden met het feit dat jij een kind hebt, van wie hij bovendien niet de vader is. Daarnaast heb je de zorg over een eigen huishouden en geldzaken en moet je allerlei dingen regelen zoals een woning en een inkomen. Kortom er zijn momenten datje wel even steun kunt gebruiken. Die steun kun je bijvoorbeeld krijgen door in contact te komen met andere jonge moeders. Heb je vragen of wil je het dichtstbijzijnde adres van de FIOM hebben loop dan gerust even binnen bij de Jongereninfotheek bellen mag natuurlijk ook: Schoolstraat 16 5801 BP Venray Tel/Fax 0478-588147. Openingstijden: ma.-do. 14.00- 17.00 en vrij. 14.00-20.00. Op de laatste donderdag van de maand, op 30 november is er gele genheid om op de peuterspeelzalen in Venray gelegenheid uw peuter op te geven. U kunt uw peuter inschrij ven vanaf de leeftijd van 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst op de peuterspeelzaal. De inschrijfkosten bedragen ƒ25,-, s.v.p. gepast betalen. Plaatsing van de peuters op de peuterspeelzalen gebeurt in volgorde van inschrij ving. Voor sommige groepen bestaat een lange wachtlijst, zodat uw peu ter al driejaar kan zijn als hij/zij aan de beurt komt. De mogelijkheid bestaat om uw peuter op een peuterspeelzaal zon der of met een kleine wachtlijst aan te melden. Alle peuterspeelzalen hanteren dezelfde werkwijze en hebben dezelfde voorzieningen. Ook wordt op alle peuterspeelzalen dezelfde financiële bijdrage gehe ven. Zeker de bewoners uit Landweert en Anthoniusveld adviseren wij hun peuter aan te melden bij peuter speelzaal de Hummeltjeshoek of 't Rommelhöfke in Oostrum. De ouders in de omgeving van het zie kenhuis, kunnen hun peuters ook aanmelden bij de Rakkertjes in Merselo. Dus persoonlijk inschrijven op 30 november op: peuterspeelzaal de Blokkendoos, Kruidenlaan 161 van 19.00-20.00 uur: peuterspeelzaal de Paddestoel. Beukenlaan 6a van 15.30 tot 16.30 uur; peuterspeelzaal de Mierenhoop. Hubenhof 67 van 16.00 tot 17.00 uur en peuterspeel zaal de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a van 19.00 tot 20.00 uur. Telefonische inschrijven voor: peuterspeelzaal 't Rommelhöfke, Valkenkampstraat 2, tel. ^81356 en peuterspeelzaal de Rakkertjes. Coppelenberg 3, tel. 546781. De gezellige winteravonden staan weer voor de deur. Dit betekent gezelligheid en warmte in huis. Bij bloemenhuis Angele staat alles dit jaar in het teken van kleurrijke kleurtjes, pareltjes, glitters, vrolijke Zuid-Oost-Europese hebbedingetjes en accessoires, dit alles gecombi neerd met natuurlijke kunstzinnige materialen. Zo is er een hele hoek ingericht met Turkse en Marokkaanse stijl: kleurrijke stoffen, kussens, kleedjes, decoratieve olielampjes en felge kleurde accessoires zorgen voor een mysterieus sfeertje! Ook in het bloemwerk en de boe ketten is de sfeer van parels, glitters en kleuren duidelijk herkenbaar. Extreem gewaagde tinten mogen weer! De afwisseling tussen rust en onrust maakt de winkel overzichte lijk, terwijl de uitstraling toch over dadig is. Door de combinatie van eenvoud en kitsch zien klanten ook meteen dat je iets kitsch goed kan neerzetten in een strak interieur. Uiteraard kunt u bij bloemenhuis Angele ook terecht voor klassieke en traditionele arrangementen en boeketten, al dan niet in kerstsfeer. Blikvanger in de winkel is het rijke lijk versierde bed en de stoelen, geheel aangekleed met natuurlijke en plantaardige materialen. Voor een leuk origineel (relatie)geschenk of een klein pre sentje; u kunt het allemaal vinden bij bloemenhuis Angele. Het maakt niet uit waar uw voorkeur naar uit gaat, er is voor eenieder een passen de stijl verkrijgbaar. Om u alvast in de stemming te brengen voor de komende feestda gen vinden bij blomenhuis Angele traditioneel de open-presentatie- dagen plaats op vrijdag 24 novem ber van 09.00-21.00 uur; zaterdag 25 november van 09.00-17.00 uur en zondag 26 november van 12.00- 17.00 uur. Extra koopavonden: 30 november, 1, 4, 20, 21 en 22 december. De kerst-koopzondag is op zondag 17 december van 12.00-17.00 uur. Het team van bloemenhuis Angele aan het Henseniusplein 4 heet u welkom in sfeervol gekleurde kleding in de sfeer van 'tussen kunst en kitsch': glitters en parels en een bonte mengelmoes van sieraden en accessoires. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt a een korte opsomming var» evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Donderdag 23 november: In de nieuwe galerie De Kuxistvioer in TegeJen is een expositie te bewon deren van de kunstenaars Ellie Munten. Henk Vissers..Geert de Bruyn. Guiseppe Tamers. Peter van Veggel. Agnes Zelissen. Frans van "de K roemen berg, Wilmy Pecters. Rob en "Mariëile Franssen en Wiel Heemskerk. De expositie in de galerie aan de Spoorstraat 35 in regelen duurt tot 2 januari 200J Donderdag 23 november: Leerlingen van het AÖC in Horst houden deze maand nog een Speeulaasactie. In de hele regio worden pakken speculaas. De opbrengst is bestemd voor de kindertehuizen op het eiland Fiores in Indonesië. Zaterdag 25 en zondag 26 november: Atelier Achteraf Bekeken in Koningshisr houdt een expositie met deel name van drié kunstenaars. Naast schilderijen van Gerda Roes zullen hoe den van Gemma Rulkens en aquarellen, sjaals en zijden accessoires van Wimmy Barf te zien zijn. Het atglier aan de Brentjès 69 is zaterdag van 14.00 tót 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur open. Zondag 26 november: Lowie en Carla Schreurs uit Baarlo organiseren voor de tweede maal een parfumvet/iuneibeurs m zalencentrum De Stnay m Blcriek. De boum duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 26 november: In streekmuseum De Lochi in Meldersla vindt een activiteit 'knip en plakje eigen paddestoel' plaats. Tevens is er een demonstratie brood bak- ^ken. Hei;museum is open van '4.00 tot .17,00 uur.y De landelijke inleveractie 'vuur wapens, doe ze weg of ze doen je wat' is inmiddels afgerond. In Limburg-Noord zijn alle wapens verzameld en ook de nog later bin nengekomen exemplaren geteld. In totaal werden 202 wapens en 6595 stuks munitie ingeleverd. Onderverdeeld naar soort werden er 27 pistolen ingeleverd, 28 gewe ren, 19 gaspistolen, 29 alarmpisto len, 3 machinegeweren, 7 explosie ven/granaten, 1 gewijzigd vuurwapen, 1 geluiddemper en 12 nepwapens. Verder werden ook nog eens 15 stilleto's, 7 boksbeugels, T traangasbus, 3 bajonetten, 2 wapen stokken, 30 luchtdrukwapens, 9 onderdelen van wapens en 8 mes sen. De ingeleverde vuurwapens zul len nog aan een nader onderzoek worden onderworpen om vast te stellen c.q. uit te sluiten dat ze bij een schietincident gebruikt zijn. Met deze resultaten zit de regio Limburg-Noord ruim boven het lan delijk gemiddelde. Een teken dat de actie goed is overgekomen bij het publiek. Bovendien is daarmee de doelstelling van de actie om het fenomeen van het illegaal vuurwa penbezit en de aangekondigde straf- verzwaring breder onder de aan dacht te brengen ruimschoots gehaald. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard The Beatles zijn terug en hoe....? A.s. zondag 26 november vanaf 16.00 uur in café De Bonte Koe muziek centraal van een van de grootste popbands die we gekend hebben. Met leden van de Brabantse scene van Afterbeat, Mac Taple, Shotgun Shadow, de Zippers en DeSoto is een deels geheel nieuw repertoire ontstaan en zeer kritisch doorgenomen. Het resultaat is een DeSoto uit Rockcity Eindhoven met vernieuwde energie uit de Beatle City Liverpool. DeSoto beats Back! Voor de pauze zullen de heren nummers spelen van tijdgenoten van The Beatles. In de pauze gaan de zonnebrillen af en de zwarte pakken uit, met in de tweede set een geheel andere outfit en muziek. Geïnspireerd door The Inmates komen in deze set alleen nummers van The Beatles in een razend tempo voorbij. Geen lieve liedjes maar stampende energieke songs, op een gedreven, overtuigende manier gebracht. Je kent de nummers en bent totaal verrast door de uitvoering ervan! Let op de bijzonder getalenteerde jonge gitarist, de frontman zanger en de 'meanlooking' bassist waardoor de num mers veel ballen, diepgang en accenten krijgen. Kortom, pas op, want DeSoto Beats Back scheurt de straatstenen er finaal uit! LET OP: aanvang 16.00 uur, entree ƒ5,-. Volgende week zondagavond, een paar dagen voor het grote sinterklaas feest. komt de sint nogmaals De Bonte Koe bezoeken. Zoals elk jaar zal hij onze gasten weer vermaken onder het motto: Swingen met de Sint. Sinterklaas draait weer zijn eigen favoriete nummers en maakt er een dolle boel van. Dit zal ongeveer vanaf de klok van 21.00 uur beginnen als de sint natuurlijk niet te veel tegenwind heeft.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 15