GECOMPLICEERDE OPERATIE. MAAR DE VOORUITZICHTEN ZIJN GOED. De Oversteek Samen werken aan goede zon Dr. W. Morrenhof (I), orthopedisch chirurg en Dr. H. van der Pol, chirurg f# ft st, Maartens Gasthuis st, Elisabeth Ziekenhuis Van der Pol: 'Het vak chirurgie is in de afgelopen jaren sterk veranderdsteeds verder onderverdeeld in specialistische deelgebieden. Dit bevordert de kwaliteit van zorg. Wil je de patiënt die kwaliteit blijven bieden, dan dien je specifieke kennis op de diverse deelgebieden - en de vele voorzieningen die daarvoor nodig zijn - in huis te hebben. Voor chirurgen betekent dit dat je je moet specialiseren, maar dat je tege lijkertijd de basiszorg niet uit het oog mag verliezen. Alleen door het samenbrengen van kennis, kunde en medewerkers kun je het pakket chirurgie op een hoog niveau bieden.Mor renhof vervolgt: 'Kijk alleen al eens naar het personele pro bleem. Er wordt steeds meer verscheidenheid in vakkennis van medewerkers verwacht. Dat is op twee locaties niet alleen onbetaalbaar, er is ook gewoonweg onvoldoende per soneel beschikbaar. Bundeling van specialismen en specialisaties is noodzakelijk om topzorg te blijven leveren.' 'Los van de noodzaak om te concentreren, denk ik dat zo'n reorganisatie op zich zelf ook een serviceverhogende bijdrage aan de zorg kan leveren. Door de hoog- en laag- complexe zorg te scheiden en spoedgevallen op één locatie onder te brengen, wordt de planning beter. Dat betekent dat je patiënten de zekerheid kunt bieden dat zij op een bepaald moment geholpen worden. En dat is een groot goed,' aldus Morrenhof. Van der Pol: 'Het is logisch dat een reorganisatie onzekerheid oproept in de omgeving. We werken als één groep specialisten in beide ziekenhuizen; beide locaties blij ven toegankelijk met een eigen poli, dagbehandeling en short stay. De hoog-complexe zorg wordt om boven genoemde redenen samengebracht in Venlo. Ik ben ervan overtuigd dat we op deze manier onze patiënten de topzorg kunnen blijven bieden die ze verwachten.' Dr. H. van der Pol, chirurg en Dr. W. Morrenhof, orthopeed begrijpen goed dat een reorganisatieproces onrust oproept. Maar beiden zijn er zeker van zijn dat ze op deze manier kunnen bouwen aan de kwaliteit van zorg in de regio. Samen met collega's in Venray en Venlo, samen met u! De Oversteek is een ingrijpend plan voor de toekomstige inrichting van de zorg in onze regio. De veranderingen die daarin staan omschreven zijn noodzakelijk, onvermijdelijk en onomkeerbaar. We leven in een tijd waarin mensen gelukkig steeds ouder worden. Terecht is er steeds meer vraag naar zorg die kwaliteit van leven mogelijk maakt. De overheid stelt hoge eisen aan de organisatie, maar beperkt budgetten. Er is schaarste aan medisch en verzorgend personeel. Al met al vraagt dit noodzakelijkerwijs om herinrichting van zorg. Dat proces speelt zich overal in Nederland af. Die veranderingen zijn ook hier onafwendbaar. Zo'n plan ontwikkelen en uit- Gratis informatienummer: 0800 - 0233435 Wilt u meer weten? Bel dan op werkdagen tussen 9.00 - 12.00 uur of tussen 13.00 - 17.00 uur ons gratis informatienummer. PEEL EN MAAS donderdag 23 november 2000 - Pagl gi

Peel en Maas | 2000 | | pagina 12