Meer drukte bij milieustation Officiële heropening ABN Amro-bank Gezond, en Lekker 3Ï Subsidie Lokaal Historisch Platform Bijdrage veiligheid Maasheseweg Busser: 'collegevoorstel onaanvaardbaar' Oostrumsche Beek voorbeeldproject reconstructie Oostrumsche Beek voorbeeldproj eet Gimsel Controle fietsers in oetgangers- gebied Voorrang voor fietsers Verdachten randstichting aangehouden Gedeputeerde verricht opening rotonde Taai-Taai popjes 2?8 Pepernoten 2?8 Chocolade letters 2?8 Carobe letters 2?8 Carobe Sintjes Pietjes 2?8 Speculaas 2 ?8 'Oversteek plaatsen veiliger' Nieuwe directie Blitta Controle op drugsverkoop Brandweerploeg tijdens spitsuur paraat J ®L EN MAAS donderdag 16 november 2000 - Pagina 9 [et is positief dat veel mensen weg naar het milieustation tn te vinden. Maar met de toe- me van de gebrachte kilo's al nemen ook de kosten toe". )at stelde wethouder Heidens rige week woensdagavond in de omissie Agrarische Economie en jieu. Het milieustation heeft vol- Heldens een belangrijke func- in het hele afvaltraject. BEGROTING pjüitde begroting 2001 van Essent 2e n ■ren MT Milieu, dat in opdracht van Venray en Meerlo-Wanssum het milieusta tion exploiteert, blijkt dat de afval- verwijderaar een toename van de drukte met 9 procent verwacht, zowel in tonnen afval als in het aan tal bezoeken. Essent verwacht dat in 2001 de inwoners van de gemeente Venray en de gemeente Meerlo- Wanssum in totaal 8325 ton afval naar het station brengen. In 2000 is het gewicht van het gebrachte afval begroot op 7250 ton. De kosten stij gen volgens Essent van 1.035 mil joen gulden tot 1.244 miljoen gul den. Om de exploitatie (twee mil joen gulden) sluitend te krijgen, moeten daarom de bijdragen van beide gemeenten omhoog. DRUKKER Essent rekent op bijna 1,4 miljoen vanuit Venray en verwacht 155.0000 gulden van Meerlo-Wanssum. Dat is meer dan de bedragen die de gemeenten in hun eigen begrotingen hebben opgenomen. Venray heeft ongeveer 100.000 gulden minder gereserveerd, Meerlo-Wanssum zit 13.000 gulden te laag. Omdat het jaarlijks drukker wordt bij het milieustation moeten de gemeenten aan het einde van het jaar meer bij passen en meer reserveren in de begrotingen voor het jaar darna. De overschrijdingen worden wel steeds kleiner. Venray moest over het boekjaar 1999 nog enkele tonnen bijleggen, dit jaar denk Essent dat het tekort tot 70.000 gulden beperkt blijft. Voor de burgers blijft een bezoek vijftien gulden kosten. Hoveniers' Snoeien groteren kleine bomen 'iske Koster (CDA) zou graag dat de politie vaker in de otestraat en De Bleek contro- rt op fietsers die in het voetgan- rsgebied voor 'gevaarlijke situ- es' zorgen. 'Het zijn zowel jongere als oude- (ietsers die zich niet aan de regels üden en voetgangers vaak de stui- 1 op het lijf jagen. Zeker op De :ek. waar ook vaak kinderen op speeltoestellen spelen, doen zich elmatig gevaarlijkse situaties or. Het moet toch niet zo moeilijk ii om daar wat aan te doen", vroeg ister zich maandagavond in de nmissie Stedelijk Beheer hardop EXTRA PATROUILLE 'olitieman Frans Coumans wilde n valse hoop wekken, maar ver- Ie wel dat. door het sluiten van politiebureau aan de Leunseweg 18.00 uur, een extra politie- rouille beschikbaar is in de neente Venray die 'voor dat soort ijecten wordt ingezet'. "Tijdens koopavonden in Venray is nu istant een politiepatrouille in het itruin van Venray actief', stelde umans. "Maar ik vind het ook angrijk dat er gecontroleerd rdt tijdens een 'gewone' maan- i of dinsdag", zei Koster. "We iberen natuurlijk zoveel mogelijk I het probleem te doen", repli- irde Coumans, "maar we hebben uurlijk ook te maken met de per- iele capaciteit van een korps. We en ons best." verkeerskundigen van de leente Venray zijn nu al bezig chterhalen wat de consequen- zijn van het feit dat vanaf 1 li 2001 fietsers van rechts op ijkwaardige kruisingen voor hebben, lat vertelde verkeerskundige :rt Koffeng maandagavond in tommissie Stedelijk Beheer. "We voor de gehele gemeente |ray aan het bekijken wat de ilgen zijn van deze landelijke Iregel. Op dit moment brengen de belangrijkste knelpunten in ld, maar ik denk dat de maatre- |een hele verbetering is voor de formiteit. Het brengt in ieder een stukje duidelijkheid. Heel mensen zijn er blij mee." louder Driessen was het met leng eens: "Deze maatregel it de uniformiteit op de binnen- mitenring alleen maar ten goede, schept duidelijkheid over wie er ttaan voorrang heeft." Ie politie Land van Cuijk heeft jdag twee mannen aangehouden verdenking van brandstichting in ipraktijkruimte en een woning in erloon. In de praktijkruimte aan l_Kerkpad brak in de nacht van Üge week maandag op dinsdag nd uit. In de woning aan de ■gkamp is een nacht later brand Iticht. Een verdachte, een 31- ige inwoner van Overloon, is aangehouden, op verden- 'g van stalking van de eigenaar de praktijkruimte. De verdachte [het slachtoffer al geruime tijd lig. In de daaropvolgende nacht is nd gesticht in de woning van het •htoffer. Uitgebreid sporenonder- ken buurtonderzoek leidde naar tweede verdachte, een 20-jarige 11 uit Italië. Hij is woensdagavond 'gehouden. Tijdens een huiszoe- ig in de woning van de 31 -jarige "zijn sporen aangetroffen die in band worden gebracht met de "den. Uit onderzoek is gebleken de betrokkenen al enige tijd in kin leefden met elkaar. Zaterdag 25 november open dag in vernieuwde kantoor De ABN Amro aan de Julianasingel in Venray wordt na een ingrijpende verbouwing op donderdag 23 november om 16.30 uur officieel heropend door bur gemeester Waals. Twee dagen later, op zaterdag 25 november, kunnen belangstellenden van 11.00 tot 14.00 uur een kijkje komen nemen in het vernieuwde kantoor, dat geheel voldoet aan de eisen van deze moderne tijd. ABN Amro heeft gekozen voor samenvoeging aan de Julianasingel. Klanten van de ABN Amro in Venray kunnen hierdoor sinds eind oktober niet meer voor al hun bank zaken in het kantoor aan het Henseniusplein terecht. De ABN Amro heeft die vestiging gesloten en al haar activiteiten ondergebracht in het kantoor aan de Julianasingel, dat een fikse uitbreiding en renova tie achter de rug heeft. Aan het Henseniusplein blijft wel een geld automaat. "Een laat gevolg van de fusie tus sen de Amrobank en de ABN in 1992", noemt rayondirecteur Meens de verhuisoperatie. "Overal in het land zijn de afgelopen jaren 'dubbe le' kantoren bijeengevoegd." Volgens Meens zijn twee kantoren op loopafstand van elkaar uit het oogpunt van organisatie en manage ment minder effectief, maar is in Venray de samenvoeging door aller lei factoren pas laat tot stand geko men. Sinds de fusie zijn wel al taken van het kantoor aan het Henseniusplein naar de Julianasingel overgeheveld. EIGENTIJDSE UITSTRALING Meens noemt de ligging een belangrijk motief voor de vestiging. "Het pand ligt aan de rand van het winkelcentrum, is goed bereikbaar vanuit de noordelijk gelegen indus trieterreinen en ligt aan de rand van de oostelijke woonwijken van Venray." Het kantoor, dat dateert uit de jaren zestig, is uitgebreid met 250 tot 700 vierkante meter, verdeeld over twee verdiepingen, en.het hele gebouw is gerenoveerd. "Alleen de buitenmuren zijn in feite blijven bestaan", zegt Meens. "Het kantoor heeft onder andere door het gebruik van de vele glaswanden, keramische tegels en de inrichting met nieuw meubilair een heel andere, strakkere maar toch eigentijdse uitstraling gekregen. Vooral het open karakter van het gebouw en de toegenomen privacy spreken de mensen erg aan. De reacties van onze medewerkers en klanten zijn erg positief." Na de officiële opening van burgemeester Waals op donderdag 23 november zal mevrouw Mieke van Uden uit Geysteren een toelichting geven op de bijzondere tentoonstelling van keramische en bronzen sculpturen die tijdens de openingsweken in het vernieuwde pand Te zien zijn. Tijdens de open dag op zaterdag 25 november zijn er onder andere diverse (online) demonstraties en aantrekkelijke openingsacties. Ook kunnen jongeren deelnemen aan diverse behendigheidsspelletjes. Als u de opening van het ver nieuwde kantoor extra feestelijk wilt maken, kunt u een bijdrage storten voor de Stichting Help de Ander (een stichting die voor het derde jaar zorgt dat mensen uit onvolledige gezinnen toch een weekje vakantie kunnen vieren op recreatiepark De Bergen in Wanroy), rekeningnummer 57.87.03.300 of tijdens de opening uw bijdrage in de daarvoor bestem de bus deponeren. Het college van B en W van de gemeente Venray stemt in met het beschikbaar stellen van een gemeentelijke bijdrage van 25.000 gulden aan het Lokaal Historisch Platform Venray voor het jaar 2000. Ook in 2001 kan het platform voor haar activiteiten een sübsidie van 25.000 gulden tegemoet zien. Het LHPV, dat onlangs formeel is opgericht, had bij het college een subsidieverzoek ingediend dat voor zien is van een begroting op basis van de uit t,e voeren activiteiten. Het jaar 2000 stond bij het platform, dat onder andere bestaat uit Stichting Stadspark. Geschied- en Oudheidkundig Kring Venray, Museum 't Freulekeshuus, Schutterij Sint Anna en Stichting Kruisen en Kapellen, in het teken van de start van het project Henschenius. Dit project bestaat uit diverse activiteiten (boek, plaquette in Grotestraat, expositie in 't Freulekeshuus. lesmateriaal basis- en voortgezet onderwijs) die in het jaar 2001 worden gerealiseerd. Dan is het 400 jaar geleden dat Henschenius in Venray werd gebo ren. De gemeente Venray ontvangt 60.000 gulden extra, bovenop de eerder toegezegde bijdrage van 352.000 gulden van Rijkswaterstaat, voor maatrege len die de Maasheseweg verkeers veiliger moeten maken, niet name bij de aansluiting op de A73. Dat maakte wethouder Driessen woensdagavond in de commissie Stedelijk Beheer bekend. "We ont vangen dus in totaal 412.000 gulden voor het verkeersveiliger maken van de afritten", aldus Driessen. BEHEER De gemeente Venray neemt vanaf medio december het beheer over de Albionstraat-Horsterweg en de Maasheseweg over van de provin cie. Voor de overname van deze acht kilometer weg krijgt de gemeente een vergoeding van 2,3 gulden. Ook ontvangt Venray van de provincie Limburg een bijdrage van drie ton voor verharding van de Horsterweg en voor verbetering van de komin- gangen van Castenray: hier worden plateaus aangelegd. De provincie zorgt er bovendien voor dat achters tallig onderhoud aan het riool onder hel fietspad langs de Horsterweg wordt weggewerkt. "We willen de Maashesweg het liefst beveiligen met twee rotondes, de zogenaamde 'hondenbotcon- structie"', vertelde Driessen. De rotonde aan de noordzijde van het viaduct moet er wat het college betreft zo snel mogelijk komen, ter wijl de rotonde aan de zuidkant over vijf tot acht jar moet worden gere aliseerd. Elke rotonde kost een mij oen gulden. De gemeenteraad bekijkt in december op welke wijze de rotondes moeten worden gefinan cierd. PEEL EN MAAS In abonnement waard De heer Bisschops (PvdA vond het vreemd dat nu de rotonde Leunseweg-Zuidsingel sinds don derdag weer open is voor het ver keer, er geen enkele bord of span doek 'voorrang fietsers' te zien is. "In de buurt van alle kruispunten die tot nu toe zijn geopend hingen altijd opvallende aanduidingen die automobilisten attendeerden op de voorrangsregel". vertelde de heer Bisschops maandagavond in de commissie Stedelijk Beheer. "Maar op deze rotonde is helemaal niks, terwijl dit toch een belangrijke toe gangsweg van Venray is. Ik wil er toch op wijzen dat er met grote spoed alsnog spandoeken moeten komen, om de veiligheid voor fiet sers op deze rotonde te vergroten. Er komen toch veel kinderen langs die van en naar het Raaylandcollege fietsen." Wethouder Driessen was het met Bisschops eens. "Er zullen met spoed maatregelen genomen worden." Overigens zal gedeputeerde Vestjens van de provincie Limburg de rotonde op woensdag 29 novem ber officieel openen. Onze Pieten pakken weer stevig uit met produkten Suikervrij en melkvrij Suikervrij melkvrij Suikervrij Cacaovrij suikervrij Cacaovrij melkvrij suikervrij Suikervrij en melkvrij Natuurvoedingswinkel Poststraat 6 - Venray - Tel. 587217 De heer Bisschops (PvdA) vroeg zich af wat de gemeente Venray van plan is te gaan doen aan de in zijn ogen 'levensgevaarlijke fiets- oversteekplaatsen' op de Henri Dunantstraat en de Stationsweg. "Ik heb al vaak gezien dat op die plekken bromfietsers en scooterrij ders zonder licht voorbij scheuren. Het is daar echt levensgevaarlijk. Daar moeten toch wel veel aanrij dingen plaatsvinden. Zijn daar bij de gemeente meer gegevens over bekend?", vroeg Bisschops zich maandagavond in de commissie Stedelijk Beheer af. Volgens verkeerskundige Robert Koffeng zijn 'die geluiden ook bij de gemeente Venray bekend, maar concrete cijfers had hij niet bij de hand. "We zijn wél bezig om een verkeersveilige oplossing te vinden voor die twee oversteekplaatsen." I. Busser (Fractie Samenwerking) kon zich in de commissie Algemene Zaken opnieuw niet vinden in het collegevoorstel om de brandweerka zerne aan de Acaciastraat te upgra den. Busser noemde het voorstel 'een slecht stuk zonder onderbou wing' en 'politiek onaanvaardbaar' omdat volgens de fractievoorzitter van Samenwerking daarmee de uit- rijtijden van de brandweer, die ver boven het landelijke gemiddelde lig gen, met een opwaardering van de kazerne niet worden verminderd. Busser vond dat de mogelijkheden van het realiseren van extra kazern- eposten in de buitengebieden van Venray door het college te snel uit het onderzoek zijn gehaald. Waals bestreed dat: "De investeringen daarvoor zijn financieel niet verant woord. Een buitenpost kost al gauw een miljoen. Bovendien zijn er geen mensen voor te vinden." Waals zag meer heil in een optimale samen werking met brandweerposten van omliggende gemeenten: "Daarin moeten we maximaal investeren." Waals doelde onder andere op samenwerking met de brandweer posten in de gemeenten Meerlo- Wanssum en Horst. "De kerkdorpen Oirlo en Castenray zouden vanuit die kazernes bediend kunnen wor den." Volgens Waals dient de gemeente Venray ook nog veel meer aandacht te besteden aan preventie: "Bijvoorbeeld bij het verlenen van vergunningen. We moeten ervoor zorgen dat de brandweer minder vaak hoeft uit te rukken." Vorige week woensdag presen teerde wethouder Heidens het project Oostrumsche Beek tijdens de NUBL-slotmanifestatie in Veldhoven het projectbureau NUBL (Nadere Uitwerking Brabant Limburg) is in het kader van de reconstructie opgericht in 1995 en is een initiatief van de provincies Brabant en Limburg en de ministeries van VROM, Verkeer en Waterstaat en Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Tijdens de slotmanifesta tie op woensdag 8 november werd teruggeblikt op de ervaringen en resultaten die de afgelopen jaren zijn bereikt. De afgelopen vijf jaar stond samenwerking tussen initiatiefne mers, ondernemers, particulieren, landbouw- en natuurorganisaties, overheden en overige patijen in Brabant en Limburg centraal. In Brabant en Limburg zijn zo'n 250 projecten in het kader van de recon structie van start gegaan. Het pro jectbureau NUBL heeft uit deze projecten de zes meest succesvolle voorbeeldprojecten gekozen om de revue te laten passeren tijdens de slotmanifestatie. Het project Oostrumsche Beek was één van deze zes projecten die op 8 november gepresenteerd wer den. De uitvoering van het project betekent een kwaliteitsimpuls voor het hele stroomgebied van de Oostrumsche Beek. Het gaat hierbij niet alleen om verbetering van de beek, maar ook om verbeteringen van wonen, landbouw, recreaTie, natuur en landschap. Het project voorziet in de aanleg van erfbeplan- ting en plaatsing van amfibierasters en dassenrasters. Ook komen er nieuwe fiets- en wandelroutes. Recreanten krijgen via borden infor matie over de natuur, de beek en het waterbeheer. Vorige week woensdag presen teerde wethouder Heidens het project Oostrumsche Beek tijdens de NUBL-slotmanifestatie in Veldhoven het projectbureau NUBL (Nadere Uitwerking Brabant Limburg) is in het kader van de reconstructie opgericht in 1995 en is een initiatief van de provincies Brabant en Limburg en de ministeries van VROM, Verkeer en Waterstaat en Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Tijdens de slotmanifesta tie op woensdag 8 november werd teruggeblikt op de ervaringen en resultaten die de afgelopen jaren zijn bereikt. De afgelopen vijf jaar stond samenwerking tussen initiatiefne mers, ondernemers, particulieren, landbouw- en natuurorganisaties, overheden en overige patijen in Brabant en Limburg centraal. In Brabant en Limburg zijn zo'n 250 projecten in het kader van de recon structie van start gegaan. Het pro jectbureau NUBL heeft uit deze projecten de zes meest succesvolle voorbeeldprojecten gekozen om de revue te laten passeren tijdens de slotmanifestatie. Het project Oostrumsche Beek was één van deze zes projecten die op 8 november gepresenteerd wer den. De uitvoering van het project betekent een kwaliteitsimpuls voor het hele stroomgebied van de Oostrumsche Beek. Het gaat hierbij niet alleen om verbetering van de beek, maar ook om verbeteringen van wonen, landbouw, recreatie, natuur en landschap. Het project voorziet in de aanleg van erfbeplan- ting en plaatsing van amfibierasters en dassenrasters. Ook komen er nieuwe fiets- en wandelroutes. Recreanten krijgen via borden infor matie over de natuur, de beek en het waterbeheer. Na pensionering van dhr. Greek Vink als algemeen directeur, zijn de heren Peter Hanen en ing. Henk Schaminee per 1 november 2000 benoemd tot-statutair directeur van Blitta BV. Peter Hanen (46) is sinds 1987 in dienst van Blitta. Hij heeft zich gedurende die jaren bewezen als hoofd-inkoop en adjunct-directeur. Hij is met name verantwoordelijk voor de interne organisatie en uit voering van projecten. Henk Schaminee (38) is sinds 1997 aan het bedrijf verbonden al projectleider, hoofd projectbureau en adjunct-directeur. Henk zal zich vooral bezig houden met de com merciële zaken en customer-service. Blitta gevelconstructies in Venray heeft zich in de loop van meer dan 125 jaar ontwikkeld tot een geren ommeerd leverancier van gevelcon structies voor de utiliteitsmarkt. Blitta ontwerpt, produceert, mon teert en onderhoudt gevelconstruc ties in aluminium en staal. "Ik heb signalen opgevangen dat na de sluiting van de gelegenheid aan de Henseniusstraat het pobleem zich heeft verplaatst."stelde G. Lemmens (fractie V.d. Vorle) in de commissie Algemene Zaken. Lem mens doelde op het feit dat met de sluiting van horecagelegenheid Angora, op last van burgemeester Waals, de verkoop van drugs zich verplaatst heeft naar diverse panden in Venray. Lemmens vroeg zich af wat de gemeente aan dit probleem gaat doen. Waals erkende dat door de sluiting van Angora de huisver koop van drugs 'iets geactiveerd is'. Gekeken wordt hoe de gemeente de verkoop van drugs vanuit panden in Venray strenger kan controleren. Waals: "We zijn met Justitie en poli tie in overleg om hiervoor een apart traject te ontwikkelen." Een brandweerploeg van telkens zes mensen is de afgelopen twee maan den elke werkdag tijdens het spitsuur paraat geweest op de kazerne aan de Acaciastraat. Tussen 16J 5 en 18.15 uur was de ploeg aanwezig om bij .eventuele- calamiteiten of brand snel rit te kunnen rukken. Dit noodscena rio was noodzakelijk vanwege de vele werkzaamheden irt het centrum van Venray en de daarbij behorende omleidingen en afsluitingen van wegen. Dcot üo werlotuunbenen w-r de t morde- aan de Nootdmngef en Zuidsingel en de Oude Oostrumseweg liep het verkeer in Venray tijdens het. spitsuur behoorlijk vast. "Her bleek voor onze mensen onmogelijk om in het geval van een brand tijdig op de kazerne,te komen om uit re rukken, Vft.fi ft dit »Anitc('i>mifirV' <tf»t :hy-:inyhx;f^»r»rvmiM viri.Oiii i W-irr».* Mn Oovfuhou m cis omm smo Als n cue /aker Hei i iat mm mn een brandweerploeg is overigens een tijdelijke maatregel geweest", aldus Van Oosterhoiu, Sinds de rotonde leunseweg weer begaanbaar is voor het ver keer, is ook deze noodoplossing nier meer van kracht

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9