Leden Venrayse brandweer onderscheiden PEEL EN MAAS c de Studio Venrayse stichting steunt davum Karangal Voorspeelavonden Kunstencentrum Omroep Venray Ontwerpwedstrijd sieraad koninklijk paar Rode Kruis nodigt Venrayse jeugd uit 26 november koopzondag Sinterklaas lOlBf Orkest Va verrast leden met lustrumcd \WSL Jenniskens Win 1000 gulden! Waterschapsverkiezingen 2000 Waterschap Peel en Maasvallei Venlo -Pa, \M1 DONDERDAG 16 NOVEMBER 2000 - NR. 46 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG Burgemeester Waals reikte tij- ns de jaarlijkse feestavond van brandweer in De Witte Hoeve, diploma's uit die door de leden _n de brandweer het afgelopen ar zijn behaald. Ook werd het iclieid van de heer Huub Pelzer de brandweerdienst gevierd, -iet afgelopen jaar werden de vol- nde opleidingen met succes afge- id: Brandwacht: Jeroen Lammers Jos Wilms; Brandwacht eerste isse: Peter Achten (tevens bevor- rd tot hoofdbrandwacht eerste isse); Pompbediener: Peter toten; Hoofdbrandwacht: Bart ix en Medard Winants (beiden irden bevorderd tot hoofdbrand- cht); Brandweerchauffeur: Jan lenen. Toon Martens en John ijnhoven; Instructeur: Toon assen. Frank Thijssen en Ad rhagen; Instructeur lembescherming: Piet Swinkels Brandmeester: Marion de esser. De bevordering gaan in op II anuari 2001. De vrijwilligersme- ille voor tien jaar vrijwillige indweerdienst werd uitgereikt aan ion Janssen en Ad Verhagen. Het ijwilligersjaarteken voor twintig ar vrijwillige brandweerdienst en bronzen gesp met oorkonde van iNVBC, eveneens voor dertig jaar andweerdienst. werd uitgereikt n Piet Swinkels. Verder ontving iub Clevers het vrijwilligersjaar- teken voor dertig jaar brandweer dienst en de medaille met oorkonde van de NVBC, eveneens voor dertig jaar brandweerdienst. Huub Pelzer nam afscheid van de brandweer en werd door burgemeester Waals in liet zonnetje gezet Wgende maand is het dan weer (er; dan wordt er weer gezocht sr Sinterklaas- en kerstgeschen- I. Velen van ons hebben hiermee iblemen, want wat moet er tocht gaan worden? Misschien it u er wel eens aan gedacht iets Iers te doen? Te denken hierbij aan de inwonenden van avum Karangal in Chennai, lia, waar de stichting twikkelingshulp Derde Wereld iden zich voor inzet. De 550 kin- jen die daar opgroeien nadat zij pasgeboren baby in de vuilnis- of in de goot werden aangetrof- of de 150 terminaal zieken en rvende verschoppelingen. Verder zo'n 150 psychiatrisch patiën- 50 (meest vrouwelijke) aidspa- iten en 65, door familie verlaten. )onderdagavond 16 november, ivang 19.30 uur, verzorgen axofoonleerlingen van Evert ledt een voorspeelavond. Voor schillende leerlingen is dit een tra uitdaging om de examenstuk- taan het grote publiek te laten en, iedereen is van harte welkom Muziekschoolexamens vinden ats in de week van 20 t/m 25 ember, allemaal heel veel suc- ouderen. De pas geopende school voor 1050 leerlingen. Voelt u er iets voor om te helpen? Op bijgaande lijst vindt u ongetwij feld iets waar u mee in kunt stem men. Wat te denken aan de moge lijkheden voor kinderen, bijvoorbeeld voor ƒ12,50 een paal schoenen of een schooltas voor 25 gulden een set schoolkleding en voor 37,50 schoolboeken, voor 15 gulden één maand babyvoeding; ƒ62,50 voor een zak rijst; voor 75 gulden chemotherapie voor een kan kerpatiënt en 100 gulden voor een staaroperatie. Hiervoor kunt u een bedrag overmaken op rek. Nr. 505389843 van de ABN AMRo bank, Julianasingel in Venray. (Deze bijdrage is verrekenbaar met de inkomstenbelasting.) ces!). Vrijdagavond 17 november, aanvang 19.00 uur wordt er weder om een voordracht verzorgd, dit maal zullen violisten en pianisten hun uiterste best: doen. De vioolleer lingen van Sander Hendrix en de pianisten, leerlingen van Celine van der Peet, willen u graag begroeten. Iedereen is van harte welkom en beide avonden zijn gratis toeganke lijk. n Wandeling dur 't Rooise Land nderdag 16 november wandelen or de laatste keer met Joof mwen van het Natuurhistorisch nootschap en met Riek en Martin rstraelen van het IVN Geijsteren- nray over het st. Annaterrein. We ndelen allereerst naar het vroege- kerkhof waar straks gebouwd rdt, van daaruit lopen we achter schouwburg, st. Bernard en st. noit langs om zo weer terug te an naar ons beginpunt achter het «ster. Onderweg vertelt Jool' over bouwplannen voor dit deel van terrein en over het belang van behoud van open, zonnige plek- zoals we die een aantal zien, iro.a. de vlinderpopulatie, 'de wandeling door de natuur is altijd weer tijd voor 't nrods Ketierke. mderdag 18.00 - 19.00 uur, herha- maandag 18.00- 19.00 uur. 'raatcafé te 1ste en 3de zondag van de tand wordt vanuit Theatercafé De liest het radioprogramma iatcafe uitgezonden. Praatcafe worden lokale activitei- van de afgelopen tijd belicht. Dit izijn op cultuurgebied, politiek iets anders waar men in Venray ïr praat. muziek zal deze praat cafe live rden verzorgd door de groep FFIT. natuurlijk ontbreken ook de ttmn en het gedicht niet. iatcafe zondag 11.00 uur. U bent iharte welkom. Mocht Sinterklaas "dag 19 november is er de intocht Sinterklaas. Mario Kremers is 'ij om de goedheiligman namens luisteraars te ontvangen. De kin- en en ouders die om wat voor 'enen thuis moeten blijven, kun- tussen 14.00-15.00 uur dit alles meemaken. lezoek van de goedheiligman aan studio tuTijdag 1 dec as zal Sinterklaas net Is vorig jaar een bezoek brengen de studio van de omroep. De •'ndelijke man mogen wij 1 december tussen 20.00 - 23.00 uur verwachten. "Waar zijn de troubadours geble ven?" Van Ezzebleef verscheen op 2 okto ber j.l. een nieuwe CD "Van deze Tied" Zij zijn wederom te gast op donderdag 16 november van 21.00 tot 22.00 uur. Vrijwilligers gezocht De Lokale Omroep Venray heeft meerdere vacatures voor vrijwilli gers. Zo zoeken wij enthousiaste mensen om het redactieteam van Lokaal Centraal, het nieuws en actu aliteitenprogramma, te komen ver sterken. Heeft u beheersing van de Nederlandse Taal en kunt u een beetje omgaan met een computer, en denkt u 1 of 2 middagen in de week vrij te kunnen maken voor de lokale omroep Venray. dan is dit misschien iets voor U. Tevens zijn wij ook op zoek naar vrijwilligers welke de Gemeentelijke raadscommissies willen bezoeken, en daar een ver slag van willen schrijven. Het gaat hier om 6 tot 8 avonden per maand. Lijkt het u interessanter om in een goed uitgeruste radiostudio te wer ken, en onze programma's technisch te ondersteunen? Dan is de Lokale Omroep Venray ook op zoek naar U. Verder zoeken wij ook nog sportie- velingen, die graag mee willen wer ken aan het sportprogramma "stop- watch"hier denken wij aan, verslaggeving,correspondentie etc. Heeft u interesse voor een of meer dere vacatures, loop dan eens bin nen bij Omroep Venray. Langeweg 92. U bent elke werkdag van harte welkom vanaf 13.30 uur en in het weekend vanaf 10.00 uur. Bellen mag ook, 0478-512 362, en vraag dan naar Gerda van Stelten of Hilko Poot. Peelgrass Maandagavond 20 november tussen 20.00 en 21.00 uur een interview met Country grootheid Gail Davies. Dit interview werd opgenomen in Louisville, Kentucky alwaar Gail Davies en programmamaker Rein Wortelboer het Internationale Bluegrass Festival bezochten. INTERIEURSTYLISTEN De Trends De intrieurtrends van vandaag vindt u bij de Stu dio. De nieuwste kleuren, originele materialen en verrassende confectiemogelijkheden. Als u wilt weten hoe actueel en stijlvol uw interieur kan zijn, zit u goed bij de Studio. Op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere dagen werken wij op afspraak. tamara martens interieurarchitect cor reijnders kleurenadviseur paterslaan 5 venray tel. 0478-582025 Als het aan de Verenigde Goud en Zilversmeden (VGZ) ligt bepaalt het Nederlandse volk hoe het huwe lijkssieraad van het eerst volgende 'koninklijk' echtpaar er uit komt te zien. Onder de slogan: 'Ontwerp het sieraad van uw dromen voor het eerstvolgend koninklijk echtpaar' organiseert de VGZ een ontwerp wedstrijd voor consumenten. Het is hierbij de bedoeling dat de consu ment een sieraad ontwerpt dat in goud of zilver kan worden uitge voerd. De ontwerpen zelf kunnen worden gemaakt van hout, metaal, klei of op papier met uitgebreide aanzichten. Voorwaarde is dat de waarde beneden de 10.000 gulden blijft. Het uiteindelijk winnende ontwerp zal worden gekozen door een vakkundige jury die kijkt naar uitvoerbaarheid en originaliteit. De winnaar krijgt een cheque ter waar de van 5000 gulden, te besteden bij de goud- en zilversmid waar hij/zij het ontwerp heeft ingeleverd. Als klap op de vuurpijl hoopt de VGZ dat het uiteindelijke paar het ont werp ook wil ontvangen uit handen van de winnaar. Het materiaal van het sieraad wordt, als edelmetaal wordt toegepast, uiteraard gewaar borgd op echtheid. Ontwerpen kunnen worden inge leverd bij: Meestergoudsmid Juwelier Harrie Frencken. Grotestraat 13. 5801 BD Venray, tel. 0478-580239. Het begeleidingsteam van de Sectie Jeugd en Jongerenwerk van hel Venrayse Rode Kruis nodigt alle jongens en meisjes uit Venray uit voor een bijzondere jeugdmiddag en avond op Zaterdag. 18 november 2000 in het Rode Kruisgebouw onder de Clockert, Bergweg 4 te Venray. De middag begint om 15.- uur met een kennismaking en rond leiding door het clubgebouw. Daarna volgt er een heuse Rode Kruis speurtocht door Venray. Om 18. -uur wordt iedereen terugver wacht voor het nuttigen van soep. belegde broodjes en frisdranken. Van 18.- uur tot 20.- uur is er een echte discotheek in het clubgebouw aanwezig met actuele favoriete muziek. Natuurlijk vindt er tijdens de disco ook een prijsuitreiking plaats voor de beste groepen. Vanaf 20. -uur is er gelegenheid voor ouders om de kinderen te komen ophalen en eventueel nog een stukje van het feest mee te maken. Deze installatie verwarming ventilatie airconditioning elektra sanitair Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl middag is uitermate geschikt om op een plezierige wijze kennis te maken met het werk van het Nederlandse Rode Kruis en de acti viteiten van het Venrayse Jeugd Rode Kruis. Voor de speurtocht is het belangrijk om voldoende beschermende kleding mee te bren gen. want het kan koud en nat zijn. De kinderen zijn-de hele middag en avond te bereiken onder nummer 0478-583698. Dit nummer kunt U ook bellen voor nadere informatie op Dinsdag en Donderdag van 19.00 uur tot 22.00 uur voorafgaand aan de Jeugdmiddag. De Jeugdafdeling van het Nederlandse Rode Kruis werkt met twee doelgroepen te weten 8-14 jaar en 14 tot 18 jaar. Jongens en meisjes van beide doel groepen zijn welkom op 18 novem ber a.s. De afdeling Venray van het Nederlandse Rode Kruis hoopt vele jeugdigen te mogen begroeten. De functionaris, die binnen het Bestuur belast is, met de Jeugd- en Jongerenactiviteiten is de heer Peter Pouwels, PEEL EN MAAS on line www.vandeninunckhof.nl/ nieuws Ook extra koopavonden in Venray De Sint is vanaf zaterdag weer in het land. De winkels in het cen trum van Venray zijn feestelijk aangekleed voor het feest van de goedheiligman. In de Sinterklaastijd maken de onder nemers het inkopen doen in Venray niet alleen extra gezellig, maar ook extra gemakkelijk. Tijdens de koopzondag op 26 november kunt u uitgebreid win kelen van 12.00 tot 17.00 uur. Parkeren in het centrum is op die dag gratis. Op donderdag 30 november, vrijdag 1 en maandag 4 december zijn de winkels open tot 21.00 uur. Zondag 19 november bezoekt Sint Nicolaas Venray. De stoet vertrekt om 14.00 uur vanaf de Dr.Poelsstraat via de Hofstraat, Grote Markt, Marktstraat, Schoolstraat, Henseniusplein en Grotestraat naar het bordes van het voormalige stadhuis, waar burge meester Waals de Sint ontvangt. De intocht van Sint Nicolaas wordt gesponsord door de ondernemers van WinkelCentrum Venray (WCV). Najaarsactie Rondom de feestdagen loopt de unieke najaarsactie van WinkelCentrum Venray (WCV). De ondernemers steunen daarmee een goed doel: het Toon Hermans Huis. De actie loopt van 17 november tot en met 23 december. Wie in die periode iets koopt bij een van de deelnemende winkels krijgt een of meer stempels. De winkeliers bepa len zelf hoeveel stempels zij geven. Bij elke volle stempelkaart die u inlevert bij VVV/ANWB Venray stort WCV vijf gulden in de kas voor het goede doel. Met elke volle kaart steunt ook dus het Toon Hermans Huis. De deelnemende winkeliers zijn herkenbaar aan het affiche in hun winkel. Zes maal f. 1.000,- Onder de inzenders van de kaar ten worden gedurende de actieperio de elke week f. 1.000,- verloot. U maakt dus maar liefst zes keer kans op deze weekprijs. Maar dat is nog niet alles. U maakt tevens kans op twee kaartjes voor een onvergetelij ke theatervoorstelling in Schouwburg Venray. Daar werkt ook Toons zoon Maurice Hermans aan mee. Een boeiend programma met muziek en cabaret. Volle kaar ten -met vijftig stempels of één stempel voor de hele kaart- kunt u inleveren bij het VVV/ANWB-kan- toor aan het Henseniusplein. De eer ste trekking vindt plaats op maan dag 27 november. I geïsoleerd aluminium en kunststof I Ramen DeurenSerres jöö QQ Tel: 0478-571 481 De Jongeren Infofheek in Venray heeft een wedstrijd uitge schreven waarmee jongeren een bedrag van 101)0 gulden kunnen winnen. De vraag aan de jongeren is 'hoe zou jij 50.000 gulden uit willen geven voor jeugd en jonge ren?' Maandag 20'november kun nen jeugdigen hun ideeën tussen 14,00 en 18.00 uur inleveren bij de Jongeren Infofheek aan de Schoolstraat 16 in Venray, tele- loon 588147. PEEL EN MAAS on line www.vandeninunckhof.nl/ Reactie op servicecentrum politie In Peel en Maas werd het service centrum van de politie nader toege licht. Ik wil hier toch even een kant tekening bij maken die we maandag 30 oktober hebben ondervonden. Door een diefstal hadden wij de politie nodig. Telefoonboek erbij en het nummer 0900-8844. Mooi num mer. als je het ook kan bellen. Wij hebben namelijk de 0900 nummers om reden afgesloten en dan het je buiten de 112 geen andere mogelijk heid om de politie te bereiken. Dit betreuren wij ten zeerste. Een oplos sing zou zijn een 0800 nummer of toch nog een regionaal nummer voor mensen die voor deze 0900 lij nen (sex- en babbelboxen e.d.) zijn afgesloten. Dan klopt de tekst dat het makkelijker wordt. Op dit moment wordt het voor een aantal huishoudens juist moeilijker om de politie te bereiken. Koppes, Venray. Gemeentehuis Hebben de Venrayse B en W en de Venrayse politici het Venrayse gemeentehuis reeds afgeschreven?! Kunt u zich herinneren dat tijdens een van de voorlichtingsavonden gevraagd werd: "Hoe hoog is 5 ver diepingen hoog?' Een van de voorlichters zei: 'Als u hier in de raadszaal uit het raam richting Gasstraat kijkt, ziet u de Noordervleugel van het gemeente huis. Vijf verdiepingen hoog is tot aan de goot van het dak van de NoordervleugeF. Ziet en aanschouwt het 'verbor gen' gemeentehuis vanaf de Raadhuisstraat! C.M. Hendricx. Het Venrayse orkest Qa Van vierde het eerste lustrum op een wel heel originele wijze: met een cd voor haar eigen leden. Afgelopen weekeinde werd de cd tijdens een feestelijke bijeenkomst gepresenteerd. Orkest Qa Va bestond op 30 okto ber precies vijfjaar. Om dit eerste lustrum te vieren werd reeds in januari van dit jaar een feestcom missie samengesteld. Namens deze commissie werden alle 26 leden en hun dirigent Wil Jacobs uit Oirlo uitgenodigd om de repetitieavond op die dag op bijzondere wijze te laten verlopen. Voor elke muzikant was die avond een stoel gereserveerd in een geluidsstudio in Milsbeek. In het geheim was, in overleg met de diri gent, een kleine selectie gemaakt uit het repertoire, dat varieert van Big Band en Dixieland muziek, tol Tsjechische, Duitse, Nederlandse en Engelse nummers. Na hard werken was nog diezelfde avond de cd- opname klaar. Afgelopen weekend stond de jaarlijkse feestavond uiter aard ook in het teken van dit eerste lustrum. Door de commissie werd voor de leden en hun partners een 'Fantasy surprise dinershow' geor ganiseerd. Verschillende artiesten traden belangeloos op om de avond tot een waar succes te maken. Tijdens het grand dessert werd het hoogtepunt van de avond bereikt. Onder het trompetgeschal van de dirigent, die een medley van de nummers van de cd blies, werd een groots vuurwerk ontstoken én pre senteerde hij, veel eerder dan werd verwacht, de lustrum-cd, van Orkest Qa Va. Belangstelling? De cd is voor a 17,50 verkrijgbaar. Eenieder die belangstelling heeft voor deze lustrumcd wordt verzocht contact op te nemen met: Laurens Brons, Berskwartier 33, 5801 PT Venray, telefoon (0478)581299. Categorie ingezetenen (=inwoners) De VVD staat m.b.t. de waterschappen in Limburg voor het volgende beleid: - één waterschap en minder rompslomp - lage heffingen voor burgers en bedrijfsleven - kostenbewust, efficiënt en zakelijk werken - aandacht en evenwicht voor ieders belang: voor landbouw, natuur, landschap, milieu en veiligheid Met VVD-ers een beter waterschapsbestuur! Kies dus no. 14 Jan Houba Nelly Verbugt Jan Houba VVD-wethouder Venray Zeer goed bekend met waterschapswereld. Ruime bestuurlijke ervaring. Zittend lid algemeen Bestuur waterschap Peel en Maasvallei.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 15