Wakkere Piëlhaas voor Ad van Zwol De kop is eraf. irtil Bas Kunen nieuwe vorst van de Karklingels Schanseknuppels presenteert 'astelaovend Same Orde van de Spurriemök voor Lilian Zanders Concert 'Alles Kids' van Peelklank Ysselsteyn Expositie Galerie Rooyart Zittings avonden in Leunen Bedreiging met alarmpistool Zittingsavond en Oostrum Muziekschool Venray nieuw nieuw nieuw nieuw nieuw Kijkmiddag Nissenhof Missie- naaikring Expositie in Elzenhorst Nieuwe expositie in de Lochting eel en maas Pagi i— donderdag 16 november 2000 - Pagina 11 oot feest afgelopen weekeinde Castenray. VV De seknuppels vierde het 4x 11 lig jubileum met de presentatie n hel jubileumboek Vastelaovend ime. Bij die gelegenheid mocht ithouder Bert Kersten het eerste ■»miplaar in ontvangst nemen. Een r~"w De kop is eraf. letterlijk en figuurlijk. Zaterdagavond opende vastelaoves- reniging De Piëlhaas haar seizoen op de Grote Markt. In de kranten waren [dansende hazen' aangekondigd. Met vrachtwagen en hijskraan werden de estjes op het plein neergezet. Het bleek om een 'replica' te gaan, vervaar- ;d door kunsthaas Piel Hermans. Helaas overleefde een van de haasjes de sniet. De kop was er af, letterlijk en figuurlijk.... Op vrijdag 24 en zaterdag 25 ovetnber a.s, worden de jaarjijk- zittingsavonden gehouden van Kju'llcke uit Leunen, in Snieensehap.shuis de Brink om minuten voor acht. Een keur van artiesten zal cderom voor het voetlicht tre in om u een. avond lang prettig vermaken. Er zijn nog kaarten rkrijgbaar bij tankstation gê'assen in Leunen. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 17-jarige jongeman uit Venray aangehou den die er van verdacht wordt een 17-jarige plaatsgenoot niet een (alarm)pistool te hebben bedreigd. In een horecagelegenheid in Leunen onstond ruzie tussen een groepje jongeren die zich buiten voortzette. Daarbij pakte de aan gehouden jongen het alarmpistool uit zijn jas en bedreigde daar de ander mee. Hierop eindigde de ruzie. De bedreigde jongeman alarmeerde uitsmijters van de dis cotheek waar de ruzie was begon nen. Die probeerden de jongeman te achterhalen. Die rende weg en gooide (volgens zijn verklaring) onderweg het vuurwapen weg. In de loop van de nacht is hij door de politie aangehouden. Hij ver klaarde dat het geen echt pistool was, maar een soort alarmpistool dat hij pas had gekocht. De politie zoekt nog naar het weggegooide pistool. Na het opmaken van een proces-verbaal is de verdachte in de loop van zondag weer in vrij heid gesteld. ■Zondagmiddag kreeg Ad van Zwol uit Leunen de Wakkere Piëlhaas uitge pikt. Van Zwol kreeg deze onderscheiding voor de vele verdiensten die hij peft op cultureel gebied in Venray. Als lid van Veldeke, liedjesschrijver van fe Piëlhaas, medewerker van de lokale omroep en redacteur van Hazegaerf, 6 blad van Veldeke, had hij deze onderscheiding meer dan verdiend. Op een druk bezochte jaarverga dering in het kader van "het 4x11 jarig jubileum van CV de Karklingels is Bas Kunen benoemd tot Vorst van de Karklingels. Uniek is het feit dat Bas Kunen als Prins Bas 1 dit jaar over het Karklingelrijk regeert. Tot het komende prinsenbal in januari 2001 een dubbelfunctie. Op een ludieke manier werd de nieuwe Vorst door oud-Vorst Bert benoemd en geïn stalleerd door het omhangen van de vorstenketting en het opzetten van de steek met de traditionele vier veren. Met veel enthousiase werd zijn benoeming ontvangen. In zijn eerste toespraak als Vorst Bas memoreerde hij heel vereerd te zijn om als Vorst te mogen aantreden en als opvolger van de nu al drie legendarische Vorsten (Gradje Lemmens, Jan Raedts en Bert Linskens) die Oostrum heeft gekend en die in de afgelopen 44 jaar een grote maar vooral positieve stempel hebben gedrukt op de carnavalsvie ring in Oostrum. Na de vele felici taties werd, onder de klanken van de Eikenhofkapel, vertrokken naar het pleintje waar het 'Bolwerk' staat. Dit door de dorpsraad en Tuincentrum Toon van Soest schit terend gerenoveerde pleintje was feestelijk' aangekleed door vereni- gingsvlaggen en een prachtig ver lichte '4x11 jaar' vitrine. Op de sok kel van het 'nieuwe Bolwerk', destijds geschonken dor het comité van aanbeveling, werd door voorzit ter Sjef Arts een plaquette geplaatst als herinnering aan het fantastisch verlopen camavalstreffen in 1989. Na het zingen van 'Dat dorp waor ik woon' en ut Aostrums Bolwerk' onder muzikale begeleiding van de Eikenhofkapel werd het 4x11 jaar van CV de Karklingels met 4 kanonskogels, gezamenlijk afge vuurd door de nieuwe Vorst Bas en oud-Vorst Bert, ingeluid. Al met al een feestelijk begin van de 4x11 jaar festiviteiten, dat zijn vervolg krijgt op zaterdag 3 en zondag 4 februari 2001. Op deze jaarvergadering traden 2 bestuursleden terug, nl. Jos Martens en Frank Driessen. Met grote meer derheid van stemmen werden Monique Kessels, Dave Moorrees en Bert Linskens gekozen tot bestuurslid. dag later werd het feest in De Wis nog enkele uurtjes voortgezel met de Castenrayse bevolking en de pre sentatie van het boerenbruidspaar. Mei een heuse ceremonie werd het jubileumboek Vastelaovend Same gepresenteerd. Carnavalsseizoen 2001 geopend Op zaterdag 11- 11 is de mooiste tijd van het jaar weer begonnen: 'Vastelaovend'. Een prachtig samenspel tussen mensen, een stuk je traditie, een stukje cultuur, maar boven alles een heleboel plezier. Plezier en carnaval horen bij elkaar even als samenwerking en een goede organisatie. In Oirlo leeft car naval in volle glorie Jaarvergadering De Spurriemök Afgelopen zaterdag om 20.11 uur was in Oirlo de officiële aftrap in de Mökkestal. Bijna 100 leden gaan naar de jaarvergadering in De Linde. Wie goed kan tellen weet dat Oirlo de oudste carnavalsvereniging heeft in de gemeente Venray, en weet dat Oirlo aan het zeventigste seizoen begint. In carnavalstermen niets aparts, 70 jaar, maar voor Oirlo is de opening wel heel bijzonder. Voorzitter Jan Nelissen opent de vergadering en heet allen welkom, speciaal Prins Guus en Prinses Marriet. Prins Guus 30 lentes jong heeft ervaren wat traditie is in Oirlo. Hij heeft mee mogen maken dat op de receptie Louis Kurvers de legendarische woorden: Minse van Oeldere uitsprak. Louis Kurvers 81 jaar jong is in Oirlo de gevestig de orde. een boegbeeld en Ex - Prins Louis geeft met zijn zeer aandoen lijke manier van speechen iets door van traditie en cultuur aan de jonge re garde. Jong en oud, traditie en cultuur, 30 jaar en 81 jaar, samen heven ze het glas, en volgens Louis zou de pils eigenlijk nog altijd een dubbeltje moeten kosten. Organisatie en structuur Carnavalsvereniging De Spurriemök heeft een herinrichting van de organisatie ingezet in tijden dat Hay Steeghs, Wil Willems en Lambert Manders aan het roer ston den. Deze organisatie, waar veelal commissies organiseren, die staat. Vervolgens alles perfect uitvoeren, verder ontwikkelen, dat eist disci pline en bestuurderskwaliteiten. In Oirlo staat een naam centraal in deze organisatie n.l. Lilian Zanders. Lilian is de eerste vrouw in het bestuur van cv De Spurriemök. Haar unieke combinatie van fana tiek, kundig, en sympathiek heeft van cv De Spurriemök een geoliede machine gemaakt. Mede door haar toedoen ging het leden aantal naar 150 leden. Terwijl in de commissies zaken werden vast gelegd zoals ver antwoordelijkheden, budget, bieden van faciliteiten, draagvlak creëren, begrippen waar Lilian structureel aan bleef werken. Niet in een jaar alles willen, nee, steeds zaken han den en voeten geven, zodat alles op de rails komt te staan. Dan kan de trein door denderen zonder proble men. Het aanstekelijke fanatisme, de uitstraling van Lilian, en de vele functies 5 jaar hulp - vorst, pen ningmeester, secretaresse. Ex - prin ses, en Boerenbruid) hebben ertoe geleid dat momenteel veel vrouwen in de organisatie van cv De Spurriemök actief zijn. Orde van de Spurriemök De inspanningen binnen de Oirlose carnaval zijn niet zonder succes gebleven. CV De Spurriemök staat als een huis Leden en bestuur van de Oirlose carnavalsver eniging hebben daarom unaniem besloten, Lilian krijgt bij haar afscheid ze is moeder geworden van Renske, en stopt daarom) een onderscheiding. De statuten werden erop nageslagen en de hoogst moge lijke onderscheiding werd uit de hoed getoverd. Lilian Zanders krijgt de Orde van de Spurriemök Een dikverdiende onderscheiding als dank van 'de Oirlose mensen voor haar inzet en inbreng. De opvolg ster van Lilian is Rian Dings, zij staat voor de nieuwe uitdaging." De mouwen opstropen en er aan begin nen, en waar een wil is, is een weg", is haar motto. De vergadering volgt de agenda, waar de onlangs gehou den enquête over wensen en ideeën over carnaval besproken worden. Openheid, traditie, cultuur, nieuw beleid en toekomst visie, samen het beste boven proberen te krijgen, in die sfeer verloopt de vergadering. De inrichting, de veranderingen, het is een continue proces, maar uitein delijk zullen altijd de Oelderse minse het moeten doen. Het nieuwe carnavalsseizoen is geopend, alles is aanwezig om er een prachtig festijn van te maken. De Opening, Carnaval 2001 in Oirlo, eigenlijk te mooi om nu al te stoppen! Er zijn kaartjes te koop op de adressen: Witte Vrouwenstraat 6, tel. 51 1332 of Randenrade 50, tel. 584114. De zittingsavonden vinden plaats in het gemeenschapshuis te Oostrum. Zaal open om 19.15 uur, aanvang programma 20.00 uur. Hoveniers"j hovQnier v.erzorgen de aanlegt van alle soorten (sier)bestratingA - Venray Instrumentaal voorbereidend muziekonderwijs Lessen en opleidingen voor alle gangbare instrumenten Ensembles Popgroepen Kleutermuziek Cursus muziek beluisteren Begleiden voor pianisten latin percussie Djembé De muziekschool Venray is een rijkserkende instelling Inschrijving uitsluitend 6 december aanstaande Vraag geheel vrijblijvend de prospectus aan Tel. 0478 585320 Muziekschool Venray Heuvelstaat 4, Venray E-mail: muziekschool.venray@worldonline.nl Op zaterdag 18 november a.s. is het de beurt aan de jeugdige muzi kanten om hun muzikale kunnen te laten horen, vandaar de naam "Alles Kids". Om 19.00u gaan de deuren van de Smélehof in Ysselsteyn open voor het publiek, om te komen lui steren en genieten van muzikale prestaties van de jeugd. Aan dit optreden werken mee: Het Jeugdorkest van Harmonie Euterpe uit Venray. Het Jeugd Ensemble Slagwerk "JES" uit Ysselsteyn. Dit zijn Jeugdige slagwerkers welke onder leiding van Wim Lemmens en Luc Janssen samen enthousiast wer ken aan mooie slagwerk en percus sie werken. Deze groep is ongeveer een jaar gezamenlijk bezig om naast de individuele opleiding ook te wer ken aan het gezamenlijk musiceren. Dit ter voorbereiding naar de over stap naar de seniorendrumband van de Peelklank. Ten slotte het Jeugdorkest van Fanfare Sint Oda uit Merselo en Fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn. Dit Jeugdorkest staat onder leiding van Diane Nooyen uit Stevensbeek. Middels wekelijkse repetities doen deze jeugdige muzi kanten de nodige ervaring op voor het grotere werk. Door samen met leeftijdgenoten de muziekkunst te beoefenen is de overstap naar het grote orkest minder groot en kan men alvast proeven en genieten van het plezier van samen muziek maken. De te spelen werken zijn uiteraard afgestemd op het kunnen van de jeugdige muzikanten, maar zijn beslist de moeite waard om eens te komen luisteren. Voor dit laatste willen wij dan ook iedereen uitnodigen die de blaas- en slag- werkmuziek een warm hart toe draagt. Uw aanwezigheid is zonder meer een stimulans voor de jeugdige muzikanten om extra hun best te doen, maar zeer zeker om ook door te gaan in het beoefenen van de muziek! Voor de afsluiting van het jaar en vooruitlopend op de kerstperiode organiseert Galerie Rooyart een ser- viezenexpositie. Hiermee maken zij een uitzondering op de regel, want van een in sculpturale keramiek gespecialiseerde galerie verwacht je geen serviezenexpositie. Men den ken echter daar een heleboel men sen een plezier mee te doen en na zeven exposities sculpturale kera miek willen zij het jaar 2000 afslui ten met wat lichtvoetigers. Er zullen verschillende stijlen in handge maakte serviezen tentoongesteld worden door een internationale groep keramisten. In samenwerking met Goed Idee Meubelen uit Venray wordt de gale rie met fraaie tafels ingericht. Op tien tafels, sfeervol gedekt, presen teren zich even zo vele keramisten. Naast hun serviezen tonen de deel nemers elk unieke stukken, in vitri nekasten, op de tafels en aan de wand. De deelnemende keramisten zijn uit Duitsland: Susanne Altzweig, kleurrijk serviesgoed, met een geel-blauw-groen-rode, aan de natuur ontleende decoratie. Matin Goerg met een zout gestookt servies met warme bruin-rode en oranje- blauwe tinten. Fritz Rossman met een klassiek celadon (zeegroen) gla zuur op zijn borden en schalen. Uit Nederland: Lissy Odenhoven toont een servies waarbij ze in haar decoratie zich eveneens heeft laten leiden door motieven uit de natuur, echter geheel op haar eigen wijzen. Joop Crompvoets brengt zout gestookt serviesgoed, in ontwerp en kleuruitvoering natuurlijk verschil lend van het werk van Martin Goerg. Thomas de Roo presenteert een design servies van porselein. Leo Martens laat, in eigen huis, een diep zwart-bruin dooraderd servies zien. Uit België: Bernard Thiran toont in zijn theepotten een paar verras sende vondsten, zoals en hengsel van een tuinslang of ander kunst stof. Francis Behets vertegenwoor digt de design keramiek met een servies van porselein. Tenslotte uit Litauen vertegen woordigd Dalia Lauckaite- Jakimavicience met een 'Architectural' theeservies. Zij is er in geslaagd een klassieke architec tuur decoratie in haar servies aan te brengen. De opening van de expositie is op zondag 19 november om 14.00 uur in aanwezigheid van een aantal kun stenaars. Galerie Rooyart, de Hulst 12, 5807 EW Venray-Oostrum. Internet: www.artned.nl/rooyart. Geopend: woensdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. Op zaterdag 25 november aan staande is er in kindercentrum Nissenhof op de Bosweg 44 in Venray een kijkmiddag voor belang stellenden. Vanaf 14.00 uur is ieder een welkom om de nieuwe locatie te komen bezichtingen. Voor de kinde ren zijn er knutselactiviteiten en natuurlijk staan koffie, thee, sappen en iets lekkers klaar. Alle medewerkers zijn aanwezig om uw vragen te benantwoorden over de opvang op antroposofische grondslag. De Nissenhof is te berei ken op nr. 0478-589314. Ook dit jaar organiseert Missienaaikring Oirlo weer een handwerk- en hobbytentoonstelling, die gehouden wordt in feestzaal de Ruif, Hoofdstraat 43 te Oirlo. Er zijn weer vele mooie spullen gemaakt door de dames die verkocht worden. Ook worden vele mooie spullen verloot, o.a.: een kerststal met beeldjes, geborduurd tafellaken dekservet schort; 3 kussene mat; gehaakt kleedje; staand vogel kooitje en een mand met levensmid delen. Zaterdag 25 november van 13.00- 19.00 uur; trekking van de loterij is om 19.00 uur; de toegang is gratis. Gedurende twee maanden expo seert Nelly Geurts uit Heide in ver pleeghuis Elzenhorst in Horst. Al vanaf haar kindertijd heeft Nelly interesse gehad in tekenen in de brede zin van het woord. Op zolder liggen schriften vol met tekeningen die ze in haar jeugd maakte. In de daaropvolgende jaren werd haar tijd vooral in beslag genomen door het bedrijf van Nelly en haar man. Enkele jaren geleden heeft ze toch weer de pen ter hand genomen en is ze begonnen met een cursus kalli grafie, enkele jaren later maakte dit plaats voor het penseel. Ze heeft diverse cursussen gevolgd, o.a. bij Liza Bartsch in Horst en Wilma Boscheri te Arcen. Tussendoor heeft ze ook nog enkele workshops gevolgd. De diverse technieken heeft ze ook doorgelopen, via aquarel is ze nu terechtgekomen bij olieverf en gemengde techniek. Haar werken blijven boeien door de diverse onderwerpen: bloemen, landschap pen maar ook werken met een futu ristische uitstraling. Nelly heeft al eerder geëxposeerd bij de huisartsen in Ysselsteyn en de Rabobank te Venray. De expositie binnen Elzenhorst is dagelijks te bezichti gen van 10.00-20.00 uur. Vanaf 19 november t/m 24 december presenteert galerie de Lochting weer een nieuwe exposi tie. U bent van harte welkom bij de openingsmiddag en de vijf weeken den daarna. Er wordt werk getoond van drie kunstenaars: Petra Verhees, Miryam Schoben en Jan Klop. Petra Verhees (objecten) Glas, steen, hout en koper zijn o.a. de materialen waarmee zij haar beelden en objecten maakt. De materialen, die uit de natuur afkom stig zijn, zoekt of komt ze tegen tij dens wandeltochten, meestal in Frankrijk. De vorm die een steen van nature heeft is van invloed op de behandeling. De oorspronkelijke vorm moet zoveel mogelijk behou den blijven. Ze maakt toevoegingen van glas, die een relatie aangaan met de materie van de steen. Dit kan in harmonie en evenwicht zijn, maar ook confronterend. Ze kiest voor geometrische vormen zoals cirkels, driehoeken, bellen en spiralen. Deze hebben een symbolische betekenis. Zij is op zoek naar een bepaald oer gevoel, iets heel primairs: de uitstra ling van materie en vorm, in dialoog of confrontatie met die van een andere materie. Altijd met op de achtergrond een diepe bewondering en ontzag voor de natuur, de ele menten, de natuurverschijnselen. Een aparte groep belden vormt de vissen. Deze zijn in tegenstelling tot de meeste andere beelden figuratief en komen voort uit respect voor het element water (en zijn bewoners). Miryam Schobben (schilderijen, ei-tempera op papier en paneel) Haar werk bestaat uit een wande ling door afzonderlijke levensfrag menten van de mens, waarbij ze het unieke en bijzondere van schijnbaar onbelangrijke fracties wil laten zien. Het gaat hierbij vooral om het vast houden van een sfeer, die anders verloren was gegaan: 'een stolling van zijn'. Gebeurtenissen van ale dag, observaties hiervan, eigen filo sofieën en hersenspinsels zijn aan leiding om te werken. De vormge ving is licht figuratief; de figuur van de mens staat centraal. Ze werkt graag in series waarbij reeksen van beelden tezamen één geheel vor men. Haar erk is altijg opgebouwd vanuit verschillende lagen; het materiaal krijgt zo de werking van een huid waarin het leven zich al dan niet genadloos afspeelt. Jan Klop (schilderijen) Geïnspireerd door zijn omgeving bewaart Jan Klop zijn 'aantekenin gen' in de vorm van schetsen en tek sten. Muziek, een verhaal, een geluid, de vorm van een schaduw, een handschrift, een papiersnipper of een achteloos weggegooide broodzakclip. Alles kan gebruikt worden voor deze aantekeningen. Hieruit bouwt hij zijn werk, zonder geavanceerde technieken,maar met een merkwaardige gedrevenheid, die tot een eigen, uitdagende beeld taal leidt. De muzikale opluistering tijdens de openingsmiddag gebeurt weer door het trio 'de Buuv' uit Reek. Hun muziek bestaat uit een menge ling van folk, country en blues. Tijdens de openingsmiddag van 13.00-17.00 uur zijn de kunstenaars aanwezig. U vind galerie de Lochting aan de Laagheidseweg 16 (richting Overloon), 5804 BJ Venray. internet: www.netroduc- tion.nl/lochting Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur en na telefonische afspraak. RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 0478-511094 SJöp Support dakwerken V.O.Fy Stationsweg 124B ^Venray-Oostrum

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11