"HET IS EEN BITTERE PIL MAAR DE PERSPECTIEVEN ZIJN CUNSTIC. De Oversteek. Samen werken aan goede zorg st, Maartens Gasthuis st, Elisabeth Ziekenhuis André Lemmer» (r), zorgmanager Spoedeisende Eerste Hulp, Intensive Care/Medium Care en Max Gaasbeek, teamleider dialyse. ft ft PEEL EN MAAS donderdag 16 november 2000 - Pagt André Lemmen: 'Ik ben ervan overtuigd dat de keuze voor de Oversteek een keuze is voor kwaliteit. Door hoog waardige complexe zorg te concentreren op één locatie, kun je investeren in kwaliteit en de zorg in al zijn facetten blijven uitvoeren. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat je geen aandacht moet hebben voor de negatieve aspecten van zo'n reorganisatie proces. We moeten juist begrip tonen voor de onzekerheden en twijfels die bestaan en op basis van goede communicatie aangeven hoe we daarmee om denken te gaan. 'Juist eerlijkheid is op dit moment erg belangrijk', vervolgt Max Gaasbeek. 'Eerlijk zijn over wat er staat te gebeuren en wat dat voor iedereen inhoudt. Daarnaast moet iedereen weten dat de Oversteek noodzakelijk is om de kwaliteit van zorg te waarborgen. Iedere patiënt wenst geholpen te worden met de beste middelen. De Oversteek maakt het mogelijk dat we kwaliteitszorg kunnen blijven bieden met bijzonder deskundige mensen. André: 'Neem bijvoorbeeld de ambulancedienst. Als die op een locatie verdwijnt, roept dat bij een groot deel van de bevolking in de eerste plaats een gevoel van onveiligheid op. Op dat moment zul je moeten bewijzen dat de hulpverlening niet in gevaar komt, maar van hetzelfde niveau blijft. Ambu lances blijven immers op verschillende locaties beschikbaar om snel adequate hulp te verlenen.' Max: 'Los van de huidige problemen die opgelost moeten worden, zie je dat medewerkers gemotiveerd zijn om zich in te zetten voor hoogwaardige patiëntenzorg. Er moeten nog allerlei moeilijkheden overwonnen worden, maar uiteindelijk gaan we metz'n allen voor kwaliteit.' André Lemmen en Max Gaasbeek, twee leidinggevenden die zich goed kunnen inleven in de onzekerheden van patiën ten en medewerkers. Maar die tegelijkertijd ook merken dat ze met gemotiveerde deskundige mensen werken die zich graag willen inzetten voor de kwaliteit van zorg in de regio. Samen met collega's in Venray en Venlo, samen met u! De Oversteek is een ingrijpend plan voor de toekomstige inrichting van de zorg in onze regio. De veranderingen die daarin staan omschreven zijn noodzakelijk, onvermijdelijk en onomkeerbaar. We leven in een tijd waarin mensen gelukkig steeds ouder worden. Terecht is er steeds meer vraag naar zorg die kwaliteit van leven mogelijk maakt. De overheid stelt hoge eisen aan de organisatie, maar beperkt budgetten. Er is schaarste aan medisch en verzorgend personeel. Al met al vraagt dit noodzakelijkerwijs om herinrichting van zorg. Dat proces speelt zich overal in Nederland af. Die veranderingen zijn ook hier onafwendbaar. Zo'n plan ontwikkelen en uit voeren is moeilijk, want er komen talloze factoren aan de orde die daarbij moeten worden meegewogen. De Oversteek is een zorgvuldig plan. Waarin wel degelijk rekening gehouden wordt met de belangen van patiënten en medewerkers. Waarin echter ook ingrijpende veranderingen staan beschreven, die misschien moeilijk te slikken zullen zijn. Er gaat dus van alles veranderen. Wij doen ons best u daarover fasegewijs tot in de kleinste details te informeren, zodat u weet waar u aan toe bent. Gratis informatienummer: 0800 - 0233435 Wilt u meer weten? Bel dan op werkdagen tussen 9.00 - 12.00 uur of tussen 13.00 - 17.00 uur ons gratis informatienummer.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 10