Consternatie over tienerdisco Mantelzorgers in het zonnetje gezet Voor renovatie altaren Ondersteuning voor vrijwilligers terminale zorg Rijksbijdrage voor monumenten w MsrieVeis Verkeers plateaus verkeerd Dp aangelegd Sluiting olitiebureau n avonduren Waterschapsverkiezingen 2000 Waterschap Peel en Maasvallei Venlo Geen voorrang Venrayse bekneld Jongen gewond Omroep Venray Winterschilderkortina Creemers gaat veel verder Pa; PEEL EN MAAS donderdag 9 november 2000 - Pagina 9 'Anderen gaan weer met onze veren pronken' Zondagmiddag vond in de zaal van OJC Dingus de eerste tiener- isco plaats. De opkomst was jatig want amper veertig scholie- en bezochten de disco. Het jonge- ireiicentrum, dat afgelopen week einde zijn 35-jarig bestaan vierde, eek het een goed idee om de eer- Ie Venrayse tienerdisco te organi seren. Want straks na de verbou- Ifling zullen de twaalf- tot zestienjarigen immers ook in het gebouw aan de Hoenderstraat 10 «orden ondergebracht. tj De vrijwilligers van Dingus, die al wekenlang met de voorbereidingen lezig waren, werden vorige week k, [onaangenaam verrast. Sinds enkele panden is de initiatiefgroep jj BovenWijkse Tienerdisco (BWT) evergeels op zoek naar een eschikte locatie om regelmatig een disco voor de twaalf tot zestienjari gen te organiseren. BWT is ontstaan vanuit de dorps- en wijkraden nadat uit de jongerendebatten was geble et ;en dat er een grote behoefte was y aan activiteiten van de jeugd van i vvaalf tot zestien jaar. Dingus-voorzitter Pieter Gijsbers stelde Ton Jans van BWT op de hoogte van de organisatie van de tie nersdisco op zondagmiddag. "Omdat alle apparatuur en voorzie ningen toch nog aanwezig waren van de jubileumactiviteiten, konden we met onze eigen vrijwilligers de tienerdisco runnen. Jans stelde toen voor dat hij wel voor de posters wilde zorgen. Daar hebben we mee ingestemd", zegt Pieter Gijsbers. Toen de Dingus-vrijwilligers enkele dagen later de posters onder ogen kregen barstte bijna bom, Want op de posters stond vermeld: 'georgani seerd door de Bovenwijkse Tienerdisco'. "Onze vrijwilligers waren daar oprecht heel kwaad over. Want BWT heeft verder geen hand uitgestoken. Ze hebben alleen maar voor de posters gezorgd. Sommigen wilden zelfs de tienerdisco afgelas ten. Voor de zoveelste keer proberen anderen met onze veren te pron ken", stelt Pieter Gijsbers. Op de affiches die in het jongerencentrum hingen werd de naam Bovenwijkse Tienerdisco doorgestreept en ver vangen door Dingus. De boosheid werd nog erger toen Dingus vernam dat Praatcafé van Omroep Ven ray op zondagochtend de lienderdisco als onderwerp in haar programma had. Hiervoor had de radio-omroep drie leden van BWT en jongerenwerker Ewout Wiedemeijer van Synthese uitgeno digd. "Wij mogen niet eens meepra ten". reageerde een woedende Pieter Gijsbers. Een telefoontje naar Gerda van Stelten, eindredacteur van Praatcafé, leerde echter dat de omroep dit onderwerp al langer op de agenda had staan en het eigenlijk los stond van de jubileumacitiviteit van Dingus. Vooral het feit dat Synthese was uitgenodigd zette kwaad bloed bij het jongerencen trum. Sinds de breuk tussen de wel- zijnsinstelling en Dingus enkele jaren geleden werkt de naam van Synthese als een rode lap op een stier bij het jongerencentrum. Dingus duldt geen enkele invloed meer van Synthese op het open jon gerenwerk binnen de muren van Hoenderstraat 10 na de slechte erva ringen uit het verleden. Tot veler verbazing nam Ewout Wiedemeijer zondagochtend toch niet deel aan het programma. Interviewer Jan Thijssen sprak alleen met Ton Jans, Cor Bijl en mevrouw Arts van BWT. Wiedemeijer was echter wel in het theatercafé aanwezig. "Dat ik niet aan tafel zit heelt niets te maken met de ophef die Dingus veroor zaakt heeft. Want ik laat me door niemand de mond snoeren. Omdat Synthese nu nog geen rol speelt in de tienerdisco vond ik het ook. niet nodig om mee te praten", verklaarde de jongerenwerker van Synthese. Ton Jans wist in de uitzending te melden dat BWT samen met de afdeling Welzijn van de gemeente nog steeds met enkele uitbaters in overleg is over een locatie. "Op zeer korte termijn zullen we rond komen met een voorlopige plek voor de tie nerdisco", verklaarde Jans. Over een jaar, na de renovatie van Dingus, krijgt de jeugd van twaalf tot zestien jaar onderdak in het jongerencen trum. "Daarom zagen wij het ook als onze taak om nu alvast iets voor die groep te organiseren. Want zij zijn straks toch de opvolgers van het publiek van Dingus", zei Pieter Gijsbers die de geringe opkomst van zondag ook tegenviel. "Gezien de korte voorbereidingstijd had ik ech ter niet anders verwacht." Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur ini. Twee van de vijf verkeerpla- zijn vorig jaar in Merselo j3t erkeerd aangelegd. De plateaus de kruispunten Grootdorp- lag en Grootdorp-Kleindorp iren te laag zodat de verkeers- Rmmende werking eigenlijk nihil is. Twee weken geleden startte de innemer om de beide plateaus op hogen. Daarna lag het werk een jdje stil. Pas afgelopen dinsdag erd het kruispunt Grootdorp-Haag gewerkt. Het andere plateau vlak- lijiij de kerk is nog niet hersteld, blgens een woordvoerder van de :meente is er door het verkeerspla- au mogelijk schade aan een huis Hstaan. Dit moet nu eerst onder- Dcht worden. Dat de beide kruis- mten pas een jaar na de foute ople- iring door de aannemer hersteld orden heeft te maken met de weg- erkzaamheden in de gemeente, anwege de aanleg van de rotonde estsingel-Noordsingel kreeg lerselo veel meer autoverkeer te ïrwerken. In overleg met de dorps rad werd toen besloten de opho og van de plateaus uit te stellen, 'anneer het kruispunt Grootdorp- leindorp weer opengaat is nog niet ekend. eer blauw op straat Door 's avonds tussen zes en elf ur het politiebureau aan de «unseweg te sluiten komt er agelijks een extra politie- atrouille beschikbaar in de emeente Venray. De extra sur- Eillance komt beschikbaar vanaf rijdag 10 november 2000. Iedere avonddienst (van drie uur middags tot elf uur 's avonds) ordt gedaan door acht politiemen- n. Zes van hen zijn belast met ver killende surveillances, twee zijn om het politiebureau voor het 'bliek open te houden. Een onder- 'ek maakte duidelijk dat er per 'ond maar zo'n vijf mensen naar bureau toe komen. Daarom heeft politie van Venray in goed en 'W overleg met de gemeente mray besloten de openingstijden 10het bureau aan te passen. Zodat meer politiemensen hun werk op faat kunnen doen. Vanaf vrijdag 'november zijn de openingstijden m het politiebureau dagelijks (dus 0 ok in de weekenden) van 09.00 uur 1, '18.00 uur. Mocht u bijvoorbeeld ngifte willen doen en alleen maar avonds kunnen, dan kunt u over s' bellen met de politie (0900- W4) en een afspraak maken. U 'rdt dan uiteraard 's avonds gehol- De politie probeert op deze 'jze zoveel mogelijk maatwerk te "eren. nb n PEEL EN MAAS on line |i' n«w. vandenmunckhof.nl/ nieuws Nieuwe folder Mantelzorg van Synthese Tijdens een feestelijke bijeen komst in het St. Joriskwartier in Venray heeft welzijnsinstelling Synthese woensdag een nieuwe regionale folder voor mantelzor gers gepresenteerd. De presenta tie vond plaats in het kader van de Landelijke Dag voor de Mantelzorg. Bij die gelegenheid werden de mantelzorgers in deze regio in het zonnetje gezet. Ongeveer 1.3 miljoen Neder landers zorgen voor een (ziek) fami lielid. Deze hulp uit liefde of per soonlijke betrokkenheid wordt mantelzorg genoemd. Het begint vaak met wat huishoudelijke hulp. Geleidelijk aan echter neemt die zorg vaak toe. Veel mantelzorgers staan uiteindelijk dag en nacht paraat, soms jarenlang. Het leveren van mantelzorg is vaak geen klei nigheid. Vaak heeft men het gevoel er alleen voor te staan. Om de man telzorgers in noordelijk Noord- Limburg terzijde te staan, worden er zogenaamde inloopbijeenkomsten georganiseerd. Tijdens deze bijeen komsten kunnen mensen met elkaar in contact komen om zo ervaringen uit te wisselen, elkaar te steunen of een gezellig praatje te maken. De bijeenkomsten staan onder leiding van een professionele kracht van Synthese. Deze is er om vragen te beantwoorden, advies te geven en om eventuele onderwerpen verder uit te diepen. De inloopbijeenkom sten zijn bedoeld voor alle mensen in het werkgebied van Synthese die met de zorg voor een zieke en/of gehandicapte persoon te maken heb ben. Aan het bijwonen van de bij eenkomsten zijn voor de deelnemers geen kosten verbonden. In Venray vindt de bijeenkomst maandelijks plaats op de eerste woensdag van de maan in het St. Joriskwartier aan de Burg. Esserstraat 20. Voor meer informatie/opgave kan men contact opnemen met Synthese Venray. telefoon (0478)517317. Categorie ingezetenen (=inwoners) De VVD staat m.b.t. de waterschappen in Limburg voor het volgende beleid: - één waterschap en minder rompslomp - lage heffingen voor burgers en bedrijfsleven - kostenbewust, efficiënt en zakelijk werken - aandacht en evenwicht voor ieders belang: voor landbouw, natuur, landschap, milieu en veiligheid Zeer goed bekend met waterschapswereld. Ruime bestuurlijke ervaring. Zittend lid algemeen Bestuur waterschap Peel en Maasvallei. Met VVD-ers een beter waterschapsbestuur! Kies dus no. 14 Jan Houba Nelly Verbugt Tegemoet komen aan de wens van de ongeneeslijk zieke patiënt om te sterven in zijn haar eigen ver trouwde leefomgeving, dat is de ideële instelling van de vrijwilligers die werkzaam zijn in de stichting Vrijwillige Terminale Zorg Noord Limburg (VTZ). Vrijwilligers, die zich geroepen voelen om deze men sen in deze periode van hun leven bij te staan en van dienst te zijn, en dit laatste in de ruimste zin van het woord. In een boeiend betoog vertelden Mevrouw A. Vervoordeldonk (coör dinatrice van de VTZ Venray) en de Heer M. Vincken (secretaris van de VTZ Venray) de aanwezige leden van de Lions Club Venray over de ontstaansgeschiedenis van de stich ting en over de materie waar deze vrijwilligers weet van moeten heb ben voordat zij deze zieken behulp zaam kunnen zijn. De hulp die geboden wordt is gra tis, slechts de reiskosten komen voor vergoeding door de verzeke raar in aanmerking. Ongeveer 3 keer per maand komt er een nieuwe hulp vraag bij de stichting. Per jaar wordt er ruim 1600 uur hulp geboden. Ook hier is een tekort aan geld voor het geven van cursussen aan nieuwko mers, voor opbouw van een biblio theek, etc., etc. Donatie's zijn van wezenlijk belang om de stichting haar taak te laten uitvoeren. De donatie van ƒ3000,00 van de Lions Club Venray. met een garan tiestelling voor nog eens 2 jaar het zelfde bedrag, was een blijk van waardering voor de spreekster en het werk van de vrijwilligers om haar heen, bovendien een aanmoedi ging om deze ultieme zorg voor'de medemens voort te zetten. De president van de Lions Club Venray, Pieter. Weerts, overhandigt een cheque ter waarde van fl 3000.00 aan de coördinatrice van de stichting Vrijwillige Terminale Zorg Venray, Mevrouw A. Vervoordeldonk. Venraynaren kunnen bladzijde in 'boek voor de toekomst' kopen Eind 1999 werd het interieur van de Sint Petrus' Banden Kerk in Venray verrijkt met een neogo tisch hoogaltaar en een zij-altaar, naar een ontwerp van Roermondenaar Jos Cuypers. De altaren dateren uit 1905 en zijn afkomstig uit de Annakerk in Breda. Gedurende dit jaar heeft men de reconstructie en restaura tie van de altaren voortvarend ter hand genomen. Maar de klus is nog niet voltooid; er is nog veel geld nodig om beide bouwwerken volledig in hun oude luister te laten herleven. Om de nodige middelen hiervoor te werven, heeft het bestuur van de Venrayse stichting 'Altaar- en kunst- verwerving St. Petrus' Banden Kerk Venray' besloten om een zeer bij zondere actie op touw le zetten. Men wil een honderd pagina's tel lend boek laten samenstellen en dit verzegeld in het hoogaltaar laten inmetselen. Maar het moet niet zo maar een boek worden. "Het is de bedoeling, dat zoveel mogelijk Venrayse betrokkenen hieraan hun actieve bijdrage leve ren", zegt Toon Kateman, penning meester van de stichting en één van de initiatiefnemers van deze actie. "Wij nodigen de burgerij, overheid, bedrijfsleven, instellingen, vereni gingen en clubs in de gemeente Venray uit, om hun bijdrage aan dit boek te leveren." VEREEUWIGEN En deze bijdrage is heel bijzonder. Voor honderd gulden kan men zich laten vereeu wigen door een A4-pagina in het boek te kopen. Op die pagina kan men een persoonlijke boodschap schrijven of (laten) drukken. "En die boodschap kan van alles inhouden", zegt Kateman. "Men kan een per soonlijke verklaring of toekomstvi sie neerschrijven, een stamboom insturen, bedrijven of verenigingen kunnen iets over hun activiteiten, plannen of toekomstvisie aan het papier toevertrouwen, individuele schrijvers kunnen een boodschap voor het nageslacht meegeven, een akte inzenden een overdruk van een kranten- of tijdschriftenpagina uit het jaar 2000 bijvoegen, en ga zo maar door." INMETSELEN Er zijn geen grenzen gesteld aan de creativiteit. Tëksten. foto's, docu menten, tekeningen, het is allemaal welkom. De enige voorwaarde is, dat de inzending niet meer dan één A-4 beslaat (eventueel tweezijdig benut). Informatiedragers als cd's, tapes en dergelijke zijn evenwel niet toegestaan: het eindproduct moet immers in boekvorm worden gego ten. Het is uitdrukkelijk niet de bedoe ling dat de stukken nu worden gele zen of gepubliceerd. Het boek wordt luchtdicht 'geseald' en in het altaar ingemetseld. In de archiefstukken van de kerk wordt een aantekening gemaakt, dat het boek pas na het jaar 2500 mag worden geopend. Eventuele eerdere blootlegging van het stuk zou uitsluitend kunnen plaatsvinden door schade als gevolg van bijvoorbeeld natuurgeweld. UNIEK INITIATIEF Het boek is een uniek initiatief, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de restauratie van de prachtige altaren. En voor in principe elke Venraynaar wordt een mogelijkheid geboden, om een per soonlijke of bijzondere boodschap achter te laten voor de verre toe komst. De altaarwerkgroep ver wacht de honderd pagina's van 100 gulden zeer snel aan de man te bren gen. Als u ook belangstelling heeft en uw bijdrage wilt leveren, belt u dan met deken J. Coenen in Venray (tel: 0478-550740). Maar ook Toon Kateman (tel: 0478-581358), Karei Janssen (0478-582860) of Paul Halmans (tel: 0478-583806) van de altaarwerkgroep kunnen u meer ver tellen over dit unieke initiatief en noteren u graag als medesamenstel ler van dit bijzondere boekwerk. U ontvangt dan uw eigen pagina en u kunt deze uiter lijk 28 december 2000 weer inzen den bij notariskantoor Mathijsen en Weijs in Venray, De notaris zal de inzendingen verzamelen en het boek samenstellen. Na de H. Mis van zaterdag 1 januari 2001 zal het dan plechtig worden ingemetseld in het hoogaltaar van de St. Petrus' Banden Kerk. 4 -W"V# 1 T| A Vier monumenten in 'Venray 'Krijgt-n rijksgeSd irrhot kadei van-fvi-rresuat ratieprogramma 2000-2005. Het programma is gebaseerd op de prioritei tenlijsten die door de Limburgse gemeenten voor de periode tot 2005 zijn ingediend. De Venrayse monumenten kunnen rekenen op een bijdrage van in totaal bijna 640,000 gulden. Boerderij Martieneplaats aan de-Weverslo in Merseio mag in 2002 een subsidie tegemoet /Jen van 100.000 gulden. In datzelfde jaar krijgt de Catharinakerk. in leunen een ton voor de restaura tiewerkzaamheden die in gang zijn. Voor de restauratie van de kerktoren van de Grote Kerk, die op dit moment m volle gang is, ligt 2004 een bedrag klaar.van bijna 420.000 gulden: Klein Spraelandnri On'maun kan'nog-dir jaar rekenen op ruim 2(fmitle. Bij een verkeersongeval op de Jan Poelsweg in Ysselsteyn zijn woens dagmiddag een 81-jarige fietser uit Ysselsteyn en een 57-jarige motor rijder uit Griendtsveen gewond geraakt. De fietser is met onbekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. De motorrijder hield een pijnlijke arm/hand over aan het ongeval. De aanrijding ontstond toen de 81-jarige vanuit een inrit de weg opreed en hierbij geen voorrang verleende aan de man uit Griendts veen. PEEL EN MAAS on line www.vandenmimckhof.nl/ Bij een verkeersongeval op de kruising Veulenseweg- Teeuwenhofweg zijn dinsdagavond kort voor 19.00 uur twee mensen gewond geraakt. Beiden zijn per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Venray en daarin opgenomen. Het ongeval gebeurde toen een 26-jarige automobiliste uit Venray vanaf de Veulenseweg de kruising opreed en geen voorrang verleende aan een van rechts komende 60-jari- ge automobiliste uit Leunen. Bij de botsing raakte de 26-jarige Venrayse bekneFd in haar auto en moest door de brandweer worden bevrijd. Een operatie die bijna één uur geduurd heeft. Bij de botsing raakten allebei de auto's zeer zwaar beschadigd. Een lo^arige jongen uit Venray raakte maandagmiddag gewond bij een aanrijding op de Noordsingel. Omstreeks 15.00 uur reed een 69- jarige man uit Siebengewald over de Heuvelstraat (komende uit de rich ting Raadhuisstraat). Bij de kruising met de Noordsingel verleende hij geen voorrang aan de 16-jarige bromfietser die over de betreffende voorrangsweg reed. Een aanrijding was het gevolg. De jongen brak bij het ongeval zijn schouderblad. Hij bleek niet in het bezit van een brom fietscertificaat en hij reed zonder toestemming op andermans brom fiets. Waar zijn de Troubadours gebleven Joost Goossens uit Deurne was al verschillende keren als toeschouwer in de studio. Op 9 november is hij te gast van 20.00 tot 22.00 uur."Waar zijn de troubadours gebleven?" don derdag 21.00' - 22.00 uur.Het pro gramma wordt voorafgegaan door "Gèr Gedoan" 'van 20.00 tot 21.00 uur. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag vanaf 18.00 uur lopen we naar het vroegere voetbalveld van St. Anna, een plek waar 'n 10- tal bungalows gepland zijn. Joof Teeuwen vertelt de visie van het Natuur Historisch Genootschap op dit plan. We lopen door een berken laantje waar we prachtige vliege- zwammen vinden, staan stil bij de vroegere tuinderij waar straks ook gebouwd wordt en komen tenslotte bij de nissenhutten waarnaast een bosuil zijn nest in een boom gemaakt heeft. Als je goed kijkt zie je de krassen van zijn nagels nog op de stam. Na de wandeling is het rond 20 voor 7 tijd voor het Venrods Ketierke. Programma's Maandag 14.00- 17.00 uur Nonstop muziek 17.00- 18.00 uur Nieuwsprogramma Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur herhaling Een wandeling dur 't rooise land 19.00 - 20.00 uur Peelgrass Venray's computermagazine (le maandag v/d maand) 20.00 - 21.00 uur Peelgrass Dinsdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00- 18.00 uur Nieuwsprogramma Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Rock Ballads met Guus Geurts 19.00 - 20.00 uur Hitjungle met Laurens Beukers 20.00 - 21.00 uur Time Switch, pre sentatie Johan Philipsen Woensdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00- 18.00 uur Nieuwsprogramma Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Horizon, presen tatie Boudewijn de Hen 19.00 - 21.00 uur Verzoekplaten- programma met Liesbeth Lucassen Donderdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00- 18.00 uur Nieuwsprogramma Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Een wandeling dur 't rooise land 19.00 - 20.00 uur Als het maar duits klinkt 20.00 - 21.00 uur Ger Gedoan met Oscar Hovens 21.00 - 22.00 uur Waar zijn de trou badours gebleven? Vrijdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00- 18.00 uur Nieuwsprogramma Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Nonstop muziek 19.00 - 20.00 uur Rock 'n roll all flavours met Ton Lemmers 20.00 - 23.00 uur Heartbeat FM met Freek van Veelen en Anita van Diessen Bel voor meer informatie: 0478-632044 Ruim 150 jaar ervaring. Grotestraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek Telefoon; 0478-632044 Telefax: 0478-632046 Cffemers ui

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9