Vastelaoves CD ziet zondag levenslicht De Venrayse huisarts in het verlede Wakkere Piëlhaas voor Ad van Zwol Toch dansende hazen in Venray Dweilorkesten middag Overloon Programma Karklingels J aangepast r" PEEL EN MAA S BEZORGEN Zittingsavond en Leunen Textiel en schoenenactie PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS PEEL EN MAAS donderdag 9 november 2000 - Pagir EI Op zondag 12 november wordt dhr. Ad van Zwol door vastelaoves- vereniging de Piëlhaas onderschei den met de Wakkere Piëlhaas. Een Wakkere Piëlhaas voor een Rooyse Rakker. Daarmee is feitelijk alles gezegd. Een afspraak maken met Ad. ter voorbereiding op de uitrei king is een welhaast onmogelijke opgave. Redactievergadering zus, bestuursvergadering zo en een ver enigingsactiviteit weer'op een ande re plaats. Duidelijk is wel dat er in de persoon van Ad een man aan de slag is die op gaat in verenigingsac tiviteiten en die diep in het Venrayse leven geworteld is. Als het er uitein delijk toch van komt om Ad (en zijn vrouw Els) aan de tafel te krijgen, rollen de anekdotes vlotjes over de tafel. Met de verhalen van Ad komt de venrayse geschiedenis van de laatste decennia, maar ook van nog vroeger jaren, weer tot leven. Vanaf zijn jeugd is hij actief in de vereni gingswereld. Van jeugdspeler bij SVV klom hij, toen zijn talent een maal ontdekt was, op tot eerste elf talspeler. Als actief speler liet hij het eerste tot en met het negende elftal profiteren van zijn talenten. Toen hij een punt zette achter zijn carrière als speler werd hij elftalleider en bestuurslid bij SVV. Samen met anderen de redactie van Rooyse Rakker vormend, kon hij ook op papier zijn talenten kwijt. Onvoorstelbaar, aldus Ad, dat inder tijd met de toenmalige stencilappa raten een clubblad gemaakt kon worden. De huidige lijd met alle PC's en hulpmiddelen maakt het er wel makkelijker op. Als het op hel schrijven en publi ceren van artikelen of publicaties aankomt heeft Ad in het Veldeke een fantastische uitlaadklep gevon den. Het clubblad Hazegaerf komt voor een belangrijk deel van zijn hand, net zoals de PR artikelen voor de vereniging. Bovendien heeft hij van verschillende uitgaven van het Veldeke de ver- en be- werking van teksten voor zijn rekening genomen. Ad is heel fanatiek in het koesteren van Venray en de venrayse taal. Bij alles wat er van zijn hand verschijnt gaat hij daarom secuur te werk. Niet alleen de feiten maar ook de manier waarop ze geschreven worden, moe ten kloppen. Tot in het detail. Aan zijn vrouw Els heeft hij daarbij een belangrijke steunpilaar. Zij souf fleert op de achtergrond als er nog iels ontbreekt of iets fout dreigt te gaan. Tijdens zijn uitleg over zijn inzet voor Veldeke tovert hij boekjes en artikelen uit bureaulades, kasten en tassen. Niet alleen wat hij al geschreven heeft, maar ook stapels met ideeën of suggesties voor wat er nog geschreven gaat worden in de toekomst. Als hij toch eens meer tijd zou hebben. Veel inzet levert hij ook voor Omroep Venray, als lid van de programmaraad en als bestuurslid. Bovendien schuwt hij tijdens evene menten het echte veldwerk niet, zodat hij er bij gelegenheid met microfoon en apparatuur op uit trekt om verslag te doen van wat er zich in het venrayse allemaal afspeelt. Ambities om zich hierbij verder te ontwikkelen heeft hij ook nog want recent volgde hij een kursus tech niek voor Omroep Venray. Wellicht dat hij zelf nog eens achter de knop pen plaats wil nemen om zijn eigen plaatjes te kunnen draaien. Hij is er, terecht, chauvinist en trots genoeg voor. Muziek dat is een ander, heel belangrijk deel. van Ad zijn leven. Samen met een aantal gelijkgestem den stond hij aan de wieg van de befaamde joekskapel Lang Zök. De naam verteld niet alleen iets over de gemeenschappelijke voetbalachter grond van de leden, maar zegt ook iets over het tempo waarmee het gezelschap zich voortbeweegt, maar vooral over de manier waarop na afloop van activiteiten huiswaarts gegaan wordt. Een grote passie van Ad is het schrijven van vastelaovesliedjes. Al jarenlang gaat er tijdens de zomer vakantie een koffer met attributen mee op reis om tijdens de vakantie, lekker in de zon aan een volgende vastelaoveshit te kunnen werken. Volgens zijn vrouw Els is het elke keer weer een hilarisch gezicht als Ad, gezeten in vakantieoutfit, op de camping zit te schrijven en te dich ten terwijl de zon lekker staat de branden. Niet verwonderlijk dus dat tijdens zo'n vakantie liedjes als "Wat en waer wer wor" en "Hojje wor" ontstaan zijn. Bij het schrijven van liedjes of redactionele stukken lied jes of redactionele teksten kan Ad zijn liefde voor de venrayse taal tot uitdrukking brengen. Teksten die eenvoudig zijn en vaak over het alle daagse gaan. Niks hoogdravend, daar is Ad de man niet voor. Gewoon met beide benen op de grond, zonder moeilijk te doen. Een terloopse opmerking kan voor Ad al aanleiding zijn om er een liedje of een stuk tekst van te maken. Dit jaar leverde Ad geen liedje in voor het liedjesfestival van de Piëlhaas, maar van een afnemende ambitie is geen sprake, zo verzekert hij. Voor het aanstaande seizoen laat Ad weten dat hij weer drachtig is, zoals hij het zelf noemt. Immers over negen maanden moeten de liédjes voor het seizoen 2001-2002 al ingeleverd worden. Daar zal er zeker weer een van Ad bij zitten. De uitreiking vindt aanstaande zondag 12 november plaats, tijdens de traditionele Hazepaeper in de Witte Hoeve in Venray. Vanaf 14.30 wordt er voor alle vastelaovesvier- ders een feestelijk programma gepresenteerd waarin ook de uitrei king van de Wakkere Piëlhaas een plaats heeft. Iedereen is daarbij van harte welkom. Vanwege tragische omstanu lieden heeft het bestuur van cs| Karklingels besloten het progJ ma voor 11 november a.s aan] passen. ij Het programma komt er nu; volgt uit te zien. 19.44 f Jaarvergadering in zaal j Karkiingel 21.11 uur Opening 11 jaar bij liet Bolwerk met ijl werking van de Eikenhofiofl Het bekend maken van de niefl vorst zal tijdens de jaarvers! ring: plaats vindenHet gemj aansluitende programma in gemeenschapshuis met optrt» van de Eikenhofkapel en. Vrolijke Jordanezen vervalt! zuilen voor u optreden tijdeitl liedjesmiddag op 14 januari Wij rekenen op uw begrij deze situatie. Comissie 4 x i c.v. de Karklingels Oestrum, j ZITTINGEN KARKIJNG Leden van cv de Karlingël Öosirum kunnen tot en met z dag 11 november hun entreekaartjes afhalen c adressen Witte VrouwenstraL tel. 511332 of Randenrade 50,1 584114. De vrije verkoop van de tings kaarten is op zóndagL november en wel tussen li.f™ 13.00 uur in het AHemanscJ" Vanaf maandag 13 november j deze te verkrijgen op bovenst de adressen ich Wil jij ,rkt ivsl of andere bladen zoals E3 JOURNAAL !l WEEKENDLOOfS DE TELEGRAAF Neem dan contact op m idc tier Noorderhof 6 Venrav nn£ nm uk elo ndu Onlangs is het boek 'Vensters op Venrays verleden' verschenen. Het is een samenvatting van verschillende reeds eer der gepubliceerde artikelen van de hand van de Venrayse oud-archiefbeheerder W. Willemsen Door Louis Ruilen De artikelen hebben allemaal een histori sche achtergrond en zijn dus interessant voor de liefhebber van Venrays Historie. Dit geldt in het bijzonder voor het hoofdstuk met als titel 'de Venrayse huisarts in het verleden', waarin, volgens de auteur althans, de huisart sen behandeld worden van Anthoenis Bruyns tol J. van der Meer toe. Anthoenis Bruyns wordt zelfs vermeld als de eerste Venrayse huisarts uit 1595(1). Op bladzijde 11 schrijft de auteur, dat hij volledigheids halve ook dokter Hoing moet noemen. Hier zou men dan ook nog, om de 'ultime volledigheid' te bereiken, aan toe kunnen voegen: Peter Peyrega. Gaert Roggen, Ferdinand den Dubbelden, Ballhasar van der Linden, Herman Nuys, Andries Rehling, Tunisken Peeters, G. Roefs en J. Roefs. Jan Verheyden. Jan Par en Beelken Par. Barbier Thomassen en Gerard Thomassen. Apart zou hier nog genoemd kunnen wor den. Jacob Jaecken (uitspreken als jiiöken). die al in 1575(!) door Peter Nelis voor de Venrayse rechtbank wordt aangeklaagd, omdat Peter, 'toen hy doer een seeckere sieckte behafft was' door Jacob 'gemeistert' was. Hij had. daarvoor netjes 10 daalders betaald. Maar omdat na enkele dagen bleek, dat de behandeling geen resultaat had gehad, had hij zich gewend tot een andere dokter voor een 'second opinion'. Daarbij zijn ver moedelijk enkele dingen aan het licht geko men, die Peter Nelis hebben doen besluiten om de zaak voor hel Venrays gerecht te gooi en. In zijn achterhoofd heeft beslist de gedachte meegespeeld: 'No cure, no pay". De rechter heeft er wel oren na en hij krijgt zijn geld terug. Wel moet hij kostgeld beta len voor de dagen dat hij bij Jacob Jaecken gelegen heeft. In het artikel staat ook te lezen, dat de chi- rurgyn voor zijn diensten in natura wordt uit betaald. Zoals rogge, boekweit, vlas, kippen enz. Over het algemeen was het echter zo, althans wat het Venrays archief betreft, dat allequitanties en rekeningen van chirurgyn, barbier en doctor in geld uitgeschreven en 'zoals dat zo mooi gezegd wordt, in goede danck ontfangen' werden. Als ergens in de Venrayse historie de huis arts een taak heeft gehad, dan is dat wel tij dens de pestepidemie van 1635 e'n 1636 geweest. Gerard Coninx, u kent hem onder hand wel van het artikel 'het huys de Croon genaempt', moet als chirurgyn handen en voeten te kort gekomen zijn om deze 'haesti- ge schouwelycke sieckte' te bestrijden. Voor amateur-historici is deze periode in de Venrayse geschiedenis blijkbaar een geliefd onderwerp, omdat men daar zo heerlijk en ongecontroleerd over kan fantaseren. Zo schrijft pastoor van Haeff, toch niet de min ste onder de Venrayse amateur-historici, dat de pest wel 2000 slachtoffers in Venray gemaakt heeft. Dit aantal wordt later klakke loos door iedereen overgenomen. Gelukkig geeft de auteur van het bewuste artikel 50% korting en doet het voor 1000 slachtoffers. De werkelijkheid echter is, dat het aantal ongeveer ligt lussen de twee a driehonderd. Dit kan men onderbouwen door een zoge naamd vergelijkend onderzoek met een dorp als Boxmeer. Hierbij moet voorop gesteld worden, dat Venray in deze twee beruchte jaren geen dodenlijsten heeft bijgehouden en Boxmeer wel. Zo telt Boxmeer in de maand oktober van het jaar 1635: 27 slachtoffers: in november 42 en in december 19. Dit herhaalt zich ook weer in hel jaar 1636, maar dan piekt de pest al in augustus met 18, in sep tember met 17, in oktober met 7 en in november met 9 doden. Totaal over de twee periodes: 172 doden, Hierbij zijn de zoge naamde oorlogs- en pestepidemie vluchtelin gen buiten beschouwing gelaten, omdat die niet tot de parochie behoorden. Ook zou er nog van afgetrokken kunnen worden hel aan tal doden, dat normaal in twee jaren in de parochie toch gestorven zou zijn. Goed, laten wij om zeker te gaan het aantal verdubbelen tot 344. Dan nog blijft men heel ver van de steeds gefantaseerde aantallen. Neem nu klooster Jerusalem, met een gemiddelde bezetting van rond de 20 non nen. Het klooster wordt in het bewuste arti kel aangeslagen voor zelfs 18 nonnen, die aan de pest gestorven zouden zijn. Blijkbaar heeft de auteur niet beseft welke consequen ties dit voor de leefgemeenschap gehad moet hebben. In ieder geval had pater Reineri zijn beloofde Oda-kapelleke niet hoeven te geven, dat later wel bij het klooster gebouwd is (omgeving Freulekeshuus). Het rare van dit alles is, dat niemand, maar ook niemand met een 'betrouwbare' bron komt, die onder steunt wat men wil beweren. Zo gaat hel allemaal lijken op het bekende 'natte vinger werk' en wordt de lokale geschiedschrijving ongeloofwaardig en belachelijk. Trouwens met een inwoneraantal van 2900 zielen zou Venray een 'dead village' zijn geweest, als er inderdaad 2000 mensen aan de pest gestor ven zouden zijn. Er zou nauwelijks meer iets gefunctioneerd hebben, laat staan dat er toen een carnavalsoptocht door Venray getrokken zou hebben (volgens een amateur-historicus al sedert 1325, maar dat gelooft u onderhand zelf ook al niet meer!), Om in het artikel Martin Alaerts (1632- 1672), de zoon van Matthys Alaerts en Maria Groenen tot de Venrayse huisartsen te rekenen, mag gerust als zeer gewaagd bestempeld worden. Van hem is, wat zijn functioneren als huisarts betreft, niets maar dan ook niets bekend, alleen een weifelende belastinginner schrijft rond 1672 in zijn belastinglijst 'Martin Alaerts, woenende in het huys van Thoenis Basten als barbier ofte chirurgyn' (u mag zelf kiezen). Geen eigen huis meer, terwijl hij in 1668 nog het huis 'de Brouwer' van zijn vader (t) geërfd had. Van hem is nergens een quiltantie of reke ning in hel archief van het Ellendige Gilde of ergens anders te vinden. En toch is zijn naam, om wat voor reden dan ook. net als die van dokter Striiben op een straatnaambord in Venray terecht gekomen, terwijl er beslisl andere huisartsen zijn geweest, die dat meer verdiend hadden. Trouwens het is nog maar zeer de vraag of het vertrek van dokter Striiben uit Venray door zoveel mensen betreurd werd. Ouderen onder ons blijken daar toch een andere gedachte over te heb ben. Ook de arlsenfamilie 'Rehling' is weer zo'n verhaal apart, ledereen heft het over Tobias en Simon Rehling. maar er is ook nog ene Andries Rehling. die altijd over het hoofd wordt gezien. Hel zijn alle drie chirur- gynen. Simon Rehling heeft echter nooit in de Hofstraat gewoond, want in 1672 woont hij tussen de weduwe van Godefricus Verheyen en die van Alaert Toenis. En al deze mensen wonen dan allemaal naast elkaar in de rij woningen tussen het Raethuys en het huys 'de Croon'. Van Theodorus Ambrosius Hagen, de zoon van Gijsbert Cornelis Hagen en Maria Adelheydis van Heuekelom is bekend, dat hij van 1681 tot 1686 in Venray gewerkt heeft. Dat enkele jaren later, volgens de auteur van 1700 lot 1725/1730, Theodoor Michiels in Venray als huisarts gewerkt heeft, riekt heel erg naar kinderarbeid, want hij is dan net 17 jaar oud. Wij zien zo'n jonge man al bij een bevalling. Volgens hel dagboek van deze society- dokter moet hij tot in de wijde omtrek van Venray gewerkt hebben en heeft hi j van 1732 tot aan zijn dood in 1747 de 'deftige stan den' behandeld. Hij was trouwens getrouwd met Elisabeth van de Bergh Wilhelm Vergeldt, een andere huisarts die in het artikel vermeld wordt, kan men nau welijks tot de Venrayse huisartsen rekenen, omdat zijn enigste passieve verdienste is geweest, dat hij in Venray begraven ligt. Ook de iele nt d Mv bbei vla: ogle ienl de door de auteur genaamde Knaepens beslist geen huisartsen, maar gewone a| kers. Het ligt voor de hand, dat in hel: de Knaepens door elkaar gehaald w: als met weet dat er drie Knaepens 'o ren'. 'Monsieur' Knaepen (Simon Knal zijn ongehuwde broer Carolus Jacob Simons' zoon Peter Antoon. De beide volgende personen zijn w huisarts in Venray werkzaam ge» Jacobus Raaymakers en Gei jjjj* Raaymakers, vader en zoon! Jacoti, werkzaam tot I756(!) en Gerardus tol Er zijn heel wat rekeningen van hen: Ellendige Gilde binnengekomen en na lijk betaald. De laatste van deze twee: gjj woonde in het huis, waar vroeger Toenis (1600) zijn winkel had en wi ||jjn 'Free Records Shop' zit. En zo ziel u nu dat vensters ook geblindeerd kunnen zij nj, Wist u trouwens, dat men rond lr wist wat kanker was: 'item gegeveni jr vrouw, die den cancker in de borst la fei Deze gegevens zijn ontleend aan het a ord van het Ellendige Gilde, gedeponeerd! Gemeentearchief (E22-1709). En rond datzelfde jaar, maar het ki wat later zijn. heeft Dirck van Cuvc tv smid (hoe kan het ook anders) 1 gulda lee, vangen voor het 'maecken van eenenj beugel om Maria Metten mee vast te l! geck synde'. Ja. zo kun je ook met korte metten maken. Iets voor het boclfbo. de psychiatrie in Venray! Wel bromt ding graag! °l Marieke Haanen-Rutien. Acluer foto slaat 'moederZij is gestorven juni 1910 in hel kraambed tijdens dek "en deling door een dronken arts. Haai stierfin 1948 in Velden. idel ide Ondanks het feit dal eerder dit jaar afscheid genomen moest worden van de dansende hazen die in het Odapark opgesteld stonden, heeft Vastelaovesvereniging de Piëlhaas toch dansende hazen voor Venray weten te behouden. Dankzij de medewerking van een groep sponsoren is de Piëlhaas er in geslaagd om de hand Ic leggen op dansende hazen. Deze staan inmiddels op transport naar Venray, waar zij aanstaande:zaterdag op de elfde van de elfde gepresenteerd worden. Voor deze eenmalige gelegen heid zal de onthulling en overdrachtom 19.44 uur op de Grote Markt plaatsvinden. Na deze onthulling worden de dansende hazen opgeslagen, in afwachting van een definitieve plaatsing elders in Venray. Gezien de ver bondenheid van Venray. en de Piëlhaas in het bijzonder, met alles wat niet hazen te maken heeft js de Piëlhaas er trots op dat dansende hazen voor Venray behouden blijven. Publick dat de onthulling en feestelijke over dracht wil meemaken is aanstaande zaterdagavond vanaf 19.30 van harte welkom op de Grote Markt in Venray. Op zondag 12 november organi seert joekskapel "Vurdejoeks"voor de tweede keer een Kapellen festival. Verschillende kapellen uit de regio zullen op deze zondagmiddag niet alleen hun muzi kale kunnen laten horen zij zullen ook enkele behendigheidsspellen uit moeten voeren. Dit is vorig jaar zeer in de smaak gevallen bij zowel de deelnemers als het publiek. Alle kapellen maken eerst ongeveer 20 minuten muziek waarna direct een of twee behendigheidsopdrachten dienen te worden uitgevoerd. Als elke kapel een keer aan de beurt is geweest volgt er een tweede ronde. Dat de gezelligheid voorop staat moge duidelijk zijn, er wordt alleen gestreden voor de eer wat betreft de spellen. Aanvang van deze middag is om 14.00 uur dan wordt er al meteen muziek gemaakt want het programma zit goed vol, dus kom niet te laat als je niets wilt missen. Voor begin zal er geloot worden wie er als eerste, tweede enz. op zal tre den. Om 19.00 uur zal ongeveer de finale zijn, waarna iedereen natuur lijk nog rustig door kan feesten. Tijdens deze middag zal Vur de Joeks haar nieuwe outfit voor spe ciale gelegenheden tonen. Met dank aan Hay en Jose Bos welke de spon soring op zich genomen hebben. Wilt u meer informatie over blaas muziek in het algemeen kijk dan even op internet:www.blaaskapel.nl De entree is overigens geheel gratis. Hel festival vindt plaats in Cafe- Hotel Bos en Berg in Overloon, Irenestraat 8, Tel: 0478-641256. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws Op vrijdag 24 en zaterdag 25 november worden de jaarlijkse zit tingsavonden gehouden van 't Knolleke uit Leunen in het gemeen schapshuis de Brink, aanvang 20.11 uur. Een keur van artiesten zal wederom voor het voetlicht treden om u een avond lang prettig te ver maken. Er zijn nog kaarten verkrijg baar bij tankstation Lucassen in Leunen. Carnavalsvereniging de Vöskes Carnavalsvereniging de Vöskes in Meerlo houdt op zaterdagj 11 november de jaarlijkse grote inza meling actie van textiel en schoe nen. Doel hiervan is er voor te zor gen dat deze tweedehandse1 producten niet bij de toch al grote; afvalberg terecht komen. De inza meling actie van textiel en oude schoenen heeft nog een bijkomend voordeel de opbrengst hiervan gaat; voor 50 naar Stichting! Ontwikkelings Samenwerking! Meerlo - Wanssum ten bate van een lopend project in Sulawesi! (Indonesië). De andere 50% is bestemd voor de nieuwe dansgarde die Meerlo sinds vorig jaar rijk is.i O.l.v Ramona Hendriks en Hanneke Christiaans is de dansgroep dit jaar gestart met 21 enthousiaste deel neemsters. Zaterdag 11 november komen vanaf 12.00 uur. de leden: van carnavalsvereniging De Vöskes in Meerlo textiel en schoenen opha-: len. Zet deze goederen gescheiden in plastic zakken aan straat. Sympathisanten, In de voorgaande jaren deden ook! sympathisanten mee uit omliggen-1 de gemeenten, ledereen kan oude! nog te reparen schoenen en textiel zaterdag 18 december inleveren tus-| sen 12.00 uur en 14.00 uur bijj J.Poels Julianastraat 21 in Meerlo.; Kijk in de komende dagen even iiij de kledingkast en op het schoenen-) rerk Het gaat hier om een actie met) meerdere betekenissen. Voor meer informatie kunt u altijd contact opnemen met: Jan Poels, Julianastraat 21 Meerlo. Telefoon 0478-691900. De elfde van de elfde, traditioneel de opening van het vastelaovessei- zoen. Kort daarop, om precies te zijn de eerste zondag van de elfde van de elfde, al de Hazepaeper. Dit jaar dus op zondag 12 november. Net zo traditioneel is het onderhand om deze dag de vastelaoves CD voor het komende seizoen te presen teren en te koop aan te bieden. Ieder jaar weer, midden in de zomer star ten de voorbereidende werkzaamhe den. Liedjes worden geschreven, muziek gearrangeerd. Er word druk gerepeteerd, hier en daar een beetje herschreven. Dan de liedjesfinale eind september. De nummers 1 t/m 4 van deze finale mogen hun ziel en zaligheid leggen in de opnames voor de Cd. En dan is "tie d'r". Blinkend en wel, gestoken in een frisse hoes. Het product van noeste arbeid en vele uren inzet van velen. Terecht dal de keinissie liedje van vastelao vesvereniging de Piëlhaas er een feest van maakt als deze CD gepre senteerd wordt. Er wordt flink uitge pakt. De Witte Hoeve, waar een en ander staat te gebeuren is voor deze gelegenheid omgetoverd tot een waar feestpaleis en dit voor zowel jong en oud. Wat er is werkelijk aan iedereen gedacht. Voor de kinderen is een speciale ruimte gereserveerd, waar geschilderd, geplakt en gekleurd kan worden. Continu wor den er kinderfilms vertoond. Een clown zorgt voor het nodige vertier. Voor het eerst is er een kinder theater. Het gezelschap mevrouw- mevrouw/meneer-meneer zorgt dat de kinderen zich geen moment hoe ven te vervelen, sterker nog, ze komen lijd tekort. Van al dat bezig zijn krijgen ze honger en ook daar wordt iets aan gedaan. Zo rond de klok van zes wordt hun honger gestild. En zoals een bekend Venrays gezegde ons leert: als de kinderen zich vermaken, kennen ouders geen tijd. En dat is maar goed ook. Want ook hun programma zit boordevol spectaculairs. Natuurlijk zijn er alle artiesten van de Cd die hun liedje ten gehore zullen brengen. De zaak staat dan al op z'n kop. Het dak gaat er helemaal af als de kamerodjes uil Venlo het podium betreden. De echte vastelaovesgek kent ze onge twijfeld. Wiel Vestjes en Ge Denen! met aanhang met onder andere het! winnende liedje van het Limburgs! vastelaoves liedjes konkoers vaiij afgelopen jaar. Oh Josefien.! Natuurlijk ook dit jaar weer de offi ciële uitreiking van de allereerste' CD en nog belangrijker de uitrei king van de wakkere Piëlhaas. Wie; oh wie krijgt dit jaar de beloning' voor een jarenlange tomeloze inzeti voor de Venrayse gemeenschap?: Deze zondag komen we het te weten. Dan jubileren.er nog vier! Venrayse joekskapellen. En wat bier is voor een café is een joekskapel! voor vastelaovend, dus ook voor hen de welverdiende aandacht en een culturele plak. Dit alles wort aan elkaar 'gemusiceerd door de, Hofkapel. Ook de inwendige (grote), mens hoeft niks tekort te komen,.' Ook voor de hap is gezorgd. En; natuurlijk is de nieuwe CD deze middag voor het eerst echt te koop. Een happening dus voor het hele) gezin. St. Nicolaas zal er spijt van. krijgen dat hij dit jaar een weekje! later komt. Maar u hoeft van dit alles niets te missen. De aanvang is! 14.30 uur en zoals gezegd in de: Witte Hoeve. De sluiting is gepland) zo rond de klok van achten.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 22