De gemeente Venray houdt vrijdag I december het debat over het Venrayse platteland. Belangstellenden en belanghebbenden gaan die dag met elkaar in discussie over de toekomst van het platteland, de toekomst van de kerkdorpen en de relatie met het centrum van Venray. PEEL EN MAAS donderdag 9 november 2000 - Pagin moet het platteland an Venray er in 2010 uitzien? Meer informatie over de organisatie van het debat is te verkrijgen bij Peterink Partners, bureau voor communicatie en organisatie: 0478 584535 Voor algemene zaken kan contact worden opgenomen met Bureau Communicatie van de gemeente Venray: 0478 523321 Perspectief 1: Ruimte voor boeren Het platteland van Venray is primair bedoeld voor de agribusiness. Natuur en landschap en ook wonen en recreatie zijn hieraan ondergeschikt. De landbouw ontwikkelt zich tot een bedrijfstak met moderne, hightech bedrijven die maatschap pelijk verantwoord produceren. Perspectief 2: Platteland als de tuin van Venray Natuur en landschap zijn de belangrijkste func ties van het platteland van Venray. De accenten liggen op ruimte, rpst en groen. De landbouw is ondersteunend aart het behoud van de diversiteit van het landschap en;de natuur. Recreatie en toe risme vindt low profilé plaats. V.' 'K' «S Ter voorbereiding op het debat zijn de voorbije weken interviews met bewoners van het platteland, de kerkdorpen en het centrum van Venray gehouden. De ideeën, wensen, claims en verwachtingen met betrekking tot de toekomst zijn vertaald naar drie perspectieven voor het Venrayse platteland. De drie perspectieven schetsen een beeld hoe het buitengebied er in de toekomst kan uitzien. Ze hebben consequenties voor de leefbaarheid, het maatschappelijk leven en de economie van het platteland en de kerkdorpen. De drie perspectieven vormen de opstap voor het debat op 1 december. Een debat waaraan de gemeente Venray groot belang hecht. Het platteland is immers een belangrijke maatschappelijke en economische drager binnen de gemeen te. Velen werken, wonen en leven in het buitengebied. De gemeente Venray wil alle belanghebbenden en belang stellenden uitnodigen voor het debat. De gemeente stelt het op prijs als ook u meedenkt en meepraat over de toekomst van het platteland en uw ideeën over de perspectieven voor het buitengebied inbrengt. Welke koers voor de toekomstige invulling van het platteland moet de gemeente inzetten? Welke keuzes moeten worden gemaakt? Welk van de drie perspectieven moet de gemeente verder uitwerken? /•Jri mé i* gpk f 41 Kom op 1 december naar het debat over het Venrayse platteland. Uw mening telt. Het gaat per slot van rekening ook om uw toekomst! U kunt zich tot en met 17 november inschrijven voor het debat door onderstaande antwoordcoupon uit te knippen, in te vullen en op te sturen. Een postzegel is niet nodig. De gemeente hoopt u 1 december van 13.00 tot 17.00 uur te begroeten bij het debat over het Venrayse platteland. De locatie wordt nog bekend gemaakt. Bij de bevestiging van de aanmelding ontvangt u het werkboek voor het debat. Perspectief 3: Ruimte voor boeren burgers buitenlui Wonen en recreëren worden de belangrijkste func ties van het platteland van Venray. De randen van de stad en kerkdorpen worden aan trekkelijke uitloopgebieden. Daarnaast zijn er landgoederen met riante woonmogelijkheden. Het buitengebied biedt alle functies om de bur gers van Venray, maar ook toeristen en dagjes mensen op een aangename wijze te vermaken. Natuur en landschap, maar ook landbouw zijn dienstig aan deze invulling. Er is diversiteit in het landschap en in de natuur. Door de riante woonmogelijkheden wordt Venray aantrekkelijk voor het (top)kaderpersoneel, waardoor Venray meer hoogwaardige industrie kan aantrekken. Woonplaats: Beroep: Ja, ik wil deelnemen aan het debat over het Venrayse platteland. Adres: Telefoon: Gelieve in gesloten enveloppe op te sturen naar: Bureau Communicatie 'Debat over het Venrayse platteland' Antwoordnummer 1033 5800 VB Venray Een postzegel is niet nodig!

Peel en Maas | 2000 | | pagina 14