M Manifestatie Kunst en Psychiatrie Bronzen Plak voor koordirigent Wim Buys SSK wil 105 extra kindplaatsen realiseren Calefax speelt in Kunstencentrum Waar kan ik een tijdelijke tatoeage laten zetten? Stimuleringsregeling aanschaf kogelvangers succesvol PEEL EN MAAS BEZORGEN? [Samenwerking SSK met De Wendel Awards voor Rein Wortelboer 1 .,m Blaos Um Op plant millennium boom Vogelshow in Wanssum Geslaagd Vacaturebank vrijwilligers- centrale St. Maarten optochten Ruim ƒ1000 voor Seniorservice Wat haalt uit uw hypotheek? peel en maas donderdag 9 november 2000 - Pagina De gemeente Venray presen teert op donderdag 16 november de plannen voor een kunstzinnige cn artistieke manifestatie met als thema Kunst en Psychiatrie. De manifestatie heet 'Enkeltje Venray', een spreekwoordelijke verbinding tussen Venray en psy chiatrie. De gemeente bereidt de manifes tatie samen met de Stichting Kunst en Openbare Ruimte - voorheen Mondriaanstichting - voor. Als het aan de gemeente Venray ligt staat Venray in hel voorjaar van 2002 een aantal maanden volledig in het teken van de psychiatrie. De manifestatie zal grotendeels plaatsvinden op het St. Annaterrein. Onderdeel van de manifestatie is dat een 20-tal voor aanstaande kunstenaars worden uit genodigd die permanente en tijdelij ke kunstwerken vervaardigen en plaatsen op het terrein. Daarnaast wordt gedacht aan een nevenpro gramma van lezingen, voordrachten, performances, filmweek, concerten en een congres. Om de manifestatie te doen slagen, gaan de gemeente Venray en de Stichting Kunst en Openbare Ruimte de burgers nadrukkelijk in haar plannen betrek ken. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Dc Wendel, een instelling voor kinderen met een verstandelijke bndicap, gaat een nieuw multi- jffunclioneel Kindercentrum aan II de Weste'rholtst raat in Horst TÉtigen. De Wendel heeft de Stichting ||Samenwerkende Kinderopvang |(SSK) gevraagd hierin deel te inenten, door in het multifunctio nele kindercentrum tevens een SSK-kindercentrum te vestigen. VOORDEEL |- Voordeel hiervan is dat de ver- iahdelijk gehandicapte kinderen aveel mogelijk in de samen le- [ilig kunnen integreren, in het iultifunctionele kindercentrum ■piden kinderen van 0-18 jaar igevangen, voor wie speciale jonen van dagopvang en multi- lisciplinaire begeleiding nodig ijn. Daarnaast is het centrum Ar kinderen van 0-5 jaar die rden voorbereid op doorstro- ling naar vormen van speciaal iderwijs, zoals ZML en speciaal iderwijs. r' Uitgangspunt van het multi functionele kindercentrum is dat dc ondersteuning letterlijk met het kind moet kunnen bewegen, zodat het thuis kan wonen, naar behoef te deel kan nemen aan activiteiten in de samenleving en volwaardig deel kan uitmaken van de samen leving, Voor de SSK biedthet multifunctionele kindercentrum de gelegenheid een nieuw kinder centrum te bouwenwaarbij gebruik kan worden gemaakt van de faciliteiten van het multifunc tionele centrum. 1 Met maar liefst drie awards is Rein Wortelboer na een een vakan tie in Amerika terug gekeerd in Venray. De programmamaker van Omroep Venray (peelgrass) heeft de navolgende awards in ontvangst mogen nemen: Internationale Country Music Hall of Fame; Kitty Wells/ Johnny Wright; Country Music Leadership Awad; Best of Texas: European Internet Radio Show Of the Year 2000 Tevens was er een Award voor Els Wortelboer, de vrouw van Rein, en wel de "Horizon Award". J? "v r V s t mam Venraynaar Wim Buys is afge lopen weekeinde onderscheiden met de Bronzen Plak, de hoogste onderscheiding van de Gregoriusvereniging. Buys kreeg de onderscheiding tijdens de vie ring van het 40-jarig koorjubi leum van de Zangers van St. Frans. Buys, oprichter en al veertig jaar dirigent van de zangers en in Totaal vijftig jaar koordirigent, werd door de gemeente Venray verblijd met het zilveren bijtje voor zijn vele ver diensten. Wim Buys kijkt tevreden terug op de jubileumviering van de Zangers van St. Frans: "Een prachti ge hoogmis, een schitterend concert, een hartstikke gezellige reünie en een drukbezochte receptie. Wat wil je nog meer. Het jubileum is in alle opzichten geslaagd." De koordiri gent wil niet nalaten om alle mensen die aan het welslagen van het jubi leum hebben meegewerkt, persoon lijk te danken: "De gastgezinnen, het koorbestuur, de geestelijken van de Paterskerk, de deken, het gemeentebestuur in de persoon van de cultuurwethouder, iedereen van De Witte Hoeve, de Nederlandse Gregoriusvereniging, het mannen koor en niet op de laatste plaats alle zangers. Het was in een woord fan tastisch." Plyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl De Stichting Samenwerkende Kinderopvang verwacht voor 1 januari 2003 in Venray 105 extra kindplaatsen te moeten realiseren wil ze aan de vraag naar kinder opvang kunnen voldoen. "Dat betekent dat we nog een hele missie te gaan hebben", vertelde directeur Willems aan de leden van de commissie Welzijn, die op bezoek waren in Kindercentrum Duimelot aan de Beukenlaan. Op dit moment heeft de stichting 184 kind plaatsen, die ingevuld worden door 300 kinderen. Op dit moment zijn er drie vestigingen voor kinderopvang in Venray: aan de Beukenlaan, de Plataanstraat en in het vormalige paviljoen Sancta Maria op het St.- Annaterrein. "Om aan de vraag te kunnen voldoen moeten we dus wel uitbreiden", zei de SSK-directeur. De SSK gaat een nieuw gebouw in de plaats van de huidige locatie aan de Beukenlaan bouwen en bekijkt ook andere mogelijkheden waar ze kinderen kan opvangen, zoals op het St.Annaterrein en de toekomstige wijk Brabander. Het gebouw aan de Beukenlaan gaat voor de realisarie van de nieuwbouw, net als de gym zaal en de peuterspeelzaal, tegen d vlakte. Binnen nu en een halfjaar moeten de SSK dus ergens anders in Venray tijdelijke huisvesting gere aliseerd hebben. De SSK is erg tevreden over de locatie op St-Anna, die slechts tijdelijk is. "Maar wel licht zijn er andere mogelijkheden op het St-Annaterrein om extra kindplaatsen te realiseren, want de ouders en wij zijn erg enthousiast over die locatie", aldus Willems. De SSK is ook in gesprek met mevrouw Achten van kindercentrum De Nissehoff aan de Bosweg, dat sinds deze maand twaalf plaatsen voor kinderopvang en twintig plaatsen voor buitenschoolse opvang telt. "We willen nagaan of we een deel van de uitbreidingsmogelijkheden naar De Nissehoff door kunnen slui zen. We kijken vooral naar samen werking, want het heeft weinig zin om elkaar te beconcurreren. Het gaat immers toch om de kinderop vang in Venray." In het kader van het 22-jarig jubi leum plant Muziekmakereej Blaos Um Op uit Venray op zondag 12 november een millenniumboom op de hoek Hagelweg-Westsingel in Venray. Aansluitend is er voor de leden een gezellig samenzijn bij huize Michiels, waar ook voor het eerst de videoclip wordt vertoond die de muziekmakereej onlangs heeft opgenomen. Vogelvereniging de Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. organiseert in het weekend van vrijdag 10 t/m 12 november haar jaarlijkse onder linge vogelshow. Dit jaar wordt de vogelshow voor het eerst gehouden in tuincentrum Hendrickx, Krekelkamp '1 te Wanssum. In het tuincentrum zijn temidden van plan ten en bloemen de kleurrijke vogels van de leden van Vogelvereniging de Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. te bezichtigen en te bewonde ren. Op vrijdagavond vindt om 20.00 uur de opening plaats van de show. Op zaterdag en zondag is de show geopend, gelijktijdig met tuin centrum Hendrickx. Openingstijden: vrijdag 10 nov. 20.00-22.00 uur; zaterdag 11 nov. 09.00-22.00 uur; zondag 12 nov. 09.00-17.00 uur. De toegang is gra- Leunen is sinds kort een nieuwe kapperszaak rijker. Nicole Janssen uit isselsteyn opende op 28 oktober de kapperszaak En Jee kappers. De fraaie ioak aan de Appoloniastraat 2 mag zich vanaf de opening al verheugen op ?e" grote belangstelling. Wij staan voor hel perfecte kapselstelt Nicole, voor trends, kwaliteit en vooruitgang kunnen zowel dames als heren bij ons terecht". Ook is met een speciale kinderhoekaan de allerkleinsten gedacht. Maak dus snel een afspraak met En Jee kanners. teI 610410 Zondag 12 november zal in het Kunstencentrum een concert plaats vinden dal gegeven wordt door Celefax. Dit ensemble is heel bij zonder, alleen al omdat de samen stelling zeldzaam is: hobo. klarinet, saxofoon, basklarinet en fagot. Allemaal rietinstrumenten die beter samenklinken dan het gebruikelijk blaaskwintet met fluit en hoorn. Maar belangrijker is dat het kwintet, sinds de oprichting in 1985 in de Amsterdamse IJsbreker een muzika le kwaliteit vertegenwoordigt die zelden wordt aangetroffen: het repertoire van Calefax omspant meer dan zes eeuwen Westerse muziek, dankzij voor het kwintet geschreven muziek, zelfgemaakte bewerkingen. Calefax weet als wei nig andere ensembles dat musiceren meer is dan alleen interpreteren maar ook arrangeren en (her)com- poneren inhoudt. In 1997 werd Calefax onderscheiden met een van de belangrijkste cultuurprijzen in Nederland: de Philip Morris kunst prijs. Op het programma staan de Suite "Water Music' van Handel, Contrapunctus IV en een Fuga van Bach. Seven Tears van John Dowland en na de pauze The River Suite van Duke Ellington. Aanvang 15.30 uur, kaarten a 30,- zijn te reserveren op tel. nr. 0478-582472 of aan de ingang van de zaal. foto tineke de lange Gedeputeerde Staten willen regeling uitbreiden De stimuleringsregeling voor aanschaf van kogelvangers blijkt succesvol. Daarom stellen GS voor aan Provinciale Staten om ƒ125.000,- (e 56.723) bij te ramen voor de uitvoering van deze stimule ringsregeling. Begin 1999 is deze stimuleringsregeling ingesteld met een budget van ƒ300.000.-. Schutterijen behoren tot de diep gewortelde tradities in Limburg. Zo zijn schutterijen vaak honderden jaren oud. De keerzijde van deze vorm van cultuurhistorie is dat het gebruik van loden kogels een behoorlijke loodvervuiling in de bodem met zich kan brengen. Rapen van kogels in de valzone is niet altijd mogelijk en zeker niet effec tief. Dit omdat de kogels veelal over een groter oppervlakte verspreid in de grond dringen. De realisering van kogelvangers draagt daarom in belangrijke mate bij tot voorkoming van loodverontreiniging. Met de veelal historische uitmon stering, aanschaf en het onderhoud van de buks, schietbaan en -boom is veel gemoeid. Dit geld moet veelal worden opgebracht door relatief weinig leden. Gemiddeld is met de aanschaf een bedrag gemoeid van ƒ15.000,-. Om te voorkomen dat geld een onoverkomelijke barrière voor aanschaf van kogelvangers zou zijn, is door de provincie de Stimuleringsregeling in het leven Jongereninfotheek Venray Je wilt een tatoeage, maatje bent nog niet helemaal zeker. Daarom is het beter om een tijdelijke tatoeage te nemen, denk je dan. Niet dus! Er is geen enkele fabrikant van tattoo inkt die schriftelijke garantie geeft dat alk inkt die gebruikt wordt ook uitje lichaam weggaat. Stel je voor: een tattoo verdwijnt in 5 jaandan U er na l jaar al 20% weg en heb jc er nog maat een deel zitten. Verder lossen niet alle kleuren even snel en gelijkmatig o-p,"kortom het wordt er niet mooier op Er blijven altijd gedeeltes zitten die NIET \erdwijnen. Een mogelijkheid, als jc een tijdelij ke tatoeage wilt laten zetten is: een tattoo die net onder je opperhuid geplaatst wordt en die na een tijdje weggaat omdat je huid vervelt. Hierbij moet. wel gezegd .worden dat de kwaliteit NIET goed-is. Dps' dat won# -.sterk' Dl gera- tien. Een andere mogelijkheid is, om mei hele fijne en ondiepe lijnen een geschaduwde tekening te laten maken. Deze is later met een paar laserbehandelingen onzichtbaar tc verwijderen. Hiervoor moetje wel naar een echt goede tattoo.shop. De laserbehandelingen zijn nfet gratis cn kunnen voor wat betreft de ppjzen hoog oplopen. Voor nog meer informatie over tatoeages, piercings en andere bodvsiyles kun je in November en December terecht bij de Jongereninfotheek in Venray. Schoolstraat 16 5801 BP Venray Tel/Fax 0-478-588147. geroepen. De regeling voorziet in een provinciale bijdrage van maxi maal ƒ5000,- per schutterij. GS ach ten het bijzonder verheugend dat de stimuleringsregeling duidelijk voor ziet in een behoefte: ca 60% van de schutterijen heeft inmiddels gere ageerd op de regeling. Naar ver wachting van GS kunnen met de voorgestelde bijraming in de komende tijd alle nog niet gehono reerde en nieuwe aanvragen worden afgewikkeld. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen is Remco Peeters geslaagd voor zijn doctoraal klini sche Psychologie. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor de Maaltijdservice Noord-Limburg mensen voor het bezorgen van koel vers maaltijden in Noord-Limburg bij ouderen en gehandicapten en voor het sorteren van de koel-vers maaltijden op route en op klant. De werkzaamheden hebben plaats in Noord-Limburg en Venray. U dient in het bezit te zijn van een rijbewijs. Een auto is niet nodig omdat met speciale koelwagens gereden wordt. De werktijden zijn als volgt: vacatu re bezorgen: in overleg; vacature sorteren: op dinsdag- en vrijdagoch tend. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m donder dag van 11.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 11 november organ i seert Av Brukske Aktief een S Maartenoptocht voor kinderen tr 12 jaar die om 18.30 uur vertrek vanaf wijkcentrum de Kiosk. D lampionnen kunnen vanaf 18.1 gratis afgehaald worden bij he wijkcentrum hierna vertrekt o 18.30 uur de optocht, muzikae begeleidt door joekskapel Dikk Mik. Na de optocht wordt een S Maartensvuur ontstoken waarna aa de kinderen die aan de optocht het ben meegedaan een leuke attenti wordt uitgedeeld. Het afgelopen jae hebben meer dan 300 kinderen aa de optocht deelgenomen die doe het centrum van het Brukske trek Voor dit jaar hopen we dan oo weer op een grote opkomst. JONG NEDERLANI VIERT SINT MAARTEr Op zaterdag 11 november a.s. i het weer zover; een gezellige e sfeervolle lampionnenoptocht trek door de straten van Veltum. Jon Nederland verzorgt deze optocht di door zowel leden als niet-lede gelopen wordt. De kinderen di meelopen hebben allemaal een lam pion bij zich. De leden hebben dez op de groepsavond gemaakt, terwi de niet-leden een lampion van thui meebrengen. Alle jeugd tussen de en 15 jaar, en hun ouders moge deze gezellige tocht meelopen. D avond begint om 18.45 uur met he lopen van de volgende route: start bij de blokhut "De vie Uterste", gelegen aan de Kempwet vervolgens Oerallaan, Vogezenlaar Haammakerstraat, Veltums Kleffen, Hubertusstraat, Vol lenbergstraat, Rochusstraat, Eng elenstraat, Monikesstraat, Gra tenstraat, Dakdekkerstraa Haammakerstraat, Weverstraa Kempweg, en het eindpunt is bij d blokhut. Voor de kinderen is het er leuk als er toeschouwers zijn in d verschillende straten, dus zorg dat er voor hun staat! Als de kindere terug zijn bij de blokhut, wordt d dorst gelest met een lekkere beke drinken en een versnapering. Oo zal er een St. Maartensvuur zijn, d rest blijft een verassing. Het gehele programma zal ron de klok van 20.15 uur afgelope zijn. Bij slecht weer zal de S Maartensviering helaas niet doe kunnen gaan. Vanaf 17:30 uur is e iemand te bereiken op tel: 0478 511458 om evt. vragen te beam woorden. Jong Nederland is een jeugdvei eniging die aangesloten is bij ee provinciale vereniging. Wekelijk spelen er 145 kinderen in de leeftij van 5 tot en met 17 jaar. Mocht meer willen weten over onze veren: ging bel dan met de voorzitter E Geuyen. tel: 077 - 3662588 (n 18.30 uur). VELTU1S Op zaterdag 11 november organi seert de wijkvereniging de traditie nele St. Maartensoptocht door d wijk Veltum. Ouders en kindere die aan deze tocht willen meedoer worden verzocht zich even voor hai zeven te verzamelen op de parkeei plaats van de C1000 Veltum. Onde aanvoering van St. Maarten te paai en onder muzikale begeleiding va de Veltumse Kapel start om Ï8.3 uur de met lampionnen en fakkel verlichte tocht door een groot dee van de wijk Veltum. De route ziet e als volgt uit: Veltumse Kleffer Haammakerstraat, Weg in de Bert Houtzagerstraat en eindigt op he speelterrein van de Veltumse Dage alwaar omstreeks 19.15 uur het vui ontstoken zal worden. Alle kindere krijgen daar van de wijkverenigin bovendien een kleine traktatie aar geboden in de vorm van een beke chocolademelk met een lekker koek. Tegen 19.30 uur volgt d prijsuitreiking voor de mooiste ti; dens de clubbijeenkomst gemaakt lampionnen. Tevens zal op dat tijc stip bekend gemaakt worden, wie d winnaars zijn van de ballonnenwec strijd, die in het eerste weekend va september door de wijkverenigin georganiseerd werd ter gelegenhei van haar 20-jarig bestaan. De wijk vereniging doet tenslotte een beroe op Veltumse Muzikanten om dez St. Maartensoptocht muzikaal t komen begeleiden. Deelnemend muzikanten worden verzocht or 18.20 uur aanwezig te zijn op d C1000-parkeerplaats Welfare 't Klöske van zorgcer trum het Schuttersveld organiseerd eind oktober een welfare tentoor. stelling. Hieraan was ook een lote rij- en boedelkraam verbonden. D opbrengst van deze nevenactivitei ten werd dit jaar geschonken aa Seniorservice Venray. Het bestuu van de Seniorservice kon daaror onlangs een cheque ter waarde va ƒ1245,35 in ontvangst kome nemen. Het bedrag zal zijn besten- mi ng krijgen in de aanschaf van ee koffiezetapparaat. 0800-1800 (gratis) Van Bruggen Adviesgroep Paterstraat 19-c 5801 AT Venray Of u nu een huis gaat kopen of blijft wonen: een goed hypotheekadvies kan ook veel geld ople veren. De Van Bruggen-adviseurs nemen echt de tijd voor u. En leggen u alles glashelder en dui delijk uit. U krijgt de beste hypotheek met de laagste maandlasten. Bel daarom vandaag nog 0800-1800 voor een afspraak met één van de Van Bruggen-adviseurs te Venray. Of vraag het gratis informatiepakket aan met het boekje de 10 Gouden Hypotheek Tips. Van BruGGen ADVIESGROEP www.vanbruggen.nl

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11