De Oversteek. Samen werken aan goede st, Maartens Gasthuis st, Elisabeth Ziekenhuis PEEL EN MAAS donderdag 9 november 2000 - Pagina 1 'Als ondernemingsraad zien we natuurlijk als geen ander hoe ingrijpend de Oversteek is voor alle betrokkenen en voor de medewerkers in het bijzonder. Een proces als dit brengt nogal wat teweeg. We zijn ons er goed van bewust dat de Oversteek noodzakelijk is om een gezonde en betere organisatie te creëren. We onderschrijven de intenties en uitgangspunten van de strategische plannen. Maar tegelijkertijd blijven we het proces heel kritisch volgen. Het is immers onze taak om de belangen van de medewerkers te behartigen', verwoordt Pieter Verhagen. Suzanne van Bragt vervolgt: 'Dat betekent goed luisteren naar wat er speelt onder medewerkers op beide locaties. En dat vertalen naar uitgangspunten en mogelijkheden. Deze uitgangspunten en kansen zullen we bespreekbaar maken in ons overleg met de Raad van Bestuur. Zodat het bestuur op basis daarvan verdere invulling kan geven aan de structuren die zijn gepresenteerd. Op papier is nu helder wat er in grote lijnen gaat veranderenin de uitvoering moet het nog allemaal een plaats krijgen. Suzanne: 'Van belang is natuurlijk wel steeds dat zowel medewerkers als cliënten op de hoogte gehouden worden van de gang van zaken. Er zijn nog veel onduidelijkheden die straks als er meer concrete invulling aan het proces wordt gegeven - weggenomen moeten worden. Pieter: 'Alleen door goede informatievoorziening kan het ziekenhuis ervoor zorgen dat iedereen weet wat de ontwikkelingen voor hem of haar betekenen en kunnen de bestaande onzekerheden weggenomen worden. We zijn er nog lang niet. Maar de ondernemingsraad vertrouwt erop dat dit de weg is om een gezond ziekenhuis zeker te stellen.' Fysiotherapeute Suzanne van Bragt en applicatie beheerder Pieter Verhagen: twee medewerkers die zich vanuit hun functie in de Ondernemingsraad willen inzetten voor de kwaliteit van zorg in de regio. Samen met hun collega's in Venray en Venlo, samen met u! De Oversteek is een ingrijpend plan voor de toekomstige inrichting van de zorg in onze regio. De veranderingen die daarin staan omschreven zijn noodzakelijk, onvermijdelijk en onomkeerbaar. We leven in een tijd waarin mensen gelukkig steeds ouder worden. Terecht is er steeds meer vraag naar zorg die kwaliteit van leven mogelijk maakt. De overheid stelt hoge eisen aan de organisatie, maar beperkt budgetten. Er is schaarste aan medisch en verzorgend personeel. Al met al vraagt dit noodzakelijkerwijs om herinrichting van zorg. Dat proces speelt zich overal in Nederland af. Die veranderingen zijn ook hier onafwendbaar. Zo'n plan ontwikkelen en uit voeren is moeilijk, want er komen talloze factoren aan de orde die daarbij moeten worden meegewogen. De Oversteek is een zorgvuldig plan. Waarin wel degelijk rekening gehouden wordt met de belangen van patiënten en medewerkers. Waarin echter ook ingrijpende veranderingen staan beschreven, die misschien moeilijk te slikken zullen zijn. Er gaat dus van alles veranderen. Wij doen ons best u daarover fasegewijs tot in de kleinste details te informeren, zodat u weet waar u aan toe bent.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 10