Prijswinnaars de lucht in Open huis nieuwe vestiging Rühl i Haegens van Aar Open huis bij De Stoffelhoeve A *o Harold LENSSEN Lingerie Outletverkoop Op de bon Kemphaan VAN OORSCHOT MODE Oud papier Inbraak in woning v\>s °p< ^oe mee met het literair café Groot oktoberfest in De Bonte Koe Feest in de Koets 'agin gEL EN MAAS donderdag 26 oktober 2000 - Pagina 9 Inder de toeschouwers van de iptoe Peelland werden op zon- 517 september enkele ballon- irten verloot. Afgelopen zater- kozen de gelukkige jswinnaars, te weten de fami- Mitchell en Thuyls, Anke van im uit Venray en Sjaak van iee uit Leunen het luchtruim, Ier leiding van de Venrayse llonvaarder Andre van aarschalkerwaard. Deze vaart van Taptoe Peelland, jwerd gesponsord door Opstalan kelementen uit Oisterwijk, duurde n twee uur en voer over Noord- iburg en het Duitse Rijkswald arGelderland en eindigde in Leut, het land achter Nijmegen tegen de litse grens. De winnaars waren na ondergaan van de 'champagne- jp' en de verheffing in de adellij- stand zeer enthousiast over het rloop van deze vaart. ADVERTENTIE Zaterdag 28 oktober bij eetcafé "In Den Engel" Op zaterdag 28 oktober wordt van 10.00 tot 16.00 uur een grote lingerie outlet-verkoop gehouden in eetcafé In Den Engel. Te koop aangeboden wordt een grote voorraad luxe linge rie, nachtkleding en herenondergoed met een winkelwaarde van meer dan ƒ200.000,- afkomstig uit voorraden van 1998 en 1999 van Carina's Lingerie Partyservice en de online lingeriewebshopwww.delingerie- winkel.nl O.a. meer dan 1000 linge riesets in alle soorten materialen kleuren en stijlen in de maten 70 AA t/m 100 F, Satijnen nachtkleding o.a. pyjama's met katoenen voering, shor ty's en shortama's, nachtjurkjes en sleepshirts in diverse kleuren en modellen, losse slips/strings en b.h.'s, herenslips, boxers, homesuits, katoe nen pyjama's, sleepshirts etc. Er is mogelijkheid tot passen en er zijn professionele lingerieverkoopsters om de klanten te adviseren. De politie Limburg-Noord heeft maandag 189 bekeuringen uitge deeld tijdens snelheidscontroles in de gemeente Venray. De hoogst gemeten snelheid, op de Wanssumseweg in Oostrum, bedroeg 129 kilometer per uur. ter wijl ter plekke maar 80 kilometere per uur is toegestaan. Andere con trolepunten waren de Overloonseweg in Venray en de Deurneseweg in Heide. In. totaal werden 1608 auto's op hun op hun snelheid gecontroleerd. iRühl Haegens van Aar zet op don- rdag 2 November vanaf 16.00 uur deuren van haar nieuwe huisves- lg aan de Beugenseweg 4 in pxmeer open voor relaties en tlangstellenden. Het kantoor ver- jisde begin augustus naar dit nieu- adres. Het kantoor van Rühl Haegens in Aar in Boxmeer is de afgelopen panden flink opgeknapt lot een tentijds kantoor, ledereen die -i langstelling heeft, is van harte uit- J Inodigd geheel vrijblijvend een Kkje te komen nemen tijdens het ten huis op 2 november. Lau acgens AA en Bert Sap AA vertel- lu, onder het genot van een hapje drankje, graag meer over de acti- iieiten en werkzaamheden van liihl Haegens van Aar. Uiteraard int u ook kennis maken met de Jldere medewerkers van het kan- llor. De opening van het nieuwe ■™pnd in Boxmeer is na het 25-jarig jbileum wederom een mijlpaal in geschiedenis van Rühl Haegens Sn Aar, dat in 1974 in Boxmeer d opgericht. Sinds 1 januari van jaar is Rühl Haegens van Aar lengegaan met :ountantskantoor Bert Sap uit joxmeer. Mede door deze uitbrei- Ing is het oorspronkelijke kantoor 3«gegroeid tot een kantoor met ves- igingen in Venray en Boxmeer en P totaal 40 medewerkers. Met de [delingen Registeraccountants, (ccountant-Administratieconsulen- Belastingadviseurs, Manage- jentconsultants en Automatise- jngsadviseurs biedt Rühl Haegens 11 Aar haar klanten een breed pak- van diensten. Centraal binnen de feanisatie staat optimale dienstver- •ning, wat betekent, inhoud geven Me wensen van de klant. En dat fgintmet luisteren en vertalen van signalen naar goede dienstverle- jng. Naast het feit dat het bedrijf de :n jaren flink is gegroeid en aar activiteiten heeft uitgebreid, is "ifl kantoor voortdurend bezig haar Hitsten pakket te optimaliseren, ■pi Haegens van Aar ontwikkelde ■I samenwerking met de ■llniversiieit Groningen het jafanagement Kompas Systeem om Jn de wens van bedrijfseconomi- he begeleiding te kunnen voldoen ihet midden- en kleinbedrijf. De leling belastingadviseurs is conti- bezig met de ontwikkeling van meest optimale fiscale aanpak en inning. Naast de eigen relaties is ■ze afdeling ook werkzaam voor Jidere administratie- en accoun- Intskantoren in de regio. De afde- pg wordt nu geleid door Mr. Fer Verbeek, voormalig belastingin specteur in Helmond. Speciaal voor de ondernemer in het MKB heeft de afdeling automatisering een aantal praktische trainingen ontwikkeld. Verantwoordelijke voor deze afde ling is Geert Versteegen. De management-consultants onder lei ding van Henk Giesberts AA, beschikt recent over het recht om het programma Activity Analyzer van Lead Software uit de USA te gebruiken en te verkopen. Dit is een programma om op zeer efficiënte wijze kostprijsanalyses uil te voe ren. Op de website www.rha.nl kun nen dagelijks alle ontwikkelingen op financieel, bedrijfseconomisch, fiscaal, juridisch en subsidie gebied worden gevolgd. FISTULA HOSPITAL PROJECT Rühl Haegens van Aar steunt sinds enige tijd het Fistula Hospital in Addis Abeba (Ethiopië). Dit zie kenhuis werd in 1973 opgericht door het gyneacologenechtpaar Reg en Catherine Hamlin. Het echtpaar behandelt zeer jonge moeders (12- 15 jaar) aan complicaties na de geboorte van hun eerste kind. In een land als Ethiopië met 56 miljoen inwoners, slechts 500 vroedvrou wen en eèn zeer slechte medische infrastructuur, voorziet het Fistula Hospital is een duidelijke behoefte. Het voortbestaan van het ziekenhuis is volledig afhankelijk van giften uit het buitenland. Indien u overweegt om Rühl Haegens van Aar een pre sentje te geven vanwege de opening van het kantoor in Boxmeer, willen wij u graag wijzen op de mogelijk heid om samen het Fistula Hospital Project te steunen. Uw bijdrage kunt u storten op het speciaal bij de Rabobank te Boxmeer geopende rekeningnummer 14.57.15.957 van Rühl Haegens van Aar onder ver melding van Stichting Fistula Hospital. 'De Kemphaan' aan het Kennedyplein is een ontmoetings centrum voor alle ouderen. Elke dag tijdens de openingstijden kun je hier vrij binnen lopen. Een praatje maken, een krantje lezen, een kopje koffie, thee of een glaasje drinken, een kaartje leggen, recreatief biljar ten. Je kunt er ook kennis maken met computer en e-mail, bovendien gratis internetten. Je hoeft geen lid te zijn van een ouderenvereniging. Vergeet niet ons koffie-uurtje. op zondagmorgen van 10.00-12.30 uur. Grotestraat 73, Venray Helmond, Breda, Roosendaal, Boxmeer, Oss Op zaterdag 28 en zondag 29 oktober zet 'De Stoffelhoeve' sfeervol wonen haar deuren eens extra open. Wat ruim 25 jaar gele den gestart is door Jo en Nelly Crijns in een boerenschuur met enkele antieke kasten, is in de loop der tijd samen met Theo en Marjan Camps uitgegroeid tot een zaak op twee locaties, waar sfeervol wonen gepresenteerd wordt op zo'n 1600 m2 vloerop pervlakte. Op de Stationsweg 86 in Oostrum vindt de klant de fraai ingerichte showroom met een uitgebreide keuze aan antieke meubelen in eiken en grenen, koloniale meubelen behandeld of blank en geloogd gre nen meubelen. Ook zijn in de showroom tal van kasten, computer meubels, eethoeken, slaapkamers en televisiekasten te bewonderen. Ook maatwerk is mogelijk. Nieuw is een klassieke lijn in kersenhout. Verder staat er een ruim assorti ment aan zitmeubelen zoals banken en fauteuils in stof, rundleer en schapen leer. Ook in lloyd loom stoelen, vervaardigd volgens het al meer dan 100 jaar oude procédé van fijnmazig geweven papier wat om ijzerdraad gewikkeld is, heeft de klant een enorme keuze. Binnenverlichting van messing en brons met glas, al dan niet voorzien van gewichten en binnenverlichting met albast kappen (gemalen steen soort) treffen bezoekers bij 'De Stoffelhoeve' aan. Om de inrichting compleet te maken is er een ruime keuze aan woondecoraties, zoals spiegels, glaswerk, fotolijstjes, wanddecoraties etc. KLASSIEKE TUIN Nieuw bij 'De Stoffelhoeve' is de klassiek aangelegde tuin. Hier vin den bezoekers de Oud-Hollandse buitenverlichting, betonnen beelden, fonteinen, vogeldrinkbakken en decoraties van ijzer zoals rozen- boogjes. tuinnissen en bankjes. Toegevoegd aan dit assortiment zijn de exclusieve Engelse tuinornamen- ten en vazen van gemalen oude ste nen op ambachtelijke wijze vervaar digd.. Door hun warme, sobere en verweerde uitstraling een aanwinst in uw tuin. Tuintafels met een blad van draadglas en een loden rand mag u niet missen. Op de Ooster- Thienweg 4 vindt de klant het onlangs compleet gerenoveerde magazijn waar tevens de werkplaats is. Hier treffen bezoekers de voor raad antieke meubels en Zwitserse tegelkachels aan. Deze kachels wor den al ruim 15 jaar in eigen beheer geïmporteerd en gerestaureerd. Ze variëren in leeftijd van circa 40 tot meer dan 100 jaar en staan bekend om hun heerlijke stralingswarmte met een minimale hoeveelheid brandstof. Terwijl vader en moeder rustig alle moois in de zaak en in het magazijn bekijken, kunnen hun kin deren zich laten schminken en zich vermaken in de speelhoek. De plant aardige aankleding tijdens onze open dagen wordt zoals gewoonlijk verzorgd door Bloemsierkunst 'September'. U bent van harte uitgenodigd al dit moois te komen bewonderen tij dens onze open dagen op zaterdag 28 oktober van 9.00-17.00 uur en op zondag 29 oktober van 11.00-17.00 uur. Vanaf 30 oktober tijdens de nor male openingstijden te weten: dins dag t/m donderdag van 13.30-17.30 uur, vrijdag van 13.30-21.00 uur, zaterdag van 9.00-16.00 uur. Van 28 oktober tot 4 november dobbel- korting tot 12% Rs. Vrijdag 27 oktober is 'De Stoffelhoeve' geslo ten. 'T DESSELKE Vrijdag 27 okt: wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. VREDESKERK Woensdag 1 nov. wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. Veltum Vrijdag 27 okt. wort er in de wijk Veltum wederom het oud papier opgehaald door leden van DOS Venray. Het betreft het gedeelte van Veltum dat gelegen is tussen de stra ten Westsingel-Langstraat-Weg in de Berg en Kempweg. Begonnen wordt om 13.00 uur en daarom wordt verzocht het papier tijdig en goed verpakt aan de straatkant gereed te zetten. In de nacht van maandag op dins dag is er ingebroken in een woning aan de Hoge Akker in Overloon. Nadat een deur opengebroken was is een gedeelte van het huis door zocht. De bewoners missen foto- en filmapparatuur en een fiets. KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Deze maand biedt de lezers de volgende opgave "De koeien o de koeien Toen Onze Lieve Heer tic koe geschapen heeft Wist hij we! dat haar loeien Een klacht zou zijn die om de stilte beeft". Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 24 november a.s. sturen naar het Secretariaat. Rochusstraat 15801 RR VENRAY. Telefoon: 0478- 582948. Elke laatste donderdag van dé maand zal er oen citaat van een of meer dichtregels verschijnen-.op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregeisTifkormüg zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten'te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke wm- naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen tn Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, trok zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van tie prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. De stand na de .sèptemberopgavë ziet er als volgt uit:'Aan de leiding gaas Mevr. R. van Daal met 80 punten. Mevr, L. Colseo met 60 punten; Mevr. H. van Beek en de heren J. Craghs en A. Kïofi met. 40 punten, Mevr.Y. Notermans en de heer A. Leijssén met 30 punten. Mevr. A. van Vel zen- Huigen met 20 punten en Mevr. R. van Dommelen met 10 punten. Het fragment van vorige maand was afkomstig uit het gedicht "Zeeklacht" van C. Buddingh. De dichter wijst op de onveranderbaarheid van sommige dingen. Als voorbeeld neemt hij "het water van de zee", je kunt doen wa? je wilt - bijvoorbeeld: marcheren over'het.strand, een borstbeeld hakken van hout, of zelfs in dromen met meerminnen verkeren - het water van de zee is altijd zout. Wat voor een karakter je ook hebt. hoe je geaardheid ook is. het. water van de zee blijft altijd zout. Daar is niets aan te veranderen! Zeeklacht - Buddingh Het water van de zee is altijd zout, Hoe men de suikerpot ook mag hanteren. Geagiteerd over het strand marcheren. Terwijl de wind de brandinghoppen krauwt: Een borstbeeld hakken uit scheepstimmerhout. Des nachts, in droom, met meerminnen verkeren. Tarbot fileren of Neptuin vereren: Het water van de zee is altijd zout. Daar helpt geen moederlief, geen vaderstout. Geen bokken, dokken, knokken of gekscheren. Geen brein van boterkoek, geen hart van goud: Of men voor dames voelt of meer voor heren. Het water van de zee blijft altijd zont. Ons jaarprogramma gaat verder mes. Dinsdag 14 november, Koos van Zomeren, Zondag 12 decemberKerstprogramma Mallemoer met het Literair Café en og van het Literaire Café Venray-regio zijn hun derde seizoen begonnen. Beide kringen staan open voor nieuwe mensen die graag lezen en schrijven en veel bezig zijn met taal en het ieuk vinden om daar mei andere amateur-schrijvers en dichters (m/v) uit Venray en omgeving over te praten. Als u mee wilt doen in een van beide kringen, kunt u zich .schriftelijk of telefonisch aanmelden bij het secretariaat. Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - minimale bijdrage van f 30,- per jaar - dan krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de. activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt ts bovendien reductie op de entreekosien van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt. u verkrijgen bij het .secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY. v Telefoon; 0478-582948. Reactie op 'Ziekenhuis Venray blijft bestaan' (Peel en Maas nr. 42) Met belangstellig heb ik het verslag op de voorpagina van Peel en Maas gele zen. Dat het gebouw zelf zal blijven bestaan dat geloven) wij ook. maar de inhoud hiervan wordt aangaande de basiszorg gewoon uitgekleed ten aanzien van de moeder-en-kind-zorg, de com plexe zorg. de cardiologie en nog onze ker de EHBO na kantopr en in het week end. Waar wij voor vechten is het behoud van de basiszorg welke aan tijd gebon den is en de verpleegdagenmogelijkheid in Venray; dit in verband met de reispro- blematiek van ouders met kinderen welke van hulpvervoer afhankelijk zijn. Op dit moment is de praktijk dat deze groepen tweemaal per dag 2x30 km moeten rijden (ca. 120 km) om op zie kenbezoek te kunnen gaap. Hiertegen lopen verloskundigen reeds maanden te protesteren daar dit een levensbedreigende situatie kan zijn. Hetzelfde geldt voor cardiologie, waar voor als vereiste ook in Venray een eer ste opvang dient te blijven. Deze cardio logie is ook noodzakelijk voor de EHBO na werktijd en in het weekend. Dhr. van der Vet, medisch directeur, deelde op de vergadering, van de stuur groep doodkalm, na het bezoek van minister Borst, mee dat'de EHBO in Venray een veredelde huisartsenpost moest worden terwijl mevrouw Els Theo Michiels persoonlijk meedeelde dat er een volwaardige EHBO zou moeten blijven inclusief de röntgenafdeling en cardiologie. Toen dhr. van der Vet hier op gewezen werd was het antwoord: 'Ik was bij het bezoek van mevr. Borst niet aanwezig' Het door de in uw bericht door dhr. Peeters geplaatste opmerking: 'Alle meningen en wensen worden op hun haalbaarheid beoordeeld. Er zal daar door een evenwichtiger plan ontstaan. Maar de verantwoordelijkheid ligt bij de raad van bestuur' is wat het eerste gedeelte betreft voor ons nieuw en het tweede de voor ons bekende dictatoriale benadering waarmede alle gesprekken besmeurd worden. Wij premiebetalers kunnen naar onze eigen financiële inbreng fluiten sinds de privatisering in de zorgsector. Dat er een evenwichtiger plan zal komen is voor ons nieuw en verheugd ons zeer, alleen wij weten tot op heden niet wat dit inhoud, wel dat dhr. van der Vet mededeelde op de eer der genoemde stuurgroepvergadering dat plan oversteek medio half november definitief zou worden uitgezonderd de nog in de lucht hangende EHBO. In het jaarverslag over 1999 kan men nog lezen dat ca. 25% (ca. 4500) van de opgenomen patiënten in Venray plaats vonden. Indien men de kindergenees kunde. hart- en vaatziekten en verlos kunde en vrouwenziekten berekend en procentueel in mindering brengt gaan hier zeker nog eens ca. 10% vanaf, zodat het verhaal dat het ziekenhuis blijft bestaan toch een moeilijker begrip wordt. Theo Michiels, voorzitter platform behoud Basiszorg St. Elisabethziekenhuis Venray Aanstaande zondag 29 oktober vanaf 16.00 uur vindt in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat weer een groot Oktoberfest plaatk. De Bonte Koe zal geheel versiefd zijn in een Bayrische ambiancè. Onder de blauwwitte kleuren zullén diverse Duitse bieren verkrijgbaar zijn en zal het aan worst en biet bommetjes-niet ontbreken. Dit jaèr hebben reed meer Duitse artiestön hun medewerking toegezegd, dan vorig jaar en het ziet er dus naar liit dat deze tweede editie van hét Oktoberfest wederom een succes zhl worden. Vele schlagers uit de jaren 70/8jü zullen zondag opnieuw live gezon gen worden. Denk bijvoorbeeld aqn Anita, Verdammt ich lieb dich, Idh bin wie du. Sierra Madre, Heidi, Kufsteinlied, Michaela, Anton qn natuurlijk het onvergetelijke Du. Verder zullen er optredens zijn vgn Der Xylofhonkünstler u zult horen hoe Circus Renz daadwerkelijk op xylofoon behoort te klinken) en van de band Die Tyroler Mauskutlen (leden van de Hofbende) die voor het eerst meedoen aan dit festival. De presentatie is in handen van Wim Maffay (de broer vandus vergeet het niet, a.s. zondag 16.00 uur Oktoberfest in De Bonte Koe und der Eintritt is... jowohl gratis! Wilkommen und proost! Adios zomer, hallo winter Nu de zomer weer de rug toege keerd is, heeft feestcafé de Koets een druk half jaar achter de rug. Omdat al het personeel uit Salou maar ook collega's, vrienden en gas ten allemaal weer in het koude kik kerlandje zijn is het tijd om op een feestelijke wijze afscheid te nemen van de zomer en de winter in te lui den. Feestcafé de Koets gaat dat doen met een Beach Party op vrij dagavond 27 oktober, waarbij de zaak gevuld wordt met strandzand, palmbomen en alles wat met de zomer te maken heeft. Er zal een sfeer gecreëerd worden zoals dit ook in de warme vakantielanden zb is. Inclusief een miss wet t-shirt en een mister wet boxershort verkie zing. De ze avond zal de laatste zomeravond worden in de Koets. 1 Op zaterdagavond wordt de koets omgebouwd tot een Aprés ski hut zoals die in Oostenrijk te is onder aan de pistes. Het zand van vrijdag heeft plaatsgemaakt voor sneeuw en de palmbomen voor ski's met schoenen. Tijdens deze avond kun nen er een paar leuke winterse spel len gedaan worden zoals boomstam- zagen en spijkerslaan. Wat later op de avond komt de vaste zanger van de aprésskihut uit Rotterdam, Janal], de hele Koets op z'n kop zetten met zijn feestnummers. De winnares eiri winnaar van de miss wet t-shirt eri wet boxershort verkiezing van vrij dag, mogen op deze eerste wintersë avond van het jaar in de Koets dé hele avond gratis drinken en worden ondanks de sneeuw, de hele avond in het zonnetje gezet. Zondagavond wordt de eerstë warme, zwoele knusse winteravond met de nodige erotiek. Er komen een paar dames en een heer de tem peratuur in de Koets behoorlijk opstoken met een aantal zeer profes sionele erotische shows waar ieder een het warm van krijgt. Tussen de show in zullen ze op gepaste wijze de shooters aan de man/vrouw bren gen. Dit wordt niet alleen erqtisch maar ook een groot feest. Kortom, dit wordt een zeer gezellig weekend. Voor mensen die graag meer infor matie willen, kunnen dit vinden op www.dekoets.nl. voor inschrijvin gen voor de wett verkiezingen, bel naar 514100 of 583848. Lucky Aces in 't Podium Zaterdag 28 oktober zijn de Lucky Aces in 't Podium te zien: Deze zevenmansformatie brengt aanstekelijke muziek uit de jaren 60 en 70. Rock and Roll en andere pop ulaire nummers uit die tijd, verpakt in covers van toppers zoals Dire Straits, Creedence Clearwater Revival, the Eagels, Van Morisson, Mavericks en instrumentale hits van de Shadows. Muziek niet alleen om naar te luisteren maar ook om op te dansen of mee te zingen. Lucky, Aces bestaat uit: Coy Koopal, zang; Richard Huwaë, zang en drums; Coen Pel, keyboards; Otto van Dijk, zang en gitaar; Arnold Ferdinandus, zang en bas; Gr van Rijswijck, gitaar en Jan Reintjes, gitaar. Zaterdag 28 oktober, aanvang 21.30 uur en de entree is vrij.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9