Duimelot houdt kindermarkt 3 Luc Adriaansen wint Strategotoernooi Onderhoud aan basisscholen Odapark wint 5000 gulden Stichting plaatst kruisen terug Activiteiten bij Intratuin Grotestraat 41 Wanneer kwaliteit en garantie telt JACOBS Kinder centrum De Nissehoff Vacaturebank vrijwilligers- centrale De onzichtbare gevolgen van een CVA OPENINGS AANBIEDINGEN ONS LEER HEEFT MÉÉR Afscheid Piet van Dijck als bestuurslid 'Weekend van de weemoed' in Restaurant Buitenlust Geslaagd Wat haalt uit uw hypotheek? Van BruGGen Paj pEEL EN MAAS donderdag 26 oktober 2000 - Pagina 7 ieke In het kader van de landelijke Veek van de Buitenschoolse Opvang (BSO) houdt kindercen- ngeiirum Duimelot in Venray op 1 november van 14.30 lot 16.30 uur een kindermarkt. peze vindt plaats in de BSO-vcsti- and ping aan de Plataanstraat 5 in ruin enray. key Landelijke Week van de Buitenschoolse Opvang Op de markt verkopen kinderen ba ran de BSO hun eigen, gebruikte, vei speelgoed. Verder zijn er diverse dkï ;uke activiteiten voor alle belang- e|M tellende kinderen en ouders en is er en elegenheid om een kijkje in de |SO-ruimten te nemen. team van Duimelot nodigt in iet kader van de Week van de BSO evens de leerkrachten van de basis- cliolen in Venray uit voor een ken- ismaking met de BSO. Kinderen «ven hun leerkrachten zelf een 1 naai rondleiding op de BSO. Een aantal kinderen zal een optreden voor hen verzorgen. KIMEE MEERLO Kindercentrum Kimee in Meerlo start de landelijke Week van de Buitenschoolse Opvang (BSO) op maandag 30 oktober met een kleur- wedstrijd voor alle basisschoolleer lingen in de, gemeente Meerlo- Wanssum. De kleurplaten worden verspreid op de basisscholen. Kindercentrum Kimee wil met deze actie meer bekendheid geven aan de BSO. De winnaars van de kleurwed- strijd krijgen persoonlijk bericht en mogen hun prijs samen met hun ouders komen ophalen bij het kin dercentrum aan de Peschweg la in Meerlo. Natuurlijk is er dan ook gelegenheid om even rond te kijken en om even te spelen. BEKENDHEID De landelijke Week van de BSO vindt plaats van 30 oktober tot 3 november. De provinciale steun functies voor kinderopvang en jeugdwelzijnswerk hebben geza menlijk het initiatief daartoe geno men. In deze week worden lande lijk, provinciaal en lokaal verschillende activiteiten georgani seerd. De belangrijke doelstelling is meer bekendheid te geven aan de buitenschoolse opvang. Centrale thema's zijn: de vormen en moge lijkheden van opvang, het aanbod aan de kinderen en het werken in de buitenschoolse opvang. De stichting Symbiose coördineert de activiteiten in de provincie Limburg. Kindercentrum Duimelot is een vestiging van de Stichting Samenwerkende Kinderopvang (SSK). De SSK heeft vestigingen in St. Anthonis, Bergen, Boxmeer, Gennep. Horst, Meerlo. Oploo, Sevenum. Venray en Vierlingsbeek. BSO is een van de opvangmogelijk heden die de SSK in de kindercentra biedt. Deze vorm van opvang is voor kinderen van 4-13 jaar. Zij kunnen voor en na schooltijd, op vrije middagen, studiedagen en in de schoolvakanties terecht. Het ver voer van en naar school kan door de BSO worden geregeld. Naast bui tenschoolse opvang biedt de SSK kinderdagopvang voor 0-4 jaar en gastouderopvang voor 0-13 jaar. Wilt u meer informatie over opvangmogelijkheden van uw kind bij de SSK, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Marketing en Sales, telefoon: 0478-587110. dakbedekkingen Stayerhofweg 7 Wanssum Tel.: 0478-53 17 95 lln het artikel over kindercentrum paiïfce Nissehoff van vorige week in I60 eel en Maas is per abuis het tele- jonnummer weggevallen. De issehoff, gevestigd aan de Bosweg lin Venray, is telefonisch bereik- ar onder nummer (0478)589314. Vredeskerk Ik vraag uw aandacht voor het llgende: er wordt de laatste tijd ior de mensen weer verontrust iproken over de naderende slui- ^van de 'Vredeskerk-Nederland' rwijl dit aan de naaste omgeving deze kerk zelf een beetje te wij nis! Het bisdom, en ook het deke- lat Venray, vragen in feite om een led gevulde kerk bij de kerkdien- :n en ook om geld om dit te onder- mden! Daar dit door onze eigen huid zienderogen de laatste jaren hieruit gaat, en ook door het pries- rtekort gaat dit gebouw waar- hijnlijk verloren! Bovendien ordt door niemand met geen oord gerept over het feit dat deze rk een 'Oorlogs- en redesmonument' is, dat met enige rbied behandel moet worden izien de reden dat het gebouw isticht is! (4 Mei 1964 Eerste ren). Op 25 oktobner is het 36 jaar lieden dat dit gebouw, toen nog !hristus Koningzondag' (het lamfeest van deze kerk!) met veel eslgedruis ingezegend is! (De kerk gebouwd met financiële steun van uitsland, Engeland, VS, Canada, a. de wijbisschop van Keulen gde in 1964 de eerste steen). Om in uur 's morgens is toen deze jrk door Pastuurke Geerits en eken Loonen ingezegend. Onder inwezigheid van de gehele rochiegemeenschap, de enseniusschool en het toendertijd igerichtte kerkkoor die deze plech- [heid opluisterde! Om vier uur 's iddags werd in een volle kerk istoor Geerits geïnstalleerd als istoor van de Vredeskerk, en 's onds was er een receptie en een ner voor genodigden inhet ooster Mariann Hill aan de toen- w Hoebertweg (tegenwoordig Ide Opleidingen). Van tevoren is pastoor Geertis afgehaald bij dit ooster en met een stoet naar zijn rk begeleid om geïnstalleerd te orden en er ook nog zijn eerste Mis op te dragen! Op 31 mei 165 is deze kerk onder aanwezig- id van kerkelijke en wereldlijke Horiteiten officieel geopend door toenmalige minister van CRM ■Marga Klompé, maar dit is alle- oal vergetenIn mei 1971 is het tonnen 'Vredesmonument' ont- Id' Thijssen, Venray. Luc Adriaansen heeft zaterdag het Strategotoernooi in café-zaal De Karklingel in Oostrum gewonnen. Zo'n 25 strategospelers namen deel aan het evenement, dat door Venraynaar David Bouten werd georganiseerd. Vincent de Boer sleepte de tweede prijs in de wacht en Mark Blockhaus werd derde. Bij de junioren won Frank van der Linden, die Vadim Dijkshoorn (tweede) en Simon van den Berg (derde) achter zich liet. David Bouten is zelf een fervent Strategospeler en deed in de afgelopen jaren al aan verschillende internationale wedstrijden mee, zoals aan het jaarlijkse WK in Londen. Hij is lid van Strategovereniging De Vaandeldragers uit Nijmegen. Door de schoolbesturen zijn bij de gemeente Venray in totaal veertien aanvragen voor onder- houdsvoorzieningen ingediend voor plaatsing op het programma 2001. Uit een toets van de gemeen te Venray is gebleken dat alle gevraagde voorzieningen noodza kelijk zijn om te voorzien in een adequaat onderhoudsniveau. De aanvragen zijn onder andere afkomstig van De Landweert (her straten bestrating, vervangen erfaf- scheiding). De Flierefluit (aanpas sen ventilatie), De Vlaswei (verwijderen boomwortels). De Hei (vervangen buitendeuren buitenber ging), St. Antonius (vervangen met selwerk) en St. Oda (vervangen houten poort, aanbrengen ventila- tierooster in buitenkozijnen). De aanvragen voor uitbreiding (o.a. toeslag meubilair) vloeien voort uit het in februari vastgestelde Integraal Huisvestingplan en zijn gebaseerd op de bij dit plan beho rende leerlingprognoses. Zodra een school door toename van het aantal leerlingen recht heeft op uitbreiding van het onderwijsleerpakket en het meubilair kunnen zij aanspraak maken op dit budget. De totale kos ten voor onderhoud bedragen in 2001 281.269 gulden en voor uit breiding 141.722 gulden. HUISVESTING Op grond van de wet op het pri mair onderwijs moet de gemeente zorgdragen voor adequate huisves ting van alle scholen voor primair onderwijs binnen de gemeentegren zen. Op grond van de verordening .voorzieningen huisvesting onder- wijs gemeente Venray 2000 (huis vestingsverordening) dient de gemeenten jaarlijks voor 31 decem ber een programma en overzicht vast te stellen voor voorzieningen in de huisvesting die noodzakelijk zijn in het volgende jaar. Op het pro gramma komen alle voorzieningen te staan die voor vergoeding in aan merking komen. Het voorstel wordt op donderdag 2 november bespro ken in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor basisschool de Vlaswei iemand die het tuinon derhoud onder zijn/haar hoed wil nemen. De werkzaamheden vinden plaats in Venray. Er worden geen speciale eisen gesteld en de werktij den zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8, 580TbM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m donder dag van 11.00 lot 17.00 uur. Herkennen, erkennen en aanvaarden Een hersenbloeding of een herse ninfarct (CVA) kan iedereen plotse ling overkomen. Vaak ontstaat hier door een dramatische ingreep in het dagelijks leven voor de getroffene en de directe naasten. Behalve even tuele lichamelijke beperkingen bijv. het bewegen, gezichtsvermogen, reuk- en gehoor zijn door de bescha diging van de hersencellen allerlei niet direct zichtbare functies beperkt of verstoord, waardoor het leven met deze beperkingen zowel voor de getroffenen als voor het gezin grote gevolgen kunnen hebben. Te denken valt aan de psychosociale gevolgen zoals verlies van sociale contacten, afhankelijkheid van de getroffene, onbegrip door de omgeving, verlies van werk, hobby's, persoonlijk heidsveranderingen etc. Maar ook neuro-psychologische gevolgen zoals de taal niet meer begrijpen, emotionele veranderingen, geheu gen- en concentratiestoornissen, vermoeidheid, ontremming etc. Daar deze beperkingen bijna altijd 'levenslang' zijn moet men zijn leven opnieuw inrichten en een nieuw zin hieraan proberen te geven. Ook bij getroffenen na een coma of hersentumor komen deze onzichtbare handicaps voor. Cerebraal afd. Limburg wil u hierbij helpen door samen met u een nieu we weg te vinden. Celebraal afd. Limburg houdt voor zijn leden en alle belangstelle- nen op woensdag 1 november van 19.30 tot 21.30 uur in de Huiskamer van het St. Elisabethziekenhuis, Merseloseweg 130 te Venray een ontmoetings/voorlichtingsavond waar aan de hand van de videofilm 'Anders' zal worden gesproken over de niet-zichtbare gevolgen van een CVA Tevens is er gelegenheid voor onderling contact, verkrijgen van brochures en boeken, informatie over gespreksgroepen en ander acti viteiten van Celebraal Limburg etc. De toegang is gratis en we hopen velen van u te mogen ontvangen bij een kopje koffie. In verband met de ruimte en de koffie/thee gaarne vooraf telefo nisch aanmelden bij: Hans.Hessels, tel. 046-4494518, Diny Dilweg. tel. 043-3623410 of Ria Leistra, tel 0475-325975. Tel. 0478 - 568 415 Lederen kleding voor dames en heren Keuze uit meer dan 1000 stuks in 100 modellen Jacks- Jassen- Broeken- Blazers- Mantels enz. normaal 299,- 399,- 399,- 449,- 599,- NU 199,- 250,- 299,- 349,- 399,- V E N L O DENBOSCH- MAASTRICHT. DORDRECHT. EINDHOVEN. TILBURG. BREDA. VENRAY De Zonnebloem afdeling Limburg heeft vrijdag in Kasteel Oost te Valkenburg uit handen van gouverneur van Voorst tot Voorst de Ons Limburg Pries ont vangen. De Zonnebloem kreeg een oorkonde, een legpenning en een bedrag van 20.000 gulden. Het Odapark Venray ontving 5000 gulden. Naast het Odapark en de Zonnebloem waren ook het Toon Hermans Huis in Sittard, het Worldfestival/Parade Brunssum 2000 en Stichting Matty Niël in Maastricht genomineerd. Ook zij ontvingen 5000 gulden. BIJDRAGEN De vereniging Ons Limburg is een instituut dat voortkomt uit de vroe gere Limburgse sociale volkshuis vesting en ondersteunt nu als zelf standig orgaan, door middel van financiële bijdragen, activiteiten van sociaal-culturele en maatschappelij ke aard. De Ons Limburg Pries is ingesteld om de betrokkenheid van de vereni ging met de Limburgse bevolking te accentueren, In de afgelopen jaren is de prijs aan een aantal instellingen, die bijzondere prestaties hebben geleverd, toegekend. Zo kregen de Stichting Limburgs landschap, de Frankenthalstichting en de Pepijnklinieken in Echt al de Ons Limburg Pries. Een werkgroep van de Stichting Kruisen en Kapellen plaatste vorige week vrijdag drie kruisen die in de afgelopen weken zijn gerepareerd terug op hun oorspronkelijke stek. Als eerste werd het wegkruis op de hoek Lemmenweg-Deurneseweg geplaatst. "Verder worden ook het gerestaureerde wegkruis aan het begin van de weg Volen in Heide en het kruis dat altijd vooraan de Smakterweg heeft gestaan terugge zet". vertelt Koos Swinkels, voorzit ter van de stichting. De kruisen heb ben alledrie een grote onderhouds beurt achter de rug. "We hebben ze opnieuw geschilderd en de bescha digingen zijn hersteld", zegt Swinkels. Zes vrijwilligers zijn wekelijks op donderdagavond in het eigen atelier bezig met de restaura tie van de kruisen. Binnenkort krijgt ook het kruis op de hoek van de Bongerdstraat-Stationsweg een grote beurt. Het bronzen beeld aan het Kerkpad in Venray, dat onlangs werd vernield, wordt vervangen door een betonnen beeld. Piet van Dijck heeft afgelopen diuv.b;;.: ai scheid - ■bestuur.,Vajb\.de Srichtbii: 'WinkclcenuTifa Venray. Van Dijck beeft elf jaar zitting gehad ia het bestuur van de winkeliersvereni ging. Hij voai! ui> vjcc-voorbuer en als lid van het dagelijks bestuur opgëvolgd door Wtm van den Heuvel; Het. niéuwe bestuurslid Wbont in Deurne on runt sinds drie drogisterij Fios in <:ie Grotestraat. Piei van Dijck heelt iti dc aDdopeo eb ,-cro'b: vun funcouvokree H- kei ié .bestuur Hijavuk-ordonneer'Voor- zitter en secretaris. Van Dijck heeft ook' bet initiatief genomen Voorde halfjaarlijkse modekoop- zonbngco 'in.her cwur- cu nagt a. Voorzitter Lotus iyfoers prees het vertrekkende bestuurslid voor zijn inzet. "Piet is heel goed bekènd in Venray, Hij kent iedereen en iedereen kent. Piet. Hij was dan óok voor velep een praatpaal", zei Moctck Pier van ibb'-D bbijc c/cl als lid van de activiteitencommis sie betrokken bij Winkelcentrum ■Venray. De herfst is de tijd dat we af en toe terugdenken aan de zomer die achter ons ligt. Om dat gevoel nog een keer vast te pakken presen teert Restaurant Buitenlust in Venray komend weekeinde, zater dag 28 en zondag 29 oktober, 'het weekend van de weemoed'! Marwil, Piet en Bart Jacobs van Buitenlust nodigen u uit voor een weekend vol met geneugten uit de zee met heerlijke 'fruits de Mer'. kunt genieten van oesters, kreeften, venusschelpen, scheermessen, krab, alikruiken en overheerlijke koude en warme vis. Na dit 'weekend van de weemoed' maakt Restaurant Buitenlust zich op voor de herfst. Het jaargetijde waarbij de lichturen korter en de regen en de wind uren langer worden. Het bos kleur lang zaam roodbruin en verliest zijn bla deren. Rustig scharrelen de dieren hun eerste eikeltjes en paddestoelen bij elkaar om straks de winter door te komen. Het jaargetijde ook dat de ware liefhebber weer langzaam het water in de mond begint te krijgen, immers de wildtijd komt eraan. Echter niet alle dieren die vroeger mochten worden gejaagd in Nederland, komen hier nog voor in aanmerking. Om de wildstand in Nederland niet te zwaar te belasten, heeft Buitenlust ook dit jaar geko zen voor wild uit andere gebieden van de wereld. Kort gezegd: bijzon der wild in een bijzonder restaurant. Wat had u gedacht van moeflon, rendier of wild zwijn, maar natuur lijk ook die overheerlijke klassieke hazenbout zoals alleen oma, en natuurlijk Buitenlust, hem kon maken. Nog een keer terug naar de zomer met 'het weekend van de weemoed', of toch eventjes wachten op de culinaire geneugten die de herfst met zich meebrengt. De beslissing is aan u. Wel even vante- voren laten weten, indien u wilt komen. Reserveren is gewenst: Restaurant Buitenlust, Maashesewea 76 in Venray. telefoon (0478)581181. Aan de universiteit te Amsterdam behaalde Marlieke v. Rens uit Vierlingsbeek haar doctoraal Communicatiewetenschappen. Als service is Intratuin Venray voor de feestdagen extra geopend: voor sinterklaas extra koopavonden tot 21 uur geopend op: donderdag 30 nov.. vrijdag 1 dec. en maandag 4 dec. Extra koopzondag: zondag 26 nov. van 11.00-17.00 uur. Activiteiten: kinderen kunnen op zaterdag 25 nov. hun schoentje zet ten bij het Intratuin Tuincafé. Op zondag 26 nov. kunnen de kinderen hun schoentje weer ophalen, met hopelijk iets moois er in van Sint en Piet (afhalen tussen 14.00-17.00 uur). Tevens kunnen zijn in het Intratuin Tuincafé zelf sinterklaas liedjes zingen onder begeleiding van de Intratuin-kindervriend. Voor kerst heeft Intratuin Venray extra koopavonden tot 21.00 uur op: woensdag 20 dec., donderdag 21 dec. en vrijdag 22 dec. Extra koop zondagen: zondag 10 en 17 dec. van 11.00-17.00 uur. Op zondag 10 december een optreden van de band Jirs van 13.00-17.00 uur en op zon dag 17 dec. een optreden van oude- renkoor Crescendo van 14.00-16.00 uur. Op zaterdagmiddag 9 dec. aan staande zal het Venrays Mannenkoor Intratuin Venray bezoeken vanaf 14.00 uur. Gedurende hun bezoek zullen zij al wandelend door het bedrijf hier en daar een 'nootje zingen'. U bent ook allemaal van harte welkom! Andere activiteiten Rondleidingen: gedurende de maand november zullen op alle don derdagochtenden rondleidingen georganiseerd worden voor groepen van bedrijven, instellingen, vereni gingen etc. Op donderdagochtend 2 nov. kunnen ook de klanten indivi dueel inschrijven via de Intratuin klantenservice. Intratuin Venray geeft traditioneel jaarlijks de Kerstworkshop. Deze zal plaatsvinden op maandagavond 11 dec. of op dinsdagavond 12 dec. Inschrijving via de Intratuin klan tenservice. In januari 2001 start Intratuin Venray wederom met en bloemschikcursus. De cursus bestaat uit 7 lessen waar diverse onderwerpen aan bod komen op bloemsierkunstgebied. Informatie en inschrijving via de klantenservi ce van Intratuin Venray. Op zaterdag 9 dec. van 13.30-16.30 uur zal er een demonstratie plaatsvinden op het gebied van kerst- en sfeer arran gementen zodat u volop inspiratie op kunt doen voor het maken van de mooiste creaties. 0800-1800 (gratis) Van Bruggen Adviesgroep Paterstraat 19-c 5801 AT Venray Of u nu een huis gaat kopen of blijft wonen: een goed hypotheekadvies kan ook veel geld ople veren. De Van Bruggen -adviseurs nemen echt de tijd voor u. En leggen u alles glashelder en dui delijk uit. U krijgt de beste hypotheek met de laagste maandlasten. Bel daarom vandaag nog 0800-1800 voor een afspraak met één van de Van Bruggen-adviseurs te Venray. Of vraag het gratis informatiepakket aan met het boekje de 10 Gouden Hypotheek Tips. ADVIESGROEP www.vanbruggen.nl

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7