Monumentale kunst op Sint Anna eNJee Kappers haar deuren' Wijk vereniging Veltum Healingsavonden in Venray Bibliotheek PEEL EN MAAS donderdag 26 oktober 2000 - Pagin E Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1tel. 5113"85. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 12.00 Huwelijk Pascal Lucassen en Anouk Ariaens; 19.00 H. Mis voor: Leo en Mien Gooren- Voermans (namens tweelingzus): jrd. ouders A. v. Dijck-Sikes; Jacob en Truus de Bruinn-Stevens (koll.): overl. ouders Bouten-Verschuren en overl. fam.; Johan Schwahöfer; Frans Wijnhoven (koll.); Jan v.d. Bekerom en zoon Huub; overl fam. Bouten; Jan en Truui v.d. Broek-Kellenaers, dochter Beis en zoon Albert (koll.); jrd. Til Janssen-Pelzer en overl. fam.; Rob Nijbroek (koll.); Alphons Odenoven en zoon Jan en voor overl. fam. Odenhoven van de Kerkhof van Moorsel; Hendrik v.d. Heuvel bij zondere intentie; voor speciale intentie; Zondag: 30e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk en zoon Martin en dochter Jo en kleindochter Emmyu; overl. fam. v. Rijswijck- Verhoeven uit dankbaarheid: om uit komst en eenheid in een gezin; overl. fam. Schreurs-Peeters: overl. ouders fam. Baarsen-Ruten; 11.00 Gezinsmis voor: Karei v. Vegchel; jrd. Bert Hermsen; Wim Koningstem (koll.): Jan Bastiaans; ouders Laurensse-Janssen: Mie Swinkels-Seijkens; Jan en Maria Verhaegan-Meuer: Bert v. Duuren (verj.); Maandag: 8.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis ouders Kleuskens-Achten; Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis overl fam. Thijssen-Hendrix; Woensdag: Allerheiligen; 19.00 H. Mis Feestelijke H.Mis: Johan Schwachöfer én overl. fam.; jgt. Agnes Camps-Thie'; An Derickx-Klomp (koll.); Harrie Swaghoven; Donderdag: Allerzielen, gedachtenis van alle overl. gelovigen; 9.00 H. Mis voor: Jan Schiks en Truus Schiks- Ramsteijn; Berlus Meesters en fam.; ouders v. Es. kinderen Hella en Gerard: 19.00 Plechtige H.Mis Allerzielen: Ferdie Dobbelaer: jrd. Petrus Gooien en Gerda Gooren; Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. fam. de Vilder-Ritte; ouders Geutjens-vermaze- ren; Dienbeurten: za 19.00: Cas, Paul, Ingo, Koen M. en Robert; zo 09.30 Marco, Loek en Job; zo 11.00 Sjoerd, Jasper, Bram, Marloes en Jesper; woe Allerh.: dhr. Hoppenbrouwers, Job, Martijn en Falco; do: Allerz.: Jacqueline, Sjoerd, Maijoleine en Suzanne. Lectoren: za. 19.00: L. Truijen; zo 09.30 P. v.d. Broek; zo 11.00 J. Truijen; woe G. de Groot; do: 2 leden van de avondwakegroep. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G> v. Loenen. Lect.: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: Zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 16.00 doop Colin Kleuskens. Kroonkruid 59; 16.30 doop Anouk Min, Joke Smitsstraat 12; 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 kinderwoord dienst; volkszang: Lenie Martens-v.d. Berg (koll.); Floor Min-v. Hees (koll.); overl. ouders Martinus Arts-Verkoeijen; Jan Arts en overl. fam. Thy Thuyls en overl. fam.: Ron Minten; Zondag: 8.30 Teng Hendrix; 10.30 m.m.v. Zonnelied; ouders Kersten-v. Bracht; Herman Scholten; Rombout Appels; overl. ouders Drabbels-v. Vegchel; Maria janssen-Clevens (koll.); Anna Bergmans-v.d. Heuvel (koll.); Giel en An Schwachöfer; Johan Elderkamp; Harry Lucassen (buurt); 12.00 doop Fleur Bouten, Handelstraat 31: 12.30 doop Isabella Auriaux, Randenrade 4; 15.00 Vespers en allerzielenlof m.m.v. Herenkoor, Zangers v. St. Frans en Zonnelied; Maandag: 18.30 voor onze parochie Venray-zuid; Dinsdag: 18.30 Liturgie allerheiligen; Peter Siebers (koll.); Rob ten Holder (koll.); Woensdag: 18.30 Allerheiligen; Hoogmis m.m.v. Herertkoor; overl. fam. Peters-Arts; overl. fam. Jan Arts-Jansen; Bert Fleuren en overl. Fam. ouders Creemers-Theunissen: Harry Lucassen (buurt); Donderdag: 18.30 Allerzielen; Requiemmis m.m.v. het Gregoriaans koor; Piet Baeten en overl. fam.; Johan Maas (koll.); Joey Hendrick (koll.) Mia Sijbers-v. Kessel (koll.); Piet Swinkels en overl. fam. Swinkels-Fleurkens (koll.); Vrijdag: 18.30 Jac v. Dijck; jrd. Teng Arts en overl. fam.; Voorafgaande aan de Eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbid ding zijn in de kerk. In de maand okto ber zal elke ma-vrij om 18.10 de rozen krans gebeden worden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: GEEN Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. Herenkoor Vredeskerk; Jep Janssen; Grad Pelzer (v. H,). Parochie Oostrum Zondag: 9.30 (gemengd koor); Antoon Janssen; overl. ouders Broekmans- Bovee; Herman de Kleijn; Pierre Jacobs en wederz. fam.; jrd. Piel v. Hout: Toon Peerenboom; Piet en Harry Hermans: jrd. overl. ouders Broeren-Kersten; Tina Joosten-v.d. Berg; Sjang Joosten; Gerrit Rutten; A.M.C. Houba: overl. ouders Bovee-Bartels en zoon chretien; 14.00 Allerzielendienst en tocht naar het kerk hof; Dinsdag: 9.00 H.Mis: Piet Vermeulen en overl. fam.; past. De Ceuster; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam.: Donderdag: 9.00 H.Mis; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam.; past. De Ceuster; Misdienaars: Steef Gielens. Sjors Gommans, Boy de Klein en Paul Nellen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Overl. ouders Heidens- Snellen en zoon Jan; Ivone van Rhee- Bierlee; Piet Peelers; jrd. Mien Linskens-Takken; Dina Hellegers- Marcellis; Henny Geurts; Cris Houwen (verj.) en An Houwen-Derks. Zondag: 9.00 Hoogmis van Allerheiligen; (Herenkoor); Bert v.d Ven en overl. fam. v.d. Ven-v. Leijster; st. Wim Rongen; Miel Janssen en overl. fam. Janssen-Jenniskens; overl. ouders Cox-Wolters en Jan en Nel Cox: 15.00 Allerzielenviering met fanfare; in het bijzonder voor de parochianen die in het afgelopen jaar gestorven zijn: Woensdag: 9.00 H. Mis Weldoeners der kerk; Donderdag: Allerzielen: 19.00 Hoogmis van Requiem, Herenkoor; voor de overleden parochianen van dit jaar. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H.Hart en voor priesterroepingen; pastoor Schoren; tot bijzondere intentie en uit dankbaarheid. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 overl. ouders Emonts- Geurts en kinderen; Piet Emonts; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; jrd. overl. ouders Reijnders-Weijs; jrd. Piet Philipsen; Door Strijbos-Rijs; Jan Rambags; overl. ouders v. Kuyck- Verrijdt en kinderen; Wim Geerets; Zondag: 15.00 Allerzielenviering; Misdienaars: za: Marlou, Evelien en Sjors; zo: Thijs, Karin en Bram. Pastoor Hoedemaeckers, Dorpsplein 7, 5807 BC Oostrum, tel. 581254. Parochie Leunen Zaterdag: "Gezinsmis; thema: Allerheiligen/allerzielen. Lsm. Toon Hermans en Mieneke Hremans- Manders en overl. fam.; Harrie Smits en overl. fam. Smits-Geurts; levende en overl. leden van de fam. Martens (v.w. reünie); Jan Verheijen; gst. Jrd. Jacob Reijders en Truus Reijnders-Goumans en dochter Riky; Zondag: 10.00 hgm. Sef Gooren en overl. fam.; ouders Direks-Derckx en overl. fam.; overl. fam. Wismans- Loonen; Willem Bal en Denise Bal- Buray; overl. ouders de mulders- Hendrikx en zonen Teng en Harry; jrd. Harry Geurts; 14.30 Allerzielenviering met aansluitend stille tocht naar ons kerkhof; Maandag: 19.00 weekd. Grad Willems (4); Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: Allerheiligen; lsm. Piet Liljens en Mien Litjens-Lemmen; Jan v.d Berg en over. Fam. v.d. Berg-Jacobs; Donderdag: 19.00 Allerheiligen; gedachtenis van alle overleden gelovi gen; gest. Jrd. Gerard Voermans Vrijdag: 19.00 Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Job Nellen en Kevin Janssen; zo 10.00 Benny Janssen en Jobien Janssen; 14.30 Allerzielendienst en tocht naar het kerk hof: Paulien Weijs, Marjon Weijs en Sander Loonen; Job Nellen en Björn Geruts (om 14.10 in de sacristie zijn om het een en ander door te spreken); ma 19.00 Lucie Houwen en Kim Verstappen; woe 19.00 Karlijn Pouwels en Auke Loonen: do 19.00 Patrick v.d. Sterren en Lian Vulings. Lectoren: za 19.00: geen i.v.m. gezins mis, wel communieuitreiking; zo 10.00 Jeanny Jenniskens; Gedoopt: Bas Weijs, Hoogriebroekseweg 2, Castenray. Rectoraat Heide Zondag: Hoogfeest van allerheiligen; 9.30 PI. Hoogmis voor Jan Spee (koll.); overl. ouders Achten-Cox; Nol Evers (koll.); overl. ouders Janssen-Doumen; overl. ouders Heesen-v. Soest; misd.: Martin, Willeke Iris J. en Chantal. 14.00 Allerzielendienst, daarna proces sie naar het kerkhof. Rectoraat Veulen 30e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. en kerkdeurcol lecte wereldmissiedag; gest. Jgt. Jacobus Geurts en Wilhelmina Croymans; jgt. Bert Cremers en kleind ochter Anja; le 6wd. Petronella Hagens- Reintjes; overl. fam. Takken-Nabuurs; overl. fam. v. Staveren-v. Son; overl. ouders Timmermans-Roosen en overl. fam.; jgt. Theodorus Jacobs en echtgen. En overl. fam.; Zondag: 15.00 Allerzielendienst pro cessie naar het kerkhof; tevens koll. Onderhoud kerkhof; Vrijdag: 8.30 le vrijdag van de maand; woorddienst t.e.v. H.Hart t.b.i. Misdienaars: za: Danny. Luuk. Rik en Daan: zo: Linda, Lieke, Stefan en Koen. Lector: za: M. Philipsen; zo: M. Geurts. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (jongerenkoor America); Jep, Leen en Gerrit Flinsenberg; overl. fam. Spreeuwenberg-v. Hoof; Piet Verstappen en Nel Vervoort; Harry Spreeuwenberg: jrd. Theo Vollenberg; Jan Lemmen. Zondag: 09.15 (Vivace); jrd. Jan. Piet en Jeanne Swinkels; Toon Pouwels en fam.; Wilhelmus Spreeuwenberg: fam. Janssen-Keijsers. Dinsdag: 19.00 Feest van Allerheiligen; intenties van de parochie: alle overlede nen van het afgelopen jaar en de overl. fam. Hubers-Loonen; Vrijdag: 11.00 Huwelijk Peter Michels en Rian van der Staak. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marian en Anneke; zo 09.15 Maartje en Rian; di 19.00 Niels en Bart; vrij 11.00 Rinske en Ellen. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Feest van Allerheiligen; lev. En overl. fam. Janssen-Pubben; Anna v. Lankveld-Giesbers: misd.: Frank Hendriks en Coen v. Tilburg; 16.00 Allerzielenlof; misd. Femke Claessens en Rowene Keuten; Woensdag: 19.00 Piet Janssen; jgt. overl. priesters hier werkzaam geweest; Jo en Nel Versteegen-Verlinden: Kerk poetsen: mevr. V. Tilburg en mevr. Hoedemakers. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Henk en Truus Nabuurs; dankbaarheid J. v.d. Heuvel-Peters. Na de hoogmis processie naar hel kerkhof en zegening der graven; Donderdag: 19.00.viering van allerhei ligen en allerzielen; Misdienaars: zo: Luc, Frank, Laura en Nick de M.; Lezers: zo: Maria Lenkens. Rectoraat Smakt Zondag: Hoogfeest van Allerheiligen; 10.00 Hoogmis voor: Herman Janssen; M.F.A. Kramer; René Buijzen; Arnold Reijnders; Piet Poels: vader en moeder Kersten. Sraar en Corry; Vic Kersten en fam.; Antoon Janssen; overl. fam. Martens-Michiels; Anna Janssen-v.d. Sluis en overl. lam.; overl. ouders Nellen; leclr. Riek v. Kempen: dien- beurt: Stijn Wardenier: 15.00 Gebiedsdienst waarna bezoek aan de begraafplaats; Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis overl. fam. Bastiaans- Deenen en bijzonder intentie; Mayene Berenden; dhr. Noyen en Jeroen. Protestantse Kerkengemeenschap óccde fat* In deze maand oktober gaan velen de gedachten terug naar hei logsgebeuren in 1944. Het is rui jaar geleden dat Venray werd be, Een grote puinhoop troffen de En bevrijders aan bij het binnenkomt Venray op. 18 oktober. Ontelbare kraters en zwaar verwoeste woonli kwamen ze op hun weg tegen, zware bombardement op 12 oh 1944 zullen velen zich nog herinj Het centrum van Venray moes zwaar ontgelden. Op maandag 16; ber 1944 werd Venray's grootste ment de Petrus Bandenkerk en totaal verwoest. Ook het kin Jerusalem krijgt haar deel en sin brand. Ook de Hofstraat ontkom aan een enorme vuurzee. Op dc zien we de restanten van het winkel en bakkerij van de fam. Got Duidelijk is te zien de bakkerijovei de achtergrond wal er overbleef Jerusalem. Links het gehavendel wat nu bewoond wordt door de Ham. De foto is van omstreeks! 1945. Jan v.d. Putten Venray e.o. Zondag 29 okl. zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. L. Boot voorgaan in de dienst. Tijdens deze dienst zal hel feest van de doop gevierd worden. Er zijn vijf dopelingen dit tijdens deze dienst gedoopt zullen worden. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Natuurlijk staan er ook bekertjes limonade klaar voor de kinderen. Zondag 29 okt., tij dens de kerkdienst, zal er basiscatheche- se gegeven worden. Alle kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool zijn van harte welkom. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Blijft staan en ziet de redding van Jehovahin de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten: Zondag 29 oktober om 10.00 en 14.30 uur: Kandidaat A.de Groot, Bleskensgraaf. 's-Morgens is er kindercrèche. Woensdag 1 november om 19.00 uur dankdienst: Voorganger: evangelist J.A.J.Bals Ik zie, ik zie wat jij niet ziet Dat spelletje klinkt je misschien wel bekend in de oren. Wat heeft dat nou te maken met een gezinsviering zou je denken'? Dat kun je horen in de gezins viering op zondag 29 okt. om 11.00 uur in de Grote Kerk. Je bent van harte wel kom. Neem je ouders, broers, zusjes, opa's en oma's ook mee. Werkgroep Gezinsviering. St. Maartens optocht 11 november Op zaterdag 11 november a.s. organi seert de wijkvereniging de traditionele St. Maartensoptocht door de wijk Veltum. Alle deelnemers aan deze tocht worden verzocht zich even voor half zeven te verzamelen op de parkeerplaats van de Cl000. Tevens doet de wijkver eniging daarbij wederom een beroep op Veltumse muzikanten om deze tocht muzikaal te begeleiden. Jeugdclubactiviteiten Vanwege de werkzaamheden aan 't wijkcentrum vinden de eerstvolgende jeugdclubbijeenkomsten (zoals ter voor bereiding op St. Maarten. Sinterklaas en Kerst) plaats in de kelder van de Coninxhof. Deze jeugdclubbijeenkom sten zijn uitsluitend toegankelijk voor de kinderen die hiervoor eerder aangemeld werden. Alleen voor de sinterklaasvie ring is nog separate aanmelding moge lijk, zie hierna). Sinterklaasbijeenkomst 29 novem ber Voor de sinterklaasviering (op woens dagmiddag 29 nov. van 13.45-15.30 onder de Coninxhof) kunnen nog enkele kinderen (tot max. 9 jaar) aangemeld worden en wel bij Elly Pouwels, Weg in de Berg 4. Bij aanmelding dient tegelij kertijd het inschrijfgeld voldaan te wor den, l.w. 5,- voor leden van de wijkver eniging en ƒ6,- voorniet-leden. Sinterklaas bestellen? Ook dit jaar biedt de wijkvereniging. weer de mogelijkheid om Sint en Piet voor een kort huisbezoek te ontvangen. De vergoeding hiervoor bedraagt 15 gulden voor leden van de wijkvereni ging en 20 gulden voor niet-leden en is incl. strooigoed. Als data gelden daarbij de avonden tussen donderdag 30 nov. en maandag 4 dec. Bel voor nadere infor matie Jos Bouten, tel. 586423 (na 18.00). Verbouwing wijkcentrum Zoals eenieder heeft kunnen constate ren wordt momenteel hard gewerkt aan de verbouwing en uitbreiding van het wijkcentrum. Als alles meezit zal het gebouw medio november door de aan nemer opgeleverd worden. Daarna volgt de afwerking en herinrichting. Hiervoor is de wijkvereniging nog op zoek naar wijkbewoners, die daarbij op vrijwillige basis een of meerdere dagdelen behulp zaam willen zijn. Op dit moment zoeken wij nog naar enkele vaklieden voor diverse timmer- en schilderwerkzaam heden. Iets voor u? Laat dit dan spoedig weten aan Hans Beterams, tel. 587007 (na 18.00). PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Nieuw in Venray: Healingsavonden o.Lv. Medium P. Alberts Mensen bele ven in deze tijd veel pijn, waar een pshychische oorzaak aan ten grondslag ligt. Deze pijn en andere problemen kunnen worden verzacht en opgelost, waardoor mensen weer gaan functione ren en hun weg weer kunnen vervolgen. U bent welkom op deze avonden via telefonische aanmelding. De avonden zijn op de eerste woensdag van de maand. fo'emet U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Stichting Stadspark Venray (33) De publicatie van vorige week over de beeldhouwwerken van Piet van Dongen op het Sint Annaterrein heeft tot enkele reacties geleid, onder andere van de dorpsraad van Oostrum die ons er op attendeerde dat het Mariabeeld "Heil der Zieken" door de Raad van Bestuur van het Vincent van Gogh Instituut aan Oostrum is toegezegd. Zodra daartoe de gelegenheid zich voor doet, zal het beeld worden verplaatst naar het Oostrumse dorpsplein. Van harte gunnen wij Oostrum een heel mooi beeld, maar wij zijn van mening dat dit kunstwerk deel uitmaakt van het cultuurhistorisch erfgoed Sint Anna en niet zonder meer hiervan mag worden vervreemd. Het beeld hoort bij de geschiedenis van deze inrichting en is voor Venray een kostbaar relict. Overigens zij erkend dat het Vincent van Gogh Instituut zelf kan bepalen wat het met haar eigendommen doet. Uit de plannen voor het Servatiusterrein blijkt dat men respect heeft voor de eigen his torie. Een aantal relicten zullen bewaard blijven en zijn opgenomen in hel nieuwe stedenbouwkundige plan voor deze locatie. Het zelfde respect vragen we ook voor de relicten van Sint Anna Piet van Dongen, een Venrayse beeldhouwer De beeldhouwwerken die Piet van Dongen voor Sint Anna maakte, dateren van beginjaren vijftig. De twee beelden, het Heilig Hartbeeld bij paviljoen Eugène en het Mariabeeld nabij pavil joen Sint Jan, zijn door van Dongen ter plaatse gehouwen. Een groot steenblok werd op een voetstuk geplaatst, er werd een tent over heen geplaatst en de beeld houwer toog aan het werk. Voor de ver pleegsters en de zusters had het Mariabeeld een bijzondere betekenis en onder de leiding van hun directrice ver zamelden de leerlingverpleegsters zich rond het beeld en droegen hun werk op aan Maria "Heil der Zieken". Tijdens het driedaagse ziekentriduüm dat vele jaren op Sint Anna werd gehouden, stond hel beeld "Heil der Zieken" centraal. Venray bezit nog meer werk van Piel van Dongen. Het meest bekend is hel stand beeld van Dr, Poels aan de Hofstraat Ook het oorlogsmonument bij de Grote Kerk is door hem gemaakt, weliswaar aan de hand van een ontwerp van Lücker uit Roermond. Op de speelplaats van basisschool De Bongerd aan de Eikenlaan staat eveneens een beeldje van Piet van Dongen die verder, in opdracht van bouwondernemer Nelissen, drie beelden maakte voor de Paterskerk. En uiteraard is van Dongen in Venray vooral bekend als de restaura teur van de beelden van de Grote Kerk. Lange tijd woonde hij in een noodwo ning aan de Eindstraat. dichtbij zijn werk. Van Dongen kan men daarom terecht een Venrayse beeldhouwer noe men. Een kunstenaar van groot formaat is de Brabander Niel Steenbergen die verschillende werken maakte voor de kapel van Sint Anna. Zijn meest opval lende werk is de altaartombe, uitgevoerd in Belgische hardsteen. Op de voorzij'de en de zijkanten van deze monoliet zijn in medaillonvorm verschillende bijbelse taferelen uitgebeeld. Meer dan een jaar heeft Niel Steenbergen aan dit altaar gewerkt. Het werk dateert uit 1955. In datzelfde jaar maakte hij ook de bronzen Calvariegroep achter het altaar. Een ander kunstwerk van Niel Steenbergen in de Sint Annakapel is het beeld "Madonna met kind" dat rechts van het altaar aan de muur is bevestigd. Evenals de Calvariegroep is ook dit beeld in brons uitgevoerd en en gegoten in het atelier van Noyons in Utrecht. Een kunstwerk waarvan de huidige verblijf- Interieurtekening van de kapel van St. Anna anno 1955. Heilig Hartbeeld op hei Annaterrein. Een werk van de Verj beeldhouwer Piet van Dongen. plaats onbekend is, is de doopht ning van twee engelen. Hoofdalt priesterkoor waren vroeger hekwerk van de rest van de kaj gescheiden. Dit doophek, ook wj celli genaamd, deed levens dit communiebank. In de jaren zest het doophek verwijderd. De mi kolommetjes werden ergens opgc maar toen ze hinderlijk in del begonnen te slaan, werden ze aa en gene ten geschenke gegeven; geschiedde ook met de bronzen die het hek bekroonden. Het hi zelf. dat gemaakt werd door Binders uit Haarlem, werd geplaï de doorgangen naar de sacristie, liri rechts van het altaar. Tol slot willt nog attenderen op de credenstafel a evangeliezijde van het priesterkoa zwaar marmeren blad dat gedf wordt door zes hardstenen kolom) De kapiteeltjes aan de bovenzijda deze kolommen zijn bewerkt in do van wijnranken en korenaren. Mor m zijn deze kolommen afkomstig va verdwenen doophek. Wie kan om meer over vertellen? De kapel vas Anna bevat nog meer waardi kunstvoorwerpen, zoals de glas-in ramen en de muurschilderinger» Egbert Dekker en de terracotta i) wegstaties. Evenals de beelden van Dongen en andere relicten vai Anna vormen deze kunstwerken kostbaar bezit dat de Zusters van li aan Venray hebben nagelaten. Lalfi er zuinig op zijn en er voor zorgci dit erfgoed niet uit elkaar valt. Ht vragen of opmerkingen? Neem ca op met Stichting Stadspark Va Engelenstraat 8, 5801 RT Venraj mail adres: tw.els@wxs.nl Veel (senioren) 50-plussers hebben de bibliotheek ontdekt als internetcafé. Ze hebben thuis (nog) geen aansluiting op internet en bezoeken steeds meer de bibliotheek om te komen e-mailen met familie, vrienden en kennissen die al wel gebruik maken van deze moderne com municatie. Of men gebaiikt internet om informatie te zoeken over vakantiebe stemmingen gezondheid of hobby's (stamboomonderzoek etc.). voor de actieve 50-plussers ligt in de bibliotheek hel gratis informatiemagazine 'Senioren'. Deze herfsteditie staat boor devol informatie over ouderen en werk, zorg, beweging, vrijetijdsbesteding etc. Maar de bibliotheek heeft veel meer te bieden voor de ouderen onder ons. Wat dacht u van het groot aantal dagbladen, tijdschriften, informatieve boeken, romans, stripboeken etc. Kunt u de klei ne lettertjes niet meer zo goed zien, dan hebben we voor u een collectie groot- letter boeken klaar staan. Of neem eens een gesproken boek mee, het hele ver haal staat al voorgelezen op cassette bandjes. U hoeft geen lid van de biblio theek te zijn om al deze materialen in te zien. In de bibliotheek is in de leeshoek alle ruimte om rustig te gaan lezen. Dit kan zelfs onder het genot van een kopje koffie of thee. Pas als u materialen mee naar huis wilt nemen, is het noodzake lijk dat u lid wordt. Dit kan al tegen een zeer aantrekkelijk tarief. Loop eens binnen tijdens onze ope ningsuren. Onze medewerkers staan graag voor u klaar om nadere informatie te verstrekken of u een rondleiding te geven. De bibliotheek Venray is er ook voor u! UVi Nicoh*Janssen van eNJee Kappers een geheel nieuwe kapsalon. Het is een gemengde salon voor dames, heren én kinderen. Zaterdag 28 okto ber van 14.00 tot 21.00 uur vindt de open dag plaats. eNJee Kappers staat voor het perfecte kapsel: kwaliteit, trends en vooruitgang. Nicole Janssen gaat de uitdaging aan om in Leunen een geheel nieuwe kapsa lon te openen. Samen met haar mede werkster Annemiek staat ze klaar voor haar klanten. eNJee Kappers is een gemengde salon, dus zowel dames, heren als kinderen kunnen er terecht. Als ervaren kapster kan Nicole Janssen haar klanten precies vertellen welke kapsels het beste bij iemand pas sen of wal het haar nodig heeft. "Het is zeer belangrijk om kwaliteit naar voren te brengen en natuurlijk staan wij ook met adviezen over kleur- en kniptech- nieken voor onze klanten klaar", aldus Nicole Janssen. Ook de kinderen zullen zich in de nieuwe kapsalon absoluut niet vervelen, want voor hen zijn een tekentafeltje, een krijtbord en blokken aangeschaft om mee te spelen. De kinderen worden geknipt in een kinderhoekje met een gave gele porsche waarin ze mogen gaan zitten. De eerste maand krijgen alle dames, heren en kinderen een leuke attentie mee naar huis. De kapsalon ligt centraal in Leunen en er liggen vrije parkeerplaatsen voor de deur. in Leunen opent op zaterdag 28 okld TOPMER1 Graham Webb en Mask zijn de) merken van eNJee Kappers. Gral Webb-produkten onderscheiden door het bestanddeel Thermacore plex. Dit zijn kristallen, die actief' den door middel van warmte, bij" beeld föhn hoofdhuidwarmte enm water, die het haar dan van binn» beschermen. Thermacore zit shampoos en stijlingsprodukten Graham Webb. Mask is de verf. N bevat kleinere kleurmoleculen waars het makkelijker door hel haar naarl nen dringt. Het bevat een 'Lacose', een melkprodukt, dal» voor een langere houdbaarheid, 30% meer dan normaal, De opent! den zijn dinsdag van 9.00 tot 18.01 woensdag van 9.00 tot 18.00 uur,1 derdag van 9.00 tot 20.00 uur. vrijl'jjj van 8.30 tot 18.00 uur en zaterdag 8.30 tol 15.00 uur. eNJee Kapp IVi Apolloniastraat 2, 5809 AK Leunca |(jj| 0478-630430. ar! mi Itl HST PEEL EN MAAI on line www.vandenmunckhof nieuws

Peel en Maas | 2000 | | pagina 28