De Oversteek. Samen werken aan goede zon "HET VERANDERINGSPROCl tS EEN ZORGENKINDJE. MAAR HET WORDT ER WEL BETER OP. st, Maartens Gasthuis st, Elisabeth Ziekenhuis PEEL EN MAAS donderdag 26 oktober 2000 Pagina 'Laten we er maar geen doekjes om winden, de plannen voor veranderingen in de organisatie van de ziekenhuizen in Noord-Limburg hebben heel wat stof doen opwaaien. Onrust bij medewerkers van de ziekenhuizen: wat wordt hun positie straks? Veel negatieve publicaties in de pers: zal er wel sprake blijven van goede zorg in dit gebied? Bezorgdheid bij patiën ten en bevolking van de regio: waar kom ik terecht als ik onverhoopt ernstig ziek word?' Katja Franssen is zich heel goed bewust van de huidige problemen in Venlo en Venray en de verontrusting bij de bevolking. Femke Driessen zegt: 'Laten we wel wezen: het is ook een ingrijpende operatie. Een verandering die vergaande gevolgen zal hebben voor de zorgverlening in onze om geving. En dat is al helemaal een groot probleem als nu nog niet duidelijk is, wat er precies zal veranderen en wanneer. Zeker voor mensen die door hun ziekte afhankelijk zijn van onze zorg. Voor beide verpleegkundigen in Venray is het ook een spannende tijd geweest. Want hoe zal hun positie worden, waar zullen ze straks moeten gaan werken? Vragen die je wel eens uit je slaap houden. Maar gelukkig is er deze-week wat meer duidelijkheid gekomen. De Raad van Bestuur heeft, onder andere ook aan alle medewerkers, nu een meer gede tailleerd plan gepresenteerd. In dat plan staat in grote lijnen wat in de komende jaren zal gaan veranderen. Katja Franssen: 'Gelukkig is het daardoor veel duidelijker geworden. Voor ons, voor iedereen. Niet dat alles nu tot in detail bekend is, maar de grote lijnep staan nu vast.' Femke Driessen vult aan: 'Het belangrijkste is dat de zorg voor de patiënt centraal blijft staan. Dat de mensen zich geen zorgen hoeven te maken, omdat ze voor diagnose en behandeling altijd terecht kunnen in beide ziekenhuizen. En bovendien dat klinische en poliklinische functies Zowel in Venray als in Venlo beschikbaar blijven. Alleen voor dure, heel complexe behan delingen kom je in Venlo terecht. Femke Driessen: 'Wat ik het belangrijkste vind voor iedereen is dat alles wat er gaat veranderen in de komende tijd helder en begrijpelijk zal worden uitgelegd aan de bevol king. Dat zal een hoop onrust wegnemen, daar ben ik van overtuigd.' Katja Franssen en Femke Driessen: twee betrokken ver pleegkundigen die graag willen werken aan gezonde zorg. Samen met hun collega's in Venray en Venlo, samen met u! De Oversteek is een ingrijpend plan voor de toekomstige inrichting van de zorg in onze regio. De veranderingen die daarin staan omschreven zijn noodzakelijk, onvermijdelijk en onomkeerbaar. We leven in een tijd waarin mensen gelukkig steeds ouder worden. Terecht is er steeds meer vraag naar zorg die kwaliteit van leven mogelijk maakt. De overheid stelt hoge eisen aan de organisatie, maar beperkt budgetten. Er is schaarste aan medisch en verzorgend personeel. Al met al vraagt dit noodzakelijkerwijs om herinrichting van zorg. Dat proces speelt zich overal in Nederland af. Die veranderin gen zijn ook hier onafwendbaar. Zo'n plan ontwikkelen en uitvoeren is moeilijk, want er komen talloze factoren aan de orde die daarbij moeten worden meegewogen. De Oversteek is een zorgvuldig plan. Waarin wel degelijk rekening gehouden wordt met de belangen van patiënten en medewerkers. Waarin echter ook ingrijpende veranderingen staan beschreven, die misschien moeilijk te slikken zullen zijn. Er gaat dus van alles veranderen. Wij doen ons best u daarover tot in de kleinste details fasegewijs te informeren, zodat u weet waar u aan toe bent.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 16