Groot galabal in Asteria oké,- PEEL EN MAAS 'De Kans' voor regionaal talent Derde editie Hoeve Blues AANBIEDING Venray's en Limburgs oudste overleden Raayland College neemt afscheid van Gerrit Kersten 'Gedenkstunde' op oorlogskerkhof Welfare tentoonstelling Schuttersveld Jenniskens Winterschilder kortina Creemers gaat veel verder HERENKOLBERTS ƒ150.- kassakorting TOTALE DAMES- EN HERENCOLLECTIE 15% korting Dorpsraad Merselo Parkeer- controle Angela Bistervelts tweede DONDERDAG 26 OKTOBER 2000 - NR. 43 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG Afgelopen vrijdag is op 105-jari- leeftijd de oudste inwoonster van jnray, Coba van Soest-Van ierven, overleden. Een week voor- it zij haar 106e verjaardag zou vie- .n, kwam er in verzorgingshuis leukenrode een einde aan haar jven. Coba, op 27 oktober 1894 in Venray geboren, was ook de oudste inwoner van Limburg en leefde in paar liefst drie eeuwen. Coba van Soest stond aan de wieg van de Katholieke Arbeidersvrouwenbeweging, die later afsplitste in de Katholieke Vrouwenbeweging. Ook als buurt- leidster maakte zij zich jarenlang verdienstelijk actief door het zetten serveren van koffie voor bejaar den. Daarnaast heeft zij vele hon derden mensen kunnen helpen met mysterieuze gave' die zij had voor het genezen van eczeem en ringworm. Vorig jaar bracht burgemeester Waals nog een bezoek aan Coba van ]oest bij gelegenheid van haar 105e verjaardag. Morgen zou Coba 106 gezoden zijn. Op dinsdag 31 oktober a.s. zal dhr. Gerrit Kersten na een lange loopbaan in het onderwijs, afscheid nemen van het Raayland College. Hel feest voor Gerrit met zijn familieleden, medewerkers en geno digden vindt plaats in locatie Oost van het Raayland College aan de Minister Charles Ruysstraat 1, 5801 ~C Venray van 15.30-17.30 uur. Geboren en getogen in Siebengewald. toog Gerrit naar de toenmalige Mulo in Gennep, waarna de aloude kweekschool in Roermond hem tot onderwijzer vormde. Als beginnend leerkracht nam hij eerst de kinderen van de lagere school in Reuver onder zijn ioede. Vervolgens toonde hij zijn :kwaamheid op de school in :unen alwaar hij na de fusie van de ngens- en meisjesschool als hoofd /erder aan de slag ging. Rond 1968.1968 vond Gerrit het tijd om [in het voortgezet onderwijs te gaan werken. Op de Mavo Maasdorpen in Meerlo maakte vele generaties leer lingen hem mee als docent Duits en Aardrijkskunde, bij tijd en wijle ook nog als leraar voor de vakken Nederlands en Maatschappijleer. Vanaf 1995 heeft Gerrit met vele nieuwe collega's op zijn geheel eigen manier vorm gegeven aan het Raayland College. Het is bekend dat deze veelzijdige docent naast hel lesgeven een warme belangstelling heeft voor zingen, schilderen en wielrennen. Deze interesses gaan ongetwijfeld in de komende jaren zorgen voor een welverdiende, maar ook heel plezierige vrijetijdsbesteding. In het kader van Vblkstrauertag vindt zondag 19 november een Gedenkstunde' plaats op het Duits oorlogskerkhof in Ysselsteyn. De her- enking wordt georganiseerd door de Duitse ambassade in Nederland en )er VoTksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge. De plechtigheid begint om 1.00 uur. Tot de sprekers behoren: burgemeester%aais"Van Venray. de )uitse ambassadeur Eberhard voh Puttkamer en Pater Bernhard. Ook'Lars Alorawek, leerling van de AFNÖRTH-school. spreekt een herdenking uit Aan de herdenkingsbijeenkomst wordt muzikaal medewerking verleend door gemengd koor Vivace uit Ysselsteyn. Op 27, 28 en 29 oktober wordt in Woonzorgcentrum het Schuttersveld aan de Bergweg in Venray weer de jaarlijkse welfare tentoonstelling/ verkoop van handwerk gehouden. Gedurende drie dagen wordt het handwerk, dat in de afgelopen periode is gemaakt door bewoners van het zorgcentrum, de flat en aan leunwoningen, te koop aangeboden. Het zullen ongetwijfeld weer drie heel gezellig dagen worden en ook nu weer is er van alles te vinden op het gebied van haken, breien en bor duren. Denk maar eens aan: truien, sokken, slotjes, dassen en mutsen, schorten, pannenlappen, dekservet- ten en placemats, tafellakens (ook damast), gehaakte- en geborduurde kleedjes, allerlei soorten wenskaar ten. kussens en kussenhoezen, knuf- Jcl, poppen en ballen, klein haak- en 'trduurwerk en nog veel en veel er natuurlijk. U zult verrast zijn u ziet wat voor moois er ook nu 'eer allemaal op de kramen ligt. Er "il vast wel iets bij zijn, zeker met komende sinterklaas en kerst in it verschiet. zaterdagmiddag is er een ionstratie 'werken met servetten' door Tiny Emons uit Oostrum. In de 'boelkraam' zin veel tweedehands spullen te koop en u kunt meedoen aan de loterij en het enveloppenspel. De opbrengst van de boelkraam en de loterij gaat, zoals gewoonlijk, naar 'het goede doel'. Dit jaar is dat Seniorservice in Venray. De trek- k*ing van de loterij is op zondag om 16.00 uur. De openingstijden zijn: vrijdag 27 okt. van 19.30-21.30 uur: zaterdag 28 okt. van 14.00-16.30 uur en op zondag 29 okt. van 10.30- 12.00 en 14.00-16.00 uur. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Bel voor meer informatie: 0478-632044 Ruim 150 jaar ervaring. Grotestraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek Jj Telefoon: 0478-632044 Telefax: 0478-632046 creemers Mc. Gregor - Jaguar - Harold - Camel - Desch - etc. Op 18 november a.s. zal in Hotel "Asteria", Maasheseweg 80a te Venray een exclusief en avondvul lend GALABAL worden gehouden. De aanvang is om exact 20.30 uur. In een schitterende ambiance kunt U, vanaf uw eigen gereserveerde tafel, genieten van een prachtig showprogramma inclusief optre dens van een aantal zeer bekende artiesten. It's partytime Wat te denken van de legendari sche en wereldberoemde MAGIC PLATTERS (Only you - Smoke gets in your eyes - I"m the great preten der). En als klap op de vuurpijl een optreden van LEE TOWERS, al decennia lang de onbetwiste nr. 1 - tien jaar lang Ahoy - 50 x Gala of the Year. De muzikale omlijsting is in handen van de Sesam Showband welke borg staat voor een gegaran deerd gezellige avond met aanspre kende muziek. Natuurlijk zal er ook voldoende plaats en tijd worden ingeruimd om samen ontspannen te kunnen dansen. Geheel verzorgd Deze avond wordt U geheel ver zorgd aangeboden d.w.z. niet alleen incl. het bovenstaande showpro gramma maar ook incl. een zeer uit gebreid en gevarieerd koud- en warm buffet, incl. dessert, alwaar onze hostessen U persoonlijk naar toe zullen begeleiden. Verder bij aanvang een welkomstcocktail en natuurlijk worden alle drankjes (ook gedistilleerd) keurig en tijdig ver zorgd. Alle overige kosten zoals garderobe en parking zijn eveneens inbegrepen. Samen met het eerder genoemde showprogramma zijn hiermee alle ingrediënten aanwezig voor een onvergetelijke avond. Trakteer Uzelf en Uw genodigden daarom eens op dit fantastische arrangement en laat U zich eens aangenaam verrassen Donderdag 26 oktober vergadert de Dorpsraad van Merselo om 20.00 uur in café den Tommes. De agenda is als volgt vastgesteld: 1. Opening. 2. Verslag Dorpsraadvergadering 21 september 3. Verslag Dorpsradenoverleg 2 oktober 4. Mededelingen, ingeko men en uitgegane stukken 5. Actielijst. 6. Bestemmingsplan 7. Rondvraag. 8. Sluiting Voor bedrijven Deze avond is uitermate geschikt voor bedrijven, hun medewerkers en relaties en kan een uitstekend alter natief zijn voor b.v. uw personeels feest. U ontvangt een keurige nota welke als fiscale aftrekpost kan wor den opgevoerd. De btw is in de toe gangsprijs inbegrepen en daarmee dus terugvorderbaar. En particulieren Ook "particulieren" zijn van harte welkom op deze avond. Ook zij zullen met dezelfde honneurs en aandacht worden behandeld. Kortom: iedereen is uitgenodigd voor dit allereerste GALABAL Gepaste kleding Om aan deze avond enig cachet te geven en alles in de juiste stijl te laten verlopen verzoeken wij U om in gepaste kleding te verschijnen. Galakleding is natuurlijk perfect maar niet strikt noodzakelijk en behoeft dus geen belemmering te zijn. Geen reden dus om dan maar niet te komen. Kaarten De toegangskaarten voor deze avond kosten fl. 197,50 incl. btw. Deze kunnen besteld worden bij Alcofin te Roggel onder het tel.nr. 0475-440156. Ook zijn de kaarten a contant verkrijgbaar bij "Asteria" te Venray. Mocht U nog evt. vragen hebben dan kunt U daarvoor ook terecht op het bovenstaande num mer. De organisatie, Alcofin te Roggel, hoopt velen onder U op dit eerste galabal te mogen begroeten en wenst U allen langs deze weg alvast een'he le fijne avond toe De politie heeft dinsdagavond bij een verkeerscontrole in en rondom het centrum van Venray 19 bekeu ringen uitgedeeld. Dit gebeurde 17 keer voor het fietsen zonder licht, 1 keer voor het bromfietsen op een fietspad en 1 keer voor het rijden zonder helm. Ramen Deuren Serres Tel: Q478-571481 Schouwburg Venray organiseert open podium Schouwburg Venray geeft in het open podium 'De Kans' nog niet ontdekt talent uit de regio de mogelijkheid zich te presenteren aan een groter publiek. Uit drie voorronden in maart, april en mei 2Ö01 komen vijf finalisten die hun geluk mogen beproeven in de theaterzaal van de Venrayse schouwburg. Schouwburg Venray koestert naast haar professioneel theateraan bod ook het vele talent in eigen stad en regio. De eigen producties 'Eige Volk', 'Klatergold', Lynn's Finale Show, Lynn's Dinnershows en optredens van het Venray's Mannenkoor in combinatie met wereldberoemde, professionele koren zijn hier een goed voorbeeld van. Met het open podium 'De Kans' geeft de Schouwburg Venray nog niet ontdekt talent de mogelijk heid om zich te manifesteren. "Voor talenten een unieke kans om in een schouwburg op te treden, ervaring op de bühne op te doen of zelfs beroemd te worden", zegt Lynn Steverink, die samen met de Schouwburg Venray de organisatie van 'De Kans' voor haar rekening neemt. Het open podium is voor iedere talentvolle artiest een echte kans. "Want", zegt Steverink, "Er is geen kwaliteitscriterium en ook geen leeftijdgrens aan de deelne mers verbonden. Bovendien is alles op theatergebied welkom. Dansen, zingen, goochelen, cabaret, iedereen mag met zijn of haar act meedoen. Iedereen krijgt twintig minuten om zich te presenteren. Om te laten zien wat zo bijzonder is aan zijn talent." Volgens Steverink snijdt het mes aan twee kanten: "Voor de deelne mers kan het een opstap zijn naar een carrière op de planken, voor de bezoekers van 'De Kans' is het een afwisselend avondje theater, waarin veel elementen van het theater terug te vinden zijn." Het publiek wordt ook nauw betrokken bij het gebode- ne op de bühne. De bezoekers aan de drie voorronden bepalen name lijk welke talenten naar de grote finale gaan. Degene die een finale plaats weten te bemachtigen moeten zich bewijzen tegenover een vakju ry, een persjury en natuurlijk de publieksjury. Als het aan de Schouwburg Venray ligt wordt 'De Kans' een jaarlijks terugkerend podium voor regionaal talent. "Als de formule aanslaat natuurlijk", zegt Steverink, "Maar talent is er vol doende. we hopen dan ook dat we veel aanmeldingen binnen krijgen." Via een inschrijfformulier, ver krijgbaar aan de kassa van de Venrayse schouwburg, kan men zich aanmelden voor een plaats in een van de voorrondes. Voor meer infor matie over 'De Kans* kan men con tact opnemen met Schouwburg Venray/Lynn Steverink, telefoon (0478)585317. Talent uit Venray krijgt een kans bij de Schouwburg. Oewieje Rob van Lieshout en Willy Voesten) hebben in het verleden ooit een kans gekregen en ook gegrepen. Acht uur verschillende bluesstijlen op twee podia Alweer de derde aflevering van het Venrayse Bluesfestival Hoeve Blues staat op de agenda. Hoeve Blues 2000 is het logisch vervolg van de twee eerdere zo succesvolle afleveringen. Het is inmiddels dui delijk dat Hoeve Blues een blijver tje is. Zondag 29 oktober is confe rentie- en partycentrum De Witte Hoeve van 15.00 tot 24.00 uur voor de derde keer gastheer. De vele positieve reacties maken, duidelijk dat aan de formule voorlo pig niet gesleuteld hoeft te worden. Ook dit jaar dus weer een program ma op twee podia met een aantal opvallende Limburgse bands, lande lijk bekende groepen en solisten en één van de top-bands uit België. Een acht uur durend programma dat zich slingert tussen vele uiteenlopende bluesstijlen, zoals de traditionele Mississippi-Delta-Blues, Chicago Blues, Texas Blues, Jump en Soul, Rhythm Blues. Boogie, Zydeco Tex-Mex. De organisatie is weer in in handen van Spoculam in samenwer-king met Blueswork, De Witte Hoeve en Lindeboom Brouwerijen. Op het kleine pocfium De Leunse Angela Bistervelts is afgelopen zondag tweede geworden bij de open Brabantse kampioen schappen voor bloemisten. De opdracht was een bloemstuk te ver vaardigen met als inspiratie de Olympische spelen. Angela volgt de opleiding tot bloemiste aan de Helicon opleidingen in Nijmegen. De kampioenschappen werden gehouden tijdens een groothandels- beurs voor bloemisterijproducten in de Brabanthallen in Den Bosch. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard bijt om 15.30 uur Pasquinell de spits af. Juan Pass alias Pasquinell, een bijzondere naam voor een bijzonde re muzikant. Deze, van Spaans/Indische afkomst, Nederlandse blues-zanger en gita rist, brengt zijn werk met een Nederlandse nuchterheid, Spaans temperament en Indische mistiek. Gewapend met slechts gitaar en bot tleneck vertolkt hij op zijn eigen wijze een bloemlezing uit het brede "Mississippi-Delta-Blues" repertoi re. Werk van onder andere Arthur Crudup, Taj Mahal, John Lee Hooker, Robert Johnson maar ook Peter Green en eigen werk. Op het grote podium speelt om 16.30 uur Mixed Juezz. Deze achtpersoons formatie uit Horst en omgeving brengt, zoals de naam al doet ver moeden, een aanstekelige mix van swingende Jazz en meeslepende Blues. Na een aantal wisselingen heeft de groep de juiste samenstel ling gevonden met o.a. een zangeres en een uitgebreide blazers-sektie. De band is opgericht in '97 en heeft in korte tijd al vele succesvolle optredens op haar naam staan. Een verrassende opening op het grote podium. KLEINE PODIUM Op het kleine podium speelt vanaf 17.45 uur de Nederlands-Belgische formatie Are Be. De band heeft goed geluisterd naar de klassiekers en brengt met veel respect en gevoel werk van T-Boon Walker en andere grote meesters. Zowel in kleine als in volledige bezetting, met steeds de piano in de basis, weten ze de juiste sfeer neer te zetten. Op diverse festi vals in Nederland en België hebben ze een uitstekende indruk achter gelaten. Vanaf 19.45 uur speelt Are B een tweede sessie. Niet zo lang geleden als grapje begonnen is de Venrayse groep Backstreet Men inmiddels uitge groeid tot een band waar rekening mee moet worden gehouden. Na een flitsende start en optredens op diver se festivals heeft de groep snel naam gemaakt. Backstreet Men is dan ook niet zomaar en bandje, de bezetting bestaat uit doorgewinterde muzikan ten die ervaring hebben opgedaan in verschillende bekende en toonaan gevende groepen. Backstreet Men speelde met de Amerikaanse muzi kanten Keith Dunn, Wendy Sheridan en Rosa King. Een goede traditie: Backstreet Men ieder jaar op Hoeve Blues. Aanvang 21.45 uur. GROTE PODIUM Kaz Lux is uiteraard bekend van zijn roemruchte verleden bij Brainbox en zijn successen met Jan Akkerman. In 1969 zong Kaz zijn eerste regel op vinyl. Het met bezie ling gezongen Down Man was de opmerkelijke debuutsingel van de legendarische groep Brainbox. De formatie met in de gelederen de gitarist Jan Akkerman dankte zijn succes vooral aan het slepende, hooghese stemgeluid van zanger Kaz Lux. In 1971 verliet Kaz de groep en starte een solocarrière. Hernieuwde samenwerking met Jan Akkerman leverde het succesvolle en bekroonde album Eli op. Met zijn laatste CD's bewijst Kaz dat zijn stem niets aan kracht heeft ingeboet. Als singer-songwriter treedt Kaz de laatste jaren met veel succes op voor een nieuw publiek. Daarnaast speelt Kaz regelmatig met Red Rooster Club en heeft hij meegewerkt aan hun laatste CD's. Kaz Lux gaat om 18.30 uur het grote podium op. Al twaalf jaar draait Red Rooster Club mee aan de top van het Nederlandse Blues-circuit. Ze znn een graag geziene gast op vele festivals in bin nen en buitenland en speelde met o.a. Bertus Borgers, Tineke Schoemaker en Rosa King. De laat ste tijd spelen ze veel met Kaz Lux met wie ze ook twee CD's gemaakt hebben. Dr. Rhythm is een swingendp bluesband uit het zuiden" van Nederland. In 1995 werd de band opgericht op de fundamenten van de toen bekende R&B-band D-Train. De muziek van Dr. Rhythm is gebasseerd op West Coast jump ea swing, gemengd met heden-daagsfc stijlen. De band weet ingetogen' nummers uitstekend af te wisselen met dansbare blues-grooves. In 1997 verscheen hun debuut album "Get Lucky" en onlangs verscheen "Medication Time" een prachtige nieuwe CD met uitstekend eigett werk. Aanvang 20.30 uur. Het kwartet Last Call België uit Antwerpen brengt ieder publiek in beweging. Op een eigenzinnige en eigentijdse manier brengen zij eert aanstekelijke mix van New Orleans. Rhythm Blues, Boogie, Zydeco. Rock Roll en aanverwante stijlen. Ze waren de sfeermaker op menig festival en kregen lovende kritieken. Zanger Henk van der Sypt voorziet de band van een gezonde dosis humor. Sinds kort speelt de band in een nieuwe bezetting. Deze nieuwe combinatie heeft geleid tot de uitste kende nieuwe CD "Time to Move" die onlangs is verschenen. Last Call staat vanaf 22.30 uur garant voor een feestelijke afsluiter van Hoeve Blues 2000.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 15