MIJLING terpe met Proms naar publiek toe x-Designers t Band Op ezoek Muzikale motor achter Venray Proms Fred Jansen tijdens Proms omringd door familie en vrienden Unieke dansgroep Niveau bereik je samen iffj pW BouwCenter, SPECIAAL OPTIEKbv Uk "En dat iedereen meezingt, daar geniet ik van. 4 Passage 5, Venray, tel. 0478-583440 ^KOENEN EN CO Niets! 1& Peter Venrays verborgen talent "Ik heb alledrie de promsconcert en bezocht. Het blijft iets aparts. Verberne zingt Freddy Mercury "Muzikanten en publiek zijn even enthousiast. Bijzonder om dat te delen. "Nooit geweten dat een harmonie zo swingend kon spelen. laar geleden organiseer- ;oninklijke Harmonie pe de eerste Night of the in Venray. "Wij spelen jncertstukken. En daar- ffillen we naar het ek toe", zegt Paul ans, verantwoordelijk de PR rond de Venray L, "Een promsconcert, bij het publiek enthou- meezingt en meeswingt, lieert de muzikanten [mensen denken bij een of fanfare aan vrolijke HLziek. Aan straatoptredens ^Keen processie of met car- I paul Halmans: "Daar liggen H nze wortels. Onze harmo- imt immers voort uit de «nschap en staat daarom >n dienste van de gemeen- m Du zijn we aanwezig bij ijke en wereldlijke festivi- Maar wij kunnen meer. lard spelen we de typische luziek op concoursen en joien. Die zijn nodig om de anten scherp te houden. Je enslotte je niveau halen; n en uitbreiden." Zo'n tien eleden echter verbreedde ie zijn horizon. "We zijn q, ook op een andere manier Ji buiten gaan treden. Met zondagochtendconcerten nieuwjaarsconcerten. Ook eer een carnavalsconcert, in van het LSO. Dat was een tsucces. En dat geldt ook Bpromsconcerten. Nu al weer het vierde." Informele sfeer Euterpe houdt voor de proms- concerten vast aan de bekende formule. "Maar dan wel met lolca- Een impressie van de Venray Proms in 1998. Ie artiesten en muziekgezelschap pen", zegt Halmans. "Venray heeft muzikaal gezien heel wat in zijn mars. Er is veel amateur talent, dat zich met groot enthou siasme inzet. Daarbij is ook die typisch informele promssfeer belangrijk. Alleen al het feit dat je niet in een statige concertzaal zit. Het publiek staat lekker mee te zingen. De combinatie van popu lair klassiek en modern die blijft boeien. Dat is wat van Venray Pronts zo'n groot succes maakt." liet afscheid van de beken- nrayse band Design, begin heeft een aantal voormali- lesigners' na een korte tie, een korte zoektocht ieuw talent en wat experi- met verschillende ikstijlen de draad weer takt. En zo ontstond de Op Bezoek, kortweg BOB. relatief nieuwe band kan igen op een jarenlange ;ale ervaring. BOB bestaat itid Stevens (drums), Frank (toetsen), John van Els Peter Nooyen (gitaar), ida van der Heiden (zang), Jansen (zang), Maurice sen (sax) en Paul Racdts (trompet). De helft van muzikanten heeft muzikale ris binnen de harmonie, ran hen hebben bovendien nale.en internationale podiu- aring. Ook spelen enkelen regelmatig in gelegen- 'kesten als Sjaak en de Bups, het carnavals-cd orkest en nu dan ook het: Proms-combo. BOB speelt alleen wat de muzi kanten zelf leuk vinden. De stijl valt het beste te omschrijven als een combinatie van funk en soul, gesteund door een frisse blazers sectie. Band Op Bezoek staat dan ook garant voor swingende muziek die goed aansluit bij de editie 2000 van Venray Proms. Bezoeker over de vorige Proms: DON Stijn Rutten is al ruim elf jaar dirigent van Koninklijke Harmonie Euterpe. Hij is ook de muzikale motor achter de Venray Proms. Stijn Rutten is een enthousiast dirigent en musicus. Behalve Euterpe leidt hij ook har monieën in Gemert en Valkenswaard. Tevens is hij als muzikaal leider verbonden aan Koskoier en het Brabants Muziek Theater. Dat zijn koren die theaterproducties opzetten, meestal in een musicalstijl Naast zijn werk als dirigent is Stijn Rutten ook freelance compo nist/arrangeur. Meestal werkt hij in opdracht. Soms is dat het schrijven van korte composities en arrangementen voor uiteenlo pende bezettingen. Maar het kan ook uitgroeien tot het schrijven van arrangementen voor avond- willende producties voor een vol ledig symfonie-orkest met zang en eventueel combo. Zo schreef hij onder andere de arrangemen ten voor Tell me about...Musicals, Movies...life on the set (musicals) en Two Moods; Swingcats (cd-project jazzband en strijkkwartet). Stijn heeft inmiddels zo'n 150 stukken gear rangeerd vóór harmonie-orkest, combo, solozang en koor. Meestal bekende popsongs, die uitermate geschikt zijn voor promsconcerten. Ook tijdens Venray Proms 2000 hoort u een aantal arrangementen van zijn hand, onder andere The window of hope. Worn down piano en Ik leef voor jouw lach. Stijn Rutten, dirigent van Euterpe. QKeizersveld 24® O 5 8 0 3 AN V e n r ay Telefoon 0478-581358 Q Hendriks 1 Keder 1 Van Zwieten en partners Vestigingen in Boxmeer. Venray en Venlo Pytersstraat 3a. 5801 AT Venray, Telefoon (0478) 58 87 99 VRAAG HET GEWOON AAN B0UWCENTER Driessen Bouwcenter van Heemskerckweg 2, 592 LL Venlo (Trade Port West 8002) Tel. 077-3236400 Fax 077-3236409 O RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 10478-5110941 Top Support dakwerken V.O.F. Stationsweg 124-B J 5807 AD Venray ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS I Keizersveld 5, 5803 AM Venray Postbus 332, 5800 AH Venray Tel. (0478) 51 11 33, fax (0478) 510913 Wilhelminastraat 1b Venray Tel. 0478-585168 Fax 0478-510929 ok voor apar wgader- en/ estruimte -Brasserie ZWAAN" Markt 2a-4, tel. 0478-513400 Binnenzonwering Buitenzonwering Rolluiken ZONWERING VENRAY B\TW De Hulst 19 - 5807 EW Venray Telefoon 0478-581486 Wat gebeurt er als U niet adverteert Peei Maas Donderdag 26 oktober 2000 - Pagina 13 Fred Jansen laat tijdens Venray Proms in twee hoedanigheden van zich horen: als solist in Gold van Gary Kemp, in een speciaal voor dit concert door Stijn Rutten geschreven arrangement. En na afloop van het Promsconcert als leadvocalist van BOB. Fred Jansen (36) zingt al sinds zijn zeventien de. Hij maakte furore met de band Final Garantee. "Het hoogte punt uit die tijd was wel ons optreden in het voorprogramma van Spargo", herinnert hij zich. Hij verliet Venray om er na veer tien jaar weer terug te komen. Zangeres Angelique Lemmens sti muleerde hem om weer te gaan zingen. Op verzoek van Euterpe werkte hij mee aan enkele con certen en daarmee kreeg hij de smaak weer te pakken. Nu zingt hij bij Band Op Bezoek, Deze band speelde onder andere tij dens het carnaval in de schouw burg. Ook treedt Fred Jansen steeds vaker op als solist, zoals nu tijdens Venray Proms. Fred weet zich bij dit optreden omringd door familie en vrienden. "Mijn vrouw Elleke speelt bij Euterpe, net als mijn zwagers Paul en Peter en John en Frank van BOB. Mijn moeder zingt in Ars Musica en mijn zwager Bart bij Confetti." De rest van de familie zit onge twijfeld in de zaal. Fred Jansen Bezoeker over de vorige Proms: Peter Verberne is zanger/gita rist. Elij begon als straatmuzikant. Tevens speelde hij in rock-, funk- en bluesbands als The Clue en Picasso. Venray kent hem ook als lid van de formatie Burlesk. Momenteel vormt hij de helft van het singer/songwriterduo P.frame. Het duo heeft inmiddels twee cd's uitgebracht. Peter Verberne is geen onbekende voor het promspubliek. Hij nam namelijk al deel aan het eerste promsconcert in 1994. Dit keer laat hij zijn stem horen in Bohemian Rhapsody en Worn down piano. Peter Verberne bracht met Pframe inmiddels twee cd's uit. Rudy Noya is een van Venrays verborgen talenten, ondanks zijn vele optredens in de regio. Tot voor kort was hij namelijk ver bonden aan Center Pares Het Meerdal. Daar werkte hij onder andere mee aan de shows die wekelijks werden opgevoerd. In die shows kwamen vooral hoog tepunten uit bekende musicals aan bod. De 24-jarige Venraynaar zong onder andere nummers als Why God, why en Last night of the world uit Miss Saigon en Maria uit West Side Story. Rudy Noya heeft echter zijn muzikale grenzen verlegd. Onlangs is hij een eigen rockband begonnen. Een naam heeft die nog niet. Het repertoire bestaat uit nummers van onder andere Kane, Deep Purple en Queen.Tijdens Venray Proms kan Venray kennismaken met deze zanger. Samen met Euterpe en Confetti vertolkt hij Showdansgroep Youneek bestaat vijf jaar. "We hebben gekozen voor de naam Youneek, omdat wij nu eenmaal een unieke dansgroep zijn", zegt Anita Flinsenberg van de dansgroep. "Wij maken en doen namelijk alles zelf. We zoeken de muziek uit en bedenken de danspassen. Tot slot ontwerpen en maken we zelf onze kleding." De vijftien, dames dansen een gevarieerd repertoire, aangepast aan de situ atie. Dus iets feestelijks met car naval, iets swingends op feesten en iets bruisends op een tropical party. Ook voor Venray Proms heeft Youneek weer een fascine rende dans ingestudeerd Youneek Bezoeker over de vorige Proms: dan onder andere Lionel Richies All night long. Bezoeker over de vorige Proms: Rudy Noya

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13