l/ERIRAY PROMS Talent van eigen bodem in Venray Proms light of the Proms Zingen is één groot Venrayse tenor werkt aan talent Door de wol geverfde muzikanten in combo Mieke Hermsen Programma Mezzo sopraan in huiskamer concerten Repertoire Ars Musica van klassiek tot modern zijn nog kaarten Q.JO aaiiJE "Op zo'n manier vind ik klassieke muziek wel leuk. "Dat er zoveel talent in Venray rondloopt! Colofon Pa? il&CMaas Donderdag 26 oktober 2000 - Pagina 11 KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY 3EIVI4 FMOVEIViBER aanvang: &0.00 uur TENNISHAL HE SCHAAPSKOOI KEMPWEG - VELTUM - VENRAY AR5 MUSICA CONFETTI Anïta Bijvoet: I Dolf Drabbels Mieke Hermsen Angelique Lemmens Fred Janssen Rudy Noga Peter Verbertie Winus Kooien Presentatie MATHIEU EMONTS zaalplaatsen f 25,00 voorverkoop: tribunezilptóalsen 35,00 VW/ANWB - Venray sigarertfttiis Janssen de Scfraapskooi café de Bontekoe romsconcerten zijn vooral d van de Engelse televi- e BBC zendt jaarlijks len uit van dit festival. De iter van het festival is The t of the Proms. Een ;efing van lichte en klas- muziek, waarbij het lick vol overgave mee- 1: Engelse Proms omvat een van concerten. The Last of the Proms is het sluit- met als doel muziek dichter le mensen te brengen. Al in ngelique mmens de achttiende eeuw waren er in Frankrijk promenadeconcerten waar het niet zo nauw luisterde met de stilte en de rust. De orga nisatoren wilden op die manier klassieke concerten voor een breed publiek toegankelijk maken. In Engeland maakten de promenadeconcerten vooral vanaf de twintigste eeuw een sterke groei door. In de Engelse promsconcerten keren vaak bekende 'klassiekers' terug als Land of Hope and Glory, die er om vragen om luidkeels te wor den meegezongen. The Last Night of the Proms is dan ook één groot feest van herkenning en emotie. Muzikale mix De promstraditie is een aantal jaren geleden ook naar Nederland overgewaaid. Een typisch promsprogramma bestaat uit een combinatie van orkest, koor en solisten die garant staat voor een muzikaal spektakel. Dezelfde muzikale mix die ook de Venrayse promsconcerten zo succesvol maakt. uziek is Angelique Lemriiens de paplepel ingegeven, ver- j. Als zevenjarige was zij al nden op de muziekschool. s« haar vijftiende trad Angelique met haar eerste band. Haar W ikale ei kon zij helemaal kwijt Giant Steps. De band speelde live funk- en soulcovers ook D) n nummers. waarvoor 0« clique de muziek en teksten leef. Later zong zij bij Native, rap/house act, en ook daar- 'schreef zij teksten. Na een (periode van enkele jaren 'Jig; g Angelique vorig jaar een sje op invalsbasis bij BOB. Op noment werkt de zangeres len met enkele anderen aan komische muzikale act voor iMök 2001. Tijdens Venray vertolkt zij samen met fetti onder andere Oleta ns' The window of hope. j mi tn N ns Close Harmon)' Group Confetti bestaat tien jaar. Zingen is één groot feest, is het motto van Confetti. De tien dames en tien heren zingen onder leiding van Gertie Creemers. Het vlotte vier- of meerstemmig repertoire in close harmonv-stijl ligt gemakke lijk in het gehoor en is geliefd bij een breed publiek. Bovendien brengt de groep ook showele menten aan in haar optreden. Het is dus niet alleen de moeite waard om te luisteren, maar ook de moeite waard om te kijken naar Confetti. De groep brengt veel songs a capella te gehore. Bij de andere wordt zij begeleid door een eigen combo. Het is de tweede keer dat Confetti mee werkt aan Venray Proms. Dit keer brengt de groep enkele close har mony songs uit het eigen reper- Confetti zingt in close harmo ny. toire ten gehore, onder andere Short People en een medley van Circle of Life en The lion sleeps tonight. Daarnaast zingt Confetti samen met Ars Musica en diverse solisten. Venray Proms 2000 - 3 en 4 november 20.00 uur, Tennishal De Schaapskooi Harmonie Euterpe houdt voor de vierde keer Venray Proms. Dit keer in tennishal De Schaapskooi. In een typisch informele promssfeer treedt Venrays muzikaal talent voor het voetlicht. Meer dan 150 muzikanten, zangers en zangeressen werken mee aan het programma. Zij bren gen een boeiende mix van klassiek en modern repertoi re ten gehore. Behalve Euterpe en drumband treden op Close Harmony Group Confetti, Groot Vocaal Ensemble Ars Musica, een gelegenheids combo, BOB en dansgroep Youneek. Als solist treden op Mieke Hermsen, Angelique Lemmens, Dolf Drabbels, Peter Verberne, Rudy Noya en Fred Jansen. Winus Kooien soleert op piano. De meeste zangers en muzikanten hebben hun sporen in de muziek al ruimschoots ver diend. In de verre regio zijn het dan ook zeker geen onbekenden. Een enkeling haalde zelfs landelij ke publiciteit. Presentatie Mathieu Emonts neemt, net als Publiek en muziek, dicht bij elkaar, vaak met elkaar, dat is de promsformule in de vorige editie, de presentatie van Venray Proms voor zijn reke ning. Met verve weet hij telkens weer de verschillende optredens aan elkaar te praten. De artiesten brengen sfeervolle klassieke en swingende jazz- en popmuziek te gehore. Venray Proms belooft dan ook wéér een grandioos feest te worden. Grote inzet Euterpe is er trots op eens in de twee jaar een evenement van een omvang als de Proms neer te kunnen zetten. Voorzitter Hans- Thomassen: "Dat kan alleen dank zij de enorme inspanningen die onze leden doen. We zijn met de voorbereidingen wel een dik jaar zoet. Met de muzikale voorberei ding, maar ook met de organisa tie. Dat vraagt inzet van iedereen, ook op terreinen waar je je anders niet mee bezighoudt. Gelukkig hebben we ook profes sionele ondersteuning. Soms ook van sponsoren die het belang van een dergelijk evenement voor de gemeenschap en de regio zien. Want het is niet alleen een feeste lijke happening, er gaat ook een bindende kracht van uit," Bijzonder "Verder is er natuurlijk een hele club artiesten van buiten de harmonie betrokken bij de Proms. Het is een hele toer om die allemaal tegelijk beschikbaar te hebben. En ze moeten boven dien tijd uittrekken voor geza menlijke repetities. Gelukkig is- Venray Proms een gebeurtenis: waar ook zij naar uitkijken. Als Venravnaren samen zo'n demon stratie van muzikaliteit geven, dat is uniek. Daarom is eens in de twee jaar ook genoeg. Dan blijft het een bijzondere gebeurtenis.?1 Dolf Drabbels begon zijn zang carrière al op tienjarige leeftijd als sopraan bij De Zangers van St. Frans. Toen zijn stem zich ont wikkelde tot een tenor vond men dat die toekomst had. Daarom zocht men contact met de zang pedagoge Dorris van de Meerendonk. Daar volgt de Venraynaar nog steeds zangles sen. In samenwerking met De Zangers van St. Frans trad Dolf in binnen- en buitenland vele malen op als solist. De laatste jaren is de tenor geregeld te horen als solist tijdens concerten van fanfares en koren in de regio. Hij was diverse malen te gast bij concerten van Les Montagnards uit Bergen en Fanfare Vriendenkring uit Overloon. Vorig jaar kon heel Nederland luisteren naar Dolfs stem. Toen trad hij op in het tv- programma Una Voce Particolare. In september stond de zanger in de Venrayse schouwburg op de planken tij dens de voorstelling Klatergold. Dolf Drabbels werkte in januari van dit jaar voor het eerst samen met Euterpe tijdens het nieuw jaarsconcert van de harmonie. Tijdens Venray Proms soleert hij samen met Anita Bijvoet in Libiamo, het drinklied uit La Traviata. Dolf Drabbels begon zijn zangcarrière bij De Zangers van St. Frans. Ook in deze editie van Venray Proms worden harmonie, zang groepen en solisten weer muzi kaal ondersteund door een swin gend gelegenheidscombo. Deze muzikanten zorgen voor het ingrediënt popmuziek binnen het scala aan muziekstijlen dat deze avond rijk is. Hans van Els (drums) en Frank van Zwamen (percussie) nemen de ritmesectie Vliegende start kaartverkoop ei gaat prima met de voorverkoop", vertelt Joep Vossen. H»j is ea de organisatie verantwoordelijk voor de kaartverkoop. "In (halve week tijd hebben we ruim duizend kaarten verkocht, dat wil niet zeggen dat er geen meer zijn. Integendeel. Er zijn Mop kaarten verkrijgbaar. Wc hebben nog ruim een week te De ervaring leert dat we dan bij de voorverkoopadressen nog ërkoopgolf kunnen verwachten. Er is een gerede kans dat we J barten in de voorverkoop kwijl raken. Daarom is het niet ver- "m pas tot dé voorstelling te wachten met het kopen van een Wam vol is vol, daar moeten wc ons aan houden." aarten kosten 25 gulden. Voor een zitplaats betaalt u 10 gulden J De kaarten zijn le koop bij: VVV/ANWB Venray piusplein; Sigarenhuis Janssen; Grote Markt; Café De Bonte lenderstraat; Tennishal De Schaapskooi, Kempweg. Mieke Hermsen heelt nog maar net haar eerste schre den gezet in de wereld van de popmuziek. Zij zong eerst in enkele koren, onder andere Tomorrow People. Sinds kort zingt zij in een Top 40-band. "Dat bevalt me erg goed", ver telt Mieke. "Ik neem nu ook zanglessen, zodat ik mijn stem beter ga gebruiken." Iemand die haar hoorde zin gen tijdens een solo-optreden op een bruiloft, tipte de orga nisatie. En zo komt het dat Mieke nu optreedt in Venray Proms. "Daar verheug ik mij op", zegt de zangeres. "Met de band optreden is leuk, maar solo optreden wil ik zeker ook vaker gaan doen." Tijdens Venray Proms laat Mieke haar stem horen in de vertolking van De Zee (Arena Anthem), het bekende num mer van Trijntje Oosterhuis. voor hun rekening. Hans is lid van Euterpe, maar heeft ook in de lichte muziek zijn sporen al ver diend. Hij speelde onder andere vele jaren bij Burlesk. Frank van Zwamen speelde in het verleden o.a bij Rose Garden, Final Garantee en Giant Steps. Nu is hij de ritmische duizendpoot bij de Basement Bigband. Achter de piano en synthesizer zit Winus Koolèn. Winus is een veelzijdig muzikant. Hij speelt alles, van klassiek tot jazz en pop; van Frans Liszt tot Stevie Wonder. Tijdens Venray Proms soleert hij in Worn down piano, een symfonisch rocknummer waarin Winus uitstapjes maakt naar het betere, klassieke piano- werk. Ook Winus is verbonden aan de Basement Bigband. Het combo is compleet met de gitaristen John van Els (basgitaar) en Peter Nooyen (sologitaar). John is in de Venrayse muziekwe reld geen onbekende. Hij speelt contrabas bij, ook weer, de Basement Bigband en zorgt voor een swingende elektrische bas bij de optredens van BOB. Peters muzikale wortels liggen in de al eerder genoemde Final Garantee. Met BOB maakt hij zijn rentree in de Venrayse muziekscene. De vijf muzikanten zetten hun beste beentje voor om samen met alle andere muzikanten een daverend succes te maken van deze Proms.a Star Wars Saga - Euterpe, Drumband Wilhelm Teil Ouverture - Euterpe Habanera (L'amour est une oiseau rebclle) - F.uterpe, Ars Musica. Anita Bijvoet Short people - Confetti Gold - Hutcrpc. Combo, Contctti. Fred Jansen The Window of Hope - Euterpe, Combo. Confetti, Angelique Lemmens Trhmiphmars uit de opera Aïda - Euterpe, Ars Musica Ik leef voor jouw lach - Combo Blaasgroep, Rudy Noya Angelique Lemmens Bohemian Rhapsody-:Euterpe, Combo, Confetti. Peter Verberne Pauze Oh, When the Saints - Euterpe, drumband. Confetti. Angelique Lemmens Woru Down Piano - Euterpe Combo, donk-Ui, Peter Verberne. Wmih Kooien (piano; Libiamo (drinklied) uit La Traviata - Euterpe, Ars Musica, Anita Bijvoet. Dolf Drabbels Dreamer - Confetti Medley van Circle of Life en The Lion sleeps tonight - Confetti De Zee (Arena Anthem) - Euterpe, Combo, Confetti. Ars Musica, Mieke Hermsen Medley van River Deep, Mountain High, This is my life en Think - Euterpe, Combo. Confetti, Angelique Lemmens, Mieke Hermsen -y- Thank you for the music - allen Na afloop van het Promsconcert zorgt de Band Op Bezoek (BOB) voor de muziek tijdens de. gezellige nazit. Showdamgroep Youneek verleent haar medewerking aan dit optreden. Zij is ergotherapeute van beroep. Maar al haar vrije tijd besteedt Anita Bijvoet aan de muziek. De muziekschool sloot zij met lof en een eremedaille af. Daarna studeerde de mezzo sopraan solozang aan het conser vatorium van Maastricht. Vervolgens kreeg zij les van bekende zangpedagogen als Lode de Vos, Erna Spoorenberg en Aafje Heynis. Anita Bijvoet treedt regelmatig op. Niet alleen in Venray en omgeving, maar ook in de rest van Nederland en België. Zij verzorgt vooral veel huiska merconcerten. Dan treedt Anita op met pianobegeleiding en zingt klassieke liederen en religieus repertoire. Verder werkt de zan geres regelmatig samen met fan farekorpsen. Zij soleerde echter ook in het Liverpool Oratorium. Recent was Anita Bijvoet te zien en horen in de opera King Arthur.Tijdens Venray Proms soleert zij in de klassieke werken Habanera en Libiamo. Anita Bijvoet Bezoeker over de vorige Proms: Bezoeker over de vorige Proms: Deze promsspeciai is een een malige uitgave, een bijlage bij Peel en Maas van 26 oktober 2000. Eindredactie, redactie en bege leiding productie: Jansen Houbiers Venray.; Ontwerp, lay out en druk: Drukkerij Van: den Munckhof Venray e HernTsen Peel v Maas een abonnement waard Het Venrays Groot Vocaal Ensemble Ars Musica is opgericht in 1973. Ruim twintig jaar zong het ensemble onder leiding van Rob Berben. In 1995 werd de huidige dirigent Cees Wouters aangetrokken, samen met pia nist/repetitor Flans van den Eijnden. Ars Musica telt momen teel 75 leden. Ars Musica heeft een breed repertoire met zowel geestelijke als profane muziek. Die varieert van klassiek tot modern. Zo voerde Ars Musica de Missa in C, ofwel de Credo Messe van W.A. Mozart uit in een con cert met vier solisten en orkest. Maar ook werk van Tom Parker uit The Young Messiah en The Young Christmas staan op het programma. In 1998 vierde Ars Musica zijn 25-jarig jubileum. Het ensemble opende het jubileum jaar met de uitvoering van Mozarts Krönungsmesse. Tijdens het jubileumconcert voerde Ars Musica het Liverpool Oratorio van Paul McCartney uit. Het ensemble-gaat uitdagingen duide lijk niet uit de weg. Tijdens Venray Proms laten de zangers en zangeressen van Ars Musica dan ook nadrukkelijk van zich horen in onder andere de Triumphmars uit de opera Aida en George Bizets Habanera. Groot Vocaal Ensemble Ars Musica

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11