FRANSOL Jubileum toernooi tafeltennis Red Stars Walk Over voor Jumpers'76, tegen verzwakt Bumpers 'Lang leve de liefde' in de bibliotheek Wacht niet te lang!!!! yuvit- etc /Ve*etUyitty4ttieucu4. BAALT U OOK WELEENS VAN AL DIE ZONDAGEN? Sportivo zet ktivia opzij eel en maas afd. Jeugd en Jongerenwerk Katholiek Vrouwen Gilde Ysselsteyn K.B.O. Toneelvereniging de Vlasbloem Katholieke Vrouwen Vereniging Clubmatch KC Venray e.o. Woningbrand Ars Musica 't Zonnelied ZONWERINGEN Seniorenkoor Crescendo MMSK St. Petrus Banden Symfonie orkest OVV Koninklijke Harmonie Euterpe Venray's Gregoriaans koor De Kiosk Venrode De Springplank Wijkcentrum Den Hoender PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS agir jSL EN MAAS donderdag 19 oktober 2000 - Pagina kankomende zondag 22 oktober Jrdt in de Gullek sporthal in Tegelen jubileum team toernooi gehouden |rtafeltennissers in Noord-Limburg. Kioernooi vormt de laatste activiteit Jor de jubilerend afd. Noord-Limburg Lide Nederlandse Tafellennisbond. De jfcling bestaat 50 jaar en organiseerde 'I het kader de Tafeltennis Estafette |orhet Guinness Record Boek eerder naar. [Het teamtoernooi begint om 09.00 ,De teams bestaan uit twee spelers tomen deze zowel in de senioren- als jeugdklassen uit. Hoewel jammer ioeg de echte toppers ontbreken zal er lier op hoog niveau getafeltennist uien. Zeker is dat het deelnemersveld breedte van de afdeling Noord- nburg zal weerspiegelen. In totaal doen zo'n 50 teams mee aan dit toer nooi. Bij de senioren spelen zij in twee klassen, bij de jeugd in drie. Prijzen zijn er voor de nummers een en twee in elke klasse. Het toernooi vormt de laatste activi teit in het kader van het 50-jarig jubi leum en zal sowieso en van de laatste activiteiten zijn van de afdeling Noord- Limburg. In 2001 moet de afdeling namelijk fuseren met de afd. Limburg waarvoor de besprekingen inmiddels al in volle gang zijn. In dat licht bezien kwam dit 50-jarig jubileum dus net op lijd en met de geslaagde Tafeltennis estafette voor het Guiness Record Boek heeft Noord-Limburg op de valreep nog gezorgd vooreen blijvende herinnering aan deze kleine afdeling in het Nederlandse tafeltenniswereldje. cd Stars maakt zich op voor ïdatiestrijd [gelopen zaterdag ging de laatste liere competitiewedstrijd voor de cs van TTV Red Stars verloren. In ■hugowaard was DOV met 5-2 te j. Danielle Poels, Sabina Larmené, lenssen en Vanja Santic wacht nu tak om in de degradatiepoule hand- ng in de eredivisie af te dwingen. In poule wacht hen de uitwedstrijd Fürst Kantoors/Heerlen en de wedstrijden tegen Flits/Zwolle en 'DOV. In eigen huis bleek DOV dit- te sterk. De Chinese Jiao Li was *35 (|s verwacht goed voor twee punten het enkelspel en eentje in hel dubbel. SM opstelling van DOV op de plaatsen 2 |3 was echter verrassend. Niet de Smet speelde mee als num- 3, maar Lea Kooy. Verrassend was ®ldat zij juist ongeslagen bleef. Zowel liëlle als Sabina moesten de zege aan laten, waarbij echter aangetekend dat Sabina in haar partij tegen Lea [ens een blessure op moest geven, ina had daarvoor wel de zege op dra Di Pietro veiliggesteld zoals ook an dat tegen Di Pietro deed. De lende wedstrijden om handhaving en spannend worden, een groot ideel is dat zowel Flits als DOV in ray ontvangen worden. Dit zijn de ds waartegen dadelijk de kostbare len bij elkaar geslagen moeten wor- Flits is het doel: dit team staat een Is hoger, maar het verschil is slechts nien. lopelijk komt het publiek in grote Ie kijken aan de Kiosk la als deze thuiswedstrijden op het program- mgens 1 haalt uit ingens 1 won zaterdag de 'uitwed- dtegen B.A.D./ONI (Wijchen) met Robert van den Bosch en Erik van Munckhof bleven ongeslagen, Ruud :n moest eenmaal zijn hoofd buigen, deze uitslag heeft het team de dnodige punten erbij gekregen om geval enige aansluiting met de top len. ArbonedAVesta staat 8 pun- i, Wanzl/Belcrum heeft er 6 meer led Stars. Meisjes 1 won zaterdag '10-0 van hekkesluiter Fürst irs/Heerlen. Daphne Bovee, inic Aben en Maaike Oostrom waren :lijk een klasse beter dan de dense opponenten. Hier is nog lijdelijk hoe de stand is, omdat de NTTB niet al te secuur is in het bijhou den van de uitslagen. Duidelijk is wel dat alleen Wap In nog boven onze meis jes staat en daar kan komend weekeinde weieens verandering in komen. Danielle en Ellen naar halve finale A-Meerkampen Danielle Poels en Ellen Ras plaatsten zich afgelopen zondag rechtstreeks voor de halve finales van de A-Meerkampen. Danielle bleek voor iedereen een maatje te groot, hoewel ze enkele malen een derde game nodig had. Tegen de jonge en "beloftevolle" Linda Creemers liet ze echter zien er heel wat meer nodig is dan alleen maar hard slaan. Ellen Ras was vooraf niet echt een favoriete voor plaatsing, maar speelde deze dag erg goed. Ze won zelfs van Loes Vrouenraets (eredivisie) en Carla Nouwen (1ste divisie) en plaatste zich knap als derde in haar poule. Kelly Willems mocht als jeugdselectie-lid voor het eerst meedoen bij de "A's" en deed dat nog behoorlijk ook. Ze ver sloeg Martine Geertse en de lastige Esther van Lieshout en verloor drie wedstrijden in drie games. Kelly werd uiteindelijk vijfde en heeft nog een klein kansje om in de halve finales mee te doen. Bij de heren werden de C- Meerkampen gespeeld in Venray. Hier plaatste Johan Zeelen zich voor de halve finales. Robert van den Bosch kwam deze dag iets tekort, hoewel hij wel van Johan wist te winnen. Robert bleef uit eindelijk steken op drie overwinningen. Uitslagen thuiswedstrijden: Dames 3-Hafkamp/Megacls 1 9- 1 Heren 2-Brandersstad 2 5-5 Heren 6-Blue Star 2 10-0 Jongens 3-Nieuwenhagen 1 1-9 Meisjes 1-Fursl Kantoors/Heerlen 210 -0 Start l-TTCl 4-1 Uitslagen Uitwedstrijden: DOV 1-Dames 1 2-5 Wanzl Belcrum 1-Damés 2 4-6 Koningslust 1-Heren 3 2-8 Armada 1-Heren 4 1-9 Blue Star 1-Heren 5 7-3 DVO 2 -Heren 7 5-5 Veta I -Heren 8 9-1 B.A.D. /ONI 1-Jongens 1 1-9 B.A.D. ONI 2-Jongens 2 4-6 Veta 1-Jongens 4 4-6 DVO 1 -Jongens 5 5-5 Wap In 1-Start 2 1-4 fgelopen zaterdag speelden de heren Sportivo de 2e thuiswedstrijd van etseizoen. Dit keer kwam Activia 4 bezoek. De eerste set van de wed- kende een matige start voor ttivo en werd dan ook met 21-25 Men. In de tweede set nam Sportivo draad weer op, met als resultaat 25- •inst. Tijdens de derde set kwam de sing slecht, waardoor de aanval niet lang kwam. Deze set werd met 17- ïrloren. De vierde en vijfde set ging |k op en waren uiterst nend.Sportivo ist steeds op het einde van de set iviade loef af te steken. Deze sets bgden respectievelijk gewonnen met 9en 15-13. 1 i'inst voor dames van Sportivo I een gewonnen oefenwedstrijd i Argos. begon Sportivo vol goede 'aan de wedstrijd tegen deze tegen- ier. De eerste set kwam Argos, na achterstand, toch weer terug. De was uiteindelijk toch voor 'ivo; 25-20. De tweede en derde êingen redelijk gelijk tegen elkaar roaar door goede punten van 'ivo op de beslissende momenten, 'nzij de sets toch te pakken; 25-18 5-19. In de vierde set nam Sportivo "een voorsprong, waardoor ook de ive speelsters een kans kregen. Met fitïS' want Sportivo won ook deze set 25-15. Vijf punten voor slagen 14-10: ivo Dames 2 - Rooyse VK 2:1-3 11-25, 24-26. 25-23. livo Meisjes 1 - Meterik 2 1-2 12- M5,15-10. 'ivo Jongens 1 - Energo 1:3-0 17- R 15-13. 'anima zondag 22-10: 33 ^wedstrijden bvo Heren 1 - Grashoek 16.30 uur ips bvo Dames 1 - Grashoek 16.30 uur ips on line yandenmunckhof.nl/ Rode Kruis Venray Op maandag 23 oktober hebben we weer een bijeenkomst. Deze avond zal in het teken staan van EHBO. We gaan aan de slag met verbanden. Thema is waarom en hoe leggen we verbanden aan en wat is eventueel een huis-tuin en- keukenaltematief. Op zaterdag 18 november is er een vriendjes- en vriendinnetjesdag georga niseerd. Iedereen tussen de 8-16 jaar is welkom om eens een kijkje te komen nemen. Tussen 15.00-15.30 kun je bin nenlopen: vanaf 15.30 is er een activi teit. Het einde van deze dag is om 20.00. Wij zorgen voor eten en drinken. Dit alles vindt plaats in en om het Rode Kruisgebouw, Bergweg 4 in Venray. Zorg s.v.p. voor bij het weer passende kleding en schoeisel. Noteer deze dag alvast in je agenda en vraag je vriendjes en vriendinnetjes, buurmeisje/jongen of klasgenootjes of ze zin hebben om met je mee te gaan. Beelden zeggen meer dan woorden Een dia-overvloeishow over zuid-oost Frankrijk door dhr. Guus Reinartz in zaal 'In den Engel', dinsdag 24 okt. Deze avond begint om 19.30 uur. In een samenspel van beelden, muziek en tekst neemt dhr. Reinartz ons mee naar de Provenc, de Ardèche, de Camargue en de Alpen, Hij laat ons zien en horen hoe geboeid hij is door de mens, de cultliur en de natuur in deze streek! Het vorig seizoen heeft dhr. Reinartz een avond over Toscane verzorgd. De leden die daarbij aanwezig zijn geweest, kunnen weten dat het nu ook weer een bijzonde re bijeenkomst kan worden: een avond Franse sferen ondergaan! Tennisvereniging Senioren Dorpen Indoor Toernooi Zondag 19 november wordt het jaar lijkse Dorpen Indoor Toernooi gespeeld in tennishal "De Schaapskooi" in Venray. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 15,= per persoon, incl. warm hapje. Je kunt je hiervoor telefonisch opgeven bij Math Heetkamp (541225) of Jan Ewals (541781). Er wordt in dubbels gespeeld, opgave als enkel. De organisa tie deelt de poules in. De inschrijving sluit op zondag 29 oktober. Afsluitings Toernooi Afgelopen zondag is al weer het laat ste buiten toernooi gespeeld van dit sei zoen. Ondanks dat de zon het liet afwe ten was het prima tennisweer. Er werd sportief gestreden om de punten en na afloop lieten de 49 deelnemers zich de door Gonnie van de Pas gemaakte erw tensoep lekker smaken. Na de laatste wedstrijd vond om ca. 20.00 uur de prijsuitreiking plaats, waarna iedereen nog eens goed ging zitten voor de tom bola van de kantinekaarten. Zoals ieder jaar waren er door de dames ook nu weer vele leuke prijzen gekocht en bleef het nog lang heel gezellig. De poule-winnaars: Poule A: Henk Drabbels Twan van Osch Poule B: Gonny van Dijck: Poule C: Riek Heidens; Poule D: Robert van Osch; Poule E: Bert Pouwels: Poule F: Lenie Crienen; Poule G: Fons Emonts; Poule H: Gonnie van de Pas Poule I: Wim deWit; Poule J: Nancy van Neerven; Martien Janssen; Poule K: Diny Pouwels; Poule L: Wim Peeters. Dorpencompetitie Om een overzicht te krijgen van de baanbezetting in het komende jaar. met name in het weekend, wanneer zowel KNLTB- als Dorpencompetitie wordt gespeeld, vragen wij jullie nu al je op te geven voor de Dorpencompeiitie. De opzet van deze competitie zal in princi pe niet veranderen, dus er wordt gespeeld zowel op zaterdagavond vanaf ls.00 of 19.00 uur als op zondag om 09.00 uur en 13.30 uur. Je kunt je opge ven bij Math Heetkamp (tel. 541225) als eenling, dan deelt de Technische Commissie de teams in. KNLTB-competitie Ook voor de KNLTB-competitie kun nen zich nog leden aanmelden, met name voor de competitie op de vrijdag avond en de zondag. Dus wil je graag competitie spelen, meld je dan aan bij Twan de Wit (tel. 541279). Gezellig koffie drinken Dag van de ouderen Op zondag 22 oktober van 10,45- 12.30 uur gezellig koffiedrinken met leeftijdgenoten in de Kemphaan aan het Kennedyplein. U hoeft geen lid van de vereniging te zijn. Kienen Woensdag 1 nov. in de Kemphaan, aan vang 14.00 uur. Excursie naar de schouwburg Rondgang achter de coulissen met uit leg. Datum: 13 nov. om 14.00 uur. Deze excursie is opengesteld voor alle oude ren. De kosten zijn 12,50 p.p. koffie en gebak worden u gratis aangeboden. Opgeven voor 6 nov. bij mw. v.d. Voort, tel. 588691. Wandelen met KBO en ANBO Dinsdag 15 nov. Vertrek 13.30 uur vanaf de Kemphaan aan het Kennedyplein. Themabijeenkomst brandwonden KBO en ANBO organiseren een thema middag over de behandeling van brand wonden op 21 nov. om 14.00 uur in de Kemphaan. Najaars ledenvergadering De najaars ledenvergadering wordt gehouden op woensdag 22 nov. om 14.00 uur in de Kemphaan. Wij ver wachten dat vele van onze leden daar te mogen begroeten. De agenda vindt u in de Schakel van 27 okt. Kerstbijeenkomst Intratuin Op 30 nov. wordt er een kerstbijeen komst gehouden bij Intratuin aan de Langstraat, aanvang 09.30 uur. Koffie met iets lekkers wordt u gratis aangebo den door Intratuin. De entree is gratis. Ook niet-leden kunnen aan de bijeen komsten deelnemen. Opgeven voor 23 nov. bij mw. v.d. Voort, tel 588691. Over een paar weken is het weer zover; onze concert- en toneelavonden op zondag 5 en maandag 6 november in het gemeenschapshuis in Overloon. Tijdens de repetities worden de laatste scherpe kantjes bijgeschaafd en de laat ste stukjes tekst van buiten geleerd. Het stuk dat: we dit jaar spelen is een klucht in drie bedrijven, geschreven door Margit Suez en vertaald door Hub Fober, Die Haushaltprinzessin genaamd, oftewel de Huishoudprinses. Tevens zijn zij van plan om dit jaar een kerstspel voor hel voetlicht te bren gen. Dit zal dan in de periode rond kerst gespeeld gaan worden. Mocht u, als ver eniging of als bedrijf, interesse hebben voor een sfeervol kerstspel of voor het grote toneelstuk, dan kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Vlasbloem. Netty v. Reenen. tel. 0478- 581562. Dinsdag 24 okt. excursie naar de Nestlé in Oostrum. Men dient om 13.45 uur aanwezig te zijn bij de ingang van het gebouw. Men wordt verzocht sie raden enz. zoveel mogelijk thuis te laten. Ook geen schoenen dragen met hakken. Zie verder het programma. We sluiten de excursie af om 16.30 uur. Zaterdagavond heeft Jumpers'76, in zijn tweede wedstrijd dit seizoen. Bumpers uit Sittard, compleet wegge speeld. Bumpers, dit seizoen nieuw in de overgansklasse B. wist vooraf dat ze het moeilijk zouden krijgen. Met moeite wisten ze een representatief team op de been te brengen. Enkele basisspelers moesten door diverse redenen verstek laten gaan met als gevolg dat er min of meer een tweede team op het veld stond. De thuisploeg had na het verlies in de eerste wedstrijd tegen B.V Rooi nog iets goed te maken. Coach Jan Kraus kon weer beschikken over zijn gehele selec tie, Balder Lamers en Tristan Lammerts van Bueren waren weer fit en ook Mikel Lammerts van Bueren is op de weg terug.In de eerste helft liet het team zien welke mogelijkheden aanwezig zijn. Met snel en agressief basketball lieten ze de tegenstander alle hoeken van het veld zien. De verdediging stond als een huis en de vele onderscheppingen wer den prima omgezet in goed gelopen breaks en doeltreffend afgerond. "In deze fase lieten we de bal het werk doen en doordat de spelers de juiste lijnen lie pen wisten ze elkaar ook zonder moeite Zondag 22 oktober houdt Kynologenclub Venray e.o. haar jaar lijkse clubmatch. Voor deze schoon heidstentoonstelling zijn ca. 250 honden ingeschreven. Al deze honden, van groot tot klein, in welke kleur of haarva- riëteit dan ook, zullen vanaf 09.30 uur worden gekeurd door zeven keurmees ters in sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel in Venray. De groepskeurin- gen beginnen om ca. 14.00 uur. U bent (zonder hond) van harte welkom. In ver band met eventuele besmeting mag er na de veterinaire keuring 'geen hond meer in'. Voor eventuele vragen of inlichtin gen tel. 077-3072855. Zondagavond brax er in een woning aan de Beethovenstraat brand uit terwijl de bewoners afwezig waren. Achteraf bleek dat ze voor hun vertrek (19.00 uur) een aantal kaarsen hadden aange stoken die ze vergaten te doven bij ver trek. Toen zij omstreeks 23.00 uur thuis kwamen zagen ze rook uit de woning komen. De gealarmeerde brandweer had het vuur snel onder controle. De bran dende kaarsen zijn vermoedelijk de oor zaak van de brand geweest. De 24-jarige bewoonster raakte ter plaatse door de spanningen onwel. De ambulance werd gewaarschuwd. Na behandeling door het ambulancepersoneel werd.de zorg overgenomen door de huisarts. De bene denverdieping van de woning liep brandschade op. Het schadebedrag is op dit moment niet bij de politie bekend. Groot Vocaal Ensemble Dinsdag 24 oktober a.s,: repetitie van 20.00 tot 22.30 uur in de Opmaat, Oostsingel 37a, te Venray. Agenda: Extra repetities i.v.m. de Proms op 3 en 4 november a.s.: Donderdag 26 oktober: 20.00-22.30 uur. Raayland, locatie Oost (voorheen Mavo "de Kolk") - Min.Ch. Ruyssstraat 1. Zaterdag 28 oktober: 10.00-15.00 uur, "in de Opmaat". Zondag 29 oktober: 10.30-14.00 uur - generale repetitie, in de aula van het Raaylandcollege-Zuid. Donderdag 2 november: Sound check. in tennishal "De Schaapskooi" - Vlakwater 11 (tijdstip voor AM nog niet bekend). 3 en 4 november: Proms Venray. Afmelden: Marjo Kuypers-Mater, tel.: 0478-513191 (bij voorkeur tussen 17.00 uur en 18.30 uur). De oudpapiercontainer staat op het par keerterrein van het Vincent van Gogh Instituut, locatie Noordsingel, (Noordsingel 39) te Venray. U kunt uw oudpapier brengen op werkdagen tussen 09.30 uur en 18.00 uur, op zaterdag tus sen 09.30 uur en 16.00 uur. Zou u ook wel eens willen zingen in een koor? Wij kunnen in alle partijen ver sterking gebruiken. U bent van harte welkom om een keer mee te komen zin gen, de sfeer te proeven en kennis te maken met onze manier van werken. Informatie over het koor geeft u graag Marjo Kuypers-Mater, tel.: 0478" 513191of kijkt u eens op onze website: www.arsmusica.nl Gemengd zangkoor Repetities: 's maandags om 20.00 uur. Parochiehuis Paterskerk. Leunseweg 5, Venray. Zaterdag 21 okt.: zingen om 19.0 uur in Huize Loon te Overloon. S.v.p. zoveel mogelijk carpoolen, zelf te regelen. Zondag 29 okt.: opluisteren 10.30 Allerheiligen en 15.00 Allerzielenlof. Zondag 12 nov.: zingen om 10.30. Zaterdag 18 nov.: Si. Caeciliafeest, zin gen om 18.00 samen met zangkoor Melodia uit Kronenberg, daarna geza menlijk koffiedrinken in het parochie zaaltje. Om 20.00 uur begint onze feest avond. de locatie blijft nog even een verrasing. Bij ieder optreden gelieven een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitie- avonden voor een kennismaking. Voor meer informatie/aanmelding/afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes, tel. 0478- 584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478- 583884. te vinden" aldus een tevreden Jan Kraus. Niet alleen de basis vijf speelde in deze fase sterk, ook de bankspelers lieten zien er zin in te hebben. Met een rus stand van 71 - 27 was de wedstrijd natuurlijk al gespeeld. In de tweede helft viel de concentratie bij de thuisploeg weg,.maar met vooral speels basketbal, en veel speelminuten voor iedereen, werd de voorsprong gestaag uitgebouwd naar een eindstand van 117 - 58. Chris Pfeiffer en Bas Mickers teken den beide voor 18 punten. De coach na afloop: "een overwinning die zeker gezien het niveau in de eerste helft, goed is voor het zelfvertrouwen. In de komende wedstrijden tegen kwalitatief veel betere tegenstanders zullen we, als we tenminste een rol van betekenis wil len spelen deze competitie, er wel twee keer 20 minuten moeten staan. A.s zon dag wacht de uitwedstrijd tegen Kimbria. STATIONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 De voorbereiding voor de advent- en kersttijd vraagt alweer enige tijd de aan dacht, om de komende weken goed te kunnen presteren. Het is voor koren een mooie opdracht om het repertoire tijde lijk af te stemmen op de tijd van het jaar. In november gaan we de feestdag van St. Caecilia vieren. We doen dat met een rondleiding in de Grote Kerk alwaar dhr. Den Brok ons tekst en uitleg zal geven over de betekenis van de vele prachtige beelden in de dekenale kerk. Daarna verplaatsen we ons naar zaal Thielen voor enkele gezellig uurtjes. Het pro gramma en de datum bereikt u tijdig. Donderdag 14 december verlenen wij medewerking aan de kerstvoorbereiding in het Schuttersveld. Aanvang 19.00 uur. Het koor wordt om 18.45 uur aldaar ver wacht. Presentatie in uniform. Zondag 17 december muzikale uit voering in Intratuin. We worden aldaar verwacht om 13.30 uur. Er zullen sfeer volle liederen ten gehore worden gebracht om zodoende hei winkelend publiek sfeervol te onderhouden. Afmeldingen bij mw. Van Dijck. tel. 581955. Majoretteopleiding: Repetitie op woensdag: majorettegroep team A van 17.30 uur tot 18.15 uur en team B van 18.15 uur tot 19.15 uur. Op zondagmorgen extra repetitie voor die majorettes die op concours gaan. Tamboerkorps: Repetitie op woensdag van 19.30 uur tot 21.30 uur en op zondags samen met het muziekkorps. Opleidingsorkest: Repetitielijden op woensdag van 18.45 uur tot 19.30 uur. Verdere ondersteu- ningslessen op zondag bij Sandra en Henk volgens rooster. Muziekkorps: Repetities op woensdag van 19.30 uur tot 21.30 uur, zondags van 10.30 uur tot 12.00 uur. Komende aktiviteiten: 19 november: intocht St. Nicolaas; 25 november: Ceacilia-avond; 17 decem ber: Optreden bij Mannenkoor; 26 december: Opluisteren H. Mis 2e kerst dag; 13 januari 2001: Nieuw jaarsconcert. Helpen met kienen: De wekelijkse kienavonden in zaal de Engel worden mede verzorgd door onze leden, hiervoor is een rooster opgesteld. Leden krijgen hiervan persoonlijk bericht. Afmeldingen: Bij verhindering dienen alle leden van het jeugd- en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding, bij voorkeur mondeling tel. 580418. of uiterlijk tot een half uur voor aanvang van de repeti tie in de Opmaat, tel. 513593. Majorettes melden zich mondeling af bij de betreffende begeleiding of telefo nisch bij Gerda, tel. 550797 Repetitie onder leiding van Laurens Boogaaris op woensdagavond in De Hommel, aanvang 20.00 uur. Afmelden bij fam. Grootemaal, tel. 580358. Winierconcert op zaterdag 16 dec. 20.00 Harmonieorkest Donderdag 19 okt.: 20.00 uur Repetitie schouwburg St. Anna. Donderdag 26 okt.: 20.00 uur Repetitie Raayland Oost. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 582539. Agenda: Do 19 okt.: repetitie op St. Anna. Do 26 okt.: aanpassen nieuwe unifor men vanaf 18.30 uur in de Perdstal. Zo 29 okt.: generale repetitie van 10.30- 14.00 uur (voormalige Boschveld). 2 nov.: vanaf 08.30 uur helpen inrichting Tennishal. 3 en 4 nov.: Proms. 25 nov.: Cecilia. Jeugdorkest Donderdag 19 en 26 okt.: 18.45 uur Repetitie. Agenda: Najaar: Concert Merselo/Ysselsteyn. Afmelden: P. Noten, tel. 587858 Drumband Dinsdag 24 en 31 okt.: 20.00 uur Repetitie. 20.30 Proefrep.etitie. Afmelden: Dorien van der Giessen, tel. 589317. Agenda: Do 26 okt.: passen nieuwe uniformen vanaf 18.30 uur in de Perdstal. di 29 okt.: 10.30-14.00 uur generale repetitie. 2 nov.: vanaf 08.30 uur helpen inrichting tennishal. 3 en 4 nov.: Proms. 25 nov.: Cecilia. Bestuur 13 nov. ab 20.00 uur Perdstal. Zondag 22 okt.: repetitie Annakapel Donderdag 2 nov.: uitvoering Paterskerk Zondag 3 dec.: Ie advent, uitvoering Beukenrode Zondag 10 dec.: 2e advent, uitvoering Annakapel. Dinsdag 19 dec.: 14.00 uitvoering Nipperke Afmelding bij secretariaat: J. v. Loon. 0478-585422. Wijkcentrum Maandag 23 okt.: 09.00 naailers: 13.30 Zonnebloemvergadering; 19.30 fobie- groepl 19.30 bridgecursus; 20.00 verg. AVBA. Dinsdag 24 okt.: 14.00 themamiddag Zonnebloem; 19.00 Lijncursus Balans;;- 19.30 Niet Rokers Bridgeclub. Woensdag 25 okt.: 20.00 sjoelen de Schuivers; 19.30 bridgeclub Doublet. Donderdag 26 okt; 20.00u Sjoelclub Magnifique; 20.00 verg. D66. Eerstvolgende repetitie woensdag 25 oktober a.s. om 20.00 uur bij zaal Thielen, Kennedyplein te Venray. Zaterdag 21 oktober a.s. verzorgen wij een concert in het Gemeenschapshuis te Hegelsom. Aanvang van het concert is om 20.00 uur. Om in te zingen worden jullie om 19. 30 uur verwacht. Afmeldingen bij Jeanny Jenniskens. telefoon 516877. Agenda Wij zijn op zoek naar uitbreiding van ons koor en willen graag nieuwe sopra nen, mezzo en alten verwélkomen. Heb je zin in zingen en denk je datje het bij ons koor wel naar je zin zult hebben dan nodigen we je van harte uit geheel vrij blijvend enkele repetities bij te wonen. Bel voor verdere informatie even met onze voorzitter, Jeanny Jenniskens, tele foon 516877. Jeugdvereniging Donderdag 19 okt. (vanavond) i.v.m. de herfstvakantie een aangepast program ma. Van 18.30-20.00 uur in de grote zaal bankvoetbal en kegelpikken voor de kinderen van de groepen 5 en 6. In de vergaderzaal galgje. Jongelui, jullie hebben een circulaire meegekregen voor de grote Playbackshow. Bedenk.iets en geef je op bij de leiding. Maandag 23 okt. van 18.30-20.00 uur clubavond voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Op het programma staat gepland een kranten en dozenrace. Trek dus maat niet jullie beste kleren aan. Dinsdag 24 okt.: is de beurt aan de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverlaters. Van 18.30-20.00 uur gaan we gokken. Maar op deze casino avond komen we wel gepast gekleed. Anders krijg je géén toegang. Denk aan het inleveren van een eigen top 10. Volgende week, zaklamp mee brengen en de fiets. Donderdag 26 okt. kimspelen voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Zondag 22 okt 19.30 uur Kienen. De opbrengst is voor het wijkcentrum. Zaal open 18.30 u. Maandag 23 okt 20.00 uur Clubavond, sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 24 okt 09.30 uur t/m 11.00 uur volksdansen. volksdansvereniging Opanka; 13.15 uur t/m 16.30 uur, hand werkgroep de Vlijtige Liesjes. Woensdag 25 okt 10.30 uur t/m 12.00 uur, volksdansen groep 1; 13.00 uur t/m 14.00 uur, groep 2 volksdansen: 14.00 uur Handwerkgroep Den Hoender; 19.00 uur Yoga. Info tel. 514269. Donderdag 26 okt 14.00 uur Activiteitenmiddag, Ouderenvereniging met koersbal en kaarten. Vrijdag 27 okt 20.00 uur Dansavond Ouderenvereniging. Alle senioren vanaf 50 jaar zijn vanaf 50 jaar. De toegang is gratis. Muziek van de "Zilverster". Tot ziens in wijkcentrum den Hoender. St Ursulastr. 2, hoek Hoenderstraat. Alle kinderen met vlinders in hun maag, liefdesverdriet, hartsvriendinnen of gezworen kameraden, kunnen nu in de bibliotheek Venray hun hart ophalen. Vanaf 10 oktober is het Leesprogramma Lang leve de liefde voor al deze kinde ren gestart. Wat is het spannend om verliefd te zijn! Of heerlijk om een goede vriend te hebben. Geen wonder dat er zoveel boe ken over zijn. Tijdens het leesprogram ma 'Lang leve de liefde' liggen er in de bibliotheek stapels boeken voor het grij pen. Boeken over verliefdheid en vriendschap. Kinderen die meedoen met het leesprogramma in de bibliotheek krijgen een fraai deelnemerspasje. Op dat pasje is ruimte voor vijf harten. Elk gelezen boek levert een rood hart op. Bovendien is het de bedoeling voor ieder gelezen boek een verwerkingsvel, natuurlijk ia de vorm van een hart, te tekenen of te schrijven. Zo ontstaat in de bibliotheek een echte liefdesgalerij! Zijn alle boeken gelezen, de harten getekend en geplakt dan krijgt de deelnemer een cadeautje. Iedereen die in groep 1 t/m 8 zit, kan meedoen. Ben je nog geen lid van de bibliotheek? Geen probleem! Lid wor den kan namelijk altijd en kost niets! In de bibliotheek liggen natuurlijk ook makkelijk te lezen leuke boeken. Hei leesprogramma is dus ook heel aantrek kelijk voor kinderen die pas hebben leren lezen of kinderen die niet zo graag of zo goed lezen. Begin januari 2001 wordt het leesprogramma feestelijk afgesloten. Dan krijgen de hartstochte lijke lezers hun oorkonde en cadeautje uitgereikt. De openingstijden van de bibliotheek Venray zijn als volgt: di t/m do van 11.00-18.00 uur; vrijdag van 11.00- 21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Jongereninfotheek Een depressie kan langdurige riega- tieve gevolgen hebben voor het voor het leven van een jongere. Eenzaamheid slechte schoolprestaties en gebrek aan aansluiting bij leeftijdsgenoten onder graven het zelfvertrouwen en kunnen nog jarenlang doorwerken. Bovendien maken mensen die eenmaal een depres sie hebben doorgemaakt een grote kans later opnieuw depressief te worden. Daarom is het heel belangrijk de klachten die op een depressie wijzen zo vroeg mogelijk te herkennen en aan te pakken. Temeer omdat een depressie flinke risico's met zich meebrengt. De jongere kan bijvoorbeeld door gedrags problemen, drugs- of alcoholmisbruik in aanmerking komen met de politie of verslaafd raken. In het uiterste geval kan hij proberen een einde aan zijn leven te maken Enkele adviezen voor de omgeving zijn: Neem de jongere serieus Toon interesse in wat er in hem of haar omgaat Probeer niet negatief op moeilijk gedrag te reageren, maar ga opzoek naar de oorzaken Help de jongere duidelijke structuur in de dag aan te brengen Stimuleer hem of haar situaties op te zoeken die een positief gevoel geven Stimuleer de jongere in beweging te blijven, bijvoorbeeld door te sporten Help de jongere hulp te zoeken als de klachten niet overgaan Depressieve klachten bij jongeren zijn over het algemeen goed te behandelen, er bestaan diverse behandelwijzen, dus neem zo snel mogelijk contact op met je huisarts Jongereninfotheek; Schoolstraat 16: 5801 B.P. Venray: Openingstijden :ma tm do 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.00-21.00 uur.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11