"Een beroerde ontwikkeling voor Venrays centrum' Doedag verregend Zware teleurstelling bij bank na afketsen fusie Ontwikkeling woningbouw baart zorgen v: Woonwagencentrum naar Wonen Venray Herinrichting Burggraaf kost ruim drie miljoen J Tandtechniek Venra www.awillems.nl CONTACTLENZEN C-Tunhoèk Wel rrachtwagens, geen personenauto's n'voor ^uur van voorste'_ Willems, Onder invloed Vuilnis in riolering VERHAEG^ j - p. (EL EN MAAS donderda 12 oktober 2000 - Pagina 5 A Gemeente zet plannen Blekersveld door ondanks afhaken V&D Ruim drie maanden geleden resenteerden de wethouders Iouba en Kersten nog vol trots de euwe publiekstrekker voor het intrum van Venray. Na jaren- ng onderhandelen was de jnieente er eindelijk in geslaagd iiV&D te strikken. De onderte- ening van de intentieverklaring erd omschreven als 'een heel elangrijke dag voor Venray'. orige week maakte V&D bekend gt het afziet van de komst naar enray. Het betekent een fikse jeurstelling voor de gemeente iaar desondanks wil het de plan- cn voor Blekersveld gewoon aorzetten. "Een heel vervelende boodschap, aar het heeft niet aan ons gele- verwoordde wethouder Houba de commissie Financiën en conomische Zaken; "De oorzaak is n beleidsomslag bij het moeder- incern Vendex/KBB. Zij gaan imelijk meer investeren in :staande vestigingen in plaats van nieuwe formules. Venray is niet enige gemeente die daardoor nu •troffen wordt. Maar het is en blijft m beroerde zaak voor de ontwik- ■ling van het centrum." Projektontwikkelaar Development oordination wil ondanks het afha al van V&D toch doorgaan met de •meente Venray om het gebied mdde Edah opnieuw in te richten. Houba; "We gaan niet bij de ikken neerzitten. We nemen een aand de tijd om te zoeken naar alternatieven. Wellicht zullen er meerdere vervangers voor V&D komen." Arno Raaymakers van Development Coordination is even eens positief gestemd. "Wij werden ook overvallen door het onverwach te terugtrekken door Vendex. Want de komst van V&D zou fantastisch zijn geweest. Maar Venray is niet de enige gemeente die daarover nu treurt. We zitten echter niet stil. We zijn bezig om vervangende publiek strekkers voor Venray te zoeken. En we gaan er zeker vanuit dat dat in de komende maand gaat slagen." GROOT GROEN TERRAS Dinsdagavond werden tijdens een informatiebijeenkomst op het gemeentehuis de globale plannen voor Blekersveld gepresenteerd. Ruim negentig belangstellenden kregen dia's te zien over hoe het gebied er straks uit zal komen te zien. Alleen had architekt Kees van der Goes geen kans meer gezien om V&D uit de presentatie te schrap pen. De nieuwe Edah (Konmar) van 3500 m2 wordt in de hoek Hoenderstraat-Deken Thielenstraat gesitueerd. De vervangers van V&D (4000 m2) komen langs de Hoenderstraat richting centrum te liggen. Aan de kant van De Bleek is ruimte voor een aantal kleinere win kels. Het gehele complex wordt onderkelderd met een parkeergarage voor 300 auto's. Boven en om de winkels komen appartementen. De circa veertig woningen omringen een groot groen terras op het dak van het winkelcomplex. De Hilversumse architekt Kees van der Goes had weinige goede woorden voor het aanzicht van de huidige Edah met zijn parkeerterrein. "De achterkant met zijn laad- en los plaats en de zijkant van de winkel zijn ronduit lelijk. De overkapping met de staalconstructie boven de ingang is niet fraai evenals de totale voorgevel. Hel lijkt vanaf het plein in De Bleek wel op een sporthal. En ook de parkeerterreinen zijn niet mooi. Vooral als de bomen niet meer groen zijn is hel dramatisch. Met de Edah als een eiland op een parkeerplaats", oordeelde Van der Goes. De architekt had meer loven de woorden voor de bebouwing aan de Hoenderstraat. Het pand van Dingus en het witte monumentale huis op de hoek van De Bonte Koestraat vond hij beeldbepalend voor het gebied. "Vanaf het centrum is de Hoenderstraat maar heel kort een echte straat. Daarom komen er woningen langs de weg voor de winkels te staan. Ook om de achter kanten van de winkelbedrijven weg te werken." AAN- EN AFVOER De buurtbewoners maakten zich de meeste zorgen om de grote vrachtwagens die in het gebied moeten laden en lossen. Niet alleen bij de Edah maar aan de achterkant van de winkels in de Bleek. In de plannen zou de laad- en losplaats van de nieuwe Edah en de andere winkels ongeveer tegenover café De Bonte Koe komen. Volgens Van der Goes zouden er maximaal 35 vrachtwagens per week komen. Een buurtbewoner wist echter te melden dat er nu al dagelijks zeven tot tien vrachtauto's aan- en afrijden. Op de Hoenderstraat wordt op de kop van De Bonte Koestraat een soort ver- blijfsplein gerealiseerd waar ruimte is voor terrassen. De weg wordt op die plek vlak voor jongerencentrum Dingus dus flink verbreed ook al omdat het laad- en losverkeer langs het pleintje moet. Enkele aanwezi gen waren verheugd over de extra ruimte die daardoor ontstaat tussen Dingus en café De Bonte Koe ten opzichte van de tegenoverliggende woningen. De meeste belangstellen den konden zich wel vinden in de voorlopige plannen alhoewel ze nog vrij vaag zijn. Gijs Frencken, hoofd Ruimtelijke Ordening, zegde toe nog 'goed te kijken naar de logistie ke aan- en afvoer'. Frencken gaat er vanuit dat de projektontwikkelaar erin slaagt om alternatieve winkel bedrijven te vinden. "Die zullen een vergelijkbare impuls hebben dan V&D. We zetten daarom dit plan gewoon door. Ik wil er nu niet over speculeren wat er gebeurt indien dit alternatief niet lukt", aldus Gijs Frencken die in zijn inleiding wel vertelde dat de mogelijke komst van een V&D 'local store' destijds de aanleiding was om het Edah-terrein aan te pakken. Hoveniers" snoeien de planten vakkundig voor de winter. ,iVenray 0478-571800I Ge Bij de schouwburg mogen aan westkant onder voorwaarden lortaan drie vrachtwagens parkeerd worden tijdens voor- ïllingen. Dat hebben b. en w. van inray dinsdag besloten. Aan het rzoek van de schouwburgdirec- tom ook het parkeren van per- nenauto's toe te staan, wordt en gehoor gegeven. lij de toneelingang van de louwburg is thans de mogelijk- id om twee vrachtwagens te par- ren in de laad en losruimte. Het mt regelmatig voor bij grotere Iiducties dat drie en soms zelfs vrachtwagens of bussen nodig li. Dat leidde vaak tot het parke- i op het schouwburgplein of [fers in het centrum, wat weer in ijd is met het parkeerverbod voor ichtwagens. De gemeente staat nu toe dat een irde vrachtwagen of autobus op de rook en het trottoir naast de nrra houwburg geparkeerd mag wor- lam of de daaraan verbonden voor- anw reidings- en afbraaktijd. Het cS eloig moet wel 3500 kg of db 'aarder zijn. De ontheffing geldt e n* et voor kleinere voertuigen. Een rditt ,enlue'e vierde vrachtwagen of an 4 itobus mag niet in het centrum «lal!1 irkeren en dient gebruik te maken T/bnln vrachtwagenparkeerplaats op mii nakterheide. Een eventuele uit- eiding van de laad- en losplaats ior een vierde vrachtwagen zal irschijnlijk op teveel bezwaren belanghebbenden stuiten. PERSONENAUTO'S /erder wilde de schouwburgdirec- de mogelijkheid bieden aan artie- [n en andere medewerkenden aan voorstelling, om hun personen- to op de laad- en losplaats langs schouwburg te laten parkeren, '(emeester en wethouders willen dit verzoek niet meewerken, mag geparkeerd worden achter hek op de laad- en losplaats 'r aan de voorzijde daarvan |rooi ?r^ d'1 niet toegestaan. B. en w. 'L-1 |n van mening dat, met uitzonde- 'g van koopavonden en bij evene- :n( enten, de parkeerdruk in Venray 51 groot is en dat artiesten en idewerkenden van de daarvoor stemde parkeerplaatsen gebruik nnen maken. Niet uitgesloten is dat de schouw- rgde beschikking krijgt over een agneetsleutel, waardoor te allen fe toegang verkregen kan worden de parkeerplaatsen. De Landschap Doedag die het IKL zondag in het Vlakwatergebied en het Odapark heeft gehouden, is grotendeels in liet water gevallen. De weergoden speelden bepaald niet mee. Bij de opening, door wethouder Driessen en gedepu teerde Wolfs was het nog wel droog maar niet lang daarna begon het te regenen en bleef het regenen. Voor de bezoe kers die zich niets van dit weer aantrokken, was er voldoende te beleven. Rond de klok van vieren hielden de meeste deelnemende organisaties het echter voor gezien. Door bezwaarprocedures en organisatieproblemen op gemeentehuis De gemeente Venray kan dit jaar niet aan de verwachte bouw plannen voldoen. Er zullen vijftig woningen minder gereed komen dan eerst werd gedacht. Ook het inwoneraantal blijft achter bij het streefgetal. De gemeente ziet dit jaar 500 inwoners minder komen dan dat het verwacht had. Daardoor loopt Venray 125.000 gulden aan rijksgeld mis. "We worden door de waarheid achterhaald", zei wethouder Bert Kersten in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Najaren van hogere groei kampt Venray nu met een afnemende groei. "Hadden we dit niet kunnen voorzien", vroeg com missielid Jacques Lamers (Samenwerking Venray) zich af. Henri van de Ven (CDA) maakte zich zorgen over de achterblijvende bouwplannen op de kerkdorpen. Hij vroeg om een inhaalslag in het jaar 2001 om de opgelopen achterstand van voorgaande jaren in te halen. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) constateerde 'een schrikba rend tekort aan goedkope huurwo ningen'. Volgens Bert Kersten is het pro bleem tweeledig. Aan de ene kant dwarsbomen allerlei bezwaarproce- dures een vlot verloop van de bouw plannen. Aan de andere kant kampt het gemeentehuis met een intern organisatieprobleem. Want de post directeur Stedelijke Ontwikkeling is sinds de benoeming in januari van Piet Lucassen tot gemeentesecreta ris nog steeds vakant. Tot 1 oktober heeft Krista Walter deze functie tij delijk waargenomen. Zij is nu ver vangen door Jan-Willem Keuning die van hetzelfde externe bureau afkomstig is. Daarnaast is de gerrteente er nog niet in geslaagd om een hoofd Economische Ontwikkeling aan te trekken. "Deze vitale posten zijn niet ingevuld. Daardoor kunnen we zaken rond het Grondbedrijf niet aanpakken want daarvoor moet eerst de organisatie op poten staan", meende Kersten. Tevens bezit de gemeente tal van verouderde bestemmingsplannen. "En dat kost veel reparatiewerk." Van de Ven reageerde: "Als dat zo is spreek dan die hoge ambities niet uit in de begroting.,:"John Oosterbeek (VVD) vond dit echter een totaal verkeerde benadering. 'VERBORGEN' BURGERS De interne perikelen gevoegd bij de externe factoren trekken een flin ke streep door de gemeentelijke ambities. "Grond is een schaars pro duct geworden. Het wordt daarom steeds complexer om te bouwen. Er ontstaat een trend om bezwaar te maken omdat mensen in de gaten krijgen dat ze door procedures financieel voordeel kunnen behalen. Daarnaast is er nog de milieuwetge ving. In vergelijking met vroeger is veel moeilijker geworden om een bedrijf te verplaatsen. Daardoor moeten we steeds onze plannen bij stellen die dan vertraging oplopen. Het is heel vervelend om steeds maar weer vastgelopen bouwplan nen vlot te trekken. En het kost ook heel veel geld aan renteverlies", ver klaarde wethouder Kersten die de problemen rond het Jerusalem- en Interventerrein als voorbeeld noem de. "Maar het kan ook anders. Want de ontwikkeling van het plan bij het St.Jozefklooster loopt welhaast geruisloos." Of de achtergebleven woningbouw op de dorpen komend jaar ingehaald wordt kon Bert Kersten niet bevestigen: "Bij tegen slag of pech lukt dit niet. Er is conti nu een spanningsveld. Want het gaat echt niet zo gemakkelijk als dat het lijkt." Om het inwoneraantal op te krikken gaat de gemeente op zoek naar 'verborgen' burgers. Dit meld de wethouder Houba in de commis sie Financiën. "Op vliegbasis De Peel en op het Vincent van Gogh Instituut verblijven mensen die hier ook de meeste dagen van de week wonen. We willen die personen opsporen om ze te bewegen zich als inwoner van de gemeente Venray te laten inschrijven. Want dat levert ons extra geld op", verklaarde Houba. Een 20-jarige inwoner van Venray is zaterdagnacht op de St.Jozefweg .staande gehouden. Hij reed omst reeks 03.30 uur met zijn personen auto terwijl hij onder invloed van alcohol verkeerde. Hij kreeg een rij verbod van 7 uur. BIJ ONS VINDT U BIFOCALE CONTACTLENZEN MET EEN VERAFLEESDEEL K U R S T J EMS VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 icONTACTtrSsSPEC.AUSTENH Gemeente Venray en de Woningstichting sluiten overeenkomst Het nieuwe woonwagencentrum in de Brabander wordt overge dragen aan Wonen Venray. De gemeente Venray en de wonings tichting sluiten hiertoe een over eenkomst. Hierbij is afgesproken dat de gemeente zorgt voor de afbouw van het oude centrum en de verkoop van de oude wagens. Tevens draagt de gemeente zorg voor herhuisvesting van de bedrij ven. De woningstichting neemt het beheer en eigendom van het nieuw centrum in de Brabander. Met de woningstichting Wonen Venray is in oktober 1998 afgespro ken dat de gemeente Venray initia tieven zou ontwikkelen om te komen tot een nieuwe woonwagen locatie. In verband met de intrek king van de Woonwagenwet vorig jaar. behoren de huidige woonwa genbewoners grotendeels tot de doelgroep van de woningstichting. Hierbij is er een duidelijke splitsing aangebracht in beleid en beheer van woonwagens en woonwagencentra. De gemeente blijft verantwoordelijk voor het beleid en de woningstich ting krijgt het beheer overgedragen. Gezamenlijk blijven gemeente en woningstichting verantwoordelijk voor de huisvesting van deze doel groep. De overdracht van het woon wagencentrum is het sluitstuk van de wettelijke bedoelde scheiding tussen beleid en beheer van de sociale huursector. In de kop aan de noordzijde van 'Laagheide', bestemmingsplan 'Brabander' is een plan uitgewerkt voor 12 vrijstaande woningen (wens van de bewoners) met twee stand plaatsen. Op deze locatie mag alleen gewoond worden en er mag geen bedrijfsuitoefening plaatsvinden. Voor integratie in de wijk en de nor malisatie, is gekozen voor een plan met een omgangsvorm die zowel tegemoet komt aan de wensen van de bewoners als de wensen van de woningstichting en de Gemeente Venray. De bewoners willen vrij staand wonen, gevoel houden met de wagen en wonen in een afzonder lijk deel van de Brabander. De woningstichting wil en duurzame 'woning' met een zelfde levensloop als een normale huurwoning. De gemeente wil een zichtbare vorm van integratie en normalisatie in een nieuwe wijk en een huurprijs onder de aftoppingsgrens voor de huur subsidie. Om aan al deze wensen tegemoet te komen heft de gemeente en woningstichting een grote finan ciële bijdrage geleverd, resp. 517.000 en ruim 716.000 gulden. Belangrijk is dat de doelgroep volle dig aanspraak kan maken op huur subsidie, zodat de huur onder de aftoppingsgrens blijft. Door te kiezen voor een nieuw centrum met een duidelijk over gangsvorm waarbij rekening is gehouden.met de wensen van de bewoners, wordt een duidelijk en vooruitstrevende invulling gegeven aan de normalisatie tussen woonwa genbewoners, gemeente en woningstichting. De opknapbeurt voor de wijk Burggraaf gaat de gemeente Venray 3.150.000 gulden kosten. In een groot aantal straten van de wijk, die ligt tussen de Stationsweg, Raadhuisstraat en de Noord- en Oostsingel, verkeert zowel de riolering als het open baar gebied in een onvoldoende tot slechte staat van onderhoud. Ook functioneel gezien voldoet de inrichting van de straten volgens de gemeente niet meer aan de eisen van deze tijd. De riolering wordt volgens het gemeentelijk rioleringsplan vervan gen en het openbaar gebied wordt heringericht overeenkomstig de uit gangspunten van 'Duurzaam Veilig'. Vertegenwoordigers van de wijk zijn al akkoord met de plannen, die het gebied minder aantrekkelijk voor automobilisten en aantrekkelij ker voor fietsers moeten maken. MEER LICHT Gedeelten van de Bongerdstraat, Landweertweg en Tuinstraat wor den alleen nog voor fietsers toegan kelijk. Landweertweg en Bongerdstraat worden tevens onder deel van de fietsroute vanuit het centrum naar de wijk Landweert. Voor auto's worden, naast de fiets- straten, ook de Tuinstraat vanaf de Raadhuisstraat verboden terrein. Een uitzondering wordt gemaakt voor een tiental meters tot aan het tankstation. Verder wordt de openbare verlich ting, overeenkomstig de NSVV- norm vernieuwd. Het aantal licht masten wordt verdubbeld tot een kleine veertig. Speelvoorzieningen ontbreken op dit moment in de wijk. Gezien de verjonging die in de wijk plaatsvindt, is hier volgens de gemeente grote behoefte aan. Het huidige grasveld aan de Bongerdstraat-Landweertweg wordt ingericht als speelvoorziening voor kinderen van vier tot 12 jaar. En op het pleintje in De Boog wordt een speelobject voor kleuters (1-4 jaar) geplaatst. Met de stichting Kruisen en Kapellen is er overleg geweest om het bezweringskruis op de hoek Bongerdstraat/Stationsweg beter tot zijn recht te laten komen. In overleg is voor deze locatie een nieuwe her inrichting gemaakt. Met sierbestra tingsmaterialen en een hekwerk wordt aan de locatie van het bezwe ringskruis een fraaier aanzien gege- GROEN Ook het groen in de wijk wordt aangepakt. Binnen het kwaliteits plan Groen wordt de positie van de bomen aan de Akkerweg vanuit alle invalshoeken bekeken. Op diverse plaatsen worden nieuwe bomen geplant, plantsoenstroken opnieuw ingericht en de groeicondities van bestaande bomen verbeterd. Alle straten in Burggraaf krijgen een nieuwe bestrating, in de vorm van verschillende kleuren klinkers. Het fietstunneltje dat de wijken Burggraaf en Landweert verbindt, krijgt extra verlichting. Tevens wor den door de hele wijk op diverse plaatsen palen, papierbakken en zit banken geplaatst. Het bedrijf Jan Linders heeft inmiddels bezwaar aangetekend tegen de voorgenomen afsluiting van de Bongerdstraat op de Stationsweg. De gemeente is met het bedrijf in gesprek over verplaat sing van het bedrijf naar een andere locatie. De grootscheepse opknap beurt wordt in drie fases uitgevoerd, te beginnen volgend voorjaar. Medio 2002 moet het werk klaar zijn. Het op het nippertje afketsen van de fusie tussen Zevenrode en Venray-Oostrum is heel hard aan gekomen bij de Rabobank. Want niemand had er rekening meege- houden dat de zo zorgvuldig voor bereide fusie in het zicht van de haven zou stranden. "Een enorme teleurstelling dat het op twee stemmen is afgeketst", zegt direc teur Louis Moers van Rabobank Venray-Oostrum. De leden van Rabobank Zevenrode schaarden zich vorige week donderdag op de vergadering in zaal Roelanzia in Ysselsteyn massaal achter het fusievoorstel. Van de 230 aanwezige leden gaf 86% zijn ja-woord aan de fusie die op 1 januari 2001 zijn beslag zou moeten krijgen. Na het tellen van de stemmen in Ysselsteyn was het wachten op de uitslag van de gelijk tijdige ledenvergadering van Venray-Oostrum. Rond half elf sloeg het slechte nieuws in als een bom in Ysselsteyn. In Venray had den van de 55 aanwezige leden er 15 tegen het fusievoorstel gestemd. Statutair moest 75 procent van de leden voor stemmen. Dat percentage werd net niet gehaald: 72,7 procent. Slechts twee voorstemmers kwam de Rabobank tekort om de fusie te bekrachtigen. De leden van Zevenrode gisten meteen naar de oorzaken. Zevenrode is vooral werkzaam in de agrarische sector. Omdat het met de intensieve veehouderij momenteel slecht gesteld is loopt ook de Rabobank extra risico's omdat het vrijwel alle agrarische bedrijven in de gemeente gefinancierd heeft. Dit item bracht ook een lid op de verga dering van Venray-Oostrum vorige week donderdag naar voren. Wellicht dat daarom de leden in De gemeente Venray gaat actie ondernemen tegen mensen die vuilnis in de noolputten iu de wijk Brukske deponeren om zo goedkoop van hun afval verlost te zijn. "Er worden inderdaad com-, piete vuilniszakken in leeggé-, kiept", vertelde Ger Bevers, pro jectleider van de gemeente Venray. maandagavond aan de leden van üe commissie Stedelijk Beheer. "Soms vinden we lp het gemaal van de riolering complete zwabbers. We hebben zes of zeven gemalen gerenoveerd met nieuwe pompen, waarbij is afge zien van roosters. Dit was voor mij ook een complete verrassing. Wc gaan snel bekijken hoe we dit probleem op korte termijn kun- nen oplossen." Venray zich zo terughoudend opstelden. Enkele jaren geïeden ket ste een fusie tussen beide banken al in een veel eerder stadium af. Maar ditmaal leek het niet meer mis te kunnen gaan. De cultuurverschillen tussen de agrarische en de 'stads bank' zouden ditmaal geen breek punt meer zijn. zo luidde de ver wachting. De gehele organisatie was binnen beide banken al ingesteld op een samengaan. Er wordt een nieu we directeur gezocht, er was al een nieuw bestuur geformeerd met Jan Hurenkamp als voorzitter en er komt een gloednieuw bankgebouw. Louis Moers wilde nog niet zeggen of er een nieuwe fusiepoging komt. "Het is nog allemaal heel vers. We gaan ons deze week erover beraden hoe we verder gaan. Donderdag (vandaag, red.) zullen we eerst onze leden informeren over de te nemen stappen." fo* deOMZ* HOGEDRUKREINEGERS VEEGMACHINES SCHROB/ZUIGMACHINES STOF- en WATERZUIGERS STOOMREINIGERS TAPIJTREINIGERS REINIGINGSMIDDELEN Keizersveld 61 5803 AP Venray tel.: 0478-553355

Peel en Maas | 2000 | | pagina 5