Bouw appartementengebouw nabij stuifduinen Sint Anna stuit op bezwareij Verkiezing Boek van het Jaar Halloween bij Intratuin Venray steeds populairder Wacht niet te lang!!! Prinses Beatrixfonds PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Expositie bij Santé Cream V PEEL EN MAAS donderdag 12 oktober 2000- Pagina El Grote Kerk Deken: J. Coenen. Bindstraat 6. tel, 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1. tel. 5T1385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Martien Rutten en overl. ouders Rutten-Derkx en broers en zus (koll.); jrd. overl. ouders Alfons Vercauteren-Poels; Harrie Cox (kolk); mw v. Rooy-Hurenkamp; ouders Janssen van Lee-Hurenkamp (kolk); ouders Goumans-Goemans (kolk); ouders Antoon Stiphou;en Maria Claessens; Jan en Truui v.d. Broek- Kelenaers, dochter Bets en zoon Albert (kolk): Jan Arts; jrd. Bert v. Vegchel; 2e jrd. Jean Clermonts. Zondag: 28e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor ouders v.d. Beuken-Scherffers en zoon Pierre; Eduard v.d. Berg; Betsy en Herman v. Loo-Pouwels; Dora, willem en Diena VERstraate en tevens voor Simon Lemmens en Catharina Verstraaten: Piet Jansen en fam. Janssen-Philpsen. 11.00 H.Mis voor Jan Deenen sr.. Jan Deenen jr., Jo en Sraar Deenen en Wim van Haren(kolk); Lambert Laurensse (kolk); Gonny Voermans-Franssen jrd. Piërre Franssen en zoon Hans; jrd. Harry Bonten; Harrie Stevens. Maandag: 08.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis overl. ouders Janssen-Hilberts: voor bijz. intentie op voorspraak van O.L.V. van altijddurende bvijstand en St. Gerardus. Dinsdag: 08.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis Maria Schols-Helsper; Marcel Linskens. Woensdag: 08.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis bijz. intente voor fam. en vrienden. Donderdag: 08.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis Gerarda Broers. Vrijdag: 08.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis Jan Peter Schols en Maria Hubertina Leers; ouders Savelberghs- Brand; ouders Geurtjens-Vermazeren. Dienbeurten: za 19.00: Jasper. Marloes, Stef, Sharona en Robert; zo 09.30 Ties, Koen en Jacqueline: 11.00 Sjoerd, Bram, Jesper. Paul en Koen M. Lectoren: za. 19.00: J. Thiesen; zo 09.30 S. Manders: zo 11.00 G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v.Loenen. Lect.: P. Poelen. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagrers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapek Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog; Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsierweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 16.30 doop Sven van Soest, Mambostr. 53; 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 kinderwoorddienst met volkszang; ouders Smits-lijssen: Diny Pirlo-Smits; Frits Hovens (kolk); Sandra v. Vliet en overl. fam.; Zondag: 8.30 voor onze parochie Venray-zuid; 10.30 m.m.v. Zonnelied: Dinie Maessen-v. Megen (kolk); overl fam. Jan Arts-Jansen; overl. ouders Custers-Simons. Maandag: 18.30 fam. Janssen-Krijns; Antonette Willemse. Dinsdag: 18.30 overl. ouders Huybers; Woensdag: .18.30 voor wereldvrede; Donderdag: 18.30 Rob ten Holder (kolk): Vrijdag: 18.30 overl. fam. Peters-Arts; overl. ouders Jenneskens-Elbers en overl. fam. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbid ding zijn in de kerk. In de maand okt. zal elke maandag t/m vrijdag om 18.10 uur de rozenkrans gebeden worden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, lek 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. herenkoor Vredeskerk; Mathijs Michels; Jos Jacobs; Truus Kuksters-Loonen (v.w. de buurt). Parochie Oostrum Zondag: 10.30 jrd. Han Korendijk en overl. fam.; Wim Daniels zoon Bert en overl. fam.; fam Vnnekens-Verschuren en wederz. Fam.; jrd. Dien Jeucken- Niessen; Dinsdag: 9.00 past. De Ceuster; fam.Vennekens-Verschuren en wederz. fam.; Woensdag: 19.00 Lof t.g.v. 25-jarig bestaan koor Harmony. Donderdag: 9.00 bijzondere intentie; voor de vrede. Misdienaars: Evy Blenckers, David de Boer. Denise Creemers en Wilma Derksen. Parochie Castenray Vrijdag 14.00 Huwelijk Lucien Weijs en Coen Litjens; Zaterdag: 19.00 jrd. Sjang v. Kuyck; Jan Thielen; jrd. overl. ouders Gellings- Verhoeven en Willy Verhoeven; jrd. Roel Classens; overl. ouders Classens- Valcks; Louis Tielen en overl. fam. Tielenjanssen. Op zondag 29 okt. om 15.00 Allerzielenviering. Misdienaars: Thijs, Ilse en Bram. Pastoor Hoedemaeckers. Dorpsplein 7, 5807 BC Oostrum, tel. 581254. Parochie Leunen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: Ism. Harry Geurts en overl fam.; Harrie Verstappen (v.w. de buurt); Wim Bouten, overl. ouders Bouten- Verheijen, Anna, Gerrit en Piet Bouten; Grad Koonings en Leida Koonings- Hermans; gest. Jrd. overl fam. Wilmsen- Verheijen en dochter Lies; gest. Jrd. Peter Antoon Janssen en echtgen. Zondag: Mientje Croymans (vw de buurt); Mien Claessens-Voermans; jrd. overl. v.d. fam. Goumans-Petes: gest. Jrd. Helm. Bert, Anna en Mina Jenniskens; 13.30 Doopviering Dana Kurvers. Maandag: Ism. Liza Breugelmans- Radt; Lies Kusters-Koenen; weekd. Grad Willems (2); gest. Jrd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg; Dinsdag: 19.00 gest. Jrd. Jozef Loenen en Wilhelmina Loenen-Verschuuren. Woensdag: Geen avondmis; Donderdag: Geen avondmis; Vrijdag: 19.00 lsm. overl. ouders Martens-Verhees en overl. fam. Misdienaars: za 19.00: Lian Vullings en Joyce Hendrix; zo 10.0 Auke en Sander Loonen; ma 19.00 Nancy Litjens en Kim Verstappen: di 19.00 Marjon Weijs en Femke Smits; vrij 19.00 Jenny Achten en Eline Voermans. Als je zelf niet kunt dienen, wil je dan zelf voor iemand anders zorgen? Lectoren: za 19.00: Goen Reintjes, zo 10.00 MiaWegh. Gedoopt: Senne Michels, Vullingsstraat 6. Rectoraat Heide Zondag: 28e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis tot intentie voor Piet v. Kempen en overl. fam. enjgt. Voor Harrie Mommen; misd.: Frank, Willeke, Geert en Marlie. Rectoraat Veulen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Piet de Lauw-An Classens en Grad Classens; jgt. Maria Ewals-Holtackers; Bert Cremers (kolk); Vrijdag: 14.00 Pk huwelijksmis voor het bruidspaar Geert Jenneskens en Marian Hubers. Misdienaars: za: Linda, Diana, Bram en Katie. Lect.: zat: M. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (volkszang): mnd. Maia Slangen-v. Montfort: jrd. Peter v. Dijck en Maria Wismans; Toon Verheyen. Zondag: 09/. 15: (Vivace) jrd. Andreas Philipsen; Janus Broders en zoon Gijs; Mara Swinkels. Dinsdag: 11.00 uit dankbaarheid en voor overl. ouders en fam. bij het 50- jarig huw. Jub. Van de fam. Juffermans- Spruyt. Donderdag: 1J .00 uit dankbaarheid bij het 40-jarig huw. Jub. Van de fam. Kessels-Coenen. Vrijdag: 18.00 uit dankbaarheid bij de 80e verj. Van Wies en Piërre Reijnders- Pouwels; Mien Claessens-Zanders. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Aneke en Sandra; zo 09.15 Daan en Joris; di 11.00 Rinske en Vera; do 11.00 Niels en Ruud; vrij 18.00 Rob en Bart A. Parochie Merselo Zaterdag: GEEN H.Mis Zondag: 10.45 Antoon Poels; uit dank baarheid voor de overl. fam. Ewals- Willems; Woensdag: 19.00 jgt. Petrus Hub. Muysers Maria Cath. Steegs; jgt. Handrie v, Rijswijk; voor Merselose oorlogsslachtoffers; voor vrede op voor spraak van H. Gerardus Majella; Kerk poetsen: mevr. Loonen en mevr. V. Dijck. Oktober: Rozenkransmaand. Pak weer eens het rozenhoedje! Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 jgt. Mw. v. Vegchel- Peters; Janine Classens; Frans Geven. Maandag: 19.00 H.Mis; Donderdag: 19.00 fam. Comelissen- Hendriks; hierna bidden van het rozen hoedje; Misdienaars: zo: Luc, Frank, Rick en Nick H. Lezers: zo: Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Hgm. voor Jacques Jeuken en overl. ouders en kinderen; vader en moeder v. Dijck en kinderen; Guido Janssen; overl. ouders Jansen- Michiels; lectr. Truus Goumans. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Corrie v.d.Ven-v.d.Zande; dhr. Noyen en Jeroen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 15 okt.zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. H. v. Es uit Zutphen voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Natuurlijk staan er ook bekertjes limonade klaar voor de kinderen Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema U kunt vreugde vinden in het dienen van god in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag is er een eucha ristieviering van de oecumenische basis groep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is; Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Hel Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd; 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth; Cuppenpedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten: Zondag 15 oktober om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J.Bals. 's-Morgens is er kindercrèche. Zangkoor: Op donderdag 12 oktober is er repetitie van het zangkoor. Aanvang 20,00 uur. Iedereen die wil zingt mee. Kinderwoorddienst Zondag 15 okt. om 11.00 uur is er in de St. Petrus Bandenkerk in Venray een kinderwoorddienst voor kinderen van 4- 12 jaar. Het thema is: Wil je met mij mee? Vredeskerk Ik vraag uw aandacht voor het vol gende: er wordt de laatste tijd door de mensen weer verontrust gesproken over de naderende sluiting van de 'Vredeskerk-Nederland' terwijl dit aan de naaste omgeving van deze kerk zelf een beetje te wijtenis! Het bisdom, en ook het dekenaat Venray, vragen in feite om een goed gevulde kerk bij de kerk diensten en ook om geld om dit te onderhouden! Daar dit door onze eigen schuld zienderogen de laatste jaren ach teruit gaat, en ook door het priesterte kort gaat dit gebouw waarschijnlijk ver loren! Bovendien wordt door niemand met geen woord gerept over het feil dat deze kerk een 'Oorlogs- en Vredesmonument' is, dat met enige eer bied behandel moet worden gezien de reden dat het gebouw gesticht is! (4 Mei 1964 Eerste steen). Op 25 oktober is het 36 jaar geleden dat dit gebouw, toen nog 'Christus Koningzondag' (het naamfeest van deze kerk!) met veel feestgedruis ingezegend is! (De kerk is gebouwd met financiële steun van Duitsland, Engeland, VS, Canada. O.a. de wijbisschop van Keulen legde in 1964 de eerste steen). Om tien uur 's morgens is toen deze kerk door Pastuurke Geerits en Deken Loonen ingezegend. Onder aanwezigheid van de gehele parochiegemeenschap, de Henseniusschool en het toendertijd opgerichtte kerkkoor die deze plechtig heid opluisterde! Om vier uur 's mid dags werd in een volle kerk Pastoor Geerits geïnstalleerd als pastoor van de Vredeskerk, en 's avonds was er een receptie en een diner voor genodigden in het Klooster Mariann Hill aan de toenmalige Hoebertweg (tegenwoordig Gilde Opleidingen). Van tevoren was pastoor Geertis afgehaald bij dit kloos ter en met een stoet naar zijn kerk bege leid om geïnstalleerd te worden en er ook nog zijn eerste H.Mis op te dragen! Op 31 mei 1965 is deze kerk onder aan wezigheid van kerkelijke en wereldlijke autoriteiten officieel geopend door de toenmalige minister van CRM Dr. Marga Klompé, maar dit is allemaal ver geten! In mei 1971 is het betonnen 'Vredesmonument' onthuld! P.H. Thijssen, Venray. Opbrengst collecte spierziekte Heel hartelijk dank aan de contactper sonen in onze tien kerkdorpen en de 300 collectanten! Zij zorgden samen dat de gulle gever in heel de gemeente Venray zijn of haar bijdrage in de ondertussen bekende oranje collectebussen konden stoppen. Het resultaat is geweldig: ƒ16.778,22! _100.00 meer dan in 1999. De mensen met niet beheersbare spieren voelen hierdoor dat Venray meeleeft! De totale opbrengst van de gemeente Venray onderverdeeld over de dorpen en de kom was: Castenray 254,35; Heide 476,70; Leunen 1057,00; Merselo 703,10; Oirlo 865,30; Oostrum 1000,00; Smakt/Holthees 445,20; Veulen 274,10; Vredepeel 239,45; Ysselsteyn 1482,65 en Venray-centrum 9980,37; dus totaal 16.778,22. Wij hopen bij leven en welzijn weer op uw inzet en bijdrage te mogen reke nen in 2001 van 9 t/m 15 september! Lies v. Bavel-v. Nieuwenhoven, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 0478-582193. De Eindstraat met op de achtergn het pleintje omstreeks 1938. Vro« werd hier op gezette tijden de geii markt gehouden. Nog eerder stondl het zogenaamde lijkenhuisje, daa werd het het spuithuisje van de Vei® brandweer. Het woonhuis daaracl plus magazijn werd bewoond dooi familie Peeters-Tacken, die er een in tweedehands meubelen e.d. in Eerder was er het café met zaaltjei Jan Janssen (Jantje Kook), momeoi Poels tweewielers. Rechts de in 1932 geopende et gebruik genomen huishoudschool: Bonifacius' met als buur i Freulekeshuus. Vroeger bewoondd deftige dames die verbonden ware® het daarnaast gelegen klooster en pi sionaat 'Jerusalem', momenteel Muse 'Freulekeshuus'. Achteraan rechts ingang van de Heuvelstraat. Jan v.d. Putten Stichting Stadspark Venray (31 De plannen voor de bouw van een appartementencomplex aan de voet van het stuifduinengebied nabij de boerderij op Sint Anna stuit bij Stichting Stadspark op bezwaren. Ook de Kring Venray van bet LGOG deelt deze bezwaren en tijdens een informatiebijeenkomst op 25 septem ber j.I. moest de gemeente schoorvoe tend toegeven, dat deze locatiekeuze op gespannen voet staat met het uit gangspunt, dat er in het stuifduinen gebied niet gebouwd mag worden. Ensemble vijf is geprojecteerd in het bos tussen het Internenhuis en de boer derij "Ensemble 5", zoals de projectnaam van dit planonderdeel luidt, dient vol gens Stichting Stadspark op een ande re plek gerealiseerd te worden. Een gebied van bijzondere ecologische waarde Sint Anna is gelegen op een rug van dekzand, uitlopers van de Boschhuizerbergen zoals je die ook aan treft op de Molenklef, bij Sint Oeike, het ziekenhuis, Odapark en Vlakwater. De Westzijde van het Annaterrein, het gebied langs de Overloonseweg, bestaat uit beboste stuifduinen. vaak met spec taculaire hoogteverschillen, hoogtes die oplopen tot 7 a 8 meter ten opzichte van het gemiddelde maaiveld. De mooiste en hoogste heuvelrug ligt nabij de boer derij en vormt een natuurlijke afschei ding van de omgeving van de boerderij waar in de toekomst een woon-werk-erf zal verrijzen voor ambachtslieden en kunstenaars. De geaccidenteerdheid van de stuifduinbossen zorgt op macroni veau voor klimaatverschillen waardoor een geheel eigen wereld ontstaat van flora en fauna wat dit gebied een bijzon dere ecologische waarde geeft. In de toelichting op de plannen schrijven de architecten het volgende: "Om de rust in het westelijk bosgebied zoveel mogelijk te behouden dient er geen verbinding te komen met de nieuwe wijk Brabander". Des te opmerkelijker is dan ook de over weging van dezelfde plannenmakers om hier een groot appartementencomplex neer te zetten. Juist vanwege die nood zakelijke rust en omwille van behoud en bescherming van dit bijzondere natuur gebied is Stichting Stadspark van mening dat hier niet gebouwd mag wor den. Het begin van het wandelpad over de heuvelrug nabij de boerderij waar de k van ensemble vijf is gedacht. "Ensemble 5", drie bouwlagen en tien ééngezinswoningen Ensemble 5 wordt een groot gebouw, 10 tot 12 meter hoog en ongeveer 80 meter lang. Het is een complex van 10 éénge zinswoningen in 3 bouwlagen met een par keergarage voor 20 auto's. Als het aan de plannenmakers ligt, zal het gebouw wor den gesitueerd op hel stuifduin tussen het Internenhuis en de boerderij, ingeklemd tussen de bomen. "Een bijzondere positie voor een bijzonder gebouw", aldus de architecten. Maar naar de mening van Stichting Stadspark gaat deze positie wel ten koste van een uniek stuk natuurgebied. Het betreft hier de hoogste en mooi heuvelrug van het duinengebied en» neer ter plaatse gebouwd gaat word zullen de bomen in de naaste omgw gekapt worden en is het nog maai j. vraag of dit gebied in de toekomstc voor het publiek toegankelijk bli Daarom stelt Stichting Stadspark zi op het standpunt dat gezocht moetv den naar een alternatieve locatieu "Ensemble 5". Wij stellen uw mei j zeer op prijs. Wilt, u reageren: I schrijf of stuur een e-mail aan Stichii Stadspark Venray, Engelenstraai 5801 RT Venray, telefoon 581191, e-mail: tw.els@wxs.nl Onder schrijvers geldt het winnen van de Trouw Publieksprijs voor het Nederlandse boek als belangrijk en pre stigieus. Juist omdat het een prijs van lezers is! Illustratief in dit verband is het enthousiasme waarmee Yvonne Keuls in 1999 de onderscheiding in ontvangst nam voor haar Mevrouw mijn moeder. Er staat nu een nieuwe ronde van de strijd om de verkiezing Boek van het Jaar op stapel. Daarbij draait het om zes titels (stuk voor stuk hardlopers!) die zijn genomineerd als kanshebber voor de Trouw Publieksprijs. Na deze voorzet is het aan de lezer te scoren en uit de zes kandidaten het Boek van hel Jaar te kie zen. De lezer kan voor deze verkiezing terecht bij de Bibliotheek Venray en bij de plaatselijke boekhandels. Daar liggen stembiljetten klaar waarop uit de geno mineerden de favoriete schrijver aange kruist kan worden. Natuurlijk is ook ruimte overgelaten voor de lezer om een vrije keuze in te vullen. Alle lezers die hun stem uitbrengen komen in aanmer king voor een aangename hoofdprijs: een jaar lang wekelijks boeken uitzoe ken ter waarde van veertig gulden. Natuurlijk is er ook een groot aantal boekenbonnen te winnen! Gedurende twee weken, van 16 tot en met 28 okto ber, kunt u als lezer uw stem uitbrengen. De landelijke uitslag is op donderdag 2 november bekend. In de Bibliotheek Venray liggen de stemformulieren voor u klaar. Bovendien heeft het dagblad Trouw een speciale Publieksprijs-bijlage die natuurlijk ook in de bibliotheek ver krijgbaar is. De rechtgeaarde lezer is ongetwijfeld benieuwd naar de genomineerde schrij vers en titels. U kunt uw keuze maken uit: Nicci French Bezeten van mij; Karei Glastra van Loon: De passie vrucht; John Grisham: De broe derschap; Geert Mak: De eeuw van mijn vader; Thomas Rosenboom: Publieke werken; J.K. Rowling: Harry Potter en de gevangene van Azbakan. De Bibliotheek Venray nodigt een ieder van harte uit deel te nemen aan deze grootse landelijke verkiezing. U kunt uw stem uitbrengen tijdens de opening stijden van de bibliotheek. Dinsdag, woensdag en donderdag van 11.00- 18.00 uur; vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. ««9 I Henk van de Pasch uit Overloon exposeert nog deze gehele oktobermaand een selectie van zijn fotowerk bij Santé Cream bloemsierkunst in Venray. Het tentoonge stelde werk bestaat voornamelijk uit zwart/wit foto's waarin compositie en ritmiek belangrijke elementen zijn. In de VS kijkt men niet vreemd op als op de avond van 31 oktober een aantal keren de deurbel gaat. Als de deur open gaat staat er een groep kinderen ver kleed als heks, vleermuis of spook die de leus 'trick or treat' roept. Het is de bedoeling dat de bewoner snoepgoed in hun tassen stopt. Als men hier niet op gerekend heeft wordt de bewoner iets ernstigs toegewenst. Halloween wordt gevierd op de avond van 31 oktober. Het feest stamt uit de tijd van de druïden in hel oude Britse rijk en Ierland. Het was de vooravond van het nieuwjaar van de druïden. Op deze dag werden wetten en pachtover eenkomsten vernieuwd, keerden kudden uit de weiden terug en werden de laatst schoven binnengehaald. Het was het begin van de sombere winter. Op de avond van Halloween probeerden de mensen met enorme vuren de bovenna tuurlijke krachten te bezweren en demo nen te verjagen zoals heksen, ronddo lende geesten, feeën, elfen etc. Men dacht toen ook dat de zielen van de gestorvenen hun huizen opnieuw bezochten. Het is nu vooral een feest voor kinderen. Zij gaan verkleed langs de deuren met de leuze 'trick of treat Het ziet er naar uit dat dit fenoraeB overgewaaid naar Nederland. De pc poenen zijn niet meer weg te denken winkels zijn gevuld Halloweenartikelen en de kledingv huurbedrijven doen tevens goede zal Het groene warenhuis Intratuin Vee gaat hier nog wat verder mee. Zij «1 niseren zaterdag 14 oktober een dein stratie Halloweenmaskers maken i pompoenen. Intratuin-stylistes dein streren hun jeugdige klantjes hoe angstaanjagende pompoenen kun maken in de vorm van een vleerm heks of dracula. Voor de minder creatieve klantjes! er keramiek-pompoenen met een w )0| nelichtje en een ijzerdraadje dat aam stok gebonden moet worden. Zo he 8f2l ieder Halloween-geestje een lampio waarmee langs de deuren gegaan 1 worden. Ook de ouders hoeven zicht te vervelen. Voor hem worden de m volwassen creaties van pompoei itei gedemonstreerd. Dus ook bij Intran 'ai Venray wordt Halloween gevierd bent van harte welkom bij Intra» Venray aan de Langstraat 133 te Venn Irlc j GC J ongereni nfotheek Een depressie kan langdurige nega tieve gevolgen hebben voor het voor het leven van een jongere. Eenzaamheid slechte schoolprestaties en gebrek aan aansluiting bij leeftijdsgenoten onder graven het zelfvertrouwen en kunnen nog jarenlang doorwerken. Bovendien maken mensen die eenmaal een depres sie hebben doorgemaakt een grote kans later opnieuw depressief te worden. Daarom is het heel belangrijk de klachten die op een depressie wijzen zo vroeg mogelijk te herkennen en aan te pakken. Temeer omdat een depressie flinke risico's met zich meebrengt. De jongere kan bijvoorbeeld door gedrags problemen, drugs- of alcoholmisbruik in aanmerking komen met de politie of verslaafd raken. In het uiterste geval kan hij proberen een einde aan zijn leven te maken Enkele adviezen voor de omge ving zijn: iele Neem de jongere serieus Toon interesse in wat er in hem oft^01 omgaat Probeer niet negatief op moeil gedrag te reageren, maar ga o naar de oorzaken Help de jongere duidelijke structuui de dag aan te brengen Stimuleer hem of haar situaties of zoeken die een positief gevoel geven Stimuleer de jongere in beweging blijven, bijvoorbeeld door te sporten Help de jongere hulp te zoeken als< klachten niet overgaan Depressieve klachten bij jongereni over hel algemeen goed te behandel! er bestaan diverse behandelwijzen, neem zo snel mogelijk contact op nid huisarts Jongereninfotheek; Schoolstraat 5801 B.P. Venray; Openingstijden:! tm do 14.00-17.00 uur; vrijdag Md 21.00 uur.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 22