Harold LENSSEN Jongeren infotheek DIRKX VAN SOEST woningwet wet ruimtelijke ordening TAXATIES wet milieubeheer Overlastlijn drugs UW Bekendmaking vestiging voorkeursrecht Openbare kennisgeving Promo-koor zoekt muzikanten Flyers Boekingen Herstvakantie goed op gang ii UW WONING OPTIMAAL ISOLERENp Informeer bij ons naar de mogelijkheden! Wereldwinkel Venray Thema-avoir in ziekenhu Ax PEEL EN MAAS ELKE WEE1 r UW NIEUW PEEL EN MAAS donderdag 12 oktober 2000 - Pagin EE Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvra gen. - het vergroten van de woning aan het Zilverschoon 53 te Venray tnv C.J.E. Kempen, Zilverschoon 53; - het vergroten van de woning aan de Isabellahof 29 te Venray tnv G.H. Robberegt, Isabellahof 29; - het bouwen van een woning met tuinhuisje op B.P. de Brabander te Venray tnv P.G.J.M. Bonants, Dorperveld 15 te Merselo; - het bouwen van een woning aan de Overloonseweg te Venray tnv A.J.G.M. van den Hoek, Stationsweg 126 te Oostrum; Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen, voor zover nodig met toepassing van artikel 15, 17, I9.2 of I9.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. - het vergroten van de woning aan de Melisse I te Venray tnv P.H.M.A.Jacobs, Melisse I; - het vergroten van de woning aan de Goetzenhof 7 te Oostrum tnv M.J.M. van Bommel, Goetzenhof 7; - het bouwen van een woning aan de Oostsingel te Venray tnv C.G.M. Janssen, Randenrade I8te Oostrum; - het bouwen van een varkensstal en het verbouwen van de bestaande stal aan de Roland 2 te Castenray tnv Maatschap Philipsen, Roland 2; - het maken van een verbinding tussen twee panden aan De Hulst 10 te Oostrum tnv Autoschadebedrijf Venray, De Hulst 10; - het vergroten van de woning aan de Maasheseweg 45 te Venray tnv P.J.H.T. Mommen, Maasheseweg 45; - het vergroten van de woning aan de Veenmos 25 te Ysselsteyn tnv J.G.T. Martens, Veenmos 25; - het veranderen van een kan toorpand aan deStationsweg 65 te Venray tnv G.H. Peterink, Pastoor Strijkerstraat 5 te Leunen; - het vergroten van het restaurant aan de Maasheseweg 89a te Venray tnv Mc Donald's Nederland B.V., Paasheuveiweg 14 te Amsterdam; De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 13 oktober 2000 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten, op maandag van 12.00 uur tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het bouwen van een serre aan het Fluitekruid 32 te Venray tnv J.M. Huijs, Fluitekruid 32; - het vergroten van de badka mer/slaapkamer aan het Kroonkruid 46 te Venray tnv A.M.C.H.A. Verhoeven, Kroonkruid 46; - het bouwen van een platdak en het vergroten van de woning aan de St. Odastraat 18 te Venray tnv H.F.J.M. Vermeulen, St. Odastraat 18; - het bouwen van een serre aan de Sleutelbloem 19 te Venray tnv N.W. Luijendijk, Sleutelbloem 19; - het bouwen van een woning aan opB.P. de Brabander, sectie C no. 10102 te Venray tnv M.W.G. Puts, Overloonseweg 75; - het bouwen van een overkap ping/zonwering aan de Heuvelstraat 6a te Venray tnv L.J.J.M. Janssen, Heuvelstraat 6a; - het bouwen van een varkensstal aan De Zomp, sectie S no. 1082 te Oostrum tnv Maatschap Ruttten- Weijs, Vennenweg I - het bouwen van een serre aan de Sleutelbloem I 7 te Venray tnv W.A.J. Hendrix, Sleutelbloem 17; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van dakkapellen aan de Timmermannsweg 60 te Ysselsteyn tnv P.C.A. Knapen, Timmermannsweg 60; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Mgr. Hanssenstraat 77 te Oostrum tnv P.L.J.M. van Bracht, Mgr. Hanssenstraat 77; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoe- stemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Inspraak Burgemeester en wethouders van Venray delen mee dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer A.G. Vissers, Midden Peelweg 8 te Horst om middels toepassing van artikel 19.1 van de Wet op de ruim telijke ordening medewerking te verlenen aan een uitbreiding van de aan de Buntweg 12 te Ysselsteyn gelegen manege. Het ingekomen bouwplan ligt met ingang van donderdag 12 oktober 2000 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten, op maandag van 12.00 uur tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. Gedurende die periode kan eenieder zijn zienswijze met betrek king tot het plan schriftelijk aan hen kenbaar maken. Venray, 12 oktober 2000 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C. Th. van Velzen SERVICE ËSSIONELE ERKING 3RDELIGSTE TARIEVEN aAres! Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Wet milieubeheer De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 uur tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan: - L. Philipsen, Puttenweg I 16 te Ysselsteyn voor een revisievergun ning voor een zeugen- en vleesvar kenshouderij, gelegen aan de Puttenweg I 16 te Ysselsteyn. - Maatschap Van Eerd, Vredeweg 16 te Vredepeel voor een revisie vergunning voor een vleesvarkens bedrijf, gelegen aan de Vredeweg 16 te Vredepeel. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 12 oktober 2000 tot en met 9 november 2000 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de ontwerp beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - Maatschap Direks, Steegkamp 2 te Castenray voor een revisiever gunning voor een fokzeugenhoude- rij, gelegen aan de Steegkamp 2 te Castenray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage (6 weken) van 12 oktober 2000 tot en met 23 november 2000 in het gemeente huis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ont werp van het besluit; c. diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B. -meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krach tens artikel 8.40 van de Wet milieu beheer A.M.v.B.-meldingen zijn bin nengekomen van: - Doppelbauer Montagetechniek BV, St. Catharinastraat 12a te Leunen voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer, gelegen aan de St. Catharinastraat 12a te Leunen. - V.O.F. Jan Cox, Maalbroek 102 te Roermond voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit horeca-, sport- en recreatie inrichtingen milieubeheer, gelegen aan de Langstraat 133 te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 12 oktober 2000 tot en met 26 oktober 2000 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 12 oktober 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Indien u overlast heeft van; drugsgebruik of drugshandel in uw omgeving, kunt u bellen met de overlastlijn. telefoon 0478-565056 (24 uur per dag). Er is een telefoonbeantwoor- der op het nummer aangeslo ten waar u met uw klachten terecht kunt Het antwoordap paraat wordt dagelijks afgeluis- terd. PEEL EN MAAS WEEKBLAD KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken ingevol ge artikel 4, lid Ivan de Wet voor keursrecht Gemeenten (verder aan te duiden met Wvg) bekend, dat zij krachtens het bepaalde in artikel 6 Wvg op 3 oktober 2000 hebben besloten aan de gemeenteraad van Venray een voorstel te doen om op basis van artikel 2 Wvg, percelen de gelegen zijn in het gebied genaamd de Hulst 2', aan te wijzen als gron den waarop de artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 Wvg van toepas sing zijn. Ons voorstel aan de gemeenteraad heeft plaats met als planologische grondslag het ter inzage gelegde ontwerp-bestem- mingsplan de Hulst 2. De percelen zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale teke ning met perceelslijst. De vestiging van het voorkeurs recht houdt in, dat de eigenaren van de aangewezen percelen, als zij zelf tot verkoop over willen gaan, ver plicht zijn om de percelen aan de gemeente Venray te koop aan te bieden (aanbiedingsplicht). Ons voorstel treedt in werking op 5 oktober 2000, zijnde de dag na de publicatie in de Staatscourant en geldt voor een termijn van maxi maal vijf maanden. Binnen die vijf maanden dient de gemeenteraad de aanwijzing te bestendigen op basis van een vastgesteld bestemmings plan. In het kader van een zorgvuldige voorbereiding van het door de gemeenteraad te nemen aanwij zingsbesluit (binnen genoemde ter mijn van vijf maanden) worden belanghebbenden gelet op artikel 4:8 van de Algemene wet bestuurs recht (Awb) in de gelegenheid gesteld om schriftelijk dan wel mon deling hun zienswijzen ten aanzien van het ontwerp raadsbesluit naar voren te brengen vanaf 9 oktober 2000 tot en met 30 oktober 2000. Met verwijzing naar artikel 12, lid 2 van de Monumentenwet 1988 brengen burgemeester en wethou ders van Venray het volgende ter algemene kennis. Vanaf heden ligt bij de informatie balie, locatie 2, van het gemeente huis gedurende 14 dagen ter inzage: de aanvraag tot vergunning ex artikel I I van de Monumentenwet 1988 voor het verplaatsen van rijks monument St. Annakapel aan de St. Servatiuswet/Henri Dunant- straat te Venray. Gedurende deze termijn kunnen zienswijzen over deze vergunnin gaanvraag bij burgemeester en wet houders naar voren gebracht wor den. Venray, 12 oktober 2000 burgemeester en wethouders van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester P.M.H. Lucassen, secretaris Het Promo-koor, onderdeel van de Zangers van Sint Frans, legt haar nadruk op het zingen van meerstem mige popmuziek. Zij doen dit nu al drie jaar waarvan het laatste jaar ook actief met ondersteuning van een eigen combo. Het Promo-koor bestaat uit 15 zangers in de leeftijd van 15 tot en met 27 jaar, waarvan er één de dirigent is. Het combo bestaat uit een basgitaar, gitaar, toet sen, cornet en drums. Iedere zater dagavond repeteren zij in de Galmhut, de repetitieruimte van de Zangers van Sint Frans. Ter onder steuning van repetities en uitvoerin gen is het Promo-koor nu op zoek naar twee nieuwe muzikanten voor het. combo, te weten een pianist en een drummer. Zij zoeken muzikan ten met een redelijke speelvaardig- heid. Voor vrijblijvend meer infor matie kun je contact opnemen met dhr. W. van Kranenburg (tijdens kantooruren: 0478-512001) of Ralf Jansen (ralf@promokoor.8m.com) of kijk even op het internet: http://promokoor.8m.com De zienswijze kan schriftelijk gericht worden aan de raad van de gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Indien belangheb benden mondeling hun zienswijzen naar voren willen brengen dienen zij contact op te nemen met de afde ling Economische Ontwikkeling, tel. 0478-523534. Tegen ons besluit van 3 oktober 2000 staat bezwaar open geduren de zes weken na dagtekening van de publicatie in de Staatscourant op 4 oktober 2000. Deze termijn vangt derhalve aan op 5 oktober 2000. In het bezwaarschrift moet worden opgenomen: de naam en het adres van de belanghebbende, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Het bezwaarschrift dient bij het college van burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray, ingediend te worden. Indien bezwaar tegen ons besluit wordt aangetekend, kan tevens de President van de Arrondissementsrechtbank te Roermond verzocht worden om een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dit vereist. Ons genomen besluit ligt tezamen met de bijlagen, waaronder het voorstel aan de raad, een kadastrale tekening, een lijst van aangewezen percelen met eigenaren/rechtheb benden, met ingang van 5 oktober 2000 voor een ieder kosteloos ter inzage in het Raadhuis, Raadhuisstraat I, op de afdeling Publieksdiensten, geopend van maandag van 12.00-20.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 09.00-13.00 uur; buiten deze tijden na tel. afspraak met de afdeling Publieksdiensten, tel. 0478-523536 of met de afdeling Economische Ontwikkeling, tel. 0478-523534. Voor nadere informatie kunt u zich richten tot de genoemde afdelingen Venray, 3 oktober 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, Drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemees ters P.M.H. Lucassen, secretaris Intcmd On*"""**"* U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt^' Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293-Algemeen@flyers.nl Spi Co: UT 13J - lit kor »cl De VVV's worden steeds popu lairder als het gaat om het boeken van een binnenlandse vakantie. Ook voor boekingen voor het komende herfstseizoen. Niet alleen bungalow- vakanties doen het erg goed, met name de actieve arrangementen ver tonen een sterke stijging. De boe kingen van vakanties bij de VVV's stegen t/m juli 2000 met 20% t.o.v. 1999. Bij de VVV/ANWB Venray heeft de klant keus uit een drietal gidsen: Hotel- en Bungalowvakanties, Fiets- en Wandelvakanties en Groene Vakanties. Maar ook voor boekin gen bij de grote vakantieketens, zoals Center Pares kan men bij de VVV terecht. In voor- en najaar kiezen Nederlanders vaak voor een korte(re) vakantie. Dit zijn vrijwel altijd extra 2e of 3e vakanties.Hierbij is een verblijf in eigen land erg populair. Kijkend naar de huidige bboekingen bij de VVV springen de cultuur, wandel en fietsvakanties er uit. Dit komt overeen met de landelijke u Met name mensen van 35 toi tonen interesse voor actieve ai gementen en zij hebben bij VVV/ANWB Venray een i keus. Daarnaast is er ook veel naar 'verwenweekenden', beauty- en culinaire arrangema Jj|, Ook naar de traditionele bn p[ lowparken blijft vraag. De l vriendelijke parken doen hel; en worden in het komende herfi 'enr zoen druk bezocht door meti 8(i gezinnen met jonge kiniif I47f Kinderen spelen een belangrijk in de keuze voor een bepa vakantie. Vele bungalowparken len hierop in door het orgams van speciale activiteiten voorki 101 ren. De VVV-kantoren zijn bij bekend met de mogelijkheid lÊl Nederland en leggen zich mee 'eli meer toe op de verkoop van va 9 ties in eigen land. Een special: atr dat ook de klant zeer waardfirh getuige de toename van het boekingen bij de VVV's. Rc Be Alles tegen scherpe prijzen De La Roy Isolatie, waar prijs en kwaliteit de juiste verhouding hebbenjPa Informeer ook naar de nieuwe subsidiemogelijkheden voor energiezuinig wons Gt Wat zijn de symptomen van een jongere met ee ról depressie? Op emotioneel gebied kan de jon gere last hebben van: Langdurige gevoelens van som berheid, hopeloosheid en wanhoop Sterke prikkelbaarheid en humeurigheid Schuldgevoelens Faalangst Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO Deken van Oppensingel 45a 5911 AB, 077-3513301 BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AANKOOP TAXATIE VENRAY www.dirkx-vansoest.nl De nieuwste Max Havelaar In september 2000 heeft de stich ting Max Havelaar het keurmerk voor sinaasappelsap geïntroduceerd. Er is sinaasappelsap met het Max Havelaar keurmerk van de Fair Trade organisatie in Culemborg, waarva de wereldwinkel al haar foodproducten betrekt, en de Solé sinaasappelsap van Menken Drinks uit Bodegraven. De FTO heeft al alternatieve handelsorganisatie sinaasappelsap al sinds 1998 in haar assortiment. Inmiddels heeft ze een omzet van duizenden liters per jaar. Het Max Havelaar keurmerk sinaas appelsap van Fair Trade wordt ver kocht in de wereldwinkels en in de Fair Trade shops. Menken Drinks richt zich wat betreft de distributie van Solé sinaasappelsap voorname lijk op de grotere supermarkten in Nederland. Het Max Havelaar keur merk omvat al koffie, cacao (en alle cacaoproducten), thee, honing en bananen. Het keurmerk is opgericht om met de steun van de consument de positie van de kwetsbare produ centen in ontwikkelingslanden te verbeteren. De Max Havelaar voor waarden zijn: 1. De grondstoffen worden ingekocht bij de fabrieken van geselecteerde boerenorganisa- ties en plantages; 2. De producenten ontvangen minimaal een vaste bodemprijs, die een duurzame pro ductwijze mogelijk maakt. Er zijn afspraken t.a.v. het milieu en de arbeidsnormen; 3. Er wordt een vaste kleine toeslag op de wereld- handelprijs betaald. Daarmee reali seren kleine boeren en arbeiders verdere sociale- en milieuverbete ringen; 4. Er zijn kredietmogelijkhe den voor producenten die dat nodig hebben en er is voorfinanciering; 5. Er is sprake van langjarige contrac ten. Per jaar consumeert men in Nederland zo'n 200 miljoen liter sap. De sinaasappels zijn afkomstig uil Brazilië. Een deel van de produc tie blijft binnen de landsgrenzen, maar het grootste deel gaat als sap concentraat naar hel buitenland. In het land van bestemming wordt het verwerkt tot sap. De Braziliaanse sinaasappelsector bevindt zich in een crisis. 2500 Producenten zijn al gestopt. De machtige Braziliaanse verwerkingsindustrie speelt een cru ciale rol in de problemen van de boeren. Zij houdt de prijzen laag. Oorspronkelijk komt de sinaasappel uit Azië. In de 16e eeuw werd de sinaasappel door de Portugezen uit China geïmporteerd. De naam was toen China-appel, later werd dit appel Chinaas en uiteindelijk sinaasappel. Kom eens wereldwinkelen op het adres Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Vlag uit, winkel open. Gevoelens van waardeloos en mislukking Gevoel er niet bij te horen In het denken uit de depressie veelal in: Een negatief zelfbeeld Onvrede met het eigen lichi j|(); Veel bezig zijn met de dot lel met ideeën over zelfdoding Een pessimistische kijk oj leven en de wereld'in het algero In zijn doen en laten geeft jongere blijk van: Een onvermogen om plezi hebben Een totaal gebrek aan inten levenslust en ondernemingszin: Besluitloosheid De neiging zich te isoleren, Agressief of juist uiterst si ergi teruggetrokken gedrag Spijbelen, slechte leerpresiï vroegtijdige schoolverlating - Overmatig gebruik van alc( en drugs ;a' Op lichamelijk gebied kerm j" de depressie zich onder meer^ Veranderde eetlust Vermoeidheid gebrek aani gie Slaapstoornissen- slecht of overdreven veel slapen Veel van deze symptomen km,era ook samengaan met de pubei maar meestal voel je zelf welai rf het dit is of niet. Als je denktj^1 een depressie hebt neem dan spoedig mogelijk contact op nu huisarts. Jongereninfotheek; Schoolstraat 5801 B.P. Venray; Openingstij gc; ma tm do 14.00-17.00 uur;vri 14.00-21.00 uur. oke ASI Rn ram in het persponeelsrestaurant vi St. Elisabethziekenhuis in Vei om 20.00 uur een avond plaats als thema: 'De voetpoli en het lx |arj, van een goede voetverzorfj jarl Uitgenodigd zijn: dr. Morreti |ptJc orthopedisch chirurg en mw. Ii RSf, podotherapeute, beiden werkzJ fe|ct\ in bovengenoemd ziekenhuis. Ma

Peel en Maas | 2000 | | pagina 20