Ars Musica in Night of the Proms De metamorfose van een gesticht Driftkikkers en Feestvarkens thema Kinderboekenweek Speelgoedmarkt Op de bon Thema middag in het Jorisk war tier Gezonder voelen door yoga, Geen voorrang Pompoen wedstrijd bij Intratuin Wervingsactie bij Start Rincón Espanol Kemphaan- nieuws Omroep Venray Oud Papier Dansen iets voor U afd. Jeugd en Jongerenwerk Op de bon Geslaagd Open Dag Seniorservice Vacaturebank vrijwilligers- centrale Jeugdnatuu wacht Zangers vaif St. Frans Open Dag Peuter speelzalen K.B.O. PEEL EN MAAS i] donderdag 5 oktober 2000 - Pagjn Op vrijdag 3 en zaterdag 4 november houdt Koninklijke Harmonie Euterpe haar vierde Night of the Pronts. Dit keer werkt ook het Groot Vocaal Ensemble Ars Musica mee aan het rnuziekspektakel. Het Promsconcert vindt plaats in ten- nishal De Schaapskooi en begint om 20.00 uur. In de Night of the Proms brengen Venrayse muzikanten een mix van klassieke en populaire muziek ten gehore. Daarbij komen zeer uiteen lopende muziekstijlen aan bod, zowel vocaal als instumentaal. Het is juist die variatie die het program ma zo aantrekkelijk maakt voor elke toehoorder. De drie voorgaande edi ties waren dan ook een groot succes. Ook deze editie heeft weer een gevarieerd programma, met klassiek werk als de Triumphmars uit de opera Aïda tot Randy Newmans Short People. Aan het programma werken behalve de muzikanten van Euterpe ook diverse solisten en koren mee. Dit keer is ook Groot Vocaal Esemble Ars Musica is van de partij. Het koor, dat in 1998 zijn zilveren jubileum vierde, telt momenteel 75 leden. Cees Wouters heeft de muzikale leiding. Het repertoire van Ars Musica bestaat uit zowel geestelijke als profane muziek van klassiek tot modern. Zo voerde het koor inmiddels de Credo-Messe en Krönungsmesse van Mozart uit en staat het passie- concert From Olivet tot Calvary van Maunder op het programma. Maar ook werk van Tom Parker uit The Young Messiah staat op het reper toire. Tijdens zijn jubileumconcert voerde het ensemble het Liverpool Oratorio van Paul McCartney uit. Tijdens de Night of the Proms brengt het ensemble samen met Euterpe, sopraan Anita Bijvoet en tenor Dolf Drabbels Libiamo, het drinklied uit La Traviata van Verdi ten gehore. Na afloop van het con cert zorgt de popformatie Band Op Bezoek, kortweg BOB, voor de muziek tijdens de gezellige nazit. Dansgroep Youneek verleent haar medewerking aan dit optreden. Tennishal De Schaapskooi wordt voor de Night of the Proms sfeervol aangekleed. Kaarten kosten 25 gul den. Voor een zitplaats betaalt u een toeslag van 10 gulden. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij VVV/ANWB Venray, Sigarenhuis Janssen aan de Grote Markt, tennis hal De Schaapskooi en café De Bonte Koe. Stichting Stadspark Venray (30) Een kinderboerderij, een museum en een volksuniversiteit op Servaas Middels publicaties in Peel en Maas heeft Stichting Stadspark u in de afgelopen maanden regel matig geïnformeerd over de ont wikkelingen op het Sint Annaterrein. Onze artikelen blij ken in een grote behoefte te voor zien. Wekelijks komen er reacties binnen naar aanleiding van zo'n publicatie, deels in de vorm van een steunbetuiging maar meer en meer bereiken ons vragen om informatie over de toekomstige woningen op het Annaterrein. Dit keer echter geen Annaverhaal, maar richten we de schijnwerper op Sint Servatius, de andere loca tie van het Vincent van Gogh Instituut. Deze inrichting onder gaat in de komende jaren een ware gedaanteverandering en str aks zullen slechts een paar gebou wen en enkele andere relicten de herinnering aan dat mooie Servaasgesticht van vroeger levendig houden. Kinderboerderij zoekt bestuursleden Bijgaande luchtfoto dateert uit 1957, kort na de ingebruikname van het nieuwe hoofdgebouw. De inrichting heeft nog helemaal zijn oude vorm, alle gebouwen streng symmetrisch geordend en gecon centreerd op het middenterrein. In vroegere jaren was dit gedeelte nog omheind met een hoog hekwerk dat begin jaren vijftig werd wegge haald. De gebouwen, die deels nog door glazen gangen met elkaar waren verbonden, vormden een enclave die omgeven was door lan derijen. Op de voorgrond de Stationsweg waar slechts een enkele auto passeert. Ook op het terrein zelf zijn geen auto's te bekennen, alles ademt rust en stilte. Achter de bomenrij linksboven Antoniusveld waar de oogst nog op het land staat opgetast. Linksboven in de hoek van het terrein, helemaal apart van de andere gebouwen, ligt de grote gestichtsboerderij. Hier zal in de toekomst de Venrayse kinderboer derij worden gevestigd. Een werk groep onder leiding van Frans de Vilder is volop met de voorberei ding bezig, maar er is gebrek aan enthousiaste mensen die mee willen denken. Men is op zoek naar kandi daat-bestuursleden, maar ook ande- je vrijwilligers die op een af andere wijze willen meewerken, zijn van harte welkom. Informatie bij Frans de Vilder, Oude Oostrumseweg 25. Telefoon 514356 of bij Stichting Stadspark Venray. Een museum en een volksuniversiteit Centraal achter het hoofdgebouw ligt de kapel en vlak daar achter gebouw A met twee van elkaar vrij staande zijvleugels. Dit complex, kapel en gebouw A tezamen, zal in de toekomst het Venrayse muse um huisvesten en nu al zijn knappe lieden op zoek naar een geschikte naam. Heeft u een suggestie? Laat het ons weten. We zijn benieuwd. Het gebouw met de twee koepels rechts op de voorgrond is paviljoen C dat in 1963 werd verbouwd. De prachtige architectuur van weleer moest plaats maken voor een niets zeggende vlakke gevel. Het identie ke paviljoen G, aan de andere zijde van het terrein, is gelukkig behou den gebleven. Ook daar bestonden in de jaren 1980 sloopplannen voor, maar veel Servaasmensen kwamen toen in verzet en de directie besloot het gebouw te handhaven. In het midden van het complex ligt het centrale paviljoen M dat er nog steeds staat. Daar achter ligt pavil joen L, een paviljoen met een mythe, beter bekend als paviljoen "Onrust" dat in 1980 werd gesloopt. Geheel links, aan de rand tegenover de tuinderskassen, ligt paviljoen 1. Het is de bedoeling dat in dit gebouw de volksuniversiteit wordt gevestigd. Een waardige herbestem ming voor dit prachtige gebouw. Het Sint Servatius van 1957 bestaat al lang niet meer. Van de gebouwen op bijgaande foto zijn er in de afge lopen jaren reeds acht gesloopt. Binnen afzienbare tijd zal dit lot ook een aantal andere gebouwen treffen waaronder het hoofdgebouw, hoewel niet iedereen overtuigd is van de noodzaak daar van. De bekende triomfboog voor de ingang van het hoofdgebouw wil men na de sloop handhaven en een ereplaats geven als blijvende herinnering aan een monumentale inrichting. Twan van Els, Stichting Stadspark Venray, Engelenstraat 8, 5801 RT Venray, telefoon 581191. e-mail tw.els@wxs.nl Scouting Oirlo organiseert op 8 oktober 2000 weer een prachtige Speelgoedmarkt in het gemeen schapshuis de Linde in Oirlo. Meer dan 100 kinderen zullen de kraam pjes weer bezetten met een diversi teit aan speelgoed. Poppenwagens, computerspelletjes, puzzels. Lego, Pokemonkaarten; teveel om op te noemen, je moet het gewoon zien. Ook zal de vereniging op de 'markt' staan om de kas te spekken. Nu de Scouting ook een afdeling scouts heeft opgericht is daar extra geld voor nodig. Zij proberen een record te verbreken met het bakken van een arretjescake (8 meter lang) en daarna aan de man of vrouw gebracht. Bovendien wordt er in Oirlo een strenge winter verwacht met veel speeuw. Daarom kun je hier ook eigenaar worden van een heuse slee. Iedereen is welkom op deze mooie markt van 11.00-13.00 uur op zondag 8 oktober. De entree is slechts één gulden. De politie heeft donderdagmorgen tussen 10.30 uur en 11.30 uur bij een snelheidscontrole op de Deurneseweg 32 automobilisten bekeurd. Van de 546 gecontroleerde voorbijgangers was de hoogst gemeten snelheid 103 km per uur, terwijl 80 km per uur is toegestaan. Bij een controle op de Puttenweg, gehouden tussen 15.00 uur en 15.30 uur werden tevens 32 automobilis ten bekeurd. Van de 146 gecontro leerde voorbijgangers was de hoogst gemeten snelheid 121 km per uur, Terwijl 80 km per uur is toegestaan. Bij een controle tussen 16.00 uur en 16.20 uur op die lokatie zijn nog eens 15 automobilisten bekeurd. Van de 103 gecontroleerde voorbij gangers was de hoogst gemeten snelheid 146 km per uur, terwijl 80 km per uur is toegestaan. De heer H. van Oosterhout, com mandant brandweer Venray, komt op verzoek van de Vereniging Voor ouderen Noord-West en de gastda- mes van het St. Joriskwartier op woensdag 11 oktober een lezing verzorgen voor de ouderen. Het thema van deze middag zal zijn 'in en om het huis te handelen bij brand'. Hiervoor worden alle oude ren uitgenodigd om op woensdag 11 oktober om 14.00 uur aanwezig te zijn in de ontmoetingsruimte van het St. Joriskwartier aan de Burgemeester Esserstraat 20. Het is niet nodig om lid van een ouderen vereniging te zijn. Stel op deze mid dag ook uw vragen? De brandweer zal u antwoord en tips geven. De kracht van yoga is dat iedereen het op zijnhaar eigen niveau kan beoefenen. Er is geen onderlinge competitie aanwezig, waardoor u de kans krijgt u beter op uw eigen lichamelijke mogelijkheden te con centreren. Yoga helpt mee om u een aantal hulpmiddelen te geven, waar door u bewuster wordt van uw lichaam. Door de lichamelijke oefe ningen krijgt u meer energie en dat kan uw leven gunstig beïnvloeden. De lessen worden gegeven door Ank ten Berge, gediplomeerd yog- adocente, Zij volgde de opleiding bij Saswitha en daarop volgend vele bijscholingen onder andere op het gebied van remedial yoga. Zij is lid van de vereniging van Yogaleerkrachten nedl. en Eu. Bel voor informatie, tel: 0478-588816. Bij een botsing tussen twee bestelauto's is vrijdagmiddag een 53-jarige man uit Venray licht gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Laagheideweg en de Buitenweg. Daar verleende een 27-jarige man uit Leunen geen voorrang aan de 53-jarige automobilist. Door de klap van de aanrijding schoot de auto van de Venraynaar door een hekwerk rond een tuin en kwam in de tuin lot stilstand. Na behandeling in het zie kenhuis kon het slachtoffer weer naar huis. In april heeft Intratuin Venray kinderen opgeroepen om mee te doen aan de pompoen wedstrijd. Bij Intratuin Venray konden zij gratis een zakje pompoenzaad ophalen, een wedstrijdformulier en een Intratip waarin omschreven is hoe je het beste een zo groot mogelijke pompoen kunt kweken. De pompoe nen kunnen donderdag 5 t/m zater dag 7 oktober ingeleverd worden bij Intratuin Venray. De kwekertjes van de drie grootste pompoenen krijgen van Intratuin Venray een leuk kin dercadeau. Daarnaast wordt zater dag 14 oktober de winnaar bekend gemaakt van degenen die landelijk de grootste pompoen heeft ingele verd (bij alle Nederlandse Intratuinen). Deze winnaar krijgt een weekend Disneyland Parijs voor vier personen aangeboden. Maar er zijn meer pompoenactivi teiten bij Intratuin Venray. Zo wordt er op zaterdag 14 oktober een Halloweendemonstratie georgani seerd. Intratuin-stylistes demonstre ren hun jeugdige klantjes hoe ze angstaanjagende pompoenen kun nen maken in de vorm van een vleermuis, heks of dracula. Maar van deze klantjes wordt wel ver wacht dat ze in Halloween-kleding komen of in ieder geval een masker dragen. Ouders zijn ook van harte welkom want ook voor hen zijn er leuke creaties te maken van pom poenen. Deze activiteiten vinden plaats bij Intratuin Venray op zater dag 14 oktober van 13.30-16.30 uur. ledereen is dus van harte welkom bij Intratuin Venray, Langstraat 133, 5801 AC Venray, tel. 0478- 588585. Tijdens de landelijke Kantoorbanendag die arbeids- marktintermediair Start op don derdag 12 oktober organiseert, ontvangen werkzoekenden, baan- veranderaars en herintreders bij inschrijving een cheque ter waar de van ƒ500,-. Dit bedrag kan worden besteed aan een adminis tratieve of secretariële opleiding. Het initiatief voor de Kantoorbanendag is ontstaan naar aanleiding van het grote aantal vacatures in deze sector. De vraag naar administratief, secretarieel, bank- en verzekeringspersoneel is dermate groot, dat Start heeft beslo ten om één dag helemaal in het teken te zetten van kantoorwerk. 64 Vestigingen, verspreid over het Esta semana les damos a conocer algunas fechas de las próximas acti- vidades de las que la Colonia Espanola organiza y representara. La Kina, 14/10 segundo sabado de mes El tercer sabado 21/10 Disco para jovenes; El 4 de Noviembre DIA del SOCIO, y el 2 de Dicembre San Nicolas estas fechas las damos ahora para que las apunten y no se les olviden. La colonia participara en la Asamblea de FAEEH el dia 25 de Noviembre en Utrecht, y en jor- nadas de reflexion el 4 de Noviembre con El Sr. Consul,la Consejerfa Laboral y la de educa- ción. Un saludo de HACE. Elke zondagmorgen van 10.00- 12.30 uur koffie-uurtje in de Kemphaan voor alle ouderen. Loop eens binnen, je komt er gegaran deerd bekenden tegen. Gezellig. Op werkdagen blijft natuurlijk iedereen zonder meer welkom en je hoeft geen lid te zijn van de ouderenver eniging. Een praatje maken kan, een krantje lezen, een kopje koffie, thee of fris drinken. Heb je geen zin in een praatje? Je kunt een kaartje leggen, biljarten of kennis maken met computer en e- mailen. Zelfs gratis internetten is mogelijk. eartbeat FM, Klojo Radio en Alternative Pop vieren feest! Vrijdag 6 oktober viert Heartbeat FM haar 1 jarig bestaan. Met tussen 20:00 en middenacht terugblikken, toekomst plannen en vele medewer kers van het programma. En zaterdag 7 oktober zetten Klojo Radio en Alternative Pop je radio op de kop met hun 3 jarig bestaan tussen 17.00 en 20.00 uur. Dus luister het komend weekend naar Heartbeat FM, Klojo Radio en Alternative Pop. Prime Time terug bij Omroep Venray Na een kleine afwezigheid van 7 maanden is het Mario Kremers weer terug met het programma Prime Time op de zaterdagmiddag tussen 15.00-17.00 uur. Venray Actueel Door de terugkeer van Mario Kremers op zaterdag 7 oktober wordt het informatieprogramma Venray Actueel terug gebracht van vijf na drie uur. Venray Actueel brengt een gevarieerd brok informa tie zoals oa; het boek van de week, bioscoopagenda, de plaat van...,de uitgaansagenda, en veel actueel nieuws uit de regio. Venray Actueel vanaf zaterdag 7 oktober tussen 12.00- 15.00 uur. Waar zijn de Troubadours gebleven Piet Reijnders uit Gemert is wederom te gast. Van hem is weer een CD versche nen, waarvan de titel op dit moment nog onbekend is. Hij is te gast van 21.00 tot 22.00 uur in het programma "Waai" zijn de troubadours gebleven?" van Oscar Hovens. Het programma wordt voorafge gaan door "Gèr Gedoan" van 20.00 tol 21.00 uur. Wijk Zuid Ophalen oud papier in Wijk Zuid tussen Zuidsingel (inclusief flats en laagbouw) en Prins Bernhardstraat Nassauplein Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere le vrijdag van de maand oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur. De eerstvolgende datum is vrijdag 6 oktober Wij verzoeken U vriendelijk Uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebun deld. Ook kunt U oud papier bren gen bij de container van Red Stars, Kiosk 1 a, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar U even eens oude spullen kwijt kunt t.b.v. een rommelmarkt. Openingstijd: dinsdags van 18.00 - 20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel.588411) of Peter Bouwmans (tel.589134). Volksdansvereniging OPANKA uit Venray start op maandag 23 oktober a.s. voor nieuwe aspirant leden 6 introductielessen. De lestij den zijn van 20.45 - 22.00 uur. We zijn op zoek naar mannen en vrou wen, ook zonder danservaring is geen bezwaar. Onze vereniging danst internationale dansen zoals o.a. Bulgaars, Israëlisch, Nederlands etc. Is het iets voor U, bel voor inlich tingen en opgave naar Jolanda Jaspers tel. 0478-510995 of kijk op onze site www.opanka.nl (e-mail: info@opanka.nl) Rode Kruis Venray Op maandag 9 okt. gaan we naar de brandweer. Iedereen wordt om 18.50-18.55 bij de kazerne ver wacht. Wij verzamelen op de par keerplaats bij de gemeenteloods aan de Acaciastraat. Deze avond duurt tot 20.39 uur. Iedereen kan vanaf de kazerne weer rechtstreeks naar huis. Op woensdag 11 oktober is er teamoverleg. Deze duurt van 18.00- 20.00 uur. Hierna is er een bijeen komst voor de leden van het pilot- team. Maandag, tijdens snelheidscon troles op diverse locaties in Ysselsteyn, zijn 94 bekeuringen uit gedeeld. In totaal passeerden 1120 voertuigen het meetpunt. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 139 km/uur waar 80 km/uur is toege staan. Tijdens snelheidscontroles op diverse locaties in Oostrum zijn 64 bekeuringen uitgedeeld. In totaal passeerden 790 voertuigen het meetpunt. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 107km/uur waar 80 km/uur is toegestaan. Lianne Verhoeven heeft haar stu die marketing management aan het International Business Department te Utrecht met succes afgerond. PEET,EN MAAS 'n abonnement waard Seniorservice-Gilde Venray houdt in haar Hobby- en Creativiteitencentrum, gelegen aan de Prins Bernhardstraat 12 in Venray, een open dag op zaterdag 7 oktober 2000 van 10.00-17.00 uur. Op deze dag kunt u kennismaken met alle hobby-activiteiten die in dit centrum plaatsvinden. Seniorservice is een Vereniging die als doelstelling heeft het belange loos overdragen van kennis en kunde en ervaring aan iedereen die daarom vraagt. Hieraan kunnen per sonen deelnemen van alle leeftijfen, zowel vrouwen als mannen uit Venray en omgeving. Kennis, kunde en ervaring van jongere ouderen gaan niet verloren en de ouderen maken zich op die manier nuttig voor de maatschappij. Jong en oud komen met elkaar in contact waardoor isolement wordt voorkomen en de beeldvorming van ouderen in gunstige zin wordt beïn vloed. Alle activiteiten vinden plaats in dit centrum, dat wekelijks wordt bezocht door ongeveer 300 mensen die daar hun weg vinden in het beoefenen van een hobby en/of creativiteit en waar tegelijkertijd vele sociale contacten plaatsvinden. De diensten zijn belangeloos en informeel en de Teamleiders van Seniorenservice ontvangen daar voor geen geld. De kosten voor deelname zijn op basis van het 'Gildeprincipe' nihil en hebben uit sluitend betrekking op de bestrij ding van de onkosten. Kortom: 'een centrum waar jong en oud welkom is'. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt kerngroepleden die willen meedenken en meehelpen met de organisatie en ontwikkeling van een Lokale Ruildienst (LET- systeem) in Venray. Doel is om een ieder de mogelijkheid te bieden om goederen en diensten uit te wisselen d.m.v. het aan elkaar betalen van ruilpunten of LETS-eenheden. De werkzaamheden vinden plaats in Venray. U dient enthousiast en gemotiveerd te zijn. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m donder dag van 11.00 tot 17.00 uur. Hallo Jeugdnatuurwachtf - Afgelopen zondag zijn we gey met onze puzzeltochten maar eerste tocht begon toch wel on zeer slechte weersomstandighei Het regende gedurende de geh tocht maar ondanks dat hadden toch nog 250 deelnemers waaron 79 groepen. De antwoorden kont helaas niet allemaal worden op zocht in de boekjes omdat dezed' het slechte weer nauwlijks te lei1 waren. Toch was het opvallend re nog zoveel deelnemers foutloos 'c tocht volbrachten. Iedere deelnei ij kreeg 3 welverdiende stempiar Komende zondag kunnen jullieo,ra weer stempels verdienen doort - bezoek te brengen aan en Landschaps Doedag in het Odap n in Venray. Je kunt dan o.a. zien» er allemaal wordt gedaan aan behoud van onze natuur en je li fin ook meedoen met het zg. dass t' spoor. Je kunt je stempel ophalen 'et de JNW-stand. Dus tot zondaj,e het Odapark. lai all (in Vrijdag 6 okt..: 19.00 uur repel jongens: 20.00 uur repetitie h te koor. Ir Zaterdag 7 okt.: Tussen lO.Oi nv 12.00 uur oud papier inleveren ij 8; papiercontainer bij Eurodump; de Nieuwhuisweg; 20.00 uur rep jet tie Promo-koor. r< Zondag 8 okt.: 10.00 uur inzingei (il de Paterskerk; 10.30 uur H.Mii en de Paterskerk (niet in uniform)t.j de verjaardag van het koor. De ciële viering vindt plaats in jan weekend van 4 en 5 november a. fei Dinsdag 10 okt..: 16.00 uurza lor groep koorscholing; 19.15 uur r titie jongens. Op zaterdag 7 oktober van 09, 12.00 uur houden de peutersped len 'open dag'. In die tijd bentu harte welkom op de volgende p nd- terspeelzalen: de Blokkendip Kruidenlaan 161 (wijkgebouv Stekske); de Paddesti Beukenlaan 6a; de Mierenhi Hubenhof 67; de Hummelljeshi p Bachstraat 14a. U kunt al uw vragen stellen aai aanwezige peuterspeelzaalleidsti >3 speelmaterialen bekijken en uiip t beren en de peuterspeelzaal bel,rV ken. Ook kunt u gerust uw kindei meenemen. De tijd tussen 09.30 12.00 uur is ruim genomen, zod meerdere peuterspeelzalen I bezoeken. Met name bij Blokkendoos is een lange wachö en wij adviseren ouders Landweert en het Antoniust vooral ook te gaan kijken in Hummeltjeshoek en de Paddeslft De vier peuterspeelzalen heb! dezelfde werkwijze en deze! voorzieningen. Zij vallen onderi zelfde bestuur. Op de peuterspee! len werken professionele pen speelzaalleidsters samen met vrijwilligster. Er worden pedagj sche uitgangspunten gehanteerd vastgelegd zijn in een pedagoj werkplan. Daardoor kunnen evel[)f ele problemen vroegtijdig won „g, gesignaleerd een orthopedagogf e|c een coördinator ondersteunen u|<| peuterspeelzaalleidsters. Gezamenlijk werken we hard aai kwaliteitseisen voor een profest aai nele peuterspeelzaal. Spelen in een peuterspeelzaal voor veel kinderen de eerste staj ubli de grote wereld die peuters zei spr zonder hun ouders. Daarom wi 10.1 door de leidsters een huiselijke ie open sfeer geschapen. De ontwil an. lingen van het jonge kind stimuli we door diverse activiteiten ze knutselen, (motorische) spellet Bu liedjes, in een kring luisteren, natuurlijk is er ruimte voor vrij: in bijvoorbeeld de poppenhoek ng kookhoek, het winkeltje, de U 'f bak, op de glijbanen en op de fi sen. Kortom, u zou het met eij V< ogen eens moeten zien. Tijdens de 'open dag' kuntu peuter ook inschrijven als uwii |k< resse is gewekt. De inschrijfkos ®ul bedragen ƒ15,-. Tot ziens op zal dag 7 oktober. Gezellig koffie drinken Dag van de ouderen Op zondag 8 oktober van I0J 12.30 uur gezellig koffiedrinl nril met leeftijdgenoten in de Kempfe n I aan het Kennedyplein. U hoeft g( 6«t lid van de vereniging te zijn. 5n 1 Wandelen met KBO en ANB kei Dinsdag 10 okt. Vertrek 13.30 vanaf de Kemphaan aan Kennedyplein. Najaars ledenvergadering De najaars ledenvergadering 'ee op 19 okt. zou plaatsvinden is* :Dbl plaatst naar woensdag 22 nov.' re 14.00 uur in de Kemphaan. Nad"®r berichtgeving volgt. Computercursussen Begin november start de cut wordTüe beginnerscursus start i binnenkort. Iedere aanmelder kn gur persoonlijk bericht. peelenmaa 'n abonnement waal Tot en met 14 oktober wordt voor de 46e keer de Kinderboekenweek georgani seerd. In 2000 is het motto Driftkikkers en Feestvarkens: over de aard van het beestje. Variërend van poeslief tot honds brutaal of van geinkonijn tot katten- kop. Van Kruimeltje tot Pippi Langkous tot Madelief en Harry Potter. Stuk voor stuk boekenhelden met een eigen karakter. Op scholen, in bibliotheken en boekhandels wor den allerlei activiteiten ontwikkeld rondom dit thema. In de Venrayse jeugdbibliotheek is volop aandacht voor de griffels en penselen. Er wordt een tentoonstelling rond het thema Driftkikkers en Feestvarkens ingericht. Bovendien was Ruben Komkommer woensdagmiddag te gast met zijn rondreizend poppen theater. Boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray haakt ook in op de Kinderboekenweek met enkele leuke, interessante en grappige boekjes. Zo maakte Dick Bruna voor de Kinderboekenweek een allergrappigst prentenboekje 'EzeTsoor'. Het Kinderboeken weekgeschenk is geschreven door Sjoerd Kuyper: Eiber!, een verhaal over vriendschap en heldendom. Vivian den Hollander schreef speci aal voor de kinderen drie fantasti sche, spannende verhalen om heer lijk bij papa of mama te kruipen als je wordt voorgelezen of om 's avonds onder de dekens bij weg te dromen. De omnibus bestaat uit 'Een huis vol dozen', 'Een bed op wieltjes' en 'Voor 't eerst naar school'. Woensdagmidag was het een gezellige drukte in de bieb bij de opening van de kinderboekenweek.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 22