Financiële adviseurs bundelen krachten 'M Vrees voor één grote teleurstelling 4 oktober in Bieb Herdenking oorlogsslachtoffers Holthees-Smakt 6500 gulden voor De Peelspeurders Jongens opgepakt Molendag in Merselo Politiek worstelt met 'Ruimte voor Ruimte' "De Hoveniers" unhoek bl: Inloopavond Vrijwilligerscentrale Venray PEEL EN MAAS BEZORGEN? Doe mee met het literair café "EEL EN MAAS Donderdag 28 september 2000 - Pagina 11 Samen verder onder "Human Insurance Group bv" Met ingang van 1 augustus jl. twee Venrayse bedrijven, yman Inscurance bv en Mario der Vleuten financieel advies, fuseerd. Onder de naam luman Insurance Group bv, jevers in financiële plan- ng" gaan beide bedrijven, met n groot marktaandeel op de enrayse hypotheekmarkt, geza- cnlijk verder. De fusie heeft met me voor de klanten alleen maar ordelen. Met de fusie worden de sterke nien van beide bedrijven gebun- Zo staat Human Insurance oup nu sterker in haar onderhan- lingen met financiële instellingen voorheen. "Wij zijn daardoor meer in staat om goede voor- arden af te dingen, waarvan onze inten uiteindelijk profiteren" Iaat iper Gorter, een van de eigenaren len. Een onderhandelingspositie, ^voorheen al sterk was. "Wij kun- beduidend lagere rentepercenta- aanbieden dan andere hypo theekaanbieders" vervolgt Mario van der Vleuten. "Dat komt omdat wij veel contacten hebben met bui tenlandse banken. Omdat wij gevol- macht agent zijn om zelf offertes uit te brengen en te fiatteren, scheelt dat die banken een hoop handling. Het enige wat de bank uiteindelijk hoeft te doen is het geld overmaken aan de notaris" aldus Van der Vleuten. "De overhaedkosten van die banken worden daardoor lager, waardoor wij lagere rentetarieven kunnen hanteren. Rentetarieven die vaak veel lager liggen dan dat sommige Nederlandse banken kunnen inko pen". Naast buitenlandse banken is de ING bank ook een vaste onder handelingspartner voor Human Insurance Group. Behalve op het gebied van hypo theken is de Human Insurance Group ook aktief op hel gebied van verzekeringen, pensioenen etc. Kortom, de hele financiële planning is bij Human Insurance Group in goede handen. "De financiële plan ning wordt voor de mensen steeds belangrijker. Bij iedere (potentiële) klant die ons om advies vraagt is sprake van een specifieke situatie. Die situatie is zeer belangrijk om een goed advies te geven. Ook hier bij speelt de versterkte onderhande lingspositie van de Human Insurance Group een belangrijke rol voor de klant" aldus Jasper Gorter. Het nieuwe bedrijf telt in totaal negen medewerkers. "Door de fusie hebben we in ieder geval een situ atie geschapen waarbij doorgroeien gemakkelijker wordt" meent Mario van der Vleuten. En doorgroeien wil de Human Insurance Group, maar niet ten koste van alles. "Wij moe ten onze klanten natuurlijk wel opti maal kunnen blijven bedienen". Human Insurance Group heeft haar kantoor gevestigd in het voor malig St. Jozefklooster, Eindstraat 22 te Venray. Het kantoor aan de Leeuwstraat 4 wordt uitsluitend gebruikt voor afspraken met klan ten. Voor meer informatie: Human Insurance Group, tel. 514272 Twijfels over uitbesteding 'Ruimte voor ruimte' aan projectontwikkelaars jDe gemeente Venray wil zich en extra werk en financiële risi- 'sopde hals halen bij de uitvoe- ig van het project 'Ruimte voor imte'. In deze regeling krijgen ehouders die stoppen en hun allen slopen een vergoeding. De meente kan in ruil hiervoor tra woningen bouwen. Het drag dat binnenkomt bij de rkoop van nieuwe bouwkavels net wegvallen tegen de sloopver- die aan de stoppende vee- uders betaald wordt. In Venray bben zich tot nu toe 34 bed ri j- n aangemeld. De gemeente wil projectontwikkelaar in de m nemen die de 34 nieuwe oningen gaat realiseren. Wethouder Houba probeerde de nmissieleden ervan te overtuigen het zelf uitvoeren van de rege- g niet haalbaar is. "We kunnen ze grote klus er gewoon niet bij- bben. Want de betreffende afde- gen zijn al met veel te veel pro- len bezig waardoor de resultaten al achterblijven. Deze situatie •eten we niet onderschatten, vens lopen we bij uitbesteding financieel risico. We zijn menteel met drie marktpartijen 'het onderhandelen. Deze pro lontwikkelaars beschikken veelal f over de nodige percelen. Indien gemeente eigen grond inbrengt ml die tegen een reële prijs ver- •'hl worden die veel hoger ligt dan boekwaarde. Want we moeten o dief van de eigen portemonnee l", stelde Houba. Wethouder Idens (agrarische zaken) vulde 'dat het hoofdmotief van uitbe rg is 'om het risico bij markt- lijen neer te leggen'. Want de s bestaat dat de gemeente niet de bouwkavels verkocht krijgt trdoor het een groot financieel to loopt. Maar niet alle commis- tden raakten overtuigd temeer dat de afdelingen Economische |cn en Ruimtelijke Ordening tij- 'jk met 1,2 formatieplaats wor- uitgebreicl. "We zijn niet blij om "it handen te geven aan project- wikkelaars", zei Gerrit Lemmens 'die Van de Vorle). Ook Henri de Ven (CDA) had zijn beden- ?en: "Het is niet wenselijk dat jectontwikkelaars op de dorpen alles kunnen gaan bouwen." 'A-commissielid Bert Linskens de grootste tegenstander: "De ®ging om het uit te besteden is te ger onderbouwd. Waarom kiest 'emeente voor de underdogposi- terwijl hieraan best geld te ver- len valt. De projectontwikke- 's staan niet voor niets te 'Pelen want blijkbaar is dit een •'ijk lucratief project. De risico's 'Voor mij ook onvoldoende "baar. Waarom kan de gemeente [eze economisch voorspoedige tijd het risico niet zelf dragen", vroeg Linskens zich af. TELEURSTELLING De Ruimte voor Ruimte-regeling is een maatregel van het Ministerie van Landbouw. Met de Regeling Beëindiging Veehouderij takken wil het ministerie het mestoverschot terugdringen (landelijk 21.5 miljoen kilo fosfaat) en hel buitengebied opwaarderen door de sloop van stal len. Indien een intensief veehoude rijbedrijf zijn activiteiten beëindigt, de bedrijfsgebouwen sloopt en de milieuvergunning inlevert ontvangt de stoppende ondernemer een ver goeding. De gemeente Venray heeft dit bedrag vastgesteld op 200 gul den per m2 gesloopte stal. Er heb ben zich 34 bedrijven aangemeld met in totaal 34.012 m2 stalopper- vlak. Dit kost de gemeent in eerste instantie dus 6,8 miljoen gulden. Deze voorfinanciering kan worden terugverdiend met de uitgifte van de extra bouwkavels. De 34 nieuwe woningen zullen zoveel mogelijk in de dorpen gebouwd worden. John Oosterbeek (VVD) drong erop aan om zoveel mogelijk eigen gemeentegrond in te brengen. "En daar mogen we best winst op maken", vond hij. Theo Jeurissen (D66) vroeg zich af waarom er geen rekening is gehouden met stoppende veehouders die op eigen erf een huis willen bouwen. Volgens wethouder Houba behoort dit eveneens tot de mogelijkheden. "Indien dit volgens de geldende wetten en regels geen belemmering vormt. Maar dit geschiedt dan wel met gesloten beurzen vandaar dat deze optie bui ten beschouwing blijft", verklaarde Houba. Want de veehouder loopt in dat geval de sloopvergoeding mis. Duidelijk is dat de gemeente vaart achter de plannen wil zetten om de projectontwikkelaar zo snel moge lijk de 34 woningen te laten realise ren. "Dit kan vanwege de stankcir kels problemen opleveren op de dorpen. Alhoewel we het liefst de woningen allemaal op de dorpen willen bouwen. Maar als dit niet kan dan zullen we naar Venray moeten uitwijken", zei wethouder Houba. Henri van de Ven (CDA) had hier grote moeite mee. "Het bouwcontig- nent voor de dorpen moet daarom met 34 woningen opgehoogd wor den. Ook al moet voor een snelle ontwikkeling bijvoorbeeld in de Brabander gebouwd worden." Hij vroeg of de gemeente hierover snel duidelijkheid van de provincie kon krijgen. Bert Linskens (PvdA) toon de zich sceptisch over het vinden van 34 bouwkavels. "Ons grootste zorg is of daarvoor wel genoeg grond beschikbaar is. Ik vrees dat dit op een grote teleurstelling uit loopt." John Oosterbeek (VVD) vond het ongewenst dat er wonin gen in het buitengebied gebouwd worden. Om de Ruimte voor Ruimte-regeling snel te kunnen uit voeren komt de provincie met een herziening van het Streekplan. Voor 1 oktober moet Venray aan de pro vincie kenbaar maken voor hoeveel bouwkavels zij in aanmerking wenst te komen. Voor 1 november moet de gemeente beslissen of zij de toege wezen bouwcapaciteit volledig accepteert. Want tot die datum kan Venray nog bouwkavels teruggeven aan de provincie. De gemeente houdt er nu al rekening mee dat enkele van de 34 aangemelde bedrijven nog zullen afhaken. Schoorvoetend ging de gemeen teraad dinsdagavond akkoord om de Ruimte voor Ruimte regeling uit te voeren. Omdat er nog teveel onzekerheden zijn (hoeveel te slo pen stallen, hoeveel nieuwe bouwkavels. financieel risico) zegde wethouder Heidens toe in de raadsvergadering van 31 okto ber met een concreet plan te komen. Want voor 1 november moeten aantallen en bédragen immers exact duidelijk zijn. De fracties PvdA en Van de'Vorle spraken op voorhand al over 'een ongewenst financieel risico'Bert Linskens (PvdA) vond het zelfs 'gelegenheidswetgeving' omdat deze regeling dwars tegen andere plannen voor het buitengebied, zoals het Provinciaal Omgevingsplan Limburg, ind ruist. Tevens eiste Linskens garanties dat de gemeente geen financieel risico loopt. Venray moét namelijk eerst 6,8 miljoen gulden vergoeding aan de veehou ders betalen voor de sloop van hun stallen. Dit bedrag moet het later nog maar zien terug te ver dienen met de uitgifte"van 34 ^•xtra bouwkavels in de dorpen PEEL EN MAAS on line vvww.vaiidenmunckhof.nl/ Uw specialist in boomverzorging! Voor \>orm)snoei, opkronen en "moeilijke" veilingen, d.m.v. klimwerk of hoogwerker. Uw "ERKEND HOVENIER" van tuinontwerp tot aanleg en onderhoud. roenvoorzi eningen Hrloseweg 12 Öirlo-Venrav tel. 0478-571800 Kinderboekenweek 2000 Van 4 tot en met 14 oktober wordt voor de 46ste keer de Kinderboekenweek georganiseerd. In 2000 is het motto Driftkikkers en Feestvarkens: over de aard van het beestje. Kinderboeken met eigen zinnige hoofdpersonen worden nog eens extra onder de aandacht gebracht. Variërend van poeslief tot hondsbrutaal of van geinkonijn tot kattenkop. Van Kruimeltje en Pippi Langkous tot Madelief en Harry Potter. Stuk voor stuk boekenhelden met een eigen karakter. Op scholen, in bibliotheken en boekhandels worden allerlei activi teiten ontwikkeld rond dit thema. In de Venrayse Jeugdbibliotheek is volop aandacht voor de griffels en penselen. Er wordt een tentoonstel ling rond het thema Driftkikkers en Feestvarkens ingericht. Bovendien hebben 11 Noord-Limburgse bibli otheken ervoor gekozen om een gezamenlijke activiteit te organise ren. In de Kinderboekenweek zal Ruben Komkommer met zijn pop pentheater rondreizen door Noord- Limburg. Op die reis zal hij de vol gende plaatsen aandoen: In Venray zal op 4 oktober om 14.00 uur Ruben Komkommer optreden op de parkeerplaats vóór de bibliotheek, bij slecht weer in de bibliotheek. Ruben Komkommer heeft speciaal voor de Kinderboekenweek een straat theatervoorstelling rond het karakter van het beestje ontwikkeld. Alles draait om het boek "Kikker is ver liefd" wat op een bijna onbereikbare plek ligt waardoor Ruben, die daar uit zou voorlezen over de rooie gaat!! Behalve de driftkikker zullen onder meer de apenstreken, feest varkens aan bod komen. Een voor stelling met veel verkleedpartijen en actie. Kinderen zullen actief bij de voorstelling worden betrokken. De voorstellingen duren een half uur en zijn bedoeld voor kinderen in de basisschoolleeftijd. De toegang is gratis. Op enkele plaatsen heeft deze activiteit echter een besloten karak ter of is de beschikbare ruimte beperkt. Meer informatie over de plaatselijke situatie is verkrijgbaar bij de desbetreffende bibliotheek. Op 30 september is het 56 jaar geleden dat Holthees ten prooi is gevallen aan een verschrikkelijk bombardement. Ter herdenking aan de slachtoffers van dit bombarde ment is vorig jaar een monument opgericht. Dit monument is tevens voor de overige dorpsgenoten uit Holthees en Smakt die als gevolg van de tweede wereldoorlog hel leven hebben verloren. En monu ment ter herinnering, maar ook een monument ter waarschuwing. De werkgroep heeft in overleg op de dorpsraadvergadering besloten de herdenking van de slachtoffers elke vijfjaren te laten plaatsvinden op de eerste zondag na 30 septem ber. Nu in het jaar 2000 zal dat voor de eerste keer gebeuren. De herdenking begint zondagoch tend 1 okboer om 09.15 uur en zal om 10 uur worden vervolgd met een Eucharistieviering in de Smakt. Naast het gilde zal ook het zangkoor aanwezig zijn. Het monument is gelegen aan de St. Jozeflaan tussen Holthees en Smakt. Een nieuwe traditie geboren! De Limburgse Molendag, dit jaar voor het eerst! Waarom een Limburgse Molendag? Tijdens de drukbezochte Nationale Molendag in 1999 is gebleken dat in Limburg mensen Juist op zondag een molen bezoe ken. Voor het Gilde van vrijwillige molenaars reden genoeg de Limburgse Molendag in het leven te roepen. Op zondag 1 oktober heb ben mensen ruimschoots de gele genheid een tocht te ondernemen nar hun favoriete molen, een fiets tocht te maken langs een aantal molens of door een deskundige molenaar rondgeleid te worden. In de gemeente Venray nemen de volgende molens deel: St. Petrusmolen, Sportlaan 10 in Venray. hier wordt van 10.00-17.00 uur graan gemalen. Nooit Gedacht, Grootdorp 95 in Merselo, hier wordt van 11.00-17.00 uur graan gemalen. Begin dit jaar heeft de Vrijwilligerscentrale Venray haar deuren geopend aan de Marktstraat 8 te Venray. De Vrijwilligerscentrale bemiddelt in vraag en aanbod m.b.t. vacatures in het vrijwilligerswerk. Op dit moment staan er 95 organisaties ingeschreven die vacatures open hebben staan. Een overzicht van die vacatures is bij de Vrijwilligerscentrale verkrijgbaar. De Vrijwilligerscentrale Venray wil meer bieden dan een vacature bank. Zij wil een plek zijn waar vrij willigers en vrijwilligersorganisa ties terecht kunnen voor alle zaken die met vrijwilligerswerk van doen hebben. Enkele voorbeelden: naast een actueel overzicht van vacatures ook een cursusaanbod: uw eigen website maken; actuele informatie via Internet (in ontwikkeling); infor matie over het Internationale Jaar van Vrijwilligers dat in 2001 in Nederland wordt gehouden; pro gramma-ideeën; workshops op de eerste maandag van de maand (in voorbereiding); boekjes en folders over vrijwilligerswerk (hier te bestellen); Tieners Actief; het bie den van ruimte (onder bepaalde voorwaarden); draaiboek opzet manifestaties; fondsenwerving; informatiemateriaal van organisa ties die vrijwilligers zoeken. De Vrijwilligerscentrale is er voor instellingen/organisaties die met vrijwilligers werken. De Vrijwilligerscentrale is benieuwd naar wensen en ideeën die bij deze organisaties leven en naar ideeën en wensen van individuele vrijwilligers aangaande de mogelijkheden die de Vrijwilligerscentrale voor hen zou kunnen hebben. Als start van mogelijk een reeks activiteiten nodigen wij u allen uit. voor een inloopavond op maandag 2 oktober vanaf 19.30 tot ongeveer 22.00 uur, Markstraat 8 te Venray. Dit met als doel om een indruk te geven over wat de Vrijwilligerscentrale nu allemaal al te bieden heeft en om met de aanwe zigen van gedachten te wisselen over mogelijke plannen voor de toe komst. Voor eventuele inlichtingen: Vrijwilligerscentrale Venray, tel. 516995 of Synthese, tel. 517317. PEEL EN MAAS on line wxvw.vandenmunckhof.nl/ Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Penningmeester M. Lipman van Stichting Scouting De Peelspeurders werd dinsdagmiddag aangenaam verrast bij de opening van de ING-bank in Venray. Namens de stichting mocht hij uit handen van ING-directeur Liebregts een cheque van maar liefst 6500 gulden in ontvangst nemen (zie foto). Het geld wordt gebruikt voor de aanpassing van het clubgebouw met een invalidenlift. Het fragment, dat de opgave is voor de maand september luidt ais volgt: ['■Daar hclpi gam mo<.,U rih-j. even vilder-stom. Geen brokken,-.dokken. knokken of gekscheren-. Geen brem van boterkoek, geen hart van go;<J: Of vie n voo.- dames voelt of meer voor heren, Het water van de zee blijft, altijd zont". Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 20 oktober u.>. sturen naar het Secretariaat; Rochusstraat I. 5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478- 582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat vart een of meer dichtregels verschijnen op het speciale piekje 'm Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of pocziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. hike maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Cafe regelmatig krijgt., blijkt .dat velen in Venrav-regio de poe/ie in deze rubriektezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn. zonder dat zij een ireel jaar lang willen wedijveren om de I e plaats. Maar ook wanneer zij wei eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. De na de 8e ronde bijgewerkte stand ziet er als volgt uit; Aan de leiding gaat Mevr. R. van Daal met 70 punten. Mevr. L. Cofsen met 50 punten; de heren J. Craghs en A. Kroft met 40 punten. Mevr. H. van Beek en de heer A. Leijssen"met 30 punten. Mevr. A. van Velzen-Huigen en Mevr.Y. Notermans met 20 punten en Mevr. R. van Dommelen met 10 punten. Jan van Nijlen is de auteur van het melancholische gedicht "De Zwerver" waarvan vórige maand een fragment gepubliceerd werd. Vermoeidheid, verlatënh&id, avondlicht, gemis, eenzaamheid zijn de belangrijkste gevoe lens, die horen bij de droefgeestige stemming, die zoveel romantische auteurs aan het begin van de 20e eeuw in zijh greep hield. De laatste regels geven de tegenstelling: En toch wordt de dichter gegrepen door de confrontaties met zijn kindertijd. JanvaoNij len - De Zwerver "Ik béri vermoeid; Toch ben ik nog ges légen tot op de heuvel in het late licht, en vóór mij kronkelen de. duistre wegen van 't avonddorp, dat daar verlaten ligt. h nu de wereld zoveel eeuwen ouder? Alles lijkt mij zo vreemd en toch bekend. Ik mis alleen een vriendelijke schouder lichaam, dat mijn lust voelt en herkent. Ik ben alleen voor gans mijn verder leven, er is niets meer dal me aan deze mirde bindt. En tóch. ik voel mijn hun onstuimig beven: dóórstaat een boom, daar speelde ik eens als kiml Een veelbelovend literair seizoen is begonnen. Ons jaarprogramma dat deze maand verscheen vermeldt voor de komende tijd: dsmdag l4 novem ber.. Koos van Zomeren. Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - minimale bijdrage van f 30,- per jaar - dan krijgt tt het programma toegezonden. Als donateur steunt'.u hiermede 'de activiteiten san hei-'Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van dé bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over herwerk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1. 5801 RR VENRAY. Telefoon: (M78-58294S. De politie heeft maandagmorgen rond 06.20 uur een 18-jarige en een 17-jarige inwoner van Venray aangehouden op verdenking van mis handeling. Zondagmiddag werd rond 14.00 uur al een 17-jarige plaats genoot aangehouden op verdenking van hetzelfde feit. De jongens worden ervan verdacht op dinsdagavond 12 september een 41-jarige man uit Overloon te hebben mishandeld. De man parkeerde zijn auto aan de Kiosk en maakte vermoedelijk een opmerking richting de drie jongens die niet in goede aarde viel, waarna hij werd geschopt en geslagen. Het slachtoffer liep hierbij verschillende verwondingen op aan zijn hoofd en moest zich onder doktersbehandeling laten stellen. Zondagmiddag hielden politiemedewerkers een 17-jarige jongen aan die verdacht werd van een vernieling van een bushokje aan de Klaproos. Uit het onderzoek dat volgde bleek dat hij en nog twee andere verdachten ook in verband konden worden gebracht met de mishandeling van 12 september jl. Hierop werden de andere twee verdachten aangehouden in hun woning. Deze twee zijn op dit moment nog ingesloten voor nader onderzoek. De zaak zal vermoedelijk worden afgehandeld middels een snelrechtprocedure. Plyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Cummunicatle uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11