Theaterconcerten, operette en 'Extreem' cabaret Venray's Mannenkoor op jubileumreis naar Spanje! J Uitnodiging Grotestraat 41 Expositie van Pieter Ale wij ns Rommel markt De Toverbal Nieuw seizoen Filmkring Schrijvers- en poëziekring zoekt weer taalliefhebbers Omroep Venray Pool aangehouden OPENINGS AANBIEDINGEN ONS LEER HEEFT MEER feasaifijBjÈïj peel en maas donderdag 21 september 2000 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray Gé Reinders en Marlies Helder jresenteren een theaterconcert, )hoon Ae Kim schittert in Die lustige Witwe en Klaas van der ïerden gaat Extreem, iehouwburg Venray heeft ppnieuw een gevarieerd theater- irogramma. Gé Reinders presenteert dit sei- ;oen een nieuw muziektheaterpro- ramma onder de naam Nooit ïieks. Dit is zijn vierde avondvul- ende schouwburgvoorstelling. De Nederlandstalige bindteksten tussen le Limburgstalige liedjes worden leeds belangrijker. Zuidelijke lumor en wamrte speelt in beide nderdelen een belangrijke rol. Het iopmerkelijk hoe deze dialectzan- er met zijn 'liedjes voor mensen ie niet bang zijn voor vochtige gen' (Rails) een heel eigen plaats eeft gekregen bij het schouwburg- ubliek. Dit seizoen speelt Gé in 55 leaters verspreid over het hele and. Van Leeuwarden tot 'erneuzen en van Kerkrade tot urinerend. Hij wordt op de bühne «geleid door twee uitstekende luzikanten: Dion Nijland op con- abas en Marcel Broersma op de itaren. Gé Reinders treedt op zater- ag 23 september op in de schouw- urg, aanvang 20.00 uur. De bruisende sopraan Choon Ae lim schittert in Franz Léhar's irankelende operette Die Lustige 'itwe, een romantische opvoering oor de Poolse Staatsopera van ydgoszcz. Choon Ae Kim zorgt oor een exotische noot als Hanna lawari. Het indrukwekkende kos- lumspektakel van de Poolse laatsopera zorgde twee jaar gele- :n al voor volle zalen en een tevre- m publiek. Die Lustige Witwe was ei eerste en grootste succes van ranz Léhar en is de meest opge- lerde operette aller tijden. En dat ook niet verwonderlijk, want de lerette is een schoolvoorbeeld lorzijn genre. Heerlijke polka's, alsen en zwierige dansen vormen kern van de sprankelende operet- In de fantastische stad van de :fde en lichte zeden, Parijs, zoekt anna Glawari een nieuwe man. anilio is verliefd op haar, maar is el rijk genoeg. De welvarende stocraat Camille is ook een uitste- nde partij, ware het niet dat hij verliefd is op een andere vrouw. De voorstelling op woensdag 27 sep tember begint om 20.00 uur. MARLIES HELDER Marlies Helder komt dit seizoen met alweer het vijfde programma Out of the Blue. Helder als zangeres en performer is door een recensent getypeerd als een product uit een geheime verhouding tussen Iggy Pop en Marlène Dietrich. Of de vrouwelijke Tom Waits zoals iemand anders schreef. Een aparte verschijning met een theebruine stem. Haar theaterconcert op don- Marlies Helder is te zien in Out of the Blue (Foto: Joimn Vigeveno) derdag 28 september begint om 20.00 uur. Diezelfde dag om 21.00 uur staat cabaretier Klaas van der Eerden op de planken van de Venrayse schouwburg. Hij hipt en hopt. beat en boxed, R&B't, stand en uped, is dwars en fluit, coked en bloot, hakt en zaagt Kortom, Van der Eerden gaat Extreem. Klaas van der Eerden won zowel de Wim Sonneveld-prijs als de Publieksprijs op het Amsterdams Kleinkunst Festival 1999. Stichting Wonen Noord-Limburg organiseert een expositie van Pieter Alewijns. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van Wonen Noord- Limburg, Plataanstraat 15 in Venray en wordt gehouden van 1 september tot en met 31 oktober 2000. De openingstijden zijn: maandag t/m donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.30 lot 12.30 uur. Op zaterdag 23 september aan staande zal de basisschool De Toverbal (ontstaan na een fusie tus sen De Kemp en Dr. Poels) van 13.00 tot 16.00 uur een rommel markt houden. Deze zal plaatsvin den op locatie De Kemp aan de Kruitweg. De hele aula zal gevuld zijn met restmeubels, landkaarten, boeken en verder overtollig school materiaal. Het geheel wordt U tegen héél scherpe prijzen aangeboden! Ook zullen velen van U genoegen vinden in het bekijken van oude foto's die overal op de ramen zullen zijn aangebracht. Ter finale afslui ting van basisschool De Kemp zult U ook een mooie tekening kunnen aankopen van deze locatie; de kun stenares is al in volle gang met de voorbereiding en verwerking hier van. Om het voor de jeugd nog aan trekkelijker te maken, zullen er spel letjes als ballengooien, schminken en stoepkrijten verzorgd worden. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten: koffie/thee en fris kunt U tegen geringe bedragen kopen alsmede cake en chips. Het geheel zal verzorgd worden met mooie, passende achtergrondmu ziek. Komt dit ziendit moet gezien zijn! Filmkring venray staat aan de vooravond van het 37e seizoen. Vorig jaar werden iets meer dan 2000 abonnementskaarten verkocht en met het nieuwe seizoen in aan tocht zijn opnieuw de verwachtin gen hooggespannen. Filmkring Venray biedt ook dit jaar een film- aanbod in drie series. A. B en C. Twee series zijn voor de jeugd: serie A van 12 tot 16 jaar en serie B voor 16 jaar en ouder. Serie C is bedoeld voor volwassenen. In de series A en B kunnen de jeugd een keuze maken van vijf films uit de acht films die aangeboden worden, voor de serie C kunt u uit het programma van acht films er zes kiezen voor de abonne mentsprijs. De jeugdseries worden eind september geopend met de film Perfect Storm, waarin een vissers boot het slachtoffer wordt van de zwaarste storm ooit. In de voorver koop zijn abonnementen verkrijg baar tijdens de openingstijden van de kassa van de Schouwburg Venray en 's avonds aan de kassa van de Venrayse bioscoop (speciaal op 28 september en 2, 3 en 4 okto ber vanaf 19.30 uur). Voor meer informatie: J. Wismans (secretaris), telefoon 582725. Enkele jaren geleden zijn op initia tief van het Literair Café Venray- Regio een schrijverskring en een poë ziekring van start gegaan speciaal voor mensen die graag lezen en met taal spelen. De schrijverskring staat onder leiding van Jan Marlet. Leden van deze kring schrijven eigen verha len en gedichten en bespreken deze met elkaar. Verschillende leden van de schrijverskring hebben al verhalen gepubliceerd en een enkele keer met succes deelgenomen aan proza- en poëziewedstrijden. Per seizoen zijn vijf tot zes bijeenkomsten gepland. In de poëziekring bespreken en lui steren de leden onder leiding van André Leijssen gedichten. De groep bestaat uit maximaal tien personen. Op die manier gaan gedichten nog meer dan daarvoor leven. Ook deze kring komt per seizoen een keer of zes bij elkaar. Thans is het moment aangebroken dal de twee kringen uit breiding zoeken met enkele nieuwe leden. Mensen die graag lezen en schrijven en veel bezig zijn met taal en het leuk vinden om daar mei ande re schrijvers en dichters over te praten zijn van harte welkom. Nadere infor matie en aanmelden is mogelijk bij het Literair Café Venray-Regio, Rochusstraal 1, 5801 RR Venray (tel: 0478698241). De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voor de belangen van haar leden. Via het Bestuur en de Algemene Verga dering oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest bewust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de lokale gemeenschap waarvan de leden deel uitmaken. Uitnodiging Algemene Vergadering van Rabobank Venray-Oostrum De Rabobanken Zevenrode en Venray-Oostrum hebben op 6 januari 2000 de intentie uitgesproken om te fuseren. Dat is voor beide banken een belangrijk en ingrijpend besluit. Rabobank Venray-Oostrum houdt op donderdag 5 oktober een Algemene Vergadering waar besloten wordt over het voorstel tot fusie met de Coöperatieve Rabobank Zevenrode U.A.. De bijeen komst begint om 20.00 uur en vindt plaats in Hotel Asteria, Maas- heseweg 80a in Venray. Verkorte agenda: Opening Notulen vorige vergadering Voorstel tot fusie met de Coöperatieve Rabobank Zevenrode U.A. gevestigd te Leunen, gemeente Venray en in verband daarmede: a. ontbinding van de coöperatie; b. overdracht van alle activa en passiva; c. afwikkeling. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Vergadering en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage in ons kantoor aan het Schouwburgplein 13 in Venray. Het Bestuur Klatergold Omroep Venray heeft in het weekend van 15-17 september opnames gemaakt van de regionale artiestenshow Klatergold. Een twee uur durende samenvatting van dit gevarieerde programma kunt u as zondag 24 september beluisteren tussen 12-14.00 uur. Prime Time terug bij Omroep Venray Na een kleine afwezigheid van 7 maanden is het programma "prime time" weer terug. Presentator Mario Kremers heeft zich de afgelopen maanden ingezet voor de passie spe len in Tegelen, en met succes. De Passie spelen zijn voorbij, dus mogen wij Mario weer begroeten op de zaterdagmiddag tussen 15-17.00 uur. De eerste uitzending van Prime Time is op zaterdag 7 oktober. Venray Actueel Door de terugkeer van Mario Kremers op zaterdag 7 oktober wordt het informatieprogramma Venray Actueel terug gebracht van vijf na drie uur. De programmama kers Ruben de Jong en Paul Verhoeven wisselen elkaar om de veertiendagen af, en brengen een gevarieerde brok informatie zoals oa; het boek van de week, bioscoop agenda, de plaat van...,de uitgaans agenda, en veel actueel nieuws uit de regio. Venray Actueel vanaf zaterdag 7 oktober tussen 12.00 - 15.00 uur. Zondag 24 september Rond de tafel Praten over geoven, kerk of God is niet zo gemakkelijk. In veel krin gen wordt dit moeilijk gevonden. Toch spelen we vaak in onze gedachten met de vraag van waarom vooral bij extreme gebeurtenissen als dood, ongelukken, oorlogen en natuurrampen aan de ene lant en bij nieuw leven, geboorte aan de andere kant. Wie of wat zit daar achter? We zoeken antwoorden als we raken aan de grenzen van het menselijk kunnen. Hoe denken we hierover? Waar gaan we vanuit? Rond de tafel, zondag tussen 11.00- 12.00 uur Waar zijn de Troubadours gebleven Op 21 september is Jo Lahoye uit Elsloo te gast. Van hem verscheen onlangs een CD single "Opins dan béste Fieftig" Hij zal waarschijnlijk ook live het een en ander ten gehore brengen. Waar zijn de Troubadours geble ven, donderdag 21.00 - 22.00 uur 'n Wandeling dur 't Rooise Land Half augustus werd een weiland aan de Overloonse weg, vlak voor de Vredehoeve, overgedragen aan het Natuur Historisch Genootschap. Dit genootschap gaat dit gebied in het Loobeekdal beheren met, waar nodig, steun van de gemeente. In 't Venrods Ketierke praat ik met Ad van Zwol en Frits Basten over de komende Venrodsen Aovend van Veldeke Venray die op dinsdag 10 oktober in zaal In d'n Engel gehouden wordt. Het zal een historische avond worden want het is de laatste Venrodsen Aovend die in d'n Engel georganiseerd wordt, 'n Wandeling dur 't Rooise Land wordt uitgezonden op donderdag van 18.00 - 19.00 uur, maandag tussen 18.00 en 19.00 uur wordt het pro gramma herhaald. De pol me heeft zondag rond 15.45 uur op de A73 een 45-jarige automobilist uit Zory (Polen) aange houden wegens rijden onder invloed. Getuigen zagen de man slingerend over de weg rijden en dwongen hem te stoppen waarna de politie werd ingeschakeld. Een ademanalyse op het bureau wees uit dat de man teveel gedronken had. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt, hij kreeg een rijverbod van vijftien uur opgelegd en zijn rijbe wijs is ingevorderd. De zaak wordt via snelrecht afgehandeld. 90-jarige koor maakt 10-daagse reis. Het jubilerende Venray's Mannenkoor besluit een jaar van feestelijkheden, ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan, met een con certreis naar de Spaanse Costa Brava. 180 personen, bestaande uit mannenkoor-leden, partners en leden van het "Mannenkoor- Kompeneej" (De sponsorende vriendenclub van het koor) met partners gaan vanaf 13 tot 23 okto ber een fantastische reis maken door Catalonië. Met een Spaanse badplaats als thuishaven zal het koor diverse con certen en optredens verzorgen in verschillende plaatsen, zoals Barcelona, Montserrat en Blanès. Tussen de optredens hebben de koorleden vrije dagen, waarbij tevens diverse excursies worden gemaakt o.a. om veel bezienswaar digheden in en rond Barcelona te bezoeken, zoals de imposante, nog steeds in aanbouw zijnde, kathe draal "Sagrada Familial" van de beroemde architect Gaudi, het con certgebouw Palau de la Musica, het Pare Güell, de verlichte fonteinen en het stadion Nou Camp van F.C. Barcelona. Een van de hoogtepunten is het opluisteren van de hoogmis op zon dag 15 oktober in de kathedraal Santa Eulalia van Barcelona, waar de Missa Brevis van Joseph Haydn (die Kleine Orgelmesse) zal worden uitgevoerd, aangevuld met o.a. "das Gebet" uit de ouverture 1812 van Tchaikovski. Op dinsdag wordt een bezoek gebracht aan de oudste muziek school van Europa in Montserrat, bij het klooster van de "Zwarte Madonna" Ook zal het achterland van Catalonië en de tuinen van Blanes worden bewonderd. Het wordt ongetwijfeld weer een fantas tische jubileumreis voor deze ambi- tieuse vereniging! Dirgent Hans Noyens is al weken druk bezig met het op volle sterkte brengen van de koorcapaciteiten. Zowel dirigent Hans Noyens als pianist Paul Huijts zullen met partners het koor door Spanje begeleiden. De echtgenote van de dirigent. Ester Putter, zal het koor als soliste bijstaan bij diverse concerten ter plaatste. Elke 5 jaar maakt het koor een grote concert reis, in het verleden werd reeds bezoeken gebracht aan o.a. Rome, Boedapest, Straatsburg, Wenen en Praag. Kleinere concertreizen maakt het koor jaarlijks. Op zondag 1 October zal het koor in Venray de generale repetitie van de "Missa Brevis" uitvoeren in de Paterskerk tijdens de dienst van 10.30 uur, met orgelbegeleiding van Paul Huijts. Vooral voor jonge man nen welke interesse hebben in de toonkunst en aspirant-leden is dit een bijzonder interessant optreden, waarbij men de bijzondere capaci teiten van het koor kan proeven. Het koor heeft overigens een zeer breed repertoire van liturgische, klassieke, moderne en populaire werken in een tiental talen! In het kader van het 90-jarig jubileum vonden al eerder dit jaar feestelijke activiteiten plaats, zoals o.a. het jubileumcon cert op Koninginnedag en de "Kerkdorpentoer", welke in de loop van dit jaar wordt gecompleteerd. Het koor zal, na terugkomst uit Spanje, haar nieuwe repetitie-lokaal bij de Witte Hoeve betrekken, na een jarenlang gastvrij onderkomen bij Zaal "In den Engel". Nieuwe aspirant-leden zijn dan uiteraard weer welkom, welke wellicht reeds hun premiere kunnen maken tijdens de komende "Kerst-in" en het geplande Kerstconcert met het Kiev-kamerkoor in december. Venray's Mannenkoor afd.PR p/a T. van den Boom. Florishof 20, 5801JH Venray Tel. 0478-587668 (thuis) 0478-526150 (kantooruren) E-maila. v .d.boom @hccnet.nl Tel. 0478 - 568 415 Lederen kleding voor dames en heren Keuze uit meer dan 1000 stuks in 100 modellen Jacks- Jassen- Broeken- Blazers- Mantels enz. normaal 299,- 399,- 399,- 449,- 599,- NU 199,- 250,- 299,- 349,- 399,- M A A S T RICHT. DOR CE O ECHT. E I N D H OVEN. T I L B U R G B_ R E D A V E N RAY ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106 tel. 632800 zo: I. v. TIEL-KNOPPEN Stationsweg 60a tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Za en zo: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargeno men door: L. SPAN, tel. 06-22922151 en T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 PEE!* EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 email: peelenm@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van don Munekhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Téléi' )hi:v h; uva Lj'iiénd tót vrijdag 17.00 uur. Kabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip ■Qp;aanyn-;og yevicrijgbaar. Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigmgsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10,00 uur. Najaarsconcert Zondag 1 oktober om 11:00 biedt de fanfare O.L.Vrouwe j'de Holthees - Smakt traditie trouw een najaarsconcert aan in 'Pelgrimshuis te Smakt. Het con- ft wordt uitgevoerd door 3 corp- welke gedirigeerd worden door 'ome van Acht te weten de rnionie 'Sint Cathrien' van Den sch; de Fanfare 'Sint Gerardus' J Westerbeek de Fanfare |LVrouwe Gilde' van Holthees - jakt. De 3 muziekgezelschappen J'en ieder gedurende 30 minuten Onderlijk optreden en afsluiten een gezamenlijke lle.Hopende op Uw aanwezig- pen uitziende naar een gezellig len zijn. anidröme Exclusief bij Sanidrome Badkam erm eubel 110 cm breed met mineraal gegoten wastafelblad. Leverbaar in wit, pergamon of beuken. Voor de droomprijs van 3-698— (excl.kraan en handdoekhouder) Manders Sanldröme Keizersveld 40,5803 AN Venray Tel: 0478 54 4210 www.sanidiome.nl

Peel en Maas | 2000 | | pagina 3