Maakt Jumpers'76 weer sprong naar hoofdklasse? 'We gaan voor een jaarlijks terugkerend dartevenement' Handboogsport Venray in 9 Clubrecords voor N.S.G.-atletes Paspoort Jumpers76 St. Jan Merselo Alvertje Oostrum ATB- vereniging Mudhunters PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Atletiek Vereniging Venray-Regio HBV Diana Loopgroep De Barrier Sjoelclub Venray ir agin: pEEL EN MAAS donderdag 21 september 2000 - Pagina 17 Trainer Jan Kraus najaar afwezigheid terug bij Venrayse basketbalclub (Door Henk Willemssen) Aan de vooravond van de nieuwe bnsketbalcompetitie heerst er een optimistische stemming bij pa jumpers'76. De Venrayse basketbal club hoopt dit seizoen mee te kunnen itrijden om het kampioenschap in de )vergangsk lasse B. Na een jaar afwe- ógheid begint trainer Jan Kraus aan jjn twee periode bij Jumpers'76. Jhoewel de Gennepenaar de 'enrayse club nooit helemaal heeft /erlaten. Want vorig seizoen speelde iij wekelijks nog zijn partijtje mee in het derde team. Afgelopen jaargang finishten de 'enrayse basketballers op de vijfde ilaals. Een jaar daarvoor was Jumpers 'edegradeerd uit de hoofdklasse waarin iet slechts één jaar uitkwam. Een mee- raller is het aanblijven van Bas Mickers lie de tweede competitiehelft miste van- -ege zijn verblijf in Amerika. Daarna 'ilde hij overstappen naar Wiba uit lijmegen maar de student tandheelkun- le besloot toch in Venray te blijven, laarnaast gaat Tristan Lammerts van lueren. die vorig seizoen in het derde >am speelde, weer op het hoogste liveau basketballen. Met de komst van !hris Pfeiffer van Gouda en de talent- folle jeugdspelers Jan Peters en Joep 'aessen en Ivo Geerits uit het tweede beschikt Jan Kraus over een aardi- ie selectiegroep. Een tegenvaller is dat je Gennepse coach voorlopig niet kan beschikken over Mikel Lammerts van Bueren die in de voorbereiding een ern stige knieblessure opliep en maanden uit ideroulatie zal zijn. Jan Kraus loopt al heel wat jaren mee het basketbalwereldje. Hij speelde zelf bij Gennep en Uden en is nu al zeventien seizoenen trainer. Voordat hij driejaar geleden in Venray begon train de hij ondermeer in Cuijk en Deume. In zijn eerste seizoen promoveerde Jumpers uit de Overgangsklasse naar de hoofdklasse. Maar in zijn tweede sei zoen moest het Venrayse team dat niveau weer prijsgeven. Onder leiding van Kraus' opvolger Willem Janssen was Jumpers'76 afgelopen jaar een sub topper. "Dat we twee jaar geleden uil de hoofdklasse degradeerden kwam door de vele blessures. Daarnaast was Maikel Lammerts van Bueren naar PSV ver trokken en zijn we er niet in geslaagd v n om een lange centerspeler aan te trek- t' ken. Ook misten we een goede spelver- j deler. Op die twee posities kwamen we vooral tekort in de hoofdklasse. v ]j Desondanks zijn we pas op het nippertje gedegradeerd", zegt Jan Kraus. v jj Ruim een jaar geleden besloot Jan [raus hel trainerschap op te geven. Het linnen van zijn eigen zaak JP y 'j Schoonmaakbedrijf viel steeds moeilij ker te combineren met het begeleiden van Jumpers. "Ik wilde er daarom een ''"[j jaar tussenuit. Om even wat afstand te nemen van het basketballen. Want het trainen en coachen vergt toch veel tijd. Dat heeft Willem Janssen afgelopen jaar Koninklijke HBSV Diana 1897 pre senteert zich zaterdag 23 september aan het grote publiek. Op het Schouwburgplein vinden tussen 11.00-16.00 uur promotieactiviteiten ,j p)| plaats. Speciaal voor deze gelegenheid is een tijdelijke schietbaan ingericht. De huidige Nederlandse kampioen bij de dames 25 meter 1 pijl, Annie Thijssen en de Nederlands kampioen outdoor 1999 Rick Philipsen verzor gen elk heel uur een korte demonstra tie. Verder is er voor iedereen die belangstelling heeft de mogelijkheid om onder begeleiding het handboog- schieten zelf te beoefenen. Diana is in 1897 opgericht en tijdens het eeuwfeest werd ons het koninklijke predikaat aangereikt waar zij als vereni- 13018ing bijzonder trots op zijn. Het moge 10 duidelijk zijn dat hier vooral hun tradi- ,.2i ook ondervonden. Toen Jumpers enkele maanden geleden bij me terugkwam heb ik daar eerst heel goed over na moeten denken. Een voordeel was dat mijn beide zoons nu ook in het bedrijf zitten. Waardoor ik 's avonds en in de weekein den wat makkelijker zaken kan overdra gen. Na overleg met mijn vrouw heb ik besloten om toch weer bij Jumpers aan de slag te gaan. Want het basketballen is en blijft een mooie sport. En ik vind het leuk om met jonge mensen om te gaan. Jumpers is een goed georganiseerde ver eniging met een gretige spelersgroep waar toekomst inzit." De basketbalcoach is dan ook tevre den over de selectiegroep waarmee hij aan de slag gaat. TOPSPELER ng. John Berden is met zijn 29 jaar de oudste van het team. De meer erva ren jongens vormen een goede mix met de talentvolle jeugdspelers die nu doorbreken. Ik vind dat we rond de derde plaats kunnen eindigen. En als we niet teveel last krijgen van blessures dan zijn we ook zeker een medetitelkandidaat. Ik schat BSW 2 en PSV/Almonte 2 het hoogste in. Want die clubs kunnen terugvallen op spelers die zijn afgevallen van het eerste team dat op een veel hoger niveau speelt." Voordat de competi tie is begonnen kampt Jumpers'76 al met de nodige geblesseerden. Want naast Mikel Lammerts van Bueren kwamen ook Balder Lamers en Tri stan Lammerts van Bueren niet geheel fit door de voorbereiding. Maar de twee laatsten zullen wellicht toch klaar zijn voor de competitie start waarin Jumpers op 1 oktober thuis aantreedt tegen BV Rooi. "Pro motiekansen zijn dit seizoen aanwe zig. En mochten we inderdaad naar de hoofdklasse gaan dan zullen we ons wel moeten versterken. We mis sen vooral een lange centerspeler die als rustpunt kan fungeren. Iemand die de bal net een paar tellen langer kan vasthouden. Mare Deegens en Bas Mickers hebben wel de lengte voor die positie maar het zijn toch spelers die de bal liever in de loop krijgen aangespeeld", oordeelt Jan Kraus die beseft dat het voor Jum pers moeilijk is om een 'topspeler' van buitenaf aan te trekken. Zo ket ste voor dit seizoen de overgang van Marcello Janssen van Deume af. "Toch vind ik het een goed beleid van Jumpers om geen spelers te beta len. Jongens die hier komen basket ballen moeten dat vooral graag en voor niets doen. Wantje kunt geen team bouwen op spelers van elders die alleen voor het geld komen. Daarvan zijn al genoeg slechte voor beelden geweest." Na een jaar afwezigheid is Jan Kraus weer terug op 't honk bij Jumpers 76 Klassering vorig seizoen: Vijfde plaats in Overgangsklasse B. Coach: Jan Kraus (Gennep) le seizoen; was eerder trainer van 1997 tot 1999. Nieuwe spelers: Chris Pfeiffer (Gouda), Ivo Geerits (2e team), Jan Peters en Joep Vaessen (jeugd). Vertrokken: Rob Janssen (gestopt) en Michel van den IJssel (terug naar Gennep). Selectie eerste team: John Berden, Mare Deegens, Ivo Geerits. Fahro Kenjar. Balder Lamers, Mikel Lammerts van Bueren, Tristan Lammerts van Bueren, Bas Mickers, Jan Peters, Chris Pfeiffer en Joep Vaessen. Indeling Overgangsklasse B Bladel, BC Bumpers (Sittard), BSW 2 (Weert), BC Deurne Pioniers, BC Eindhoven, Jumpers'76 (Venray), BC Kimbria (Maastricht), PSV/Almonte 2 (Eindhoven). BV Rooi (St.Oedenrode), BV Rush (Uden), Tiboria (Bergeyk) en Vido (Velthoven). Verwachting: Coach Jan Kraus: "Rond de derde plaats eindigen en misschien zit er wel iets tionele doelstelling ten grondslag ligt. De handboogsport is altijd met de tijd meegegroeid, zo ook de ontwikkeling van het materiaal. Vroeger schoot men met houten bogen; vandaag de dag wor den de modernste materialen en technie ken toegepast. Allerlei vormen in stabi- ,(jj 'isators en richtmiddelen worden toegepast. Al deze nieuwe ontwikkelin gen zorgen weer voor tegenbeweging en er ontstaat weer een groep sporters die de oude techniek en het oude materiaal koesteren. Anders als in het verleden richt de vereniging zich steeds meer op de sport zelf, het handboogschieten is een serieu ze sport waarvan de FITA zelfs tot de olympische discipline behoort. Ook aan de werdsttijdvormen 25 meter 1 pijl; indoor 18 meter; short-metric en arrow- worden door de leden zowel natio naal- als internationaal deelgenomen. De handboogsport is bij uitstek een indi viduele sport. De sporter, het jongen of meisje, de man of vrouw achter de boog 's zelf helemaal alleen verantwoordelijk voor de prestatie. Elke misser is zijn of naar misser en elke roos is zijn of haar prestatie. Toch speelt het team-element een belangrijke eigen rol. Veel wedstrij den gaan over teams, de gezamenlijke sccores per schutter tellen hierbij. Topsport U De handboogsport is een sport als Vele anderen; het varieert van recreatief :n J( niveau éénmaal per week voor de lol, tot Mat topsport, inclusief dagelijkse trainingen. Binnen de vereniging worden door een aantal schutters nationaal zeer goede lauri rcsultaten neergezet. Het overgrote deel beoefent de sport op recreatief niveau. Wat niet weg neemt dat de prestaties minder zijn. Want met name door deze groep wort er bijzonder fanatiek deelge nomen aan de regiowedstrijden en toer nooien. Jeugd Iedereen die wil kan de sport beoefe nen: jongens, meisjes, mannen en vrou wen; het jongste lid is 10 en het oudste lid is 74 jaar. In een rolstoel of 'staand' tegen een kruk, het is allemaal mogelijk. Vaak wordt gedacht dat je sterk moet zijn. Het tegendeel is waar: je hoeft absoluut niet sterk te zijn. Het is met name de techniek die van belang is. Er is slechts één strenge eis voor elke deelne mer aan de handboogsport: dil is de regel: Veiligheid altijd voorop! Als vereniging is Diana in 1999 gestart met een concept jeugdplan welk dit jaar zijn definitieve vorm aan zal nemen. Met trainingsprogramma's op de oefenavonden willen zij zowel de indi viduele techniek als hel onlspannings- elemenl beoefenen, want zij willen per slot van rekening dat het voor iedereen een leuke sport blijft. De vereniging beschikt sinds 1993 over een eigen clublokaal aan de Sportlaan 4 (sportpark de Wieën) in Venray. Met vaste trainingsavonden op dinsdag en donderdag avn 19.00-22.00 uur, en op zondag van 11.00-12.30 uur. Tijdens trainingen en wedstrijden is het clubgebouw gewoon toegankelijk voor belangstellenden. Een aantal keren per jaar worden introductietrainingen gegeven. In een aantal lessen wordt door ene professio nele begeleider de eerste beginselen bij gebracht. Na de introductieperiode volgt voor mensen die verder willen gaan een kennismakingsperiode van 3 maanden, hierbij kan hel aspirant-lid nog steeds (kosteloos) gebruik maken van de schietuitrusting van de verniging. Rick Janssen met Money Penny NKB kampioen Rick startte met Money Penny in de springklasse DM jl. zondag in en deel- nemersgroep van 30 ruiters en amazo nes. Na een foutloos parcours bleven er nog 14 deelnemers over voor de barrage en Rick was hiervan de snelste foutloze en werd kaminpioen in deze klasse. Het is de eerste keer dat Rick de NKB titel in de wacht sleepte, doch reeds eerder werd hij twee maal Limburgs kampioen en op liet Mecc in Maastricht won hij met Tarzan de speciale springrubriek voor de jonge ruiters beneden twaalf jaar. Ook Vern Janssen behaalde een mooie vierde plaats met Tarzan in de springklasse BB. De overige gestartte combinaties vielen helaas buiten de prij zen en hopen een andere keer op meer succes. Aankomend weekend is er een concours in Tegelen en Varsseveld. Clubkampioenschap A.V.Venray-Regio A.V.Venray-Regio kan terug zien op een uitstekend verlopen clubkampioen schap het afgelopen weekend. Met name voor de G-atleten was het weer een fan tastisch gebeuren. Dat zij de afgelopen jaren veel bij geleerd hebben tijdens de trainingen werd wel duidelijk toen de uitslagen bekend werden gemaakt. Maarliefst 9 clubrecords en vele per soonlijke records vielen hen ten deel. Het \yas daarmee de best productieve groep atleten, op de kunststofatletiek baan deze dag in Venray! De meisjes van deze groep waren precies op tijd in vorm gebracht door hun begeleiders. Met name Mieke Thijssen wist 4 clubré cords op haar naam te schrijven en Paulien Camps deed dit op het nummer speerwerpen. Loes Hansen kon 4 clubrecords bij de meisjes boven de 16 jaar op haar naam schrijven. De uitslagen: 60 meter sprint: le Mieke Thijssen 12.0 sec. C.R.(<16jr.) 2e Loes van Mil 12.2 sec. P.R. 3e Loes Hansen 12.3 sec. C.R. (>16jr.) 4e Marleen Stevens 12.4 sec. P.R. 5e Paulien Camps 13.3 sec. P.R. Kogelstoten: le Mieke Thijssen 5.07 mtr. C.R.(<16jr.) 2e Loes Hansen 4.42 mtr. P.R.(>16jr.) 3e Paulien Camps 4.28 mtr. P.R. 4e Loes van Mil 3.85 mtr. P.R. 5e Marleen Stevens 3.43 mtr. P.R. Verspringen: le Mieke Thijssen 2.61 mtr. C.R. (<16jr.) 2e Loes Hansen 2.60mtr. C.R. (>16jr.) 3e Loes van Mil 2.47 mtr. P.R. 4e Marleen Stevens 1.94 mtr. 5e Paulien Camps 1.91 mtr. Speerwerpen: le Paulien Camps 7.82 mtr. C.R.(<16jr.) 2e Mieke Thijssen 7.67 mtr. P.R. 3e Loes Hansen 6.71 mtr. C.R. (>16jr.) 4e Loes van Mil 4.92 mtr. P.R. 5e Marleen Stevens 3.97 mtr. P.R. 400 meter: le Mieke Thijssen 1.54.7 min. C.R. (<16jr.) 2e Paulien Camps 1.57.6 min. P.R. 3e Marleen Stevens 2.01.0 min. P.R. 4e Loes van Mil 2.08.1 min. P.R. 5e Loes Hansen 2.1 1.9 min. C.R. (>16jr.) Puntenklassement 5-kamp: le Mieke Thijssen 2561 pnt. 2e Paulien Camps 2189 pnt. 3e Loes Hansen 2147 pnt. 4e Loes van Mil 2104 pnt. 5e Marleen Stevens 2044 pnt. Outsider Bij de jongens nam onverwacht een G- atleel uit Meppel deel aan deze wed strijd. Hij loonde zijn kunnen op een geweldige wijze. Machiel Popken uit Koekange (Meppel) sprong 2.48 mtr. ver, wierp de speer 9.29 mtr. ver en liep de 400 meter in 1.52 min.! Hij zou een fantastische concurrent zijn geweest voor onze eigen N.S.G. jongens die er helaas niet bij konden zijn. G-atletiek ook voor jou! In deze Olympische tijd kunnen we ons voorstellen dat je ook zin krijgt om atletiek te gaan beoefenen. Op televisie kun je de aankomende week topatleten zien presteren op hun favoriete onderde len. Het gaatje dan kriebelen in je lijf en je wilt ook een prestatie leveren. Dat kan bij A.V.Venray-Regio! Deze ver eniging heeft de deuren open staan voor o.a. verstandelijk gehandicapten die bin nen de G-groep op een unieke wijze de atletieknummers krijgen aangeleerd. En....wie weet ben jij over 4 jaar wel uitgegroeid tot een van die atleten die mee kunnen doen aan de Paralympics (dit zijn de Olympische Spelen voor gehandicapten)! Je kunt hen dit jaar bewonderen na de reguliere O.S. die eveneens in Sydney worden gehouden. Ben je nieuwsgierig, kom gerust op donderdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur kijken of meedoen tijdens de oefen avond van deze groep bij A.V.Venray- Regio. Zij trainen dan op de kunststof atletiekbaan van het sportpark "de Wieen" in Venray. Je kunt zelfs 4 weken gratis deelnemen! Wil je meer informatie bel dan een van de begeleiders van deze unieke groep: 0478 515025 Uitslagen: Jeugd: Zomerkoning Eindstand 1Leon Brauer 2. Robbert de Mulder 3. Martijn Kusters Senioren: Zomerkoning Eindstand 1. Sjaak Theeuwen 2. Math Houwen 3. Huub Reijnders 4. Mat v. Oyen 5. Leo v. Oyen Herfstkoning 2 LH IPieter Kunen 2. Henk Theeuwen 3. Toon v. Oyen 4. Jos Hermans 5. Wim Hendriks Programma: Za. 23 sep. Koppelwedstrijd van Wellerlooi. Zo. 24 sep. 5-dorpen van Horst, bijeen komst aan 't Leuken om 07.15 uur, er wordt gevist van 08.00-11.30 uur. Voor vergunningen en ook dag- en weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven"kunt U terecht bij v. Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray. In Wanssum bij v/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen de Houskuilstr. 38. Dag- en Weekvergunningen voor "Hel Wanssums Ven" zijn ook verkrijgbaar bij het Shell tankstation in Wanssum. Verdere inlichtingen bij de secr. H. Lenssen, tel. 0478-587606. Waterballet in modderbad. Daar leek het afgelopen weekend nog het meeste op. We waren het hele week end in Zuid-Limburg waar jaarlijks een weekend is voor fietsers. Je kunt er op de weg terecht en natuurlijk kun je er ook terecht voor erg mooie tochten door het zuiden van Limburg en de Voerstreek. Die tochten zijn dan 30, 50 of 70 km lang en heel erg mooi. Behalveals het de nacht ervoor en ook nog op zaterdag bijzonder veel regent. Want dan veranderd dat mooie landschap in voor sommigen een kwel ling en voor anderen het summum. Zwaar is het voor mens en materiaal, de remmen lopen vast, het schakelt niet meer goed en ook je benen worden erg zwaar van al dat moddertrappen. Al met al een belevenis, al was het maar voor al die moeders en echtgenotes die na dit weekend een zware klus hadden aan het wassen van die modderpakken. Volgend jaar kan het ook regenen maar vast niet meer zo hard, tot volgend jaar. Mountainbiking wordt binnen onze vereniging bedreven door fanatiekelin gen en recreanten. Want het blijft een redelijk zware sport, maar wel een hele mooie sport. Wat doen die MUDHUN TERS zoal? We zoeken iedere week een andere omgeving om te trainen en zo is hel niet snel vervelend. Regelmatig krijgen we nog de vraag: Gaat het dan niet verschrikkelijk snel bij jullie? Sommige mensen kunnen inder daad goed doorrijden maar evenzo velen rijden meer voor hun ontspanning of hebbqn een andere reden dat ze minder snel gaan. Alles past bij elkaar omdat we ons aan elkaar aanpassen of omdat de trainer de training aanpast aan welke mensen er zijn. Met andere woorden kom een keer uitproberen en oordeel zelf of het te snel gaat. Planning voor de komende weken. Zondag 24 september vertrek 8.00 uur voor een tocht met gidsen in Roermond. Zondag 1 oktober vertrek 8.00 uur voor een tocht in Hapert van 25 of 40 km. Zondag 8 oktober vertrek 8.00 uur voor de tocht in Venray, 25, 40 of 60 km. Vertrek vanaf de Barrier. We vertrekken bijna altijd vanaf zwem bad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet op 0478- 589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. Mededeling: De atleten die zich hebben aangemeld voor de wedstrijd van 23 sept. a.s. die nen uiterlijk om 09.30 uur aanwezig te zijn in het clubgebouw aan de baan. Van hieruit zal om 09.40 uur vertrokken worden naar Helmond. Aanvang van de wedstrijd is om 11.00 uur. Deze zal gehouden worden op sportpark Molenven; deze is gelegen aan de Gervenseweg in Stiphout. Het reisgeld is vastgesteld op ƒ3,50, dit te voldoen bij vertrek. De begeleiding is in handen van dhr. Diesbergen. Het vervoer zal verzorgd worden door Diesbergen, de Neef en Kent Chan opent le seizoenwed strijd triomfantelijk. Zondag 17 september was er voor de jeugdleden de eerste indoor wedstrijd van afdeling 14. Deze werd gehouden bij de Schutroe in Horst. Nieuwkomer Kent Chan wist in de categorie 12 en 13 jarigen de overwinning binnen te halen. Met een score van 227 punten werd hij le. De overige junioren waren minder succesvol Martijn de Mulder behaalde 197, Susan Robben 161, Thomas Frencken 161 en Jeanine van Hagen 89 punten. Voor Jeanine, Thomas en Kent zijn nu hun eerste persoonlijke records gezet. Bij de aspiranten eindigde Mirko van Hagen als 3e met 165 punten. Op zaterdag 16 september nam het le zestal deel aan de kwalificatie wedstrijd van het Soranus toernooi te Boukoel. Het team behaalde een score van 1336 punten. Gerrit Jacobs was ditmaal hoog ste schutter met 226 punten. Rick Philipsen eindigde op een 6e plaats bij de NK veldschieten. Het Nederlands kampioenschap veld schieten op 16 en 17 september werd dit jaar gehouden in Stavoren. Langs het IJsselmeer en in de haven van Stavoren was een afwisselend parcours van ca. 35 km over 2 wedstrijddagen uitgezet. De dijken, het water, de wind, de regen en een hijskraan bepaalde de moeilijk heidsgraad van de doelen. De wat min dere score op de eerste dag van 249 pun ten wist Rick ruimschoots te verbeteren op de 2e dag met een nieuw persoonlijk record van 303 punten. Hetgeen in het algemeen klassement een 6e plaats bete kende en Rick een ervaring rijker. 23 September is de eerste indoor wed strijd, voor het 1 e en 2e team uit komen de in de ere klasse, bij 't Trefpunt in Tienraij. Het 3e team bij de Schutroe in Horst, aanvang 19.00 uur. 24 september is de Semi Interland wedstrijd Belgisch Limburg tegen Nederlands Limburg bij handboogver eniging V.H.R. te Riemst (B), aanvang 12.30 uur. Gezelligheid en toch af en toe hard trainen ook al is de trainer een keer niet aanwezig. Dan gaat het toch wel door en er wordt ook nog fanatiek getraind. De complimenten aan de "vervanger". Hardlopen is een activiteit die door veel mensen alleen of in kleine groepjes gedaan wordt. Dat is natuurlijk heel leuk, maar je moet een goede discipline hebben om dan toch iedere keer te gaan trainen. Een groep helpt je hierbij. Een van de voordelen van in een groep trainen is datje een "stok" achter de deur hebt. Als je weet dat er meer mensen komen ben je gemakkelijker zelf ook van de partij. We trainen drie keer per week en de diverse trainingen hebben andere doe len. De trainingen zijn op een dusdanige snelheid dat nagenoeg iedereen zich bij ons aan kan sluiten. Binnen onze groep zijn alle leeftijden vertegenwoordigd en er zijn dames en heren actief binnen de groep. Zo na de vakantie zijn er altijd weer mensen die zich bij ons aan willen slui ten. Dat is geen enkele probleem, kom gewoon een paar keer meedoen en besluit daarna of het iets voor je is. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf hotel Asteria Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf hotel Asteria Zaterdag van 16.30 tot 17.30 vanaf zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan ben je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrai nen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kun je ook bellen met Piet Dupont. telefoon 589880. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tret.nl Het sjoeltoernooi is weer begonnen. Zaterdag jl. in Heerlen bij de doordou wers. Sander Broers begon zijn seizoen met een eerste plaats in de jeugd A met gem. 121,5. Bij de DB werd Anny v.d. Heyden vijfde met 122 en Regine Sanders vierde bij de DD met 112. Ben Rongen bij de eerste keer in de HB 12 met gem. 119. Op zaterdag 2 sept. was er succes voor Truus Schroeber met een 2e plaasts bij de DE met gem. 90 in Landgraaf bij de Underdogs. Wilma Peeters was hier bij de DD 4e met gem. 120. De Ringstingers organiseert Open Dart Venray "De darters staan zondag op de eer ste plaats. Er is een goedgevulde prij- zenpot waarbij iedereen kans maakt op een prijsje en daarnaast staat de gezelligheid voorop." De boodschap van Petro Wijnhoven van dartclub De Ringstingers is duidelijk. Het Open Dart Venray op zondag 24 september in café De Evenaar is een darttoer- nooi voor jong en oud, voor de Co Stompé's en Raymond Barnevelds in spe tot de liefhebber die af en toe op zijn zolderkamer met de pijltjes in de roos gooit. Jarenlang kende Venray een open darttoernooi met deelname uit de hele regio. "Maar op dit moment wordt er voor de darters in Venray weinig geor ganiseerd. We gaan nu een kansje wagen en als de reacties positief zijn. willen we van het Open Dart Venray een jaarlijks terugkerend evenement maken", zegt Wijnhoven, lid van het dartsteam van De Ringstingers dat zetelt in De Evenaar. De Venrayse dartvereni ging zet in op een formule waarbij de darters centraal staan. Wijnhoven: "We hoeven er zelf geen cent aan over te houden. De organisatie van het toernooi kost ons alleen geld. En veel vrije tijd, want het kost de nodige uurtjes om alles op de rails te zetten." De formule is in feite heel simpel: iedereen die graag darts speelt, op welk niveau dan ook, is welkom. Maar er is een groot verschil. Om het voor de minderbegaafde pijltjes- gooier ook interessant te maken, is er een rijkgevulde prijzenpot voorhanden. Voor de nummers een tot en met drie ligt respectievelijk 500, 300 en 150 gul den klaar. "Bij veel toernooien is de eer ste prijs interessant en staan de rest van de darters met lege handen. Enkele top pers strijden dan voor de hoofdprijzen en de rest doet voor spek en bonen mee", verklaart Wijnhoven, die zelf jarenlang ongenaakbaar was in de Venrayse dartscène. "Daarom hebben wij gekozen voor een toernooi waarbij niet alleen de eerste drie in de prijzen vallen. Bij een deelnemersveld van 64 hebben zondag zelfs de eerste 24 darters prijs. Op die manier hopen we de dar ters, ook de huis-, tuin- en keukenspe lers, te stimuleren om naar Venray te komen. Met name voor de beginnende darters is deze formule interessant omdat zij leren om onder spanning te gooien. In feite maakt iedereen kans op een prijsje." Het 501 dubbel knock-off systeem dat zondag wordt gehanteerd zorgt ervoor dat een nederlaag niet meteen dodelijk is. Via herkansingen kan iedere darter zich alsnog plaatsen voor de winnaarsronde. Om de drempel niet onnodig te verhogen, is ook het inschrijfgeld heel laag gehouden. "Met dank aan de sponsors die dit mogelijk maken", aldus Wijnhoven, "Want zoals ik al eerder zei, als vereniging hoeven we er geen cent aan over te houden." Inschrijven voor het Open Dart Venray kan zondag tot 12.45 uur in De Evenaar. Een half uurtje later begint het darttoer nooi. Voor meer informatie kunt u bel len met De Evenaar, telefoon 510036.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 17