Jubileumboek Carnavalsvereniging De Schanseknuppel Castenray Wereldvrouwenmars tegen geweld en armoede Oud papier Inschrijflijden peuterspeelzalen Een prijsvraag met het landschap als winnaar Gezonder voelen door yoga? Vacatures voor Freelancers sportleiding gymnastiek Deel Blitterswijck ontruimd UW 't Zonnelied Koninklijke Harmonie Euterpe Ontbijtactie Aostrumse zangkompeneej Seniorenkoor Crescendo Venray's Mannenkoor Zangers van St. Frans Ars Musica De Bandelieren Tomorrow People Confetti Inschrijven clubmatch KC Venray Kunst- J beschouwen |j; Als je vader of moeder ernstige psychische problemen heeft... Voorlichtingsavond 'Verloskundige Zorg PEEL EN MAAS donderdag 21 september 2000 - Paginal if De door de jubilerende Schanseknuppels aangestelde boek- commissie heeft haar werk afge rond. Na een laatste lees- en druk proef is het boekwerk, dat b.g.v. het 4x11-jarig bestaan uitgegeven zal worden, nu helemaal drukklaar. Inhoudelijk was het karwei al eer der geklaard, maar ook qua spelling van het dialect wilden de scribenten een zo perfect mogelijke weergave nastreven, dat dit honderden uren van lezen, herlezen en corrigeren extra kostte, werd dan ook graag voor lief genomen. En om ook wer kelijk niets aan het toeval over te laten, werd het geheel nog eens gecontroleerd door Frits Linssen, een van de samenstellers van het 'Venrays Woordenboek'. Uiteindelijk leverde al dat gestoei DE WIEËN, MOLENKLEF, VLAKWATER Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurtschappen De Wieën, Molenklef en Vlakwater e.o. De bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o., worden verzocht om op woensdag 27 mei om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur de gelegenheid om oud papier gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container van AV Venray-Regio die is geplaats aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie, tel. 583529 of 582842. Op de laatste donderdag van de maand, op 28 september is er gele genheid om op de peuterspeelzalen in Venray gelegenheid uw peuter op te geven. U kunt uw peuter inschrij ven vanaf de leeftijd van 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst op de peuterspeelzaal. De inschrijfkosten gedragen ƒ15,-, s.v.p. gepast betalen. Plaatsing van de peuters op dq peuterspeelzalen gebeurt in volgorde van inschrij ving. Voor sommige groepen bestaat een lange wachtlijst, zodat uw peuter al drie jaar kan zijn als hij/zij aan de beurt komt. De mogelijkheid bestaat om uw peuter op een peuterspeelzaal zon der of met een kleine wachtlijst aan te melden. Alle peuterspeelzalen hanteren dezelfde werkwijze en hebben dezelfde voorzieningen. Ook wordt op alle peuterspeelzalen dezelfde financiële bijdrage gehe ven. Zeker de bewoners uit Landweert en Anthoniusveld adviseren wij hun peuter aan te melden bij peuter speelzaal de Hummeltjeshoek of 't Rommelhöfke in Oostrum. De ouders in de omgeving van het zie kenhuis, kunnen hun peuters ook aanmelden bij de Rakkertjes in Merselo. Dus persoonlijk inschrijven op 28 september op: peuterspeelzaal de Blokkendoos, Kruidenlaan 161 van 19.00-20.00 uur; peuterspeelzaal de Paddestoel. Beukenlaan 6a van 15.30 tot 16.30 uur; peuterspeelzaal de Mierenhoop, Hubenhof 67 van 16.00 tot 17.00 uur en peuterspeel zaal de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a van 19.00 tot 20.00 uur. Telefonische inschrijven voor: peuterspeelzaal 't Rommelhöfke, Valkenkampstraat 2, tel. 581356 en peuterspeelzaal de Rakkertjes, Coppelenberg 3, tel. 546781. In het kader van de landelijke campagne 'Erfgoed al goed' ter bevordering van het cultureel erf goed in ons land, heeft de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg (IKL) in de provincie Limburg een prijsvraag uitgeschreven. Weet u nog een object dat nodig een opknapbeurt verdient, dan kunt u dit melden bij de stichting IKL. Bent u geïnteresseerd, vraag dan bij IKL een deelnamemap aan met daarin een folder die meer vertelt over de opzet van de prijsvraag. In deze deelnamemap vindt u tevens het reglement en het inschrijfformu lier. U kunt de deelnamemap opvragen door te bellen naar 0475-352000 of te laten faxen 0475-310501. Vermeld duidelijk dat het gaat om de deelnamemap Erfgoed al goed, uw naam en adres. De sluitingstermijn van de inzen dingen is 13 oktober 2000. met het dialect een schat aan oude. vrijwel in ongebruik geraakte, dia lectische woorden, spreekwoorden en uitdrukkingen op. Dat alleen al maakt het voor elke dialectspreken de Venraynaar tot een meer dan interessante uitgave. Maar ook bui ten de gemeente zullen de mensen versteld staan van de rijkdom, die ons dialect te bieden heeft. Maar niet alleen het zo bijzondere dialectgebruik maakt het boek zo interessant, ook inhoudelijk biedt deze jubileumuitgave van de Schanseknippels tal van wetens waardigheden over het carnavalsge- beuren. In liefst 38 hoofdstukken worden behalve de bestaansgeschie- denis van de Schanseknuppels ook het ontstaan van de carnaval, oude gebruiken, de rol van de kerk en tal van andere facetten van de vasten- Ook de zelfhulpgroepen 'Aan den lijve ervaren', die aangesloten zijn bij de Cliëntenbond in de GGZ van Limburg e.a. zoals het samenwer kingsverband Mensen zonder betaald werk, zullen actief meedoen met de wereldvrouwenmars tegen armoede en geweld in de maand september en oktober. Gemiddeld worden er in Nederland 80 kinderen per jaar ver moord, 80.000 kinderen worden seksueel misbruikt. Onderzoek heeft aangetoond dat er een relatie is tus sen kindermishandeling en het later ontstaan van auto immuun ziektes. De kosten voor kindermishande ling en verwaarlozing bedroegen in 1996 voor de Verenigde Staten 56 miljoen dollar, voor wat de gezond heidszorg er aan uitgeeft. Bijna 7% van de vrouwen is op het werk slachtoffer van geweld of seksuele intimidatie. In een op de vijf relaties is sprake van fysiek, geestelijk of seksueel geweld tegen vrouwen. Geweld tegen vrouwen vindt plaats in alle lagen van de bevolking en over de hele wereld, daarom deze wereldvrouwenmars wereldwijd. Wij vrouwen zullen deze wereldmars ondersteunen om veranderingen op gang te brengen voor het welzijn van de hele bevol king. Wij zullen ondersteunen dat de levensomstandigheden van deze vrouwen verbeteren] we leven nog steeds in een wereld waar diepgaan- Themabij eenkomsten voor jongeren In de maanden oktober en november organiseert de RIAGG Noord-Limburg een serie van vijf themabijeenkomsten voor jonge ren in de leeftijd van 15 tot 18 jaar, van wie een van de ouders psychiatrische of ernstige psychi sche problemen heeft. Opgroeien in een gezin met een ouder die psychische problemen heeft is niet altijd even gemakkelijk. De meeste jongeren die dagelijks in een dergelijke situatie verkeren, ervaren daar vaak ook zelf de nodi ge last van. De sfeer in het gezin kan soms moeilijk en zwaar zijn, je moet veel rekening houden met je ouder(s) en je vindt het moeilijk om er met anderen over te praten, omdat anderen je niet begrijpen of omdat je liever niet praat over wat er thuis aan de hand is. Het hebben van een ouder met een ernstig psychisch of psychiatrisch probleem is vaak nog een groot taboe. De RIAGG Noord-Limburg hoopt met het organiseren van deze the mabijeenkomsten jongeren de gele- Dinsdag 26 september organise ren het Groene Kruis Noord- Limburg, de verloskundigen Venray/Venlo en de Ziekenhuizen Noord-Limburg een voorlichtings avond over zwangerschap en beval ling. Deze avond vindt plaats in het personeelsrestaurant van het St. Elisabethziekenhuis te Venray en is bedoeld voor alle alleenstaande ouders, ongeacht waar zij in behan deling zijn. De toegang is gratis. Op het pro gramma, dat om 19.30 uur begint, staan presentaties van een diëtist, een fysiotherapeut, een verloskundi ge, een gynaecoloog, een verpleeg kundige van de verloskamer/kraam- afdeling en een verpleegkundige van de dienst kraamzorg. Daarnaast is vanaf 19.00 uur een informatiemarkt te bezoeken met diverse stand; o.a. van de Kraamzorg Noord-Limburg, de afdeling diëtetiek en diverse leve ranciers van kinderproducten. Belangstellenden wordt verzocht zich van tevoren op te geven. Dit kan op werkdagen bij: Dienst Kraamzorg Groene Kruis Noord- Limburg, tel. 077-3247000 (tussen 10.00-12.00 uur); Polikliniek gyna ecologie/verloskunde St. avondviering behandeld. Kortom, een zeer complete carnavalsuitgave geworden die het lezen meer dan waard is. Al met al is het met 236 pagina's ook een lijvig boekwerk geworden, dat naast de uitvoerige beschrijving van de vastenavond viering ook nog eens 200 foto's bevat. De totaalkosten van de uitgave bedragen dan ook ruim ƒ17.000,-, waarvan een deel door sponsoring is binnengehaald. Bewust heeft de car navalsvereniging niet allerlei bedrij ven aangeschreven voor een finan ciële bijdrage, omdat deze jaarlijks al een duit in het zakje doen bij de uitgave van de carnavalskrant. Heel selectief zijn enkele bedrijven en instanties benaderd en is subsidie aangevraagd bij enkele culturele fondsen. Mochten er nog bedrijven de ongelijkheden zijn voor mannen en vrouwen, tussen rij en arm ondanks zoveel rijkdom. Wij willen dat alle vormen van geweld tegen vrouwen en kinderen wereldwijd verdwijnen en willen een menselijke en vreedzame wereld. Wij stappen voor onrecht, dat gerechtigheid, vrede en solidari teit zullen zegevieren. Wij eisen om armoede uit te bannen, er moet een anti-armoede beleid ontwikkeld en uitgevoerd worden. Een sociaal actieplan waarin de verschillende ministeries met elkaar afstemmen om de achterstand van vrouwen die in de armoede zitten weg te werken en hun economische en sociale onafhankelijkheid te garanderen. Recht op ontplooiing, op werk, op gelijke beloning, op goed wonen en welzijn, sociale bescherming en vei ligheid en goede gezondheidszorg en dit over de hele wereld. Wij lopen ervoor, dat regeringen die beweren verdedigers van mensen rechten te zijn, elk gezag, dat vrou wen, meisjes, kinderen overheerst veroordelen. Wij lopen ervoor, dat staten actieplannen, beleidsmaatre gelen en programma's invoeren, die voorzien zijn van de nodige finan ciële middelen om een einde te maken aan alle vormen van geweld, kortom voor een goede toekomst voor iedereen. Ook in Limburg zal een manifest aangeboden worden aan de gouver- genheid te bieden ervaringen uit te wisselen met andere jongeren die in dezelfde situatie zitten. Het belang rijkste doel van deze bijeenkomsten is het vinden van herkenning, begrip en steun. De bijeenkomsten worden geleid door ervaren hulpverleners die in kunnen gaan op de vele vragen die bij deze jongeren leven. Hierdoor kunnen jongeren vaak gemakkelij ker met de situatie omgaan. Thema's Enkele thema's die aan de orde zullen komen zijn: opgroeien in een gezin met een ouder met psychiatri sche problemen; ervaringen met de hulpverlening; psychiatrische pro blemen en erfelijkheid; gevoelens ten opzichte van je ouders, en hoe zorg je ook goed voor jezelf. Aanmelding Bij voldoende aanmeldingen zal de groep gaan starten. Plaats en tijd worden in overleg vastgesteld. Voor mee informatie kan men zich wenden tot RIAGG Noord- Limburg, mw. Marleen Faber, afde ling preventie dienstverlening, tel. 077-3550222. Men kan zich tot 15 oktober a.s. aanmelden voor deze bijeenkomsten. Elisabethziekenhuis, tel. 522436 (tussen 11.00-12.00 uur). Hier kunt u ook terecht voor meer informatie. De kracht van yoga is dat iedereen het op zijn/haar eigen niveau kan beoefenen. Er is geen onderlinge competitie aanwezig, waardoor u de kans krijgt u beter op uw eigen lichamelijke mogelijkheden te con centreren. Yoga helpt mee om u een aantal hulpmiddelen te geven, waar door u bewuster wordt van uw lichaam. Door de lichamelijke oefe ningen krijgt u meer energie en dat kan uw leven gunstig beïnvloeden. De lessen worden gegeven door Ank ten Berge, gediplomeerd yog- adocente. Zij volgde de opleiding bij Saswitha en daarop volgend vele bijscholingen o.a. op het gebied van remedal yoga. Zij is lid van de ver eniging van Yogaleerkrachten nedl. en Eu. Bel voor informatie: 0478- 588816. zijn, die ook een financiële bijdrage willen verlenen en hun naam op de bladwijzer willen zien prijken, dan kan dat voor een bedrag van ƒ500,-. Gelieve voor 1 oktober a.s. contact op te nemen met het secretariaat, tel. 0478-571779. Een groot deel van de kosten zal gedekt moeten worden door de ver koop van het boek en derhalve is de verkoopprijs vastgesteld op 25,-, een luttel bedrag gezien de vele uren lees- en kijkplezier. Het boek, dat de pakkende en allesomvattende titel 'Vasteloavend same!' meekrijgt zal op zaterdag de elfde van de elfde gepresenteerd worden. Dan zal tijdens een feeste lijke bijeenkomst het eerste exem plaar overhandigd worden aan wet houder Bert Kersten van cultuur. neur met handtekeningen. Bent u dan ook van de partij? Dankzij het Juliana Welzijnsfonds kregen de vrouwen zelfhulpgroepen een computer voor preventie en voorlichting en om informatie te bieden aan vrouwen met gewelds- problemen. Wij zeggen het Julianafonds onze hartelijke dank voor het vertrouwen wat zij in ons stellen. Binnenkort krijgt de vrou wenzelfhulp Aan den Lijve Ervaren een eigen website met een nieuw hulpaanbod zodat vrouwen ons nog gemakkelijker kunnen bereiken via internet. In november zal een groep vrou wen deel nemen aan een congres ten aanzien van geweld. Een van de vrouwen zal een bijdrage houden, wat geweld met je doet en over de gevolgen. Verder starten wij in de maand september weer in Venray, Roermond, Maastricht met verwer kingsgroepen voor vrouwen met een verleden van geweldservaringen, lichamelijk, geestelijk of seksuele mishandeling. Samen met andere vrouwen er over spreken, het samen delen is een mogelijkheid om het te verwerken. Voel jij je hierdoor aangesproken, of wil je een folder, neem dan gerust contact op met de werkgroep Aan den Lijve Ervaren, Informatie centrum GGZ, tel. 0478-527066, maandag t/m donderdag van 09.00 tot 17.30 uur of 06-23749911 In het werkgebied van de Onderneming voor Zorg en Welzijn Synthese bestaan een 50-tal gym- groepen in het kader van Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO). Bij enkele groepen zijn er of ont staan er op korte termijn vacatures. Synthese roept mensen op met een sportopleiding, PABA. MBvO- diploma, verenigings-leiders gym nastiek e.a. om naar deze vacatures te solliciteren. MBvO-groepen kenmerken zich door een aantal steeds terugkerende aspecten: vreugde in het bewegen, gericht op behoud van zelfstandig heid, gezondheid en onderhouden van sociale contacten en ontspan- ning. Personen die interesse hebben in deze vacatures op freelancerbasis dienen affiniteit te hebben met oudere senioren. Het MBvO groeit naar doelgroepen met een gemiddel de leeftijd van 70 jaar en ouder. Voor eventuele verdee inlichtin gen kunt u bellen naar Synthese onder nr. 0478-517317 Granaat vrij bij opgravingen Maandagavond omstreeks 21.00 uur heeft het explosieven opruimings commando van de landmacht een brisantgranaat tot ontploffing gebracht op een gemeentelijk zanddepot in Swolgen. Bij graafwerkzaamheden werd die middag op een terrein aan de Beeteweg in Blitterswijck een springtuig ontdekt. Na telefonische consultatie van de EOD, waarbij het explosief omschreven moest wor den, concludeerde men dat het zou kunnen gaan om een gevaarlijk pro jectiel. Gesteld werd dat het een ont stekingsmechanisme zou hebben dat direct spontaan tot ontploffing kon komen, nadat het was verplaatst. Om die reden werden omwonenden in^ een straal van 150 meter gelvacueerd. Ongeveer 500 mensen werden tijdelijk opgevangen. De EOC kwam met spoed terplaatse en trof een explosief aan dat bij nadere beschouwing iets minder gevaarlijk bleek te zijn. Vele, vooral jongere ouderen zul len (nog) niet of nauwelijks gehoord hebben van de UW. UW staat voor Unie Van Vrijwilligers en heeft als doel: het bevorderen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers met mense lijk contact en continuïteit als voor naamste kenmerken. Op 1 april 1980 kreeg de afd. Venray haar officiële status en de vrijwilligers zijn sindsdien werk zaam in het ziekenhuis, Schuttersveld, de Wendel en VvGl. De bij de UW afdeling Venray aangesloten vrijwilligers zijn nage noeg allen ronde de middelbare leeftijd of ouder. De dames en heren maken zich vooral verdienstelijk als gastvrouw of -heer. Zij halen en brengen patiënten naar bijvoorbeeld röntgen, therapie; zij schenken koffie of andere dranken en verzorgen mede de ontspanningsactiviteiten. Voor de eenzame bewoners van het bejaardentehuis wordt ook regelma tig een beroep gedaan op UVV-ers om deze mensen wat aanspraak te bezorgen. Kortom, een veelheid van taken die verricht worden onder het motto: de ander helpen zichzelf te helpen. Dit alles vindt plaats op zowel dag- als avonduren en vraagt veelal een minimum aan lichamelijke inspanning en geeft vaak een enorm dankbaar gevoel. De steeds toene mende vergrijzing heeft mede als oorzaak, dat er in toenemende mate een beroep wordt gedaan op de UW. Om aan deze vraag te kunnen blijven voldoen is de UW dringend op zoek naar ouderen, die nog over voldoende vitaliteit beschikken en er voor voelen iets voor hun mede mens te willen en kunnen beteke nen. Mocht dit het geval zijn, neem dan de telefoon en bel met één van onderstaande nummers en is een afspraakje voor nadere informatie snel gemaakt. U kunt bellen naar: 586237 of 516575. Een briefje sturen of faxen mag ook. Het faxnummer is: 516576 en het postadres: UW, postbus 24, 5800 AA Venray. Gemengd zangkoor Repetities: 's maandags om 20.00 uur. Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zondag 24 sept.: Zingen om 10.30 uur in de Paterskerk. Zondag 1 okt.: 14.00 KIA-middag in de H. Catharinakerk in Leunen. Bij ieder optreden gelieve een kwar tier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repe titieavonden voor een kennisma king. Voor meer informatie/aanmelding/afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes, tel. 0478-584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Harmonieorkest Donderdag 21 en 28 sept.: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 582539. Agenda: 3 en 4 nov.: Proms. Jeugdorkest Donderdag 21 en 28sept.: 18.45 uur Repetitie. Agenda: Najaar: Concert Merselo/Y sselsteyn. Afmelden: P. Noten, tel. 587858 Drumband Dinsdag 26 sept. en 3 okt.: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: Dorien van der Giessen, tel. 589317. Agenda: 3 en 4 nov.: Proms. Bestuur 25 sept. ab 20.00 uur Perdstal; 13 nov. ab 20.00 uur Perdstal. Het St. Willibrord gymnasium Deurne houdt een ontbijtactie ten bate van een goed doel. Op voor dracht van enkele studenten uit de regio Horst/Venray is dit jaar de Stichting Natvitas gekozen. De leerlingen bezorgen de ontbij tjes; klas 5 gaat 's middag bij boeren werken, 's Avonds is er een 'Indonesische Avond'. Allerlei uit Indonesië is te zien, te horen, te proeven en te komen. Iedereen is op deze avond welkom in het St.- Willibrord Gymnasium in Deurne. De avond duurt van 20.00 tot 24.00 uur. Dit alles zal gebeuren op 22 september. De actie wordt gehouden onder de vleugels van de Wilde Ganzen. Deze welbekende stichting heeft het actiedoel goedgekeurd, ze heeft aan allerlei ideetjes voor de actie gehol pen en zal de opbrengst vergroten. PEEL EN MAAS on line www.vandennmnckhol.nl/ nieuws De Aostrumse Zangkompeneej is een mannenkoor dat elke dinsdag avond van 21.00 uur tot 23.00 uur, repeteert in 't Allemanscafe te Oostrum. Het koor bestaande uit 17 leden is een gezellig maar serieus mannenkoor. Enkele mannenstem men, ter versterking van dit koor, zijn van harte welkom. Dit geldt ook voor belangstellenden van bui ten Oostrum Interesse: neem voor meer informatie contact op met H.Crins, secretaris. Tel.511251 Op 3 september 1980 werd de Aostrumse Zangkompeneej opge richt onder de naam Het Oostrums mannenkoor maar in die periode beter bekend onder de naam "Oere Toe". In 1986 werd de naam van dit mannenkoor officieel gewijzigd in Zangkompeneej "Oeretoe" Oostrum. Thans wordt de naam Aostrumse Zangkompeneej als offi ciële naam gebruikt. Op 7 oktober a.s. viert de Aostrumse Zangkompeneej dus haar 4de lustrum. Dit willen wij niet ongemerkt voorbij laten gaan. Leden en oud-leden van de Aostrumse Zangkompeneej zullen deze mijlpaal op 7 oktober a.s. op gepaste wijze herdenken. Om 19.30 uur is er een kerkdienst in de parochiekerk te Oostrum. Deze dienst zal muzikaal worden opgeluisterd door de Aostrumse Zangkompeneej en het Kerkelijk Gemengd Koor. Daarna zal de viering van het 20- jarig bestaan een vervolg krijgen in café De Karklingel in Oostrum. Het 4de lustrum staat tevens in het teken van een reünie. Wij hopen op deze avond vele oud-leden te mogen begroeten. Programma: Elke dinsdagavond repetitie in 't Allemans Cafe te Oostrum. 07 oktober (zaterdag) Reünie/Kerkdienst i.v.m. 4de lus trum. 16 november (donderdag) Concert in het Ziekenhuis te Boxmeer. Aanvang 20.30 uur. Nationale Korendag Dinsdag 12 sept. jl. nam Crescendo deel aan de nationale zangersdagen te Tegelen. Er werden twee liederen gezongen van Michael Haydn, t.w. Zum Opferung en Om Herr, ich bin nicht würdig en als slot Avondliedeke, met koorzet ting van Jan Vermulst. Het feestlied was een sfeervolle muzikale finale. De jury was over het algemeen gun stig gestemd. Waarderingen van o.m. goed tot uitmuntend mogen er zijn. Hulde aan dirigent P. v.d. Velden en muzikaal begeleider Gerrit Beerkens. Er wordt thans aandacht besteed aan a.s. herfst- en winteruitvoerin- gen. Er is tevens wat nieuwe muziek voorhanden om ingestudeerd te worden. Dat is voor dames en heren vanaf 50 jaar een goede gelegenheid de overstap naar het seniorenkoor te maken. Voor alle inlichtingen kunt u zich wenden tot een van de bestuursleden of onze dirigent dhr. P. v.d. Velden. Men kan ook gewoon vrijblijvend komen luiste ren en/of meedoen tijdens de weke lijkse repetitie in De Kemphaan. Afmeldingen bij mw. Van Dijck, tel. 581955. Repetitie: Donderdag 21 sept. 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 2 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Zondag 24 sept: EXTRA Repetitie! Voor allen!! 11.00-13.00 uur In den Engel Donderdag 28 sept. 19.30 uur: Repetitie Bas Bariton. 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Zondag 1 okt.: Opluisteren H.Mis in Paterskerk; bijeenkomst 10.00 uur in de kerk. H.Mis 10.30 uur. Aansluitend tot 13.00 uur: EXTRA- repetitie in De Witte Hoeve. Donderdag 5 okt. 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 2 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Optredens/Evenementen: 13/10-22/10 Jubileum-Concertreis Costa Brava Spanje met o.a. optre dens in Barcelcelona en Montserrat. Afmelden bij Jan Mulder (tel. 580896, bgg 06-17152570) (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zui velfabriek) (Staat aangegeven!) NIET NA 22.00 UUR! Bij voorbaat dank voor uw mede werking! Informatie: Repetitielokaal: Zaal "In den Engel". Poststraat 2. (tm 12 okt.) Partycentrum "De Witte Hoeve" (vanaf 26 okt.) Secretariaat: Tel. 580173 Vrijdag 22 sept..: 19.00 uur repetitie jongens: 20.00 uur repetitie hele koor. Zaterdag 23 sept.: Tussen 10.00 - 12.00 uur oud papier inleveren in de papiercontainer bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg; Dinsdag 26 sept..: 19.15 uur repeti tie jongens Groot Vocaal Ensemblt Dinsdag 26 september a.s.: repetitit (generale repetitie Herfstconcert) van 20.00 uur tot 22.15 uur in "Dt Opmaat", Oostsingel 37, te Venray, Agenda: 30 september: Herfstconcert. 3 oktober: Open repetitie/zangpeda. goge. 17 oktober: Herfstvakantie. 3 en 4 november: Proms Venray. Afmelden: Marjo Kuypers-Mater tel.: 0478-513191 (bij voorkeur tus sen 17.00 uur en 18.30 uur). De oudpapiercontainer staat op hei parkeerterrein van het Vincent vat Gogh Instituut, locatie Noordsingel (Noordsingel 39) te Venray. U kum uw oudpapier brengen op werkda gen tussen 09.30 uur en 18.00 uur op zaterdag tussen 09.30 uur et 16.00 uur. Zou u ook wel eens willen zingen it een koor Wij kunnen in alle partij- en versterking gebruiken. U berMÜ( van harte welkom om een keer jmec |ei te komen zingen, de sfeer te proever en kennis te maken met onze maniet van werken. Informatie over hciea koor geeft u graag Marjo Kuypers w Mater, tel.: 0478-513191. In del Kinderkoor 'j ito Maandag 25 sept.: Repetitie va 15.30 tot 16.30 uur. "nl Kinderkoor De Bandelieren 1Cl] weer gestart, na de zomervakantie f' Ben je zeven jaar of ouder en wilj- meezingen in ons kinderkoor, da:1*'' kun je je deze maand nog aanmelF den. S,e' Voor informatie over ons kinder l11 koor: Joke Halmans, tel. 583806. "e jer Jeugdkoor Dinsdag 26 sept.: Repetitie va 9n 19.00 tot 20.30 uur. Zondag 1 okt.: KIA dekena: u. Venray van 14.00 tot 16.00 uur. D; lff KI A is dit jaar in de kerk in Leuner ]u| Vrijdag 13 okt.: Uitstapje koor. j|n Ons koor is een koor voor jonge r0 lui vanaf 11 tot 25 jaar. We zinge; ,0| in de Grote Kerk tijdens vieringei a! voor jongeren en bij activiteiten i; e| onze regio. Wil je zingen met leef ,n tijdgenoten dan ben je welkom bi pc ons koor. Voor informatie over om vec jeugdkoor: José Kusters, tel 511707. e Wij zijn op zoek naar een pia nist(e)/toetsenist(e) voor ons koofl met name voor de repetitie dinsdagavond. Heb je interes» vraag dan naar Joke Halma» tel. 583806. Close Harmony 1 Group Woensdag 27 sept.: Repetitie ofl 20.15 uur in de Galmhut. Extra repetitie i.v.m. Proms: dooB derdag 5 okt. (Raayland oost) vjH 21.15-22.30 uur Donderdag 19 okt. (volgt) 21.15 22.30 Vrijdag 20 okt.: Jaarlijkse fees! I avond Donderdag 26 okt.: (Raayland oos! t 21.15-22.30 Zondag 29 okt.: 10.30-14.00 H 'et KC Venray e.o. organiseert zo» dag 22 oktober a.s. weerhaar jaar lijkse clubmatch voor rashonden» de leeftijd van 6 maanden et bestemd voor alle rassen in di Wetteling te Venray. Inschrijven» mogelijk tot 1 oktober. U kunt ziel hiervoor aanmelden bij mw. lm T Peters, tel. 077*3072855. tee Omdat bij kunstbeschouwing k waarneming centraal staat is kunsi beschouwing een vaardigheid. Zoal; C[| bij elke vaardigheid moet je ook bj het waarnemen van het beeldendei ft de ons omringende wereld eerst eei basis aangereikt krijgen. Vanuit di; basis wordt de vaardigheid don, oefening vergroot. In dit verbal» past een variant op een bekend!^; zegswijze: "oefening openbaar Va|j kunst" De cursus Kun? j|e Beschouwen bestaat uit 10 avonder )n^ van twee uur. Aan de hand van ill» aa straties worden de aspecten licht kleur, vorm, ruimte en ordening it de beeldende kunst behandeld. Pd |s' aspect worden twee avond»'yer besteed. L In het eerste uur van de avo» wordt een onderdeel van zo'n asped in de beeldende kunst behandeld. L Het tweede deel van de avoni y bekijken we reproducties van kunst werken en wordt, in dialoog, d!|rj-e beeldende toepassing van dat aspec in samenhang gebracht met de bet» n kenis van het kunstwerk. Bij dc7-'ern cursus, die start op woensdagavond n 4 oktober ligt het accent van ii voorbeelden die worden behandelt op de Westerse kunst. Tel. 0478 580185 Volksuniversiteit Venray I

Peel en Maas | 2000 | | pagina 10