^2ty "Hoenderstraat 10 moet hét jeugd' en jongerencentrum worden" "Zelf factureren is enige oplossing" Commissieleden eens met niet aankopen hazen Grond Schouwburgplein vervuild Wedden dat u een bril nodig heeft! Oeldershof moet geen opvanghuis voor zwervers worden Diefstal truck Busje gestolen "Laco toont zich een slecht verliezer" Reclamebord moet weg HAVELAER Huurwoningen op internet peel en maas donderdag 14 september 2000 - Pagina 9 De renovatie van het gebouw van OJC Dingus dient voor de herfst van 2001 gerealiseerd zijn. Na de officiële heropening van het huidige pand aan de Hoenderstraat 10 moeten zowel jongeren van 12 tot en met 15 jaar als 16 tot 20 jaar de weg weten te vinden naar een 'fatsoenlijk, duurzaam en eigentijds jeugd- en jongerencentrum'. Dat maakte wethouder Driessen vorige week woensdagavond in de commissie Welzijn bekend. Er moesten op de publieke tribune zelfs stoelen bijgeplaatst worden, om alle bezoekers van een comfor tabele zitplaats te voorzien. Geen wonder, want het was na het vakan tiereces de eerste vergadering waar in de intentieverklaring tussen de gemeente Venray én het bestuur van OJC Dingus op de politieke agenda stond. Met de ondertekening van de intentieverklaring kwam een eind aan de jarenlange impasse rond de Stichting Open Jongerenwerk (Dingus). Belangrijke punten in de uitwer king van de intentieverklaring zijn onder andere het verdwijnen van de beheersstichting en de veranderde rol van Synthese. De Dingus-pand aan de Hoenderstraat wordt gezien als centrumlocatie voor het jeugd- en jongerenwerk in de gemeente. De doelgroep is 12-20 jaar oud, met een duidelijk onderscheid in program mering van 12 t/m 15 en 16 t/m 20- jarigen. POSITIEVE GELUIDEN Hel bestuur van OJC Dingus was Snel Betrouwbaar imw- REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES Pension Oeldershof in Oirlo moet zich vooral blijven richten op de opvang van ex-psychiatri sche patiënten. Dit zei I. Clarke- Van den Munckhof (fractie Samenwerking) vorige week don derdag in de commissie Sociale Zaken, Werkgelegenheid en Volksgezondheid. Clarke vindt dat de gemeente Venray ervoor moet waken dat Oeldershof een opvanghuis voor zwervers wordt die van heinde en verre komen. Venray hoopt subsidie te krijgen voor pension Oeldershof in het kader van de gezamenlijke opvang van zwervers in de gemeen ten Venlo, Venray. Weert, Roermond. Venray heeft de gemeente Venlo al in een brief laten weten dat er steeds meer dak- en thuislozen komen, vooral verslaaf den of. mensen met een psychia trisch verleden. Zeker als het Vincent van Gogh Instituut in de komende vijftien jaar het aantal bedden vermindert van 1700 tot 400. Volgens Venray kan Oeldershof een rol van betekenis spelen bij het opvangen van zwer vers, maar heeft het pension een beperkte capaciteit van slechts twin tig plaatsen. Bovendien heeft Oeldershof een wachtlijst. Volgens 1-Clarke-Van den Munckhof moet Venray voorzichtig zijn met het nadrukkelijk naar voren schuiven van Oeldershof als opvanghuis voor zwervers: "Dat zuigt mensen aan die vanuit het hele land komen." nidus het commisielid, dat zelf werkzaam is in de opvangsector voor daklozen. Onbekenden hebben tussen zater dag 9 september 19.00 uur en zon dag 10 september 17.30 uur een truck gestolen vanaf een parkeer plaats aan de Molenbossen in filerick. Het betreft een blauw met witte Scania 124, eigendom van een bedrijf uit Oostrum, waarvan de Waarde op ongeveer 280.000 gulden wordt geschat. In het voertuig zat de 'huisraad' van een 47-jarige chauffeur uit Blerick met een geschatte waarde Van enkele duizenden guldens. De truck is losgemaakt van de oplegger, d]e op de parkeerplaats is achterge bleven. natuurlijk ook van de partij. "We zijn blij dat op de valreep toch nog een rechtsgang voorkomen kon worden. Gelukkig hebben we samen een oplossing voor het jeugd- en jongerenwerk in Venray gevonden", zei voorzitter Gijsbers die echter ook een kleine kanttekening plaats te. "Want we hebben nog een lange weg te gaan. Het verleden is immers beladen. Vooral de rol die Synthese in de toekomst gaat vervullen, ligt bij de achterban van Dingus uiterst gevoelig." Maar bovenal was Gijsbers gelukkig dat het wederzijd se vertrouwen is hersteld. "Het is belangrijk dat de dialoog weer aan op gang is. OJC Dingus hoopt dan ook dat de commissieleden positief zullen adviseren." Gijsbers werd op zijn wenken bediend, want alle politieke partijen stemden unaniem in met het raads voorstel. "Maar het is wél een kwetsbare overeenkomst, waar beide partijen zorgvuldig mee om moeten gaan. De verdere uitwerking brengt nog veel risico's met zich mee", vond ook Emonts (PvdA). Ook D66 was tevreden. "In 1997 hebben wij als enige partij gepleit voor een snellere renovatie van het pand", stelde Hans Teunissen. "Wij zijn blij dat beide partijen op hun oorlogsschreden terug zijn geko men. Maar de uitwerking van de intentieverklaring zal inderdaad nog de nodige aandacht vergen. We zien wel wat het opgebouwde vertrou wen waard is." VERTROUWEN Teeuwen (CDA) complimenteer- Een lek in de olieleiding van de Megadrop, de topattractie van de kermis 1999 in Venray, heeft de grond van het Schouwburgplein vervuild. Dinsdagmiddag begon aanne- Twee jaar geleden bij de invoe ring van diftarproject was ieder een het er over eens. Het bijhou den van de gegevens over het ledigen van de afvalcontainers, het berekenen van de aanslagen en het verzenden van de facturen moest worden uitbesteed. Na twee jaar vol ergernissen en miskleu nen komt de gemeente op dit standpunt terug. Vanaf 1 januari 2001 wordt de facturering van de afvalstoffenheffing weer zelf ter hand genomen. PMG en voorheen AVL slaagden er niet in om de Venrayse burgers kloppende facturen te sturen over hoe vaak ze hun groene of zwarte afvalcontainer aan de straat hadden gezet. De gevolgen waren: foute voorlopige en definitieve aanslagen die te laat werden opgelegd en niet juist verwerkte mutatiegegevens. "Dit heeft, veel tijd gekost en erger nis veroorzaakt in de huishoudens", meldde wethouder Houba maandag avond in de commissie Financiën. "Het heeft in de afgelopen twee jaar de gemoederen behoorlijk bezig gehouden. En in de praktijk bleek gewoon dat het zo niet werkte. Want de burgers moesten steeds commu niceren met een extern bedrijf. Terwijl ze toch steeds bij de gemeente terecht kwamen. De con clusie is dat we het voortaan zelf in de hand moeten houden. Alhoewel het wel wat duw- en trekwerk heeft gekost want. vooral de kleinere gemeenten die wilden er eerst niet aan", verklaarde wethouder Houba. Venray werkt in het diftarproject samen met de gemeenten Gennep, Bergen, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Belfeld. Sinds april dit jaar heeft de firma RAZOB het beheer van de afvalcontainers op de de onderhandelaars. "Er zijn van beide zijden constructieve stappen gezet. Vertrouwen is een basisvoor waarde om het gezamenlijk doel, een jeugd- en jongerencentrum, te bereiken. Het gebouw van OJC Dingus moet dé ontmoetingsplaats voor jeugd en jongeren worden." Derks (Fractie van de Vorle) liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. "Er is gelukkig een eind geko men aan een langslepend conflict, waarvan de Venrayse jongeren de dupe zijn geworden. Belangrijk was om uit de impasse te raken. De toe komst ziet er goed uit." VVD'er Cals zag 'licht aan het eind van een donkere tunnel'. "Onze complimenten voor de initiators die het overleg met Dingus weer op gang hebben gebracht. De VVD kan instemmen met een herziening van het raadsbesluit voor het jeugd- en jongerenwerk. De VVD wil wél benadrukken dat de PR goed gedaan moet worden. Het moet een organi satie en een gebouw met een posi tieve uitstraling worden." Ook Samenwerking Venray was positief gestemd. "Het is te hopen dat de twee partijen door één deur blijven gaan. Maar de toekomst voor het jeugd- en jongerenwerk ziet er goed uit", stelde Zegers. PROJECTBUREAU Wethouder Driessen was een tevreden man. "Ik bespeur een brede instemming Gelukkig is het ver trouwen tussen beide partijen her steld en de vrede getekend. Maar het duidelijk dat we het traject zorgvul- mingsmaatschappij Keunen uit Venlo met het verwijderen van de vervuilde grond. "Uit onderzoek is gebleken dat de grond vervuild is met olie", vertelt Gertie Brummans van de gemeente Venray. "De zich genomen. Dit bedrijf vroeg bij Mega/Essent en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) offertes op wat de facturering per aansluitadres zou gaan kosten. WML kwam als goedkoopste uit de bus met een bedrag van 9,62 gulden, Mega offreerde 11,69 gulden terwijl de gemeente het in eigen beheer denkt uit te kunnen uitvoeren voor 10,13 per aansluiting per jaar. Tevens verwacht de gemeente dal daardoor de service verbeterd wordt. Doordat vragen en klachten nu op één plek terecht komen zal de afhandeling van correcties sneller en klantgerichter kunnen gebeuren. VERSCHIL VAN VIJFTIEN GULDEN Toon Theeuwen (CDA) zei geen nieuwe argumenten gehoord te heb ben dan in 1998. "Dat het niet goed liep is dat nu de enige aanleiding om het zelf uit te gaan voeren", vroeg hij zich af. Wethouder Houba moest dit bevestigen. De gemeente denkt met 0,5 fte (een halve fulltimer) extra de klus intern te kunnen kla ren. "Twee jaar geleden kampten we nog met een onderbezetting op de sector belastingen. Nu dit op orde is durven we het wel aan", denkt Houba die zei dat bestanden van energiebedrijven, afgestemd op meterstanden, niet goed aansluiten op de gemeentelijke gegevens.. Manders (fractie Van de Vorle) ver baasde zich erover dat de conclusie nu wel erg gemakkelijk wordt getrokken om de facturering zelf te doen. "Want twee jaar geleden zou het de gemeente nog 25 gulden per aansluiting hebben gekost. En nu is het nog slechts tieirgulden. Waarin zit nu het verschil van 15 gulden? Of hebben we er destijds bewust op dig op moeten zetten en vooral uit moeten werken. Dus...behoedzaam verder loodsen om resultaat te berei ken. Maar het enthousiasme is erg groot. We willen het gebouw aan de Hoenderstraat 10 zo snel mogelijk gaan verbouwen. De wervings kracht naar jongeren toe moet van binnen en van buiten groot zijn. Maar we hebben nog een lange weg te gaan. Er moet nog heel wat water door de maas vloeien." WERKGROEP Om de juiste weg uit te stippelen is er een werk- en begeleidings groep opgezet en heeft de gemeente Venray het projectbureau Nieuwe Ruimte in de arm genomen. "Het is alle hens aan dek om de vaart erin te houden", stelde Driessen. 'Hoenderstraat 10 moet hét jeugd- en jongerencentrum van Venray worden en daarvoor hebben we indicatief een bedrag van één mil joen gulden beschikbaar gesteld." Tot het centrum gereed is, wil de gemeente Venray op 'zéér korte ter mijn iets doen' voor 12- tot en met 15-jarigen. "Samen met de initia tiefgroep gaan we snel een locatie zoeken. Maar die locatie is maar voor één jaar. Dat is duidelijk. Hoenderstraat 10 moet dé huiska mer worden, een bovenwijkse woonkamer voor jeugd- en jonge ren." Met discotheek Time heeft de gemeente reeds oriënterende gesprekken gevoerd voor een derge lijke voorziening. "Het kan Time worden, maar ook een andere loca tie", aldus Driessen. gemeente heeft een milieubureau ingeschakeld die monsters van de grond genomen heeft en de zaak verder afhandeld. Voor het weekend moet alles opgelost zijn." aangestuurd om het uit te besteden", vroeg Manders zich af. Wethouder Houba moest het commissielid hier op het antwoord schuldig blijven. Ook ambtenaar Twan Jansen kon het verschil van vijftien gulden niet verklaren: "Maar dat is op de afde ling financiën wel boven tafel te krijgen", beloofde hij. In het kostenoverzicht kwam de gemeente uit op een totaalbedrag van 218.000 gulden per jaar. Gedeeld door 14.500 aansluitingen zou dit 15 gulden per aansluiting betekenen. Maar op het eind van de berekening worden de kosten nog verminderd met 71.000 gulden als zijnde een rentewinst van 5,75%. Waardoor de kostenpost verlaagd werd tot 147.000 gulden wat dan inderdaad een tientje per aansluiting betekent. Vreemd genoeg vroeg alleen commissielid Vriesekoop (PvdA) zich af waar die gesugge reerde rentewinst op gebaseerd was. Twan Jansen van de afdeling finan ciën: "Als we de facturering zelf uit voeren dan hebben we de bedragen in vier tot zes maanden binnen. Terwijl bij uitbesteding daar een jaar tussen zit. Dat levert ons die rentewinst op." Jansen bevestigde op de vraag van Vriesekoop dat de rentewinst van 71.000 gulden een 'hard' bedrag is. Vanaf een parkeerhaven langs de Zuidsingel is vrijdag een blauwe Hyundai busje gestolen dat eigen dom is van een inwoner van Malden. De waarde van het busje bedraagt circa 23.000 gulden. Vijf van de zes politieke partij en konden zich in de commissie vergadering Cultuur, Onderwijs en Sport vinden in het besluit van B en W om het kunstwerk Dancing Hares niet aan te kopen. Ondanks dat de vraagprijs, die volgens de gemeente zes ton bedroeg, niet helemaal bleek te kloppen en ondanks dat eigenaar Peter Osborne de gemeente ver weet dat het niet over de prijs wilde onderhandelen. Deze krant meldde vorige week dat de vraagprijs van 150.000 Engelse pond, door de gemeente omgerekend naar zes ton, in werke lijkheid 'slechts' 540.000 gulden bedroeg. De Londense galeriehou der Peter Osborne, eigenaar van het kunstwerk, betreurde het dat de gemeente niet de moeite had geno men om over de prijs te onderhan delen. Wethouder Houba. die cul tuurwethouder Kersten vanwege vakantie verving, was verbaasd. "Ik begreep er niets van wat er in Peel en Maas stond. We hebben namelijk een paar weken geleden een fax van Osborne gekregen waarin stond dat de prijs vast stond. En nu vertelt hij ineens een heel ander verhaal", zei Houba die het enthousiasme van de Venrayse burgers over de drie bron zen hazen wel kon waarderen. De werkgroep hazen wist zelfs al 120.000 gulden bij elkaar te bren gen. "Maar dan blijft er nog 480.000 gulden over. En dat is teveel geld voor dat kunstwerk. We hebben er trouwens ook geen goede ruimte voor", stelde wethouder Houba. Commissielid Fran Janssen (VVD) had ook zitting in de werkgroep hazen. "Wie spreekt de waarheid: de gemeente of Osborne? Uil contacten met Peter Osborne heb ik ook begrepen dat er best over de prijs te onderhandelen viel. We hadden gemakkelijk op een bedrag van 500.000 gulden uit kunnen komen. En dat past binnen het advies van Van IJzendoorn", zei Janssen. De gemeente had aan beeldend kunste naar Jan van IJzendoorn een advies Als u op zoekt bent naar een huurwoning wilt u het liefst meteen weten welke woningen op dit moment bij u in de buurt te huur zijn. Voortaan kunt u op ieder moment thuis op uw gemak het actuele aanbod van huurwo ningen van Wonen Noord- Limburg bekijken. Want op www.wonennoordlimburg.nl staan de vrijkomende huurwonin gen van de kantoren in Horst, Venray en Helden. U kunt meteen uw belangstelling voor een wo ning kenbaar maken door het 'on line' invullen van uw gegevens. Als u niet meteen de woning van uw voorkeur vindt, kunt u een gewenste huurprijs, een plaatsnaam en uw E-mail adres invullen. Op het moment dat er dan een woning vrij komt in uw voorkeursplaats en die aan de door uw gewenste huurprijs voldoet, krijgt u per E-mail een bericht van de woningbouwvereni ging. U moet dan nog wel uw per soonlijke gegevens, zoals uw inko men en gezinsgrootte 'on line' invullen. Of u voor een huurwoning in aanmerking komt is afhankelijk van uw inkomen, gezinsgrootte en soms ook uw leeftijd. Klachten over de technische staat van uw huurwo ning kunt u eveneens meteen mel den door het invullen van een speci aal meldingenformulier. Wonen Noord-Limburg neemt dan zo snel mogelijk contact met u op. Natuurlijk is het ook mogelijk uw klachten telefonisch te melden via de speciale onderhoudslijn. U krijgt dan meteen iemand aan de telefoon van de afdeling Technisch Beheer. Huurders van Wonen Venray en gevraagd. In zijn rapport noemde hij een bedrag van vier tot vijf ton een redelijke prijs voor het kunstwerk. "Maar we hebben Van IJzendoorn wel voor zes ton weggestuurd. Dat verbaast ons. De berekeningen van de gemeente kloppen niet. Het zou wel van fatsoen getuigen als de gemeente dit met de werkgroep zou bespreken", zei de teleurgestelde Janssen die besefte dat hef besluit niet meer terug te draaien viel. KOEHANDEL Mathieu Emonts (PvdA) toonde zich tevreden over de gevolgde pro cedure. "Een rechtvaardig besluit. Jan van IJzendoorn heeft een objec tief en genuanceerd oordeel gege ven. De prijs is in combinatie met een plek op het Schouwburgplein te hoog", stelde Emonts vast die fondsverwering voor kunst een prima initiatief vond. Peter van der Velden (Samenwerking Venray) vond dat Peter Osborne te laat was om nu nog te willen onderhandelen. "Het lijkt wel op een noodkreet. Dat hij op het laatste moment nog het onderste uit de kan wil halen. Want zes ton is een afschuwelijke prijs. Dat is veel te hoog want het kunst werk is slechts een kopie", aldus Van der Velden die er op doelde dat van de Dancing Hares zes exempla ren gegoten zijn. Ook Joost van de Vorle had geen goed woord over over de handelwijze van Osborne. "De prijs heeft immers een halfjaar lang vast gestaan. En nu ineens niet meer. Het lijkt wel koehandel. En dat moet hij niet met de gemeente doen." Ton Teeuwen-Peeters (CDA) was het eveneens met het besluit van B en W eens. Ook zij was positief over de fondsenwer ving wat volgens haar ook past in het masterplan 'Kracht voor Kunst'. Wethouder Houba temperde het enhousiasme over de geldinzame ling enigszins. Hij vermoedt dat het. juist omdat het om de hazen ging, voor Venrayse bedrijven interessant was om geld te geven. "Dat kan bij een ander kunstwerk daarom heel anders zijn." Wonen Horst kunnen gratis 0800 966 36 65 bellen. De medewerkers van Wonen Noord-Limburg willen u graag van dienst zijn. Ze vinden het belangrijk dat huurders tevreden zijn. Daarom horen ze graag als dat niet zo is. Mogelijk heeft u ook sug gesties hoe ze hun dienstverlening kunnen verbeteren, vul dan het sug gestieformulier in. In de nieuwsru briek geven ze u informatie over allerlei zaken waar ze op dit moment mee bezig zijn. Na een bezoek aan de site heeft u misschien nog vragen, u kunt dit allemaal ken baar maken op de nieuwe internetsi te. Zij zorgen ervoor dat u zo snel mogelijk bericht krijgt. Directeur Laco haalt uit naar gemeente Directeur L. Lavrijsen van Laco International heeft de ope ning van het nieuwe sportcentrum De Sprank aangegrepen om zijn ongenoegen over de gemeente Venray te uiten. Laco is namelijk buiten de boot gevallen bij de exploitatie van de Venrayse bin nensportaccommodaties. En dat zit het bedrijf blijkbaar behoor lijk dwars. De Laco-directeur zei in zijn speech 'niet te snappen dat Laco de binnensport niet gekre gen hadden'. Wethouder Jan Houba, die vorige week zondag bij de opening aanwe zig was, ervoer de speech van Lavrijsen als een aanval. "En die heb ik ook meten gekapitteld", zei Houba in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport. De uitspraken die de directeur van Laco deed, zette kwaad bloed bij Peter van der Velden (Samenwerking Venray). "Dit getuigt niet van fatsoen. Dat zo'n man op zo'n belangrijk moment zoiets durft te zeggen. Hij toonde zich een slecht verliezer en dat heeft me mateloos geirriteerd". zei het commissielid. De gemeente Venray heeft met ingang van 1 sep tember de zes gymlokalen en de beide sporthallen geprivatiseerd. Alleen de sportzaal aan de Langweg valt er buiten omdat de gemeente die wil overdoen aan gymnastiek vereniging St. Christoffel. Er wer den twaalf potentiële exploitanten uitgenodigd waarvan er uiteindelijk twee overbleven. Laco International uit Hilvarenbeek en ESG Exploitaties uit Bergen. De keus van B en W viel op ESG. "Zij hadden de duidelijkste en de meest gedetail leerde offerte ingediend. Terwijl Laco niet veel meer dan een eind- prijs inleverde. En dat bedrag stak met kop en schouders uit boven de aanbieding van ESG. Het ging om meer dan tienduizenden guldens. Maar het lijkt me hier niet gepast om het exacte bedrag te noemen", zei wethouder Houba die daarbij onverwachte hulp kreeg van Joost van de Vorle. "Dat weet ik wel. Laco vroeg per jaar namelijk 320.000 gulden meer dan ESG", wist Van de Vorle te melden. Fran Janssen (VVD) verbaasde zich over die wetenschap en wilde weten hoe Van de Vorle aan die informatie kwam. Joost van de Vorle verwees de nieuwsgierige Janssen echter door naar wethouder Houba die even met zijn mond vol tanden stond. Het contract met ESG Exploitaties geldt voor een periode van twintig jaar waarin om de vijf jaar een evaluatie plaatsvindt. De heer Wijnhoven (Samenwerking Venray) vroeg zich dinsdagavond in de commis sie Stedelijk Beheer af hoe het mogelijk is dat het reclamebord van Boels Verhuur nog steeds bij het onderkomen van de Zangers van St. Frans aan de Langweg te bewonderen is. Wijnhoven: "Ik heb deze vraag drie maanden geleden ook al gesteld, maar tot nu toe staat het bord er nog steeds. Of zijn er in het verleden toezeggingen van de gemeente in de richting van Boels of de Zangers vanSt. Frans gedaan." Dat was volgens wethouder Driessen niet het geval, maar de gemeente kan het bord volgens gemeenteambtenaar Jansen ook niet probleemloos verwijderen omdat het op het terrein van het jongens koor staat. Driessen was echter heel duidelijk in zijn commentaar. "Dat bord past daar niet. Ik wil voorko men dat in de toekomst half Venray op verkapte wijze gesponsord wordt. Het is gewoon stadsvervui- ling en dat willen we niet." De wet houder beloofde dat hij de afdeling naar deze 'zaak' zou laten kijken. PEEL EN MAAS on line xvww.vaademnunckhof.nl/ nieuws U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Heropening gerenoveerde Dingus-gebouw voor herfst 2001 Het Huis Havelaer is al 12 1/2 jaar in Venray gevestigd. Om dit te vieren willen wij graag een weddenschap met u aangaan. Mocht u deze weddenschap winnen, en dus geen bril nodig hebben, dan krijgt u een bos bloemen cadeau! zonder zo r Het Huis Havelaer Opticiens, Venray, De Bleek 27, (0478) 587021 Alleen VVD betreurt het besluit Wethouder Houba: "Het werkte gewoon niet" Nieuwe service Wonen Noord-Limburg

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9