CUP Alleen SV Venray geprivatiseerd FRANSOL Bewoners Antoniusveld: veel stenen, weinig groen Ridderorde voor pastoor Van Kempen Toenemende vraag naar gastgezinnen voor kinderopvang part-time verkoopster BENTU OOK ZO GEVOELIG VOOR BEKENDE MERKEN? www.awillems.ni l8 ZONWERINGEN Venraynaar wil coffeeshop exploiteren Stunt loopt verkeerd af Woningbrand Langstraat Tandtechniek Venray Inbraak auto "Gedrag scooter rijders loopt de spuigaten uit Geen methadon- verstrekking in ziekenhuis Rector Gussen Mini PEEL EN MAAS donderdag 14 september 2000 - Pagina 7 Andere drie sportclubs op De Wieën nog in wachtkamer Hockeyclub MHCV, honk-en softballclub Red Caps en de atle tiekvereniging keken vorige week vreemd op toen ze in de media konden lezen dat sportpark De ^jeën geheel geprivatiseerd zou zijn. Niets is minder waar. Want dè gemeente bereikte tot nu toe lalleen nog maar overeenstemming met de voetbalclub. Met de drie andere gebruikers van het Venrayse sportpark moeten nog een akkoord bereikt worden. De meeste leden van de commis- e Cultuur, Onderwijs en Sport plaatsten vraagtekens bij de uitzon deringspositie die SV Venray kreeg ten opzichte van de sportclubs op de kerkdorpen die al eerder geprivati seerd zijn. Wethouder Houba gaf als argument dat De Wieën intensiever gebruik wordt vanwege een groter aantal gebruikers (meerdere sport clubs plus het Raayland College) en dat door de ligging van het sport park extra toezicht nodig is. Deze beide punten waren er ook de oor zaak van de onderhandelingen tus sen de begeleidingscommissie van SV Venray en de gemeente de afge lopen maanden zo stroef verliepen. SV Venray vond dat het toezicht en beheer niet alleen aan vrijwilligers kon worden overgelaten. De gemeente kwam de voetbalvereni ging tegemoet door jaarlijks 75.000 gulden beschikbaar stellen voor het in dienst nemen van een professio nele kracht. Begin augustus kwa men beide partijen er dan toch uit. Terwijl enkele maanden geleden de onderhandelingen nog muurvast zaten. Wethouder Houba uitte toen nog het dreigement om SV Venray buitenspel te zetten indien de club dwars bleef liggen. De wethouder opperde tijdens de commissieverga dering in juni om met een particulie re exploitant in zee te gaan. Tom van den Hoek (fractie Van de Vorle) kwam op de uitspraken van Houba terug. "Dat was niet netjes van de wethouder om daarmee te dreigen", vond hij. Maar tot een breuk is het niet gekomen. Integendeel. Tot tevredenheid van beide partijen ligt er nu een overeenkomst die met terugwerkende kracht vanaf 1 janu ari 2000 geldt. Een ander heikel punt was de - in de ogen van de voetbalclub - slechte toestand van het sportmeubilair en andere inven taris. Als vergoeding voor noodza kelijke vervangingen eiste de voet balclub een vergoeding van 150.000 gulden. Daarmee kon de gemeente niet instemmen omdat het eraan twijfelde of de materialen wel in een zo slechte staat verkeerden als SV Venray beweerde. Als compromis kwam er een 'calamiteitenregeling' uit de bus. Indien onder extreme omstandigheden niet voorziene uit gaven moeten worden gedaan aan onderhoud of vervanging dan wor den die kosten door de gemeente vergoed. De totale vergoeding die SV Venray jaarlijks van de gemeen te krijgt is vastgesteld op 379.000 gulden. Hiervan moet de club de velden, gebouwen, meubilair en inventaris onderhouden en renover en, de energie- en schoonmaakkos ten betalen en het beheer en toezicht uitvoeren. Voor de beregeningsin- stallatie ontvangt de voetbalvereni ging eenmalig 45.000 gulden gezien de slechte staat ervan. Indien het Raayland College extra gebruik gaat maken van de sportvelden dan vloeien die extra inkomsten naar de gemeente. Wethouder Houba sprak in de commissievergadering van 'een goede deal'. Op de vragen over de uitzonderingssituatie ten opzich te van de kerkdorpen antwoordde de sportwethouder cryptisch: "Iedereen wordt op een gelijke manier behan deld. Alleen bijzondere gevallen worden bijzonder behandeld." :d STATIONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 Advocate D. Weymar vocht naandagmorgen 'enraynaar M. Kocak het besluit an de gemeente Venray aan om laar cliënt niet in aanmerking te aten komen voor exploitatie van :en coffeeshop in de Langstraat leet hangijzer bij de behandeling het ingediende bezwaar- chrift tegen het besluit van de [emeente Venray was het feit dat le politie in het verleden bij een inval in zijn pand, Theahouse Exquize, vijf kilogram drugs aan trof. "Maar hiervan was drie kilo niet likbaar voor verkoop", verdedig- !e advocate Weymar haar cliënt, in via een transactie is meieen .000 gulden betaald. Het mag :h niet zo zijn dat meneer Kocak leen vergunning heeft gekregen tanwege één fout die hij in het ver eden gemaakt heeft, door wat jeveel handelsvoorraad in huis te lebben. De politie en de gemeente lebben zich altijd juist erg positief jitgélaten over zijn zaak, waardoor te de familie erg veel hoop heeft L:geven dat zij één van de exploi- nten zou worden. Mijns inziens is jt besluit niet voldoende gemoti- '•erd en zijn er volop verwachtin gen voor de toekomst gewekt." STRENGE EISEN Volgens Wim Crooijmans van de ifdeling openbare orde en veilig- leid van de gemeente Venray, is het luidelijk waarom de heer Kocak liet tot één van de t wee exploitanten 'oor een gedoogde coffeeshop is litverkoren. "Bij de verlening van in vergunning voor een gedoogde 'ffeeshop zijn hoge persoonlijke [sen gesteld. En ook het gebouw toet aan strenge voorwaarden vol len. Cruciaal is natuurlijk dat de 'litie vijf kilo drugs vond bij een ival in het gebouw van de heer 'Ocak. Dat de drugs niet te gebrui- ten waren, vind ik geen sterk argu ment. Gevoelig punt bij de toedeling [an de vergunning is of men zich fel of niet aan de wet houdt en dat hier niet gebeurd. Bovendien heb- •n wij als gemeente Venray nooit weggingen gedaan. Er waren acht indidaten voor twee coffeeshops, 'aarbij de gemeente Venray aan de "'ee huidige exploitanten de voor air gaf boven de heer Kocak." De commissie bezwaar-, beroep- Tklachtschriften doet binnenkort [tspraak. |In de nacht van vrijdag op zater- 'g wilde een 19-jarige autobe- uurder uit Vierlingsbeek zijn auto P spectaculaire wijze bij een vriend 16 op de kruising Irenestraat- pgelseweg in Overloon stond tot (Island brengen. Hij wilde dit al hppend doen. Dit lukte echter niet "hij reed zijn 19-jarige vriend uit 'verloon aan. Hel slachtoffer is met an hoofdwond overgebracht naar ln ziekenhuis. Ontbreken van fatsoenlijk trapveldje veroorzaakt veel overlast Sommige bewoners voelen zich zelfs bedrogen door de gemeente. Zij kozen voor een nieuwe woning in Antoniusveld vanwege de rust en ruimte die deze 'groene wijk' zou bieden volgens het bestem mingsplan. Inmiddels weten ze wel beter. De veelbelovende plan nen zijn behoorlijk in hun nadeel bijgesteld. Veel groen heeft uitein delijk toch moeten wijken voor nieuwbouw. De spelende jeugd komt er in de, als prestigieus bestempelde, woonwijk helemaal bekaaid vanaf. Want voor een trapveldje is zelfs geen ruimte meer. Terwijl 37 procent van de wijkbewoners jonger is dan acht tien jaar. Enkele buurtbewoners lieten vori ge week woensdag tijdens de com missievergadering Stedelijke Ontwikkeling in een hoorzitting hun grieven horen. De groengebieden in de Ina Boudier Bakkerstraat, Carry van Bruggenstraat, Henriëtte Roland Holststraat en de Bea van Zuylenstraat zijn bedoeld als recre atie- en speelgebied voor de wijk. De gemeente wilde er met bomen en gras parkachtige plantsoenen van maken. Maar tot grote ergernis van de aanwonenden worden de groen- zones, van circa achttien meter breed, als trapveldje gebruikt. "Die plantsoenen zijn niet bedoeld als trapveldje en ook niet geschikt voor balspelen. Daarvoor zijn ze veel te smal", verklaarde Joop Schoonderbeek. "Daarom ontstaat er overlast, moeilijkheden met de jeugd, schade aan tuintjes en huizen en een aantasting van de privacy. Want tijdens het voetballen komen de ballen tegen de auto's, tegen de deuren, ramen en tegen de witte muren. En omdat de huizen platte daken hebben blijft er ook wel eens een bal op het dak liggen. Dan klimt er iemand op het dak en rent over alle daken heen om de bal op te halen", zo klaagde inwoner Schoonderbeek van de Ina Boudier Bakkerstraat. Hij drong aan op een duidelijke bestemming van de plant soenen - wel als speelgebied maar niet als trapveld - zodat de bewoners voortaan gevrijwaard blijven van overlast. BEWONERS DE DUPE Enkele maanden geleden beloofde wethouder Jan Driessen een trap veldje aan de te leggen nabij boer derij Jeuken. De beide doelen of beter gezegd de vier houten palen, die ook nog eens haaks tegenover elkaar staan, staan op een desolaat stukje grond. Het onkruid tiert er welig, traktoren hebben er diepe sporen achter gelaten en er ligt. puin en afval gestort. Niet echt een uitno digende omgeving om te voetbal len.Een toevallige passant die zijn beide honden uitlaat kan dat beves tigen. "Want ik kom hier dagelijks voorbij en ik zie hier nooit kinderen spelen. Die zoeken wel een andere plek waar ze minder kans hebben om hun enkels te breken." De buurt- Voetbal krijgt in Antoniusveld een nieuwe dimensie met twee haaks op elkaar geplaatste "doelen". bewoners eisen nu dat de gemeente vaart zet achter de aanleg van een echt trapveldje. Ook dringen ze erop aan om de plannen voor het St. Servatiusterrein, waar rond de boer derij een speelweide komt, spoedig te realiseren. De bewoners van Antoniusveld beklagen zich eveneens over het zogenaamde 'flexibele' bestem mingsplan. De gemeente schreef destijds in het plan dat dit ook voor delen voor de burgers zou bieden. "We weten inmiddels wel beter want we hebben er alleen maar nadelen van", beweert Joop Schoonderbeek. "In de praktijk betekent dit een vrijbrief voor de projectontwikkelaar. Want die is de enige die er voordeel van heeft." Van het oorspronkelijke bestem mingsplan is volgens de buurtbewo ners veel groen ingeleverd. Beoogde plekken voor trapveldjes en water partijen zijn opgeofferd voor bebou wing. Ook de groenzones tussen de huizen zijn veel smaller geworden dan voorzien. Evenals de voortuin tjes en de straten. In de Ina Boudier Bakkerstraat kan de vuilniswagen nog amper zijn draai krijgen. Daardoor kunnen er nu in de hoek van de Clara Wichmanstraat en de Servatiusweg wel vier vrijstaande woningen extra gebouwd worden. "Daar stonden vijf huizen gepland en er worden er nu negen gebouwd. Dat is weer 2,6 miljoen gulden extra voor de projectontwikkelaar", stelt Joop Schoonderbeek. Straatbewoner Henk van Waayenburg beklaagde zich tijdens de hoorzitting ook over het te globale bestemmingsplan. "De woondoeleinden waren zeer ruim opgenomen waardoor eigenlijk alles mogelijk was. De bewoners zijn daarvan de dupe omdat ze afhankelijk zijn geworden van de vrijheid die de gemeente daardoor heeft. De mensen weten niet meer wat wel en wat niet kan. Met een aantasting van het wooncomfort tot gevolg." PLANSCHADE Enkele buurtbewoners overwegen zelfs om planschade te eisen. M. Herder, die op een kavel aan de Henriëtte Bosmansstraat zelf een woning bouwde, wil een compensa tie voor de consessies die hij moest doen. "Met de uitgangspunten van 1996 heb ik een kavel gekocht. Er zijn daarna zoveel veranderingen gekomen die allemaal een econo misch voordeel voor de gemeente opleverden. Ik voel me totaal niet serieus genomen", zei Herder. Volgens de nieuwe wet Ruimtelijke Ordening kan er geen bezwaar meer gemaakt worden tegen een herzie ning van een bestemmingsplan. Het enige wat burgers nog rest is hun zienswijze in te dienen. Dat deed de wijkraad Antoniusveld begin juni dan ook. Vervolgens kreeg de wijk raad bericht dat hun zienswijze niet ontvankelijk verklaard was. "Puur op formele gronden omdat een motivering ontbrak. Maar waarom bellen ze ons niet eerst even op dat er ook nog een motiveringsplan bij moet. Die formele opstelïing heeft de gemeente toch niet nodig", zei bestuurslid Wim Thielen van de wijkraad Antoniusveld tijdens de hoorzitting. "In deze buurt zijn veel kinderen. Er zijn leuke speelvoor- zieningen voor de jeugd tot zes jaar. Maar voor de oudere kinderen ont breken die. Het uitwijken naar Brukske of Landweert is geen alter natief. Omdat de jeugd dan de druk ke Stationsweg of Henri Dunantstraat moet oversteken. Ons voorstel is om zo snel mogelijk in de wijk een trapveld te realiseren. Want dat zal de overlast verminde ren. Op het terrein van Jeuken of Van Geel Hermus is plek genoeg. Dan moeten er maar een paar huizen minder gebouwd worden." Tevens wees Wim Thielen erop om de bestemming van de groenzones in de straten ook schriftelijk vast te leggen. "Dat schept duidelijkheid en bovendien biedt het rechtszekerheid voor de bewoners." De commissie Stedelijke Ontwikkeling besprak woensdagavond na afloop van de commissievergadering in besloten kring het advies dat aan de gemeen teraad wordt voorgelegd. In de raadsvergadering van oktober wordt over de herziening van het bestem mingsplan Antoniusveld beslist. Op dinsdag 19 september brengt het college van B en W een werkbezoek aan de wijk. Vermoedelijk door oververhitting van een wasdroger ontstond er zaterdagavond brand in een woning aan de Langstraat. Omdal het niet bekend was of er zich nog personen in het pand bevonden,"stelde de brandweer een onderzoek in. Zij trof niemand meer aan. Op de bovenver dieping is de brand ontstaan nabij de wasdroger. Vervolgens is door de hitte een waterleiding gesprongen waardoor in het hele pand water overlast ontstond. De brandschade bleef beperkt tot de bovenverdie ping. De brandweer wist het vuur te blussen, de politie heeft enige tijd de Langstraat afgezet voor het verkeer. Over een schadebedrag is voorals nog niets bekend. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voor gedaan. I I I VI I 13 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Afgelopen zondag werd in Geijsteren pas toor Van Kempen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Halm van Meerlo- Wanssum reikte de ver sierselen uit tijdens de H. Mis bij gelegenheid van het 50-jarig pries terschap van pastoor van Kempen. De pas toor was ook op het sociaal cultureel vlak een parochieherder. Zo was hij bij diverse ver enigingen geestelijk adviseur en bekleedde hij diverse bestuurs functies, o.a. bij het Boschveldcollege in Venray. SSK zette gastouders in het zonnetje De gezamenlijke gastouderbu reaus in Limburg vierden woens dag de Dag van de Gastouder. Alle gastouders in Limburg wer den die dag in het zonnetje gezet, als dank voor hun inzet en betrok kenheid bij de kinderopvang. Tevens wilden de gastouderbu reaus op deze manier meer aan dacht vragen voor gastouderop- vang. Ook de Stichting Samenwerkende Kinderopvang (SSK) bezorgde haar gastouders woensdag een aardige attentie. De SSK heeft momenteel enkele tientallen kinderen onderge bracht bij gastgezinnen in Noord- Limburg en Oost-Brabant. Omdat de vraag naar gastouders ook in deze regio toeneemt, is de SSK drin gend op zoek naar gastouders. Net als in de rest van Nederland neemt ook hier de vraag naar flexibele kin deropvang toe. De SSK speelt in op deze vraag met het gastouderbureau. "Gastouderopvang is een flexibele vorm van kinderopvang", vertelt bemiddelingsmedewerkster van de SSK Carla de Swart. "Gastouders zijn niet gebonden aan openings- en sluitingstijden, of aan vaste roosters en schema's. Bovendien kunnen gastouders kinderen eventueel ook in de avonduren, 's nachts en in het weekend opvangen. Daarmee sluit gastouderopvang aan bij de maat schappelijke ontwikkelingen naar flexibele arbeidstijden." Volgens Carla de Swart is gastouderopvang bovendien de meest persoonlijke vorm van kinderopvang. "De opvang vindt plaats in het huis van de vraag- of de gastouders. Meer dan in de kindercentra kunnen opvoedingsideeën en wensen wor den afgestemd op de individuele behoefte van de vraagouders. Daarnaast is gastouderopvang klein schaliger, omdat een gastgezin maximaal vier kinderen tegelijker tijd mag opvangen, exclusief de eigen kinderen." KWALITEIT Het gastouderbureau van de SSK bemiddelt tussen het aanbod van gastouders en de vraag van ouders In de nacht van vrijdag op zater dag is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Vierlingsbeekseweg in Overloon. Een ruit van de auto werd ingesla gen. Een portemonnee werd uit de auto gestolen. Carla de Swart (links) overhan digt in het kader van de Dag van de Gastouder een bloemetje aan gast ouder Carin Wijnhoven, de kinderen Joep en Robin kijken toe. voor opvang van hun kind of kinde ren. "Wij selecteren gastouders op grond van de door het gastouderbu reau vastgelegde criteria en de wen sen van de vraagouders. Daarnaast bieden wij ondersteuning bij het vastleggen van zakelijke afspraken tussen gast- en vraagouders en wij houden toezicht op de kwaliteit van de dienstverlening. Om deze kwali teit zo goed mogelijk te houden organiseren wij informatiebijeen komsten en cursussen voor gastou ders. Want ook gastouderopvang is bij de SSK een professionele vorm van kinderopvang." Het gastouder bureau van de SSK biedt kinderop vang in negen gemeenten in Noord- Limburg en Oost-Brabant. In deze gemeenten heeft de SSK eveneens tien kindercentra voor dagopvang en buitenschoolse opvang. Voor meer informatie over gastouderop vang kunt u contact opnemen met de Stichting Samenwerkende Kinderopvang. contactpersoon: Carla de Swart, telefoon: 0478 587110. De heer Niessen (VVD) maakt zich zorgen over het gedrag van scooterrijders. "Ze begeven zich op allerlei fietspaden en zorgen voor overlast in het centrum. Wat gaan we hieraan doen?", vroeg hij maandagavond in de commissie Stedelijk Beheer aan wethouder Driessen. Driessen was het volmondig met Niessen eens. "Gelukkig is ook minister Netelenbos (Verkeer) bezig met een voorstel om de scooterrij ders in de toekomst strenger aan te pakken. De eerste keer een proces verbaal en de tweede keer inbeslag name, dat is haai' voorstel. Ik ben het met haar eens, want het gedrag van de scooterrijders loopt inder daad de spuigaten uit." OVERLAST Ook het aantal opgevoerde scoot ers is Driessen een doorn in het oog. "Daarom is het goed dat de politie met haar mobiele jeugdeenheid op vrijdagavond regelmatig de scooters controleert. Daarmee wordt de pak kans aanzienlijk verhoogd en dat is nodig ook, want de scooters vormen een gevaar op de weg." Driessen zei er in het volgende overleg met de politie op aan te dringen dat de overlast die veroorzaakt wordt door scooterrijders 'prioriteit 1' krijgt. "Ik hoop dat de politie in Venray, waarmee we regelmatig overleg hebben, dit aspect hoog op haar agenda zet. Het vraagt fors meer mankracht, maar het is nodig om de burgers een veilig gevoel te geven." "Indien u denkt dat we mogelij ke locaties over het hoofd hebben gezien, laat het dan weten. Dan zullen we beslist bekijken of die interessant zijn." Wethouder Heidens deed vorige week donderdag een oproep aan de leden van de commissie Sociale Zaken, Werkgelegenheid en Volksgezondheid om mee te denken over de problematiek rond de vers trekking van methadon aan drugs verslaafden. Over een half jaar kun nen de verslaafden niet meer terecht in het CAD-gebouw in Venray en dient er een alternatief te komen. Het Gewest Noord-Limburg onder zoekt momenteel of de inzet van een methadonbus voor Noord- en Midden-Limburg financieel haal baar is. Voor de gemeenten Venlo en Roermond, waar de verslaafden bij het CAD gewoon terecht kun nen, is een methadonbus geen toe gevoegde waarde, in tegenstelling tot in Weert en Venray. In Venray halen nu nog elf verslaafden drugs bij het CAD. "Maar", zo zei Heidens, "Als het niet anders is, die nen zij naar Venlo te gaan. Dat is in ieder geval geen ideale situatie." Volgens Heidens is het ziekenhuis als verstrekker van methadon in ieder geval niet aan de orde. Ook de huisartspraktijken zijn meegenomen in een onderzoek, maar ook die val len af, aldus Heidens. Commissielid Cadirci (CDA) opperde het voorma lige VVV-gebouw aan de Grote Markt als mogelijk keuze "Want dat gebouw staat toch al langere tijd leeg." Heidens ging niet nader in op die suggestie, maar deed nogmaals In het redactionele stuk over pater Winand Gussen werd rector Gussen in de aanhef abusievelijk conrector Gussen genoemd. Gussen was van 1961 tot 1982 rector van het lyceum voor jongens en het Boschveld College. De redactie. Het afgelopen jaar hebben wij onze klanten kring behoorlijk zien groeien. Vandaar dat wij versterking van ons verkoopteam vragen. Wij zijn op zoek naar een - die bereid is flexibel te werken - niet ouder is dan 40 jaar - affiniteit met schoenen heeft - en de mode op de voet volgt Ben jij diegene die wij nodig hebben? Sollicitaties schriftelijk en met recente pasfoto naar Capretto Grote straat 115801 BD Venray t.a.v. mevr. G. Gielen. Voor meer informatie tel. 0478-516050 /fyarfe- c>c/wettett- fr Za&f&p dé gezelligste schoenwinkel van Venray I

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7