dcemtea Het 4e Lagerhuis debat in Venray vzo Land- en tuinbouw digitaal Eerste herdenking in het nieuwe millennium Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Kenteken graveren en gratis autoruit- reparatie Lezing mediumschap Q öccde fat* I Fietstocht Verbouwing Schöpke Venray (alsnog) de lucht in Meer Bewegen voor Ouderen van start Blij met een Ei op Land- en Tüinbouw Digitaal PEEL EN MAAS donderdag 14 september 2000 - Pagina 24 PE Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck. Dr. Poelsstraat 4. tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: HH. Cornelius, Paus en Cyprianus, bisschop, martelaren. 19.00 H. Mis Dialectmis Veldeke; Diny Jacobs-Stevens (coll); Martien Rutten; ouders Arts-Dommeck en zoon Jan; Wiel Jeuken (coll); José Kremer- Vullinghs; overl. ouders J. Gommans- Arts, zoon Pieter en schoondochter Mieke (coll); Hennie Hanen en overl. fam. Zondag: 24e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis; jrd. Jacques Gössens, echtgen. Anna Takkenberg en zoon Johan; jrd. ouders A. Huijsmans- Turkenburg; Herman en Betsie v. Loo- Pouwels; overl. ouders Clephas-Linders en Arno; ouders Broers-Linders en Ciska (coll); Joep Lenssen; Dora, Willem en Diena Verstraaten en tevens voor Simon Lemmens en Catharina Verstraaten; zwd. mw. Mien Gooren- Voermans; Arnoldus Jacobs. 11.00 H. Mis voor Karei v. Vegchel; Mensi Zegers, Theo Zegers, Jan Peeters en Herman Broeren en Wim v. Haren; overl. fam. V.d. Sterren-Hendricx; Jan Bastiaans; Jo Rommen (coll). Maandag: 9.00 H; Mis voor de vrede in de wereld. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Gerarda Broers. Woensdag: HH. Andreas Kim Taegon, priester, en Paulus Chong Hasan, en gezellen, martelaren. 9.00 H. Mis voor de vrede in de wereld. Donderdag: H. matteus, apostel en evangelist. 9.00 H. Mis voor priester roepingen en roepingen tot het religieu ze leven. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Dienbeurten: za 19.00: Jacqueline, Marjoleine P.. Paul en Daphne: zo 9.30: dhr. Hoppenbrouwers, Marco, Loek; 11.00: Sjoerd, Bram, Sharona en Wessel. Lectoren: za. 19.00: wordt verzorgd door Veldeke; zo 9.30: J. Thiesen; 11.00: P. v.d. Broek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Viering feest van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. 14.00 Huw. Rachel Deykers en Paul de Bruyn. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Geen Kinderwoorddienst: m.m.v. Gregoriaans Koor; Riet Elbers- Holtermans (coll); ouders Van Geenen- Rongen en Jo (coll); Frits Hovens (coll); overl. Jan Hendrix en overl. fam. Hendrix en Maassen; jrg. Toon Relouw en overl. fam.; overl. ouders Hendriks- Arts. Zondag: Viering feest van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. 8.30 Tien en Kathe Litjens en overl. ouders Litjens-Jacobs en Spee-Ruhl. 10.30 Ouders Appels-den Boer; Martinus Lenssen en echtgen. en overl. kinderen; overl. fam. Jan Arts-Janssen; Annie v. Els-Jacobs ((coll)); Annie Spee-Linders (coll). 12.00 Doop Julian de Klein. 12.30 Doop Romy v.d. Woldenberg. Maandag: 18.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. Dinsdag: 18.30 Herman Scholten; overl. fam. Peters-Arts. Woensdag: 18.30 Piet Wellen (coll). Donderdag: 18.30 Voor religieuze roe pingen. Vrijdag: 18.30 Voor slachtoffers van zinloos geweld. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbid ding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr r van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Nellie Sanders-Emans; Wim Jakobs en Antoinette Jakobs-Hanen (trouwdag); jrd. Jan Bastiaans; Miep Willems- Tijssen en overl. fam.leden (coll); jrd. Janssen-Kusters. Parochie Oostrum Zondag: 24e Zondag van het jaar; Feest van St. Lambertus, bisschop van Maastricht. 10.30 PI. H. Mis. Installatie van pastoor P. Hoedemaeckers (Harmonie, Koor Harmony, Gemengd Koor, Kinderkoor). Deze H. Mis wordt mede opgedragen t.i.v. Karin Hendrickx; Gerard Lemmens (buurt); Antoon v. Aarssen en echtgen, en zoon Harry; Jeanne Pans- Kersten en overl. fam. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor bijz. int.; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam. Donderdag: 9.00 H. Mis voor past. De Ceuster; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam. Misdienaars: Paolo v.d. Staak, Sandra Moorrees, Paul Nellen, Amy Martens, Sebastiaan Wijnen. Parochie Oirlo Zaterdag: Vredesweekend. 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); overl. ouders V.d.Berg-Schaminie; Marinus Steeghs (sterfdag); overl. ouders Zanders-Keijsers. Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); St. overl. ouders Handrie en Anna Steeghs-v. Rijswijck; Agnes Driessen- Timmermans; Frans Michels (verj.). Woensdag: 9.00 H. Mis pastoor Reijnen. Vrijdag: 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Craenmehr-Janssen Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Swinkels-v. Gerwen; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; Wim Geerets; Lei Heidens; overl. ouders Strijbos'v.d. Beuken; jrd. Johannes v.d. Water, Maria Spreeuwenberg en Petronella Lommen. Misdienaars: za: Yvonne, Marlou en Sjors. Pastoor Hoedemaeckers, tel. 581254. Parochie Leunen 24e Zondag door het jaar. Zaterdag: 15.00 Doopviering Micha Coumans. 19.00 Lsm. overl. fam. Versteegen-Moorrees; Sjaak Classens en zoon Gerrit; Dien v.d. Berg- Vermeulen; Wim Jenneskens en Roel Cornelissen; overl. ouders Peeters- Raaymakers en overl. kinderen; overl. ouders Bouten-Verheijen, Anna, Gerrit, Wim en Piet Bouten; jrd. Antoon v. Osch en overl. fam.; gest. jrd. Bert Voermans, echtgen. en dochter Mia; gest. jrd. Sjang Weijs en Drina Weijs- Direks. Zondag: 10.00 Hgm. Otto Stevens en Marie Stevens-Vandevenne; Piet Janssen en echtgen. en overl. fam. Janssen-Martens; zwd. Mien Croijmans; gest. jrd. Handrie Koenen en Hendrika Koenen-Janssen. 14.30 Doopviering Sven Versteegen. 15.00 Doopviering Niek Rongen. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: 19.00 Lsm. Harrie Manders en overl. fam. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Gest. jrd. Willem Vervuurt en Ida Vervuurt-Keijsers. Vrijdag: 19.00 Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Bjom Geurtjens en Job Nellen; zo 10.00: Bennie Janssen en Kevin Janssen; weekb.: Groep 4. Volgende keer beginnen we met nieuwe groepen. Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes; zo 10.00: Mia Wegh. Rectoraat Heide Zondag: 24e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis ggjt. Jan Droesen en Jozephina Droesen-Janssen; Vor v. Raay. Misd.: Frank, Elian, Stan en Iris M. Rectoraat Veulen 24e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; overl. fam. Van Staveren-van Son. Misdienaars: za: Diana, Luuk, Bram, Katie. Lector: A. Timmermans. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Harrie Bouten; Antoon en Anna Arts-v.d. Zanden en overl. fam.; overl. fam. Eyssen- Voncken: Toon Engels (buurt). Misd.: Irma Versteegen en Meike v. Daal. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Mirte v. Loenen en Lotte Jacobs. Woensdag: 19.00 Voor de parochie. Kerk poetsen: mevr. Van Rooy en Versteegen. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 Fam. Lenkens-Ermens. Maandag: 19.00 H. Mis. Donderdag: 19.00 Fam.Cornelissen- Hendriks. Misdienaars: zo: Ronnie, Frank, Joost en Fieke. Lezers: zo: Jan Classens. Rectoraat Smakt Zondag: 24e Week door het jaar; 14e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen; vader en moeder Mulder; M.M. Lensen; vader en moeder Koopmans en Leo; overl. fam. Janssen-Pouwels; overl. fam. Seijkens-Cuppen. Lectr.: Riek v. Kempen. Dienb.: Koen v. Dijck. 15.00 Doopviering Chaay Diets. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Mie Bongaerts-Kersten; uit dankbaarheid. 16.00 40-jarig huw.jub. fam. Hendriks. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 17 september zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. L. Boot voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Ouders bouwt u met vuurbe- stendige materialen in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. E-mail: jajbals@rdnet.nl Diensten: Zondag 17 september om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J. Bals, Horst. 's-Morgens is er kinder crèche. Zangkoor: Op donderdag 21 septem ber is er weer samen zingen. Aanvang 20.00 uur. Die zin heeft, zingt mee. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activiteiten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hier voor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt een Cliëntenvertrou wenspersoon voor jongeren in de jeugd zorg. Hij/zij geeft advies en bijstand aan cliënten m.b.t. vragen en problemen die uit de plaatsing, opname, verzorging, behandeling of bejegening in de instel ling voortkomen. Hij/zij functioneert onafhankelijk t.b.v. de cliënten en heeft derhalve geen banden met de betreffen de jeugdhulpverleningsinstellingen in de regio Noord-Limburg. Men moet 1 tot 2 dagdelen per week beschikbaar zijn; kennis hebben van - of open staan voor het verwerven van inzicht in - jeugdzorg en relevante wet en regelgeving (rechten van jeugdigen); Beschikken over goede contactuele en communicatieve vaardigheden; Het ver mogen hebben om posities en verant woordelijkheden te onderscheiden. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscen trale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m donderdag van 11.00 tot 17.00 uur. Jaarlijks worden duizenden auto's gestolen en niet alleen nieuwe, maar ook oudere modellen zijn door de verbeterde techniek zeer interessant voor autodie ven. Een groot gedeelte wordt van valse kentekens voorzien en verder verhan deld. Met een kentekennummer in alle ruiten is een auto een stuk minder inte ressant voor een autodief. Voor slechts ƒ25,- per auto worden alle ruiten voorzien van een onuitwis baar kentekennummer. Deze methode wordt aanbevolen door o.a. Verzekeringsmaatschappijen, politie en ANWB. Sterretje in uw autoruit Tevens kunt u kleine beschadigingen in uw voorruit laten repareren zodat plotseling doorscheuren van uw voorruit voorkomen kan worden. Vervangen van een ruit is een kostbare aangelegenheid, vandaar dat alle verzekeringsmaat schappijen een voorruitreparatie volle dig vergoden vanaf wa+, in dat geval betaalt u geen eigen risico en uw no claim wordt niet aangetast. Deze rege ling geldt niet voor Centraal Beheer ver zekerden informeer dan naar onze voor delige tarieven. Brengt u wel de groene kaart of uw polis mee voor de gegevens. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand. Zaterdag 16 september in Venray op de parkeerplaats nabij conferentieoord De Witte Hoeve van 10.00 tot 17.30 uur. Vrijdagavond 15 september gaat er een serie maandelijkse lezingavonden van start waarin mensen vertellen over hun werk. Het doel van de avonden is een breder publiek te informeren en laten kennismaken met mensen uit de regio Venray die op niet-reguliere wijze werken aan lichamelijke en psychische heelwording. Tot en met december zal aan bod komen: mediumschap, reïncarnatie/ regressie, klassieke homeopathie en bloesemremedies. U zult ervaren dat al deze mensen veel breder werken dan deze benamin gen doen vermoeden. Er is ruim gele genheid tot het stellen van vragen. Op de eerste avond maakt u kennis met Piet Alberts die u zal vertellen over zijn werkwijze als medium; wanneer raadpleeg je zo iemand, met welke vra gen kun je bij hem terecht; wat kan hij voorje betekenen. De avonden beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in gemeenschaps huis 't Stekske, Kruiden 161 in Venray. De kosten zijn ƒ10,-. Om 22.00 uur slui ten we de avond af en is er nog gelegen heid om onderling'ervaringen uit te wis selen. Wilt u meer informatie bel dan 0478- 513122 tussen 18.00 en 19.00 uur. 1898 6 september 1938 Veertigjarig regeringsjubileuo van H.M. Koningin Wilhelmina Feest in Nederland. Feest Venray. De feestelijkheden wordei ingezet met op maandag 5 sep tember om 19.30 uur taptoe dog de Venrayse harmonie. Dinsdai 6 september 10.30 uur aubadt door de diverse jeugdorganisa ties met om 14.00 uur een feeste lijke optocht door het dorp va: praalwagens en groepen. 0 woensdag 7 september om 14.0 uur kinderoptocht met bloemen corso door de schoolgaand! jeugd van de hele gemeente Daarna vertrekt men naar he sportterrein aan de Leunseweg waar de kinderen een traktatie zullen ontvangen. Op het terrein vinden divers kinderspelen en wedstrijd» plaats. Voor een muzikale bijdra ge zorgt de fanfare Genoegen uit Oirlo. Van de deel nemers aan de kinderoptock wist de familie Van Aarssen ui de Patersstraat met deze fraai] L inzending een eerste prijs halen. Achter de met bloemen ver sierde praalwagen zien v.l.n.r.: Ans Derksen, Mie Wijnhoven en Mia van Aarssen Tussen de bloemen: Willy va Aarssen en vooraan Jacqelien en Teng van Aarssen. Jan v.d. Putte Venrayse Vrouwenraad Interessante discussies, (ont)-span- ning met een politiek tintje, kom en maak het mee tijdens het 4e Lagerhuis-debat in Venray, op don derdag 21 september in de foyer van de schouwburg. Wellicht heeft u, na alle goede voor beelden van de afgelopen jaren, de smaak te pakken en wilt u dit jaar ook meedoen als debator. De stellingen, waarvan er een aantal door een inleider nader zullen worden toegelicht, behan delen de volgende thema's: 1. Kinderopvang - taak voor ouders over heid maatschappij? 2. De komst van een asielzoekerscentrum; 3. Venray dorp of stad - wat doen we met de (groe ne open) ruimten, laten we de inrich ting en de advisering daaromtrent over aan externe adviesbureaus; 4. Wat bete kent het vrije sluitingsuur van horecage legenheden; 5. Hoe 'klantvriendelijk servicegevoelig' is de gemeente Venray? 6. De besluitvorming omtrent Zondag 17 september Op zondag 17 september organiseert de VZO Heide, Leunen, Merselo. Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn weer haar jaarlijkse fietstocht. De rustplaats is allereerst bij Groenvoorziening De Gunhoek in Oirlo en later in de route bij Staatsbosbeheer, waar men even kan uitrusten, rondkijken en waar men een consumptie aangeboden krijgt. Gestart kan worden tussen 11.00 en 13.30 uur bij Herberg de Peel in Ysselsteyn of bij Zaal Martens in Leunen. Het is een recreatieve fietstocht, waarbij ook enkele vragen beantwoord kunnen worden, kortom een leuk uit stapje voor het hele gezin. De tocht is ongeveer 35 tot 40 km lang (voor de liefhebber is een verlenging van onge veer 10 km uitgezet). Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,- (kin deren tot 12 jaar 2,50) en de opbrengst is dit jaar bestemd voor de Zonnebloemverenigingen in onze dor pen. We hopen dat het zondag lekker fiets weer zal zijn zodat velen kunnen genie ten van deze mooie fietstocht. eindelijk is het dan zover. Na jaren- lange voorbereidingen wordt a.s. maan dag gestart met de verbouwing, moder nisering en geringe uitbreiding van wijkgebouw 't Schöpke. Vanaf die datum is het wijkgebouw gesloten. Als alles meezit gaat dit ongeveer drie maanden duren. Het streven is daarbij gericht op een heropening rond Kerstmis. Tot die tijd kunnen alle vaste gebruikersgroepen terecht in het Spaans Centrum onder de Coninxhof. Aankomend weekend volgt de 'ont ruiming' van het wijkgebouw zodat de aannemer a.s. maandag ongestoord kan beginnen. Voor deze ontruiming is ove rigens nog enige hulp welkom. Degenen die daarbij willen meehelpen worden verzocht zich a.s. vrijdagavond om 19.00 uur te melden bij 't Schöpke. Daarnaast is ook na de verbouwings werkzaamheden de nodige zelfwerk zaamheid vereist bij de herinrichting van het gebouw. Hiervoor zoekt de wijkvereniging nog vakkundige assis tentie, met name van schilders, interi eurbouwers en timmerlieden. Iets voor u. laat dit dan even weten aan Hans Beterams, lel. 587007. de invulling van het gebruik van de Vredeskerk. Wanneer men zich aanmeldt als deba tor worden de exacte stellingen een paar dagen van te voren toegezonden, zodat men zich. indien gewenst, wat kan voor bereiden. Doet u mee? Laat het ons snel weten. Bel Jos van Soest, tel. 0478- 583445 of Leonie Cals, tel. 0478- 546667 (privé) of 0478-553000 (werk). Gezien de ervaringen van vorige jaren zullen maximaal 14 tot 16 personen kunnen deelnemen, zodat de 'spreektijd' wat beter verdeeld kan worden. Wij verwachten de aangemelde deba- tors donderdag 21 september om 19.00 uur in de foyer van de schouwburg, ter nadere kennismaking met de presentator (Gerard Thijssen) en om eventueel een keer proef te draaien. Ook zal dan de regie van de avond worden doorgespro ken. De jury wordt dit jaar gevormd door twee ervaringsdeskundigen, name lijk Patrick v.d. Broeck (winnaar 1998) en Petra v. Duynhoven (winnaar 1999). De entree is gratis (voor vrouwen én mannen). Vanaf 20.00 uur kan het publiek een plaatsje zoeken op de publieke tribune. De eerste stelling wordt geponeerd om 20.30 uur precies. U bent van harte welkom. Na een mislukte poging om op zondag 27 augustus onder grote belangstelling een vijf-tal heteluchlballonnen te laten opstijgen vanaf het grasveld bij de Grote Kerk moest deze poging gestaakt worden vanwege het plotseling slechter worden de weer. Telefonisch contact met de meteorologische dienst op Schiphol voorspelde een opkomende onweersbui vanuit het westen. Reden om de reeds uitgerolde ballonnen weer in te pakken. De deelnemers restte niets anders dan huiswaarts te keren. Volgens de organi satie komt een dergelijke afgelasting slechts 1 op de 10 keer voor. Reden voor Dans en Partycentrum Janssen die deze tocht georganiseerd had in het kader van 'Venray de lucht in' voor het goede doel, t.w. een financiële bijdra ge te leveren voor het herstel van de ver lichting van de Grote Kerk, dit evene ment op een later tijdstip te doen plaatsvinden. Welnu zaterdag 16 september en vrij dag 29 september zullen alsnog een aan tal heteluchtballonnen opgelaten worden. Op beide dagen wordt er vanaf 17.30 uur opgebouwd, waarna een half uur later de eerste kunstwerken boven het centrum van Venray zullen zweven. Vanwege de grote belangstelling zal er het volgende jaar weer een datum geprikt worden waarop men deze unieke ervaring mee kan maken, we houden u op de hoogte. In de hele regio gaan deze weken weer zo'n honderdtal groepen ouderen van start onder de naam MBvO - Meer Bewegen voor Ouderen. In de gemeente Venray met gymnas tiek en volksdansen en zwemmen in De Sprank. Deze activiteit valt onder de verant woordelijkheid van de Onderneming voor Zorg en Welzijn Synthese. Voor inlichtingen waar welke activi teiten plaatsvinden en hoe laat, wat de kosten zijn, waar nog plaats is e.d. kunt u bellen naar Synthese, tel. 0478- 517317. Vraagt u even naar Kees Moerkerk. Test uw agrarische kennis In het kader van de week van het plat teland organiseert de Limburgse Land en Tuinbouwbond een spraakmakende land- en tuinbouwquiz op koopzondag 17 september van 11.00 tot 17 .00 uur. In een tent op het Schouwburgplein zullen vijf pc's worden opgesteld waarop jong en oud zijn kennis kan testen voor de land- en tuinbouw en de producten die ze voortbrengt. De meerkeuzevragen zijn naar moei lijkheidsgraad ingedeeld in drie leef tijdscategorieën: Groep 1: t/m 10 jaar; Groep 2; 11 t/m 14 jaar; Groep 3: 15 jaar en ouder. Bij voldoende score wordt eenieder beloond met een 'Certificaat van Bekwaamheid' en een versnapering van eigen bodem. Tevens laten verschillen de agrarische bedrijven zien wat zij doen op het gebied van agrarische pro ductie en agrotoerisme. Aanwezig zijn onder meer: Stichting 'Blij met een ei', ter promotie van het ei en eiproduciei 'On tour naar de boer', die met een hui: kar excursies organiseert naar agraii sche bedrijven in de regio; Stichtin 'Agro-toerisme', Bekijk, Beleef en Pra de Noord-Limburgse gastvrijhei, Stichting "Varkensvlees lekker hé',d ook u diverse varkensvleesproducit laat proeven. De officiële opening zal om 13.00i geschieden door de promotor van land- en tuinbouw in de regio, pasta 2 M. Jenniskens uit Ysselsteyn. Tevci zal het nieuwe logo: "n rundje um'vi de Stichting Agro-toerisme gepresa j teerd worden aan het publiek. Dit logo ontworpen door kunstenares/bom Maria Gevers uit Ysselsteyn. De 'Week van het platteland' is jaarlijks terugkerend evenement bevordering van de relatie tussen prodt cent en consument van agrarische pre ducten. Stichting Blij met een Ei staat op koopzondag 17 september met een informatiebestand op Land- en Tuinbouw Digitaal in Venray. Legpluimveehouders uit de regio staan klaar om alle brandende vragen van het publiek over de legpluimvee- sector te beantwoorden. Ook kan men er surfen op de internetpagina van de Stichting: www.blijmeteenei.nl. Land- en Tuinbouw Digitaal is een initiatief van de LLTB (Limburgse Land- en Tuinbouw Bond) en wordt gehouden op het Schouwburgplein, van 11.00 tot 17.00 uur. Land- en Tuinbouw Digitaal wordt gecombineerd met een boekenmarkt. Het wordt rond de middag officieel geopend oor pastoor Jenniskens uit Ysselsteyn. Het publiek kan in de tent deelnemen aan een spraakmakende land- en tuinbouwquiz. Rondom de tent zijn presentaties van de Stichting Varkensvlees Lekker hé, On tour naar de Boer en de organisatie Agrotoerisme. Voor de kinderen zijnt landbouwhuisdieren aanwezig. Ec joekskapel verzorgt de muzikale omlijs ting. Land- en Tuinbouw Digitaal won georganiseerd in het kader van de Weel van het Platteland. Deze wordt gehot den van 15 tot en met 24 september. STICHTING BLIJ MET EENI Stichting Blij met een Ei geeft vooi lichting over de legpluimveehouderij Nederland en organiseert de dialoog tij sen de sector en de maatschappij Stichting wil hiermee een duurzame economisch sterke legpluimveesec bevorderen, gebaseerd op wensen uit i maatschappij. De Stichting maakt dat bij geen onderscheid naar huisvestinj systemen voor legkippen. Het bestf van de overkoepelende Stichting wc gevormd door vertegenwoordigers de vijf regionale Stichtingen Blij een Ei. Venray 56 jaar geleden bevrijd Op zondagmorgen 17 september organiseert de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. voor de zestiende keer op rij de tradi tionele Herdenking op het Britse Oorlogskerkhof aan de Hoenderstraat. Het is precies 56 jaar geleden, in oktober 1944 dat de eerste Britse bevrijders het bezette Venray betraden. Voor de zestiende keer op rij zal de organisatie van deze inmiddels traditio nele Herdenking in handen zijn van de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. Ceremoniemeester Henny Meijer zal voor de zestiende maal vele gasten welkom heten alsmede de vele medewerkenden. Onder de gasten een gezelschap Britse bevrijders uit de streek Maidenhead/Winsor, terwijl ook enige Britse oorlogsweduwen aanwezig zijn. Ook Nederlandse oud-strijders zul len aanwezig zijn. Medewerkenden zijn burgemeester drs. J.F.A.B. Waals, die een 'ln Memoriam' zal uitspreken, terwijl pas toor em. J. Maesen een korte preek zal houden. Muzikaal zal het geheel worden begeleid door de dames van zangvereni ging Venrode en fanfare De Dorpsklank en de heer Pieter v.d. Vorle met m( Kylian Bartels zullen op doedelzak indringende 'Flowers of the Forest' tc gehore brengen. De signalen 'The Lai Post' en 'het Reveille' worden gespeel door trompettiste mej. Jolanda Classens De Erewacht zal worden ingenomt door KLU-militairen van de Groe Geleide Wapens GGS De Peel terwijl i bloemen zullen worden aangereikt doo leden van Scouting Venray, die dez taak eveneens reeds 16 jaar vervullen, Na afloop zullen alle gasten in i kantine van Inalfa worden uitgenodigl r waar Venrode een klein koffieconcfl E zal geven aan de Britse bevrijders. D 5: vele gasten uit het Verenigd Koninkrij 'm zullen het bewijs leveren dat gedurem F de afgelopen 16 jaar vele vriendschaf t pen werden verstevigd. Tevens zulk de Britse gasten, die hebben aangegeve dat dit wel eens hun laatste bezoek zo kunnen zijn, worden verrast met afscheidscadeau, een spontaan initiatie uit de Venrayse bevolking. De organiserende Wapenbroeder hopen dat vele bewoners uit Venray eJ bij deze traditionele herdenking aanWl zig zullen zijn. Aanvang 11.00 uurpr'

Peel en Maas | 2000 | | pagina 24