1 De Toverbal wil veilige schoolroute Venray steunt initiatief Horst en provincie Harold LENSSEN Literair Café op ■boekenbeurs Formule 1-auto Damon Hill te zien in Venray '-L Regio kalender 10.000 boeken wachten op nieuwe eigenaar Gemeente: 'Ruimte voor ruimte' zonder verlies PEEL EN MAAS 5EZORGEN? Omroep Venray Vier mille voor basisschool De Foekepot Collecte Dierenbesche rming 3inai PEEL en maas donderdag 14 september 2000 - Pagina 11 '34 extra woningen aanwezig ijjct, Uit eerste berekeningen ten anzien van de financiële haalbaar- ieid blijkt dat realisatie in eigen >00 beheer, binnen de randvoorwaarden tan budgettaire neutraliteit, moge- ijk zou kunnen zijn. Wij zijn er, ianwege risico-spreiding en priori- •itsstelling ten aanzien van de mm Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met projectontwikkelaars kunnen «rond kopen van de gemeente enray en daarop 34 woningen irijs bouwen voor boeren die in het kt>der van dc re8elin8 'Ruimte >00 voor ru'nlte' met ^un l>ecirijf mn stoppen- 'Op basis van een grondige analy- 0 se (ruimtelijk, milieuhygiënisch, ^00 jnancieel-economisch) komen wij ot de conclusie dat de fysieke nogelijkheid voor de realisatie van amtelijke capaciteit, voorstander van de extra contingenten door een projectontwikkelaar te laten realise ren". schrijft het college in een voor stel aan de gemeenteraad. EXTRA WONINGEN In andere gemeenten hebben pro jectontwikkelaars te kennen gege ven bereid te zijn de risico's volle dig over te nemen in ruil voor de mogelijkheid deze extra woningen te realiseren. De regeling 'Ruimte voor ruimte' is onderdeel van de reconstructie van de intensieve vee houderij. Agrariërs die stoppen met hun bedrijf, krijgen van de overheid een vergoeding per dier en van de provincie en gemeenten krijgen ze geld voor de sloop van hun stallen. Bovendien mogen de agrariërs een huis bouwen, op hun eigen erf of op een andere locatie. Met de regeling Ruimte voor ruimte' worden vele doelen gediend. Het biedt de mogelijkheid om te bewerkstelligen dat het mestoverschot wordt teruggedron gen en hel biedt tevens een goede mogelijkheid om een opwaardering van het buitengebied te bewerkstel ligen door het slopen van overtolli ge stallen. Het levert daarmee dus een ruimtelijke en landschappelijke verbetering op van de kwaliteit van het buitengebied. Hierdoor wordt mede voorkomen dat allerlei onge wenste hergebruikfuncties in de leegstaande stallen kunnen plaats vinden. En dat in principe met gesloten beurs: de gemeenten moe ten de boeren een sloopvergoeding betalen, maar verdienen dat geld als het goed is met de verkoop van bouwkavels aan diezelfde boeren weer terug. Omdat hel om grote bedragen gaat, zijn de gemeenten daar niet gerust op. In Venray heb ben zich boeren gemeld die samen 34.000 vierkante meter stal slopen. Dat kost de gemeente Venray 6,8 miljoen gulden, een bedrag dal de gemeente met de verkoop van 34 extra bouwkavels moet zien terug te verdienen. Maar het geld moet eer der betaald worden dan dat het wordt terugverdiend, en dat risico wil de gemeente niet lopen. Om die redenen wil Venray de 34 woningen in handen van projectontwikke laars) geven. Die kunnen volgens de gemeente Venray wel winst maken. Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray 'n Wandeling dur 't Rooise and We gaan voor de laatste keer naar cRouwkuilen in Ysselsteyn. We omen bij het proefstation waar als roef de grond afgeschermd is om e voorkomen dat de bomen in dat [geschermde stukje regenwater rijgen. Waarom dat is hoort u vol- :nde week. Aan de overkant van Rouwkuilenweg ligt ook nog een ukje bos waar veel verschillende innen staan en als we daar dan eer uitkomen neemt Jan Michels, dsvan het IVN Geijsteren-Venray is mee naar een eik met een pro- ssierupsen nest waar hij veel over eet te vertellen. Natuurlijk is er ok deze donderdag weer een enrods Ketierke. 'n Wandeling dur Rooise Land wordt uitgezonden donderdag van 18.00 tot 19.00 ir. maandag"tussen 18.00 en 19.00 iv wordt het programma herhaald Ger gedoan/ Waar zijn de troubadours ibleven? 't Kumt Vaneiges was al eerder >3 februari j.l. te gast, maar nu amen zij weer terug om live het ;n en ander ten gehore te brengen, et repertoire komt gedeeltelijk sereen met wat bij veel zgn iederenlafels ten gehore wordt ibracht. De groep bestaat uit 5 zan- :rs en deze zingen met begeleiding in 2 accordeonisten Donderdag 20.00 - 22.00 uur Praatcafé" Op zondag 17 september komt muit het Theatercafé De Artiest eer het radioprogramma Praatcafé. aatcafé is een programma waar lerlei verschillende onderwerpen [sproken kunnen worden. Dat kan in cultuur, politiek of andere ituele onderwerpen. Natuurlijk is 'ook live muziek en het column tewel de week van En in elk aatcafé draagt kroegdichter erdenibelt een gedicht uit eigen erk voor. Het programma wordt 'e uitgezonden en begint om 11.00 ir. Het Theatercafé is open, u bent "publiek van harte welkom! Leerlingen overhandigen rapport aan wethouder Driessen Om de leerlingen van basis school De Toverbal aan de St. Ursulastraat 15a te Venray zelf op het gevaar van de school- en thuisroute te wijzen kan op school een educatief programma worden opgezet. Die suggestie doet 3VO afdeling Venray in haar rapport 'Nieuwe veilige schoolroutes van en naar basisschool De Toverbal in Venray'. Maandagavond voor aanvang van de commissie Stedelijk Beheer overhandigden drie leerlingen van de school het rapport én een tover bal aan verkeerswethouder Driessen en de leden van de commissie Stedelijk Beheer. De verkeersveilig heidsorganisatie denkt daarbij aan het onderzoeken van de school- thuisroute door de leerlingen van de bovenbouw van de school. Met ingang van dit jaar fietsen en lopen ook de leerlingen van de voormalige basisschool De Kemp aan de Kruilweg naar de fusieschool aan de St. Ursulastraat. 3VO zou graag zien dat de leerlingen zelf de knel punten in kaart brengen. 'Van de meeste knelpunten wordt dan een lesprogramma samengesteld, door Drie leerlingen van De Toverbal overhandigden maandagavond het rapport én een toverbal aan wet houder Driessen. middel van zelf gemaakte dia's. Tevens zou een soort verkeersspel voor de onderbouw kunnen worden gemaakt, waarin de gevaren en risi co's worden meegenomen', aldus 3VO. OUDERS Ook de ouders van de leerlingen moeten volgens het rapport gewe zen worden op de risico's. 3VO acht het wenselijk dat er een verkeersbri- gade wordt opgericht. Tn de toe komst zal de behoefte aan een der gelijke brigade alleen maar toenemen, omdat het aantal leerlin gen naar verwachting zal verdubbe len als De Brabander vorm en bewoning begint te krijgen', stelt 3VO in haar rapport. Ook zou de organisatie graag zien dat aan de ouders een haal- en brengroute (richting zuid-noord) voor auto's zou worden aangegeven om de ver keersstromen in de Pastoor van de Gaetstraat te regelen. Ook aan ande re verkeersgebruikers wordt aan dacht gevraagd voor de schoolgaan de kinderen. 3VO hoopt aan het einde van het jaar vier attentiebor den te mogen plaatsen, waarop de school- en thuisroute van de leerlin gen onder de aandacht wordt gebracht. ONVEILIGE PUNTEN De schoolroute die de leerlingen dagelijk lopen en fietsen is op meer dan tien punten onveilig. In het rap port worden een aantal verbeterin gen voorgesteld. Met name de kruis punten Rooseveltstraat/Merseloseweg. Berg weg/Hoenderstraat/S t. Ursulastraat zijn volgen het rapport van 3VO onveilig. Eén van de aan bevelingen is dan ook om deze kruispunten, alle met een voorangs- situatie, om te vormen tot gelijk waardige kruisingen, waardoor automobilisten snelheid zullen min deren. Ook de oversteekpunten Westsingel/Kruitweg, Kempweg en St. Ursulastraal/Pastoor van de Gaetstraat vormen een gevaar voor de leerlingen. Ook pleit 3VO voor het aanbrengen van trottoirtegels met de tekst 'schoolroute'. PEEL EN MAAS on line w w w. v anderiimmck hof. n 1/ nieuws Het Literair Gafé Venray-regio staaf aan de vooravond van de start fin het nieuwe seizoen. Zondag 17 september presenteert het literair ifé het programma tijdens de Venrayse boekenmarkt op het Jmiirvburg, Vertegenwoordigers van deze regionale literaire vereni- I uig geven tekst en uitleg over het programma* verhalen over dc aeti» deiten in het verleden en geven graag informatie over andere activi- jl«n die de vereniging organiseert. Bovendien zijn in stand nummer n 3 hoeken te koop die het Literair Café Venray-regio de afgelopen - Bfen op de markt heeft gebracht. Het nieuwe programma van de regionale literaire vereniging ziet er ïdeiorn gevarieerd. Zondagmorgen 24 september wordt het startsein léven om i 1.30 uur in het Theehuis in het Venrayse Odapark met een ijzoiidcre litcrair-mu/ikale serie Spiögh'lingh ende Vermaeek genaamd aiadise Regained van de Heidense voordrachtkunstenaar Pierre Wilms, 'nsdag 14 november is Koos van Zomeren 's avonds ie gast in De Witte wvc te Venray en 20 maart komt Manon Uphoffnaar Veurav. Herman °di is re gast bij het Literair Café Venray-regio op woensdag 30 mei, ineens in de Witte Hoeve. Bijzonder is dit jaar een literair-muzikaal programma met gedichten van iemand minder dan Anna Enquist in samenhang met preludues van aopin door een van Nederland beste pianist fvo Janssen. Dit is een uniek 'Jgnumna dat zijn premiere beleeft in het Amsterdamse concertgebouw hij wijze van hoge uitzondering voor een keer uitwijkt naar tic ptovin Naar auuieüdmg van het verschijnen van liet boek 1'Van' Santander haar stander van de Venrayse oud-pWfvviclrenner organiseert het Literair we in het najaar nog een bijzondere literaire avond Verleden jaar lan dde het Literair Café Venray-regio in samenwerking met de volksmu- Ekgroep Mallemoer een speciaal kernprogramma. Gezien de vele posi- ïve reacties op deze samenwerking is besloten deze te prolongeren op ''Bag 10 december met een poëzie Kerstprogramma, Gedichten en zang loeien elkaar op 'die zondagmorgen in De Vri is re 'Hoeve ari: Natuukb jk aara m ook Uil seizoen dc wedstrijden om de RsatLeUge Roos, zijn er spe ll schrijvers- en poëziekringavonden voor mensen die craag spelen met «te.taal. Exclusief bij Autobedrijf Van Haren Dc Formule 1-auto waarmee Damon Hill in 1997 uitkwam voor Arrows is van donderdag 21 tot en met dinsdag 26 september te zien bij Autobedrijf Van Haren aan de Raadhuisstraat 38 in Venray. Een unieke kans voor de grote schare liefhebbers van de Formule 1-sport om één van de meest spectaculaire auto's ter wereld met eigen ogen te aan schouwen. Wereldkampioen Damon Hill maakte in 1997 de overstap van Williams naar Arrows. In mei van dat jaar verbeterde topontwerper John Barnard zijn auto. wat onder andere resulteerde in een tweede plaats voor Hill tijdens de Grand Prix van Hongarije. De presentatie van Hills Formule 1-bolide bij Autobedrijf Van Haren in Venray maakt onderdeel uit van de 'BBS Formule 1 Tour' die dit jaar door Nederland trekt. De Nederlandse importeur van dit exclusieve wielenmerk, Continental Banden Groep B.V., biedt in het jaar 2000 ruim vijftig garages en dealers door heel Nederland"de kans een Formule 1-auto te exposeren. KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum De Euro Overal hebben mensen het al over de EURO. In de krant, op de radio en op de televisie. Want op 1 januari 2002 verdwijnt de gulden en komt de euro hiervoor in de plaats. Wat is de euro waard en hoe zien de munten en de biljetten eruit, komt tijdens deze voorlichtings avond aan de orde. Omdat het belangrijk is dat u snel (de gulden verdwijnt al op 28 januari 2002) en gemakkelijk met de euro leert omgaan wordt u deze bijeenkomst gratis aangeboden omdat de RABO BANK geld ter beschikking stelt om deze voorlichtingsbijeenkomst te kunnen laten uitvoeren. U dient zich voor deze bijeen komst die wordt gehouden op dins dagavond 26 september WEL aan te melden via de Volksuniversiteit Venray e.o., tel. 0478-580185. Initiatief voor landelijke vestiging onderzoeksinstituut in Horst De gemeente Venray onder steunt het initiatief van de provin cie Limburg en de gemeente Horst voor realisatie van de cen trale vestiging van het Praktijkonderzoek Bloemisterij en Glasgroente (PBG) voor ons land, in Horst. Het college van b en w van Venray acht de centrale vestiging op de huidige locatie van PBG Zuid Nederland van grote betekenis voor de verdere ontwikkeling van het tuinbouwcomplex Zuid Nederland. Het college heeft haar standpunt deze week bekendgemaakt aan minister Brinkhorst van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Door de voorgenomen reorganisatie binnen het PBG wordt bekeken welke loca tie het meest geschikt is als nieuwe, centrale vestiging. De provincie Limburg en de gemeenten Venray en Horst pleiten voor een verster king van de reeds bestaande PBG proeftuin in Horst. De proeftuin sluit in de visie van het Venrayse college prima aan bij het daar aanwezige kennis- en onderzoeksnetwerk ten dienste van de tuinbouw in Zuid-Nederland en het aangrenzende Duitsland. De grensoverschrijdende samenwer king vanuit het PBG met het aan grenzende tuinbouwcomplex van Nordrhein-Westfalen acht het colle ge van belang voor het versterken en internationaliseren van de sector. Tenslotte biedt de gemeente Venray haar ervaring rond de (herhuisves ting van medewerkers van het PBG. Venray refereert hierbij aan haar ervaring bij de vestigingen van bedrijven zoals Nestlé en Tasko. Venray geeft aan dat zij deze kennis graag wil inzetten 'om de nieuwe, centrale vestiging binnen de regio te krijgen. Het fonds 'Speel op Zeker' (een samenwerkingsverband van het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton en het VS B Fonds) heeft een bedrag van 4000 gulden toegekend aan basisschool De Foekepot in Venray. Het bedrag is bestemd voor uitbrei ding van de speelplaats en het aan schaffen van enkele nieuwe speel toestellen. Mede dankzij genoemde bijdrage is het plan de afgelopen weken gerealiseerd. Er is een twee de grote zandbak bijgekomen en maar liefst drie nieuwe speeltoestel len geplaatst. Daarnaast zijn bestaande toestellen aangepast aan de wettelijke eisen van dit moment. Een groot deel van de ruim 300 leer lingen maakt dagelijks met veel ple zier gebruik van de nieuwe situatie. Buiten schooltijd kan ook de overi ge jeugd uit de wijk onder 12 jaar naar hartelust klimmen en klauteren. Peel en Maas is een blad dal zich richt np Venray en directe omgeving. We willetionze lezers cdiiéf Ae elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsom ming van evenementen en acti- i iteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactione le kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 16 september: In Perron 55 in Venlo treedt de Engelse hkabund Hotknives op. Het concert begint om 21-00 uur. Zaterdag 16 september: Zorgboerderij Wienes in Hegelsbm zet zijn deuren open voor iedereen die eens een kijkje wil nemen op een zorgboerderij en pluim veebedrijf. Hen bedrijf aan de hagelkruisweg 20 is open van 10.00 tot 16,00 uur. riuv2m, j:w :v wv; ;;n'/ -v:=... tem her: In Miisheek vindt de tweedaag se expositie Kenrmisfp plaats. Meer Uau honderd professionele keramisten uit een tiental landen van Europa en daarbuiten stellen twee dagen lang tijdens deze renuior;.j Zondag 17 september: Perron 55 in Vonio presenteert voor de derde keer haar wereid- muziekmMdag 'A cultural expe rience'. Dit keer vindt een concert ros/danseres Minyeshu f Kille Tedhi en haar 'begeleidingsband Chewata. Het concert begint om 16.00 uur. Zondag 17 september boekenmarkt in Venray De Kiwanisclub Venray heeft inmiddels meer dan 10.000 boe ken verzameld, uitgezocht, gese lecteerd, geordend, geprijsd, gerubriceerd etc. voor de boeken markt, die zondag 17 september georganiseerd wordt op het Schouwburgplein te Venray. Deze boeken zullen worden aan geboden via 15 kramen, bemand door leden van Kiwanis en/ of hun echtgenoten. Boeken van allerlei kaliber, romans, detective, oorlogs boeken, religieuze boeken, boeken over sport etc. De netto-opbrengst van deze boeken gaat naar de Bibliotheek in Venray voor de aan schaf van 'grote letterboeken' voor met name senioren. Door opgelegde bezuinigingen kan de bibliotheek 70.000 gulden minder besteden aan de aanschaf van boeken. Dit komt bij bepaalde groepen hard aan. Kiwanis Venray wil de de bieb hel pen om eerdergenoemde boeken toch te kunnen aanschaffen. Verder zullen er op de boekenmarkt van de Kiwanis nog twintig kramen ver schijnen van professionele verko pers en particuliere verzamelaars, zodat er op het Schouwburgplein voor ieder wat wils is. Voor de gezelligheid heeft Kiwanisclub Venray beslag kunnen leggen op de Venrayse Muziekkapel De Muziekmakerij voorheen de veer tien man sterke joekskapel Blaos um op. Deze muziekmakers hebben hun naam gewijzigd, omdat hun muziek uitgebreider is, dan die van een echte joekskapel. Joeks maken ze echter genoeg. De kapel bestaat op 15 september 2000 precies 22 jaar. Naast hun optreden op deze Kiwanis boekenmarkt zullen de muziekmakers dit jubileum vieren met een groot concert in de Schouwburg van Venray op 1 okto ber 2000 samen met de Venrayse hofkapel. Verder heeft het Venrayse bureau Sintvid dit jaar een heuse videoclip gemaakt van deze jubile rende band. Naast de Kiwanis boe kenmarkt zal op het Schouwburgplein, tijdens de open koopzondag, ook de LLTB zich manifesteren met 15 kramen, een kinderboerderij, etc. De Kiwanisboekenmarkt heeft niet de grootte van Deventer of Bredevoort. maar wel de gezelligheid van Venray, waai- voor elk wat wils is. De Dierenbescherming afdeling Venray en omstreken, waaronder ook uw gemeente valt, is dringend op zoek naar enthousiaste dieren vrienden die willen helpen met col lecteren. De Dierenbescherming collecteert dit jaar in de week van WereldDierendag van 1 tot en met 7 oktober. Collectanten kunnen zich telefo nisch aanmelden bij de afdeling Venray e.o. van de Dierenbeschermina op tel.nr. 077- 3987296.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11