Gemeente neemt facturering diftar zelf ter hand Twee Leunse schapen nationaal kampioen Succesvolle Veltumse Dagen Veldpraot naam wijkkrant Jacob en Jolande getrouwd Maarten Simons nieuwe slager in Veltum PEEL EN MAAS BEZORGEN? Lezing over emigranten Bijdrage Julianafonds voor Speel-o-theek Controles Verloren medicijnen Thema bijeenkomsten "Leven met de dood 'Uit' dineren 'Thuis' Ook uw maat in bad kameru i tvoeri ng L DE GROOT B.V. peel en maas donderdag 7 september 2000 - Pagina 9 De gemeente Venray gaat de facturering van de afvalstoffen heffing 2001 zelf regelen. Dat heeft het college van B en W dins dag besloten. Doelstelling van het factureringsproces diftar is het zorgdragen voor een zorgvuldig verlopend en voor de burger dui delijk factureringsproces, tegen een maatschappelijk aanvaardba re prijs. Na de problematiek die in 1999 en 2000 heeft gespeeld- en nog speelt- dient er volgens het college per 1 januari 2001 een factureringsproces te zijn opgezet dat kwalitatief goed is. Omdat uitbesteding tot teleurstel lende ervaringen heeft geleid en volgens het college naar verwach ting ook in de toekomst geen meer waarde zal leiden, heeft de stuur groep Diftar besloten de facturering vanaf 2001 door de gemeenten zelf te laten verrichten en niet meer uit te besteden aan een externe partner. EXTERNE PARTNER Medio 1998 heeft de gemeente Venray de keuze gemaakt om, samen met vijf andere gemeenten, diftar in te voeren in de gemeente Venray. Destijds werd tevens beslo ten om het gehele factureringspro ces uit te besteden aan het nutsbe drijf MEGA. Naast de financiële voordelen was de keuze mede geba seerd op het feit dat meeliften het grote voordeel had dat adres- en persoonsmutaties beter en sneller verwerkt konden worden. Burgers bellen bij een verhuizing immers meestal als eerste naar de MEGA om gas en elektra te blokkeren. MEGA kon de gemaakte afspraak van facturering per 1 januari 1999 niet waar maken. Uiteindelijk heeft AVL (later PMG) besloten de factu rering zelf ter hand te nemen. Tot op de dag van vandaag loopt dit proces verre van optimaal. Het door AVL (PMG) opgezette factureringsproces kende een aantal belangrijke tekort komingen zoals foute aanslagen, niet juist verwerkte mutatiegege- vens, foute definitieve aanslagen etc. Daarnaast zijn er nog proble men te verwachten met betrekking tot de (dwang)invordering van de afvalstoffenheffing. De heffing en invordering van de afvalstoffen heffing in eigen huis betekent een toename van de werkzaamheden bij de cluster belastingen van de gemeente Venray. De afvalstoffen heffing kan namelijk niet op de aan slag gemeentelijke heffingen wor den opgenomen. Voor de afvalstoffenheffing worden immers twee aanslagen verstuurd, namelijk een voorlopige aanslag en een definitieve aanslag. Tevens brengt het diftarsysteem meer mutatiegege- vens (ledigingsgegevens, container- gegevens e.d.) met zich mee. Op grond van ervaringscijfers in andere gemeenten die de facturering van de afvalstoffenheffing op basis van diiftar zelf uitvoeren, is en halve FTE voor deze extra werkzaamhe den benodigd. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Het Overkwartier van Gelre verzorgt in samenwerking met de Historische Werkgroep de Brede uit Maasbree op maandag 11 September 2000 in café Het Trefcentrum in Maasbree een lezing met als thema 'Emigranten uit Limburg en Oost-Brabant' (20.00 uur). De eerte dertig emigranten ver trokken in 1848 met drie zeilsche pen onder begeleiding van een priester naar Wisconsin in Amerika. Rond 1850 vertrokken de eerste émigranten uit Limburg en voegen rich bij die in 1848 vertrokken zijn. Maast dia's zullen er overzichtsvel- len tentoongesteld zijn over trouw akten, scheepslijsten, bidprentjes, townmaps (kadasterkaarten), fami liefoto's en dergelijke. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Ton en Jeanette Geurts opnieuw succesvol met Franse ras Bleu du Maine Afgelopen zaterdag togen Ton en Jeanette Geurts in alle vroegte naar Leiden. Zij hadden zeven schapen bij zich die meededen om het Nederlands kampioenschap voor stamboekdieren. En opnieuw viel het Leunse echtpaar in de prijzen. Met drie grote bekers voor twee nationale kampioenen plus nog een reserve-kampioenen kijkt Ton Geurts uiterst tevreden terug. "Nee, dit succes had ik zeker niet verwacht." Al sinds 1988 houdt Ton Geurts schapen. Het zijn niet de 'gewone' Ton Geurts met een van de win nende schapen. wollige beesten die her en der in de wei staan. Maar aan de Blankenberg in Leunen grazen zeventig ooien en acht rammen van het prachtige Franse ras Bleu du Maine. Het zijn heel bijzondere beesten met hun blauwe kop en blauwe poten. Wat ooit begon als een aardigheid is voor varkenshouder Ton Geurts inmiddels uitgegroeid tot 'een uit de hand gelopen hobby', zoals hij zelf zegt. :T Het eerste lustrum van het wijk- feest 'Veltumse Dagen' zit er weer op. De wijkvereniging kan daarbij terug zien op een geslaagd evene ment. Mede dankzij de inzet van ongeveer 60 vrijwilligers verliep het tweedaags programma gesmeerd. Ondanks het wat min dere weer op de zaterdag was de sfeer onder de vele deelnemers en bezoekers in en rond de feesttent op het speelterrein aan de Pettenmakerstraat bijzonder goed. Op zaterdagmiddag werd aller eerst een sportieve zeskamp gehou den lussen een twaalftal jeugdteams. Uiteindelijk gingen daarbij de teams van 'um 't Veldje' en de 'Pokemasters' met de eer strijken. Daarnaast kregen alle (ruim 100) deelnemers een herinneringsstan daardje uitgereikt. Na afloop van de jeugdzeskamp volgde een uiterst amusante en pro- I fessioneel opgezette playbackshow, met daarbij Jack van Els als 'Benny Buisman' in de hoofdrol en geassi steerd door de 'Waerkels' in de jury. Zij hadden de moeilijke taak om de winnares aan te wijzen uit de twaalf optredende solisten en meidengroe pen (helaas geen deelnemende jon gens). Uiteindelijk werd Sharon met Foolish Games van Jewel tot winna res uitgeroepen. Daarnaast werden ook hierbij alle andere deelnemers beloond voor hun inzet. Vervolgens werd de feesttent vrij gemaakt voor de receptie in verband met het 20-jarig jubileum van de organiserende wijkvereniging, waarbij M. Schapendonk als medeo prichter en eerste voorzitter nog eens terugblikte op het ontstaan van de wijkvereniging. Aansluitend op de receptie volgde een gezellige Veltumse Avond, waarbij de trouba dours onder leiding van Jack van Els voor een leuke stemming zorg den. Tevens vond daarbij de joker- presentatie plaats voor dé grote zes kampteams en verzorgden de captains (met teamassistentie) voor enkele ludieke playbackopvoerin- gen. De feestavond werd uiteinde lijk swingend afgesloten op muziek van Maduro. Op zondag werden de festiviteiten al weer vroeg hervat. Allereerst met een tweetal rommelmarkten (vol wassenen en jeugd) en de hobby- markt door Seniorenservice. De topattractie van de dag, ofte wel het pensglijden, werd volop benut door de jeugd. Gelukkig liet het weer de organisatie dit maal niet in de steek. Rond het middaguur ontbrandde een sportieve strijd tus sen een achttal buurt- en vrienden teams op de grote zeskamp. Uiteindelijk werd deze met een straatlengte voorsprong gewonnen door het team 'Hardeweg'. Na afloop volgde een gezellige nazit in en voor de feesttent, waarbij de Spaanse dansgroep Los Roscieros een wervelende show ten beste gaf. De wijkvereniging dankt de diver se voorbereidingscommissies en de vele vrijwilligers voor het verzette werk bij het opbouwen en oprui men, het spel-begeleiden, horecage- beuren etc. Voorts natuurlijk dank aan alle deelnemers van de zeskam pen scheidsrechters), de diverse markten, de EHBO-medewerkers, de leveranciers van materialen, Jack van Els Bubs, de Waerkels, Zuutjes An, Opanka en Los Roscieros. Uiteraard ook dank aan alle bezoekers en last but not least natuurlijk eveneens aan de vele sponsors van de Veltumse Dagen 2000. Het Juliana Welzijn Fonds heeft ƒ1.380,- toegekend aan Stichting Speel-o-theek Venray te Oostrum. De bijdrage is bestemd voor de aan schaf van compterapparatuur. Het Juliana Welzijn Fonds vindt het belangrijk, dat mensen zelfstan dig zijn en blijven, zich kunnen red den in de samenleving en in staat zijn daaraan deel te nemen; jonge ren die hun draai moeten vinden in de samenleving, mensen die zelf standig in hun eigen huis en omge ving oud willen worden, buurtbewo ners, die de handen ineenslaan en zich inzetten voor een leefbare buurt, dak- en thuislozen een kans geven op een menswaardig bestaan, werklozen en andere uitkeringsge rechtigden tot hun recht laten komen in de samenleving. Waar het in al die situaties om gaat, is dat mensen een volwaardig lid van de samenleving kunnen zijn, dat ze erbij horen. In 1999 verstrekte het Fonds bijna 1.750 bijdragen voor ruim 26 mil joen. Bijdragen voor bijvoorbeeld tijdelijke personeelskosten, investe ringen in inventaris en gebouwen, voorlichtingsprojecten, deskundig heidsbevordering, werkvernieuwing en de start van een organisatie. KEURING Afgelopen zaterdagochtend ver trok hij al om kwart over zes uit Leunen. Rond half negen arriveerde de familie Geurts met hun schapen in Leiden waar spoedig de keuring begon die tot 's middags drie uur duurde. "De schapen kunnen vrij goed tegen het reizen. Er was daar in Leiden van alles te doen. Want er waren ook rundvee en paardenkeu- ringen en er was een grote rommel markt bij." Ton Geurts behaalde de eerste plaats bij de rammen van anderhalf jaar met het schaap BNI304. Bij de oudere rammen vanaf twee jaar viel de Leunenaar zelfs dubbel in de prijzen. De zelf gefokte GM229, van vierenhalf jaar oud, greep de nationale titel terwijl een andere Leunse ram van 2,5 jaar oud in dezelfde klasse reservekampioen werd. Juist van dit laatste schaap had Ton Geurts het meeste ver wacht. Maar de strenge Frans keur meester was de Leunse fokker toch goed gezind. "Bij de beoordeling wordt gelet op de rug die recht en regelmatig moet zijn. Het schaap moet een diepblauwe kop en blauwe poten hebben. Daarnaast wordt gekeken naar de wolkwaliteit en naar de bespiering van het beest want dit ras is een wol/vlees schaap. En tot slot moet het schaap uitstra ling hebben en sterk op de benen staan", weet Ton Geurts inmiddels uit ervaring. Want hij heeft met zijn lievelingsdieren al heel wat keurin gen en kampioenschappen doorlo pen en niet zonder succes. Want de uitpuilende prijzenkast in huize Geurts spreekt boekdelen. GROTE SCHAPEN Het ras Bleu du Maine komt in ons land niet veel en heel verspreid voor. Het Nederlandse stamboek, dat in 1987 werd opgericht, telt 75 leden. Ton Geurts heeft beginjaren negentig verschillende dieren uil Engeland geimporteerd. De Bleu du Maines zijn grote schapen met een karakteristieke kop die hoornloos, onbewold, een diepblauwe kleur en donkerblauwe oren heeft die niet hangen. Het is ook een van de pro- ductiefse schapenrassen. Een ooi werpt gemiddeld meer dan twee lammeren. Naast de witte wol die van prima kwaliteit is, is dit weider- as ook bekend om zijn goede vlees kwaliteit. Al vanaf 1993 vallen de schapen van Ton en Jeanette Geurts regel matig in de prijzen. Alhoewel het telkens weer een verrassing is hoe de keurmeesters de beesten beoor delen. De GM229, GM staat voor Geurts Merselo, eindigde bijvoor beeld vorig jaar nog als laatste van de vier. Ton Geurts heeft zijn hart verpand aan de beesten. "Het zijn mooie schapen. De Tesselaars die je hier in de buurt veel ziet zijn vrij algemeen", vindt hij. De lammeren die hij fokt en weer doorverkoopt vinden vooral hun bestemming in Nederland en België. Ta Tijdens een verkeerscontrole op i sen' i 0,00 en 18.00 uur zes bekeu ringen uitgereikt, Tweemaal voor ■he; - i0 f C,-''. maal voor het tijden zondet APK, iv-,.u.= icri jijrión-ïiénrieï- verzekering en eenmaal voor het rijden tijdens ontzegging van de 'rijbevoegdheid. e— bi; W Een 36-jarige man uit Venray is vorige week woensdag vermoede lijk in de omgeving van de Stationsweg een apothekerstasje met medicijnen verloren. Op het tasje stond: Mayessquebb anatensol decamoat. In het tasje zaten 4 ampullen anatensol. De medicijnen tegen geestesaandoeningen kunnen bij ondeskundig gebruik gevaarlijk zijn. De politie adviseert de eventu ele vondst van deze medicijnen onmiddellijk te melden bij de poli tie. De commissie educatie van het district KBO Venray organiseert dit naj'aar een vijftal aantal bij eenkomsten rondom het thema "Leven met de dood." In elke bijeenkomst geeft een des kundige zijn /haar visie op een bepaald onderdeel van dit thema. Daarna is er steeds gelegenheid tot het stellen van vragen en het discus sieren met leeftijdgenoten over dat gene waar we vroeg of laat allemaal mee te maken krijgen. De data zijn: 5 en 26 oktober., 2, 16 en 30 november in de Kemphaan van 13.30u-16.00uur. De deskundi ge medewerkers zijn: een notaris, een arts, een pastoraal werker, Uitvaartondernemer en de Vrijwillige Terminale thuiszorg. Iedereen die 50 jaar of ouder is nodigen wij van harte uit deze bij eenkomsten bij te wonen. Aan de deelnemers wordt, voor de 5 bijeenkomsten, een bijdrage gevraagd van ƒ17,50, ïncl. een kopje koffie of thee. KBO leden krijgen op dit bedrag ƒ5,- korting. Aanmelding en informatie: Mevr. T. Reuling, tel.583015 (vóór 23 sep tember.) Aankomende maanden organi seert restaurant Eigen Wijze weer iets origineels. Op veler verzoek van gasten die van lekker kokkerellen houden, en graag in de keuken van ons restaurant willen spieken heb ben we een oplossing gevonden. Iedere dinsdag heeft onze chef kok Luc Schaeffers een 3-gangen menu voor ƒ42,50 in elkaar gezeF en tevens de receptuur uitgewerkt. Na het nuttigen van dit menu krijgt u dit uitgewerkt mee naar huis, alwaar u het in uw eigen keuken voor uw eigen gasten kunt presenteren. Dit menu zal gemakkelijk te bereiden zijn zonder dat u daarvoor de nodige vakkennis voor nodig heeft. Dus onze wijze is ook een beetje 'uw eigen wijze'. Ook voor de wildtijd hebben we iets 'lekkers' georganiseerd maar daar kunt u het beste even voor bel len. Deskundig van sloop tot finishing touch mvoB BOUW GARANT m ■MMg BH U laat zich in onze showroom uitgebreid adviseren bij het samenstellen van de badkamer van uw dromen. Maar hoe krijgt u die droom vervolgens thuis? Wees gerust. Ook voor de complete uitvoering: De Groot. I bouw - tegels - sanitair Groots in idee én uitvoering. Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 "Veldproat'. Zo luidt de naam voor de eigen wijkkrant voor de inwoners van de Sint Antoniusveld. Inzender van deze naam was Harm Basten. Zondag presenteerde de Wijkraad Antoniusveld zichzelf en haar beleid aan de inwoners en andere belangstellenden. De wijk raad bestaat uit Jody Curfs (voorzit ter). Anja Houben (vice-voorzitter). Vivienne Dinghs (penningmeester). Janny Niessen (secretaris), Bea Driessen (secretaris) en de bestuurs leden Theo Arts, Eric van Meyel, Ivo Niessen, Ferry Slamolen, Wim Thielen en Henk van Waayenburg. Jacob Lambert (45) en Jolande Segers (40) gaven elkaar vrijdag middag onder grote mediabelang stelling het ja-woord in de geheel gerenoveerde Mariakapel van Holthees. Het is het eerste burger lijke huwelijk dat in de kapel geslo ten werd sinds het historische gebouw van de gemeente Boxmeer de status van bijzondere huwelijks locatie heeft gekregen. Het bisdom Den Bosh onttrok in 1997 de uit de veertiende eeuw daterende kapel aan de eredienst. Het bestuur van de stichting die de kapel beheert, ver- rastte het kersverse bruidspaar en de gasten met een ballon met daarop een leuke tekst. Slager Bart Oomens (55) zal vooral zijn trouwe klanten gaan missen. Om gezondheidsredenen zag de Venraynaar zich genood zaakt om onlangs de deuren van zijn slagerij in het winkelcentrum Veltum te sluiten. "Maar gelukkig heb ik in Maarten Simons een prima slager gevonden die mijn zaak wilde overnemen. Maar het doet wél pijn, want de slagerij was vijftien jaar lang ook mijn grote hobby", zegt Bart Oomens In januari kreeg Bart Oomens van zijn huisarts te horen dat het 'niet goed' met hein ging. "Ik denk dat de hele renovatie van het winkelcen trum, waarvoor ik me elf jarenlang met hart en ziel heb ingezet, me niet in de koude kleren is gaan zitten. De energie was gewoon op." Ondanks de waarschuwing van de huisarts bleef de slager gewoon doorwerken, van 05.00 uur s'morgens tot 20.00 uur 's avonds. GEZONDHEID Maar in mei protesteerde het hart van Bart hevig en belandde hij op de intensive care van het Venlose zie kenhuis. "Tja, en als je daar ligt ga je toch wel nadenken. Ook de car dioloog vertelde me dat ik het rusti ger aan moest gaan doen. Natuurlijk kies je dan voor je gezondheid." En dus kwam de slagerij te koop te staan. "Maar al snel hoorde ik dat Maarten Simons, die als slager erva ring bij Slagerij Drabbels heeft opgedaan, een eigen zaak wilde beginnen. Het was snel rond. Voor mijn eigen gevoel is het fijn dat er een slagerij in het pand blijft zitten." Maarten Simons uit Boxmeer heeft ruim vier jaar ervaring opge daan in de zéér gespecialiseerde Slagerij Drabbels, zowel in de win kels als in de worstmakerij. Hij vond het tijd worden om op eigen benen te gaan staan en heeft per 22 augustus Slagerij Oomens in het winkelcentrum Veltium overgeno- Maarten Simons heeft twee weken geleden de slagerij van Bart Oomens overgenomen. PEEL EN MAAS on line www.vandennHiiiickhof.nl/

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9