Wonen Venray: huren zonder jaarlijkse huurverhoging Wethouder bezoekt Oostrumse sportvelden Heropening Berden Mode De Sprank geopend Subsidie voor Lokale Omroep Sluis Leder: Grandioze aanwinst voor Venray DE ZON IS ONZE BESTE REFERENTIE, NIET ZIEN IS KOPEN! ZONWERINGEN Kermis Oostrum niet op dorpsplein Jaarlijkse bedevaart naar Wittem Winkeldiefstal Contactavond stamboom onderzoek Nieuwe vorm van besturen Eén trainings accommodatie politie Havens levert paardenvoer voor Sydney OPENINGS AANBIEDINGEN ONS LEER HEEFT MÉÉR peel en maas donderdag 7 september 2000 - Pagina 7- Wonen Venray gaat als een van de eerste woningcoöperaties haar huurders de mogelijkheid bieden om een woning te huren zonder de jaarlijkse huurverhogingen. Na een geslaagd experiment met een aantal huurders van woningen op de Kempweg te Venray en het Dorpsplein te Oostrum, is beslo ten om alle huurders van deze nieuwe unieke mogelijkheid gebruik te laten maken. Steeds meer mensen kiezen bewust voor huren vanwege de voordelen ten opzichte van kopen. STATIONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 Wethouder Jan Driessen had het volgens Harrie Holtackers, voorzitter van de Dorpsraad Oostrum, dinsdagavond tijdens de dorpsraadvergadering in res taurant-bowling Venray zwaar te verduren. Heikel punt op de agenda van de .vergadering was de kermis in jflostrum. De gemeente Venray gaat de kermis ook dit jaar weer bij de Watermolen plaatsen, de inwoners van Oostrum wilden de kermis lie ver op het dorpsplein, in het cen trum van het dorp. "De gemeente geeft al reden op dat de ondergrond van het dorpsplein niet geschikt zou 'zijn voor de kermis, maar die onder grond is bij de Watermolen niet beter", meent Holtackers. "Logisch dus dat Driessen dinsdag nogal wat commentaar te verwerken kreeg. Wij hadden hem uitgenodigd om het de mensen zelf te vertellen en uitleg le verschaffen. Wij hebben alles gedaan om de kermis op het dorps plein te krijgen. De dorpsraad van Oostrum vindt het jammer dat de gemeente deze keuze heeft gemaakt, want uit een enquete bleek dat de inwoners de kermis liever op het dorpsplein zien. Dat is toch een stuk gezelliger." Op zondag 10 september vindt weer de jaarlijkse bedevaart naar Wittem plaats. Voor de mensen uit Venray en omgeving die mee willen vertrekt de bus om 8.15 uur bij het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat. Er is nog een twee de opstapplaats. Rond 8.30 uur stopt de bus ook bij zorgcentrum Het Schuttersveld aan de Bergweg, aarna zet de bus koers naar de id-Limburgse bedevaartplaats. Om 12.00 uur wordt in de kapel an Wittem een plechtige Eucharistieviering opgedragen met en zegening van het relikwie van heilige St. Gerardus. Om 15.00 indt er een plechtige middagdienst plaats gevolgd door de processie. Om 16.00 uur staan de bussen weer ereed om terug te keren naar enray. Opgave vooraf is niet nodig; de kosten bedragen ongeveer 5 gulden per persoon. Voor meer nformatie kunt u bellen met Myce fSurminski, tel. 0478-580080. De politie heeft dinsdag rond ,17.30 uur op de Gouden Leeuw een 37-jarige man uit Venray aangehou den op verdenking van (poging tot) inbraak en winkeldiefstal. De politie ging terplaatse na een melding over een mogelijke auto-inbraak en trof de 37-jarige. die voldeed aan het door een getuige gegeven signale ment, aan. Hij kwam net uit een winkel aan de Gouden Leeuw waar bleek dat hij een telefoon, een lijm- klemmenset en een luchtdrukhamer meteen totale waarde van fl. 138.90 bad ontvreemd. De man is voor "ader onderzoek in verzekering gesteld. Zo wordt het onderhoud van de woning uil handen genomen en kan men verhuizen zonder zich zorgen te hoeven maken over het vinden van een koper van de eigen woning. Ook zijn de financiële risico's van het huren van en woning beperkt. Want als het inkomen daalt is het in sommige gevallen soms mogelijk om huursubsidie te krijgen. NADEEL Huren heeft niet uitsluitend voor delen. Vooral de jaarlijkse huurver hogingen ervaren veel huurders als Woensdagochtend bracht wet houder Houba een bezoek aan het in aanbouw zijnde Oostrumse sportpark. Het ligt in de bedoeling dat voor volgend seizoen de drie verenigingen (voetbal, tennis en korfbal) het huidige sportpark De Spar verlaten. Aan de overzijde van de Sparrendreef herrijst momenteel een prachtige nieuwe accommodatie. Wethouder Jan Houba en wel- zijnsambtenaar Bert Suilen wilden wel eens met eigen ogen zien hoe de werkzaamheden vorderen. Vanuit de Oostrumse dorpsraad werd vier jaar geleden een onafhankelijke commissie gevormd die de nieuw- bouwactiviteiten begeleidt. Voorzitter Toon van Soest en secre taris Sjef Arts namen die taak op zich. Sinds de bouwvakvakantie zit er flink schot in de aanbouw van het Berden Mode, de speciaalzaak voor dames-, heren- en kinderkle ding aan de Grotestraat 23 in Venray is de afgelopen maanden rigoureus verbouwd. Daarbij is zowel het in- als exterieur in een eigentijds jasje gestoken maar zijn de karakteristieke elementen van het monumentale winkelpand bewaard gebleven. Roland en Monique Bloemen, de eigenaars van Berden Mode, zijn dan ook maar wat trots op hun geheel ver nieuwde zaak. Monique en Roland, broer en zus, hebben de modezaak twee jaar gele den van hun ouders, George en Agnes Bloemen-Berden overgeno men. Zij waren sinds 1968 geves tigd in de Grotestraat, alwaar toen Magazijn De Zon werd overgeno men. In de loop der jaren werd steeds meer gekozen voor speciali- een nadeel. Ze weten immers nooit van tevoren, hoeveel de huurprijs zal stijgen. Wat dat betreft is juist een eigenaar van een koopwoning in het voordeel. De hypotheeklasten staan voor een bepaalde tijdsduur vast en huurders weten dus precies waar ze aan toe zijn. Wonen Venray wil haar huurders ook deze zeker heid aanbieden en zij kunnen kiezen of zij hun huur voor een periode van vijf of tien jaar vast willen zetten. Met huurders die voor Huurvast kie zen wordt een vaste huurprijs afge sproken voor vijf of tien jaar. Wethouder Houba, Toon van Soest en ambtenaar Bert Suilen (v.r.n.l.) krijgen uitleg op de bouw. clubgebouw. De muren van de kleedlokalen zijn al op hoogte en momenteel wordt gewerkt aan de kantine. "Het loopt momenteel vol gens de planning. Het gras heeft enkele maanden terug wat last gehad van het warme weer maar het ligt er nu schitterend bij", stelt Toon van Soest tevreden vast. GEEN HAAST Het huidige sportpark De Spar is nog steeds niet geprivatiseerd en zal wellicht ook niet meer aan de drie gebruikers worden overgedragen. De nieuwe accommodatie wordt vanaf het begin geprivatiseerd. Volgens Toon van Soest zullen de satie in dames-, heren- en kinderkle ding. In 1974 werd de winkel uitge breid met een Trend Shop, later ver anderd in Spetters en ook in Valkenswaard werd een Spetters vestiging geopend. Ondanks het feit dat het echtpaar Bloemen de zaak twee jaar geleden heeft overgedaan, zullen zij nu, na de verbouwing, een stapje terug gaan doen. "Zij hebben ons tijdens het plannen maken en de daadwerkelijke verbouwing altijd met raad en daad bijgestaan" laat Monique Bloemen weten. Een van de plannen na de overna me was het aanpassen van in- en exterieur om meer eenheid te creë ren. Naarmate het plannenmaken vorderde bleek dat de veranderingen erg rigoureus zouden worden. Maar er staat nu na maanden verbouwen dan ook een winkel waar Monique en Roland Bloemen terecht trots op mogen zijn. "We hebben de klassie- Tijdens deze periode wordt géén huurverhoging in rekening gebracht. De komende maanden zullen alle huurders van Wonen venray een brief ontvangen met een uitgebreide folder over Huurvast. Belangstellenden kunnen dan via en antwoordkaart, geheel vrijblijvend, een berekening opvragen bij Wonen Venray. Aan de hand van deze bere kening kunnen zij zelf bepalen of Huurvast voor hun aantrekkelijk is of niet. Het nieuwe product zal ook aan alle nieuwe huurders van Wonen Venray worden aangeboden. sportclubs niet al tijdens dit lopende seizoen oververhuizen. "Nee, want we hebben geen haast. We zitten nu nog goed op De Spar. We willen pas her nieuwe sportpark in gebruik nemen als alles voor honderd pro cent in orde is." Voordat het zover is moet er nog veel werk verzet wor den. De bouwcommissie deed een beroep op de leden van de Oostrumse leden die massaal gehoor gaven. "Gelukkig is de zelf werkzaamheid van de leden erg groot. Ze helpen nu bijvoorbeeld al mee met het 's avonds opstellen van de steigers en stenen en ander opperwerk. En straks gaan we ook leidingen leggen, timmeren en schil deren. Door het eigen werk kan de bouwprijs laag gehouden worden waardoor we enkele extra dingen kunnen doen", aldus Toon van Soest. ke uitstraling van het pand gecombi neerd met moderne elemenïen zodat het geheel een modieuze uitstraling heeft" aldus Monique Bloemen. Binnen het pand is het nodige ver anderd. Zo is de herenafdeling van de kelder naar de (nieuwe) tweede verdieping gegaan. Op de eerste verdieping en de begane grond kan men terecht voor de damesmode ter wijl men in de kelder moet zijn voor de kindermode en, wat nieuw is, voor de lingerie-afdeling. In deze afdeling zal de Lindessa lingerielijn worden verkocht. De vernieuwde winkel telt in totaal 1500 m2 win keloppervlakte. Bij de verbouwing is er van uitge gaan dat de klant centraal staat. Hij of zij moet gezellig kunnen winke len en zich op zijn of haar gemakt voelen. Zo is er een gezellig koffie- hoekje gecreëerd en is de winkel voorzien van een grote glazen lift zodat het publiek op gemakkelijke wijze haar weg kan vinden in het pand. Verder is vooral aandacht besteed aan de presentatie van de kleding. "We hebben meer ruimte genomen om de kleding te kunnen presenteren, wal voor de klant een stuk prettiger winkelen is. Vanmorgen, donderdag 7 septem ber, om 9.30 uur is de winkel feeste lijk geopend en tot en met zondag 10 september zijn er diverse activi teiten en worden alle klanten ont vangen met een drankje en een hapje. Vrijdag 8 september om 14.00 en 16.00 uur komt een ingewijde in de modewereld vertellen over de laat ste trends met na afloop gelegenheid tot vragen. Zaterdag 9 september loopt op de kinderafdeling een bal- lonnenartiest rond en staar naast het pand een springkussen opgesteld. Zondag 10 september is er bij Berden Mode een extra koopzondag en kunnen klanten zich tussen 12.00 en 17.00 uur laten vereeuwigen door een cartoontekenaar. Bovendien krijgen de klanten deze vier dagen bij elke besteding van 100,- een cadeaubon van 5,- die in september en oktober besleed kan worden op de nieuwe lingerie afdeling Lindessa, die te vinden is in de kelder. De Lokale Omroep Venray (LOV) krijgt voor het jaar 2000 een subsidie van iets meer dan 28.000 gulden van de gemeente Venray. Het college van b en w heeft dinsdag ingestemd met het verlenen van de subsidie aan de LOV. Het Venrayse college komt daar mee terug op een besluit van enkele jaren geleden om de LOV geen sub sidie te verstrekken. De voornaam ste reden hiervoor is dat de lokale omroep vanaf 1 januari 2000 geen gelden meer krijgt van de Dienst Omroep Bijdragen. Vanaf 1996 kende de Mediawet de mogelijkheid voor gemeenten om een lokale opslag op de omroepbijdrage te hef fen ten behoeve van de financiering van de lokale omroep. Ook in Venray werd die mogelijkheid toe- Na een verbouwing van vijf weken opende afgelopen zaterdag Sluis Leder aan de Grotestraat 41 zijn deuren. "Het was enorm druk", vertelt Marco Caris, eige naar van de fraai gerenoveerde winkel tevreden. "Maar dat is ook niet zo vreemd. Leer is op dit moment erg populair en met ons brede assortiment en onze gunsti ge prijs/kwaliteit-verhouding heb ben we voor iedereen tegen een scherpe prijs een echte Ieren jas of broek in onze rekken hangen." Sluis Leder Venray behoort lot een keten van acht snelgroeiende Het bestuur van de afdeling Overkwartier van Gelre organiseert voor iedereen die geïnteresseerd is in stamboomonderzoek, met ingang van 26 september, maandelijks een contactavond. Op 26 september vindt de eerste bijeenkomst plaats in feestzaal De Koel in Venlo (20.00 uur) en de tweede bijeenkomst is op 31 oktober in restaurant 't Pelgrimshuis in Smakt (20.00 uur). Tijdens deze avonden kunnen belangstellenden onder het genot van een kopje koffie vragen stellen en genealogische bestanden inzien en zo mogelijk uitbreiden. De entree is gratis. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard gepast en dat leverde de LOV jaar lijks een bedrag van 28.000 gulden op van de Dienst Omroep Bijdragen. De regering heeft beslo ten om vanaf 1 januari 2000 van dit jaar de omroepbijdragen af te schaf fen. Via de algemene uitkering uit het gemeentefonds krijgen de gemeenten wel een compensatie voor het wegvallen van de opslag mogelijkheid. De gemeente Venray gaat dit geld nu gebruiken voor de continuering van de financiële steun aan de lokale omroep. Uit de jaar stukken inclusief meerjarenbegro ting en beleidsplan van de LOV is gebleken dat een subsidie van ten minste 28.000 gulden nodig is om de organisatie draaiende te houden. De omroep krijgt nu jaarlijks 1.72 per woonruimte, een bedrag dat jaarlijks wordt geindexeerd. filialen in Zuid-Nederland. Naast de winkel in Venray heeft het bedrijf ook vestigingen in Maastricht, Venlo, Tilburg, Den Bosch, Breda, Eindhoven en Dordrecht. Marco Caris werkte jarenlang in het filiaal in Venlo. "We hebben lederen kle ding voor dames en heren, jong en oud. Jassen, jacks, broeken, blazers, mantels en ga zo maar door. Met een keuze uit meer dan 1000 stuks in 100 modellen en een eigen atelier in Venlo voor reparaties en aanpass ingen kunnen we aan iedereen het gewenste maatwerk leveren. Dat is ons grote voordeel. We hoeven bijna nooit 'nee' aan onze klanten te verkopen." AANWINST Volgens Marco Caris is Sluis Leder een grote aanwinst voor Venray en omgeving. "Dat merk ik ook aan de positieve reacties van de klanten. Maar we zijn op 'leerge bied' dan ook de enige zaak in de gemeente Venray. Het assortiment varieert van klassiek tot modern, en vooral de leren jassen in de moderne kleuren zoals (bordeaux)rood, groen, en vooral blauw zijn bij veel dames erg populair. Je hebt tegen woordig al een prachtige leren jas voor minder dan 200 gulden. De mensen moeten maar eens komen kijken in onze nieuwe winkel, want ons leer heeft gewoon meer." Sluis Leder aan de Grotestraat 41 (voorheen Ricor) is geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 18.00 uur (vrijdag koopavond tot 21.00 uur) en zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. Natuurlijk opent Marco Caris ook op koopzondagen de deu ren van zijn winkel. Sluis Leder Venray is op zoek naar een parttime verkoopster. Voor informatie, tel: 0478-568415 (tijdens winkejuren). Het college van B en W heeft besloten de gemeente Venray aan te melden voor het project Duale Gemeenten, waarin geëxperimen- teert gaat worden met een nieuwe vorm van besturen. Begin dit jaar presenteerde de commissie Elzinga, de Staatscommissie Dualisme en loka le democratie, een advies over ver nieuwing van het lokale bestuur. Het opmerkelijkske advies van de commissie, die op verzoek van het paarse kabinet was ingesteld, was het laten kiezen van de burgemees ter door de bevolking. Vooralsnog zal dat alleen in de vier grote steden gaan gebeuren. In de overige gemeenten krijgen het college van B en W en de gemeenteraad nieuwe bevoegdheden. Ook zijn de wethou ders in het nieuwe systeem geen lid meer van de gemeenteraad, geen voorzitter meer van de raadsadvies- commissies en ze kunnen ook van buiten de gemeenteraad worden benoemd. De controlefunctie van de gemeenteraad wordt versterkt. Het gemeentelijk bestuurssysteem gaat lijken op dat op rijksniveau. Er komt één trainingsaccommo- datie en trainingsorganisatie voor alle politieagenten van Limburg- Noord en Brabant-Zuidoost. Dit hebben de korpsbeheerders en korpschefs van beide regio's vrij dag 1 september op het regiobu reau in Eindhoven bekrachtigd door een convenant te onderteke nen. Meer dan 2000 politieambtenaren van beide regio's moeten elk vier dagen per jaar hun beroepsvaardig heden trainen. Het gaat dan om schiettrainingen, benaderingstech nieken en fysieke en mentale vor ming. Daarvoor is een organisatie nodig van docenten, trainers en beheerspersoneel en een accommo datie met schietbanen, gymzalen en schietsimulatoren Beide regio's hebben nu gekozen voor één accommodatie en één organisatie. Zo kunnen docenten efficiënter worden ingezet en de voorzieningen intensiever worden benut. Dit levert beide regio's niet alleen een aanzienlijke besparing op. maar door de schaalvergroting kunnen de beide regio's gebruik maken van meer en betere specialis ten op elk terrein. Al sinds 1996 werken beide regio's nauw samen in het verzorgen van de integrale beroepsvaardigheids trainingen (IBT). Dit gebeurde in het IBT-cen- trum in Helmond. Nu de samenwer king is geformaliseerd, zal deze accommodatie worden verbouwd of mogelijk worden vervangen door nieuwbouw. Het nieuwe organisa tieonderdeel valt onder beheer van het korps Limburg-Noord. Havens Paardenvoeders is er in geslaagd om een importvergun ning te krijgen voor levering van paardenbiks en paardenmuesli's voor de Olympische Spelen in Sydney. Daardoor zullen de Nederlandse topruiters toch kun nen beschikken over de originele paardenvoeders die ze ook in Nederland gebruiken en voorko men ze een overschakeling naar (onbekende) Australische produc ten. De toelatingseisen voor voedings middelen in Australië zijn uiterst streng en ook voor de Olympische Spelen wordt hierop door AQIS (de 'Australian Quarantine and Inspection Service') geen uitzonde ring gemaakt. Na een uiterst ingewikkelde pro cedure, veel extra onderzoek en omdat de 'Sydney-voeders' van Havens geheel plantaardig zijn en ook gegarandeerd konden worden op afwezigheid van ongewenste stoffen, is de importvergunning toch afgegeven. TOPRUITERS De importvergunning ("Permit to Import Quaratine Material") is afge geven voor drie zogenaamde premi umproducten van Havens; DraversBrok, Reform-Kruiden- Muesli en 5-Granenmix, die onder andere gebruikt zullen worden door de Nederlandse ruiters Jos Lansink, Jeroen Dubbeldam en Jerry Smit. De voeders zijn een week voor aankomst van de paarden aangeko men in het 'Horsely Park' "nabij Sydney en worden gevoerd tot begin oktober. Al vele jaren worden Havens paardenvoeders op de Olympische Spelen gebruikt. Tijdens de Spelen van Barcelona 1992 was Havens voerleverancier van het Nederlandse team met Jos Lansink, Jan Tops en Piet Raymakers dat goud behaalde in de landenwed- strijd Springen. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws Onder grote publieke belangstelling opende sportcentrum De Sprank aan de Kempweg in Venray zondag zijn deuren. Het gebouw heeft een fikse ver bouwing ondergaan en is zodanig uitgebreid dat het voortaan dienst doet als uiterst modern sportcentrum met een multifunctioneel karakter. Tijdens de open dag, aansluitend aan de opening die werd verricht door wethouder Houba, konden belangstellenden kennis maken met de veelzijdige mogelijk heden van het sportcomplex. Volgend seizoen wordt nieuw sportpark in gebruik genomen Lederen kleding voor dames en heren Keuze uit meer dan 1000 stuks in 100 modellen Jacks- Jassen- Broeken- Blazers- Mantels enz. normaal 299,- 399,- 399,- 449,- 599,- NU 199,- 250,- 299,- 349,- 399,- VENLO. MAASTRICHT- EINDHOVEN. DENBOSCH. DORDRECHT. TILBURG.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7