The Groovy Bears en Gé Reinders in schouwburg Grimas ook in Klatergold U laat 't bedrijf keurig achter. En uzelf ook. Opening expositie 'Big Mirror' in het Odapark Nieuwe expositie in galerie Rooyart Uitslag loterij 'Comeo' Filmnieuws 'Leen eens een opa of oma' Diefstal Roojs Reundje PEEL en maas donderdag 7 september 2000 - Pagina 3 Theaterplezier voor jong en oud The Groovy Bears in tour en Gé Reinders in zijn nieuw theater programma Nooit Nieks. Schouwburg Venray presenteert de komende weken theaterplezier voor jong en oud. The Groovy Bears (in prachtige kostuums) brengen een hilarische bühneshow van circa 60 minuten Is men van een echte popband mag verwachten, compleet met vuurwerk en de nodige effecten. De groep brengt naast eigen liedjes ook covers van bekende dancenummers voorzien van een Nederlandse tekst (zoals Lekker Feesten op Barbie Girl/Aqua). De liedjes van The Groovy Bears zijn altijd opgewekt maar dragen ook een boodschap uit, Is 'pas op voor electriciteit', 'wees zuinig op de natuur' en 'snoep verstandig'. Inmiddels ligt de eerste cd van The Groovy Bears in de winkels en vinden er verschil lende promotieoptredens plaats in winkelcentra/evenementen en kin- der tv-programma's. The Groovy Bears on tour, een jeugdvoorstelling voorkinderen in de leeftijd van 3 tot 11 jaar zijn woensdag 20 september te gast in de Schouwburg Venray. De voorstelling begint om 14.30 uur. Gé Reinders presenteert dit sei zoen een nieuw muziektheaterpro gramma onder de naam Nooit Nieks. Dit is zijn vierde avondvul lende schouwburgvoorstelling. De Nederlandstalige bindteksten tussen de Limburgstalige liedjes worden steeds belangrijker. Zuidelijke humor en wamrte speelt in beide onderdelen een belangrijke rol. Het is opmerkelijk hoe deze dialectzan ger met zijn 'liedjes voor mensen die niet bang zijn voor vochtige ogen' (Rails) een heel eigen plaats heeft gekregen bij het schouwburg publiek. Dit seizoen speelt Gé in 55 theaters verspreid over het hele land. Van Leeuwarden tot Terneuzen en van Kerkrade tot Purmerend. Hij wordt op de bühne begeleid door twee uitstekende muzikanten: Dion Nijland op con trabas en Marcel Broersma op de gitaren. Gé Reinders treedt op zater dag 23 september op in de schouw burg, aanvang 20.00 uur. Gé Reinders brengt zijn vierde avondvullende theatervoorstelling op de plankenfFoto: Jack Vuilers). I Aan de vooravond van de twee de regionale artiestenshow Klatergold stelt weekblad Peel en Maas wekelijks een van de optre dende artiesten/groepen voor. Deze week: toneelvereniging jGrimas uit Horst Toneelgroep Grimas: divers in producties De organisatie van de regionale theatershow Klatergold schreef het scenario voor de slotact van de show en ging toen op zoek naar artiesten die de act op de bühne kun nen uitvoeren. Die werden al snel gevonden bij Toneelvereniging Grimas uit Horst. Dit bijzonder toneelgezelschap werd in 1986 Opgericht bij gelegenheid van een eenacter-festival in 't Gasthoes te Horst. De leden brachten toen het stuk De Vrouwenhater van Jim Keulemans, Het bijzonder van Grimas is dat het zich bezig houdt met geëngageerd toneel. Bijzondere producties van onder meer Hugo Claus en Herman Heyermans zijn in de voorbije jaren met succes Foto: toneelvereniging Grimas uit Horst. gebracht. Enkele jaren geleden werd een wel heel bijzonder stuk op de planken gebracht: Dialoog van een prostitué met haar klant. Of zoals recent nog het stuk 'Schrijf me in het zand' van Inez Dulleman, een toneelstuk dat de gevolgen voor het hele gezin van incest laat zien. Grimas werkte in het verleden ook mee tijdens presentaties van Bureau Halt in Venlo, de Thuiszorg Noord- Limburg en een optreden voor kin deren bij de Wendel. Grimas tekent voor diversiteit aan producties. Tijdens de regionale theatershow Klatergold is het geen zware kost wat Grimas laat zien maar wel sub tiel theater. Deze keer geen woor den, maar mimiek. Een soort straat theater. Al bij binnenkomen van het theater zwerven de Grimas-mensen door de foyer en ook tijdens de pauze komt het publiek ze gewild of ongewild tegen. En tenslotte de slo tact. Klatergold 2000 gaat ten einde. Een groot decor, met een groot koffer en drie figuren. Tot over twee jaren! I 0988 - 8e prijs - Princess table chef 2393 - 9e prijs - Braun plak control 1886 - 10e prijs - Philips Salon clas sic föhn U kunt de door u gewonnen prijst, tegen overlegging van het winnende lot afhalen bij: dhr. P. v. Ooi, Pr. Hendrikstraat 8, 5802 BE Venray. De organisatie van de fancy fair kan met tevredenheid terugkijken op de laatste editie van dit evenement. Uitslag van de loterij van Missieclub 'Comeo', Fancy Fair 2000. Ie prijs - Philips DVD speler 1926 - 2e prijs - Scharp Combi Magnetron 2388 - 3e prijs - Izitel PrePay GSM 0739 - 4e )rijs - Koffie/Expresso tpparaat 2162 - 5e prijs - Grundig discman 1252 - 6e prijs - Inventum friteuse - 7e prijs - Sony wekker-radio In een eigen zaak stop je je hart en ziel. En je vermogen. Daarvan wil je na de overdracht of beëindiging van je bedrijf wel wat terug zien. Hoeveel dat is, bepaalt u zelf. Nu al. Door een persoon lijk financieel advies op te stellen, dat voldoet aan uw verwachtingen van nu en die van de toekomst. Onze adviseurs doen dat samen met u. En bij dit alles betrekken we graag uw accountant, fis calist of notaris. Meer weten? Maak een afspraak met onze bedrijvenadviseur. Die helpt u graag verder. Het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies. Voor een realistisch en doordacht plan. verzekeringen - financiële plannincpVeléggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530247 tel.(0478)530000 rabobankvo@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Eerste Sneak Preview vanaf aan staande maandag in de Venrayse bioscoop te zien. In de steden al lan ger een succes. Naar de bioscoop gaan, maar niet weten welke film je te zien krijgt. Spannend toch? Een variërend programma, voor ieder wat wild. De ene keer de nieuwste actiefilm van Mel Gibson, de andere keer een nieuwe tekenfilm van walt Disney, het kan allemaal! De entreeprijs van de Sneak Preview wordt extra laag gehouden. ƒ8,50 voor iedereen. Dus vanaf a.s. maandag, iedere week een nieuwe Preview om 20.15 uur. Vanaf donderdag 14 september zijn aan de kassa van de bioscoop de C-abonnementen weer volop te koop. Net als vorig jaar is er weer een schitterend programma door de filmkring samengesteld. De abonne mentsprijs blijft ook dit jaar ƒ50,- voor zes films (keuze uit acht). De overige twee films kunt u bezoeken (met uw abonnementskaart) voor een reductieprijs van ƒ7,50 per film. In het kader van de Open Monumentendag 2000 vindt in de nieuwe ruimte van het Koperslagersmuseum in Horst een bijzondere activiteit plaats. Een groep ouderen brengt samen met een schoolklas in de week vooraf gaand aan deze dag een gratis bezoek aan het museum. Ouderen hebben een schat aan kennis over het leven in de vorige eeuw: zij heb ben dat nl. zelf allemaal meege maakt, zoals bijvoorbeeld het bid den van de rozenkrans, de granaathulzen uit de oorlog, de koperen waterpomp, de belasting plaatjes van de fiets, om maar iets te noemen. Voor de jeugd is het als het ware een levende geschiedenisles: nu niet over dode Romeinen of stoffige jaartallen, maar een tastbaar ervaren wat 'vroeger' betekent. Verhalen van levende mensen, die een heel andere tijd hebben meege maakt. Aan de hand van korte ver haaltjes op papier, gevolgd door vragen, wordt tevens een bepaalde kennis opgedaan. Op Open Monumentendag kun nen de kinderen het museum nog eens bezoeken, en daarbij hun eigen ouders misschien 'een lesje leren'! Ooi u bent dan van harte uitgeno digd een kijkje te komen nemen in dit unieke, geheel vernieuwde museum. In de sfeervolle ruimt ziet u een keur aan zeldzame oude koperslagersgereedschappen, maar vooral de glanzend gepoetste kope ren voorwerpen zullen ook bij u onverwachte herinneringen oproe pen. Kortom: Open Monumentendag 2000 is een prachtige gelegenheid om over de drempel van dit bijzon dere museum te stappen. Koperslagersmuseum P. v.d. Beele, Gasthuisstraat 46, Horst, tel. 077-3985621. Open: dinsdag t/m donderdag van 13.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. Zondag 10 september: Open Monumentendag: extra open van 10.00 tot 17.00 uur. Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag inge broken in een bedrijfspand aan de Schoolstraat. Toegang tot het pand werd verkregen door het slot van een deur te vernielen. Er werden onder meer vijf computers met beeldschermen ontvreemd. De poli tie stelt een nader onderzoek in. Woensdag 20 september 2000 start in het Odapark de meer dan bij zondere expositie 'Big Mirror' van de Tsjechische kunstenaar Ales Vesely. Het betreft een landscaping art plan van monumentale waarde dat in een open grasvlakte van het Odapark - een gebied van 2 hectare - opgenomen gaat worden. Het is de bedoeling dat 'Big Mirror' hiermee in het Odapark haar definitieve bestemming krijt en het boegbeeld van dit zo bijzondere moderne beel dende kunsten centrum wordt. Het ontwerp en de uitvoering van het plan is in handen van de beroemde Tsjechische kunstenaar Alex Vesely die wereldwijd furore heeft gemaakt met zijn grote monu mentale kunstwerken en het laatst in Venray is gezien tijdens de manifes- Kunstverzamelaar Frits van de Zweep verricht op zondag 10 sep tember om 14.00 uur de officiële opening van de nieuwe expositie met het thema 'relatie kunstver zamelaar galerie' in galerie Rooyart. De deelnemende kunste naars, Ariel Auslender uit Duitsland, Fija Ossewaarde uit Nederland en Otto Sliva zijn bij de opening aanwezig. Saxofoniste Henriëtte Mooren zorgt voor de muzikale opluistering. De exposi tie is te zien tot en met 22 oktober. Ariel Auslenders werk is figura tief zonder realistich te zijn!" Het vertelt verhalen, tekent droombeel den, maar wordt nooit surrealistisch. Hij werkt met klei, brons en gips, en maakt behalve sculpturen, collages op papier. Zijn werk wordt geïnspi reerd door archeologie, vooral de sepulkarcultuur van de Etrusken, en mythologie. Hier vanuit gaande creëert hij zijn eigen vormen en voorstellingen en vertelt hij eigen verhalen, bijvoorbeeld het verhaal van de 'koetoren'. Op een trapsge wijze sokkel staan twee hoge zuilen, die een platform dragen. Op dit plat form staan drie verschillende koei en. Op de rand van de sokkel zit een klein meisje dat een vogel in haar hand houdt. Dit kleine meisje kan men terugvinden in een oud- Egyptische grafplastiek, de koeien in verschillende antieke culturen, in Egypte, Mesopotamië en later bij de Grieken en Romeinen. Tegelijkertijd komen herinneringen op aan het 'gouden kalf' uit het oude testament of aan de stier die Europa ontvoerde en tevens lijken er relaties met de moderne heilige koeien uit India. Arie Auslenders tatie Slavnost in het Odapark in 1996 en sinds zomer 1999 is ook het werk 'Messenger' van Vesely te bewonderen in Wijk aan Zee. Ter gelegenheid van de presenta tie in het Odapark, waarbij aan de hand van een maquette en werkteke ningen inzicht gegeven wordt in dit nieuwe werk van Vesely, zullen tevens reeds bekende kunstwerken van Ales Vesely - zowel binnen als buiten - geëxposeerd worden. Gezien de afmetingen van het nieuwe werk van Vesely - het gehe le beeld is opgebouwd uit een aantal enorm grote vormen, die gezamen lijk één beeld vormen - is de open vlakte in het Odapark een uitgelezen plek om dit beeld van de Tsjechische kunstenaar te situeren. Voor zijn ruimtelijke vormen maakt Vesely gebruik van onder andere een grote omgekeerde kegelvorm, thema's hebben niet zo direct een relatie met zijn omgeving. Ze zijn eerder naar binnen gericht, mis schien naar vroeger, maar in ieder geval in discussie met zichzelf. OSSEWAARDE In het werk van Fija Ossewaarde staat het vormgevingsproces cen traal. De vormtaal is abstract en kan door iedereen vrij geïnterpreteerd worden. Bij het vormgeven laat ze zich vooral leiden door haar eigen gevoel voor esthetiek, waarbij de boogvorm een centrale positie inneemt. Bij deze abstractie pro beert ze haar werk een monumenta le uitstraling te geven. Door speci fieke bewerkingen van de klei creëert Fija Ossewaarde tegenstel lingen in haar werk. Bijvoorbeeld door scheuren, breken of schrapen van de klei krijgen de werken deels een verweerd karakter, wat contras teert met de strakke boogvorm. Met toevoegingen van andere materia len. metaal, steen of leer bereikt ze dezelfde effecten, dan wel onder steunt ze de strakke vormgeving. SLIVA De centrale thema's van het figu ratieve keramische oeuvre van Otoo Sliva zijn de vrouwenfiguur, de vlucht, de strijd en de reis. Ze staan tegelijkertijd symbool voor zijn eigen leven. Het maken van een beeld van een vrouw, als symbool van de seksuele uitdaging, de lief hebbende moederfiguur, de vrucht baarheidsgodin, het geheimzinnige. Het zijn allemaal zijn 'Europa's', rijdende vrouwenfiguren, slank of corpulent. Het sluit nauw aan hij het andere thema, de vlucht. De klassie- daarnaast een grote en kleine koe- pelvorm. 'Het gaat over de oneindige, niet- grijpbare ruimte. Over reflectie en de positie die iemand inneemt in dit gegeven. Het gaat over het verleden van de toekomst', geeft de kunste naar zelf als toelichting op zijn nieuw immens autonome werk. Vanwege de enorme afmetingen van 'Big Mirror', zou het werk opgevat kunnen worden als archi tectuur. 'Toch blijven de vormen, ondanks hun afmetingen, beelden', zegt Vesely. 'Tijdens de realisatie van 'Big Mirror', blijf ik de vorm voortdurend bijstellen'. Het hoogste punt van zijn werk ligt op 18 meter en draagt een spie gel waarvan de oppervlakte 81 m2 bedraagt. De elementen, waaruit 'Big Mirror' opgebouwd gaat wor den, zijn ieder afzonderlijk te betre den en plaatsen de bezoeker in ver schillende ruimtelijke situaties. Het materiaal waaruit Vesely zijn nieu we werk gaat opbouwen bestaat uit roestvrij staal, glas, rotsblokken en stenen. Voor het project 'Big Mirror' zoekt de stichting Odapark een draagvlak bij de lokale bevolking, overheden, bedrijfsleven etc. om de komende jaren dit monument in het fraaie Odapark te kunnen realiseren. Een initiatief die past bij de ambitie van het Odapark om uit te groeien tot één van de meest bijzondere beeldende kunst centra in het land. Deze totale expositie onderbreekt de reeks van landententoonstellin- gen 'De wereld volgens...' die begin volgend jaar wordt voortgezet met toonaangevende moderne kunst uit Duitsland. Tijdens de opening, die om 17.00 uur aanvangt, zal de heer Joop Wismans - curator van het Odapark - een inleiding geven over het pro ject 'Big Mirror'. Geïnteresseerden zijn van harte welkom tijdens de opening op woensdag 20 september waar Ales Vesely eveneens aanwe zig zal zijn. De tentoonstelling is tot 3 decem ber 2000 te bezichtigen van dinsdag t/m zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met: tel. 0478-513690. ke vlucht vn Maria en Jozef op de ezel, Otto's Sliva's favoriete dier. Er is een parallel met zijn eigen vlucht uit Tjechoslowakije met zijn gezin in de jaren tachtig. Het ver volg is de strijd. Die van de klassie ke Don Quichot die Otto Sliva vele malen gemaakt heeft, maar de uni versele strijd om het menselijke bestaan, waarbij optimisme, niet opgeven en steeds opnieuw probe ren kenmerkend zijn. Tenslotte de reis, gesymboliseerd door de ruiter te paard. Ook vele malen symbool voor Otto Sliva om het verlangen naar verre horizonten, het ontdek ken van andere culturen uit te druk ken. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 632800 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: za: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 zo: P. HENKES Helfrichstraat 2a, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: L. VERHAEGEN, tel. 582281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargeno men door: H. v. EERTEN en L. SPAN, tel. 06- 22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestrad.1 63 5801 BH Venray PüstLus 1 .V 5800 AA Venaiv Tel. 0478-582727 Fax 0473-510916 e-maü: peeiönm@trei.m Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christvan Hén Munekhqf Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot [stip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties Uiterlijk woensdag 10.00 uur. •Aanleverenkopij: Sport- envere11igingsraeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Op zaterdag 16 september organiseren diverse horecagelegenheden in Venray *t Roojs .Reundje. Naar voorbeeld van collega's in Horst zullen in diverse cafés optredens zijn van uiteenlopende aard en zal uitgaand Rooj getrakteerd worden op gratis vervoer rhei bussen van café naar café. Elk café zal zijn eigen bushalte hebben en vanaf daar kan men zich ver voeren naar andere gelegen heden. Informatie zal in de bus verstrekt wor den door uw rei: leider. Er zullen o.a. optredens zijn van Marco van Aa t/ungm. entertainer). Unforgettable (feestmuziek), Rene Smets (wie kent hem nieti. Shakermaker (Belgische coverband), BJ. Baart:nans mét band, de b;trzan- gers en Punch and Judy «Roojse top 40 formatie). Hét Roojs Reundje wordt aangeboden door !t Podium, de Koels. In den Engel. Safe. de Evenaar, De Bonte Koe, Huisman en de Artiest, Öndei lu i ptmi' r ✓ock. wordt ou> HdMinlucm boum Venray verloot voor twee personen. Iedereen met een volle stempelkaart (vctkrijgbaar ut co bn-'Ui wuRGi d, i-dteu aangeboden wordt door de organiserende horecagelegenheden. Aanvang van 't reundje is 2! .00 uur en de bussen zullen ongeveer elk tyhalf uur stoppen voor de cafés.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 3