Nationale NKB- kampioenschappen pony's Karting op circuit De Peel De Rooyse Schuuvers roken niet Nobeï Oostrum PC St. Joris Wanssum- Geysteren Triathlon Vereniging Regio Venray Niet-Rokers Bridge Club Bridgeclub Venray Bridgeclub Klavertje Vier Bridgeclub Harten Drie Bridgeclub Common Sense Diana 1897 Venray Motorcrossers Regio Venray Beginnen met hardlopen Lopersgroep Peelrunners H.S.V. De Roerdomp Darten De Piëlhaas Op 't Nipperke De Springplank Katholiek Vrouwen Gilde Rode Kruis Venray, Jeugd en jongerenwerk K.B.O. Adelbert- vereniging Venray ina PEEL EN MAAS donderdag 7 september 2000 - Pagina 19 Zaterdag 16 en zondag 17 september in Wanroij Nabij het NKB-Centrum in Wanroij beleven de ponyruiters en -amazones van de NKB (de Nederlandse Katholieke Bond van landelijke rij ver enigingen en ponyclubs) op zaterdag 16 en zondag 17 september hun hoogtepunt van het seizoen. Dan worden namelijk voorde 25e maal in Wanroij de nationa le ponykampioenschappen van deze bond gehouden. Bijna tienduizend rui tertjes en amazones hebben in de afgelo pen maanden op kring- en gewestelijke wedstrijden gestreden om afgevaardigd te worden naar het NKB-bondscon- cours. het belangrijkste ponyevenement van het jaar. Op zaterdag worden alle categorieën verreden in de klassen B en L, om ook deze ruiters de gelegenheid te geven om op de prachtige terreinen van Wanroij te strijden om de hoogste eer, voor zowel springen als dressuur. Tevens worden op zaterdag alle B- en L-klassen verre den in dressuur en springen voor de paarden. Nieuw in het 25-jarige Wanroij-pro- gramma zijn de Nationale Kampioenschappen Voltige, die op zaterdag 16 september gehouden wor den in manege De Gazel, vanaf 10.00 r. Er zijn kampioenschappen te halen in Team Voltige, Solo Voltige en Pas de Deux Voltige. Op zondag gaan vanaf 10.00 uur de geselecteerde combinaties de strijd met elkaar aan om de kampioenstitels in de individuele dressuur, springen en in de afdelingsdressuur met vier- en achttal len. Pony-en ruitervereniging Op 2 sept, was er een concours in Kessel. Zeven van onze ponyamazones namen hieraan deel. In de klasse BB haalde Wande v.d. Bussche een 19e plaats met 153p. In de klasse DB wer den de volgende resultaten behaald: Loes Reijnders 19e met 149: Annemarie Staaks 21 met 137p; Mireille v. Es 12e met 154p; Denis Creemers 7e met 160p en dus een winstpunt. In de klasse CL haalde Milou Bermans een 8e plaats met 157p. In de klasse DL haalde Stephanie Muijsers een 6e plaats met 156p. Zondag 3 sept. tijdens de springwed- strijden in Swolgen behaalde Stephanie Muijsers een 6e plaats en Loes Reijnders een 11e plaats en een 5e plaats met team springen. Afgelopen zaterdag organiseerden De Maasruiters te Kessel een concours hip- pique. Onze amazones kwamen heel goed voor de dag. De prijzen met springen waren: Jaleesa v.d. Hof met Bliek, cat. AB le prijs: Katja Jeurissen met Amigo een le prijs, cat. AL en Katja met Pancho, BB een tweede prijs. Iris Jeurissen met Darko J, cat. CL een le prijs. Tenslotte dressuur: Jaleesa v.d. Hof met Asquit. cat. AL een le prijs met !69p. Foto: Dorli Welp F5/31A Naast de titelstrijd voor dressuur- en springruiters staan er ook kampioen schappen met hackney's op het pro gramma. Deze hackney's worden echter niet door kinderen maar door ouderen voorgereden. Er zijn wedstrijden met een- en tweespannen. Tussen de bedrijven door kunnen de bezoekers zich verpozen in het aantrek kelijke, zeer ruim opgezette strodorp. Niet alleen voor een 'natje en een droog je' kan men daar terecht, maai" ook voor bijvoorbeeld ruiterartikelen e.d. Voor de kinderen is er een draaimolen met echte pony's, voor een gratis ritje, en een groot luchtkussen zodat de jeugd zich lekker uit kan leven en de ouders kunnen genieten van de sport! Ook dit jaar is er weer een onderwijs- stand, waar allerhande informatie ver kregen kan worden over de hippische opleidingen voor het jaar 2000/2001 Een toegangskaartje kost per dag ƒ10.-: kinderen t/m 11 jaar hebben, onder geleide, gratis toegang. Voor een zitplaats op een van de tribunes, al dan niet overdekt, hoeft niets bijbetaald te worden. Ook parkeren is gratis. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Van der Horst met overmacht eerste Vrijdagavond voorafgaand aan de hele triathlon van Almere vond de laat ste wedstrijd van het Nederlandse Juniorencircuit plaats. Hierbij moest 750m gezwommen worden, gevolgd door 20km fietsen en 5kin lopen. De Sevenumse Mariska van der Horst won deze wedstrijd met grote overmacht door met 4 minuten voorsprong op de nummer twee. Kim de Haan uit Dongen als eerste over de streep te komen met een eindtijd van 115.30. Snijders brons op NK Militairen Afgelopen woensdag vond in Dronten het NK Triathlon voor militairen plaats over de Olympische afstand (1500m zwemmen, 40km fietsen, lOkm lopen). TV Venraynaar Johan Snijders wist de bronzen plak te bemachtigen in 2.03.00. Bert Viersmawerd twintigste in 2.23.00. Clubkampioenschappen Afgelopen zondag vonden weer de jaarlijkse clubkampioenschappen plaats. Winnaar werd degene die zijn of haar vooraf opgegeven lijd het dichtste kon benaderen. Uiteraard werden alle klok jes en tellers in beslag genomen om alles eerlijk te laten verlopen. De uit slag? Dat wordt volgens goede traditie bekend gemaakt bij de feestavond op 30 september! Opgeven kan nog snel bij Franka Jansen of Irma Hauptmeyer, het vrolijke organisatiecomité. Programma Zaterdag: 15.00-16.00 uur mountainbi- ken; 16.00-17.45 uur lopen in Schadijker bossen Zondag: 09.00 uur fietsen vanaf de Sprank Dinsdag: 19.15-20.15 uur zwemmen in de Sprank Woensdag: 19.00-20.45 uur baantrai- ning in Venray Info: www.geocities.com/tvvenray Zondag 10 september a.s. wordt voor de vijfde keer dit seizoen volop gestreden om de te verdelen wed- strijdpunten voor de Maxxis-cup op circuit "De Peel". Zo'n honderd rijders staan weer vol spanning aan de start om in hun %n klasse de hoogste eer te behalen. Dit keer zijn niet alleen de grote jon gens met hun Stock-Car formule 'wagens maar ook kartingliefhebbers van alle leeftijdscategorieën van de partij. in de mini-klasse wordt al gereden idoor de "Jos Verstappens" vanaf circa 8 jaar oud. De aanloop naar de Formule 1 begint namelijk bij het karten. De oudere jon- jgcren strijden in de Junioren IOOcc klas- jse. TRAINING Hierop volgt de 100 cc Nationaal. Verder wordt er nog gereden in de klas sen: Promo, 125 CC B en 125 CC A en de Inter-ICC Klasse. De vrije trainingen beginnen reeds om 9.00 uur en vanaf 11.00 uur starten de tijdtrainingen, waarin de rijders hun positie bepalen voor de eerste wedstrijd. Degene die de snelste trainingstijd neerzet staat namelijk op de eerste start plaats. De tijdverschillen zijn honderdsten van secondes. Wanneer eenieder zijn startplaats heeft bepaald start elke klasse voor zijn Pre-finale. De eerste wedstrijden begin nen om ca. 12.30 uur. Iedere race duurt 10 minuten en 2 ronden, en gedurende deze tijd vechten de rijders om de startplaatsen voor de finales. Een mooie gelegenheid om met het hele gezin eens geheel gratis een leuke sportmiddag te beleven. Zelfs het parkeren is gratis en er is voldoende ruimte. Kartclub "De Peelkarters" nodigt u uit om 10 september eens het circuit op een hele andere manier te bekijken. Ons nieuwe seizoen hebben we geo pend met een druk bezochte jaarverga dering. Voorzitter Jac Meeusen kon medede len dat het gaat goed met de NRBC. We tellen momenteel 120 leden. Er nog zes plaatsen open. Als we 126 leden hebben wordt de wachtlijst ingevoerd omdat grote zaal in de Kiosk ruimte biedt voor vier lijnen van 16 paren. De sfeer op de speelavonden wordt als zeer prettig ervaren hetgeen blijkt uit de inzet van de vele vrijwilligers. Zo telt de technische commissie bijvoor beeld negen enthousiaste leden, die alle werkzaamheden onder elkaar keurig hebben verdeeld zodat alles op wieletjes rolt. Zeven leden hebben zich vertrouwd gemaakt met de computer en het Bridgescore programma zodat zij via twee computers de uitslagen in de kortst mogelijke tijd kunnen aanleveren. En de technische commissie heeft met zijn motto: "Zorg voor een fijne sfeer op de club, waar ook op hoog niveau gebridged kan worden" er voor gezorgd dat elke avond een feest is voor de leden, mede dank zij de wil en de belan geloze inzet van ieder lid. Er is een spannend jaarprogramma in mekaar getimmerd, waar ruimte is voor alle aspecten van het schone en boeien de bridgespel. Er wordt gestart met een herfstladder daarna wordt er geviertald in clubverband door alle leden. Ondertussen wordt er ruimte geschapen om zoveel mogelijk viertallen in aan de districtswedstrijden mee te kunnen laten doen En ondertussen wordt ook begon nen met de clubkampioenschappen. Verder is er plaats gemaakt voor drie z.g. "Studiethuis"-lessen van Leon Bollen. Deze lessen worden in overleg met de bridgebond door de NRBC opge zet en uitgeprobeerd. Er gaat dit seizoen een viertallen spe len in de eerste klasse. Een team in de tweede klasse, en twee teams in de derde klasse. En dat voor een club die nog geen vijf jaar bestaat. De voorzitter kon aan Leon Bollen en Rob Keizer, de nieuwe beker voor het clubkampioenschap en aan Huub Thuijls en Piet Hanen de slembeker voor het afgelopen seizoen uitreiken. Beide bekers waren beschikbaar gesteld door een der leden. Na een korte maar pittige jaarverga dering kon nog een normaal speelpro- gramma worden afgewerkt. In de gele lijn (16 paren) behaalden Truus Bollen-Piet Vos, Truus Reintjes- Sraar Janssen en Hilde Koolen-Joke Peeters de top met 62.20, 60.42 en 55.65 In de rode lijn (15 paren) gaven twee nieuwe paren hun visitekaartje af: Henny Alkemade-Trudy Jeurissen en Jos Manders-Theo van Raay met 65.21 en 64.17 gevolgd door Mia en Wim Verschuyten met 63.17 En in de groene lijn (14 paren) waren het Maria en Harrie Lenkens, Charlotte Olislagers-Gerda Stoffels en Ted van Benthem-Cor Oostveen die bewezen de besten te zijn met 56.39, 55,28 en 54,76 In Maastricht zit de wereldbridgetop deze weken te zwoegen om een olympi sche titel in de wacht te slepen. Met schermen op de tafels opdat men elkaar maar vooral niet zal zien. Met achter elke deelnemer een scheidsrechter die in de gaten moet houden of dat met enige vorm van (non) verbaal gedrag mogelijk de tegenstander uit het ritme gebracht kan worden. Bij ons, en gelukkig bij de meeste gezelligheidsclubs wordt wel gestreden om de punten, maar de onder linge sfeer blijft toch het belangrijkste. De enige echt lastige consequentie is dat we niet altijd de tijd goed in de gaten houden en moeite hebben om binnen een half uur klaar te zijn. Maar we blij ven ons best doen. Vanavond verwach ten we iedereen een half uur eerder in verband met de jaarvergadering. Na afloop hiervan de bloemendive, waarbij ook de spelers uit de onderste regionen met een plant of een bos bloemen naar huis gaan. De uitslagen van vorige week: Geel: 1. ds. Cals-Poels; 2. hr. Collin-d. Vos; 3. mw. Kuypers-hr. Schoonbeek. Rood: hr. Arts; 2. mw. Baak-hr. Merkx; 3. mw. Janssen-hr. Goumans. Groen: 1. ds. Oosterbaan-Thijssen: 2. ds. Keizers-Martens; 3. ds. ArtsO- Verstappen. Programma: Vanavond vanaf 19.00 uur jaarvergade ring en bloemendrive. Volgende week de eerste competitie avond. Donderdag 31 aug. is het bridgesei- zoen weer begonnen. Na een persoonlij ke begroeting en een welkomstwoordje van de voorzitter waren er nog enkele mededelingen nl. de uitreiking van meesterpunten aan enkele leden o.a. mevr. Bets Bistervels, Toos Willemse en dhr. Jan Aarts. Ze kregen alle drie de oorkonde met het bijbehorende speldje en natuurlijk een hartelijk applaus. Verder werd er een dankwoord gericht aan mevr. Frieda. Kalkman die in de vakantieperiode alle biedingboxen had schoongemaakt. volgende week dus de jaarvergade ring, waarvan we de papieren al meekre gen en waar we allemaal natuurlijk pre sent zijn. Er werd in drie lijnen vrij gebridged en de uitslagen waren: Geel: I. hr. Aarts-Janssen 64.06%; 2. ep. Claessens 61.08%; 3. hr. Poels- Rutten 55.73%. Deze laatste heren waren nieuwe leden, die dus meteen een heel goede start maakten. Groen: 1. ds. Van Ham-Korsmit 58.75%: 2. ep. Kok 55.21%; 3. hr. Verheijen-Versleijen 54.17%. Blauw: I. ds. V. Boom-v. Glabbeek 57.29%; 2. ds. Buyssen-Vollenberg 56.35%; 3. da. V. Meyel-Vermeulen 55.73%. allereerst een rectificatie op de uitslag van vorige week. In de kleur geel zijn op de derde plaats geëindigd de ds. Arts-v. Leuken met 58.77%. Uitslag afgelopen maandag: Geel: 1. mw. Jeurissen-hr. Den Brok 62.50%; 2. ds. V.d. Munckhof-Reintjes 59.38%; 3. ep. V.d. Slik 51.04%. Rood: 1. mw. Baak-hr. Merckx 57.81%; 2, ds. Fiers-Hoogeveen 57.29%; 3. hr. Vierhout-Mooy 55.21%. Groen: 1. mw. Schoonbeek-hr. Arts 62.50%: 2. ds. Buyssen-Schaeffers 53.75%; 3. ep. Wientjens 52.50%. Volgende week maandag onze algeme ne ledenvergadering. Denk aan de aan vangstijd: 19.30 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opgave bij Wim Manders, voorzitter, tel. 0478-585308 of Anneke Schoonbeek, secretaris, tel. 0478- 550375. Op 4 sept, openden wij het nieuwe bridgeseizoen. De eerste weken zijn we toe aan verkenning en derhalve speelden wij vrij bridge. De uitslag: Geel: 1. ds. Huys-Karagozyan 65.10%; ds. Van Ham-Korsmit 59.38%; 3. mw. Tax-hr. Mertens 63.02%. Rood: 1mw. Aarts-hr. Linders 67.36%; 2. ds. Koopman-Visser 60.42%; 3. ds. Essing-Peters 59.03%. Groen: 1. ds. Gorree-Tacken en mw. Schaminee-hr. Oudenhoven 57.64%; 3. hr. Huys-Karagozyan 55.56%. Koninklijke Hand boogsportvereniging Rick Philipsen wederom succesvol Jongstleden zaterdag 2 september was het Nederlands kampioenschap Outdoor bij H.B.V. Almere te Almere. Om de titel wordt om het felst gestreden in totaal namen er 56 schutters deel aan het kampioenschap. Na het winnen van het Nederlands Kampioenschap bij de aspi ranten in 1999 was het dit jaar voor Rick Philipsen een extra uitdaging om de strijd aan te gaan in de junioren klasse. Anders als vorig jaar had Rick zich dit seizoen toegelegd op het veldschie- ten. Het veldschieten is een discipline waarbij 12 of 24 doelen worden uitgezet in en gebruik makende van de natuurlij ke omgeving. De afstanden tot deze doelen zijn voor de helft bekend en variëren van 10 tot 60 meter. Bij de NK Outdoor voor junioren wordt er op buitenbanen gescholen op 3 afstanden 60, 50 en de 30 meter. Op elke afstand worden 36 pijlen verscho ten. Onder goede weersomstandigheden werd om 10.00 uur gestart op de langste afstand, 60 meter. Alleen bij deze afstand zijn 6 proefpijlen toe gestaan. De eerste serie verliep minder voortva rend. twee kleine foutjes in de techniek leidde tot 2 missers. Uiteindelijk wist Rick de schade te beperken tot een vier de plaats met 280 punten in de eerste serie. Hieruit blijkt maar weer dat niet alleen de fysieke- maar mentale trainin gen welke Rick bij top trainer Jan Koonings volgt toch zijn vruchten afwerpt in situaties als deze. Als hernieuwd herboren startte Rick aan de 2e serie welke hij met een top- score van 297 afsloot. Het geen niet alleen een nieuwe persoonlijk record was voor deze afstand maar ook vol doende om naar een 2e plaats in het klassement te stijgen. In de 3e serie sloegen de weergoden toe. Als geoefend veldschutter bracht dit geen problemen met zich mee. het was eerder in zijn voordeel. Met een score van 318 punten in de 3e serie eindigde Rick uiteindelijk op de 2e plaats met nog een zeer ruime voorsprong van 40 punten op nummer drie. A.s. zondag 10 september Interland Nederland - België te Peer (B). Eveneens zondag 10 september Kring Kampioenschap Veldschieten te Ysselsteyn, parcours Paardekopweg aanvang 09.00 uur. Op het circuit 't Oud Vaer te Stein- Elsloo waren de motorcrossers afgelo pen weekend te gast voor het rijden van hun wedstrijd. Bij de jeugdwedstrijd van zaterdags wist Emile Cox bij de 60 ver snellingen hoge wielen ook deze wed strijd op zijn naam te schreven door beide manches winnend af te sluiten. Bij de 80 A kwam de 8e plaats op naam te staan van Paul Eickmans en eiste Kevin Gielens de 15e stek na het rijden van twee manches. Bij de 80 hoge wielen was de 4e beker weggelegd voor Jimmy van de Laar en bij de 125 jeugd eiste zijn broer Dennis de hoogste trede op, terwijl Rob van Bentum algemeen 9e werd na een felle strijd. Bij de veteranen eindigde Andre Cox de 4e plaats op in de daguitslag. Bij de wedstrijd van zondags te Stein- EIsloo kwam na twee manches van ver beten strijd de 4e plaats op naam te staan van Maarten van de Aa. Een 15e plaats werd door Mare van Dijck veilig gesteld bij de 250 senioren, terwijl bij de 250 junioren B de 7e beker nog net was weggelegd voor Gerrit Hermsen en Roel Hermsen wist beslag te leggen op een 13e plaats in het algemeen klassement. Tijdens de quads wedstrijd te Bockholtz (Luxemburg) wist Joe Maessen alle drie de manches winnend af te sluiten en wist ook de superfinale op zijn naam te schrijven. Komende zaterdag is de jeugd te gast te Neerijnen en de nationale zullen aan treden te Gemert op het Wolfsbosch cir cuit. Sjoelclub de Rooyse Schuuvers uit Venray is de eerste officiële rookvrije sjoelclub voor senioren die is aange sloten bij de Algemene Nederlandse Sjoelclub. De twaalf leden van de vereniging spelen wekelijks op woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur in wijkgebouw "t Stekske aan de Kruidenlaan in Venray. "Door sponsoring en met subsi die van de gemeente Venray hebben we zeven sjoelbakken kunnen aanschaf fen", vertelt secretaris ben Roeien trots. "Sommige leden waren al lid van een andere Venrayse sjoelclub, maar erger den zich aan het roken van andere leden. Onze leden zijn allemaal ouder dan vijf tig jaar en roken niet." Theo Jenniskens uit Eindhoven, voorzitter van de ANS, kwam woensdag het nieuwe sjoelsei- Lopen in het algemeen Gezond bewegen, je fitter voelen en een stukje conditie opbouwen en daar door meer weerstand hebben dat zijn dingen die iedereen wel zou willen. Wat dan vaak gebeurd is dat het bij willen blijft of dat we na een enthousiaste start het bijltje er te snel bij neergooien. Wil je er iets van maken en ook het effect ervaren van die uurtjes sport dan is het ook noodzakelijk dat daar een bepaalde regelmaat in zit. Hardlopen of joggen is wel een individuele sport maar vaste trainingsavonden met andere lopers van je eigen niveau is ook zo gek nog niet. Wat dacht je verder van gevarieerde trainingen op verschillende locaties met daarbij ervaren begeleiders. Of met gerichte tijden aan de gang op onze kunststof atletiekbaan zodat je af en toe een lekker ontspannen wedstrijdje kan lopen. Dat zijn allemaal van die dingen die het een stuk plezieriger maken of net die stok achter de deur zijn om toch te gaan en het vol te houden. Het individu ele van de sport, de kunststofbaan en het niet vast zitten aan een bepaald terrein geeft het voordeel datje er van uil kan gaan dat een training altijd doorgaat wat voor weer het ook is. Ben je met tien of met twintig personen iedereen kan trai nen in zijn eigen tempo. Ben je nog hartstikke jong of alweer een jaartje ouder, getraind of ongetraind het maakt allemaal niet uit er is altijd een groep die het tempo loopt waar jij je lekker bij voelt. De nieuwe beginnersgroep is wel spe ciaal gericht op de ongetrainde lopers die vooraan willen beginnen maar ben je al wat verder dan kan je met een van onze andere groepen mee Speciaal voor de ongetrainde lopers: De beginnersgroep Om nu verantwoord te kunnen begin nen en alle informatie over lopen in een keer aan een grotere groep te kunnen geven beginnen we met een nieuwe beginnersgroep. Op die manier is het beginpunt van training voor iedereen hetzelfde en starten we helemaal bij het allereerste begin. Rustig aan en verant woord beginnen dat is het belangrijkste om met plezier te kunnen gaan lopen. Dan kan ook jij na een half jaartje 1 uur lang er tegenaan. Lijkt dit je wat kom dan op dinsdag 3 oktober 2000 om 19.00 uur naar ons clubgebouw 't wis- selpunt" bij de atletiekbaan. Een goed en verantwoordt begin is het halve werk en dat geldt ook voor deze sport. En om je tot niets te verplichten en gewoon te kijken of het wat voor je is kan je de eer ste 4 weken gratis meetrainen. Informatie Zou je vooraf nog graag iets willen weten of wat meer bijzonderheden over hardlopen horen dan kun je daarvoor terecht bij de volgende personen: Anja Gooren tel. 589486. Jan Maessen tel. 589488. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan Zaterdag: Vanaf 16.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdagenda: 10 sept.: Centrumloop in Deurne Weert: alle cat. 5 km 13.05 uur, alle cat. 10 km 1310 uur, alle cat. 21.1 km 14.15 uur. 23 sept.: Staffellauf in Woeze (D); 5x5 km. 1 okt.: Marathon in Köln, alle cat. 42.2 km; IJzeren Man Volksloop in Weert, alle cat. 3.5. 7, 10.5. 14, 17.5 km. start 10.00 uur Wedstrijdverslagen Mail uw wedstrijdverslag naar toin.jansen@zonnet.nl. zoen openen. Uit handen van Ben Roeien onving Jenniskens een bijzonde re sjoelschijf als dank voor zijn komst. Corso Toernooi Onze sjoelclub heeft met negen leden meegedaan aan het 7e Corso Toernooi ETSV in Tiel, op zaterdag 2 sept. De voornaamste resultaten waren: Klasse DB: 2. (en beker) Rietje Goumans 130.10 gem. Klasse DE: 3. (en beker) Annie v. Mil 99.45. Senioren Uitslagen: Bij een wedstrijd te Appeltern wist het koppel L. v.d. Hoogenhof en G. Robben een goede klassering te behalen. Bij de wedstrijd van hengelsport J. Koenings te Bakel behaalde het kop[pel L. v.d. Hoogenhof en G. Robben een eerste plaats; de koppels A. v. Mill met B. v.d. Beuken en A. de Klein en Henk Hendriks behaalden eveneens een goede klassering. Programma: Zaterdag 9 sept.: Kringwedstrijd, twee categorieën, vaste hengel of pieker. Vissen van 12.00 tot 16.00 uur. Opgeven wedstrijden bij H. Hendriks, tel. 0478-582994 vóór donderdags 19.00 uur. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Faunaland Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray. tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Zomeravondcompetitie Vrijdag 8 sept. wordt in café De Piëlhaas de zevende avond van de zomeravondcompetitie gehouden. Iedereen die hier aan wil deelnemen kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via ons tel.nr. 582187. De aanvang van het toer nooi is om 20.30 uur. De finale wordt gehouden op vrijdag 22 sept. a.s. Vereniging Wijkgebouw Maandag 11 sept.: Om 10.30 uur Volksdansen; om 19.00 uur Biljartclub op 't Nipperke. Dinsdag 12 sept.: Om 19.30 uur Country-dansgroep Green River, met counlrydansles. Woensdag 13 sept.: 19.30 uur Country- dansgroep Green River, met counlry dansles. Donderdag 14 sept.: Van 19.00 tot 23.00 uur kaarten en biljarten. Zaterdag 16 sept.: Reikicursus van 10.00 tot 22.00 uur. Zondag 17 sept.: Reikicursus van 10.00 tot 15.00 uur. Jeugdvereniging Donderdag 7 sept. (vanavond): Van 18.30 tot 20.00 uur club alfabet- en kleurentikkertje voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Dit onder leiding van Sanne. Tevens gaan we ons bezig hou den met ons clubblad 'In de piste'. We maken de puzzel en een tekening waar van de mooiste in het clubblad komt te staan. Maandag 11 sept.: Clubavond voor de kleintjes van de groepen 3 en 4. Van 18.30 tot 20.00 uur komt de brandweer langs om te vertellen wat het werk van een brandweerman allemaal inhoudt. Dinsdag 12 sept.: Club voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de school verlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur komen er estafettespelen aan de orde. Wij denken hierbij aan krablopen, zit tend de bal doorgeven enz. Iedereen van de leiding bedenkt twee of drie spelle tjes. Donderdag 14 sept.: Estafettespelletjes voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Voor de leiding programmavergadering. Ouders: Denkt u aan het betalen of overmaken van de contributie. Bij voor baat dank voor uw medewerking. Het nieuwe verenigingsjaar van het KVG heeft als jaarthema: 'Welvaart ver sus Welzijn'. In de loop van het komen de seizoen wordt dat zeer divers uitge werkt en benaderd, vertrekkend vanuit het gegeven dat het KVG een beweging voor vrouwen van nu is, op zoek naar zingeving en ontwikkeling, met aan dacht voor de rol van vrouwen en man nen in een snel veranderende wereld, met plaats voor ontmoeting en gezellig heid. Op dinsdag 12 sept. wordt op de eerste ledenavond van dit seizoen, tij dens een korte openingsviering stilge staan bij eerdergenoemd jaarthema. Na een koffiepauze volgt een lezing over 'de Italiaanse Opera' door de heer G. Geluk, docent Kumulus, Centrum voor Kunsten in Maastricht en verbonden aan het Limburgs Symfonie Orkest. Deze avond vindt plaats in de zaal van In den Engel, Poststraat en begint om 19.30 uur. Wij hopen met deze avond een 'wervelende' start te maken van hel nieu we seizoen. Tuinbezoek Op woensdag 13 sept. om 14.00 uur bezoeken wij een tuin in Venray. De eigenaresse zal ons rondleiden en kan hier boeiend over vertellen. Meldt u wel van tevoren aan bij Carla v. Dijk. tel. 550395 of bij Diny v.d. Venne. tel. 583159. Dan hoort u waar de tuin is. Wij vragen een kleine bijdrage voor een attentie. Elk KVG-lid kan meegaan: wij hopen op een grote opkomst. Koffieochtend De eerstvolgende koffieochtend is 20 sept. in de kleine zaal van In den Engel. De twee elementen die vastliggen op deze bijeenkomst zijn de koffie en het gesprek: iedereen is welkom tussen 10.30 en 12.00 uur. Na een avond vol informatie gaan we nu praktisch aan de slag. Maandag 11 september 2000, staat in het teken van "het maken van verbindingen". We gaan kijken of wij ook met verbindingsmid delen van het Rode Kruis kunnen wer ken. De rest van ons programma: 25 sept.: E.H.B.O. kwis: 9 okt.: Brandwonden/brandweer; 23 okt.: E.H.B.O.; 18 nov.: Let op! Dit is een zaterdagmid dag/avond vriendjes- vriendinnetjes dag; 20 nov. E.H.B.O. oefening met video; 4 dec.: Sociale activiteiten met taakveld 2 creativeactiviteitengroep; 18 dec.: 17.30 uur Kerstviering (surpri se); 19.30 uur Officiële gedeelte met ouders en bestuur; 8 jan. 2001 E.H.B.O. Zoals jullie zien, een gevarieerd en actief programma. Enkele wijzigingen zijn nog voorbehouden. Indien je op een avond niet kunt komen dan graag even afmelden. Voor aanvullende informatie raad pleeg regelmatig even Peel Maas ver- enigingsnieuws. Gezellig koffie drinken Zondag 10 sept. tussen 10.45 en 12.30 uur gezellig koffie drinken met leeftijd genoten in de Kemphaan aan het Kennedyplein. U hoeft geen lid te zijn van een ouderenvereniging. Ook in de zomer gaat het koffie drinken gewoon door. Fietstocht KBO en ANBO Datum: dinsdag 12 sept. Vertrek om 13.30 uur bij de Kemphaan aan het Kennedyplein. De afstand is ongeveer 35 km. U hoeft zich niet van tevoren op te geven. Wandelen met KBO en ANBO Dinsdag 10 okt. Vertrek 13.30 uur vanaf de Kemphaan aan het Kennedyplein. Cursussen Beginnerscursus 'Ouderen achter de pc'. Vanwege de overweldigende opga ven zitten we voorlopig vol. Binnenkort start de eerste groep. Degenen die zich hebben aangemeld krijgen persoonlijk bericht. Informatie: mevr. G. Reuling. tel. 583015. Vervolgcursusen Exel: Bij voldoende deelname start deze cursus op woensdagmiddag 13 sept, Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Word 97: Deze cursus zal waarschijn lijk in het najaar starten. Ook hiervoor zijn nog plaatsen vrij. Info en opgave: dhr. G. v. Meijel, tel. 586389. Op maandag 11 september om 20.15 uur zal mgr. dr. J. Lescrauwaet msc een voordracht houden over '2000 jaar Christenen en 2000 jaar Europa'. Aan de hand van de drie bronnen van Europese beschaving, nl. Hellas, Rome en Jeruzalem, zal hij spreken over de chris telijke levensvisie en levensethiek zoals die in Europa tot uiting kwam. Tevens zullen de spanningsvelden tussen geloof en rede, kerk en staat, sociaal en profaan en zoals tegenwoordig secularisatie en het wezenlijk christelijke aan de orde komen. Alle geïnteresseerden zijn welkom in de Bezoekerszaal van Beukenrode.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 19