Trepke/Venray blijft overeind in heksenketel I Nieuwe coach Paul Janssen wil HVC/Alustema tactisch sterker maken Sfe&it ia *Ve*vuztf> ZVCBJ klopt De Bonte Koe na rust Paspoort HVC/Alustema JBC Venray'80 Alleen Trepke/Venray en Venrode bekeren verder Programma zaalvoetbal TV.Ysselsteyn Kring kampioenschap veldschieten in Ysselsteyn Atletiek Vereniging Venray-Regio Duivensport Red Caps ina| I PEEL en maas donderdag 7 september 2000 - Pagina 17 "De Venrayse spelers zijn gretig en leergierig" (Door Henk Willemssen) Waar een telefoontje voor het spe len van een oefenwedstrijd al niet toe kan leiden. Paul Janssen was in mei nog coach van eerstedivisionist Orient Plaza in Wychen. Hij was op 4 zoek naar een tegenstander voor een l vriendschappelijke wedstrijd. Al bla derend door het maandblad Zaalvoetbal Magazine viel zijn oog op een advertentie van HVC/Alustema die nog een [ïrainer/coach zocht. "Ah, gelukkig dat is makkelijk er staat een telefoon nummer bij, dacht ik toen meteen. Dus ik heb direct naar HVC gebeld om een wedstrijdje te regelen", zegt Paul Janssen die toen nog absoluut niet vermoedde dat hij zijn toekom stige club aan de lijn kreeg. Enkele dagen later raakte coach Janssen in onmin met Orient Plaza. Hij 11 wil niet al te diep uitwijden over de onl- stane problemen. Maar Paul Janssen 2(IJ kwam er met zijn club en spelers niet uit over de samenstelling van de selectie I2J voor het komende seizoen. "Ik ben toen lij opgestapt omdat in zo'n geval beter de 12 coach kan weggaan dan dat er een aantal ipelers ontevreden vertrekt." De Vlaldenaar, die vanaf januari 1998 aan 13. Orient Plaza verbonden was, zat toen plotseling zonder club. Terwijl 35 kilo meter verderop in Venray HVC/Alustema nog net niet wanhoopte omdat het er nog steeds niet in geslaagd was een opvolger te strikken voor Leon 'erhorevooit. Die had inmiddels onder dak gevonden bij de nieuwe fusieclub |T Trepke/Venray. Paul Janssen en de Venrayse eerstedivisionist werden als jhet ware in eikaars armen gedreven. Na een eerste gesprek was de zaak snel beklonken. Begin juni kon IVC/Alustema vol trots zijn nieuwe iner/coach presenteren. CHAUFFEUR i Paul Janssen ging begin augustus bij Venrayse zaalvoetbalclub aan de flag. Alhoewel hij nog enigszins gehan- Jcapt is omdat hij op 13 augustus tij- Öcns een potje veldvoetbal zijn linker fnderarm op twee plaatsen brak. De arm fit de komende drie weken nog stevig in j gips en autorijden is voor de laldenaar tol die tijd uil den boze. Een pluk voor hem is dat René Rutten, een ïvan de nieuwe aanwinsten, een paar ^kilometer verderop in Groesbeek woont. ("Dat komt nu heel erg goed uit. René [haalt me steeds op en brengt me weer 'huis terwijl we onderweg ook nog Jurgen Nellissen in Boxmeer oppikken. Maar als ik over een aantal weken van het gips verlost ben dan zal ik mijn rij- •eurlen allemaal weer inhalen", lacht Paul Janssen die een goede indruk van zijn nieuwe club heeft gekregen. Alhoewel ik de vereniging via het lan delijke zaalvoetblad al kende en vooral ook door hun successen in het beker- oernooi, Wat mij vooral opvalt is dat 1VC zo goed georganiseerd is. De spe- ersgroep is enorm gretig en ze willen leren", zegt Paul Janssen die al sinds ""3 in het zaalvoetbalwereldje rond- oopt. Voorheen speelde hij op het veld bij Haten. LOOPBAAN Hij zaalvoetbalde achtereenvolgens bij Jako, Depa en Yakumo waar hij na zijn actieve carrière coach werd van het tweede team. In januari 1998 ging hij aan de slag bij Orient Plaza uit Wychen dat toen in degradatiegevaar verkeerde in de hoofdklasse. Paul Janssen wist dat gevaar af te wenden en slaagde erin een seizoen later zelfs kampioen te worden. Afgelopen seizoen eindigde Oriënt Plaza bij zijn debuut op de zevende plaats in de eerste divisie B. Die presta tie is vergelijkbaar met de achtste plaats waarop HVC/Alustema eindigde in de eerste divisie C. Paul Janssen heeft enkele duidelijke doelen voor ogen. Hij vindt dat er bij HVC/Alustema nog veel werk. vooral op tactisch gebied, aan de winkel is. "De baieirculatie moet veel hoger worden. Het is een of twee keer raken en dan spelen. De beweging zon derde bai is daarbij heel belangrijk want dat maakt je spel onvoorspelbaar", doceert Paul Janssen die als rijksambte naar werkzaam is bij de marechausse in Nijmegen. De Maldense coach denkt vooral winst te boeken uit spelhervattin gen. "Bij het nemen van corners en vrije trappen gaan we vaste afspraken maken. Want daar moet nog flink wat in gebeu ren. Als je die 'dode spelmomenten' goed weet te benutten dan win je er wedstrijden mee. Zelfs tegen de veel sterkere teams", beweert Janssen die daarom liever twee in plaats van een keer in de week zou trainen. "Ik moet enig geduld opbrengen maar gelukkig zijn de spelers leergierig en pikken ze de dingen snel op. Zo hebben we in de voorbereiding al enkele keren uit cor ners en vrije trappen gescoord." BEPERKINGEN Paul Janssen kent de beperkingen van zaalvoetballers die wekelijks ook nog drie of vier keer bij hun veldvoetbalclub actief zijn. "Ik vind het geen enkel pro bleem dat de jongens ook op het veld spelen. Integendeel ik stimuleer het zelfs en vind het een pre als ze ook op een redelijk niveau op het veld spelen. De veldvoetbalclub doet er ook zijn voordelen mee want de zaalvoetballers hebben een hogere handelingssnelheid en zijn gewend om in kleine ruimten te spelen." In de afgelopen weken trainde HVC twee keer per week en speelde ook nog wekelijks een oefenduel. "Ik houd rekening met de belasting. Vooral bij de combivoetballers die op het veld ook in een intensieve voorbereidingsperiode zaten. Als ze daarom een keer een avond rust willen dat geef ik ze daarvoor de gelegenheid." Paul Janssen is tevreden over de spe lersgroep bij hij aantrof.Van het team van vorig seizoen zijn voorlopig Jan van Esch (vanwege het bouwen van zijn huis) en Mare Linskens (blessure) afge vallen. Terwijl Stefan van Sinderen en Jos van Gerven vertrokken zijn en Edward Linskens gestopt is. Van de vijf nieuwkomers zitten alleen René Rutten en Rens van Veghel in de voorlopige selectie die elf namen telt. Gisteren (woensdag) maakte Janssen de definitie ve keuze bekend en bracht de groep terug tot acht spelers waarmee hij de competitie ingaat. Morgen (vrijdag) beleeft HVC/Alustema de vuurdoop uit ZVCBJ besliste de openningsder- in de tweede klasse A tegen De Bonte Koe/Zeef Safe na rust in zijn voordeel. Boca Juniors won na een 0-1 achterstand met de rust geflat teerd met 6-2. Drukshop ging met 6- 1 onderuit bij MVC. ZVCBJ-De Bonte Koe/Zeef Safe 6-2. In de eerste helft zat de Venrayse derby heel lang op slot. Pal voor rust nam De Bonte Koe/Zeef safe verras send de leiding. Het doelpunt werd gescoord door de pas 18-jarige debu tant Harout Hakimijan: 0-1 Na rust wist De Bonte Koe nog tien minuten stand te houden. Larbi El- Ghoul brak de ban voor ZVCBJ en scoorde de 1 -1 gelijkmaker. Vlak daar na wist oud-Bonte Koe speler Pascal Kusiers uit een vrije trap 2-1 te scoren. Het verzet van De Bonte Koe/Zeef Safe was gebroken. Boca Juniors counterde door snelle treffers van Hamid Oulahsen en Pascal Kuslers naar een 4-1 voorsprong. Gelegenheidsdoelman Hans Tummers wist nog tegen te scoren: 4-2. Maar in de slotfase liep ZVCBJ verder uit naar een ruime 6-2 zege. Sjon Croes, uit een vrije trap, en Eddy Sail brachten de eindstand op het scorebord. MVC-Drukshop 6-1. Drukshop, met de nieuwe aanwinst Nico Mihoglu in de gelederen, keerde maandagavond met lege handen terug uit Maasbree. MVC nam een 1-0 voor sprong. Na een kwartier spelen scoor de Lueien Conjaerts de 1-1 gelijkma ker wat tevens de ruststand was. Na de pauze werd Drukshop door het counte rende MVC weggetikt. De Maasbreese thuisploeg liep uit naar een 6-1 over winning alhoewel Drukshop niet veel minder was dan MVC. Maar de Venraynaren, die zonder Ron van der Zanden en John van der Wijst aantra den, wisten de kansen niet te benutten. tegen nieuwkomer De Kilo in Berg en Terblijt. Vanuil het tweede team stroomden de jonkies Frank Brands en Eric Troisfontaine door en ook routinier Mark Swinkels die vanwege een slepen de rugblessure lange tijd uit de roulatie was. Speeldag thuiswedstrijden: Maandag 20.30 uur in sporthal De Wettel ing. Klassering vorig seizoen: achtste plaats. Coach: Paul Janssen (Malden) ie seizoen. Nieuwe spelers: Hicham Hlimi ('tTrepke), Paul Rutten en Rens van Veghel (ZVV Venray), RenE Rutten (Groesbeek) en Rob Willems (ZVV Leunen). Vertrokken: Jan van Esch (voorlopig gestopt). Jos van Gerven (Trepke/Venray), Edward Linskens (gestopt), Stefan van Sinderen (Fermonia Boys; daar inmiddels weer weg). Selectie: Frank Beerkens. Frank Brands, Ruud Brands, Rob van Eist. Fred Jeuken, Jurgen Nellissen (doelman), RenE Rutten, Slephan Sijbers, Mark Swinkels, Eric Troisfontaine en Rens van Veghel. Verwachting: Coach Paul Janssen: "Een positie lussen de vijfde en zevende plaats. Ik hoop in november die verwachting naar boven te kunnen bijstellen." De derde dag van het regiotoernooi 'Het vervolg' is goed verlopen. Dit regi otoernooi is een toernooi wat gehouden wordt met de verenigingen Amicale Cuijk, de Bokkeschieters uit Boxmeer, JBC Venray 80 en Grave superieur. Omdat er per vereniging een verschil lend aantal deelnemers is, wordt de uit slag van dit toernooi in uitgerekend. De uitslag van de derde dag van dit toer nooi: Amicale Cuijk 22w=68.75%, gem. over 3 dagen 57.292%; De Bokkeschieters 08w=28.57%, gem. 41.667%; JBC Venray 80 15w=41.67%, gem. 40.741%; Grave Superieur 13w=54.17%, gem. 61.111%. De vierde en laatste dag van dit regiotoernooi is op zaterdag 7 okt. in Boxmeer. Zondag 3 sept, is door de NJBB (Nationale Jeu de Boules Bond) uitge roepen tot Nationale Jeu de Boulesdag. Onze vereniging heeft daarom op deze dag een open boulesdag georganiseerd. Hieraan konden ook mensen meedoen die niet bij een vereniging aangesloten zijn, ook kon er gespeeld worden met recreatieboules. Helaas was het aantal deelnemers van dit toernooi niet hoog (18 doublets) die in twee poules meede den aan dit toernooi. We hopen dat er volgend jaar meer belangstelling is. De uitslag: Poule A: 1. Fred en Ans Bisschop: 2. Wilma en Godfried Verheijen; 3. Eef Zeelen en Frans Muijzers; 4. Nanny en Gerrit Niewpoort; 5. Cor Oostveen en Piet Voermans; 6. Hermus en van Dongen; 7. John en Patrick Engelen: 8. Toon Hofmans en Toon Rambag; 9. Ron en Herman Alzer; 10. Loes de Vink en Gonny Leenders. Poule B: 1Jos en Rob Janssen; 2. Matjeu Troisfontaine en Tonny v. Erp; 3. Johan Bruijnseesl en Harrie Crooymans; 4. Mien Verstappen en An Jenniskens; 5. Patty Verheijen en Marloes Peters; 6. Frans en Gerlinda v. Erp; 7. Maria Ciijsters en Leida Stollman; 8. Mia Oostveen en Piet Wienen. Na een spannende finale tussen de winnaars van de A- en B-poule wer den de winnaars van dit le open Venrays kampioenschap en winnaars van de wisselbeker Fred en Ans Bisschop uit Griendtsveen. Voor ons bereikbare wedstrijden zijn in september: 9 sept, tripl. in Tiel en Apeldoorn; 10 sept, doubl. in Helmond en Landgraaf; 16 sept, in Oudenbosch en Rotterdam (doubl); 17 sept. doubl. in Gemert, Cuijk, Oudenbosch, Rotterdam en tripl. in Eindhoven: 20 sept. doubl. in Apeldoorn; 23 sept. in Epe; 24 sept. in Asten, Tilburg, Breda, Grave en Ede en tripl. in Best; 30 sept. sextet in Epe. De eerste bekerronde in het zaal voetbal leverde een mager resultaat op voor de Venrayse zaalvoetbal clubs. Alleen Trepke/Venray en Venrode wisten de tweede ronde te bereiken. Eersteklasser Trepke/Venray had thuis geen kind aan SVH en won met maar liefst 16-0. Derdeklasser Venrode kende weinig problemen in de derby tegen vierdeklasser FC Hento. Venrode bekert verder na een 10-3 overwinning. De vier tweedeklassers sneuvelden allen, ZVV Leunen ging met 8-2 onder uit bij Domu. ZVCBJ speelde thuis met 3-3 gelijk tegen Altweerterheide maar werd uitgeschakeld na strafschoppen, De Bonte Koe/Zeef Safe verloor thuis met 3-6 van H77/le Village terwijl Drukshop geen kans had tegen Haelen: 1-6. De andere uitslagen: ZVCO-Beringe 1-8; SVCB-Amicitia 0-10; Lake Valley- GFC 3-3, GFC wint na strafschoppen. Vrijdag 8 september Sporthal De tteliug 20.30 ZVV Leunen-Wittenhorst 2L30 HVC/Aiustema 3-lnter'8G 22.30 Trepke/Venray 3-Haberg de Pees Sporthal De Weert 20.00 De Bon re Koe 2-WiLenhovst 2 21.00 De Bonte Koe 3-ZVCO 2 22.00 IX- Bome Koe 4-AC VVV Zaterdag 9 september Sporthal de Weert 16.00 Trepke/Venray 4-ZVV Mari 17.00 Trepke/Venray 5-ZV/Scmm 3 18,00 Venrode 2-HVC-Ainterna 5 Maandag 11 september Sporthal De Wetteimg 20.30 H VC/Alustema-Graus Bouw 21.30 HVC/Alustema 2-Adveo Sporthal De Weert 20.30 Lake Valley 4-Wittenhorst 3 21.30 Lake Vailev 3-Witteöhórsf 4 22.30 SVCB-Herberg de Peel 2 Sporthal Overfoon 19.00 ZVCO 2-Venrode 2 Senioren Introducé Toernooi Zondag 24 september wordt het Introducé Toernooi gespeeld. Alle senio ren leden kunnen voor dit toernooi inschrijven met een partner, die liefst geen lid is van onze vereniging en zelfs nog nooit hoeft te hebben getennist. De ideale gelegenheid om zelf een keer een balletje te slaan. Je kunt inschrijven mid dels de inschrijfkaarten in de kantine. De inschrijfkosten bedragen f2.50 per per soon. De inschrijving sluit op 10 septem ber a.s. Let op, dit is de laatste week Uitwisseling TV America Zondag l oktober wordt in Ysselsteyn de uitwisseling gespeeld met tennisver eniging America. Het is voor het eerst, dat we een uitwisseling hebben met deze vereniging. Je kunt je voor dit gezellig- heidstoernooi inschrijven middels de inschrijfkaarten in de kantine. Het inschrijfgeld bedraagt f2,50. De inschrij ving sluit op 17 september. Clubkampioenschappen De clubkampioenschappen zijn alweer in volle gang. Na een wat natte start op zaterdag is er de afgelopen dagen fel gestreden om een plaats in de volgende ronde. Volgende week woensdag starten we met de kruisfinales. Wil je eens een leuke pol tennis zien, kom dan gerust een keer kijken. Er wordt iedere dag volop getennist. Iedereen is welkom. Jeugd Introducé Toernooi Zondag 3 september. Het was een mooie dag, voor sommige was de omheining te laag! Het racket lag niet bij alle deelnemers vast in de hand. maar uiteindelijk was het toernooi zeer geslaagd. Hier volgen de uitslagen. Poule A: le Mark en Harm: Poule B: le Rinske en Tom: Poule C: le Jelle en Dave; Poule D: le Stan en Paul; Poule E: le Marian en Carolien; Poule F: le Thijs en Willem. Zondag organiseert HBS Ons Genoegen voor de derde keer het kring kampioenschap veldschieten in het natuurgebied aan de Paardekopweg. Dat deze tak van de handboogsport nog steeds aan populariteit wint bleek wel uit het aantal inschrijvingen maar met het aantal van 112 sporters zitten de 24 doelen vol. Wanneer in het jubileumjaar 2001 de aanvraag voor de organisatie van het Nederlands kampioenschap gehonoreerd wordt door de handboogbond zal een dubbel parcours van 24 doelen uitgezet worden. Het veldschieten wordt vooral in Limburg en Brabant veel beoefend en vindt meestal plaats op geaccidenteerd terrein of bossen. De doelen waarop geschoten wordt staan op afstanden varië rend van 10 tot 60 meter waarvan de helft bekend en de andere helft onbekend. Onlangs waren een aantal sporters uit de regio nog succesvol op het WK in Italië. Gerard Kooning en Ron v.d. Hoff van de organiserende vereniging en Twan Cleeven en Jolanda Wiilemse uiiTienray behaalden er mooie resultaten en dragrn er mede toe bij dat het veldschieten nog steeds in de lift zit. Wanneer het weer meewerkt kan men zondag genieten van top-handboogsport in een mooi natuurgebied van 09.00 uur. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij het secretariaat en worden eventueel begeleid naar de doelen, dit in verband met de veiligheid en ter bescherming van de natuur, Venrays team wijst in openingsduel Zuid-Limburgse titelkandidaat terug: 5-3 Trepke/Venray-De Klojo's 5-3(1-0) Doelpunten: 3. Gert-Jan Wismans 1- 0; 26. Jos Ostendorf 1-1; 31. Gerl-Jan Wismans 2-135. Stef Conjour 2-2; 37. Jos Ostendorf 2-3; 42. Danny Fasen 3-3; 46. Jos van Gerven 4-3; 50. Danny Fasen 5-3. Scheidsrechter: Strijbosch (Oostrum). Toeschouwers: 50. Trepke/Venray: Wientjens; Camps, El-Ghoul. Fasen, Van Gerven, Mocking, Sengers en Wismans. (Door Henk Willemssen) De eerste klap is een daalder waard. Trepke/Venray onderstreepte in het eerste competitieduel zijn tite- laspiraties in de eerste klasse A, In een zinderend topduel waarin de emoties soms hoog opliepen hield het Venrayse team zijn hoofd koel. Met een 5-3 zege die letterlijk bloed, zweet en tranen kostte, pakte de ploeg van coach Leon Verhorevoort drie uiterst belangrijke punten tegen de nummer twee van vorig seizoen. Na afloop heerste dan ook grote tevredenheid in het Venrayse kamp. Maar dat kwam meer door de vreugde om de overwinning dan over het ver toonde spel. Na afloop van deze hecti sche ontmoeting wezen beide ploegen met een beschuldigende vinger naar scheidsrechter Piet Strijbosch en tijd- waarnemer Henk van Schijndel. Op het moment dat De Klojo's nog met 2-3 leidde moest een Zuid-Limburger voor twee minuten naar de kant, Danny Fasen trok de stand weer in evenwicht (3-3) en direct daarna liep Gert-Jan Wismans een bloedneus op nadat hij een schoen in zijn gezicht had gekregen. Het opnont- houd duurde even terwijl de klok gewoon doortikte. Dat kwam de bezoe kers goed uit want terwijl het spel nog steeds stil lag was de tijdstraf alweer verstreken. Dit uiteraard tot groot onge noegen van de Venrayse ploeg. Even later deed zich aan de andere kant pre cies hetzelfde voor. Terwijl Mohammed El-Ghoul zijn tweede tijdstraf uitzat raakte doelman Luc Wientjens gebles seerd aan zijn enkel. En ook nu 'verga ten' scheidsrechter en tijdwaarnemer om de tijd stil te zetten. Zodat El-Ghoul, nadat hij slechts een half minuutje effec tieve speeltijd had gemist, weer vrolijk het veld inhuppelde. Nu was de ergernis bij de tegenstander uit Stein groot. Zelfs na afloop foeterden zij nog na bij Henk van Schijndel die zich echter van geen kwaad bewust was. "Alleen de scheids rechter die bepaalt de tijd. En als ik geen teken van hem krijg dat de klok stilgezet moet worden, dan loopt de tijd gewoon door", zo luidde de uitleg van de Venrayse tijdwaarnemer. STERKE OPENINGSFASE Trepke/Venray kende een sterke ope ningsfase. In de derde minuut ontfutsel de Gert-Jan Wismans een verdediger de bal waarna hij met zijn sterke linkerbeen doeltreffend uithaalde: 1-0. Een paar minuten later strandde aanvoerder Jos van Gerven tot twee keer toe op de Zuid-Limburgse goalie. Gaandweg kwam De Klojo's beter in de wedstrijd. De Venraynaren moesten iets van hun overwicht prijsgeven maar haalden ongeschonden het rustsignaal. Alhoewel Mohammed El-Ghoul op slag van rust een tijdstraf van twee minuten kreeg vanwege shirtje trekken. Daardoor begon Trepke/Venray in ondertal aan het tweede bedrijf. En daarvan profiteer den de bezoekers door al snel 1-1 te sco ren. Na ruim een half uur scoorde Gert- Jan Wismans knap uit een vrije trap die hij vanaf de zijlijn binnendraaide: 2-1. Arbiter Strijbosch, die tijdens de pauze coach Leon Verhorevoort al aansprak dat zijn spelers hun mond dicht moesten houden, zag duidelijke overtredingen op Fasen en Wismans over het hoofd. Tot grote ergernis van Leon Verhorevoort moest Danny Fasen voor zijn overtre ding wel op het strafbankje plaatsne men. En opnieuw buitte De Klojo's de overtalsituatie uit: 2-2. Het werd alle maal nog erger voor de thuisclub toen de Zuid-Limburgers twee minuten later zelfs een 2-3 voorsprong namen. Maar het slotaccoord was voor de Venraynaren. De inleiding vormde een tijdstraf bij de tegenstander waarvan Danny Fasen profiteerde: 3-3. Vier minuten voor tijd kwam Trepke/Venray enigszins gelukkig weer op voorsprong. Een voorzet van Jos van Gerven werd door een verdediger in zijn eigen doel gewerkt: 4-3. De schrik sloeg bij de Venrayse ploeg weer even toe toen Mohammed El-Ghoul opnieuw voor Trainingen: De baantrainingen zijn als volgt: Pupillen: donderdag 17.30-18.45 uur; zaterdag 10.30-11.45 uur. C/D-junioren: dinsdag 17.30-19.00; donderdag 17.45-19.00 uur. A/B-junioren: dinsdag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00-20.30 uur. Senioren: Volgens schema's trainers. NSG-atleten: donderdag 19.00-20.00 uur. De trainingen worden gehouden op de kunststof atletiekbaan, Sportlaan 1, sportpark De Wieën. Informatie: Ledenadministratie: 0478- 582842, atletiekraad: 588217 of bij de trainers. Mededelingen: Oud papier: Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV Venray Regio, geplaatst aan de Weg in de Berg/hoek Veltumse Kleffen, geopend van 09.00 tot 14.00 uur. Toezicht: 9 sept.: Eric de Munck en Piet v.d. Oever: 16 sept.: Bert Oostdam en Bert Peeters; 23 sept.: Gé Peterink en Olov Pijpers. Meerkampen en clubkampioen- schappen Op 16 en 17 sept. zullen de officiële meerkampoen voor alle categorieën worden gehouden. Voor de leden van de vereniging gelden deze meerkam pen tevens als clubkampioenschappen. Aanmelden via de trainers. Om de prijsuitreiking en de huldiging van de clubkampioen beter tot zijn recht te laten komen, zal hiervoor een aparte bijeenkomst worden georganiseerd in samenwerking met de jeugdcommis sie. Start beginnersgroep Op dinsdag 3 oktober a.s. start weer een beginnersgroep met als doel om onder deskundige leiding de mogelijk heid te bieden uw conditie te verbete ren door te gaan hardlopen. Aanmelden voor deelname bij mw. Anja Gooren, tel. 0478-589486 of ledenadministratie, tel. 582842. Zilver en brons voor Junioren Afgelopen weekend werd in Beek een Blokmeerkamp afgewerkt voor C/D-junioren. Hierbij behaalden de atleten van Venray regio uitstekende prestaties. In de categorie meisjes jun.D mocht Geeke Blenk het zilver in ontvangst nemen, terwijl Benoit Kaanen het brons werd omgehangen in de catego rie jongens jun.D. Verdere uitslagen: Meisjes jun.D: Geeke Blenk. 2e plaats met 1 pr; Garcia Stegen, 5e plaats 2 pr's; Hanneke v. Oosterhout, 10e met 1 pr. Jongens jun.D: Benoit Kaanen, 3e met 1 pr; Robin v. Diesbergen, 6e 1 pr; Arjan v. geffen 7e. Jongens jun.C: Richard Engels 5e; Joost v.d. Borg 7e. PDV De Zwaluw Wedvlucht Houdeng, jong, 21 aug.: C. v, Vught 12 3 4 6 10 12 15 18 29; J. Henckens 5: Vero v. Dijk 7 27; M. Basten 8 19 20; H. Strijbosch 9 11 13 14 16 30; W. Heynen 17 31 32 34: P. v. Zwamen 21H. Litjens 22 24 25 26: M. v. Abel 23; v. Haaren-Stiphout 28; J. Basten 33. Wedvlucht Bohain, oude duiven, 26 aug.: J. Sijbers 1 5 13 23; C. v. Vught 2 6 7 8 11 26 32 44 45 49 63: P. Loonen 3 9 17 20 28 50 51 59 61 64 66 93: Chr. Gerrits 4 12 15 27 30 42 47 53 82 84 85; A. v.d. Munckhof 10 21 35 37 39 56 60 78 79: Voesten en Dochter 14 19 29 33 40 46 48 57 58 67 68 72 74 75 76 79 86 87; L. Snijders 16 71 80 89 90; J. Voesten C. 18; M. Basten 22 31 38 43 52 54 83; H. Litjens 24 41 73 88: P. v. Houdt 25 91; Comb. Verdellen 34; v. Haren-Stiphout 36 69: J. Leyssen 55; H. Philipsen 62; P. Janssen K. 65; P. v. Zwamen 70 81; W. v. Osch 92. Wedvlucht Bohain, jong, 26 aug.: C. v. Vught 1 4 9 13 14 15 19 24 25 29 30 38 40 51 81 102 151 191; P. Loonen 2 42 55 98 101 103: M. Voesten en Dochter 3 8 46 122 135 137 138 162; A. v.d. Munckhof 5 7 10 11 21 53 64 108 161; Comb. Verdellen 6 20 88 168; P. v. Houdt 12 60; H. Litjens 16 34 110 123 145 152 155: v. Haren-Stiphout 17 26 49 75 84 121 140 150 165; Comb. Hendriks-Arts 18 31 52 57 58 61 80 96 99 154 158 163: J. Henckens 22 37 71 74 83; J. Basten 23 32 33 39 44 45 65 66 68 92 114 116 127 128 148 149; A. Sijbers 27 28 43 69 82 131 147; P. Smits 35; J. Verdeuzeldonk 36 67 134 169 170: W. Heynen 41 104 160; Chr. Gerrits 47 50 62 85 141 153: J. Voesten K. 48 54: M.Basten 56 79 125 166; P. Janssen K. 59 126; P. v. Zwamen 63 113; H. Vermeulen 70 100 115; J. Kersten en Zn. 72 97; G. v. Houdt 73 109 136; J. Verzeilbere 74; Vero v. Dijk 77 93 118: Th. Droesen 78 164; J. Sijbers 86 94; H. Philipsen 87 90 91 107 124 146; M. v. Abel 89; W. v. Osch 95 144; J. Voesten C. 105 106 117 130 139 156 159; J. v. Kessel 111 112 133; P. Strijbosch en Zn. 119 129 132 143 157; H. Peeters 120; J. Leyssen 142; H. Arts 167. CC Peel en Maas Wedvlucht Houdeng, jong: 1-3-8-9. Hub Koonings Y; 2-4-10. G. Linders Y; 6. H. Cuppen W; 6. G. Peeters W; 7. J. Cuypers B. Wedvlucht Bohain, oude duiven: i. G. Linders Y: 2. J. Sijbers Z; 3. Th. Kleeven B; 4. H. Francken W; 5. H. Rooymans jr.; 6. J. Cuypers B; 7-8. G. Linders Y; 9. C. v, Vught Z; 10. P. Loonen Z. Bohain, jong: 1. G. v. Vught Z; 2. P. Loonen Z; 3. S. Rooymans Ov; 4. L. Bovee W; 5. M. Voesten en Dochter Z; 6. C. v. Vught Z; 7. J. Cuypers B; 8, S. Rooymans Ov; 9. G. Peeters W; 10. L. Bovee W. E-mail adres Peel&Maas (Tcclenm@tref.nl twee minuten naar de kant moest. Maar deze tijdstraf wist Trepke/Venray pro bleemloos door te komen. In de slotmi nuut deponeerde Danny Fasen van het eigen doelgebied de bal van grote afstand in het verlaten Steinse doel: 5-3, NUTTIGE ZEGE Coach Leon Verhorevoort sprak na afloop van 'een nuttige zege'. Alhoewel hij niet blind was voor de tekortkomin gen van zijn team. "Het was inderdaad verre van perfect. We hebben er nog veel te veel moeite mee om onder hun druk vandaan te komen. En een ander minpunt is dat we meer hadden moeten scoren", zei de Helmondse coach die wel tevreden was over het sterke begin en de vechtlust van zijn ploeg. "We heb ben van deze tegenstander alvast drie punten afstand genomen.Daarom is deze zege ook zo belangrijk. Alhoewel wij ook nog wel eens onderuit zullen gaan. Want in deze klasse wordt niemand ongeslagen kampioen." Leon Verhorevoort had geen goed woord voor de arbitrage over. "Want er was eerst niets aan de hand. Het werd pas chaotisch door toedoen van de scheidsrechter. Waar zijn we in gods naam mee bezig als er iemand fluit die de spelregels niet eens kent", vroeg hij zich af. De eerste wedstrijden van de play offs zijn gespeeld. Thuis trad het tweede senioren honkbal team aan tegen de Starlights uit Schijndel en het eerste senioren honkbal team ging naar Boxmeer om daar aan te treden tegen de Keystone Stealers. De softbal senioren moesten naar Venlo om daar hun regu liere competitiewedstrijd tegen de Mustangs af te werken. De honkbal senioren 2 begonnen moeizaam aan hun wedstrijd; de slag- ploeg kon geen echte grip krijgen op de startende werper van de gasten. Pas nadat de werper een paar keer door de scheidsrechter was aangesproken op zijn beweging keerde het tij ten gunste van Red Caps. De kleine achterstand die was opgelopen werd in een inning omgezet in een voorsprong, die verder alleen nog maar zou groeien, zij het mondjesmaat. De uitstekend pitchende Wilbert Flinsenberg gaf de slagploeg van de gasten bijna geen gelegenheid een rally op te zetten. Uiteindelijk werd na 6 1/2 inning de eindstand bepaald op 9-6 in het voordeel van Red Caps. De softbal senioren kregen meteen in de eerste inning 5 punten tegen, die ze niet meer zouden inlopen. Hoewel het team zich goed herstelde en zelf nog een paar keer scoorde bleek dit seizoen de Mustangs een te sterke ploeg. Door een paar foutjes in het veld kon den de gastgevers hun overwinning met9-3 vieren. De honkbal senioren 1 konden voor hun wedstrijd terugblikken op een uit stekend seizoen met slechts af en toe een dipje. Opvallend was echter, dat juist in de oefenwedstrijd tegen de Stealers de grootste dip van het seizoen zat. Gedurende de competitie bleken beide wedstrijden nipt naar de Stealers gegaan te zijn. Om in de race voor het kampioenschap nog mee te kunnen pra ten moest Red Caps deze wedstrijd win nend afsluiten, een hele opgave. Al vroeg in de wedstrijd kwam Red Caps met 1 -0 achter door goed honklopen van de Stealers. Kort daarna wist Red Caps echter de stand weer gelijk te trekken en was de wedstrijd weer open. Opvallend aan Venrayse kant was het feit. dat er in het veld potentieel kostbare fouten wer den gemaakt. De uitstekend pitchende Daan Ensink wist echter de slagploeg van de gastgevers uitstekend in toom te houden. Diverse spelers die toch op de honken wist te komen werden bij hun poging om het tweede honk te stelen uit getikt na prachtige aangooien van catcher Etin Petrochi. Met een 4-3 stand ging Red Caps de achtste inning in met de hoop deze minimale voorsprong nog enigszins uit te breiden. Een gigantische homerun van Roger Brauckmann, die door de boomtoppen in het linksveld heenging, was de enige uitbreiding die Red Caps voor elkaar kreeg. In de negende en beslissende inning werden de Stealers wakker en werd nog alles op alles gegooid om de ook voor hun kost bare punten zeker te stellen. Helaas voor de gastgevers konden zij slechts een keer scoren, waardoor Red Caps met 5-4 de overwinning voor zich kon claimen. Uitslagen: HB1Keystone Stealers-Red Caps 4-5 HB2: Red Caps-Starlights 9-6 SB lMustangs-Red Caps 9-3 HBJ: Red Caps-Condors afg. Programma zaterdag 9 sept.: HJ: Red Caps-Maastricht 11.00 Programma zondag 10 sept.: HSI: Red Caps-Nuenen 14.00 SS; Red Caps-HBS Den Bosch 11.00 Privatisering Op het moment van indienen van dit artikel weet het bestuur van Red Caps Venray officieel nog niets over de priva tisering van het beheer van de sportvel den naar SV Venray. Het bestuur is momenteel bezig om, samen met andere betrokkenen, een duidelijker beeld te krijgen van hetgeen de gemeente en SV Venray hebben afgesproken. Het bestuur wil langs deze weg wel haar leden laten weten uiterst verbaasd te zijn, dat de privatisering nu rond lijkt. Eerdere berichten gaven de indicatie dat er nog altijd met alle verenigingen werd gesproken. Meer nieuws volgt.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 17