Topkorpsen op 25e taptoe Verlies ziekenhuizen ruim verdubbeld 1000 gulden voor Ronald McDonald Fonds Bouw 22 woningen in Leunen De Sprank in een nieuw jasje NIET ALLEEN VOOR ZON- EN FEESTDAGEN! 13.500 gulden voor RAIL Part-time medewerksters 75 bomen worden geveld IW Koopzondag in Venray Onder invloed Flyers Vernieling Waals sprak weer met Nellissen Inloopochtend mantelzorgers Goed Idee op Grote Markt AMUsélAirN&tfölTRUM Ijj peel en maas donderdag 31 augustus 2000 - Pagina 7 Uit het jaarverslag van de Stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg blijkt dat het St. Elisabethziekenhuis in Venray en liet St. Maartens Gasthuis in Venlo in 1999 een verlies van 4.858.000 gulden hebben geleden. In 1998 was het verlies 2.031.000 gulden. Het eigen vermogen liep in het afgelopen jaar flink terug, van 6.2 miljoen gulden in 1998 tot 1,3 mil joen gulden in het afgelopen jaar. "Het verslagjaar geeft in financieel opzicht aan, dat de grens is over schreden. Substantiële maatregelen zijn nodig om de missie van de 1 stichting te blijven realiseren. Het iuanagementcharter geeft de nieuwe leaders aan van de organisatie. Samenwerking, efficiency en func tieconcentratie zijn daarbij de nieu we kernwoorden. Ook moeten wij bereid zijn beslissingen te nemen over wat wel en niet meer kan in de zorg, gegeven de financiële kaders. Van elke medewerker en specialist vragen wij inzet, initiatief en resul taatgerichtheid om inhoud te kun nen geven aan onze missie. Patiëntvriendelijkheid begint bij de medewerkers en moet omgekeerd gefaciliteerd worden door de orga nisatie", schrijft G Peeters, voorzit ter van de raad van bestuur. OPNAMES In 1999 werden 18.225 mensen opgenomen in één van de twee Noord-Limburgse ziekenhuizen. duizend minder dan in 1998 (19.282). De gemiddelde verpleeg- duur steeg van 9,3 tot 9,5 dagen. Het aantal verpleegdagen liep met 7.251 terug van 179.566 in 1998 tot 172.315 dagen in 1999. 342.459 mensen brachten in 1999 een bezoek aan de poliklinieken, in 1998 waren dat er nog 336.423. Het aantal dagbehandelingen steeg met 474, van 8007 in 1998 tot 8.481 in 1999. Het aantal bezette bedden daalde van 492 tot 472. De verlos kamer werd in 1999 minder gebruikt: 1779 keer (1998: 2.067), evenals de operatiekamers (1999: 83874, 1998: 85652). In 1999 werden 128.177 röntgen onderzoeken uitgevoerd tegenover 125.387 in 1998. In de twee zieken huizen werkten vorig jaar 844 men sen fulltime en 1518 mensen partti me. De afgelopen jaren heeft de stich ting de kostenstijgingen voortvloei end uit onder andere de stijgende zorgvraag opgevangen door zorg- vernieuwende concepten en uit het eigen vermogen. In 1999 werd dan ook duidelijk dat de tering naar de nering moest worden gezet. Dit resulteerde in het afkondigen van bezuinigingsmaatregelen voor de korte termijn en efficiencymaatre gelen voor de middellange en lange termijn. Het pakket maatregelen voor de korte-termijn is in algemene zin samen te vatten met een selectie ve vacaturestop, uitstel of gedeelte lijke stopzetting van bepaalde zie kenhuisactiviteiten en maatregelen die ingrijpen op materieel gebied. Het college van b en w van 'enray heeft aan Wonen Noord- «nburg toestemming verleend roof het verwijderen van 75 omen op het terrein van jeukenrode, gelegen tussen de Nukenlaan, Vlierstraat en Oude istrumscheweg. Voor dit lied is een nieuw groeninjich- jsplan opgesteld met als uit- igspunt de groenstroken aan de )rd- en zuidzijde van dit per il zoveel mogelijk te behouden. 75 te verwijderen bomen staan ir het overgrote deel (39 oen) in een grove plantsoen- tok, bestaande uit struiken en jpnen. Het is niet mogelijk deze lome n te verplanten of te behou den. Ten behoeve van de bouwac tiviteiten worden nog eens maxi maal 24 bomen verwijderd, evenals acht kleinere bomen en nog eens twee bomen in het kader van een dunning. Voor het hele terrein wordt een nieuw inrich- ^Winkels 17 september I open Op zondag 17 september zetten ondernemers van 'inkelCentrum Venray hun deu- m weer gastvrij open. U kunt lan van 12.00 tot 17.00 uur win delen. Ook voor een hapje en een rankje is het op koopzondag in 'enray centrum goed vertoeven. TTijdens deze mode-koopzondag lowen modellen van het indhovense bureau Cachet weer de lernieuwste mode. De modeshows het Henseniusplein beginnen om 00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur en iren ongeveer een half uur. De todellen laten de nieuwe najaars- ;n wintermode voor jong en oud lien. Zij showen uit de collecties 'an Lifestyle, Spetters, Ricor, perden Mode en Iris Mode. VENRAY BRUIST Winkelcentrum Venray bruist tij- lens de koopzondag van de activi sten. Op het Schouwburgplein is 'n tweedehands boekenmarkt. En de Grote Markt staat de informa- ifebus van de stichting Thuiszorg, ^ovendien is er op het parkeerter rein van De Wetteling een vlooien markt en op de sportvelden van het incent van Gogh Instituut aan de 'ostsingel vindt de Taptoe Venray laats. Wie even uit wil rusten kan oor een hapje of drankje neerstrij- en op de terrassen van de horeca- "legenheden in het centrum. De hele dag kunt u in het centrum atis parkeren. De politie heeft in de nacht van inderdag op vrijdag op de 'urkterdijk een 26-jarige automo- list uit Venray aangehouden ogens rijden onder invloed. Een lemanalyse op het politiebureau ees uit dat de man teveel gedron- Jl] had. Hij kreeg een rijverbod van ■fuur opgelegd en zijn rijbewijs ■ord ingevorderd. De zaak wordt snelrecht afgehandeld. Opbrengst actie Oldtimer Toertocht Voor de zesde editie van de Venrayse Oldtimer Toertocht had den de organisatie van dit evene ment, uitbater Wilbert van Waaijenburg van de Heeren van Aemstel en McDonald's Venray de handen in.elkaar geslagen voor een actie. Alle deelnemers aan de röcht, dit jaar ruim 180, kregen een kopje koffie met een donut geserveerd. De deelnemers konden op vrijwillige basis voor deze leuke geste een bij drage deponeren voor het goede doel: het Ronald McDonald Fonds. Het idee sloeg enorm aan en aan het 'einde van de rit' bleek de actie een bedrag van maar liefst 1000 gulden te hebben opgeleverd. Woensdag kreeg restaurantmanager Wybo Wijnbergen (midden op de foto) van McDonald's Venray symbolisch de cheque overhandigd door Hay Achten van de organisatie van de Oldtimer Toertocht (links) en Wilbert van Waaijenburg (rechts) van de Heeren van Aemstel. Het Ronald McDonald Fonds plaatst in het hele land woningen bij ziekenhuizen waar ouders van kin deren. die voor langere tijd in het ziekenhuis verblijven, tijdelijk kun nen wonen. Op de sportvelden van het Vincent van Gogh Instituut aan de Oostsingel in Venray vindt op zondag 17 september weer de Taptoe Peelland plaats. Het is de 25e taptoe die MMSK St. Petrus Banden uit Venray organiseert in samenwerking met Stichting Taptoe Peelland en met onder steuning van Groep Geleide Wapens De Peel. Op het programma staan optre dens van korpsen die internatio naal tot de top behoren. Het pro gramma biedt overigens meer dan muziek alleen. De majoretten en showkorpsen bezorgen met hun optredens de bezoekers eveneens veel kijkplezier. Taptoe Peelland begint om 14.30 uur en wordt om 17.00 uur afgesloten met een schitterende finale waaraan alle korpsen deelnemen. VOORPROGRAMMA Na het voorprogramma begint Taptoe Peelland met een optreden van Show- Drumfanfare Amigo uit Leiden. Hun show met als titel 'Band across the sea' staat met nummers als 'In the navy', 'Love Boat' en 'My Bonny is over the ocean' helemaal in het teken van de zee. Daarna treedt Drum- en Showfanfare Mr. H.M. Van der Zandt uit Velp (GId) aan, een graag geziene gast op muziek- shows in binnen- en buitenland. Het thema van haar show is Water. Op het programma staan onder andere 'Zilvervloot', 'Zuiderzee ballade' en 'Kleine café aan de haven'. Dan volgt het Arnhems Trompetterkorps. De Galashow 2000 van deze show- en marchingband was ook te zien en te horen in het hoofdprogramma van de Nationale Taptoe Breda. DISNEY AT TE MOVIES Uiteraard is ook het organise rende MMSK St. Petrus Banden van de partij. De bezetting van het korps bestaat uit diverse slag werkinstrumenten, trompetten, cornetten, sousafoons, trombones, fluiten en klarinetten. De show is gebaseerd op muziek uit Disneyfilms en draagt dan ook de welluidende titel: Disney at te movies. Afsluiter is Drumfanfare Peelland, die begin dit jaar is ont staan na een fusie van De Wilberttamboers en Drumfanfare Deurne. Het korps speelt popre pertoire uit de laatste vier decen nia. Tijdens Taptoe Peelland zijn onder andere 'Brand New Day', 'Grease Lightning' en 'I've got the music in me' te horen. Tijdens de grote finale treden alle muziek gezelschappen gezamenlijk op. Gedurende de intermezzo's zorgt joekskapel Göt Net voor een vro lijke, muzikale noot en ook na afloop zorgt deze joekskapel voor sfeermuziek. Uiteraard zijn tij dens Taptoe Peelland op het ter rein hapjes en drankjes verkrijg baar. Toegangskaarten voor Taptoe Peelland 2000 kosten 7,50 gulden. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij Sigarenhuis Jansen aan de Grote Markt in Venray en verenigings gebouw De Opmaat aan de Oostsingel in Venray. MMSK St. Petrus Banden organiseerde in 1974 voor het eerst de Taptoe Venray. Het was een dermate groot succes, dat het evenement daarna bijna jaarlijks werd her haald. Vier jaar geleden zocht het korps samenwerkig met andere korpsen. Uit deze samenwerking is Stichting Taptoe Peelland ont staan. Drum- en Showfanfare Mr. H.M. Van der Zandt uit Velp. c..-' U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 -Algemeent@flyers.nl Vijf jongelui in de leeftijd van 15 t/m 19 jaar uit Maashees. Wanssum, Meerlo en Ysselsteyn zijn in de nacht van zaterdag op zondag om 04.30 uur aangehou den voor vernieling van een open bare telefooncel. Na een melding trof de politie de vernielde cel op de Maasheseweg aan en even verderop fietste de groep in de richting van Maashees. Zij bleken behoorlijk onder invloed van alcohol en werden overgebracht naar het bureau. De 19-jarige beken de al snel de telefoon te hebben ver nield en een 17-jarige jongen uit Maashees had tegen de cel geschopt. Alle vier jongens en een meisje zullen voor HALT-afdoe- ning worden voorgedragen. De ouders van de minderjarigen werden in kennis gesteld en de schade wordt met de groep geregeld. Burgemeester Waals bracht maandagmiddag opnieuw een bezoek aan Cor Nellissen. Twee weken geleden was Waals ook al te gast bij huize Nellissen aan de Stationsweg om uit de impasse te komen. De burgemeester probeert te bemiddelen in het slepende conflict tussen de loonwerker en projectont wikkelaar BBOM. Cor Nellissen verkocht jaren geleden 5600 m2 grond voor een miljoen gulden aan BBOM voor de uitbreiding van nieuwbouwwijk Landweert. Sindsdien ligt de loonwerker in de clinch met BBOM en de gemeente over al dan niet vervuilde grond. De projectontwikkelaar hield daarom drie ton van de koopsom achter omdat het eerst de geleden schade op Nellissen wil verhalen. Zoals kosten door het te laat leveren van de grond, afvoeren van asbest, milieu-uitgaven, een milieuonder zoek en advocaatskosten. Er dien den al tweemaal een kort geding en er loopt momenteel een bodempro cedure. BBOM en Nellissen staan hierin lijnrecht tegenover elkaar. De projectontwikkelaar wil pas het res tant van de koopsom betalen na aftrek van de 'schade' terwijl Nellissen het volledige bedrag van 300.000 gulden opeist. Over het gesprek van afgelopen maandag wilden beide partijen geen medede lingen doen. Over drie weken komen de gemeente, Nellissen en zijn advocaat opnieuw bij elkaar. Elke eerste woensdag van de maand zijn mantelzorgers (mensen die met de zorg voor een zieke te maken hebben) van 10.00 tot 11.30 uur van harte welkom in het Sint Joriskwartier, Burgemeester Esserstraat 20 te Venray. Dit om ervaringen uit te wisselen met lotgenoten, om elkaar te steu nen en/of om er even uit te zijn. ook kunt u hier terecht met uw vragen. De bijeenkomsten staan onder lei ding van een beroepskracht van Synthese. Voor eventuele inlichtin gen: tel. 517317. Vraagt u even naar Kees Moerkerk of Mieke Swinkels. Mistroostig en leeg staat het mooie oude Venrayse raadhuis op de Grote Markt te wachten op een nieuwe bestemming. Het staat al leeg sedert de Muziekschool haar poorten elders opende en dat is al even geleden. Juwelier Verlinden was de eerste die in verband met verbouwing van zijn zaak er zijn toevlucht zocht gevolgd door Piet v. Dijk en laatstelijk ook weer wegens verbouwing het Kabinetje. Vanaf 1 september en minstens tot 31 december gaat Goed Idee Meubelen er in het souterrain vier maanden lang haar productenmid den in Venray promoten. Naast een aanbod in meubels die ook op de Plataanstraat te zien zijn wordt er veel aandacht gegeven aan kleine meubelen en vooral ook aan allerlei decoratie artikelen. Met veel zorg is een keuze samengesteld uit artikelen uit Europa, Thailand, Indonesië en China. Met de opening van de winkel gaat een wens van het verkoopteam van Goed Idee in vervulling om het bedrijf in Venray nog meer bekend heid te geven. Er zal veel aandacht besteed worden aan het creëren van een sfeer passend in de entourage van ons mooie oude raadhuis en de inrichting zal er zo veel mogelijk op worden afgesteld. De opening vrijdag zal vanaf 17.00 uur muzikaal ondersteund worden. De ontwikkeling van het bestemmingsplan Leunen van Hurks Bouw- en Vastgoed uit Eindhoven is in een stadium geko men dat er 22 woningen gereali seerd kunnen worden. Eerder heeft het college van B en W reeds ingestemd met de aankoop van een perceel grond, gelegen aan de Albionstraat in Leunen, voor de realisatie van het plan. In ruil voor de verkoop heeft Hurks een bouw- claim gekregen van honderd wonin gen. waarvan zestig in Leunen. De grondprijs voor de kavels bedraagt 222 gulden per m2. De grond heeft een oppervlakte van 7931 m2, waardoor de totale ver koopprijs van de grond 2.068.801 gulden bedraagt. Onder de 22 woningen bevinden zich vier goed kopere woningen, die Hurks vol gens de aankoopovereenkomst dient te realiseren. Omdat het de bedoe ling is dat de woningen beschikbaar blijven voor starters en voor mensen met een lager inkomen, is de bewo- ningsplicht voor de woningen op vijf jaar gesteld in plaats van één jaar. Indien kopers de woning toch binnen vijfjaar doorverkopen, zal een gedeelte van de 'winst' toe vloeien naar de gemeente Venray. De woningen dienen in eerste instantie verkocht te worden aan autochtonen. Als autochtoon van L:eunen worden aangemerkt perso nen die nu in Leunen wonen, perso nen die elders wonen maar die terugkeren naar de geboorteplaats Leunen, na geurende tien jaar elders gewoond te hebben en personen die in Leunen een functie krijgen of reeds vervullen en dus economisch aan Leunen gebonden zijn. Open huis op zondag 3 september De Sprank heeft de afgelopen maanden een behoorlijke gedaan teverwisseling ondergaan. En likje verf hier, een nieuwe ruimte daar. Op de tweede etage van het complex is een gloednieuwe fitnes sruimte en een fraaie aerobicszaal verrezen. Ook voor een potje squash, een uurtje lekker relaxen of een 'verwenuurtje* in de schoonheidssalon kunnen liefheb bers tegenwoordig in het sport centrum terecht. Op zondag 3 september van 14.00 tot 16.00 uur houdt De Sprank open huis. "Mensen kunnen hier voortaan naast zwemlessen ook lessen aero bics, aqua-jogging en/of spinning (fietsen/trainen op muziek, red.) volgen", zegt manager Thijs Vullings, die jaren als chef-zwem bad werkte in eenzelfde centrum in Deurne. Sinds juli 1999 is de Horstenaar manager van De Sprank. "Voorwaarde is wel dat ze 'mem ber' worden van sportcentrum De Sprank. De 'members' of leden mogen daarnaast ook onbeperkt gebruik maken van het zwembad. Daarnaast is ook de entree en de horeca-gelegenheid vergroot en ver fraaid. Èn verder hebben we natuur lijk nog de beschikking over vier squashbanen en een schoonheidssa lon. Ja, het is een superdeluxe sport centrum geworden waar Venray In sportcentrum De Sprank kun je tegenwoordig fitnessen of je lekker laten verwennen in de schoonheids salon. trots op mag zijn." ZWEMBAD De Sprank is onderdeel van LACO, een organisatie die in Zuid- Nederland zestien geprivatiseerde sportcentra heeft. "Er werken circa dertig personen part- en fulltime in het sportcentrum in Venray". vertelt Vullings. "De bezoekers van het sportcentrum krijgen allemaal pro fessionele begeleiding van gekwali ficeerde medewerkers. Vooral met betrekking tot de fitnesstraining is dat natuurlijk van belang. Maar daarnaast blijven natuurlijk ook de zwemliefhebbers van harte welkom in De Sprank (Om een duik in het binnen of buitenbad te nemen hoef je natuurlijk geen lid van De Sprank te zijn, red.). Overigens zal De Sprank voortaan geregeld in Weekblad Peel en Maas gaan publiceren omtrent opening stijden etc. Wilt u meer informatie over het lidmaatschap van De Sprank of heeft u andere vragen, dan kunt u contact opnemen met de medewer kers van het sportcentrum, tel: 512888. De gemeente Venray gaat een éénmalige bijdrage van 13.500 gulden geven aan het project Regionaal Arbeidsmarkt Informatiesysteem Limburg (RAIL). RAIL is een initiatief van de arbeidsvoorziening, de provin cie Limburg, de sociale partners en de regionale opleidingscentra Schoolstraat 2, Horst, tel. 077-3981866 Voor de uitbreiding voor ons team zoeken wij: (leeftijdsindicatie: vanaf 20 jaar) De functie houdt in: het ontvangen van de gasten en het serveren van hapjes en drankjes Tevens let zij op de leeftijdsgrens van onze gasten. Werktijden: onregelmatige tijden, voor ca. 20 uur per week, dag- en avond diensten en in het weekend. Sollicitatiegesprek na telefonische (ROC's) in Limburg. Het informatiesysteem voorziet in arbeidsmarktgegeven voor gemeen telijke beleidsplanningen en prog noses. Jaarlijks geeft RAIL onder andere vrij nauwkeurig aan wat de opleidingsbehoefte van de diverse sectoren is. De deelnemende gemeenten zullen dit jaar onder andere onderzoeksgegeven ontvan gen over de arbeidsmarktsituatie op provinciaal niveau. Ook krijgen ze een analyse van het provinciale arbeidsaanbod. De gemeente Venray heeft aangegeven graag onderzoekscijfers te willen ontvan gen met betrekking tot de gezond heidzorg en de welzijnssector. De onderzoeksgegevens kunnen dan in 2001 gebruikt worden ter onderbou wing van de beleidsnota over de gezondheidszorg. De gemeente Venlo heeft gekozen voor de metaalsector. Gezien het feit dat de rayons Venlo en Venray vrij gering van omvang zijn, is RAIL bereid in beide rayons zowel de sector gezondheidszorg/welzijn als de metaalsector te onderzoeken.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7