Wethouder Kersten blijft overeind in schouwburgdebat Bewoners eisen parkeerverbod "Ideaal voor bedrijven die uit hun voegen groeien' Zaterdag 2 september Grotestraat 41 Wanneer kwaliteit en garantie telt JACOBS Vissers lopen egen de lamp Inbraak in school Snelheids controle productiemedewerker <m/V) OPENINGS AANBIEDINGEN ONS LEER HEEFT MEER TV Gazet van de buis Beheer sportpark naar SV Venray Diefstal uit auto ^pEEL EN MAAS donderdag 31 augustus 2000 - Pagina 5 Busser (Samenwerking); "Wethouders moeten hun portefeuilles herverdelen" Het was al lang niet meer zo druk geweest in de raadszaal. De publieke tribune puilde dinsdag avond uit alhoewel de agenda slechts één belangrijk punt omvatte: de schouwburg. De negentig aanwezigen kregen niet het vuurwerk en spektakel te zien en te horen waarvoor ze wellicht lekomen waren. Bert Kersten jleef vrij eenvoudig overeind in iet debat waarin de zes fracties de 1 yerantwoordelijke cultuurwet- muder niet echt onder vuur namen. De fractie Van de Vorle ging nog iet versie. Fractie-voorzitter Gerrit Immens vond dat er een strafrech- erlijk onderzoek moest komen naar le handelwijze van het inmiddels ifgetreden schouwburgbestuur. Het iteekt de fractie Van de Vorle dat iet voormalige bestuur 'gebankierd' leeft met gemeenschapsgeld. "We tijn tot drie keer toe op het verkeer- lebeen gezet. Het bestuur zei geen ;ld te hebben voor de trekkenwand de toneeltoren terwijl er wel drie m naar het café verdween. Door [ét eigenzinnige handelen van de fchouwburg werd het vertrouwen in te gemeenteraad geschaad", vond temmens die eiste dat de schuldi- [en ter verantwoording geroepen lorden en dat er sancties dienen te [olgen. De fractie Van de Vorle [raakte meer harde noten. "Het mderzoeksrapport van [riceWaterhouseCoopers mag door e papierversnipperaar zonder dat e 40.000 gulden, dat het rapport ist, betaald wordt." Het is de loka- fe fractie een doorn in het oog dat lor een gemeentelijke bijdrage per irkocht kaartje subsidiegeld buiten gemeentegrenzen verdwijnt, stig procent van de schouwburg bezoekers komt van buiten Venray. Dooreen bijdrage van 18 gulden per kaartje betekent het dat er 500.000 gulden verdwijnt. Er moeten bin dende afspraken met de omliggende gemeenten gemaakt worden dat dat subsidiegeld terugkomt naar Venray", stelde Lemmens die tevens vond dat de ontslagen hore- camanager Paul Franssen gerehabi liteerd moest worden en in zijn functie zou kunnen terugkeren. AFGEZWAKT Ike Busser, fractievoorzitter van Samenwerking Venray, verpakte zijn kritiek eveneens in harde bewoordingen. Busser vond dat het 'schouwburgdossier' bij Kersten weggehaald moest worden om het bij een andere wethouder onder te brengen. "Niet alleen het schouw burgbestuur maar ook wethouder Kersten toonde zich niet slagvaardig en daadkrachtig. De kwestie raakte in een conflictmodel waardoor de wethouder deuken heeft opgelopen en besmet geraakt is. Het is daarom beter dat ook de wethouder met een schone lei begint. Ik stel voor dat de wethouders hun portefeuilles her verdelen", zei Ike Busser die ook kritiek had op de rol die burgemees ter Waals gespeeld heeft. Waals was, toen de kwestie in een kritieke fase belandde, de 'onafhankelijke' voorzitter van de gesprekken tussen schouwburgbestuur en het college van B&W. Alhoewel het schouw burgbestuur om een andere, en meer onafhankelijke, voorzitter had ver zocht bleef Waals de gesprekken leiden. "Het leek op een interne inmenging van B&W. Het schouw burgbestuur heeft dit als grof. klei nerend en grievend ervaren. Gezien de houding van onze burgemeester kan ik mij hier wel een voorstelling van maken. Hij is misschien goed in het maken van openingen in een zaak die muurvast zit. Maar bij deze gevoelige aangelegenheid was een andere voorzitter wenselijk geweest", vond Busser. De harde toon die het CDA in de commissie vergadering van 16 augustus aan sloeg was dinsdagavond weer wat afgezwakt. Wiel Michiels vroeg zich af of het afgetreden bestuur wel voldoende tijd en ruimte gekregen had om zelf orde op zaken te stellen. "Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat het college bewust op een breuk met het bestuur heeft aangestuurd." Ook herhaalde hij de kritiek op Bert Kersten: "De wet houder had veel eerder signalen ont vangen over de financiële proble men en had de gemeenteraad dan ook veel eerder kunnen informeren. Hij heeft een weg bewandeld waar door een constructieve oplossing met het schouwburgbestuur steeds moeilijker werd. Maar alleen van wege dit feit willen we hieraan geen politieke consequenties verbinden", waarmee Michiels de angel vroeg tijdig uit het debat trok. Het CDA trok als les voor de toekomst dat er duidelijke spelregels moeten komen hoe de gemeente met geprivatieerde organisaties omgaat. KOUDE KLEREN Bert Linskens, partijgenoot van de PvdA-wethouder. vond ook dat de aandacht naar de toekomst gericht moest worden. Zoals afspra ken maken met het nieuwe bestuur en hij wilde een discussie over de rol en de invloed van de gemeente als subsidiegever in geprivatiseerde instellingen. Hans Teunissen (D66) hamerde opnieuw op het gebrek aan vertrouwen dat de wethouder en het college in het schouwburgbestuur hadden. "Het is onbegrijpelijk dat het college zo heeft vastgehouden aan hun inmenging in de bestuurssa menstelling. De conclusie is duide lijk: dit schouwburgbestuur moest gewoon weg." Frans van Hooft (VVD) wilde niet meer zwartepieten of zoeken naar schuldigen. "Er zijn fouten gemaakt en daarvan moeten we leren. We moeten naar de toekomst kijken." Wethouder Kersten wees naar de uitpuilende ordner die voor hem op tafel lag. "Dit is een gevoelig dos sier. De conflicten met het Venrayse amateurtoneel en de verontruste gang van zaken bij de horeca waren de eerste signalen. Het was voor mij soms moeilijk ingrijpen omdat er regelmatig bestuurswisselingen waren. Ik wilde de mensen ook de kans geven om zich eerst in te wer ken. Er zouden verliezen zijn maar de onderbouwing ervan bleef uit. Er kwamen geruchten, beschuldigin gen en zelfs heel vervelende anonie me brieven. De frustraties liepen op. Ik heb nooit op alle stemmingmake rij gereageerd en heb ook nooit de pers gezocht. En dat zal ik ook van avond niet doen. Ik heb me naar eer en geweten met deze zaak bezig gehouden", zei Kersten die bena drukte dat het voormalige bestuur uit eigen beweging is opgestapt en niet onder dwang van het college. Bert Kersten verklaarde er niets in te zien, zoals de fractie Van de Vorle dat wil, om schuldigen aan te wijzen en sancties te laten volgen. "Na alles wat er gebeurd is zijn alle betrokkenen al genoeg gestraft. Want dit gaat je niet in de koude kleren zitten", verzekerde de cul tuurwethouder die er aan toevoegde dat hij nu voor het eerst een schouwburgabonnement gekocht had... 0p dakbedekkingen Stayerhofweg 7 Wanssum Tel.: 0478-53 17 95 3 3 Zes Buitengewone Opsporings mbtenaren (BOA's) hebben naandagavond in Noord- imburg samen met medewer- ers van de politie Limburg oord en de Algemene nspectiedienst een grote Visserijwetcontrole gehouden. 67 werden gecontroleerd irvan er vijf zijn bekeurd. De overtredingen betroffen het tsen zonder sportvisakte en/of vis- irgunning. Daarvoor zijn bekeu- igen uitgereikt van zestig gulden I honderdtwintig gulden De con- jles zijn gehouden op de viswate- n gelegen in de gemeenten mray, Horst, Grubbenvorst, roekhuizen, Sevenum, Meerlo- anssum, Bergen, Gennep en ilden. ILLEGAAL AFVAL Naast overtredingen van de visse- wet is vastgesteld dat er illegaal val was gestort in de gemeente enray. Er zal een nader onderzoek orden ingesteld om de dader te hterhalen. Verder is proces-verbaal opge- aakt wegens het onverzekerd rij- -n met een motorvoertuig en is iconstateerd dat veelvuldig gecrost rerd op de oevers van diverse ken en waterlopen. De coördinatoren Groene Wetten de politie-basiseenheden ennep, Venray, Horst, Venlo-Oost Helden hebben een samenwer- 'gverband met 25 BOA's (5 full- he coördinatoren en 20 jachtop- taers). :g Ook toezichthouders van het >j mburgs Landschap en ^staatsbosbeheer maken deel uit van i t verband. Er wordt regelmatig f|gi mengewerkt met de verschillende H 'dbeheereenheden en diverse Vê hiurbeschermingsinstanties. lm PEEL EN MAAS >te on line 714 Svww.yandenmunckhof.nl/ hi de nacht van maandag op dins- "1 is ingebroken in een school aan Gildestraat in Holthees. Nadat n raam was opengebroken gingen Ldieven er met een computer van Start bouw Business Centre Keizersveld Projectontwikkelaar Janssen de Jong Plancoördinatie is begonnen met de ontwikkeling en verkoop van de units in het Business Centre Keizersveld op bedrijven terrein Keizersveld in Venray. Woensdag werd met de bouw van het moderne bcdrijfsverzamel- complex begonnen. Inmiddels hebben twee Venrayse onderne mers een unit in het complex gekocht. Voor de zomer van 2001 moet het Business Centre gereali seerd zijn. Volgens directeur Rits Verkerk is vooral de laatste jaren een enorme ontwikkeling waar te nemen in de vraag naar kleinschalige bedrijfs ruimten, die passen binnen de flexi bele eisen die het midden- en klein bedrijf hieraan stelt. Janssen de Jong Plancoördinatie heeft deze formule reeds in een veertigtal andere gemeenten met succes toegepast. "In Limburg is dit het derde project. Eerder hebben we met succes in Roermond twee en in Weert één bedrijfsverzamelcomplex gereali seerd. De units zijn bijvoorbeeld ideaal voor ondernemers die thuis uit hun voegen groeien." Ook wethouder Houba toonde zich tevreden. "De gemeente Venray is verheugd met de moge lijkheden die het bedrijfsverzamel complex vooral aan de wat kleinere, maar sterk groeiende bedrijven biedt. De groeiende bedrijven in het midden- en kleinbedrijf moeten zich in dit gebouw verder kunnen ont plooien om dan later, als ze hier uit hun jasje groeien, wellicht een plek te krijgen op één van de bedrijven terreinen in de gemeente Venray. Wij zijn er klaar voor." BEDRIJFSVERZAMELCOMPL EX Dick van Gasselt, projectmanager bij Janssen de Jong Plancoördinatie: "Op het bedrijventerrein Keizersveld te Venray realiseren we zeven multifunctionele, zelfstandige bedrijfsunits en zes zelfstandige kantoorunits die in één bedrijfsver zamelcomplex worden samenge bracht. Het bedrijventerrein is gun stig gelegen langs de snelweg A73 en kenmerkt zich door een duidelijk eigen identiteit met een hoogwaar dige uitstraling en een uitstekende zichtpositie. We richten ons voorna melijk op het midden- en kleinbe drijf omdat in dit genre enorm veel nieuwe bedrijven ontstaan, die een snelle vaart doormaken op de gol ven van onze huidige succes-econo mie. De invulling van de bedrijfs units is even variabel als de bedrijven die belangstelling hebben voor een unit in een bedrijfsverza melgebouw. In grote lijn zijn het veelal kleine ambachtelijke bedrij ven of doorstarters die in de huur- sfeer of vanuit huis begonnen zijn en nu de mogelijkheid hebben, gezien de lage rentestand, om een eigen pand te kopen." EIGEN WENSEN De bedrijfsunits met een opper vlakte van circa 112 m2 worden nagenoeg casco opgeleverd, wat de grootst mogelijke vrijheid biedt aan de koper om zijn ruimte naar eigen ideeën en wensen in te vullen. Onder toeziend oog van wethouder Houba en Gertie Brummans van de gemeente Venray werd woensdag de 'eerste stort' voor de bouw van Business Centre Keizersveld verricht. Bovendien bestaal de mogelijkheid om de bedrijfsunits onderling te koppelen. De goothoogte van de bedrijfsunits bedraagt 8.0 m2 aan de voorzijde. De bedrijfsunits zijn stan daard gedeeltelijk voorzien van een verdiepingsvloer zodat een gebruiksoppervlakte ontstaat van circa 168 m2. Ze hebben een aantal standaard voorzieningen zoals een afgewerkte betonvloer (vloerbelas ting 1500 kg.m2). een electrisch bedienbare overheaddeur. en brand slanghaspel, een meterkast met stan daard vermogens (watervoorziening 3m3/uur, electra 3x25 ampère op basis van 230 Volt) en een afgedopt gasaansluitpunt in de meterkast. ZELFSTANDIGHEID Alle units kunnen zelfstandig ope reren en hun eigen reclame voeren. Per bedrijfs- en kantoorunit worden voldoende parkeerplaatsen op eigen terrein gerealiseerd. De architect van het complex is Jan van Beek van Buro Timmermans Architekt Ingenieurs BV uit Venlo. Bouwmaatschappij Janssen BV uit Venray zal het complex realiseren. Makelaars- en taxatiekantoor Hilhorst uit Venray is verantwoor delijk voor de verkoop van de units. De verkoopprijzen van de bedrijfs units bedragen 226.000 en voor de kantoorunits 550.000 gulden, vrij onder naam en exclusief BTW. In principe zijn de units bestemd voor de verkoop maar Janssen de Jong Plancoördinatie heeft een aantal beleggers in portefeuille, zodat ook huur tot de mogelijkheden behoort. De politie heeft vrijdag tussen 15.00 en 16.30 uur tijdens een snel heidscontrole op de Puttenweg 66 automobilisten bekeurd wegens te hard rijden. In totaal werden 305 passerende voertuigen gecontro leerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 116 km/u daar waar de maximum snelheid slechts 80 km/u bedraagt. PEEL EN MAAS 'n abonnement waant Kurstjens Contactlenzen BV is een gespecialiseerd bedrijf in contactlenzen. In ons aanpasin- stituut aan de Noorderhof worden door twee contactlensspecialisten alle soorten contactlenzen aange meten. Ons programma loopt van dagelijks te vervangen zachte contactlenzen tot dubbelfocus lenzen, contactlenzen met een leesgedeelte. Daarnaast maken wij hoogwaardige contactlenzen voor academische en gewone ziekenhuizen, voor oogartsen en voor optiekzaken. In vakkringen is Kurstjens Contactlenzen al tientallen jaren een begrip. Wij zijn CE en ISO 9002 gecertificeerd. Ons team bestaat uit 5 medewerkers. Omdat een van onze medewerkers ons gaat verlaten zoeken wij voor 3 a 4 dagen per week een Taakomschrijving - productie van contactlenzen na een uitgebreide interne opleiding. - contact onderhouden met onze afnemers en dragers van contactlenzen, telefoon- en baliewerk zaamheden. Wij verwachten sollicitanten op MBO niveau die graag met mensen omgaan en die graag nauwkeurig en verantwoord bezig zijn. Indien U geïnteresseerd bent in deze baan kunt U tijdens kantooruren contact opnemen met: t.a.v. Dhr. J. van Meijel KURSTJENS Noorderhof 20 C NTACTLEMZEM SSo Patersstraat vanaf half september vijf weken afgesloten Bedrijven en bewoners van de Patersstraat vrezen een enorme verkeerschaos wanneer hun straat vijf weken wordt afgeslo ten. Dat bleek vorige week woens dag tijdens een informatiebijeen komst op het gemeentehuis. Vanaf half september wordt begonnen met het vervangen van de riole ring en het aanbrengen van nieu we bestrating in het laatste gedeelte van de Patersstraat tot aan het kruispunt van de Paterslaan. De gemeente wil in die periode hel eenrichtingsverkeer in zowel de Patersstraat als Poslstraat opheffen. Het verkeer kan dan vanaf de Julianasingel via de Poststraat de Patersstraat bereiken tot aan de ver sperring ter hoogte van het pand van de Franciscanen. "Het verkeer loopt bij het postkantoor en de beide kroe gen helemaal vast. Het is er nu al soms een chaos. Wij voorzien gigantische problemen indien er geen parkeerverbod komt", zei de heer Hilhorst van het gelijknamige makelaarskantoor. De bewoners zijn bezorgd dat auto's en vrachtverkeer, dat de winkels moet bevoorraden, niet meer kan keren op de toch al smalle Patersstraat. Door het instel len van een parkeerverbod krijgt het verkeer veel meer ruimte. Gemeentewoordvoerder Ger Beijers onderkende het probleem en zei eerst met de politie te willen over leggen alvorens maatregelen te tref fen. Met Frans Lemmers, Amba, Printpoint en de Fortis-bank wordt binnenkort afzonderlijk overlegt hoe tijdens de wegwerkzaamheden de bedrijven bereikt kunnen wor den. Vier jaar geleden werd het werk aan de Patersstraat plotseling stilgelegd. Onder het pand van Lemmers woninginrichting werd een grote hoeveelheid vervuilde grond aangetroffen. De olie die in de bodem terecht was gekomen was afkomstig van de voormalige garage Derksen. Projectleider Jan de Bruijn: "We deden het niet graag maar het was toen noodzakelijk om het werk af te breken. Daarna heb ben we lang gezocht naar een oplos sing. Die komt nu eindelijk in zicht door nieuwe regelgeving die het mogelijk maakt de werkzaamheden uit te voeren zonder bodemsane ring." Naast het vervangen van het rioolstelsel wordt de weg en het troittoir opnieuw bestraat en worden parkeervakken aangelegd. Op dezelfde wijze zoals dat destijds op het noordelijke gedeelte van de Patersstraat al gebeurd is. ALGEHELE SANERING Enkele buurtbewoners vroegen zich af waarom de werkzaamheden niet gelijktijdig uitgevoerd worden met de reconstructie van het kruis punt Leunseweg-Paterslaan- Patersstraat. "Want dan wordt de straat alweer afgesloten. Dit had toch goed in één keer gekund." Volgens Ger Beijers staat het kruis punt pas in 2002 op de planning. "Zolang kunnen we niet wachten. Want de rioolbuizen verkeren in slechte staat en de vergroting van de riolering is nu een 'must'." De parkeerplaats achter Patershof wordt voor minstens een week afge sloten. Daarvoor en daarna zal het parkeerterrein nog enkele keren niet bereikbaar zijn. Buurtbewoners worden binnenkort hiervan schrifte lijk op de hoogte gesteld. "Krijgen de mensen in die priode vrij parke ren van de gemeente", vroeg Hilhorst zich af. Frans Lemmers wist zich nog te herinneren zat tij dens de vorige renovatie er bij het voormalige pand Vissers aan de Julianasingel gratis geparkeerd kon worden. De gemeente antwoordde dat ze deze mogelijkheid nu niet meer kon bieden. De heer Holtermans zei niet te kunnen begrijpen dat de vervuilde grond, nadat de rioolbuizen vervangen zijn, zomaar wordt teruggeplaatst. Ger Beijers: "Tijdens het werk wordt de uitgegraven grond elders opgesla gen. Omdat de nieuwe riolering meer ruimte in beslag neemt zal niet alle grond teruggestort worden. Het zand dat overschiet wordt eerst bemonsterd waarna bekeken wordt welke bestemming het krijgt." Door de recente beleidsnota 'Grond gron dig bekeken' is het nu mogelijk rioolreconstruetie uit te voeren zon der dat er een bodemsanering hoeft plaats te vinden. Voorheen zou de gemeente dit wel verplicht zijn. Omdat de verontreiniging zich intussen flink verspreid heeft kost een algehele sanering 925.000 gul den. Daarvoor zouden de gemeente en Frans Lemmers grotendeels moe ten opdraaien. Paul van Noorden, voorlichter van de provincie Limburg, bevestigt dat de keuze van de gemeente Venray om de riole- rings- en wegwerkzaamheden nu toch uit te voeren mogelijk is. "Er is inderdaad sinds kort nieuwe inte rim-regelgeving van het ministerie. Tel. 0478 - 568 415 Lederen kleding voor dames en heren Keuze uit meer dan 1000 stuks in 100 modellen Jacks- Jassen- Broeken- Blazers- Mantels enz. normaal 299,- 399,- 399,- 449,- 599,- NU 199,-250,-299,-349,-399,- M AAS T RICHT. E 1 N D H OVEN. BI R E D A D E NBOSCH DORDRECHT T I L B U R a VENRAY De bodemvervuiling in de Patersstraat heeft als aanduiding 'ernstig'. Voorheen betekende dat dat je absoluut niet aan die vervuil de grond mocht komen. Nu mag voor de werkzaamheden de grond wel worden opgepakt, veilig opge slagen en daarna weer ter plekke worden teruggebracht." Volgens Van Noorden bepaalt het Rijk, dat geld beschikbaar stelt voor bodem saneringen, wanneer de vervuilde grond vervangen moet worden. "Omdat deze vervuiling heeft plaats gevonden voor 1987 is het een zogenaamde historische verontreini ging. De meer recente bodemver vuilingen worden nu als eerste aan gepakt. Maar zeker is dat Venray de bodem in de toekomst zal moeten Uiterlijk aan hét einde van dit jaar verdwijnt de kabelkrant van TV Gazet in Limburg van het tv- scherin. Dat is maandag bekend gemaakt door eigenaar Uitgevérs- maatschappij De Limburger (UDL). Er werken bij TV Gazet 42 mensen. Volgens de UDL- djrectie vallen er geen gedwongen ontslagen. TV Gazet maakte in 1999 ruim twee mi Ij oen gulden verlies. Voor dit jaar wordt reke ning gehouden met een verlies van 2,7 miljoen gulden. Volgens de UDL-directie is de afnemende belangstelling van de kijkers en adverteerders de belangrijkste reden om met TV Gazet te stop pen. TV Gazet zendt sinds 1988 de kabelkrant uit in nagenoeg alle Limburgse gemeenten. Sinds 1997 was TV Gazet, naast de Kabelkrant Venray, de tweede kabelkrant op het Venrayse kabei- net. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft met het bestuur van SV Venray overeen stemming bereikt over de privati sering van sportpark De VVieën. De overeenkomst is voor de duur van twintig jaar en gaat met terugwerkende kracht op 1 janu ari 2000 in. Voor het werk dat de vereniging zelf uitvoert op het totale sportcomplex, ontvangt SV Venray jaarlijks een vergoeding van 379.000 gulden. SV Venray. de grootste gebruiker van het sportpark, dient zelf voor het onderhoud van de velden en de gebouwen te zorgen, maar ook gas, water en licht komt voor eigen reke ning. Over de overeenkomst is door de gemeente Venray en de voetbal club maandenlang onderhandeld. Verder krijgt SV Venray voor het wegwerken van achterstallig onder houd aan het materiaal op de velden, de infrastructuur (gras, verharding) en de beregeningsinstallatie eenma lig een bedrag van 195.000 gulden. Tevens ontvangt de Venrayse voet balclub jaarlijks nog eens een ver goeding van 75.000 gulden voor het aantrekken van een (parttime) medewerker die het dagelijks beheer en toezicht op het sportpark voor zijn rekening neemt. In de nacht van zonmdag op maandag is ingebroken in twee 1 auto's die geparkeerd stonden aan de Kuluutsheuvel in Overloon. Uit i beide auto's verdween de geluidsin stallatie. Ook uit een auto die gepar- keerd stond aan de J. Hendrikxstraat bleek de geluidsinstallatie verdwe nen te zijn. Van alle auto's is een ruit vernield.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 5