Een low-budget hotel op Sint Anna Schouwburg en restaurant worden gesloten Schouting De Peelspeurders l 1 i 1 Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray K.B.O. Computerclub Regio Venray LVB Oostrum Lourdescomité afd. Venray Klederdracht groep Noord- Limburg Venray Rincón Espanol Jeugdnatuur wacht O.V.B. Katholiek Vrouwen Gilde VVB Venray Kidsdance Platform Lage Inkomens Venray Katholieke Vrouwen Vereniging Wijkcentrum Den Hoender De Springplank Maria Auxiliatrix- run Hobby demonstraties in Sevenum Oud papier PEEL en maas donderdag 31 augustus 2000 - Pagina 21 -fVo lopdraci Afgelopen zaterdag is het seizoen [oor Scouting "De Peelspeurders" /eer begonnen. De jongste leden in de vereniging liepen in kleine :oepen door het centrum van 'enray op zoek naar "vossen" tij- :ns een vossenjacht. Wanneer een gevonden was moesten ze ichten uitvoeren. Zo mochten gedurende 30 seconden met vin- :rs, gedoopt in vingerverf, stippen de rug van de begeleiders zetten, ie oudere jeugdleden fietsten een ftocht om Venray. Hierbij moesten /erschillende posten met opdrach- en (o.a. een morseboodschap ont- ijferen) aangedaan worden, 's Middags startte officieel het Afgelopen weekend heeft bij de ichutterij het jaarlijkse kampioen- :hap plaatsgevonden. Er hadden ich 30 leden ingeschreven. Bij het wallen van de duisternis, op zater- lag, waren er nog vijf leden in de vedstrijd. Op zondagmorgen werd irweer verder gekaveld. Lisette v. thee-v.d. Broek is de nieuwe kam- ioen. Uitslag: 1. Lisette v. Rhee-v.d. Broek 105 schoten; 2. Henk de Clein 102; 3. Joep Krijnen 75; 4. Tanja Bos 60; 5. Marij Stiphout- iraat 57. Ook werd de balans opgemaakt foor de eindstand om de Piet .enssen Memorial bker. De win- laar is degene die na 99 officiële vedstrijd schoten het hoogste aantal lunten heeft. 1. Toos Linders- /erhaeg 99 punten; 2. Henk de dein 98; 3. Joep Krijnen 98; 4. Ria le Klein-Peters 98; 5. Giel Krijnen 18. Vanavond, donderdag, oefenen :hieten op de schuttersweide in de ndepoel. aanvang 19.00 uur. Zondag 3 sept.: oefenen schieten p de schuttersweide, aanvang D.30 uur. Het muziekkorps gaat naar het muziekfestival te Roggel. Om 10.30 uur is er een extra repeti- ie in het Trumpke. Vertrek vanaf 't Irumpke is om 13.30 uur. Maandag 4 sept.: bestuursvergadering in 't Schutskempke, aanvang 20.00 uur. Donderdag 7 sept.: oefenen schie- en op de schuttersweide om 19.00 uur. Dit is voor dit seizoen de laat ste keer dat wij oefenen op de don derdagavond. Zaterdag 9 sept. wordt het kam pioenschap van de Bond Juliana 'ehouden bij schutterij Wilhelmina te Horst (nadere gegevens volgen nog). Maandag 18 sept.: Ledenvergadering. Zaterdag 23 sept.: Uitwisseling met Overloon. Zondag 24 sept.: Schietwedstrijd voor de Janssen Wisselbeker. Gezellig koffie drinken Zondag 3 sept. tussen 10.45 en 12.30 uur gezellig koffie drinken tiet leeftijdgenoten in de Kemphaan aan het Kennedyplein. J hoeft geen lid te zijn van een ouderenvereniging. Ook in de zomer gaat het koffie drinken gewoon door. Kienen Op woensdag 6 sept. start het kie nen in de Kemphaan, aanvang 14.00 uur. Ook niet-leden zijn wel kom. Fietstocht KBO en ANBO Datum: dinsdag 12 sept. Vertrek im 13.30 uur bij de Kemphaan aan iet Kennedyplein. De afstand is ongeveer 35 km. U hoeft zich niet van tevoren op le geven. Wandelen met KBO en ANBO Dinsdag 10 okt. Vertrek 13.30 ir vanaf de Kemphaan aan het kennedyplein. Cursussen De cursus ouderen achter de computer start in sept. Degenen die zich hebben aangemeld krijgen per soonlijk bericht." Vervolgcursus Ouderen achter [de computer Bij voldoende belangstelling wordt dit najaar een cursus Exel en Word'97 georganiseerd. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij dhr. G. v. Meyel, tel. 586389. nieuwe seizoen met het traditionele overvliegen. Hier "vlogen" de jeugdleden die, vanwege de leeftijd, naar een oudere groep moesten aan een kabelbaan van de oude naar de nieuwe groep. Maar voor het nieuwe seizoen kon beginnen, werden een 2-tal ouders in het zonnetje gezet voor de bijzon dere steun en hulp die zij in het afgelopen seizoen aan Scouting "De Peelspeurders" hebben gegeven. Voorzitter Constant Favier reikte aan mevr. Annie van Dijck en mevr. Lissette Deijkers de "Kei van een ouder" uit. Verder werden er bloe men en een fles wijn overhandigt door een aantal jeugdleden. Vrijdag 1 september organiseert de Computerclub Regio Venray wederom een bijeenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat in Veltum. De aanvang van de clubavond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte wel kom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze cluba vond bezoeken. Onze computerclub zal u graag proberen te helpen en kan u kosteloos adviezen geven. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met onze secretaris Frans, tel. 0478-586198. E-mail adres Peel&Maas peeleiini@tref.nl Op donderdag 7 sept. is er een demonstratie (en eet) avond een pansgerechten, verzorgd door mevr. Janssen-Bergmans in het Gemeenschapshuis Oostrum. Aanvang: 20.00 uur; bijdrage: ƒ8,- per persoon Op deze avond zal het bereiden van de volgende eenpansgerechten gedemonstreerd worden: Kip met rijst; Zuurkool in römertopf; Rösti; Aardappelschotel met prei en kaas; Chili con carne met witte bonen; Gerecht met courgettes. Daarna worden deze gerechten uiteraard genuttigd door de aanwe zigen. Opgave: tot uiterlijk zaterdag 2 september a.s bij Tonny Duyn, tel. 0478-584396, Valkenkampstraat 20. U kunt hiervoor bellen lussen 18.00 en 20.00 uur op donderdag 24/8, vrijdag 25/8, donderdag 31/8 en vrijdag 1/9. U kunt ook een brief je bij haar in de bus doen. Septemberbedevaart 2000 De Septemberbedevaart staat weer voor de deur. op dinsdag 5 september a.s is het weer zover. De trein naar Lourdes staat gereed op spoor 1 van het station in Venlo om onze pelgrims weer naar Lourdes te brengen. Deze trein vertrekt in Venlo om 15.40 uur (10 over half vier), zorg dat u op tijd komt, deze trein wacht niet. Een goed advies voor onze pel grims uit Venray en omgeving: Neem de trein op station van Oostrum naar Venlo van 13.45 uur (kwart voor twee) dan bent u altijd op tijd in Venlo. U hoeft geen apart kaartje te kopen, het reisbiljet van de Lourdestrein geldt ook voor deze trein. Tevens heeft u dan ook geen last van eventuele parkeerproble men voor de auto zoals dat in Venlo wel het geval kan zijn wegens de grote drukte aldaar. Wij wensen onze pelgrims een bijzonder prettige bedevaart veel devotie en vooral mooi weer. De hr. Sraar Philipsen zal u als hotelleider begeleiden en bijstaan tijdens deze reis naar Lourdes. Voor eventuele inlichtingen over de bedevaart en andere zaken betreffende het Lourdeswerk kunt U tijdens deze bedevaart terecht bij mevr. A. van Stiphout, tel. 0478- 586721. 17 Augustus jl. gaven enkele leden van de groep acte de presence in het Nederlands Openlucht Museum te Arnhem, bij de presenta tie van het boek 'Beelden van Jan Duyvetter' oud hoofd van de afde ling klederdrachten van genoemd museum. Zaterdag 2 sept. zal de hele groep naar Kruiningen Perkpolder gaan en deelnemen aan de grote nationale klederdrachtenshow bij de viering van het 10-jarig bestaan van de kle- derdrachtgroep Ons Boerengoed. In totaal zullen er 34 groepen deelne men, waaronder maar een zuidelijke nl. Venray. In totaal nam de klederdracht- groep Noord-Limburg dit jaar aan acht grote shows deel. Heeft u interesse in een kleder drachtshow met doop-, trouw- en rouwkleding, een avondvullend pro gramma, dan kunt u voor inlichtin gen terecht bij Harry Linskens, tel. 585062. El pasado viernes 11 de agosto, ha tenido lugar, en un fantastico dia, con muchos invitados, el ambiente inmejorable, la boda de Jurgen y Ma. Elena, hasta desde Espana vino el matrimonio Vazquez que a mediado de los anos 60 también fue emigrante en Venray. Los recién casados agradecen de todos los asis- tentes a su enlace, su buen compor- tamiento, su alegrfa y el buen senti- do de hacer que la velada resultara jmaravillosa! El pasado dia 24. 07. 2000 nacfa en venray Sofia hija de Carmen Ramil y Sandro Cancino desde estas lfneas les deseamos a toda la fami- lia, salud, suerte y felicidad El proximo sabado ya estara abierto el Centro a la misma hora que de costumbre. Los preparativos para la fiesta del 25 aniversario siguen adelante, el Sr. Consul ya ha confirmado su asistencia, y las demas invitaciones saldran en los próximos dias. Un saludo de HACE Hallo Jeugdnatuurwachters. Zoals we vorige week al hebben aange kondigd gaan we de courgette-actie afsluiten. Jullie kunnen komende zaterdag, 2 september tussen 11.00 en 12.00 uur de lengte doorgeven van je courgette. Je moet deze over de grootste lengte opmeten van punt tot punt. Deze lengte kun je vervol gens doorgeven op het telefoon nummer: 0478-541345 met opgave van je naam, adres en welke school. Bewaar de courgette in ieder geval want we gaan enkele steek proeven nemen om te kijken of je wel eerlijk hebt gemeten en we wil len ook enkele grote vruchten tij dens de komende installatie laten zien. Nu dus aan het opmeten en doorgeven. Tot volgende week in Peel en Maas. Dames, dinsdag 5 sept. a.s. is er een avondfietstocht van ongeveer 25 km. De dames, die het leuk vinden om mee te fietsen vertrekken om 18.30 uur vanaf de Rabobank. Halverwege de route drinken we koffie. Bij slecht weer gaat het niet door. Veel fietsplezier. Kennismakingsochtend Het KVG is een vereniging in beweging voor vrouwen van nu: op zoek naar zingeving en ontwikke ling; waar aandacht is voor de rol van vrouwen en mannen in een snel veranderende wereld; waar altijd plaats is voor ontmoeting en gezel ligheid. Alle facetten van deze doelstel ling komen tijdens het komende verenigingsjaar aan bod. Traditiegetrouw starten we met de kennismakingsochtend waarop nieuwe leden, bestuursleden, leden en belangstellenden, die overwegen lid te worden, op een informele wijze met elkaar in gesprek kunnen gaan, onder het genot van een kop koffie. Voor een aantal van de geplande activiteiten kan men zich tijdens deze ochtend opgeven. Als u de 'drempel' over bent, ziet u welke gezichten het KVG mee maken. U bent van harte welkom in het kleine zaaltje van café In den Enge, woens dag 6 sept. van 10.30 tot 12.00 uur. Project Jacqueline Gewassen of gestoomde kleding voor het Project Jacqueline kunt u m.i.v. 5 september iedere eerste dinsdag van de maand afgeven bij de Seniorenservice, Prins Bernhardstraat 12a, tussen 13.30 en 16.00 uur. Dinsdag 5 september opening van het winterseizoen met een H. Mis in de Grote Kerk om 19.00 uur. Daarna in de Witte Hoeve gezellige avond onder het genot van een kopje koffie, napraten over ons jubi leum, de video en de foto's bekijken. Ook is er gelegenheid om foto's bij te bestellen a ƒ1,- per stuk. Tevens kan de contributie voldaan worden: ƒ45,- per lid. U kunt dit bedrag ook overmaken op rek.nr. 15.39.66.939 t.n.v. D. Wijkniet- Wijna met vermelding van eigen naam. Nieuwe leden zijn op deze avond van harte welkom! Wij attenderen onze leden op de open dag van de Volksuniversiteit op 2 september van 11.00 tot 15.00 uur op de Oostsingel 37a, Venray. De volksdansvereniging Opanka uit Venray start op maandag 4 sept. met Kidsdance. Kidsdance is niet alleen gericht op volksdansen maar ook andere soorten dansen. Heb je zin om mee te doen meld je dan aan bij onderstaand telefoonnummer. Er zijn twee groepen: voor kinde ren van groep 1 t/m 3 van 15.15 tot 16.00 uur en voor groep 4 t/m 8 van 16.15 tot 17.00 uur in de speelzaal van de basisschool De Vlaswei, Boterbloem 47 te Venray. De kosten zijn ƒ75,- voor 15 les sen. Voor info en aanmeldingen bel Jolanda Jaspers, tel. 510995. Voor velen is de vakantie weer ten einde, zo ook voor het Platform Lage Inkomens Venray (PLIV). Wij zijn weer volop aan het werk en hebben het behoorlijk druk. Door functieveranderingen bin nen ons team zijn wij op zoek naar nieuwe medewerkers. Wil jij actief zijn voor mensen met een laag inko men, of wil jij meer informatie over ons werk, neem dan gerust contact met ons op. Wij zijn bereikbaar op tel.nr. 581332. Of loop een binnen op ons spreekuur wat we houden op maandag-, dinsdag- en donderdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. PLIV, Mozartstraat 20b, 5802 HP Venray. Dinsdag 5 sept. beginnen we aan ons programma van het nieuwe sei zoen en een nieuwe locatie. We beginnen met een H. Mis om 18.30 uur in de Paterskerk. Daarna gaan we naar De Kemphaan, onze nieuwe locatie. Daar zal het even wennen en aan passen zijn zoals in het programma boekje vermeld staat maar dat zal de pret niet drukken. We beginnen met een lezing nadat ieder een kopje koffie genomen heeft. Het onder werp: De natuurvriendelijke en onderhoudsarme siertuin. De pre sentatie wordt gegeven door SMVL, Samenwerkingsverband Milieu Voorlichting Limburg. Maandag 4 sept.: Om 20.00 uur clubavond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 5 sept.: Van 13.15 tot 16.30 uur handwerkgroep Vlijtige Liesjes.. Woensdag 6 sept.: Van 10.30 tot 12.00 uur groep 1 volksdansen. Van 13.00 tot 14.00 uur volksdansen groep 2. Om 14.00 uur handwerk groep Den Hoender. Om 19.00 uur Yoga, info: tel. 514269. Donderdag 7 sept.: Om 14.00 uur activiteitenmiddag ouderenvereni ging met koersbal en kaarten. Om 20.00 uur Paranormale avond De Kern door Mieke de Hoog uit Boxmeer. Jeugdvereniging Donderdag 31 aug. (vanavond): Van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van de groepen 5 en 6. We gaan naar het veldje aan de Plataanstraat. Daar spelen we busje trap en slagbal. Zorg wel dat je op tijd bent. Maandag 4 sept..: Clubavond voor de kleintjes van de groepen 3 en 4. Van 18.30 tot 20.00 uur verdelen we de groep in kleine groepjes. Hiermee gaan we dan estafettespe- len doen, kijken welk groepje het snelste is. Dinsdag 5 sept.: Club voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur. donderdag 7 sept.: Alfabet en kleu- rentikkertje voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Ouders: Nu de club weer draait hebben de kinderen een circulaire meegekregen over de contributie betaling. Wij zagen dit graag op korte termijn geregeld. Stichting Stadspark Venray (27) Regelmatig komen bij Stichting Stadspark Venray verzoeken bin nen om informatie over de toe komstige woningen op het Sint Anna terrein. Voor zover wij daarover beschikken, verstrek ken we die natuurlijk heel graag, maar alle plannen verkeren nog steeds in het ontwikkelingsstadi um zodat concrete informatie nog niet mogelijk is. Verschillende vragenstellers verzochten ons om hen alvast in te schrijven als woningzoekende. Stichting Stadspark is echter geen bemid delaar in deze. We blijven de ont wikkelingen nauwgezet volgen en zodra ons meer concrete infor matie bereikt, zullen we u via deze rubriek daarvan op de hoogte stellen. HET INTERNENHUIS ALS LOW-BUDGET HOTEL? Vorige week hebben we u verteld van de snel verlopende ontruiming van Sint Anna. Een aantal gebou wen staat al leeg en andere volgen spoedig. Onder andere het histori sche gebouw Sint Theresia ofwel het Internenhuis of Zustershuis, waar vroeger de leerling-verpleeg sters waren gehuisvest. Dit grote In het weekend van 15, 16 en 17 september wordt de 14e MA-run georganiseerd voor de gehandicapte kinderen en jongeren van de stich ting Prof. Dubois Stichting. Vijverhofschool en de gehandicapte scouting Hertog Reinoud, allen gevestigd in Venlo en omstreken. In dit weekend komen ongeveer 210 zijspancombinaties uit binnen- en buitenland bij elkaar om tijdens dit weekend een spectaculaire toer tocht te maken. Zaterdag zal de stoet van onge veer 210 zijspancombinaties (lengte stoet 9 km) onder begeleiding van 200 motor ordonnansen en de rijks politie een rondrit maken van onge veer 80 km, met een tussenstop in Maashees. Route Om ongeveer 11.15 uur zal de stoet door Castenray komen, Castenrayseweg en dan richting Oirlo. Van Oirlo rijden ze naar Oostrum, waar ze om ongeveer 11.30 uur worden verwacht. Van Oostrum gaan ze richting Geysteren waarna ze doorrijden naar zaal de Zevensprong in Maashees (12.00 uur). Om 15.00 uur vertrekken ze vanaf zaal de Zevensprong te Maashees naar Wanssum. waarna ze naar Blitterswijck rijden. Via de Beeteweg rijden ze naar Tienray, daarna Swolgen, Broekhuizenvorst en Broekhuizen, waar ze ongeveer om 16.00 verwacht worden. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Effectief besturen In deze cursus ligt de nadruk op het vergroten van de vergadervaar digheden. Vooral goede communi catie zal onderdeel zijn voor deze cursus, waarbij onderdelen als het maken van afspraken, besluiten nemen, meningsvorming en feed back aan de orde komen. Deze cur sus van 5 lessen op maandagavond start 18 september voor informatie of aanmelding: Volksuniversiteit Venray. tel. 0478-580185. gebouw had vroeger een capaciteit van 120 kamers met daarnaast een groot aantal gemeenschapsruimten en dienstruimten. Momenteel heb ben 75 Poolse vrouwen hier tijde lijk onderdak gevonden. De dames zijn in tweeploegendiensten werk zaam bij een bedrijf in Tiel en pen delen dagelijks op en neer. Paviljoen Sint Theresia verschaft hen een mooie en goedkope hotel accommodatie en naar we verna men willen de initiatiefnemers graag op deze voet verder gaan en het gebouw gaan exploiteren als "low-budget hotel" dat voor een lage prijs onderdak verschaft. Wordt dit misschien de toekomst van het Theresia gebouw? Klandizie zal er ongetwijfeld meer dan voldoende zijn, want wie wil er niet voor een zacht prijsje over nachten in een hotel in een monu mentaal park? SCHOUWBURG EN RESTAURANT BINNENKORT GESLOTEN Zeer binnenkort wil het Vincent van Gogh Instituut voorgoed de deuren sluiten van de schouwburg en het restaurant. Aan dit mooie parktheater hebben wij reeds diver se artikelen gewijd en van harte hopen we dat er geen sprake zal zijn van een langdurige leegstand. De Koninklijke Harmonie Euterpe en andere verenigingen hebben veel belangstelling voor deze accommo datie en vanaf deze plaats willen Het Internenhuis van Sint Anna, low-budget hotel met 120 kamers een pleidooi houden om te probe ren om met de gemeente en het VvGI tot overeenstemming te komen voor een snelle en eventueel tijdelijke ingebruikname, want langdurige leegstand leidt onher roepelijk tot verpaupering en ver val. Samen met het naast gelegen en nog in te richten dorpsplein vor men theater en restaurant het toe komstige hart van het Venrayse stadspark alhier. De architecten van het stedenbouwkundig plan voor Sint Anna, Karres en van Esch. hechten veel waarde aan het behoud van dit geheel en zijn van mening een uiterste inspanning daartoe op zijn plaats is. Achterstallig onderhoud, vandalis me en verval zullen het gevolg zijn als de accommodatie voor langere tijd buiten gebruik wordt gesteld. In afwachting van een definitieve beslissing is een tussentijds oplos sing daarom dringend gewenst. Het woord is nu aan de verenigin gen. Belangstellenden kunnen zich voor meer informatie wenden tot onderstaand adres. Stichting Stadspark Venray. Engelenstraat 8, 5801 RT Venray. Telefoon 581191. E-mail tw.els@wxs.nl Een opname van het feestelijk ver sierde schouwburgrestaurant van Sint Anna dat binnenkort wordt gesloten Op zondag 10 september organi seert 'Nellie Snellen' in Sevenum weer diverse hobbydemonstraties. De demonstraties worden ver zorgd in samenwerking met een groot aantal landelijk bekende auteurs van nieuwe en actuele hob bytechnieken. Zij zullen de bezoe kers laten kennis maken met nieuwe technieken uit hun hobbyboekjes die dit najaar verschijnen. Vooral zullen er veel nieuwe tech nieken op het gebeid van kaarten maken worden gepresenteerd, maar ook andere technieken zoals werken met fiino, geprepareerde poppen maken, servet decoraties en de hui dige trend van sieraden maken met behulp van kralen en sluitspelden. De demonstraties zijn van 09.30 tot 16.30 uur en de entree is gratis. Het is van belang te weten dat een deel van de hobbydemonstraties te zien zijn in de cursuslokalen van 'Nellie Snellen' aan de markt te Sevenum. Het andere deel is onder gebracht in de zaal van café 'Metieske', gelegen aan de andere kant van de straat recht tegenover 'Nellie Snellen'. Een bezoek aan de demonstraties zal zeker de moeite waard zijn. VREDESKERK Woensdag 6 september wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (tussen Zuidsingel en Bernhardstraat) tussen 18.00 en 20.00 uur. De eerstvolgende datum is vrijdag 1 september. Wij verzoe ken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur en op zaterdag morgen van 09.00 tot 12.00 uur. Tevens kunt u dan spullen kwijt t.b.v. de nog te houden Luikse markt. Ons adres: Kiosk la, wijk Brukske (links van basisschool De Foekepot). Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 21