Noodlokalen voor De Meent V rij willigersproj eet Groote Peel Keurmerk 'Investors in People' ondersteunt bedrijven 'Oscar' komt ook in de schouwburg in Venray Goed Idee Meubelen viert het 3-jarig bestaan Het 4e Lagerhuis debat in Venray Regiokalender Bedevaart naar Wittem PEEL en maas 5 Vacaturebank vrijwilligers- centrale Motorrijder gewond Auto uitgebrand Autodiefstal Inschrijven peuter speelzalen Fietser gewond donderdag 24 augustus 2000 - Pagina S Met een grote hijskraan werden woensdagmorgen op het terrein van basissschool De Meent in Leunen twee noodlokalen geplaatst. Twee groepen leerlin gen van de school volgen vanaf volgende week onderwijs in de lokalen, in afwachting van een renovatie van het huidige school gebouw aan de Kapelweg. Enkele maanden geleden wees de gemeente Venray de verbouwings plannen voor de Meent af. Het bestuur van de school kwam toen met een veel te duur en onhaalbaar ilan in de ogen van de gemeente. In iet renovatieplan wilde het school bestuur De Meent gedeeltelijk afbreken en weer opbouwen. De totale kosten werden geraamd op circa 2 miljoen gulnden. Terwijl de gemeente, buiten het reguliere onderhoudsbudget om, maximaal 400.000 gulden extra voor de reno vatie in Leunen wil uittrekken. Tijdens een gesprek met de gemeen te kreeg het schoolbestuur te horen dat het plan onhaalbaar was. Want voor dat geld kan zelfs bijna een nieuwe school neergezet worden. Het schoolbestuur moet met een veel goedkoper plan komen dat het bedrag van vier ton niet over schrijdt. Als gemeente en bestuur het eind dit jaar wel eens worden dan kan de verbouwing van De Meent in 2001 worden uitgevoerd. De klas van juffrouw Carina nam woensdagmorgen een kijkje. Vanaf volgende week krijgen twee klassen onderdak in de noodlokalen. Tot 2 september vindt er voor het ïrde jaar een project van SIW laats in de Groote Peel. SIW is een lp lichting die internationale vrijwilli- ■ersorojecten organiseert. In de •te Peel zullen deze zomer 20 ijwilligers uit Japan. Mexico, rkije. Wit-Rusland. Tsjechië, len. Spanje. Frankrijk. Duitsland België onder begeleiding van tee Nederlandse studenten werk in Ie natuur verrichten. Zij helpen itaatsbosbeheer een handje met het iruimen van gerooide struiken en len, zodat het gebied zijn oor- inkelijke karakter weer terug jgt. UW organiseert allerlei projecten Nederland op het gebied van Huur en milieu, jongerenproble- latiek en/of emancipatie van diver- e groeperingen. De organisatie eoogt hiermee internationaal con- Jct tussen jongeren te bevorderen, orming van jongeren te verbeteren n maatschappelijk, cultureel en j^ÊKiaal werk te stimuleren. Blaatsbosbeheer begeleidt de vrij- ^■illigers in het natuurwerk, maar "raagt ook zorg voor een groot deel de kosten van het project. laarnaast geeft ook de gemeente "sten een financiële bijdrage aan «project. Vrijwilligers in de leeftijd van 18 29 jaar komen om verschillende ïdenen in hun zomervakantie naar Jederland. Bijvoorbeeld om de taal «ter te leren kennen, omdat ze raag in de natuur werken of omdat et een manier is om kennis te belt naken met leeftijdsgenoten uit ver- chillende culturen. Sommigen zijn "■^pgen onderweg om hun handen uit mouwen te steken in het ionaal Park de Groote Peel. Naast het werk in de natuur wordt atuurlijk ook de omgeving goed erkend, worden er leuke uitjes flernomen of wordt er internatio- |1 gekookt voor elkaar. Ondanks subsidie van de gemeente en atsbosbeheer wordt het heel erg prijs gesteld om een extra bijdra- te ontvangen. Op deze manier 'nnen deelnemers een extra groot aal maken en kunnen mensen uit omgeving daarbij worden uitge- tligcl. Ook kunnen ze met een rui- iudget meer ondernemen om er n nog beter project van te maken, voorgaande jaren is door de "itselijke sportzaak een volleybal- in bruikleen gegeven en door bank een financiële bijdrage tverd. Ook dit jaar komt dit soort 'p van pas. Tevens vinden de jon- •fen het ontzettend plezierig een avond aan te mogen schuiven in een gastgezin uit de omgeving. Hierbij kunnen gastgezinnen zich aanmel den om een vrijwilliger te ontvan gen tijdens het project. Dus mochten een aantal van deze avonturiers en harde werkers 19 augustus de weg kwijt zijn in de Groote Peel wijs hen dan de weg naar Moostdijk 26 in Ospeldijk. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. ïn Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt iemand voor het geven van informatie en advies aan gaande vrijwilligerswerk; vraag en aanbod van vrijwilligerswerk op elkaar af te stemmen; inschrijven van vacatures en bemiddelen van vrijwilligers; om mee te denken over de verdere ontwikkeling van de vrijwilligerscentrale in Venray. Men moet goede contactuele vaardigheden en omgangsvormen hebben; met een computer kunnen werken; zowel zelfstandig als in teamverband kunnen werken. De werktijden zijn in overleg - 's middags van 14.00 tot 18.00 uur.. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray. tel. 0478-516995. Vrijdagmiddag is bij een ver keersongeval rond 12.30 uur op de Weselseweg een 45-jarige motorrij der uit Leeuwarden gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde doordat een 60-jarige automobilist uit Ysselsteyn ter hoogte van de krui sing met de A67 linksaf de oprit richting Eindhoven opreed en daar bij geen voorrang verleende aan de hem tegemoet rijdende motorrijder, waarna een aanrijding ontstond. De 45-jarige is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. Bedrijven zien zich steeds meer genoodzaakt te investeren in hun personeel. Zijn deze investeringen echter de moeite waard? Deze moeilijke vraag kan met behulp van het keurmerk Investors in People (IiP) adequaat worden beantwoord. Dit keurmerk is enkele maanden geleden in Nederland ingevoerd. Veel bedrij ven hebben er inmiddels interesse voor getoond. In verband hiermee hebben de organisaties Advan cement Associates, BT Group en LCP het samenwerkingsverband 'Samenwerkende IIPNL-advi- seurs Zuidoost Nederland' opge richt. De Samen werkenden IiPNL -adviseurs willen bedrijven ondersteunen bij het invoeren van het IiP-keurmerk. Het tekort op de arbeidsmarkt stelt veel bedrijven voor problemen. Er zijn heel wat personeelsmanagers die hun hoofd breken over de vraag: 'Hoe kom ik aan goede, gekwalifi ceerde medewerkers en hoe houd ik ze vast? Het IiP-keurmerk geeft als antwoord: 'Door op een doelgerichte manier in uw personeel te investe ren!' Investeren in personeel is in dit geval het trainen, opleiden en ont wikkelen van de medewerkers van de organisatie. Doelgericht bete kent: investeer alleen in training, opleiding en ontwikkeling als dat past binnen de doelstellingen van de organisatie. Een aantal vooruitstrevende Nederlandse bedrijven onderschrijft deze zienswijze. Zij hebben daarom besloten het IiP-keurmerk in hun organisatie in te voeren. Zij ver wachten dat het keurmerk onder andere zal leiden tot een grotere betrokkenheid en tevredenheid van hun medewerkers, betere communi catie, meer effectieve training en opleiding en kostenbesparingen. Deze opsomming van voordelen is overigens niet uit de lucht gegrepen. Uit onderzoek is gebleken dat bedrijven die het keurmerk al heb ben, deze voordelen in de praktijk ook ervaren. Advancement Associates, BT Group en LCP willen bedrijven hel pen bij het realiseren van deze voor delen. Daarom hebben zij het samenwerkingsverband 'Samenwerkende IiPNL-adviseurs in hun midden. Alle partners zijn bovendien al jarenlang actief op het gebied van training, ontwikkeling en (strategisch) personeelsmanage ment. Advancement Associates als adviseur op het gebied van strate gisch management, organisatiever andering, coaching en counseling; BT Group als trainings- en oplei- dingsorganisatie, met daaraan gere lateerde activiteiten op het gebied van opleidingsmanagement. LCP als adviseur en trainer op het gebied van personeelsmanagement. De Samenwerkende IiPNL-adviseurs Zuidoost Nederland beschikken op deze manier over een volledig pak ket van producten en diensten op het gebied van Investors in People. Gezien de ontwikkelingen in Engeland, waar het IiP-keurmerk is ontstaan, ligt het voor de hand dat binnen enkele jaren duizenden Nederlandse organisaties gecertifi ceerd zullen zijn als Investor in People. Ook de interesse voor en de opdrachten van de Samenwerkende IiPNL-adviseurs Zuidoost Nederland wijzen in die richting. De Samenwerkende IiPNL-adviseurs Zuidoost Nederland zijn er in ieder geval klaar voor. Na vijf uitverkochte voorstellin gen in Overloon van het schitteren de avondvullende programma 'Oscar' genaamd, staat Zang- en Theatergroep Oker in oktober in de schouwburg in Venray op de plan ken. Deze enthousiaste amateur groep o.l.v. dirigent Ron Hanssen heeft ruim twee jaar gewerkt aan de pro ductie van 'Oscar', waarvan de gehe le regie door Hans v.d. Zanden wordt verzorgd. U kunt tijdens de voorstellingen van 'Oscar' gaan wie en horen waartoe een dergelijke fanatieke groep in staat is. Voor de instrumentale begelei ding is een gelegenheidsband samengesteld, bestaande uit tien geweldige muzikanten uit de regio o.l.v. Rob van Reijmersdal. Rob heeft eveneens vele stukken gear rangeerd speciaal voor deze gele genheid. Zoals de naam 'Oscar' wellicht al doet vermoeden brengt Oker prach tige filmmuziek in verschillende samenstellingen, met diverse solis ten in telkens aangepaste kleding en decors. Verder kunt u bij nummers als La Baba, Sisteract en New York spetterende choreografieën ver wachten. Voeg daarbij nog de ont roerende momenten van onder andere het prachtige nummer van Queen: Who wants to live forever en u weet zich verzekerd van een schitterende avond. Vanwege de overweldigende belangstelling voor toegangskaart jes voor de voorstellingen van 'Oscar', kan er een extra matinee- voorstelling en wel op zaterdagmid dag 14 oktober, eveneens in de schouwburg, aanvang 14.00 uur. Vanaf maandag 21 augustus zijn kaartjes rechtstreeks via de kassa van de schouwburg te kopen. Uiteraard kunt u voor aanvullende info terecht bij de stand in de foyer, tijdens de open dag in de schouw burg op 19 augustus van 10.00 tot 17.00 uur. Hel is alweer driejaar geleden dat Goed Idee Meubelen aan de Plataanstraat haar deuren opende. Na een aarzelend begin heeft het bedrijf wel bewezen, een volwaardi ge meubelzaak te zijn. waar klanten uit de verre regio meubels vinden uit een heel breed scala. Waren het in het beginjaar veelal koloniale en grenen meubels nu is het assortiment veel breder opgezet met een aantal zeer mooie meubel- lijn in allerlei materialen zoals eiken en kersen en tropisch loofhout en een uitbreiding met bankstellen in allerlei stijlen Goed Idee Meubelen wil het 3- jarig bestaan niet ongemerkt laten voorbij gaan en zal in de periode van 10 t/m 17 september een aantal leuke aanbiedingen maken. In samenwerking met Andre' van Maarschalkerwaard, onze enige Venrayse ballonpiloot van de firma Altocumulus, organiseert Goed Idee Meubelen ballonvaarten. Op de webside www.goedidee- meubelen.nl is aangegeven hoe klanten van Goed Idee Meubelen mee kunnen. Als iemand mee wil die geen klant is van Goed Idee Meubelen kan gereserveerd worden. De kosten van een ballonvaart zijn ƒ375,- per persoon. Venrayse Vrouwenraad Op donderdag 21 september orga niseert de Venrayse Vrouwenraad voor de vierde maal een politie debat waarin divers actuele thema's onderwerp van discussie zullen zijn. Als voorbeeld voor de vorm waar in gediscussieerd wordt, dient het bekende tv-programma van Paul Wittemans: het Lagerhuis. De Vara liet zich op haar beurt weer inspire ren door het Britse parlement waar in de geachte afgevaardigden elkaar in soms heftige bewoordingen pro beren te overtuigen. Dat kan nu ook weer in Venray en wel op donder dagavond 21 september a.s. in de foyer van de schouwburg. Vrije inloop vanaf 20.00 uur en start van discussie om 20.30 uur precies. De discussie duurt exact 15 minu ten per stelling en de klok tikt onverbiddelijk. Eindconclusies worden niet getrokken na afloop van een discus sieronde. Wel zal een deskundige jury aan het einde van de avond bepalen wie van de deelnemers de beste bijdrage aan de discussie heeft geleverd. De thema's/stellingen zul len in grote lijnen, enkele dagen van te voren aan de deelnemers bekend gemaakt worden, zodat die zich eventueel wat kunnen voorbereiden. Bent u een debator? Praat u graag mee? Heeft u zelf een onderwerp waarover u graag zou discussiëren? Zeggen wat u ervan vindt? Niet alleen over nadenken thuis op de bank, maar in klip en klare taal uw mening geven? Nu krijgt u de kans; gewoon meedoen dus. op uw eigen manier, niet in moeilijke (politie- ke/war-)taal maar met gezond ver stand in normale spreektaal zeggen waar het op staat. U bent van harte welkom! Ook om te luisteren op de publieke tribune. De toegang is gra tis. Wilt u meedoen als debator, en/of heeft u een thema waarvan u vindt dat dat in Venray besproken zou moeten/kunnen wordt, meldt u dan aan bij Jos van Soest, tel. 583445 of Leonie Cals. tel. 546667. "Saamhorigheid Dansgroep De Hakkespits" in Denemarken De saamhorigheid van mensen die bij Volksdansgroepen zijn kan inderdaad groot zijn. Dat kan ook omdat deze mensen maar vier of vijf dagen bij elkaar zijn. Maar is de Hakkespits wel zo saamhorig? In 1982 werd de "Hakkespits" door 'n paar enthousiaste mensen opgericht. Als hobby heb ik de geschiedenis van noord-limburgse klederdracht. Veel dia's, veel fotomateriaal enz. De stimulans om hier mee door te gaan kwam in 1973 van het Openlucht museum. In mijn enthousiasme kwam ik als kledingsadviseur in de dansgroep en bracht mijn kennis, in de loop der jaren verworven, plus materiaal in, zoals patronen en vooral het restau reren van oude toeren. Er werd door het toenmalig bestuur met mij afge sproken dat ik met mijn kennis - hobby- buiten de dansgroep ook gerust kon blijven werken, ik mocht zelfs 'n paar mensen meenemen indien nodig. Jaren ging dit zo, steeds in het voordeel van de dansgroep. Ik pre senteerde vanaf het begin de groep tot oktober 1998. Ik deed dit met hart en ziel, in Venray hoorde je dikwijls "Je weet wel de groep van Harry Linskens". Zo gek was dit niet, de dansgroep werd als 't ware bij mij in huis geboren. Dan volgt 'n bestuurswisseling en er komen men sen aan de bak die van klederdracht geen kaas hebben gegeten. In zich is dit niet erg, als men mensen binnen de groep heeft die deze kennis wel hebben. Maar als men deze perso nen gaat opleggen wat ze moeten en mogen wordt het anders. Ik moest voortaan toestemming komen vra gen notabene om de kleding die ikzelf gemaakt had te mogen tonen. Vanwege interne moeilijkheden, onbegrip enz. heb ik mij 9 oktober 1998 voor deze groep bedankt. Ik publiceerde enkele stukken over noord-limburgse streekdracht, hier was nooit iets over geschreven. En nu na de Deense reis lees ik in uw krant, dat de Hakkespits op reis was. In dit artikel een kolom, met als inhoud "De historie van het kos tuum". U begrijpt mijn verbazing; mijn tekst geschreven voor 't tijd schrift "Kostuum" voor de Nederlandse kostuumvereniging Peel en Maas is een blad dat 2ich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, w aaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 26 augustus: Op het terrein Hollevoort op de weg Bakel-Deume vindt Tractor Pulling Bakel '00 plaats, fn dit spektakel van truck en tractor puiling komen ver schillende klassen aan de start. Aanvang 17.00 uur. Zaterdag 26 augustus: Het vrijwillig natuurbeheer in De Peel gaat weer van start. De bijeen komst is óm 09.00 uur bij de kerk van Liessel. Zaterdag 26 en zondag 27 augustus: Wandelsportvereniging St. Willibrord uit Deurne de eerste Peeltocht. Deelnemers kunnen verschillende afstanden wandelen door het prachtige landschap van De Peel. Voor meer informatie: telefoon (0493)316376. Zaterdag 26 en zondag 27 augustus: Op het evenemententerrein in Kronenberg vindt weer een tweedaagse show van meer dan 1000 Amerikaanse auto's plaats; Het programma begint om 10.00 uur. Zondag 27 augustus: De VVV Uitwinkel in Venio houdt een wandeling door het buurtschap Hout-Blerick. Het vertrek is om 11.00 uur bij de H. Jozefkerk. Zondag 27 augustus: De Orgelkring Gregorius van Dijck verzorgt een concert in de kerken van Oploo (aanvang 15.00 uur) en aansluitend Sint Anthonis (aanvang 16.00 uur). Zondag 27 augustus: Mientje Verkeek demonstreert het maken van poppenkleertjes in muse um De Locht in Melderslo. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Maandag 28 augustus: Alliance Francaise Asten houdt een informatieavond in het gemeen schapshuis in Asten. De avond bcginlu om 19.30 uur. Tot eind augustus Expositie van tien enthousiaste regionale schilders in verpleeghuis Elzenhorst te Horst; Dr. van de Meerendonkstraat 2. Dagelijks te bezichti gen van 10.00 tot 20.00 uur. Vrijdag 1 september: Pools-Nederlandse ontmoetingsavond in wijkgebouw Horsterweg. Florsterweg 201a te Venlo-Blerick. De avond wordt georganiseerd door de regionale werkgroep van de Pools- Nederlandse Kulturele Vereniging. Het duo Di Sjihse Ponem uit Nijmegen treedt op.Informatie* tel: 077-3875388. Zondag 3 september: De VVV Uitwinkel in Venlo heeft een nazomerse wandeling doof natuurgebied het Jaomerdal op het programma staan. De rondleiding begint om 14,00 uur op de parkeerplaats van hotel De Bovenste Molen. Zondag 3 september: In nationaal park De Maasduinen vindt een excursie plaats met als titel 'Begrazing van natuurterreinen. De start is om 10.30 uur vanaf chauffeurs- café Arizona Stop in Nieuw-Bergen. Vrijdag 8 tot en met zondag 10 september: Regio Zuid van de DKW Club Nederland organiseert dit weekeinde een nationaal kampeerweekend en toerrit voor oldtimer DKW-auto*s, motoren en bromfietsen. De manifestatie vindt plaats op boerderij/camping Leudal hoeve in Roggel. Zondag 10 september: Atletiek Vereniging Lopersgroep Deurne organiseert een halve mara thon en een businessrun. Bedrijven die mee willen doen. kunnen bellen met (0493)316037. Dinsdag 19, woensdag 20 en donderdag 21 september: Afgelopen jaar beleefde hel unieke bloementheater van de Florale Vormgevers in Horst haar eerste seizoen. Dinsdag 19 september begint het nieuwe seizoen met de voorstelling 'La Vie en Rose'; het verhaal van de roos in haar totaliteit. De voorstellingen zijn telkens om 19.30 uur Theatre Floral is gelegen aan de Loevestraat in Horst. Tot 1 oktober: "Er zit muziek in Horst aan de Maas*. Een tentoonstelling over de ama- teur-blaasmuziek in Horst aan de Maas. de expositie duurt nog tot 1 okto ber 2000/ Geopend: dinsdag-, donderdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 8 oktober: Bridgeclub Horst organiseert een champignondrive in De Riet in Horst. Voor meer informatie/aanmelding: telefoon (077)3521592 of (077)3518528. Tot 22 oktober: In de Oudheidkamer in Horst is de tentoonstelling 'Beeldvorm' te zien met schilderijen van Annie Truijen-Lucassen en bronzén en keramieken beelden van Annet Jdsten. 1991 blz. 18 tref ik aan. Het bestuur van de Hakkespits heeft niet eens het fatsoen even te vragen of ze deze tekst mogen gebruiken, of om mijn naam fatsoenshalve even te gebruiken. In Denemarken vond men de noord-limburgse kleding zo mooi en daar niet alleen. Wie stond eigenlijk achter deze kleding? Als bijzonder heid dit nog: ik restaureerde afgelo pen jaar alle antieke mutsen en toe ren voor het nieuw te openen Limburgs Museum in Venlo. Als dank kreeg ik een grote foto van "De Hakkespits" die ik indertijd zelf mee afkeurde omdat ze slecht was. Er staan acht dansparen op waarvan er vier en een muzikant op minder nette manier de groep verlieten en dat waren niet eens de enige. Momenteel is de groep zonder dans- leider en zonder kledingsadviseur. Over saamhorigheid gesproken. De oud-kledingsadviseur van de Hakkespits Harry Linskens Toeristische tip? Wat een gebrek aan respect toont Dave Reinieren in het ingezonden stuk in de Peel en Maas van 17 augustus. Hij heeft het op een deni grerende toon over 'volwassen kerels' die met een 'blaasmotor' pro beren een vloeitje van de straat te blazen. Ik ben zo'n kerel. Liever was ik pas om 11.00 uur begonnen met mijn werk. maar de straten moeten schoon zijn zodat de winkeliers hun klanten weer kunnen ontvangen in een schoon Venray. De reinigingsmedewerkers van Buitenbeheer BV zijn geen toeristi sche attractie, maar zorgen er juist voor dat Venray aantrekkelijk blijft! Pieter Emonts, Venray De auto van een 40-jarige vrouw uit Tienray die geparkeerd stond aan de Beukenlaan is in de nacht van maandag op dinsdag verwoest door een brand. De politie sluit brand stichting niet uit. Van een andere auto op dezelfde parkeerplaats werd een ruit ingegooid. Er werd niets ontvreemd. Donderdag is vanaf Op den Berg in Maashees een zwarte BMW per sonenauto met het Duitse kenteken VHU-263 verdwenen. Op de laatste donderdag van de maand, op 31 augustus, is er gele genheid om op de peuterspeelzalen in Venray gelegenheid uw peuter op te geven. U kunt uw peuter inschrij ven vanaf de leeftijd van 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst op de peuterspeelzaal. De inschrijfkosten bedragen ƒ15.-, s.v.p. gepast betalen. Plaatsing van de peuters op de peuterspeelzalen gebeurt in volgorde van inschrij ving. Voor sommige groepen bestaat een lange wachtlijst, zodat uw peuter al drie jaar kan zijn als hij/zij aan de beurt komt. De mogelijkheid bestaat om uw peuter op een peuterspeelzaal zon der of met een kleine wachtlijst aan te melden. Alle peuterspeelzalen hanteren dezelfde werkwijze en hebben dezelfde voorzieningen. Ook wordt op alle peuterspeelzalen dezelfde financiële bijdrage gehe ven. Zeker de bewoners uit Landweert en Anthoniusveld adviseren wij hun peuter aan te melden bij peuter speelzaal de Hummeltje,shoek of 't Rommelhöfke in Oostrum. De ouders in de omgeving van het zie kenhuis. kunnen hun peuters ook aanmelden bij de Rakkertjes in Merselo. Dus persoonlijk inschrijven op 31 augustus op: peuterspeelzaal de Blokkendoos. Kruidenlaan 161 van 19.00-20.00 uur; peuterspeelzaal de Paddestoel, Beukenlaan 6a van 15.30 tot 16.30 uur; peuterspeelzaal de Mierenhoop, Hubenhof 67 van 16.00 tot 17.00 uur en peuterspeel zaal de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a van 19.00 tot 20.00 uur. Telefonische inschrijven voor: peuterspeelzaal 't Rommelhöfke, Valkenkampstraat 2, tel. 581356 en peuterspeelzaal de Rakkertjes, Coppelenberg 3, tel. 546781 Bij een verkeersongeval op de Blekersveld is dinsdag rond 12.45 uur een 36-jarige fietser uit Venray lichtgewond geraakt. De man liep letsel aan hand en pols op. De aan rijding ontstond toen een onbekende op een scooter de fietser de weg afsneed waardoor deze ten val kwam. De bestuurder van de scooter reed door. De politie is op zoek naar getuigen. Zij kunnen contact opne men met de politie in Venray. nemen, gezegend. Om 16.00 uur staan alle bussen weer gereed voor vertrek. Tussendoor kunt u een bezoekje brengen aan één van de gezellige restaurantjes waar u dit jaar voor het eerst ook het speciale 'Gerardus Kloosterbier' zult aantreffen. Ook kunt u in de winkeltjes in Wittem uw keuze maken. De prijs van deze bedevaartsdag naar Wittem ligt tussen de ƒ20,- en ƒ25,- (afhankelijk van de opstap plaats). Kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee! Nadere informatie over aanmeld- adressen en opstapplaatsen is te ver krijgen bij de algehele coördinator voor deze regio, dhr. Fr. Boots, in Belfeld, tel. 077-4753307. zondag 10 september a.s. de bedevaart van Noord- en idden-Limburg weer naar Sint in Wittem. Vanuit Noord- en Midden gaan meerdere bussen naar Het programma ziet er als volgt Na aankomst in Wittem is er om uur een plechtige eucharistie- in de kapel en zegening van van St. Gerardus. Om 15.00 uur is er een plechtige met processie in de Onder gebed en zang dan ook de vele binnenge- pmen intenties op de bidtocht mee dragen. Tijdens de middagviering orden ook de religieuze voorwer- :n die mensen mee naar huis

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9