Schouwburg Venray stevent op nieuw record af NIEUW' ILaVS viegas Eerste PeelGrass Country Festival Klatergold Venray Boekenmarkt in Venray Bibliotheek cadeaubon nu verkrijgbaar Thais eten in De Evenaar Soosavond voor mensen met een verstandelijke handicap AMUSEMENTSCENTER Winterkinder kledingbeurs Lokale Omroep Venray Een Pelgrimstocht Lezing over Venrayse samenleving in 17e en 18e eeuw PEEL en maas donderdag 24 augustus 2000 - Pagina 3 Aan de vooravond van de twee de regionale artiestenshow Klatergold stelt weekblad Peel en Maas wekelijks een van de optre dende artiesten/groepen voor. Deze week: de Wibra's Smartlappen om te 'wiberen' Ze komen uit Helmond, twee dames en drie heren. Ze noemen zich De Wibra's en hebben zich jespecialiseerd in 'tweedehands in iet Nederlands' oftewel de smart lappen. Maar dan wel gepresenteerd een eigentijdse, vlotte en komi sche wijze. Getooid in typische smartlappen kledij. De dames heb ben hun haren altijd keurig opgesto ken en altijd een glimlach op hun gezichten. De Wibra's hebben het publiek in Nood-Brabant de afgelo pen jaren gewonnen en aan het schaterlachen gekregen. De vijf mansformatie heeft zo'n groot reper toire dat ze zowat alle toppers van het levenslied op hun manier kun nen vertolken. Het is lachen, gieren en brullen met de Wibra's of zoals het het zelf zeggen'het is de hoogste tijd om te wiberen met de Wibra's. Naast zang zetten de dames en heren van deze Helmonds formatie met hun danspasjes de boel ook in beweging. Als de Wibra's liedjes als Café aan de Haven. Manuela. Huil maar niet kleine Eva. Huilen is voor jou te laat en Paradiso inzetten valt de hele zaal in en gaan de handjes automatisch de lucht in. Hun lichaamstaal en miniek geven de liedjes van begin af aan nog een extra dimensie. De Wibra's verheu gen zich al maanden op de drie voorstellingen van Klatergold op 15. 16 en 17 september waarop deze Helmondse groep met hun smartlap pen een geheel eigen stempel zal drukken. In de Bibliotheek Venray zijn sinds deze week Bibliotheek- Cadeaubonnen verkrijgbaar. Deze bonnen kunt u aanschaffen om een ander een abonnement van de bibli otheek cadeau te doen. De Bibliotheek-cadeaubonnen zijn ech ter te gebruiken voor alle diensten van de bibliotheek. Ze zijn namelijk in kleine bedragen aan te schaffen. Er zijn bonnen te koop van ƒ2,50 ƒ5,-,en ƒ10.- U kunt er het leengeld of te-laatgeld mee betalen. U kunt gebruik maken van de Internet-com puters of u kunt een ander blij maken met een Internet-introductie in de bibliotheek. Met de bon kan ook uw keuze uit de afgeschreven materialen voldaan worden. De bonnen zijn, kortom, te gebruiken voor alle diensten van de Bibliotheek Venray. In andere bibli otheken zijn deze bonnen niet inwisselbaar. Daarvoor kunt u beter de nationale VVV-bon gebruiken. De Bibliotheek Venray verkoopt en accepteert de nationale VVV-bon natuurlijk ook. De Bibliotheek-Cadeaubonnen zijn tijdens de openingsuren van de bibliotheek verkrijgbaar aan de balie. Ook als u geen lid bent van de bibliotheek biedt de nieuwe bon u veel mogelijkheden! De Bibliotheek Venray is als volgt geopend: dinsdag 11.00-18.00 uur woensdag 11.00-18.00 uur donderdas 11.00-18.00 uur vrijdag 11.00-21.00 uur zaterdag 11.00-14.00 uur Vrijdag 1 en zaterdag september staan er Thaise avonden op het pro gramma van De Evenaar. Dit doen we in samenwerking met restaurant 'the Riverside' in Chiang Mai (Thailand). De eigenaren Jan Vloei en zijn Thaise vrouw Muuske laten ons kennis maken met de traditionele Thaise keuken, In een exotische sfeer kunt u genieten van een uitgebreid buffet. Natuurlijk zijn we de Thaise dans niet vergeten. Aanvang van beide avonden is 20.00 uur. Reserveren is noodzakelijk en de kosten voor het buffet bedragen ƒ42,50 p.p. De Evenaar ligt aan de Merseloseweg 96 in Venray, tel. 0478-510036. Directeur De Neef: "We gaan een gouden toekomst tegemoet" Zaterdagmiddag rond de klok van half vijf. Peter de Neef infor meert bij de medewerksters aan het loket naar de laatste stand van zaken. De schouwburg-directeur glundert van oor tot oor. "Dit is echt te gek. We hebben vandaag al 1200 losse kaarten verkocht. En met het aantal abonnementen hebben we weer een nieuw record verbroken. Er zijn er nu 2500 besteld. In totaal betekent dat nu al 45.000 plaatsbewijzen. Dat is de eindstand van twee jaar geleden", zegt een dolgelukkige Peter de Neef die zich aan een prognose waagt. "We gaan absoluut het verkooprecord verbreken. Als de prognoses uitkomen dan halen we 60.000 bezoekers. Dat zijn er weer 5000 meer dan het record van dit aar. We gaan een gouden toe- wmst tegemoet." De schouwburgdirecteur komt superlatieven tekort. Want het ene ia het andere record sneuvelt in het Venrayse theater. Nog meer voor stellingen, nog meer bezoekers, een ïog beter programma met nog meer |rote artiesten. Peter de Neef draagt zijn aanstekelijk enthousiasme met 'erve uit. Zaterdag was de eerste teer dat de schouwburg een open lag organiseerde in combinatie met le start van de vrije verkoop van osse kaartjes. Het bleek een schot nde roos. De talrijke bezoekers die «n kijkje kwamen nemen in de Venrayse cultuurtempel konden nu Dok eens op en achter het toneel rondwandelen en de kleedkamers van de artiesten betreden. Zij kregen ien demonstratie te zien van de vol- j edig geautomatiseerde theatertech- J niek en een lasershow. In theater café De Artiest en in de foyer waren 'ptredens van theaterzangschool •ynn Steverink en er was een pop penspel voor de kleintjes. Simone rustfull hield een introductie van le dramalessen die zijn komend sei- toen gaat verzorgen. Ook aan dit inderdeel wil directeur De Neef neer aandacht geven. "We gaan m nderdaad het dramaonderwijs een 'laats geven. Zoals er ook een kin- Iertheaterprogramma voor het basisonderwijs komt. En de eigen jVenrayse talenten krijgen de kans om zich hier te presenteren." Peter de Neef zit nog boordevol andere plannen. "We treden letterlijk meer naar buiten toe. Het cultuuraanbod moet niet alleen in de zaal plaatsvin den. Maar we betrekken ook het café. het terras en zelfs het plein erbij. We willen meer de zaal uit en waarbuiten toe, de straat op. Zoals net echte straattheater." GEEN KASTELEIN Dat de Venrayse schouwburg nog jng niet aan zijn top zit wil De Neef wat afzwakken. Want het sim ple rekensommetje van 120 voor stellingen en 700 plaatsen in de zaal gaat niet helemaal op. Dit zou namelijk betekenen dat als alles uil- verkocht is er maximaal 84.000 bezoekers komen. "Dat is niet hele maal waar. Want we hebben ook enkele kleine zaal producties waar bij slechts honderd mensen aanwe zig kunnen zijn." Peter de Neef beleeft zijn functie bij de Venrayse schouwburg momentcel met een dubbel gevoel. Enerzijds is er het enome succes van de cultuurtak. Anderzijds zijn er de perikelen bij het horecagedeelte waardoor het voltallige bestuur twee maanden geleden opstapte en er al twee hore- camanagers voortijdig sneuvelden. Als directeur is De Neef ook verant woordelijk voor de horeca. En ook hij ontkwam in de voorbije maan den niet aan forse kritiek. Duidelijk is dat hij veel minder affiniteit met horeca heeft. Peter de Neef legt zijn hele ziel en zaligheid in het culture le gebeuren. Hij is een 'theaterdier' pur sang. Leo Janssen, die het nieu we schouwburgbestuur formeerde, verwoordde bij de perspresentatie dat 'De Neef geen kastelein is'. Hoe dan ook Peter de Neef kan niet wachten totdal het nieuwe theaterseizoen begint. Op zaterdag 2 september bijten Harry Jekkers en Koos Meinderts in Venray de spits af. Deze cabaretvoorstelling is inmiddels uitverkocht. Brigitte Kaandorp sluit op woensdag 30 mei 2001 de cyclus af waarna Lynns finale show op zaterdag 9 juni het succesvolste seizoen uit het 30-jarig bestaan van de Venrayse schouw burg feestelijk de zomer inluidt. Naast Harry Jekkers zijn nog vijf tien andere, van de ruim 120, voor stellingen al volgeboekt. Het zijn Vliegende Panters (22 september), de beide voorstellingen van de Overloonse theatergroep Oker op 13 en 14 oktober, Creme Fraiche (25 oktober), Cabarestafette (7 novem ber), Edith Piaf (25 november), Arie en Silvester (26 januari), Honderd en één Dalmatiërs (11 maart). De Kast (12 maart), musical Buddy Holly (16 maart). Lebbis (23 maart) en de Lynn's Dinner Shows van 28 oktober, 2 december. 4 maart en 12 april. HEEL MOOI JAAR Peter de Neef heeft op 21 novem ber een extra voorstelling weten te strikken van Spirit of the Dance. Tevens heeft Venray een optie op een extra uitvoering van de musical Buddy Holly op 15 maart. Vier voorstellingen komen te vervallen. Volgens De Neef is dit niet te voor komen. "Want we moeten vaak al anderhalf jaar van tevoren boeken. Dan zijn vier gecancelde voorstel lingen op een totaal ruim 120 niet veel", weet De Neef uit ervaring. Zo gaal op 8 september Grant Forsyth niet door omdat de dans- show zijn toerneeplanning niet rond kreeg. Karin Bloemen heeft vanwe ge gezondheidsproblemen al haar optredens afgezegd. Zij komt op 28 november dus ook niet naar Venray. Ray Davies moet zijn optreden op 14 februari laten schieten. De zan ger is voor zijn platenlabel Sony verplicht om in die maand in Londen een nieuwe cd op te nemen. Peter de Neef probeert Davies op een later tijdstip alsnog naar Venray te krijgen. De revu 'Help, I need somebody' gaat vanwege productie problemen niet in uitvoering. De voorstellingen zijn afgezegd omdat de productiekosten te hoog dreigden te worden en daardoor de revu te duur wordt voor de theaters. Desondanks straalt Peter de Neef een en al tevredenheid uit. "Het gaat een heel mooi jaar worden. We gaan vol vertrouwen het nieuwe theater seizoen in. Want een goede voorver koop is ontzettend belangrijk. Twee weken voor de start hebben we al tachtig procent van het geplande aantal kaarten verkocht. Maar het doel is om 60.000 bezoekers te halen. We kunnen, doordat de voor verkoop zo'n succes is geworden, al negentig procent van onze begroting invullen. En in het programma heb ben we nu de gelegenheid om accenten te leggen en ons meer op bepaalde producties te richten." Op iedere eerste vrijdag van de maand wordt er een soosavond georganiseerd voor mensen met een verstandelijke handicap. De soos is een plek om elkaar te ontmoeten, een praatje te maken en samen een activiteit te doen. De soosavond wordt begeleid door enthousiaste vrijwilligers. Op de soosavond van 1 september staat er Tropical party op het pro gramma. De cocktails staan klaar en er worden leuke zomerhitjes gedraaid. De kosten zijn ƒ5,- per avond. Heb je interesse, kom dan vrijdag 1 september naar de Soos in het Stekske. Kruidenlaan 161. 5803 BV Venray. Aanvang 19.30 uur, einde 22.00 uur. Heb je vragen over de soos. dan kun je contact op nemen met Vrije Tijd De Wendel. tel. 077-3209448. Schoolstraat 2 Horst ALLE DAGEN GEOPEND VAN 10.00 TOT 23.00 UUR Naar aanleiding van het zeer geslaagde 1000e country radio programma PeelGrass hebben Nen Vosse, van De Witte Hoeve, en Rein Wortelboer, van het countryprogramma PeelGrass, het idee opgevat om te komen tot een jaarlijks terugkerend country evenement. Zondag 27 augustus vindt het eerste festival plaats vanaf 13.00 uur in De Witte Hoeve te Venray met medewer king van diverse artiesten. McVille countryband uit Helden ontstond eind 1984 toen een zestal Limburgse muzikanten de groep formeerden. De groep wierp zich destijds meteen voor de leeuwen door aan het Int. Countryfestival in Heyen deel te nemen en kreeg daar gunstige kritieken. Zoals vele groe pen onderging ook McVille enkele bezettingswisselingen. Nationaal en internationaal zijn ze graag geziene muzikanten, die tijdens hun jubi leum hun cd 'Here we are' ten doop hielden. Met een moeder die piano les geeft en als fan van Elvis Presley, kon het niet uitblijven dat de in Indonesië geboren Bryan Cyril uit Venray de muzikale kant opging. Na begonnen te zijn in een kinder kerkkoor in Valkenburg en diverse bandjes kwam Bryan uiteindelijk via Horst in Venray terecht. Buiten zijn werkzaamheden organiseert hij ook diverse muzikale evenementen in het Venrayse. In 1999 vierde hij met vele vrienden en familie zijn 30-jarig artiesten jubileum. Texas Starlight uit Zeeland (Noord- Brabant) is zeer recentelijk gewij zigd in Montana. Het is momenteel nog een driemans-formatie met een repertoir dat geschikt is voor zowel countrydansers als luisteraars. Naast de moderne country-songs brengen Karin van de Burgt, Danny Hendriks en Ricardo van de Burgt ook country-rock en tex-mex. Marion Randell uit Dortmund (Duitsland) leerde al op 11-jarige leeftijd van papa Mandrell de gitaar te bespelen. De eerste nummers die zij leerde waren van Johnny Cash, dit kwam ondermeer omdat haar broer een Johnny Cash fan was. Toch was het in eerste instantie niet de country muziek die haar bekoor de. Dit kwam pas nadat ze in 1980 het door Emmylou Harris vertolkte To daddy hoorde. Tot 1994 speelde en zong Marion in diverse bands. Toen startte ze haar solocarrière. Marion won al diverse nationale en internationale Country Music Awards. Het gehele festival zal, inclusief interviews met de artie sten, door OmroepVenray rechtst reeks uitgezonden worden via de kabel op 87.5 MHz en via de ether op 90.2 MHz. De voorbereidingen zijn in volle gang. Het is immers zo 17 septem ber 2000 en dan zal voor de derde keer een boekenmarkt georgani seerd worden op het Schouwburgplein te Venray. Dit oorspronkelijk initiatief van de Stichting 'Venray Initiatief is over genomen door de Kiwanisclub 'Schieëpersland' uit Venray die de markt dit jaar voor het eerst organi seert en wil proberen van dit initia tief een echt evenement te maken voor de gehele regio. Omdat het op 17 september ook Koopzondag in Venray is, zal deze markt omgeven worden door allerlei activiteiten, zoals een kinderboerderij, mode show, een vijftiental kramen van de LLTB. De Kiwanis hebben gezorgd voor muzikale omlijsting van de boekenmarkt door een echt Venrayse joekskapel. Verder bestaat er de mogelijkheid een gidsboekje te kopen via Literair Café voor een poëzie/beeldenroute door Venray. Voor de kinderen van 3 tot 5 jaar is er een speciale voorleeshoek in een tent ingericht en een aparte hoek voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Het Schouwburgplein zal die dag circa 20 boekenkramen bevatten met dui zenden boeken van allerlei kaliber. De kramen worden deels bemand door professionele boekverkopers en deels door amateurs. Zo zullen er kramen zijn voor verzamelaars van devotionalia. prentbriefkaarten, spe cifieke boeken etc. Kiwanis probe ren er dit jaar meer een gezellige, dan een heel grote boekenmarkt van te maken. Zoals gewend van Kiwanis-Venray zal een eventuele positieve opbrengst gaan naar de Venrayse bibliotheek, die voor dit geld vooral 'grote letterboeken' zal gaan kopen. Een project, waarvoor de 'bieb' nauwelijks subsidie krijgt. Kiwanisclub Venray wil de komende jaren dit evenement verder uitbreiden en zich richten naar de wens van de bezoekers. Schriftelijke suggesties in dit verband zijn wel kom op het secretariaat Alaertslaan 18, 5801 DC Venray. De terrasjes en zithoekjes op en rond het Schouwburgplein geven voldoende ruimte voor bezinning hierover en de mogelijkheid tot het laven van de dorst en het stillen van de honger. Exqlusief bij Samdröme BadVamermeubel 110 cm breed met mineraal gegoten wastafelblad. Leverbaar in wit, pergamon of beuken. Voor de droomprijs van 3*6981(excl kraan en handdoekhouder) Manders Sanidröme Keizersveld 40,5803 AN Venray Tel: 0478 54 42 io www.sanidromeinl De door Pemers peel zaal 't Rommelhöfke te Oostrum geplande beurs voor tweedehands winterkin- derkleding en baby-artikelen op zaterdag 26 augustus gaat niet door. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag lopen we weer verder door de Rouwkuilen. We blijven op de kleine dingen letten. Jan Michels vertelt o.a. over de zorg van de oor wurm voor haar jongen, we bekij ken een jonge bruine kikker en hij vertelt waarom muggen ons bloed nodig hebben om te leven. In 't Venrods Ketierke is Louis Rutten te gast. In 1542 werd op de Grote Markt een gerechtsteen geplaatst, vrijdag 25 augustus wordt ter herinnering van deze gerecht steen een herinneringssteen op de Grote Markt gelegd. Met Louis Rutten praat ik over de geschiedenis van de rechtspraak in Venray en de betekenis van een gerechtsteen in een plaats als Venray in die tijd. Donderdag 18.00-19.00 uur, her haling maandag 18.00-19.00 uur. Programmering zondag 27 aug. 10.00-11.00 uur: Peelgrass Gospel: 11.00-12.00 uur: Rond de tafel; 12.00-13.00 uur: Herhaling "Waar zijn de troubadours gebleven"; 13.00-18.00 uur: PeelGrass Country Festival rechtstreeks vanuit de Witte Hoeve met daarin live country muziek, interview met de artiesten en elk uur, direct na het nieuws, sportflitsen met oa "Het Venrays Open" Vliegbasis Volkel Zaterdag 2 sept, is Omroep Venray aanwezig op de opendag van de Vliegbasis Volkel. Vanaf 10.00 uur 's morgens tot 17.00 uur liveverslagen, interviews, impres- Het jaar 2000 is een Jubeljaar. Bedevaarten naar Rome en andere heilige plaatsen staan volop in de belangstelling. Vanuit Venray liep men vroeger op de verjaardag van Onze Lieve Vrouw naar Oostrum. 8 september was een van de vele heilige dagen, waarop maar erg weinig mensen werkten. Al jaren zingt het Ceciliakoor, het dames- en herenkoor van de Grote Kerk, op de zondag na 8 september in Oostrum de hoogmis. Vorig jaar ging een groot aantal leden van St. Cecilia onder leiding van Deken Coenen te voet: Een bedevaart zoals vroeger, met een bezoek aan 't Antoniuskapelleke aan de Stationsweg. Parochianen waren toen ook al uitgenodigd de koorleden te verge zellen. Op zondag 10 september a.s. wandelt het koor weer naar Oostrum. Vertrek om 9 u. vanaf de Grote Kerk. Het zou prachtig zijn als de groep dubbel zo groot zou zijn als vorig jaar, door meer deelname van de'gewone gelovi gen'. Na de mis van 10 u. zijn alle pel grims welkom in het Bowlingcentrum voor gratis koffie. Op dinsdag 5 september zal Sjef Verlinden een lezing verzorgen in zaal In den Engel te Venray voor Veldeke-Ieden en alle belangstel lenden. De aanvang is 20.00 uur en de entree is gratis. Tijdens de avond zal de spreker, aan de hand van een aantal docu menten, aandacht besteden aan de diverse burgerlijke gebruiken en wetenswaardigheden uit de Venrayse samenleving in de 17e en 18e eeuw. Maar al te vaak wordt gedacht, dat de gebruiken en de wijze van leven, zoals die nog bestonden aan het begin van de 20e eeuw. genera ties lang hetzelfde zijn geweest. Niets is minder waar, want burger lijke gebruiken zijn ook voortdu rend beïnvloed door veranderende sociale omstandigheden, wijzigin gen van staatskundige aard, over heidsbemoeienissen, mode enz. Een duidelijk voorbeeld hiervan is bijvoorbeeld de zorg voor armen, wezen en zieken. Tot in de Middeleeuwen was deze zorg voor het overgrote deel een taak voor de naaste familie (clan) waarvan men deel uitmaakte. Met de opkomst van grotere wooncentra (steden en dor pen) en het verminderen van de familiebanden werd de zorg, of wat daar soms voor door moest gaan, meer en meer overgenomen door sociaal bewogen particulieren en kerkelijke instellingen. Daarnaast ontwikkelde het landsbestuur voor schriften, dien aan de plaatselijke overheden de mogelijkheid boden om aan wezen en armen hulp te bie den. Met de komst van de Franse overheersing 1794-1813 werd het aandeel van de kerkelijke instellin gen geheel en het particuliere aan deel in de zorg voor een groot gedeelte uitgeschakeld. De gemeen ten, waaronder ook Venray, werden voortaan belast met de armenzorg. Mede omdat dit op veel plaatsen te wensen overliet, verrezen vanaf 1833 de kerkelijke Vincentiusverenigingen als padden stoelen uit de grond. Zo ook in Venray. waar op 10 december 1857 de oprichtingsvergadering van een Vincentiusvereniging plaatsvond. Op 27 april 1912 werd in Nederland de Wet op de Armenzorg ingevoerd, die de materiële hulpverlening regelde aan personen die zichzelf geen of onvoldoende middelen tot levensonderhoud konden verschaf fen. Na de Tweede wereldoorlog was de samenleving zodanig veranderd, dat daarin voor de verouderde armenzorg geen plaats was. Per 1 januari 1965 werd de Algemene Bijstandswet ingevoerd en daarmee verdween weer een stukje van ons culturele erfgoed uit Venray. Jn 1999 ontving Sjef Verlinden de "Aldvenrodsen Ieërepries" van Veldeke Venray voor zijn vele acti viteiten op cultuurhistorisch gebied en de vele publicaties in het verle den die van groot belang zijn geweest en nog altijd zijn" voor Venray en de regio. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard SPORTCENTRUM IBSUL *Fitness Aerobics *Steps 'Massage 40+ aerobics *Sportvoeding 'Zonnebank vanaf 1 september nieuwe cursus l^i-kickboxen, Tae-bo NIEUW!! Zelfverdediging voor vrouwen VOOR MEER INFORMATIE: TEL. 0478-587620 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Witigen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: F. SCHMEETZ Stationsweg 60a, tel. 632800 zo: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten. J. de Vocht: R. KEUZER, tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKE NVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij das en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargeno men door: L. SPAN en H. v. EERTEN, tel. 06- 22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 2000 | | pagina 3