Strijd om nationale titel motorcrossen 11-jarige motorcrosser Emile Cox op titeljacht Linus Band Europees kampioen Shetlandponyracen Rick Janssen Limburgs kampioen reservekampioen Ponyclub Ons Genot uit Leunen Limburgs kampioen Katja Jeurissen twee maal Peelrunners 't Alvertje Darten De Piëlhaas Motorcrossers Regio Venray peel en maas donderdag 24 augustus 2000 - Pagina 19 Zaterdag 26 en zondag 27 augustus in Wanssum Motorcrossers uit binnen- en bui tenland nemen het weekeinde van 26 n 27 augustus weer bezit van het bekende sportpark de Broekberg in Wanssum. Door een unieke samenwerking tus sen de Wanssumse verenigingen en de okale overheden ontstaat hier ieder jaar weer ruimte voor. De voetbalvelden en an<renzende weilanden worden weer jjoetoverd tot een uniek motor- nosscircuit. dat zijn evenbeeld in den lande niet kent. Vooral de overgang van dedijken geven hier een extra dimensie I aan het geheel, waardoor het circuit sta- lionachlig aandoet. Vele coureurs zijn gecharmeerd van het geheel en men ieeft hier alle mogelijkheden om hun Ihnisch kunnen aan het publiek en eeeleiders te tonen. De ondergrond erschill nogal met de zandbanen. die len gewoonlijk voorgeschoteld krijgt cn de"vele spectaculaire sprongen zijn oor de toeschouwers een lust voor het os. Ook de overkoepelende organisatie lotorsport Organisatie Nederland heeft de organisatie van Wanssum beloond door weer verschillende wedstrijden (nee te laten tellen voor kampioenschap tan Nederland. Het weekeinde begint jp zaterdag met jeugd wedstrijden in jlle categorieën. Rijdertjes van 6 tot en jet 16 jaar zullen dan hun niet geringe unnen tonen. Vele plaatselijk en regio nale favorieten geven acte de presence, zoals Wilco Lindner. Maikel Relouw. Roy en Koen Hoeymakers. Emile Cox. Stephan Wijers en vele anderen. Als omlijsting van de jeugdwedstrijden is er een clubwedstrijd tussen rijders van Lottum, Horst, de Engelse gaslrijders en de rijders van de organiserende MAC Wanssum. EINDZEGE Het hoogtepunt op zondag vormen de 125cc internationalen. Deze heren strij den om de punten voor het nationale kampioenschap en dit wordt op het scherpst van de snede uilgevochten. Deze klasse belooft enorm veel spekta kel omdat de diverse coureurs zeer aan elkaar gewaagd zijn en meer als tien rij ders een aanmerking voor de eindzege. Bennie van der Heijden. Patrick Roos en Frank Xhofleer zijn de belangrijkste kandidaten hiervoor. Daarnaast natuur lijk de strijd in de 250 cc internationa len, die weliswaar geen kampioenstatus heeft, maar een mooi gevecht belooft tussen de regionale rijders en hun lande lijke opponenten. Peter Versteegen uil Wanssum, Bart Verstraaten en Dennis van Lin uit Hegelsom zijn er op gebrand om zich bij de eerste tien rijders te plaat sen. De junioren gaan voor de tweede keer dit jaar strijden om de punten voor het juniorkampioenschap. De strijd in deze klassen 125cc en 250cc is dan ook nog volledig open en de verrassingen zijn niet van de lucht. Bij de 125 cc is Ruud Pijpers de lokale held en zal er van alles aan moeten doen om zijn aspi raties hier voor eigen publiek waar te maken. Menno Verleng uit Velden is de te kloppen man. In de 250cc klasse zijn Vincent Deenen. Patrick in de Braek en Leon Janssen de outsiders naast de Engelse gasten. De 125cc en 250cc seni oren gaan ook voor de punten. Na de eerste wedstrijd is nog alles open en de regionale favorieten in de 125cc. Johan Versieegen, John Volleberg, Sjoerd Bongers en Mark Jacobs, zullen hun huid zo duur mogelijk verkopen. Datzelfde geldt voor de 250cc waarbij Ruud Peters uit Lottum als grote favo riet te boek staat. Echter zijn grote tegenstander Ivan Schepers uit Boekei gaat ook voor de hoogste trede. Beide dagen beginnen de wedstrijden om 12.00 uur. Degene die ook de trai ningen willen bijwonen dien om 10.00 uur aanwezig te zijn. Het circuit de Broekberg is gelegen in het centrum van het dorp Wanssum en er zijn ruime, gra tis parkeergelegenheden voor handen. De entreeprijs op zaterdag is geheel op vrijwillige basis op zondag de gebruike lijke tarieven voor een kampioenswed strijd. Lopersgroep Trainingen: nsdag: Interval en loopscholing, aan- tng 19.00 uur Kastiëlse Baan iterdag: Vanaf 16.00 uur. parkeerplaats hadijker Bossen Meterik. Wedstrijdagenda: ept.: Bladel, Stratenloop. alle cat. 6.5. .10 EM, 19.00 uur; Blaalse estafette: 3-2 km 10 EM. 19.00 uur. Stratenloop Sevenum. km: Ron Beurskens 17.10, Henk nghs 18.49, Andre Roelink 19.23, Mr Smits 19.24, Joop Wijnhoven 59, Tjeerd Hiddcma 20.34. Sjaak 'yssen 20.38, Wiel Brouwers 20.46, 'Janssen 20.29. Luuk Driessen 21.17. iriska v.d. Horst 21.37. Ineke Hox 2>5, Dennis Willemsen 21.59, Hedda bben 22.05, Jos Pccters 22.13. Wiel diaegen 22.49. Truus Hiddema 22.57. inemie Hendriks 23.03, Jacqueline uwels 23.17, Henk Zanders 23.36. ter Rijs 24.03, Jeu Philipsen 24.51, chel Rijs 25.04, Otto Foppen 25,24. km: Hein Hoeijmakers 33.57, Bert v. 'lick 37.07, Joop Zanders 37.39, Piet ns 39.22. Sjaak v. Enckevorl 40.50. fan Arts 41.31Hciko Tondera 42.26. them Oversteeg 42.36. Geert Emons ■50. Wim Philipsen 44.44. Jos Krekels 54, Nico Gommans 48.50, Marlien «yls 49.47. Thei Mimen 50.55, 'geliquc v.d. Linden 50.57. Hengelsportvereniging Uitslagen: Eind uitslag Matchwedstrijd: 1. Pieter Kunen;. 2. Henk Theeuwen: 3. Peter Cuppen. Zomerkoning 1 KH: 1. Mal v. Oyen: 2. Lei v. Oyen: 3. Sjaak Theeuwen; 4. Erich Hain; 5. Toon v. Oyen. Pickercompetitie 6de wedstrijddag: A- klasse: Peter Cuppen, Twan Verhaegh. Rene' Wijnhoven; B-klasse: Wil Schwachofer, Wiel Verhaegh, Henk Cox. Zaterdag 26 aug.: Zomerkoning 2 KI-I. Tevens is er op deze dag de NK-jeugd te 't Zand in Noord-Holland, hieraan zal ook Bas Cox deelnemen en wij wensen hem veel succes. Zaterdag 27 aug.: Pickerwedstrijd 7. Voor vergunningen en ook dag- en weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven"kunl U terecht bij v. Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray. In Wanssum bij v/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen de Houskuilstr. 38. Dag- en Weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven" zijn ook verkrijg baar bij hel Shell tankstation in Wanssum. Verdere inlichtingen bij de secr. H. Lenssen. tel. 0478-587606. Zomeravondcompetitie Vrijdag 25 aug. wordt in café De Piëlhaas de achtste avond van de zomer avondcompetitie gehouden, ledereen die hier aan wil deelnemen kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via ons tel.nr. 582187. De aanvang van het toernooi is om 20.30 uur. De volgende wedstrijd is op vrijdag 8 sept. a.s. Levensmiddelendarten Zondag 27 aug. wordt in café De Piëlhaas weer gedart om de bekende levensmiddelenpakketten. Iedereen die aan dit toernooi wil deelnemen kan zich tot uiterlijk 13.15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via ons tel.nr. 582187. De aanvang van het toernooi is om 13.30 uur. Uitslag Whiskydarten: Winnaarsronde: 1. Bart Thissen; 2. Chris Geulen: 3. Rob Swaghoven; 4. Hubert Janssen; 5. Jos Heesen: 6. Peter Thissen. Verliezersronde: 1. Peter v.d. Berg: 2. Frans v. Eyck; 3. Henny Vervoort: 4. René Janssen; 5. Arno Verhaegen: 6. Theo Giesberts. Voor de 12-jarige Kick Janssen, lid van de Merselose ruiter- en ponyclub, is het al de tweede keer dat hij zo een mooie titel in de wacht weet te slepen. Rick die zowel bij de paarden als pony's geselecteerd was voor de Limburgse kampioenschappen, reed afgelopen zon dag in Lottum de sterren van de hemel. In de springklasse DM werd hij met Money Penny Limburgs kampioen. Money Penny is een eigen gefokte KWPN merrie uit de hengst Topas, waar nog veel van verwacht zal gaan worden. Afgelopen voorjaar wierp zij haar eerste veulen. Ook met de pony James Bond reed Rick in de prijzen. In de springklasse DZ behaalde hij een mooie 6e plaats en mag daardoor met beide pony's naar de nationale kampioenschappen in Wanroy op 10 of 16 september. Ook de overige gestarte deelnemers konden zeer tevreden huiswaarts keren. Rianne Schellekens, Seooby. klasse DL, 4e met 174 en 17lp; Esther Goumans, BoyKe. dd, oe met ioo en lo/p; tngria Willems. Dutch Boy. DL. 13e met 164p: Vein Janssen. Tarzan, springklasse BB 5e. Aankomende zondag 27 augustus worden in Maasbree de Limburgse kam pioenschappen voor landelijke of te wel grote ruiters gehouden. Van onze ver eniging zijn geselecteerd: Viertal St. Jan. klasse L. Dressuur: Ingrid Bonneux. Galmeo, Z: Brigitte Kreuzer. Katinka H, Z; Eva v. Ooi. Nevada, L; Petra v. Dijck, Limmertair, L, Mark Janssen, Donut, L; Ellen v. Dijck. Jinta, L: Janine v. Ooi, Melehiro, L; Bianca Arts, Olaf, B: Karin Winnen, Orcana. B: Eva v. Ooi, Passion, B. Springen: Jan Janssen. Liberty, Z; Petra v. Dijck. Limmertair en Ilivia, Z: Mark Janssen. Little Mistery. M: Petra v. Dijck, Tvestor. M en Lolivia. L: Mark Janssen. Donut. B: Rick Janssen. Melchior, B; Karin Winnen. Oranca. B. Lottum gehouden Limburgse kam pioenschappen van dressuur en springen. Voor de 9-jarige Katja Jeurissen was het een grote verrassing. Ze behaalde twee maal het reservekam pioenschap met springen. Het eerste in het AL met Amigo en ten tweede met Miss Saigon in het BB met 98 punten voor de stijl. Ze behaalde nog een mooie 2e prij.o met dres- Iris werd derde met Bliek in het AL met springen en Esther Jeurissen behaalde een 5e prijs in de cat. DB met 96,5p voor de stijl met Miss Way Hay Way. Jaleesa v.d. Hof behaalde een derde prijs in het dressuur AL met 169p en 162p. Deze combinaties hebben zich geplaatst voor de NKB kampioen schappen te Wanroy op 16 sept. Zaterdag grote favoriet in zijn woonplaats Wanssum Emile Cox uit Wanssum kan zater- ag 26 augustus op eigen bodem zijn ertiende overwinning boeken in de jOcc klasse van de Motorsport Irganisatie Nederland (MON). Op lortpark De Broekberg in Wanssum i pie ook het artikel elders op deze V pagina) is Emile een van de deelne mers aan het crossweekend waar aast de jeugdwedstrijden op zater- j ig, zondag de senioren aan de start erschijnen. Het is vandaag feest in huize Cox in fenssum. Emile viert zijn 1 Ie verjaar- ag. Vier jaar eerder kroop hij voor het :rst op een crossmotor, een 'feest' dat estijds minstens even uitbundig werd vierd als zijn verjaardag nu. Dc kleine olorheld is dan ook bezeten van zijn »rt. "Ik vind motorcrossen een spekta- ilaire sport. Je moet wel' technisch iderlegd zijn. anders kun je het wel Èudden. Ja. ik kan hel vrij goed. want ijn vader croste ook", zegt de basis- hoolleerling wijs als hem wordt ivraagd waarom hi j juist gekozen heeft lorde motorsport en niet voor voetbal- II, zoals veel van zijn vriendjes. Als erjarig jochie trok hij de kicksen aan j de plaatselijke voetbaltrots SV 'anssum. Niet voor lang want het boei- :hem voor geen meter. Nee. fiets- en Morcrossen. dat was pas leuk. Hij oest echter geduld hebben, pa en ma lx vonden hem nog veel te jong om op n echte crossmotor te kruipen. Toen ij op zijn zevende alsnog een echte Occ PW Automaat kreeg was hij de rning te rijk. Eindelijk een eigen (totor. de pret kon beginnen. Al snel leek de kleine Cox over meer dan mid- ilmatige talenten te beschikken. Niet wonderlijk want vader Andre was in n grijs verleden ook een begenadigd otorcrosser. Als zijspancoureur sleep- hij zelfs twee Nederlandse en een uropese titel in de wacht. Zover is mile nog lang niet, zaak is ook met lide beentjes op de grond te blijven, lel plezier staat nog altijd voorop", :gt moeder Wilma. die net als haar an en hun 13-jarig dochtertje Jill alle sdstrijden van Emile bijwoont. "Als ik j wedstrijden soms die Belgen tegen in kinderen tekeer zie gaan. Die jon- ins staan in de fnuik gewoon te huilen, 'innen is toch niet het ailerbelangrijk- le We moeten Emile dan ook regelma- afremmen. Zo fanatiek, zo gedreven hij." JOEL SMETS Die gedrevenheid legt hem geen indeieren. Na het 'automaatje' stapte j vorig seizoen over naar de versnel- jgsklasse. Op zijn 60cc motortje kon j de concurrentie aardig bijbenen, idanks het nadeel van de kleine wiel tjes die hij noodgedwongen vanwege zijn geringe lengte nog onder de motor had. Dit seizoen is alles anders. Emile is een stuk gegroeid, al behoort hij nog steeds tot de kleinsten, en zijn motor werd ook voorzien van grotere wielen Sindsdien rijdt hij het hele deelnemers veld keer op keer aan flarden. Van de dertien wedstrijden dit seizoen reed hij twaalf keer als eerste door het finishlint, een keer maar moest hij een jeugdige concurrent voor laten gaan. Het moet heel vreemd lopen als hij dit seizoen de kampioenstitel niet voor zich opeist. De Belgische coureur Joël Smets is zijn grote voorbeeld. Ooit wil hij nel zo goed worden als deze 500cc-rijder. Smets is op zijn beurt ook gecharmeerd van de kleine coureur uit Wanssum. "Die twee hebben een speciale band met elkaar", Emile Cox (zie inzet) domineert dit seizoen in de 60cc klasse (Foto: Boezerooij, Manm aldus Wilma. "Emile is altijd welkom bij Joël. Na afloop van de laatste Grand Prix-wedstrijd in Luxemburg kreeg Emile zelfs zijn shirt." Als het aan de 11-jarige motorcrosser lag. dan bestond zijn leven alleen uil trainen en wedstrij den rijden. De werkelijkheid is anders. Emile traint slechts een keer per week bij zijn club. MCC De Streekrijders uit Horst, en in het weekend neemt hij deel aan wedstrijden. De school staal nog steeds voorop. "Maar", sputtert hij zijn ouders nog weieens tegen, "Ik weet toch wat ik wil worden." Net zo goed als Joël Smets E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl De eerste jeugdwedstrijd na de vakantiestop werd afgelopen zaterdag verreden te Etten-Leur, waarop de harde zeer snelle baan bij de quads 51 t/m 80cc de 4e plaats na het rijden van twee manches in handen kwam van Bart van Osch en Gemma Lindner een prachtige 7e plaats veilig stelde. Bij de 60 versnellingen hoge wielen reed Emile Cox oppermachtig door beide manches op zijn naam te schrijven en daarmee ook de grootste beker mee huiswaarts kon nemen en Tommy de Bruyn beslag wist te leggen op een 8e plaats in het algemeen klassement. Bij de lage wielen eindigde Wilco Lindner op een 3e plaats door in de manches als 2e en 3e de streep te passeren. Bij de 80cc groep A kwam de 8e stek op naam te staan van Paul Eickmans en Tijdens de Limburgse kampioenschappen afgelopen zondag in Lottum, werd het 8-tal van Ons Genot kampioen in de klasse licht. Het 8-tal bestaal uit (v.l.n.r.) instructrice Geertie Peeten. Ellen Claessens. Linda Thijssen. Babette v.d. Munckhof (res.). Juliëtte Direks, Martijn Timmermans, Jeanne Theuws. Angela Hellegers. Joyce Brenkman en Kim Berken met als com mandant Jan Claessens. Tevens gaven enkele leden van de club een showkiïr op muziek. St. Jan Merselo PC St. Joris Wanssum-Geysteren wist Kevin Gielens de 18e plaats vei lig te stellen. Voor Nicky de Bruyn zat het niet mee. hij voelde zich niet hele maal lekker maar wou toch mee doen aan de wedstrijd. Hij wist na wat plaatswisselingen als 18e te worden afgevlagd en de 2e manche hield hij het voor gezien. Bij de hoge wielen wist Jimmy van de Laar nog net de 5e beker voor zich op te eisen en eindigde Marc Josephs op een 9e plaats in de daguitslag. De 3e trede van het erepo dium was bij de 125 jeugd voor Dennis van de Laar weggelegd, terwijl Rob van Benthum 7e werd na het rij den van twee manches. Bij de vetera nen kwam de 3e plaats op naam te staan van Andre Cox door in de reek sen een 4e en een 3e stek te realiseren. Bij de wedstrijd van zondags te Etten-Leur was afgelast door de vele regen die de nachts gevallen was, waardoor de baan veranderd was in een grote watermassa. De wedstrijd te Maurik kon doorgaan, het was bij de Inters 125 Niek van Benthum die op de zware kleibaan de wedstrijd als 23e afsloot en Rob Mulders wist de 24e stek voor zich veilig te stellen. Bij de blasters was Joe Maessen heer en meester door beide manches winnend af te sluiten en het volle pond op zijn naam te schrijven. Komende weekend zijn de rijders te gast te Wanssum. waar zaterdags de jeugd aan de start zullen verschijnen en zondags de nationale rijders hun opwachting zullen maken op circuit Broeksteeg. De 13-jarige Linus Band uit Maashees heeft zijn vakantie nuttig besteed. Tijdens de 4e Internationale Shetlandponywedstrijden in het Deense Viborg werd hij Europees Kampioen Springen en Racen op zijn 5-jarige zwarte ruin Kanu van de Viersprong. onderdeel, de steeple-chase, wist hij door zijn overwinning een plaats af te dwingen in de eindronde. Daar moesten alle winnaars van de spring- en raceon derdelen nog twee keer over een hinder nis heen en vervolgens wat rondjes stap pen en draven voor de ogen van een Schots en een Deens jurylid. Niemand had eigenlijk op zijn overwinning gere kend. "Ik zei nog 'Ik?"', vertelt Linus, "En het Schotse jurylid antwoordde 'Don't be surprised'." Tot grote vreugde van de hele Nederlandse afvaardiging bleek Linus dus inderdaad Europees kampioen te zijn geworden. Linus is. net als zijn zus Felicitas en broer Lando, lid van het 'Grand National Racing Team', het officiële showteam van het Nederlands Shetland Pony Stamboek. De 20 streng geselecteerde jockeys van het team verzorgen showoptredens op hippische evenementen door heel Nederland, bijvoorbeeld Jumping Amsterdam, Haagse Paardendagen. Duindigt en de beurs 'Paard' in Utrecht. De nieuwbakken Europees kampioen kwam pas in april vorig jaar bij de groep en eindigde de eerste paar wedstrijden ver in de achterhoede. "Mijn pony Kanu is nogal eigenwijs en hij wilde me er tij dens de races steeds afbokken." Volgens Linus kwam de ommekeer in het gedrag van zijn Shetlander tijdens de opnames voor het televisieprogramma Kids for Animals. Sindsdien eindigt het duo altijd in de voorhoede. Uit het Grand National Team werden eind vorig jaar Linus Band uit Maashees in actie tij dens de Europese Kampioenschappen ponyrijden in Denemarken (foto: GNT/Me ike Merks) dertien ruiters geselecteerd voor Denemarken. Aan de wedstrijden namen 500 Shetlanderpony's deel, uit bijna heel Europa. Linus sleepte ook nog een derde plaats bij de dressuur in de wacht, maar het grote succes behaal de hij in de bloedstollende race over twee ronden bij het onderdeel steeple- chase. Zij aan zij met nog iemand uit het team vloog Linus in rengalop over de zanderige baan. "Die ander verloor na anderhalve ronde heel even haar even wicht en toen kon ik de binnenbaan nemen", legt Linus uit, "En ik bleef een halve lengte voor. Maar ik wilde deze race ook per se winnen omdat dit mijn laatste jaar in het team is." Het lidmaat schap van het Grand National team ein digt namelijk als je te groot wordt. Na de beurs Paard 2000 gaat Linus verder met het rijden op de Tennessee Walkers van zijn ouders en in het voorjaar begint hij met een mencursus. samen met zijn pony Kanu. Linus: "Over twee jaar zijn de Europese Kampioenschappen in Noorwegen, en dan wil ik weer mee doen, op de koets."

Peel en Maas | 2000 | | pagina 19