"Castenray is te gemakkelijk kampioen geworden" René Voermans blij met terugkeer naar vijfde klasse "Over een paar jaar naar de vierde klasse" óf 1/ettnatf, Zes Yenrayse derby's in vijfde klasse Fusie Castenray en DIS vordert SV Castenray Paspoort Castenray Paspoort Oostrum DIS Oirlo Paspoort DIS PEEL EN MAAS donderdag 24 augustus 2000 - Pagina Drie van de acht Venrayse voetbalclubs komen dit seizoen uit in de vijfde klasse D. Oostrum kreeg gezelschap van de beide promovendi Castenray en DIS. Het belooft een interessant seizoen te worden met liefst zes Venrayse derby's. Op de openingsdag strijden de buren Castenray en DIS al tegen elkaar. Bij Oostrum zijn de verwachtingen het hoogst gespan nen. De club wil zijn zevende positie van vorig seizoen zien te verbeteren. Castenray en vooral DIS zijii al blij met hand having gezien hun smalle selecties. Indeling vijfde klasse D: Castenray, DIS, Eiker Boys, EWC, FC Steyl, GFC, Grash'oek. Griendtsveeri, HBSV, Hegelsom, Lottum en Oostrum. De fusieonderhandelingen tussen Castenray en DIS lopen door. Nadat de ledenvergadering van de Castenray se voetbalclub vorig jaar september zijn fiat gaf aan de fusieplannen ging een commissie aan de slag. Castenray en DIS beogen een samenvoeging van zowel de korfbal- als de voetbalclubs. De sportverenigingen uit beide dorpen maken allen gebruik van sportpark 'Heesakker'. De commissie doet momenteel zijn werk, meldt DIS-voorzit ter Hay Achten. "Maar verder is er niet veel nieuws te melden. Voor zover mij bekend zijn er geen obstakels die een mogelijke fusie in de weg kun nen staan", aldus Achten die niet kan bevestigen dat de fusie met ingang van het seizoen 2001/2002, zoals in de bedoeling lag, zal ingaan. De Castenrayse en Oir lose sportclubs denken door het samengaan niet alleen het prestatieniveau te verhogen. Fuseren betekent ook voordelen op het ^organisatorischeen financiële vlak. Programma donderdag 24 aug.: America 2-Castenray 2 19.30 Programma zaterdag 26 aug.: Sparta 5-Castenray 3 18.00 SSS 3-Castenray 1 19.00 Trainen: vrijdag 25 aug., dinsdag 29 aug. en vrijdag 1 sept. Start comp.: zondag 3 sept. Veteranen: Programma zaterdag 26 aug.: Beekse Boys-Castenray v. 16,00 De volgende spelers worden verwacht: H. Baltussen. T. Kuijpers, N. Buddiger, C. Somniers, Jac Wismans, J. Emonts, T. Strijbos, L. Cox, Fr. Heetkamp, Jos Wismans, J. Arts, J. Houwen. Jos Heidens rekent op meer dan handhaving (Door Henk Willemssen) Castenray beleefde afgelopen voor jaar een primeur. Op 26 maart kon de voetbalvereniging al de kampioens- vlag hijsen en was daarmee de eerste club in Limburg die de titel greep. De ploeg van de vertrekkende trainer Loek Nooijen toonde tevens aan dat de degradatie van een jaar eerder eigenlijk een vergissing was. Want Castenray was afgelopen seizoen een klasse apart in de zesde klasse D. Libero Jos Heidens hoopt dat zijn team na de snelle terugkeer nu een stabielere vijfdeklasser wordt. Van de acht gemeentelijke voetbal clubs werd SV Castenray het laatste opgericht. De club zag bijna 36 jaar geleden het levenslicht. Ondanks het nog vrij korte bestaan kent Castenray al een zeer bewogen geschiedenis. Want geen enkele andere Venrayse voetbal club maakte in zo'n korte periode zes kampioenschappen, zes degradaties plus nog een promotie via de nacompetitie mee. Vreugde en verdriet lagen altijd heel dicht bij elkaar. Castenray is als enige Venrayse vereniging nog nooit in de vierde klasse uitgekomen. De club laveerde telkens tussen de twee niveaus direct onder de vierde klasse. Jos Heidens (32) speelt al ruim tien jaar in de hoofdmacht. Samen met de een jaar oudere Steffan Weijs zorgt hij voor de broodnodige routine in de Castenrayse achterhoede. Van origine is Jos Heidens helemaal geen verdediger. In de jeugd begon hij als spits en werd later middenvelder. Toen laatste man John Versteegen twee jaar geleden stopte zette trainer Loek Nooijen een van zijn meest ervaren spelers op de liberopositie. Jos Heidens is tevreden met zijn plaats binnen het elftal. "Als laatste man kun je meer sturen. En het is toch ook een rustigere plaats. Dat komt goed van pas want mijn snelheid is wal teruggelopen." Het vorige verblijf in de vijfde klasse bleef beperkt tot twee sei zoenen. Ruim een jaar geleden moest Castenray, na een seizoen vol blessure- leed. weer afdalen naar de kelder van het amateurvoetbal. Jos Heidens: "Als we toen compleet waren gebleven dan hadden we ons wellicht gehandhaafd. We hebben toen vooral Ivan Maes gemist die enkele maanden geblesseerd was." AUTO-ONGELUK Nu beschikt Castenray over een iets bredere selectie. Uil de jeugd werden talentvolle spelers als Tom Strijbos en Harm Buddiger ingepast. Maar ruim een week voor de competitie zitten weer verschillende spelers in de lappenmand. Topscorer en aanvoerder Ivan Maes, die afgelopen seizoen goed was voor 23 treffers, raakte in de laatste wedstrijd van de Venray Cup tegen DIS gebles seerd aan zijn voet. Het is nog de vraag of hij op 3 september in de openings wedstrijd tegen DIS van de partij kan zijn. Middenvelder Ron van Osch, die evenals Steffan Weijs kampt met een hakblessure, is dan nog zeker niet inzet baar. "De eerste vereiste is dat we ons handhaven. En als we niet al teveel spe lers hoeven missen dan kunnen we hoger eindigen. We moeten dit seizoen naar het hoogst haalbare streven", vindt Jos Heidens. Afgelopen seizoen was het nog even twijfelachtig of Heidens nog ooit zou terugkeren in de Castenrayse hoofd macht. Want in november was hij betrokken bij een ernstig auto-ongeluk. Op de Lorbaan in Veulen kwam door de gladheid een tegenligger op zijn weg helft terecht met een frontale botsing lot gevolg. Wonder boven wonder bleef de lichamelijke 'schade' beperkt tot zijn knie. "Ik heb toen inderdaad veel geluk gehad. Mijn rechterknie lag open en het kapsel was gescheurd. De knie is toen gehecht en een voor maand in het gips gezet." Vier maanden was de Castenrayse libero daardoor uit de rou latie. Begin april in de thuiswedstrijd tegen Merselo maakte hij weer zijn ren tree maar toen was de kampioenstitel al binnen. Trainer Loek Nooijen nam na vier seizoenen afscheid van Castenray. Hij werd opgevolgd door Venlonaar Henk Lammen die zijn debuut maakt als hoofdtrainer. Alhoewel hij twee seizoe nen geleden een tijdje VOS 1 onder zijn hoede had nadat Erick Verschuren was vertrokken. Lammen, die jarenlang een veel scorende spits was bij VVV'03, had de laatste seizoenen het tweede elftal van VOS onder zijn hoede. Jos Heidens vindt dat de overgang naar een nieuwe trainer soepel is verlopen. "Want beide trainers hebben dezelfde ideeën over het spel. Zij houden van voetballende oplos singen. Tot nu toe is iedereen positief over de aanpak van Henk Lammen." Opvallend was dat Castenray afgelopen seizoen geen enkele schorsing opliep. En bij het toernooi om de Venray Cup won Castenray de sportiviteilsbeker. Kan de club wel bikkelen als het moet? "Als er op kracht gespeeld moet worden dan laten we het inderdaad afweten. Daar hebben we de spelers niet voor. En vorig seizoen hadden we dat ook niet zo nodig omdat we heel gemakkelijk kam pioen zijn geworden. Maar nu op een hoger niveau zullen we qua hardheid toch een landje bij moeten schakelen", meent Jos Heidens die voorlopig nog niet aan stoppen denkt. "Ik bekijk het van jaar tot jaar. Hel bevalt me nog steeds prima om in het eerste elftal te spelen. Want we hebben een gezellige groep met een goede mix van jong oud." De derby tegen DIS van 3 sep ber werpt zijn schaduw vooruit In voorgaande ontmoetingen Castenray meestal aan het langste i Alhoewel afgelopen seizoen DIS rel che nam van de eerdere 6-0 neder door Castenray in februari het et verlies toe te brengen (1-0). "De kat liggen gelijk", zo houdt Jos Hefi zich wijselijk op de vlakte. "Het altijde mooie wedstrijden tegen I Het is vaak zo dat de ploeg die de et goal scoort ook wint. En zowel wij DIS hebben een paar goede spitsen, belooft dus weer een spannende p worden." Sportpark: Heesakker (Oirlo).. Opgericht: 28 september 1964. Klassering vorig seizoen: Kampioen in 6e klasse D. Hoogste klassering ooit: Zesde plaats in afdeling le klasse j huidige 5e klasse) in seizoen 1978/1 Trainer: Henk Lammen (Venlo) le seizoen. Nieuwe spelers: Geen. Vertrokken spelers: Niemand. Speleisselectie: Thijs Arts, Harm Buddiger, Buddiger, Ed Classens, Jos Marcel Dinghs, Marcel Dinghs, Sa Dinghs, Bart Emonts, Bas Gerits Heidens. Roel Hoeymakers, Ivan René Marcellis. Ron van Osch, Wi van Osch, Leon Strijbos, Tom Slq Steffan Weijs, Xavier Weijs, Wismans en Freek Wismans. Verwachting: Trainer Henk Lammen: "Het strev een plaats bij de bovenste zes. Maar moeten we wel gevrijwaard blijven al te veel blessures." DIS kijkt uit naar openingsduel tegen Castenray Bram Broeren: een jonge Oostrumse routinier (Door Henk Willemssen) Het afgelopen seizoen kreeg voor DIS toch nog een 'happy end'. Want doordat een Zuid-Limburgse club zich terugtrok uit de competitie kwam er plotseling een plaatsje vrij in de vijfde klasse. De promotiewed strijd die DIS op 3 juni in Heythuysen zou moeten spelen ging niet door. De Oirlose ploeg kreeg de promotie vanzelf in de schoot gewor pen. René Voermans is blij dat zijn team na twee seizoenen weer is teruggekeerd op een hoger plan: "In de vijfde klasse is het toch fijner voetballen. Met natuurlijk de mooie derby's tegen Castenray en Oostrum." DIS (Door Inspanning Sterk) is met z'n 73 jaar de oudste voetbalclub in de gemeente Venray. Of de Oirlose voet balclub nog ooit kan vieren dat het driekwart eeuw bestaat is zeer de vraag. Achter de schermen wordt momenteel een fusie met Castenray voorbereid die wellicht met ingang van hel seizoen 2001/2002 ingaat. Voordat het zover is moet DIS nog een overle- vingsstrijd voeren in de vijfde klasse D. In 1997 promoveerde de Oirlose ploeg ook al via de nacompetitie naar deze klasse. Maar al na één seizoen moest DIS weer een stapje terug doen. René Voermans denkt dat het elftal van nu sterker is. "Vooral in de aanval waar Arjan Tijssen vanuit de jeugd erbij gekomen is. En Niels Arts, die nog A- junior is, wordt ook een goede spits. Als we het team compleet kunnen hou den dan hebben we zeker een kans om erin te blijven. Maar het wordt een zwaar seizoen", denkt René Voermans. De talentvolle Niels Arts zal evenwel nog niet naar de seniorenseleclie wor den overgeheveld, meldt trainer Geert Koenen. "Afgesproken is dat de jonge aanvaller dit seizoen nog in de A-jeugd uitkomt en dat ik in noodgevallen een beroep op hem kan doen", ligt Koenen toe. René Voermans vierde afgelopen vrijdag zijn 27e verjaardag. Toen hij uit: de A-jeugd overkwam speelde hij eerst een seizoen in het tweede elftal. Hij begint nu al aan zijn achtste jaar in de hoofdmacht waarin hij op alle posities aan de linkerflank gespeeld heeft. De laatste jaren is hij de vaste linksback. Het gesprekje met René Voermans vindt zaterdagavond plaats direct na het met 1-12 verloren bekerduel tegen Wittenhorst. De Oirlose verdediger, met een rood en bezweet hoofd van de inspanning, puft in de kantine nog na. Hij kan zich niet herinneren dat hij ooit met zo'n grote cijfers verloren heeft. "Toch had deze wedstrijd wel nut. Het is goed voor onze conditie en we heb ben gelukkig geen kaarten opgelopen." OP SCHERP Wat kaarten betreft komen de drie bekerduels voor DIS heel erg gele gen. Want de Oirlose club had nog een behoorlijke erfenis van afgelopen seizoen. In de eindfase ontvingen drie spelers de rode kaart en werden door de KNVB fors gestraft. Bas Manders werd voor liefst vijf duels uitgesloten terwijl Bart Joosten en Arjan Tijssen voor hun rode prent tegen Merselo voor vier wedstrijden geschorst wer den. In de nacompetitie en nu in de bekerstrijd kunnen de Oirlonaren al hun straffen wegwerken. Zodat DIS op zondag 3 september met een scho ne lei en op volle oorlogssterkte kan aantreden voor de competitiekraker tegen rivaal en buurman Castenray. "Hopelijk hebben de spelers toch wat geleerd van hun straffen. Dat ze niet nog een keer zo de fout ingaan", zegt René Voermans die niet zo blij is met Castenray als tegenstander in de com petitie-ouverture. "We beginnen meestal vrij matig aan het seizoen. Castenray en Griendtsveen, die net als wij uit de zesde klasse komen, zijn de ploegen waarvan wij juist de punten moeten pakken. Maar met Castenray als opening staan we wel meteen op scherp." Doelman Ruud de Mulder, Peter Verlinden en Johan Craenmehr zijn de drie dertigers en routiniers uit de Oirlose hoofdmacht. Qua leeftijd volgt daarna René Voermans en zijn beide neven Rick en Fabian die alle bei een jaar jonger zijn. Afgelopen seizoen legde DIS na kampioen Castenray beslag op de tweede plaals. Maar loen hel team van trainer Geert Koenen in het eerste nacompetitieduel thuis met 1-3 onderuil ging tegen 'angstgegner' Griendtsveen, waarvan DIS vorig seizoen in totaal drie keer verloor, leek promotie heel ver weg. Door de 2-1 zege op TOP werd DIS tweede in de nacompetitie en mocht daardoor in Baarlo een extra promo tieduel spelen tegen Horn. Die beslis singswedstrijd liep uit op een catastro fe want DIS ging met maar liefst 0-6 onderuit en leek veroordeeld tot opnieuw een jaar zesde klasse. Totdat de KNVB de Oirlonaren alsnog een ticket voor de vijfde klasse schonk. In tegenstelling tot vorig seizoen wil DIS nu vaker gaan trainen. Voorlaan twee keer per week in plaats van slechts eenmaal. René Voermans: "Ik denk dat we dat in deze klasse ook wel nodig hebben. Maar trainen is niet zo de favoriete bezigheid van de Oirlose voetballers. Het belangrijkste is dat we er zondag staan en dan fanatiek zijn." (Door Henk Willemssen) De Oostrumse voetbalclub heeft een mooie toekomst voor zich. De jonge formatie van trainer Marcel Lenssen eindigde in het eerste jaar na de promotie op een verdienstelij ke zevende plaats in de vijfde klasse D. De vereniging groeit en bloeit als nooit tevoren. Onlangs kon het 150e jeugdlid worden ingeschreven. En begin volgend jaar verhuist de voet balvereniging naar het spiksplinter nieuwe sportpark aan de overkant van de Sparrendreef. Libero Bram Broeren (24) denkt dat Oostrum binnenkort de vruchten gaat pluk ken van de jeugdopleiding waaraan de club de laatste jaren zoveel aan dacht schenkt. "Over een jaar of drie kunnen we naar de vierde klasse promoveren. Dat moet er inzitten met deze jonge groep die langzaam aan het groeien is. Ik hoop in elk geval nog ooit in de vierde klasse te spelen", zegt Bram Broeren die met zijn 24 jaar al een van de rou tiniers is. Hij komt uit een echte voet balfamilie want zijn vader Gerrit ver dedigde jarenlang het rood-wit van hel Oostrumse vlaggeschip en ook zijn broer Mark speelt in het eerste team. Bram Broeren is na dertiger Joep Reijnders en Marcel Holtackers en Erwin van de Pas, die allebei late twintigers zijn, de vierde oudste spe ler in de Oostrumse hoofdmacht. Sportief gezien klimt Oostrum uit het dal. Tien jaar geleden kende de club de laatste piek toen het twee keer op rij promoveerde en in 1991 de vierde klasse binnenstapte. Maar het succes was van korte duur. Want door de degradaties in 1992 en 1997 werd Oostrum weer teruggeworpen naar de zesde klasse. LANGE BAL Een jaar geleden wist de roodwitte formatie weer iets van het verloren terrein terug te winnen door via de nacompetitie naar de vijfde klasse terug te keren. Het was een mooi afscheidscadeau voor trainer Jozef Sasabone die de vereniging drie jaar onder zijn hoede had. Sasabone werd opgevolgd door jeugdtrainer Marcel Lenssen. De oud-speler van Volharding en Geijsteren slaagde afgelopen seizoen voor de cursus trai ner/coach II waardoor hij tot in de tweede klasse mag trainen. Zover rei ken de ambities van Oostrum (nog) niet. Maar iedereen in en rond de voetbalclub is ervan overtuigd dat de top nog lang niet in zicht is. Bram Broeren speelt al vijf seizoenen in het standaardteam. Zijn voetbal leven lang staat hij al libero. Alleen bij zijn debuut als achtienjarige in het eerste elftal speelde hij een seizoen als rechtsback. Vervolgens maakte hij een stapje terug naar het tweede elftal om het jaar daarop weer terug te keren in de hoofdmacht. "Vorig seizoen hebben we in het begin niet constant gespeeld. Dat kwam omdat er enkele jonge spelers bij waren gekomen en we een nieuwe trainer hadden. Marcel Lenssen wilde anders gaan spelen. We moesten niet meer met de 'lange bal' werken maar proberen alles voet ballend op te lossen. Dat is even wen nen geweest. Maarop het eind vah het seizoen hebben we ons nog opgewerkt naar de middenmoot", vertelt Bram Broeren. Trainer Lenssen denkt dat de matige seizoenstart van een jaar gele den te wijten was aan het zware bekerprogramma met duels tegen Wittenhorst, Venray en Ysselsteyn. Ook dit jaar trof Oostrum met tweede klasser Vitesse en de beide vierde klassers Heijen en RKDSO geen een voudige poule. "Maar we zijn nu al verder dan waar we vorig seizoen geëindigd zijn", zegt Marcel Lenssen vol optimisme. SCOREN Ook dit jaar zijn er weer drie A- jeugdspelers aan de selectie toege voegd. En er staan nog meer Oostrumse talenten te trappelen om door te breken. Bram Broeren: "Oostrum heeft veel goede jeugdspe lers. Er is ook een constante doorstro ming vanuit de A-jeugd. De vereni ging heeft de laatste jaren bij de jeugdafdeling flink aan de weg getim merd. Op Joris Gerritsen na. die een jaar geleden van Venray overkwam, is iedereen afkomstig uit de Oostrumse jeugd." In het afgelopen seizoen waren Bas Kessels en Joris Gerritsen beiden clubtopscorer met zeven doel punten. Een echte afmaker ontbreekt in het Oostrumse standaardteam. "We scoren inderdaad vrij moeilijk. We laten vaak veel te veel kansen liggen waardoor we verzuimen om de wed strijd in ons voordeel te beslissen. En vlak voor tijd scoort de tegenpartij dan nog vaak uit een counter", weet Bram Broeren. Het wedstrijdje van vorige week tegen DIS voor de Venray Cup was daarvoor illustratief. Bij en 1-1 stand hielp Oostrum de ene na de andere prachtige kans om zeep. In de allerlaatste minuut scoorde de Oirlose ploeg wel uit een snelle uit braak en won met 2-1. "ledereen doet natuurlijk zijn best om wel le scoren. En als het doelpunten maken ons nu wat beter afgaat dan kunnen we hoger eindigen dan die zevende plaats." Sportpark: De Spar (Oostrum) Opgericht: 3 maart 1935.. Klassering vorig seizoen: Zevende plaats in 5e klasse D. Hoogste klassering ooit: Vijfde plaats in 4e klasse G in seizoen 1957/58. Trainer: Marcel Lenssen (Geijsteren) 2e seizoen. Nieuwe spelers: Erwin Achten (lager elftal), Robert Janssen, Thijs Mommen en Jan van de Ven (eigen jeugd). Vertrokken spelers: Paul Custers en Roy de Klein (naar lager elftal vanwege werk/studie). Spelersselectie: Erwin Achten. Bram Broeren, Mark Broeren, Michel Claassen, Barry Cornelissen, Kevin van Dijck, Mark van Dijk, Joris Gerritsen, Marcel Holtackers, Dick Janssen, Robert Janssen, Bas Kessels. Ralph Kessels (doelman). Bob van Mil, Maurice van Mil, Thijs Mommen, Erwin van de Pas, Joep Reijnders, Ivo Sikes. Jan van de Ven, Sjoerd Vollenberg en Roy Willems. Verwachting: Trainer Marcel Lenssen: "Het is een heel jonge groep. We zijn nu verder dan vorig seizoen. We moeten daarom op de derde of vierde plaats kunnen eindigen. En als we ook een periode pakken heb ben we het mooi gedaan." Voetbal Uitslagen: DIS 1-Wittenhorst 1 1-12 DIS 2-Ivo 2 1-6 Programma donderdag 24 aug.: Meerlo 2-DIS 2 (b) 19.00 Trainen 20.00 Programma zaterdag 26 aug.: DIS I-Wanssum 1 (b) 18.00 DIS 3-DIS 4 10.00 DIS 2-HBSV 2 (b) 11.00 Veteranen Uitslag: SVCB-DIS 3-2 Programma zaterdag 26 aug.: DIS-Top 17.00 Sportpark: Heesakker (Oirlo).. Opgericht: 1 augustus 1927. Klassering vorig seizoen: Tweede plaals in 6c klasse D. Hoogste klassering ooit: Elfde plaats in 4e klasse G in seizoen 1961/62. Trainer: Geert Koenen (Venray) 3e seizoen. Nieuwe spelers: Joep Manders (terug). Vertrokken spelers: Gijs de Lauw (gestopt) en Maas (leider 2e eltfal). Spelersselectie: Ruiger Bosch, Don Clephas, Coppus, Johan Craenmehr, Joosten, Ted Lenssen, Bas Mand Joep Manders, Ruud de Mu (keeper), Arjan Tijssen, P Verlinden, Fabian Voermans, Voermans, Rick Voermans en Zanders. Verwachting: Trainer Geert Koenen: "Probere handhaven. Alhoewel we door herindeling nog niet weten hoev teams straks degraderen."

Peel en Maas | 2000 | | pagina 14