Grote Fancy Fair Comeo dit jaar voor het laatst Grootse Jaaractiviteit in Overloon Hobby- Creativiteiten Centrum heropent haar deuren I A ns Reiki informatie lezing Met een zonnebloem minder alleen? Oud papier Wereldwinkel Venray Start nieuw seizoen Geslaagd Cursus vrij uit spreken Wie beslist er bij de dokter? E.H.B.O. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray Cursussen FNV Formaat Jong Nederland Venray IpEEL EN MAAS donderdag 24 augustus 2000 - Pagina 11 35 Jaar geleden, om precies te zijn op 5 augustus 1965, vond er een bijeenkomst plaats waarbij een werkgroep voor Missie- en Ontwikkelingshulp werd opge richt, die later de naam Comeo kreeg. Helaas is het einde van Comeo in zicht. Verschillende omstandigheden maken het voortzetten van hun missiewerk niet meer uitvoerbaar. De laatste Grote Fancy Fair met grote lote rij vindt plaats op zaterdag 2 en zondag 3 september op het ter rein van het Vincent van Gogh Instituut. Later wordt een alge meen afscheid van de onder- iteunde missionarissen en ont wikkelingswerkers genomen Inhei begin van de zestiger jaren was de wederopbouw van ons land na de Tweede Wereldoorlog nage noeg voltooid en was er meer ruimte rekomen om aandacht te schenken aan de noden elders in de wereld, aok financieel. De werkgroep lomeo was een initiatief van een aantal Broeders van Liefde, die des- ijds werkzaam waren in de gezond- jeidszorg van het psychiatrisch een- rum Sint Servatius, het huidige Pincent van Gogh Instituut. De naam Comeo (Comité voor yfissie- en Ontwikkelingshulp) gaf irecies aan wat het werkterrein van leze werkgroep was. Voor Comeo vas het logisch dat het missiegebied ran deze Broeders van Liefde veel aandacht kreeg. Het ging hierbij o.a. om een doofstommenschool in Zuid-Afrika en een blindeninstituut in Indonesië. Maar ook de anderen in de derde wereld werden niet ver geten. De eerste grote (landelijke) actie waaraan Comeo deelnam was "Eten voor India", waarvoor in "Servaas" door personeel en ver pleegden in een bliksemactie het voor die tijd grote bedrag van ruim ƒ13.000 bijeen werd gebracht. Vanaf die lijd werd als hoofdacti viteit elk jaar een Fancy Fair met een grote loterij georganiseerd. Deze Fancy Fairs, die telkens met medewerking en steun van de direc tie op het terrein van "Sint Servatius" werden gehouden, waren ieder weer jaar een groot succes door de enthousiaste hulp van vele vrijwilligers en de gulle deelname aan de attracties door de bezoekers. De Fancy Fair ontwikkelde zich tot een jaarlijkse evenement dat door veel inwoners van Venray en omgeving werd bezocht, en die vaak zelfs meehielpen bij de attracties. De opbrengst was aanvankelijk bestemd voor één bepaalde instel ling of missionaris. Later werd de opbrengst van de Grote Fancy Fair telkens verdeeld onder een 20-tal missionarissen, zusters, priesters, broeders en ontwikkelingshelpers uit Venray en omgeving, die op deze wijze op een vaste jaarlijkse bijdrage konden rekenen. Andere activiteiten van Comeo waren: a. Het zenden van lectuur voor ont spanning of anderszins, aan hen die op een zame posten woon den. b. Het zenden van voedselpakket ten en kerstpakketten om de veelal eenzijdige voeding af te wisselen. c. Het nu en dan schenken van kleine bedragen voor plotselinge noodgevallen. Alle 35 jaar van het bestaan van Comeo heeft het comité dus veel steun van de bewoners van de psy chiatrische centra en de lokale maar ook regionale bevolking mogen ondervinden. In die 35 jaar werd in totaal maar liefst meer dan 500.000 gulden bijeengebracht voor steun aan met name Venrayse missiona rissen en ontwikkelingswerkers. En die hulp werd altijd weer zeer gewaardeerd. Helaas is dit jaar het einde voor Comeo gekomen. Maar men kan echter nog één keer blijk geven van waardering voor het initiatief van de Broeders van Liefde door dit jaar van ganser harte deel te nemen aan de Grote Fancy Fair, die op zaterdag 2 en zondag 3 september wordt gehouden op het sportterrein aan de Oostsingel, telkens van 13.30 tot 21.30 uur. Ook spontane financiële bijdragen zijn o.v.v. "Comeo 35 jaar" van harte welkom op bankre kening 17.39.63.161 bij Rabobank Venray-Oostrum, dat nog tot en met 31 oktober a.s. voor diT doel open staat. Zoals u ongetwijfeld heeft [ehoord staat het Hobby- en Ireativilcitencentrum klaar in de itartblokken. om met ingang van 28 ugustus, het seizoen 2000-2001 te leginnen. Op een fatale 8-mei-dag van dit aar. laat in de avond, ging het goed met het centrum. Door een ver- noedelijke kortsluiting ontstond en korte maar hevige binnenbrand n een van de lokalen van het :ebouw. Door rook-roet-hitte- en tankvorming raakten de gehele omputerapparatuur, meubilair, greedschappen en machines, het fond en een pas aangelegde sier- rindvloer zwaar gehavend en/of likbaar. Op dat moment was er :mand aanwezig in het gebouw. [Dankzij de brandweer bleef de [hade beperkt tot dat ene lokaal en gang. Omdat de vier andere loka- in en de werkplaatsen alleen door je ene gang te bereiken zijn, was it gehele centrum in een klap likbaar. en moesten wij helaas :lijk de zaak sluiten. De open dag die gepland was op 20 mei en geheel was voorbereid werd een stille dag, die wij graag willen vergeten. Vanaf het fatale moment kregen wij veel steun van een professioneel beredderingsbedrijf. die veel rom mel opruimde en alles zoveel als mogelijk professioneel reinigde en/of behandelde. Daardoor was het mogelijk dat o.a. de gehele compu terapparatuur en veel handgereed schap behouden kon blijven. Deze hulp was mogelijk omdat de brand verzekering, hiervoor garant stond. De overige schade aan machines en inventaris is evenzo op een prettige wijze geregeld. Veel werk is in die tijd door het bestuur verricht, vaak is er ad hoe vergaderd, waarbij ook ad hoe gezucht en gekucht werd, maar nu zijn we zover dat na deze vakantie periode de deuren weer heropend kunnen worden. Wij zijn met z'n allen zeer trots en dat laten wij dan ook (zonder te blo zen) aan u weten. Veel nieuwe deel nemers hebben zich reeds aange meld, of hebben belangstelling getoond voor een hobby of activi teit. Bij de bestaande hobby's (aanbie dingen) zoals: schilderen - pastelle ren en cartonnage is nog voldoende ruimte voor nieuwe aanmeldingen. Bij twee nieuwe hobby's (aanbie dingen) zoals korven/mandenvlech ten en glas graveren wordt gepeild of daar voldoende animo voor is. Heeft u belangstelling voor deze aanbiedingen, laat het even weten. Maar ook voor alle andere aanbie dingen van het Hobby- en Creativiteitencentrum bent u wel kom. Telefonisch zijn wij bereikbaar van maandag tot vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Tijdens die uren kunt u ook even binnen lopen. Ons adres is Prins Bernhardstraat 12a (Stafan's Pleintje), 5802 BM Venray, tel. 512139. In navolging van andere dorpen i de Gemeente Boxmeer heeft ook [Verloon een jaaractiviteit georga- iseerd in het kader van het millen- iumfeest wat de burgemeester ind 1999 voorstelde aan de dorps wijkraden van de Gemeente jxmeer. Het feest zal plaatsvin- in in het weekend van 8, 9 en 10 (ember 2000. dorpsraad van Overloon heeft ja de verenigingen het vaandel irgegeven en een enthousiaste ep mensen heeft het idee over- lomen en een aparte stichting it een eenmalig karakter), voor |e activiteit in het leven geroe- De stichting heet Stichting imotie Overloon, "van schraal ld lot bloei". Overloon van 1900 ot 2000. Overloon is in het nabije verle ren een dorp dat zijn bestaan 'ond op zandgrond, waar meestal Jleen nog maar graan opgroeide), n wat na de oorlog niet meer estond. en door gemeenschapszin 'eer volledig is op gebouwd tot het orp wat het nu is. Een prachtig ïndelijk dorp met veel bos en toen, en een gemeenschap die idereen met open armen ontvangt, [it gevoel van samenhorigheid wil- en we weer laten horen, en laten B-ien aan alle mensen, die zich hier- °e voelen aangetrokken. In het I ogo van de stichting is het boven- ™aande tot uitdrukking gekomen en er de volgende tekst bijgeplaatst: ion) loon arm land sinters water zomers zand r diepe pot, mit niks derien \le duvel wil derien Loon nog en" De enthousiaste groep mensen 'eeg zeer snel bijval van meerdere yerloners die hun steentje wilde 'jdragen. Ondertussen zijn er 11 erkgroepen opgericht die een deel ïn het feest organiseren. Het feestweekend zal in het cen- um plaatsvinden en ziet ongeveer s volgend uit: Op vrijdagavond willen wij star- :n met een grootse discoavond uur, oor de jeugd uit de hele omstreek. De avond zal plaatsvinden in een grote tent, met medewerking van in Nederland bekende discotheek RADIO 538. Op zaterdag gaan we door met activiteiten voor de jeugd en oude ren uit ons dorp. Er is voor ieder wat wils te beleven. De ouderen zullen een jeu de boules demonstra tie vertonen en er zal een jeu de boulescompetitie zijn voor meerde re ouderenverenigingen uit de Gemeente Boxmeer. Voor de jeugd van 4 t/m 12 heeft de werkgroep jeugd een aantal acti viteiten op stapel staan die er niet om liegen. Zo zal er op straat gete kend gaan worden, kunnen kinde ren zelf hun schilderij maken in het thema "van schraal zand tot bloei"( die op zondag vertoond worden in het gemeenschapshuis), er zal een theatergroep zijn. een clown. Loonse recorddag, knutselhoek. Voor de jeugd van 12 jaar en ouder is er een zeskamp, die ook bedoeld is voor een team uit ieder dorp wat behoort tot de Gemeente Boxmeer. In ieder dorp is een team uitgenodigd om zich op te geven voor deze zeskamp. In deze zes kamp zullen vele spellen zijn die zelf door jeugd gemaakt is. Op zondag starten we met een H. Mis waarin het thema 100 jaar Overloon ook weer terugkomt. Tevens zal de Overloonse vlag deze dateert uit 1730), en die in de oorlog verloren is gegaan in ere worden hersteld. Wij als stichting zijn er trots op dat wij de Overloonse vlag terug mogen schenken aan het dorp. Na de H. Mis is er een brunch tegen inschrijving en kleine ver goeding), in de tent en zal onder tussen op twee podia, muzikaal talent uit Overloon het publiek ver maken. Om 13.30 uur zal er een défilé zijn waaraan bijna alle verenigin gen 45), deelnemen. Ook in het défilé wal sinds 1953 niet meer is voorgekomen, met zoveel vereni gingen), zal het thema van schraal zand tot bloei" in zijn volle glorie ten toon worden gespreid. De ver enigingen zullen zover mogelijk in klederdracht komen. Tevens zal de stoet aangevuld worden met oude voertuigen, corsowagen, en oude attributen van verenigingen Na het défilé wordt het centrum weer ingenomen door de eerder genoemde podia. Wat we nog graag extra onder de aandacht willen brengen, is dat op zaterdag en zondag in onze Theobalduskerk, een Tentoonstelling is over Overloon van 1900 tot 2000. Wij hopen dat wij ook u als inwo ner van de Gemeente Venray op ons feest op een dezer dagen mogen begroeten. Ook voor een natje en een droogje is gezorgd op de vele terrassen van Overloon. Stichting Promotie Overloon, "Van schraal zand tot bloei" Overloon een eeuw door! Op 31 augustus om 20.00 uur zal Reiki Master Piet v.d. Kolk. in Op 't Nipperke, St. Odastraat 41 te Venray, een info lezing geven over 'genezende energie'. De toegang is gratis, tevens gratis korte behande ling tijdens de lezing. Reiki is een uit Japan afkomstige natuurlijke geneeswijze. Reiki kan ontgiften, genezen, lichamelijke en emotionele pijn verlichten, blokka des oplossen en vooral heerlijk ont spannen. Iemand die een Reiki cur sus heeft gevolgd is in staat om deze genezende energie door te geven met de handen. Men heeft geen bij zondere aanleg of opleiding nodig om Reiki te leren. Reiki is voor iedereen, jong en oud. ziek of gezond. Er zal een Reiki I weekendcursus worden gegeven in Venray op 16 en 17 september. Voor meer informatie of een gratis folder: tel. 070- 3944657 ofPPA@euronet.nl Nederland telt momenteel meer dan een miljoen alleenstaande oude ren. Dat betekent niet dat deze men sen zich allemaal eenzaam voelen. Velen van hen onderhouden goede contacten, voelen zich gezond en vitaal en horen dus niet tot de doel groep van de Zonnebloem. Door de individualisering en andere maatschappelijke verande ringen neemt voor bepaalde groepen het risico van vereenzaming echter wel toe. Daarom is het goed dat ver enigingen en organisaties initiatie ven ontplooien om ook ouderen bij hun activiteiten te betrekken. De Zonnebloem is op dit terrein al vijf tig jaar werkzaam: Langdurig zie ken en lichamelijk gehandicapten - onder wie veel ouderen - worden regelmatig bezocht en in de gele genheid gesteld mee te doen aan uit stapjes of een begeleide vakantie. De vrijwilligers van de Zonnebloem bezinnen zich dit jaar speciaal op de vraag: 'Steeds meer alleen?', wat ook het thema is van de Nationale Ziekendag op 10 septem ber a.s. Diezelfde vrijwilligers klop pen binnenkort weer bij u aan voor de jaarlijkse Zonnebloemloterij. Deze wordt in de regio Venray gehouden t/m 2 september. Met een restantje van uw vakantie- of ker misgeld helpt u een minder mobiele medemens aan een beetje vakantie gevoel. Per lot van ƒ2,50 heeft u twee kansen op een leuke geldprijs en het CBF-keurmerk voor verantwoorde fondswerving garandeert een opti male besteding van de loterijop brengst. De Zonnebloem verheugt zich in een brede sympathie, maar kan niet zonder uw financiële steun! DE WIEEN, MOLENKLEF, VLAKWATER Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurtschappen De Wieën, Molenklef en Vlakwater e.o. De bewoners van de straten Zandakker. Schutsboom, Vendel. Groenewoltsepad, Kruisstraat. St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan. Aan den Dril e.o., worden verzocht om op woensdag 30 augustus om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur de gelegenheid om oud papier gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container van AV Venray-Regio die is geplaats aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie, tel. 583529 of 582842. VELTUM Vrijdag 25 augustus wordt er in de wijk Veltum oud papier opge haald door de DOS-leden. Het betreft het gedeelte van Veltum dat gelegen is tussen de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg, Kempweg. Men begint om 13.00 uur en daarom wordt verzocht het papier tijdig en goed gebundeld klaar te zetten. Rijstboeren te gast Op uitnodiging van de Fair Trade Organisatie en Hivos bezochten medewerkers van de Rijstbank van PFA Thaise Progressieve Farmer Associaton) onlangs diverse Wereldwinkels in Nederland. Dit naar aanleiding van de Europese Wereldwinkeldag 20 mei jl. Het doel van het bezoek was o.a. om zelf te kunnen zien hoe en op wat voor een manier men hier de Pandarijst verkoopt aan de Nederlandse klanten. Momenteel wordt er nog alleen rijst naar Nederland geëxporteerd. Fair Trade onderzoekt de mogelijkheid om de rijst biologisch te certificeren zodat de Pandanrijst met een Eko-keur- merk over enige jaren ook elders in Europa op de markt kan komen. Tijdens het bezoek van de Thaise boeren hebben ze een samenwer kingsovereenkomst getekend met de Fair Trade Organisatie. Nu kan seri eus gewerkt worden om de export markt te vergroten. De Thaise boe ren zijn zo ook in de toekomst verzekerd van inkomen. De medewerkers waren enthou siast over hoe de winkels hun rijst promoten. Ze zullen zeker hun eigen mensen thuis vertellen, dat de Wereldwinkels de Nederlandse markt openbreken voor hun eerlijke rijst. Alleen over smaak valt te 'twis ten'. De medewerkers gaven aan dat wij de rijst te zoet en te weinig peperen. Dus kwamen ze meteen met de uitnodiging 'Kom onze rijst eens in Thailand proeven', Het bezoek was een groot succes. In de Wereldwinkel is buiten de diverse keuze aan food-artikelen ook een ruim assortiment aan kunst nijverheid. sieraden, stoffen, boeken en speelgoed te verkrijgen. Kom eens wereldwinkelen en overtuig u zelf op Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Vlag uit, winkel open. WINTERKLEDING- BEURS Zaterdag 26 augustus van 13.00-14.30 uur Peuterspeelzaal Oostrum GEVRAAGD Dumper chauffeur van 18 t/m 22 jr. tel. 0478-586318 NOVEEN H. CLARA Bid 9 dagen 3 weesge groetjes bij een bran dende kaars, vraag 2 dingen die haast onmo gelijk lijken om ver hoord te worden en iets wat u ter harte ligt. Laat de negende dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg DIEP SJIT UIT WANS- SUM zoekt drummer Inlichtingen: 0478-531847 06-25066549 PLUIMVEESERVICE JEKAL ZOEKT Jongeren die op oproep- basis in de avonduren geld willen bijverdienen Ben jij ouder dan 16 jaar, heb je soms 's avonds niets te doen en zin om te werken? Bel voor goede verdiensten: P. Knapen: 06-53728565 VROUW met fulltime-baan zoekt kamer in Venray. tel. 06-25555504 DANK AAN Moeder Maria St. Jozef Heilige Clara. Titus Brandsma, Pater Pio voor verkregen gun sten Broeder Everordus H. CLARA BEDANKT voor 2 verkregen gunsten W.H.L. TE HUUR 2 kamcrappartcment met gebruik van keuken en bad F.850,- tel. 06-55736272 NAAICURSUS op maandag 4 sep. a.s. start er weer een naai cursus voor beginners en gevorderden onder des kundige begeleiding. Voor inlichtingen en opgave bellen naar: Tiny Reukers Mr. Jansplein 1 Geysteren tel. 531782 OP EEN GEZONDE MANIER AFVALLEN Herbalife volledig op kruidenbasis info: 636354 VOOR EEN ECHTE SCHONE AUTO Imo Autowasstraat Zuidsingel 8 Venray 514262 ZONDAG 3 SEPT. meubelzondag met vele zeer speciale aanbiedingen en nieuwe modellen. Geopend van 10 tot 5 uur. Zeker de moeite waard. Complete woninginrichting Van Hout en Janssen B.V. Hoofdstraat 25 t.o. de Molen in Liessel tel. 0493-341277 VOOR HET LEGGEN VAN Laminaat en parketvloe ren. Interessante prijs 06-28067540 CARAVAN WASSEN Imo Autowasstraat Zuidsingel 8 Venray 514262 ANGST-FOBIE-DWANG Leer ermee omgaan! Zelfhulpgroep Fobieën 0478-584507/580633 KINDERBOERDERIJ MARIA HOEVE 27 augustus Meneer-meneer mevrouw-mevrouw Kom je ook!? Een frietje of een lekke re pannekoek. Ook dat kan bij ons tel. 0478 581824 Lorbaan 11 Veulen Ook voor uw barbeques of kinderfeestjes www.mariahoeve.com TE KOOP Appels Peren Pruimen Appelsap van appels uit eigen boomgaard Weer geregeld verkrijg baar Dinsdags gesloten Fruitbedrijf Drabbels-Martens Ysselsteynsewea 2 Heide tel. 582973 SLAAPKAMER LAMI NAAT 35,- p/nr incl. leggen 06-28067540 VOORDELIGE ABON NEMENTEN Imo Autowasstraat Zuidsingel 8 Venray 514262 REPARATIE van parket en Laminaat vloeren 06-28067540 HERBALIFE Voor het ideale gewicht info: 636354 AUTO POETSEN Imo Autowasstraat Zuidsingel 8 Venray 514262 GEVRAAGD Dumper chauffeur van 18 t/m 22 jr. tel. 0478-586318 Nieuw iw Venray RESTPARTIJEN INTERIEURMATERIAAL o.a.: plaatmaterialen, isolatiematerialen, sierlijsten ornamenten, hang sluitwerk, schroeven, bouten.enz. Openingstijden: vrijdag: 13.00 - 17.00 uur OPPAS GEVRAAGD voor 2 kinderen van 1,5 en 2,5 jaar voor 1 dag per week (vrijdag) tel. 513063 ZELFSTANDIGE TEGELZETTER H. Martens. Voor het betegelen van badka mer, keuken, toilet en vloeren etc. Bel voor advies en vrijblij vende prijsopgave: 0478-580681 POMPOENEN TE KOOP Nellissen, Vliegert 4 Cas- tenrav tel. 0478-571206 MAAK UW EIGEN KLE DING onder persoonlijke bege leiding, incl. patroon tekenen, e.g. veranderen. Lilian Verspaget Kempweg 31 tel. 586128 KOM ZONDAG 3 september naar onze meubelkoopzondag open van 10 tot 5 uur. Vele speciale aanbiedingen. Complete woninginrichting Van Hout en Janssen B.V. Hoofdstraat 25 t.o. de Molen in Liessel tel. 0493-341277 Voor Scouting "De Peel-speur- ders" begint het nieuwe seizoen op 26 augustus a.s. om 10.00 uur. Op deze dag zullen d.m.v. verschillende activiteiten de jonge scouts een fris se start maken met weer een seizoen vol spel en avontuur, De dag begint met het maken van 2 torens op het veld naast de Grote Kerk. Dit zal gedaan worden door de oudste jeugdleden van de vereni ging. Om 13.00 uur zullen de de vlaggen gehesen worden in een zelf gemaakte vlaggenmast. Dit is dan het sein voor de jongere jeugdleden om te starten met een vossenjacht in het centrum of een speurtocht op de fiets in de omgeving van Venray. Om 15.30 zal iedereen zich weer verzamelen bij de torens en de vlag genmast. Om 16.45 uur start het "overvliegen". Dit is de traditionele ceremonie waarbij de jeugdleden (die de leeftijd hebben) afscheid nemen van hun oude groep en waar bij ze ontvangen zullen worden door hun nieuwe groep. Voor iedereen die kennis wil maken met Scouting zal er een info- stand zijn met alle informatie. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen is Yvonnen Verhoeven uit Leunen geslaagd voor het docto raal examen internationale bedrijfs communicatie. Aan de Universiteit Nijmegen behaalde Stefan Bertrands zijn doc toraal notarieel recht. Iedereen kan zijn mondelinge uit drukkingsvaardigheid en persoonlij ke presentatie verbeteren. Tijdens de cursus van Moderne Praktijkopleidingen Communicatie (MPC) wordt aandacht besteed aan het versterken van zelfvertrouwen, helder formuleren, voor jezelf opko men, kritiek geven zonder anderen te kwetsen en actief aan gesprekken deelnemen. De cursus telt vijf lesavonden van elk 2,5 uur en is praktijkgericht. Aan het eind van de cursus zijn de deelnemers in staat om hun gedach ten vrij en onbevangen te verwoor den. De cursus start in Venray op dins dagavond 26 september 2000 om 19.30 uur en duurt tot ca. 22.00 uur. Voor een brochure: MPC, tel. 078- 6127119. J ongereninfotheek Als je tussen de 12 en 16 jaar bent. beslis je samen met je ouders over een behandeling van een huis arts of specialist, waarbij jij over het algemeen het laatste woord hebt. Ben je 16 jaar of ouder dan mag je zelf bepalen of je behandeld wil worden zonder de goedkeuring van je ouders. Een arts heeft in principe geen zwijgplicht tegenover je ouders. Als je dit toch wilt moet je dat tegen de arts zeggen Voor eventuele vragen hierover neem contact op met je huisarts of loop even bij de infotheek binnen. Jongereninfotheek. Schoolstraat 16, 5801 BP Venray. tel. 0478- 588147. Openingstijden: maandag t/m donderdag 14.00-17.00 uur. vrijdag 14.00-21.00 uur. Lezing Het nieuwe seizoen voor herha- lingslessen en cursussen staat er weer aan te komen. Op 12 sept. wordt weer begonnen met een lezing. Er zal dan een tandarts een inleiding houden over gebit en ongevallen met gebit en kaak. Deze lezing begint om 20.00 uur in De Witte Hoeve. Hierbij zijn ook andere belangstellenden van harte uitgenodigd. Voor de goede orde vermelden wij hierbij tevens dat de diploma's en verlengingen na afloop kunnen worden afge haald. Herhalingslessen Alle leden hebben inmiddels een rooster ontvangen van de data van hun groepsles. Vanwege de groepsgrootte is het alleen in bij zondere gevallen en in overleg met Iggi Cornelissen, tel. 589365 toe gestaan om van datum te verwisse len! Wij verzoeken tevens alle leden, die hun contributieverplichting nog niet hebben voldaan dit thans vóór 1 september in orde te maken. U voorkomt er moeilijkheden door! Nieuwe basiscursus Het aantal inschrijvingen voor een nieuwe basiscursus op donder dag is momenteel zo, dat het er naar uitziet, dat eind september met een cursus gestart kan worden. Er kunnen nog^enkele kandidaten geplaatst worden. Bij voldoende belangstelling zal ook dit seizoen weer een basiscur sus worden aangeboden op zater dagochtenden. Deze cursus start 's morgens om 09.00 uur en eindigt om 12.00 uur. Hierdoor is de cur susduur niet 15 maar slechts 10 ochtenden. Voor beide cursussen kunt u con tact opnemen met Iggi Cornelissen, Akelei 3 in Venray. Afgelopen zondag heeft de schut terij deelgenomen aan het 3e Bondsfeest van de Bond Juliana bij schutterij St. Antonius te Tegelen. Het was een moeilijke dag voor de schutterij na het overlijden van onze tamboer-maitre, dhr. Hay Volleberg. begin vorige week. Maar door de geweldige broederschap binnen de schutterij wisten de leden de draad weer op tijd op te pakken want bij de schietwedstrijden behaalde het A-negental een 6e prijs en het B-zestal en de dames van het C-zestal behaalde allebei een le prijs. Dagprijs voor de schietwedstrijden: 2e prijs. Tijdens de optocht behaalde het muziekkorps een 2e prijs. Bij de beoordeling op het terrein behaalde de marketentsters een verdiende le prijs; Koningspaar 2e prijs: keizer le prijs; sappeur 2e prijs. Alle schutterijen hadden besloten om de eerste prijs beste tamboer-maitre postuum aan onze schutterij toe te komen Vanavond, donderdag, oefenen schieten op de schuttersweide in de Endepoel, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 25 aug. zal de schutterij deelnemen aan een activiteit in het centrum van Venray dat georgani seerd zal worden door de ANWB- VVV Venray; iedereen wordt om 19.00 uur op de Grote Markt ver wacht, in uniform Zaterdag 26 aug. begint het kam pioenschap van de schutterij. De wedstrijd begint om 14.00 uur op de schuttersweide. FNV Formaat organiseert een tweetal cursussen te beginnen in de maand september 2000. De eerste cursus heet Communicatietraining en bestaat uit twaalf cursusavonden, steeds op de woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Wat wordt er tijdens zo'n com municatietraining behandeld: Hoe kan ik actief luisteren, doorvragen en samenvatten; hoe geef ik opbou wende kritiek; wat is assertiviteit: hoe kom ik voor mezelf op. Ook wordt er op die avonden aandacht besteed aan de leerwensen van de deelnemers zoals: hoe stel ik mij op in conflicten, functioneringsge sprekken, onderhandelen en verga deren. De begeleiding is in handen van kaderleden die hiervoor zijn geselecteerd en getraind. De tweede cursus heet Werk. Vakbond en Maatschappij en bestaat ook uit twaalf avonden, steeds op woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Wat kan de deelne mer/ster verwachten van deze cur sus: Arbeidsomstandigheden, hoe ga ik daar mee om; wat is werk stress en wat zijn de oorzaken; flex- werk wat is dat en hoe ga ik daar mee om; CAO hoe werkt het; medezeggenschap, wat is dat en wat houdt het in. Deze cursussen zijn in handen van kaderleden die hiervoor zijn gese lecteerd en getraind. U kunt zich aanmelden bij het LSP van FNV, Henseniusplein 10 te Venray, tel. 0478-583978 na 13 augustus. Kosten cursus voor leden ƒ65,-, voor niet leden ƒ175.-. Voor beide cursussen geldt een schriftelijke opgave, verkrijgbaar bij het Leden Service Punt te Venrav. Zaterdag 19 aug. is ons nieuwe seizoen weer van start gegaan. Al jaren lang is het de traditie om het nieuwe seizoen te openen met een spellenmiddag voor leden en niet- leden van Jong Nederland Venray. Dit jaar werd het seizoen geo pend door een clown. Door allerlei ballonnen kapot te prikken liet hij een groot bord verschijnen met de aankondiging van het nieuwe sei zoen. De kinderen werden vervol gens verdeeld in groepjes. Ieder kind kreeg een ketting dat aangaf in welke groep hij of zij thuis hoorde. Daarna werden ze over tien verschillende spellen ver deeld, zoals doelschieten, ballon hoppen, oberwerpen, brandweer- spel e.a. De middag werd afgesloten met een spectaculair waterspel. Op een autoband kon men via een glibberige zeepbaan naar een waterbak glijden. Daar aangekomen moesten ze blinde lings voorwerpen uit de waterbak halen. Zoals ieder jaar was het weer een waar feest geworden. Helaas moeten we mededelen dat er tot op heden in dit nieuwe seizoen geen nieuwe groep opge start kan worden. We hadden gehoopt een nieuwe groep te kun nen beginnen met meisjes uit groep 2 en 3. Echter de laatste jaren is er niet veel nieuwe vrijwil lige leiding bij Jong Nederland Venray bijgekomen, waardoor er dit jaar een tekort aan nieuwe lei ding is om een nieuwe groep op de starten. Wilt u meeer weten over Jong Nederland dan kunt u contact opnemen met de voorzitter Eric Geuyen, tel. 077-3662588.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11