Natuurhistorisch Genootschap gaat natuurterrein beheren FRANSOL Varkenshouders bang voor nieuwe uitbraak Snel duidelijkheid over toekomst De Steeg Eendagslenzen! Oplossing in conflict loonwerker Nellissen? Venray krijgt twee nieuwe rotondes HOEZO NOG NOOIT EEN ZONS VERDUISTERING CONTACTLENZEN ZONWERINGEN Bezoekers blussen brand Betrapt Valse aangifte PEEL EN MAAS donderdag 17 augustus 2000 - Pagina CDA-commissielid Jan Reintjes: "Een onduidelijk en mager verhaal" De gemeente Venray gaat een 'bijzonder waardevol' natuurge bied in het dal van de Loobeek in bruikleen geven aan het Natuur Historisch Genootschap (NHG). Het 1,6 hectare grote terrein ligt aan de Overloonseweg tegenover de Vredehoeve. Het perceel bevat landschappelijk waardevolle beplanting die het NHG verder wil ontwikkelen. De beheer- en adoptieovereenkomst is voor de duur van ten minste drie jaar. Woensdagmiddag tekenden de gemeente Venray en het NHG de overeenkomst. Jan Reintjes (CDA) reageerde als enige in de commissie Stedelijk Beheer uiterst negatief over het plan. Het Leunse commissielid had er geen goed woord voor over. "Een heel mager verhaal. Als er iemand anders komt die ook zijn hobby wil uitoefenen. Krijgt die er dan ook 2000 gulden bij? Er hoe zit het met de jagers en het wildbeheer. Daar staat niets over in de beheerovereen- komst. Kortom, het is een onduide lijk verhaal", stelde Reintjes. Wethouder Driessen stak zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken. De gemeente streeft er immers naar de maatschappelijke betrokkenheid met de natuur te ver hogen. "Wij zijn daarom heel blij met dit particulier initiatief. Wij moeten deze impulsen juist koeste ren. Het NHG kan het terrein en het Loobeekal een opwaardering van de natuurwaarde geven." Momenteel grazen op het terrein nog paarden van een particulier. Deze begrazing staat de gewenste ontwikkeling van het natuurgebied in de weg. Het beekdal van de Loobeek maakt namelijk onderdeel uit van de ecolo gische hoofdstructuur van Nederland. De gemeente Venray en de provincie willen de landschappe lijke waarde van het beekdal duur zaam in stand houden en versterken. Het gebied moet tevens een com pensatie bieden voor het verlies van landschapselementen door de ont wikkeling van het nabijgelegen bedrijventerrein Smakterheide. Het natuurterrein bestaat uit een lager gelegen grasland met twee houtwal len, een struikensingel en een recent gegraven amfibieënpoel. Het moet een 'tussenstop' worden voor lopend wild dat zich verplaatst naar een ander natuurterrein. Het gebied her bergt inlandse insecten, vlinders, kikkers, vogels en kleine zoogdieren (muizen) die onderdeel uitmaken van de voedselketen van grotere roofdieren en roofvogels. Het Natuur Historisch Genootschap kring Venray gaat het terrein adop teren en het beheer en onderhoud uitvoeren gericht op ontwikkeling van de gewenste vegetatie. Hiervoor worden jaarlijks werkplannen opge steld. De gemeente neemt de kosten voor de aanschaf van materialen, inzet van materieel en de afvoer van afval voor haar rekening. De kosten hiervoor bedragen circa 2000 gul den per jaar. Harrie van der Borg (PvdA) wist dat de vrijwilligers het NHG op diverse plaatsen veel goed werk om niet hebben verricht. Jan Reintjes was echter niet te vermur wen: "Ondanks het NHG is het landschap daar altijd onderhouden en is er van alles gebeurd. Het NHG heeft ook niet het eeuwige leven en wat gebeurt er als er herrie komt binnen die club. Maar ja, wij als commissie kunnen hier toch niets aan doen of we zouden de mandate ring bij het College moeten wegha len. Dat is eigenlijk niet de moeite want dat stukje grond brengt toch niet veel op", mompelde Reintjes. STATIONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 Vorige week donderdagavond om half twaalf ontstond er een brand bij restaurant Lion d'Or in de Schoolstraat. Het opgetrokken luifel aan de zijkant stond in lichterlaaie. Cafébezoekers die bij Hulsman op het terras zaten zagen de vlammen iboven de kermisattracties uitkomen en sloegen alarm. De tent die Lion d'Or op zijn terras geplaatst had stond slechts op twee meter afstand van de brandhaard en liep gevaar. Samen met de bezoekers van het aangrenzende theatercafé De Artiest werd met vele emmers water het uit slaande vuur gedoofd. Toen de brandweer arriveerde smeulde alleen het doek van de luifel noch na. De brandweer hoefde alleen nog maar na te blussen. Het restaurant liep ook schade op aan de zijgevel en het dak. De brand is vermoede- lijk aangestoken. De politie heeft vorige week dins dag rond 17.40 uur een 19-jarige inwoner van het Poolse Tomaszow Mazoviecki aangehouden op ver denking van diefstal uil een winkel aan De Bleek. De 19-jarige probeer de een broek te stelen maar werd betrapt door een winkelmedewer ker, waarna hij is overgedragen aan de politie en overgebracht is naar het bureau. Inmiddels is hij ingeslo ten voor nader onderzoek. LTO-voorman Romme: "Bedrijven en gezinnen zijn kwetsbaarder geworden" Drie jaar na de grote epidemie van 1997 zijn de meeste varkens- boeren weer overeind gekrabbeld. De desastreuze varkenspest heeft diepe sporen bij de bedrijven ach ter gelaten. Vooral in de gemeente Venray die met 467.000 varkens een van de intensiefste gebieden in Nederland is. Venray herbergt een kwart van het totale aantal beesten in Limburg en 4% van de varkensstapel in Nederland. Vorige week woensdag werd de toch al zo kwetsbare sector opnieuw opgeschrikt. Want in Engeland was varkenspest uitgebro ken. De Rijksdienst van de Keuring van Vee en Vlees (RVV) reageerde alert en besloot alle 71 bedrijven, die na 1 juli Britse varkens geimpor- teerd hebben, te onderzoeken op mogelijke verschijnselen. De over heid stelde direct een invoerverbod uit Engeland in. Ad Romme heeft een varkensbe drijf aan de Puttenweg in Ysselsteyn. Hij is tevens voorzitter van de LTO-vakgroep Vereniging van Varkenshouders in de regio noordelijk Noord-Limburg. Dit is het gebied tussen Gennep en Horst. Als geen ander heeft hij het leed van de epidemie van dichtbij meege maakt. Zijn bloeiende bedrijf van 300 zeugen en 2500 vleesvarkens moest driejaar geleden geheel ont ruimd worden. Zoals zoveel bedrij ven in zijn dorp getroffen werden. Inmiddels heeft hij zijn stallen weer 'herbevolkt'. Maar nu met tien pro cent minder dieren dan die hij voor de uitbraak had vanwege de inge voerde Herstuctureringswet. Romme houdt de nieuwste ontwik kelingen rond de besmette Britse varkens nauwlettend in de gaten. Hij weet dat er ook in Ysselsteyn bedrij ven zijn die relaties onderhouden met Engelse exporteurs. "Maar ik weet niet of zij na 1 juli nog beesten geïmporteerd hebben. Gezien de cij fers is het vrij realistisch om aan te nemen dat ook in deze regio bedrij ven zitten die door de RVV geïn specteerd zullen worden." CATASTROFE Tot nu toe zijn in Nederland nog geen besmettingsgevallen geconsta teerd. Maar de varkenshouders vol gen de berichten met angst en beven. Ad Romme denkt dat een nieuwe uitbraak nog ingrijpender zal zijn. "De mensen zullen emotio neel eerder knakken. Zij hebben zo'n catastrofe al eens meegemaakt met alle verstrekkende gevolgen. Vooral ook in de gezinssfeer. En veel bedrijven zijn financieel nog niet aangesterkt en zijn daarom te zwak om een nieuwe klap op te van gen. Want de varkensprijs heeft heel lang in een diep dal gezeten. Gelukkig is de prijs momenteel weer redelijk. Maar de laatste berichten doen de markt weer geen goed." Driejaar geleden konden de getroffen bedrijven nog een beroep doen op een redelijk gevulde ram- penpot waarin alleen het bedrijfsle ven al 50 miljoen gulden stortte. Ook de overheid deed toen een flin ke duit in de zak. Bij een nieuwe epidemie zal de schaderegeling veel lager uitvallen, denkt Romme. Wat buitenstaanders vooral niet snappen is dat de varkens niet worden 18 Geruchten over asielzoekerscentrum in Leunen Eind augustus zal er meer dui delijkheid zijn over de toekomst van uitgaanscentrum De Steeg. De eigenaren Ton en Hanneke van Dijck willen hun zaak uitbreiden maar dat kan niet meer op de hui dige locatie aan de St. Catharinastraat. Het bestem mingsplan in Leunen dwarsboomt verdere expansie. In Leunen doen inmiddels geruchten de ronde dat, indien De Steeg vertrekt, er een asielzoekerscentrum gehuisvest zal worden. Het echtpaar Van Dijck over weegt de discotheek te verhuizen naar het nieuwe bedrijventerrein Hulst II. Per 1 oktober 2001 zou het w [nieuwe uitgaangseentrum, gelegen tussen Venray en Oostrum. er zijn ^deuren kunnen openen. Hanneke l»van Dijck wil niet verder op de toe komstplannen ingaan: "Er is nog niets bekend. Eind augustus weten we meer." Zij ergert zich wel aan de geluiden als zou De Steeg voor veel overlast zorgen in Leunen. "Dat lijkt nergens op. We zitten hier al twintig jaar in een geweldige buurt. We kunnen nog goed tien jaar in Leunen blijven zitten en dan de zaak verko pen. Maar onze ambities reiken nu verder en die kunnen we op deze plek niet verwezenlijken." Het uitgaanscentrum steekt veel geld in de beveiliging. Zoals het inzetten van portiers, bewaking, verlichting en camera's. En er rijden op zaterdagavond een twaalftal bus sen af en aan om de 4000 discogan gers te vervoeren. Dat er deson danks in de nacht van zaterdag op zondag enige overlast in het dorp voorkomt valt niet helemaal te voor komen. Het stoort Hanneke van Dijck dat De Steeg vaak de zwarte Piet krijgt toegespeeld. Zoals onlangs bij het vernielde beeld van De Ruuper op het dorpsplein toen met de beschuldigende vinger naar bezoekers van De Steeg werd gewe zen. "Laatst belde een buurtbewoner op dat er fritesbakjes bij hem in de voortuin lagen. Of ik die even wilde komen opruimen. Ik heb toen ver teld dat onze cafetaria al vier jaar geleden gesloten is..." Jack Heidens woont al achttien jaar pal tegenover het uitgaanscen trum aan de St,Catharinastraat. Hij weet dat er bij de dorpsraad klach ten van dorpsbewoners zijn binnen gekomen. "Maar ik heb in die acht tien jaar maar twee keer een klacht gehad. Er zijn ooit kiezelstenen door het glas van mijn voordeur gegooid. Ton van Dijck heeft toen direct alle stenen laten verwijderen. En er zijn ooit twee paaltjes afgebroken en die heeft Van Dijck ook vergoed." De meeste overlast doet zich voor rond het sluitingsuur. Want 's nachts rond twee uur is de straat gebarricadeerd met bussen en taxi's. "Vooral bij mooi weer als er weinig taxi's zijn dan is het buiten wat rumoeriger. De bewoners uit de Gussenstraat klagen vooral over de grote bussen die 's nachts door hun straat over de ver keersdrempels rijden", weet Jack Heidens die er direct aan toevoegt dat de 'overlast' zich slechts tot één avond per week beperkt. Volgens Heidens staat de buurt niet te jui chen wanneer De Steeg uit Leunen verdwijnt. "Want de overlast valt reuze mee. Alhoewel er toch ook mensen blij om zullen zijn." ingeënt tegen de varkenspest. In 1983 werd een uitgebroken epide mie in Nederland door een effect volle vaccinatie weer snel de kop in gedrukt. Maar maatregelen van de Europese Gemeenschap verhinde ren momenteel een inenting. Want varkens die gevaccineerd zijn krij gen een 'kruisstempel' en mogen dan de eerste twee jaar niet meer geëx porteerd worden. Nederland is bin nen de Europese Gemeenschap, in tegenstelling tot voorheen, nu weer een grote voorstander van vaccina tie. Maar vooral Engeland houdt dit nu tegen. "Er is een perfecte entstof tegen varkenspest die totaal geen risico voor de volksgezondheid inhoudt", weet Ad Romme. "Maar ons land heeft destijds zelf aan het huidige beleid van 'de taktiek van de verschroeide aarde' meegewerkt. Dat is destijds een grote inschat tingsfout geweest. Japan wilde toen bijvoorbeeld alleen maar varkens importeren die niet geënt waren. Nederland heeft er toen in Europees verband mee ingestemd om voor taan niet meer te enten. Alleen om onze exportkansen te vergroten. Dat kunnen we onszelf achteraf verwij ten." NIET ZO EFFECTIEF De Ysselsteynse varkenshouder verwacht niet dal er in de Europese Gemeenschap voldoende draagvlak zal zijn om de klok weer terug te draaien. Maar de recente uitbraken in het zo geisoleerd gelegen Engeland en in de Duitse deelstaat Rheinland-Pfalz, waar wilde zwij nen regelmatig voor besmetting zor gen, tonen aan dat de varkenspest alleen maar door vaccinatie is uit te roeien. Het alternatief is een nieuw omwikkelde entstof, het zogenaam de Marker-vaccin. Het oude vaccin is namelijk een levende entstof waarbij na toediening niet meer te zien is of het dier ziek is van de pest of van de inenting. Bij het Marker- vaccin, dat momenteel uitgebreid getest wordt, is dat onderscheid wel waar te nemen. "Maar dit middel is lang niet zo effectief als het oude vaccin", beweert Ad Romme. "De maatschappij accepteert niet dat de dieren bij een uitbraak van varkens pest op zo'n grote schaal dood gemaakt worden. Wij als varkens houders hebben daar ook verschrik kelijk grote moeite mee. Helaas dwingen de Europese regels ons er toe om zo te handelen." SPECIAAL VOOR SPORT EN VRIJE TIJD IC U R S T JENS VENRAY NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 \M\ l hebben ruime ervaring en hoog CTulSlsPECI AUSTEN'-1 Burgemeester Waals op vredesmissie Burgemeester Waals lijkt de zomermaanden te benutten om enkele heikele kwesties binnen de gemeentegrenzen op te lossen. Maandagochtend bracht de Venrayse burgervader een bezoek aan loonwerker Cor Nellissen die al jarenlang met de gemeente en projectontwikkelaar BBOM in de clinch ligt over vervuilde grond. Vorige maand sloot Waals al een 'vredesakkoord' met het jonge rencentrum Dingus. Cor Nellissen was de voorbije jaren vaak een 'ongewenste' gast bij allerlei openbare vergaderingen op het gemeentehuis. Te pas en te onpas maakte hij gebruik van het spreekrecht om zijn slepende zaak onder de aandacht van de Venrayse politiek te brengen. Dat leidde vaak tot vervélende taferelen waarbij een heftig protesterende Nellissen onder 'zachte' dwang naar buiten werd geleid. Eenmaal moest zelfs de poli tie er aan te pas komen omdat de Venraynaar uit de werkkamer van de burgemeester te zetten. Op initia tief van Waals schoof de burge meester, samen met gemeente secretaris Piet Lucassen, afgelopen maandagochtend om tien uur aan tafel in huize Nellissen aan de Stationsweg. Het gesprek met Cor Nellissen en diens advocaat Theo Linssen duurde ruim een uur. "Een constructief gesprek. Hopelijk leidt dit binnenkort tot een oplossing", zei advocaat Linssen. Sinds jaar en dag heeft Nellissen aan de Stationsweg, tussen Klaproos en Smakterveldweg, een loonwerkers- bedrijf. Door de oprukkende bebou wing in de nieuwe wijk Landweert raakte Nellissen in de knel. Hij dreigde ingebouwd te worden en zag dat de normale hindercirkel van honderd meter niet meer te handha ven viel. Omdat zijn bedrijfsvoe ring, met ronkende tractoren en andere zware landbouwwerktuigen, daardoor in de problemen kwam tekende hij bezwaar aan tegen het bestemmingsplan. "Dat werd hem door projectontwikkelaar BBOM niet in dank afgenomen. En ook de gemeente ging Cor het leven toen zuur maken door alles op zijn bedrijf heel scherp te gaan controle ren. Het stuurde allerlei wild-west verhalen de wereld in over ernstige grondvervuiling", verklaarde de Tilburgse advocaat Linssen afgelo pen dinsdag. In die tijd had namelijk een dieseltank gelekt op het grond gebied van Nellissen. "Volgens BBOM en de gemeente zou het er een grote zooi zijn. Terwijl een onafhankelijk onderzoek, uitge voerd door Geofox, uitwees dat er niets aan de hand was. Nellissen had namelijk de grond weer schoon gemaakt." DOLLARTEKENS Volgens Theo Linssen werd BBOM ineens een stuk vriendelij ker en ging in 1996 met Nellissen weer rond de tafel zitten. Hij zou zijn loonbedrijf stoppen en als de sanering van de diesel inderdaad oké was werd de meeste grond, een perceel van 5600 m2, voor een mil joen gulden aan de projectontwikke laar verkocht. "Dat werd bij hem thuis aan de keukentafel beklonken. Cor ging akkoord omdat hij niet meer de jongste was en hij toen voor een goede prijs van zijn grond kon afkomen." Daarna stapelden de pro blemen zich op. Nadat de verkoop overeenkomst getekend was begon BBOM ineens moeilijk en verve lend te doen, volgens advocaat Linssen. De projectontwikkelaar betaalde slechts 70% van het over eengekomen bedrag. De resterende drie ton heeft Nellissen tot op de dag van vandaag nog niet ontvan gen. BBOM houdt dat bedrag achter omdat de grond te laat opgeleverd is. "Met steun van de gemeente beweerde BBOM ineens dat de grond niet schoon was en dat de ver vuiling zich via het grondwater ver spreid zou hebben. De gemeente sommeerde Nellissen per brief, onder druk van BBOM, de grond te saneren terwijl de bodem wel schoon was. Dat geeft de projectont wikkelaar nu ook toe." Ondertussen waren wel de bouwvergunningen afgegeven. Een oude schuur van Nellissen die op de verkochte grond stond werd afgebroken. De dakpla ten, die asbest bevatten, werd daar bij zo hardhandig op de grond gesmeten dat er een asbestvervui- ling ontstond. Vandaar dat er nu in de tuin van Nellissen een groot bord staat waarin hij de nieuwe bewoners waarschuwt dat zij op asbest wonen. Alle toestanden ging het gezin Nellissen niet in de koude kleren zitten. Advocaat Linssen noemt de kwestie 'heel frustrerend'. In zijn vak heeft hij vaker de belangen behartigd van agrariërs die nadat ze de grond verkocht hadden in de pro blemen kwamen met de projectont wikkelaar. "Die lui hebben alleen maar dollartekens in de ogen en hebben overal schijt aan. Zij probe ren voor een habbekrats ergens bouwgrond te kopen. Waarbij de verkoper wordt uitgeknepen. Ze laten dan een aannemer er een weg op aanleggen. En verkopen de grond door aan de hoogste biederVaak voor een peperdure prijs", weet Linssen. "Ik vind het schandalig dat de gemeente Venray zo afhankelijk is van die projectontwikkelaars. De gemeente moet die grond namelijk zelf als eerste kopen. Dat had veel ellende voorkomen. Maar blijkbaar is de gemeente daar te laks voor", oordeelt Theo Linssen fel. Burgemeester Waals wierp zich afgelopen maandag in het verzoe nende gesprek op als bemiddelaar. Hij gaat met BBOM onderhandelen dat het resterende bedrag van 300.000 gulden alsnog aan Nellissen wordt overgemaakt. Tevens heeft Waals toegegeven, volgens de lezing van advocaat Linssen, dat de brief van de gemeente waarin het Nellissen wil dwingen tot sanering van zijn grond nooit geschreven had mogen wor den. Cor Nellissen heeft zich tevre den getoond over de uitkomst van het gesprek. Burgemeester Waals en secretaris Lucassen waren woens dag niet bereikbaar voor commen taar. Nu de bouwvakvakanties zijn afgelopen worden de wegwerk zaamheden rond het Venrayse centrum weer hervat. Afgelopen maandag is gestart met de aanleg van een mini-rotonde op de Noordsingel/Raadhuisstraat. Vanaf volgende week woensdag wordt een zelfde rotonde aange legd op het kruispunt Leunseweg/Zuidsingel. Beide nieuwe rotondes op de buitensin gels zullen het verkeer de komen de drie maanden danig ontrege len. Twee andere projecten worden de komende weken afgerond. Het her stel van de Langeweg zal nog deze week voltooid worden. Op de krui sing met de Langstraat moet nog een topasfaltlaag aangebracht wor den. Dit kruispunt moet klaar zijn voordat de rotonde op de Zuidsingel wordt aangelegd. Omdat vanaf vol gende week het autoverkeer, dat normaal van de Zuidsingel gebruik maakt, wordt omgeleid vanaf de Westsingel via Langstraat, Langeweg, Paterslaan en Oude Oostrumseweg naar de Oostsingel. De werkzaamheden aan de Maasheseweg duren langer dan gepland. Het probleem is dat in de buurt van busbedrijf Van Ham niet iedere dag gewerkt kan worden. Omdat er op sommige dagen de bussen op en aan moeten kunnen rij den. De Dr. Kortmannweg, een een richtingsstraat, zal daarom voorlo pig nog als sluiproute moeten dienen. De betonnen paaltjes bij het kruisbeeld op de Smakterweg zullen nog niet teruggeplaatst worden. De Dr. Kortmannweg blijft vanaf de noordkant voor autoverkeer toegan kelijk totdat de asfalteringswerk- zaamheden aan de Maasheseweg helemaal zijn afgerond. VERKEERSVEILIGHEID Het project aan de Oude Oostrumseweg wordt dit jaar niet meer uitgevoerd. De gemeente wilde de fietsers in de korte bocht van de Julianasingel naar de Oude Oostrumseweg meer ruimte geven. Door de bocht in te korten zou dit punt veiliger worden voor fietsers. Buurtbewoners protesteerden echter tegen deze plannen. Zij vrezen hogere snelheden van het autover keer omdat de bocht flauwer wordt. Ook zijn zij het er niet mee eens dat daarvoor twee monumentale beu kenbomen gekapt moeten worden. De gemeente kwam er met de buurt bewoners niet uit en wacht nu op een advies van de Raad voor Verkeersveiligheid. De aanleg van de nieuwe rotonde bij garage Van Haren op de Noordsingel zal twaalf weken vergen. Afgelopen maandag werden de verkeerslichtinstallaties verwijderd. De eerste vier weken hebben de nutsbedrijven nodig heb ben voor het aanleggen en vervan gen van grondkabels en leidingen. Vanaf half september start aanne mer Janssen-de Jong met de aanleg van de rotonde die half november gereed moet zijn. Autoverkeer van en naar de A73 wordt omgeleid over de Overloonseweg. Op de Beekweg zullen de omleidingsroutes al aan gegeven worden. De vele fietsers, vooral woon-werkverkeer naar het industrieterrein, die gebruik maken van dit kruispunt moeten de komen de drie maanden honderd meter ver derop de Noordsingel oversteken via de straten Nieuweind en Hoeveweg. VOETGANGERS Gerard Remmers van de ouderen bond KB O vroeg tijdens de voor lichtingsbijeenkomst speciale aan dacht voor de voetgangers. Want aan de zuidelijke kant van de roton de, bij de oversteek van de Raadhuisstraat, komt geen voetpad langs het fietspad te liggen. Terwijl dit bij de andere drie zijden wel het geval is. "Het wordt er voor de voet gangers niet veiliger op. De over steekplaatsten meT stoplichten die verdwijnen ook hier weer. De voet gangers moeten maar zien hoe ze even verderop de Raadhuisstraat kunnen oversteken", zei Remmers die daarbij gelijk kreeg van project leider Ger Beijers. Volgende week woensdag 23 augustus wordt met de rotonde begonnen op de kruising Leunseweg/Zuidsingel. Het verkeer van en naar Leunen wordt dan voor de derde keer binnen een jaar behoorlijk op de proef gesteld. De auto's moeten ook nu weer omrijden over de Acaciastraat en de Plataanstraat naar de Zuidsingel. Via de Oostsingel moet het verkeer zijn weg naar het centrum vinden. Er komen ditmaal geen tijdelijke verkeerslichten op de Zuidsingel. De fietsers zullen, zo goed en kwaad als het kan, wel de kortst mogelijke weg naar het centrum kunnen vol gen. Alle fietsers dienen dan gebruik te maken van het meest westelijke fietspad. Komend vanaf Leunen dienen de fietsers eerst de Leunseweg over te steken en achter het BP-station langs komen ze op de Zuidsingel. Daar komt op enkele meters van de aan te leggen rotonde een overstapplaats waardoor de fiet sers met een kleine omweg weer op hun tocht naar het centrum over de Leunseweg kunnen vervolgen. De verwachting is dat ook deze rotonde half november klaar zal zijn. Met het oog op de naderende feestdagen en het invallende winterseizoen worden de wegwerkzaamheden rond Venrays centrum vanaf half november enkele maanden stilge legd. Komend voorjaar gaat de ver- keersoperatie weer vrolijk verder. Ondermeer wordt dan de Leunseweg, tussen Zuidsingel en Paterslaan, onderhanden genomen. De politie heeft vorige week dins dag een 32-jarige man uit Venray aangehouden op verdenking van valse aangifte. De man verscheen aan het bureau in Venray met het verhaal dat hij ter hoogte van het zwembad De Sprank met geweld was beroofd van 275 gulden. De politie is samen met de aangever bij het zwembad gaan kijken en kreeg het vermoeden dat de beroving ver zonnen was. De man gaf dat toe, waarna proces-verbaal is opge maakt. Hij kreeg 500 gulden boete.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 5